PROMENADE TUSSEN MARKT EN LANGE JAN WK Corin's Mode Janse Groen,e en Fn,it Modehuis Josiasse Samenwerking tussen boekhandels op de Burg De Blauwe Winkel Habee Intersport Papago volgt mode op de voet Focus Optiek Juwelier D. de Vos en zoon Juwelier Klaprogge Candy Shop Intertoys Goudswaard voor de zesde keer een legowedstrijd Peeters Geschenken heeft een verrassing voor op tafel Boekhandel Feij stopt er mee 't Gouddoppertje: Pulsar maakt onze collectie geheel compleet NIEUWE BURG ONDERNEMERS IN VOGELVLUCHT Old England voor eerste keer deelnemer Fanoy met Zeeuwse aanbiedingen PROGRAMMA HERSTWEEK Firma Hackenberg: Herstweek aangename onderbreking van stille maanden De Arend Schoenmode: Nieuwe Burg een unieke straat in Middelburg Woensdag 10 oktober 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER 'SU te- Al 5 jaar zit Papago in het pand op de Nieuwe Burg. „Een prima lokatie" noemt José Izeboud de huisvestiging. José is be drijfsleidster en verricht werk zaamheden in het organisatiecomité van de Herfst- week. Papago is een snelgroei end bedrijf, dat onlangs ook een zaak in Bergen op Zoom heeft geopend. Zij volgen de mode op de voet, maar houden van tradities zoals het voeren bepaal de merken. Papago is met haar mooi ingerichte etalage een in het oog springend pand op de Nieuwe Burg. Over twee jaar bestaat Focus Optiek 100 jaar. Als er wat wordt georganiseerd doet deze 'krasse oude baas' altijd mee. Zo ook in de Herfstweek, zijn er speciale aanbiedingen. Naast de exclusie ve brilmode heeft Focus Optiek de zogenaamde tweede lijn bril monturen, deze zijn in de aanbie ding met een jaar garantie. Ook een complete kinderbril is in die week in de aanbieding. Bijzonder is dat Focus Optiek Oilily brillen verkoopt, als enige in Zeeland. De monturen van dit merk zijn af gestemd op de collectie kinder kleding van het zelfde merk. Loek's Boekhandel is één van de drie zaken die tijdens de Herfst week een gezamelijke boeken markt houden. Overal komen kramen te staan en de boeken worden tegen stuntprijzen ver kocht. Eigenaar F. Verdoes doet al vanaf de eerste keer mee met de activiteiten op de Nieuwe Burg. Hij heeft zelfs in het begin in de organisatie gezeten. Loek's Boekhandel is de enige Bruna zaak in Middelburg. Tijdens de Herfstweek heeft de zaak dan ook een speciale aanbieding van een Bruna boek, dat getiteld is 'Dichter bij de natuur'. Voor de eerste keer doet Old England mee aan de modeshow. De stijlen die Old England op de modeshow laat zien, is een spor tieve stijl en een geklede stijl voor dames en heren. Old England is sinds drie jaar gevestigd in het pand op de Nieuwe Burg, na eerst jaren op een andere lokatie in de stad gehuisvest te zijn ge weest. Het bevalt de familie Sin- ke, eigenaars van de zaak prima. Een gezellige sfeer onderling en geen grootwinkelbedrijven in de straat, zorgen er voor dat veel middenstanders de Nieuwe Burg als een prima lokatie omschrij ven. Old England laat dit seizoen de orginele ruit zien in zijn collec tie voor dames en heren. Wie ai bijna vijftig jaar op de Nieuwe Burg woont heeft heel veel zien veranderen. Mevrouw l.de Vos van de gelijknamige ju welierszaak staat haar zoon en schoondochter, die de zaak in middels hebben overgenomen, nog regelmatig met raad en daad terzijde. Ook haar man die van kindsbeen af het juweliersvak leerde is nog volop actief. Het restaureren van antieke sieraden, het repareren van horloges, het Behalve dat de Blauwe Winkel meedoet aan de modeshow, heeft eigenaar Cor van Blerkum speciaal voor deze gelegenheid een aanbieding. Voor f 100,- kan de klant twee patenttruien uit zoeken die Cor van Blerkum inge kocht heeft ter gelegenheid van de Herfstweek. Op de mode show laat de zaak behalve da mes- en herenjeans, vrijetijdskle- kleding en kleding zien die heel geschikt is om te dragen met de komende feestdagen. Cor roemt de goede communicatie tussen de middenstanders on derling. „ledereen doet mee, het is een leuke club". Het is Dick Anbeek weer gelukt een schrijvende beroemdheid naar Middelburg te halen op de Kinderdag, woensdag 17 okto ber. Dan zal Annie M.G.Schmidt samen met vaste illustrator Fiep Westendorp s'middags van 16.00 tot 17.30 uur in boekhan del Fanoy aanwezig zijn om haar boeken te signeren. De Herfst week valt gedeeltelijk samen met de Kinderboekenweek, waarvoor de twee bovengenoemden het gebeurt nog allemaal in de werk plaats achter de winkel. „Wie nu dit vak leert, wil snel rijk worden en daarnaast nog andere dingen als sport doen", zegt mevrouw de Vos sr. „Wij waren altijd met ons werk bezig, het was tegelijk een hobby. Die sfeer vind je nog steeds terug in de zaak. Wij zijn altijd op zoek naar iets aparts, ouderwets handwerk of een an tiek sieraad. Je ziet dat de men sen het waarderen, want sommigen komen al veertig jaar in de winkel". Verschillende dames- en herenhorloges zijn in de Herfstweek bij juwelier de Vos in de aanbieding. W-&A tVf* «n" >1 boekenweekgeschenk verzorg den. Aan hun komst is ook een wedstrijd voor kinderen verbon den, waarover men elders in deze krant uitgebreid kan lezen. Naast deze activiteit voor de jeugd houdt Fanoy in samenwerking met boekhandel Loek en Fey een overdekte boekenmarkt op zater dag 20 oktober, die de gehele dag duurt. Bovendien heeft Boek handel Fanoy twee 'Zeeuwse' boeken voor de klant ter beschik king gesteld tegen een zeer lage prijs: Het vorig jaar tijdens de Herstweek al heel snel uitver kochte 'Van Mosselsoep en Ka- neelpap' met Zeeuwse streekgerechten en wetenswaar digheden, en het bekende Drie luik over Middelburg van Peter Sijnke en Wim Riemens. Wie de winkel nu binnenstapt kan niet geloven dat hier een juwelier is gevestigd. Ladders, verf en andere materialen versperren de bezoe ker de weg. Maar op zaterdag 13 oktober gaat de zaak weer open, tegelijk met het begin van de Herstweek op de Nieuwe Burg. „Ik had zin in een ander kleurtje in de winkel en op de gevel, vertelt eigenares se mevrouw J.C.KIaprogge. Sinds de oorlog was er in dit pand, dat uit 1740 stamt niets gedaan". Ter gelegenheid van de renovatie en de feestweek heeft de zaak kleine verzilverde kandelaartjes en een aantal zoetwaterparelsnoeren voor een aantrekkelijk prijsje. Zaterdag 13 oktober Modedag Modeshows door Josiasse, Cor- rins, Habee, Blauwe winkel, Old England en Arend Schoenmode van 10.15 tot 11.55 en van 14.00 tot 15.40. Na iedere modeshow optreden van het Drum en Buggle Corps 'Blue Spirit'. Maandag 15 oktober Muziekdag Drie kleine handdraaiorgels spe len van 13.30 tot 16.30. Bezoek Annie M.G. Schmidt en Fiep Westendorp aan Boekandel Fanoy van 16.00 tot 17.30 uur. Daaraan verbonden verkleed- wedstrijd voor kinderen. Dinsdag 16 oktober Theaterdag Poppenkast Jan Klaassen en Ka trijn om 11.00, 14.00 en 15.30 uur. Ad Hoc Theaterprodukties met 'Koenraad Bierbuik', regie Dick Zwitser, om 11.30, 14.30 en 16.00 uur op overdekt podium. Woensdag 17 oktober Kinderdag Kinderboerderij met dieren van 10.30 tot 16.00 uur. Legowedstrijd Intertoys om 10.00, 11.00, 14.00 en 15.00 uur. Kinderliedjes op de geluidsband. Donderdag 18 oktober Ambachtendag Demonstratie oude ambachten van 10.30 tot 16.00 uur, Vrijdag 19 oktober Landendag Draaimolen s'middags gratis voor de kinderen. Optreden Ierse Volkszanger Rob Meijer en Flamingo-gitarist met danseres in de middag vanaf 13.30 uur. Zaterdag 20 oktober Boekendag Boekenmarkt door Fanoy, Loek en Fey in overdekte tent van 9.00 tot 17.00 uur. Optreden dames Salonorkest Entr' Actes op het overdekte po dium van 10.00 tot 15.00 uur. Als er één zaak is op de Nieuwe Burg die de voorkeur heeft van kinderen, dan is het vast de Can dy Shop. In de etalage staan heel wat heerlijkheden uitgestald en dat is dan ook tevens een specia liteit van de Candy Shop, het ma ken van schitterende snoepcadeau's. Behalve de ver schillende soorten thee en het grote assortiment kruiden verko pen zij snoep en drop zonder kleurstoffen. Ook het ouderwets snoepgoed zoals duimdrop en kaneelhompen zijn een speciali teit. Voor iedere leeftijd is er een snoepcadeau te verkrijgen. De klant kan zijn keuze voor snoep zelf samenstellen op de zelf- schepafdeling van de zaak De zaak van Cor Wesdorp is gespecialisserd in de maten 40 tot en met 46. De winkel van Cor doet altijd mee aan de Herfst week en aan de modeshow. Wel is het zo dat zij werkt met haar eigen modellen omdat de kleding gedragen door modellen die ook werkelijk een groter maatje bezit ten, veel beter tot zijn recht komt. Sinds kort heeft de winkel ook wat jeugdiger mode in de grote maten in haar collectie op genomen. Met de kortingscou pon heeft Corin's Mode gevoerde regenjassen in de aanbieding. Na de verbouwing van haar zaak heeft zij de collectie nog meer uitgebreid. Henk Boers is de eigenaar van Habee Intersport en dit jaar be trokken bij de organisatie van de Herfstweek. De zaak doet mee aan de modeshow en toont een greep uit de collectie van regen- sport- en wintersportkleding. Aanbiedingen heeft Habee In tersport genoeg, zoals twee ski- puilys voor f 35,- en een donzen bodywarmer voor f 129,-. Op de tweede verdieping is een kam- peerafdeling ingericht die het he- le'jaar geopend blijft, om de klant in de gelegenheid te stellen ook in de winter spullen te kopen om te kamperen. In het verleden is Henk Boers al eens eerder be trokken gewest bij de organisatie van de Herfstweek. Dit jaar heeft Boers zijn schouders weer onder dit karwei gezet. De speciaalzaak in speelgoed van de familie Goudswaard is een lui lekkerland voor kinderen. Er is volgens mevrouw P.S. Goud swaard zo'n overweldigende keu ze tegenwoordig dat het voor de ouders vaak te moeilijk wordt. Daarom komt Intertoys ook dit jaar weer met een Speelboek uit, waarin voor iedere leeftijd het juiste speelgoed staat vermeld. „Het is een echt bewaarboek, waaruit men naar gelang de ont wikkeling van het kind een keuze kan doen". De speelgoedzaak or ganiseert ook dit jaar weer een legowedstrijd voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar, en van 8 tot en met 12 jaar op woensdag 17 Het vijfjarig bestaan van de zaak van George Peeters in de Nieuwe Burg, valt samen met de Herst week. Daarom heeft de bekende winkel op het gebied van de ge dekte tafel vijf aanbiedingen voor de klant. Drie voor op tafel, van Wedgewood, Keltum en WMF en twee cadeauartikelen. „Niet zo maar wat, maar van topkwali teit", stelt George Peeters niet zonder trots. De kracht van onze winkels, twee in Middelburg, één in Vlissingen, is toch dat er 'ie mand eigens' in elke zaak staat. Mijn zoon in de Langeviele, mijn vrouw hier op de Burg en ik in Vlissingen. Boekhandel Feij gaat verdwijnen van de Nieuwe Burg, maar met de Herfstweek doet de boekhan del mee. Samen met de twee an- J dere boekhandels verzorgen zij de boekenmarkt. Daarnaast kan de klant met de kortingscoupon het zesde boek bij aankoop van vijf boeken uit de kelder het zes de boek gratis krijgen. In de kel der zijn allemaal f 5,- boeken te vinden. Verder is er 20% korting op alle overige boeken in de Herfstweek. Twintig verschillende soorten rauwkostsalades zijn er dagelijks te vinden in de groente- en fruit winkel van Wim Janse. Iedere dag weer opnieuw worden die vers gemaakt door echtgenote Francien. „Dat is ook echt onze specialiteit", vertelt de eigenaar van de zaak, die zoals zovelen in deze straat ook indertijd zijn va der opvolgde in dezelfde branche en in hetzelfde pand aan de Burg. „Zes jaar terug waren wij nog uitsluitend fruit- en delicatessen zaak. Door de uitbreiding naar groente en vooral rauwkost, kre gen wij een groeiend publiek". Ter gelegenheid van de feest week maakt Francien Janse een speciale Herfstsalade, die vol gens haar echtgenoot ieder jaar enorm aanslaat. oktober. De aanvangstijden zijn 10, 11, 14 en 15 uur. Na afloop van elke wedstrijd, die een half uur duurt, volgt de prijsuitreiking. Sinds kort is de horloge-collectie van 't Gouddoppertje compleet. Pulsar is de naam van het nieuwe merk dat bedrijfsleidster me vrouw M.Frederikse trots toont: „Het horloge is steeds meer een modeartikel geworden. Vooral dames hebben er vaak meerdere exemplaren van. De verscheiden heid is zeer groot. Voor de Herfstweek hebben wij voor de klant een Oudhollandse zilveren broche tegen een ongekend lage prijs". „Wij moeten het vooral van de verkoop in november en decem ber hebben", vertelt Willy Hac kenberg van de gelijknamige juwelier en horloger. „Daarom is de Herstweek op de Burgprome nade een aardig extraatje in deze voor ons normaal nogal stille tijd. Wie tijdens de festiviteiten de winkel binnenloopt kan zien hoe groot onze collectie trouwringen is geworden, ook in verschillende kleuren goud gecombineerd. Wij kozen twee modellen gouden oorknopjes als aanbieding in de feestweek Hans Wassink van De Arend is zeer goed te spreken over zijn straat. „Het is toch enorm dat wij met elkaar zo'n feestweek kunnen en willen opbrengen. De sfeer is buitengewoon goed on derling. Ik weet nog niet wat voor aanbieding ik kan doen in die week. De klant ziet dat wel op de knipselpagina. Voor ons begint nu het seizoen net, maar de bezoeker weet onderhand wel dat wij alleen de beste merkarti kelen uit de schoenbranche heb ben". De Arend Schoenmode doet mee aan de modeshows op zaterdag 13 oktober. Modehuis Josiasse laat op de modeshow een totaalbeeld zien van de collectie die de zaak in huis heeft. Het accent wordt wel gelegd op de wat jongere mode. Modehuis Josiasse treedt tijdens de Herfstweek naar buiten met een aanbieding, een lamswollen pullover voor f 69,-. De zaak doet ieder jaar trouw mee aan de Herfstweek. De heer Josiasse vindt deze activiteit een geslaagd initiatief. Veel zaken hebben hun herfst- en wintercollectie binnen, die dan getoond kan worden

de Vlissinger | 1990 | | pagina 17