1?M WI MkJIHS ZIEKENFONDS: OUDERS IN TURKIJE SOMS MEEVERZEKERD Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Sport SKW Maatschappij Gezondheid Vrije tijd Verenigingen Geloof Cultuur Door drs. Thomas Klabbers 01184-17810 01180-84000 Cursus Beurs Natuur Allerlei Ouderen DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 10 oktober 1990 nn Kunst - De Heemkundige Kring Walcheren heeft 17 oktober een bijeenkomst over kunst. De laat ste jaren is het gebruikelijk dat er bij de najaarsbijeenkomst van de Kring een lezing wordt gehouden over een Zeeuwse kunstenaar. Deze keer is de keus gevallen op J. van Schagen. Andreas Oost hoek, literator en adjunct hoofd redacteur van de PZC vertelt over het literaire en beeldende werk van Van Schagen. De bijeen komst is in het Hotel Walcheren in Koudekerke en begint om 20 uur. De samenkomst is toeganke- lijk voor leden en niet-leden. Hobbymarkt - Het Aktiviteiten Centrum Middelburg heeft voor de herfstvakantie verschillende activiteiten op het programma staan. Dinsdag 16 oktober is er een voorlichtingsdag over de mo gelijkheden van sporten. Op don derdag 18 oktober is er een zogenaamde hobbymarkt waar deelnemers van het ACM hun hobby's demonsteren. Beide da gen beginnen om 13.30 uur in het Ontmoetingscentrum Dau- wendaele aan de Vrijlandstraat in Middelburg. Lampionnen - De vereniging het Souburgs Oudergezin loopt vrij dag 12 oktober een lampionnen- optocht. De route die wordt gelo pen is van Bachten Poorte (ver trek) aan het Oranjeplein om 19 uur dan volgt de Burgemeester Stemerdinglaan, Irenestraat, Mo lenweg, Platanenstraat, Ahornstraat, JDP de Smitstraat, Burgemeester Stemerdinglaan en het Oranjeplein. Parkieten - De Parkieten Speci- aalclub regio Midden-Zeeland heeft vrijdag 12 en zaterdag 13 oktober haar eerste regionale tentoonstelling. De parkietenlo catie is het buurthuis Amicitia aan de Willemstraat 2 in Kloetin- ge. De openingtijden van de par kietenshow is vrijdag van 19.30 tot 22 uur en zaterdag van 10 tot 18 uur. Er zijn 400 parkieten in geschreven voor de wedstrijd klasse. Op de show worden ook praktische tips gegeven die voor zowel beginnende als voor de ge vorderde parkietenkweker waar devol kunnen zijn. Er is een aparte verkoopafdeling voor vo gels ingericht en er draait een rad van avontuur. Monumenten - Wie interesse heeft voor de monumenten uit Vlissingen en er ook graag wat meer over wil weten kan woens dag 17 oktober terecht in het Stedelijk Museum in Vlissingen. Het bestuur van de Vrienden van het Stedelijk Museum Vlissingen heeft dan een lezing op het pro gramma staan. Ronald den Broe der geeft dan uitleg over de monumenten in Vlissingen. Aan de orde komen de diverse bouwstijlen vanaf de gothiek tot het nieuwe bouwen. De lezing wordt ondersteund met 80 dia's van monumenten en andere ge bouwen uit Vlissingen. De bijeen komst begint om 20 uur en is voor iedereen toegankelijk. Voogt, piano, en Ellen Buyser, so praan, zullen onder andere wer ken van Brahms en Aubert ten gehore brengen. Wetenschapsdag - Zondag 14 oktober wordt voor de derde keer de Nationale Wetenschapsdag georganiseerd door de Volkssterrenwacht in Middelburg. Naast een aantal dialezingen over onder andere sterrenkunde en het zonnestelsel zal aandacht worden besteed aan de opstelwedstrijd 'samen naar mars' voor kinderen van twaalf tot zestien die op de dag zelf van start gaat. Belangstellen den worden om 12 uur op de Herengracht 52 verwacht. Postzegel - De vereniging Phila- telica heeft zaterdag 13 oktober tot Dag van de Postzegel gebom bardeerd. In de kantine van RSG Scheldemond in Vlissingen vin den van 10 tot 17 uur vele filate listische activiteiten plaats zoals een postzegelverloting, een ten toonstelling en een postzegel- beurs. Ook alle belangstellenden zijn welkom om hun postzegels te laten taxeren. Alliance - Dominique Waag spreekt vrijdag 12 oktober over abdijen van de Seinevallei. Dat gebeurt op uitnodiging van de Al liance Francais des Pays Bas in de Zeeuwse Bibliotheek. De le zing begint om 20.15 uur. Bingo - De vrouwenwerkgroep COCOV organiseert vrijdagavond een bingo-avond in de Eigen- haardstraat 2 in Middelburg. Het begint om 21 uur. Tussen de vier rondes en na afloop is er volop de gelegenheid om te dansen. Dansavond - Vriendenkring Ka- pasi organiseert zaterdag 13 ok tober in wijkcentrum De Spinne weer een dansavond voor vrijge zellen tot ongeveer 45 jaar om in contact te komen met andere al leenstaanden. De avond begint om 21.30 uur. Inlichtingen 01102-42709 of 01109-259. Kamerkoor - Het Middelburgs Kamerkoor is zondag 14 oktober te beluisteren in het radiopro- gamma 'Vocalise' van de NOS. Het progamma wordt op radio 4 van 11 tot 13 uur rechtstreeks uitgezonden. Medewerkers Wim 400 jaar - De gemeente Middel burg bestaat 400 jaar. De Evan gelisch Lutherse gemeente Middelburg nodigt belangstellen den uit om het zondag 14 okto ber te vieren met een uitgebreid progamma. Het feest begint om 10.30 met een kerkdienst. Het verdere progamma omvat onder andere scènes uit 400 jaar Lu therse gemeente Middelburg, een maaltijd en een puzzeltocht door Middelburg. Oogst - De werkgroep Oecume nische expirimentele diensten heeft voor zondag 14 oktober een dienst voorbereid met als thema 'oogst'. Voorganger is Ds. J. Dubbink en de dienst begint om 16.30 in de Hofpleinkerk in Middelburg. Doopsgezind - De vier doops gezinde gemeenten in Zeeland, namelijk Aardenburg, Goes, Mid delburg en Vlissingen hebben sinds mei vorig jaar een samen werkingsverband. Sinds 1 sep tember hebben de predikanten C.G. Rezelman in Middelburg en Tj. Postma in Terneuzen zich aan deze gemeenten verbonden. Zon dag 14 oktober zal daaraan aan dacht worden geschonken in de doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg. Me- Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg Bent U bij het ziekenfonds verze kerd tegen ziektekosten? Dan zijn uw gezinsleden meestal meever zekerd. U en uw gezin kunnen zonder kosten naar de huisarts. U krijgt de meeste geneesmiddelen vergoed. Het fonds betaalt de ambulance en het ziekenhuis. Vaak de tandartskosten, fysio therapie, enzovoort. Wanneer zijn uw gezinsleden meeverzekerd? We gaan er hier van uit dat U kostwinner bent. Dat wil zeggen cfat U minstens de helft van het totale gezinsinkomen verdient. In dat geval is uw partner tot zijn of haar 65ste meeverzekerd. Dat geldt ook voor alle kinderen tot hun 16de. Kinderen van 16 tot en met 26 zijn onder bepaalde voor waarden meeverzekerd. Het is af hankelijk van de opleiding die ze volgen of inkomen dat ze hebben. In 1968 is een verdrag tussen Nederland en Turkije gesloten. Dat verdrag ging onder andere over de Nederlandse ziekenfond sen en het Turkse Sosyal Sigorta- lar Kurumu. De gezinsleden van Turkse gastarbeiders bleven vaak in hun land achter. Buitenlandse werknemers betalen wel gewoon premie. Daarom is het verdrag er toen gekomen: De achtergeble ven familie kon op die manier toch meeverzekerd worden. In 1976 is de regeling uitgebreid: Ook de ouders in Turkije kunnen sindsdien meeverzekerd worden. Namelijk als zij volgens Turkse bepalingen voor meeverzekering in aanmerking komen. Uw Ne derlandse ziekenfonds kan dat via de Ziekenfondsraad voor U aanvragen. Heeft U hierover vra gen, kunt U zoals gewoonlijk al tijd even bellen of op het spreekuur komen. vrouw Rezelman zal dan worden ingeleid als predikant binnen het doopsgezind broederschap. Gnostieke - Het Rozenkruisers Genootschap heeft voor de ko mende weken diverse cursussen en lezingen op het programma staan. Alle avonden beginnen om 20 uur en de plaats van samen komst is de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De eerste lezing op donderdag 11 oktober gaat over de alchemie van het Rozen kruis. De eerste cursusavond is maandag 15 oktober en heeft als onderwerp de Gnostieke roep. De tweede cursusavond is maandag 22 oktober en dan wordt bij de bijeenkomst gesproken over het Gnostieke pad. De derde cursus avond is maandag 5 november en gaat over de verwerkelijking van het Gnostieke pad. Onderhandelen - Onderhande len is een activiteit die we alle maal dagelijks doen. Toch hebben volgens de Zeeuwse Vrouwenraad, met name vrou wen in besturen er nog al eens moeite mee. Nu heeft de Zeeuw se Vrouwenraad in samenwer king met de Volkshogeschool Zeeland de curus onderhandelen op het programma. De opleiding begint dinsdag 23 oktober in de Stadsschouwburg in Middelburg. Het cursuspakket omvat onder handelen, een plaatsbepaling, de vier activiteiten van het onder handelen, fasen in het onderhan delingsproces en de basisregels bij het onderhandelen. Opgave voor 10 oktober en voor meer in formatie 01180-34733. Schaak - Gedurende de schaaktweekamp Kasparov- Karpov zal de Schaakklub Sou burg iedere donderdagavond de gespeelde partij of een andere in teressante partij becommentarië ren. Enige clubleden uit de top van de wintercompetitie van de S.K. Souburg geven voor belang stellenden donderdag 11 oktober het eerste commentaar in hun clublokaal aan de Deckerestraat I in Oost-Souburg. Dart - In de Vlissingse Tapperij de Happy Bucaneer is donderdag II oktober een open dart tour- nooi van het speltype 501. Dat betekent een open start en een dubbele finish. Dames, heren, er varen en onervaren dartspelers kunnen meedoen aan deze wed strijd. Het tournooi begint om 20 uur en er zijn diverse bekers te winnen. Prijsuitreiking - De Stichting Trimbelangen Midden-Zeeland heeft zaterdag 13 oktober haar jaarlijkse feestavond. Op die avond worden ook de prijzen uit gereikt van de wielerklassemen- ten van TMZ. Het feest is in restaurant De Caisson in Kapelle en begint om 20 uur. Herfstwandeltocht - Wie van wandelen in de herfst houdt kan zaterdag 13 oktober terecht bij de afdeling wandelsport van VSV Marathon in Vlissingen. Er zijn dan afstanden te lopen van 5,. 10, 15 en 25 kilometer. De start is bij het clubhuis aan de Bosweg in Vlissingen. De starttij den zijn voor de 25 kilometer om 10 uur, voor de 15 kilometer om 11 uur en voor de 5 en 10 kilome ter om 11.30 uur. Reetracen - Demonstraties 'reetracen', en een spectaculaire stuntvliegshow zijn twee van ve le activiteiten die-te zien zijn op het Herfst-Kite-Festival dat zater dag 13 en zondag 14 oktober ge- organiseert wordt. Zaterdag van 14 tot 17 uur zal het badstrand Breezand in Vrouwenpolder als décor fungeren en 's avonds van 20 tot 22 uur verplaats het zich naar het Badstrand Domburg. Zondag van 11 tot 16 uur moeten de belangstellenden weer naar Breezand om het evenement te volgen. Open dag - De deuren van het wijkgebouw het Trefpunt aan de Nassaulaan staan zaterdag 13 oktober open voor alle wijkbewo ners van Nieuw Middelburg. Het buurtcentrum is dankzij de in spanning van vrijwilligers grondig opgeknapt. Vanaf 14 uur kunnen kinderen van 4 tot en met 12 jaar meedoen aan diverse activiteiten. Zoutkleuren, figuurzagen en wer ken met tule is een kleine greep uit de verschillende mogelijkhe den. Kinderen die zich opgeven voor het kindertheater geven om 16 uur hun eerste voorstelling weg. Tot slot van de middag geeft de volksdansgroep een de monstratie. Herfstvakantie - SKW de Hay- man heeft een heel herfstvakan tie programma samengesteld. In het ontmoetingscentrum Dau- wendaele aan de Vrijlandstraat worden woensdag 17 oktober twee films gedraaid. De eerste sprookjesfilm draait om 10 uur en is geschikt voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. Een spannende Nederlandse avonturenfilm be gint om 14 uur tot 15.30 uur. In het Zuiderbaken aan de La Pal- mastraat worden dezelfde films op dezelfde tijden op donderdag 18 oktober gedraaid. Een komi sche videofilm is er voor de jon geren op vrijdag 19 oktober. De avond begint om 19.30 uur en is geschikt voor kinderen van 12 tot en met 15 jaar. Aquariumdag - Aquarium- en of vijverliefhebbers zijn welkom op de landelijke Aquariumdag. De Aquariumvereniging Barbus Con- chonius organiseert namelijk za terdag 13 oktober van 10 tot 17 uur een open dag in haar vereni gingsgebouw aan de Heren- gracht 52 in Middelburg. Munten - Verzamelaars van munten, penningen en bankbiljet ten kunnen zaterdag 13 oktober hun hart ophalen. De Numismati sche Kring Zeeland organiseert dan in De Schakel, Bachtenstee- ne 14 in Middelburg een grote muntenruildag met tentoonstel ling. Geïntereseerden kunnen van 10 tot 15.45 uur terecht om te kijken en hun munten te laten taxeren. Video - Filmers kunnen voortaan elke tweede en derde dinsdag van de maand met hun proble men op videogebied terecht op een bijeenkomst die de Shot 68 organiseert in het clublokaal Breehof aan de Breestraat 8-10 in Vlissingen. Onder deskundige lei ding zullen de problemen worden bekeken en opgelost. Homoseksueel - De NVIH COC Midden Zeeland begint nog een gespreksgroep voor homoseksu ele jongens tot 25 jaar op don derdag 11 oktober. Er zijn in totaal zes bijeenkomsten. Het aantal deelnemers per groep ligt tussen de 6 en 8 personen. Er is bij de gesprekken een gespreksleider aanwezig. Onder werpen die worden besproken zijn hoe vertel ik het mijn ouders, school, werkgever, collega's, ken nissen of familie. Moet ik het nu wel of niet vertellen. Kortom hoe ga ik om met homoseksuele ge voelens en hoe ga ik er mee om in het dagelijks leven. Donderdag 11 oktober is er een introduktie- avond in het COC-pand aan de Eigenhaardstraat in Middelburg. Voor meer informatie 01180-12280. Reuma - De Reumapatiënten Vereniging Midden-Zeeland komt zaterdag 13 oktober weer samen in het gebouw de Stenge in Hei- nekenszand. De bijeenkomst be gint om 14.30 uur. P. de Sonnaville, een reumatoloog uit Goes, geeft dan informatie over de ziekte van Bechterew. Na af loop van de lezing is er gelegen heid tot het stellen van vragen. De middag is voor iedereen toe gankelijk. Borstvoeding - Borstvoeding or ganisatie 'La Leche League' houdt woensdagavond 17 okto ber om 20 uur weer de maandelijkse moeder- groep. Belangstellenden kunnen op het nieuwe adres terecht: Laan van Wervenhove 3 in Se- rooskerke. Inlichtingen 01189-1691 of 01184-68419. Koken - Mannen van vijfenvijftig jaar en ouder die niet goed thuis zijn op het gebied van koken kun nen kunnen vanaf maandag 22 oktober een cursus volgen die georganiseerd wordt door De Stichting Welzijn voor Ouderen. De cursus bestaat uit acht lessen die van 10.30 tot 12.30 worden gegeven in de leskeuken van de MDGO-scholengemeenschap. Bingo - Voor vrijdag 12 oktober heeft het buurthuis Scheldebuurt een bingo op het programma staan. De eerste ballen rollen om 20 uur maar de zaal is al om 19.30 uur open. Het buurthuis ligt aan de Verk. Quakke- laarstraat 95 in Vlissingen. 108 jaar - De oudste inwoonster van de provincie Zeeland, Me vrouw C.S. Boon hoopt donder dag 11 oktober haar 108-ste verjaardag te vieren. Mevrouw Boon werd in 1882 in Sint Lau rens geboren en woont tegen woordig in Singelzicht aan de Dr. Gallandatstraat 7 in Vlissingen. Verrassingsdag - Het Zeeuws servicebureau voor jeugd- en jon gerenwerk bestaat tien jaar en wil daaraan uiting geven met een 'verrassingsdag'. Het feest is op zaterdag 13 oktober en wordt ge houden in de Stenge in Hein- kenszand. De dag is bestemd voor alle vrijwilligers, beroeps krachten, en geïnteresseerden in het jeugd- en jongerenwerk. De introductie van het popinfoboek, drie Zeeuwse popgroepen, en een aantal skate-board de monstraties zijn slechts een greep uit de vele activiteiten die georganiseerd worden. Vogels - Vogelliefhebbers uit Vlissingen hebben voor zaterdag 13 oktober hun najaars vogelruil- en verkoopbeurs op het program ma staan, ledereen kan daar dan terecht om vogels te kopen te verkopen maar ook om de ge vleugelde beestjes te ruilen. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen over het houden en kwe ken van vogels. De beurs is in de Gerbrandystraat 46 in Vlissingen en is van 9.30 tot 12 uur open. Bazar - Donderdag 11 oktober van 14 tot 16 uur organiseren de Engelandvaarders een handwerk- bazar in Bachten Reede in Mid delburg Snuffelmarkt - Zeeuwse snuf felaars kunnen zaterdag 13 okto ber weer genieten van een grote' snuffelmarkt die gehouden wordt in de sporthal aan de Van Hogen- dorpweg in Vlissingen. De markt is geopend van 9 tot 17 uur. Er zijn ook nog kramen te huur, daar kan telefonisch voor worden ge reserveerd op nummer 01100-20107 Organisatie is in handen van de Organisatie- en Evenementenburo Zuid-West Ne derland. Kamphuis - Deze week begint de sloop van het kamphuis in het Veerse Bos omdat de accomoda- tie niet meer voldoet aan de ei sen van de kampeerwet. Het Staatsbosbeheer grijpt deze kans aan om er een vernieuwde versie neer te zetten die voorzien is van onder andere centrale verwar ming, zodat ook in de winter van het kamphuis gebruik kan wor den gemaakt. De verwachting is dat het nieuwe kamphuis in april '91 klaar is voor gebruik. Herfsttoer - De Koninklijke Ne derlandse Natuurhistorische Ver eniging verzorgt zaterdag 13 oktober van 13.30 tot 16 uur en zondag 14 oktober van 11 tot 16 uur een herfsttoer door bos en duin. Belangstellenden moeten gereed staan bij kasteel Westho- ve op bovengenoemde tijd. Wandeling - Wie van wandelen houdt kan zaterdag 13 oktober weer meedoen aan de jaarlijkse herfstwandeltochten van de VSV Marathon. De vertrektijden zijn voor 25 km 10 uur, voor 15 km 11 uur en voor 5 en 10 km 11.30 uur. Vertrek vanuit het clubhuis van VSV Marathon aan de Bos weg in Vlissingen. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. A. Spaans, 19 uur: ds. A.R Nauta. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. J. v.d. Ketterij. Volle Envangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1, Zo. 10 uur: ds. Köther-Middelhoek, knd. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, 19 uur: ds. G. van Belzen, gez. dienst in Geref. kerk. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. elke le en 3e zo. v.d. maand 9.15 uur. gapinge Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 en 14.30 uur: ds. W.P. Jansen, gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. grijpskerke Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 en 14.30 uur: ds. K.A. Firet. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 14.30 uur: ds. K.A. Firet. Wijkgemeente Gereformeerde Bond: (Ontmoe tingskerk) 11 en 17 uur: ds. J.H. Gijsbertsen. Swerfrust 10 uur: ds. G.J. v.d. Linde. Experimen tele dienst 16.30 uur: ds. J. Dubbink. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: dhr. C. Dingemanse. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: kpt. B. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10.30 uur: mw. ds. Van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpelhuisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. M. v. Veelen. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. onbekend. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wa/lonne). Lange Noordstraat 62. Geen dienst. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. G. v. Engelenhoven. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: hr. M.J. Geuze. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: kand. S.N.D. Francke, knd. jongste en midden groep, 17 uur:, kand. S.N.D. Francke. Her vormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. J. Geers. RITTHEM Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163. Za. 9.30 uur: dhr. C. Dingemanse, 10.30 uur: bijbelstudie. Marnixkerk. Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: lees- dienst, 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Hei/s. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: br. D. Castel. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: ge meentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Melse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 11.15 uur, Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur, Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur, Streekziekenhuis, Koudekerksewge 88, zo. 11.15 uur, Ter Boede, elke 1ste en 3de za. v.d. maand 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Be- rea. Gebouw Berea, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadel- fia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. vrouwenpolder" Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. J. Lukasse. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: A.M. Gaay, tel. 71768. Middelburg: van vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: J. Drijdijk, Grootmede 62, te! 26045 Dierenartsen (Gezelschapsdieren) gehele Brink, Middelburg, teI. Hervormde Gemeente. Geuze. Zo. 10.30 uur: hr. M.J. westkapelle SEROOSKERKE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. de Bruijn, 19 uur: ds. Spaans. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. geen dienst. kleverskerke Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: Mevr. Spaans. Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: dr. L.Th. Witkamp, 19 uur: ds. W.A. v.d. Berg. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. H.W.J. Faassen, 19 uur: ds. W.A. v.d. Berg. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. KOUDEKERKE st. laurens Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. P. Joosse, 17 uur: ds. R.G. v.d. Zwan. Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. B. de Haan. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: ds. D. Westerneng. Do. 11 t/m wo. 17 oktober Huisartsen MELISKERKE SOUBURG Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. v.d. Zwan, 14.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: SoW-dienst in Geref. kerk. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezin de Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10.15 uur: in- trededienst van de nieuwe predikanten. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, 9.30 en 19 uur: ds. IJ.G. IJkel, Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 en 14.30 uur: ds. M. Lorier, 16.30 uur: oecu menische experimentele dienst thema Oogst, ds. J. Dubbink. De Hoeksteen Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. A.V. de Nooij, 17 uur: ds. B.J.W. Schelhaas. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaan deren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.H. v.d. Hoeven. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Vere nigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, geen dienst, zie Koorkerk. Koorkerk, Koor kerkhof, 10 uur: ds. J. Dubbink, gez. dienst met Nieuwe kerk-wijk. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. Klijnsma. Ontmoetingskerk, Oosterschel- destraat, 9.30 uur: ds. O. Elseman. Engelse kerk, Simpelhuisstraat, 19 uur: ds. J. Dubbink, vesper dienst. Thomaskapel, 9.30 uur: dhr. A. Jorritsma. Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. J. Panne- koek. knd. groep 1-3, 4-5, Oranjepleinkerk, 9.30 uur: ds. F. Rionkema, 19 uur: ds. P. Melse, Bej. te huis "De Zoute Vierver", Dongestraat 1, 19 uur: dhr. L.P. Westhoff. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, 10 uur: ds. P. Melse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 2e en 4e maandag v.d. maand 16.30 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 9.45 uur. veere Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: dhr. P. Noordam, 14.30 uur: ds. W.P. Jansen. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: ds. J. Lukasse, doopdienst, knd., cantorij. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, No Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gere formeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. L.C. Buijs. Doopsgezinde Gemeen te. Vrijdomweg 1. Zo. 10.15 uur: gez. dienst in Middelburgs intrede dienst zr. Rezelman. Gerefor meerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. R. van Nus. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer, Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, Johan- neskerk, Bonnedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. van Bork, De Schaapskooi, Pape gaaienburg, 9.30 uur: dhr. J. v.d. Putte. Ophir, Badhuisstraat 186, geen dienst. Middelburg: van vrijdag 17 uur tot zaterdag 23 uur: S.A van den Haak, Rouaansekaai 47, te! 39933. Zondag tot 23 uur: A. van Heusden, Bel- linkplein 3, te! 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder af spraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: A.H. van Dijk, Koudekerkseweg 52, teI. 13459. Zondag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Ju/iana/aan 7, tel. 12225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: zaterdag: J. Visser, Wachttoren 19, Middel burg, teI. 01180-37431. zondag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: R. van Tol, p.a. Markt 10, Veere, tel 01181-1271. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur: F. van Eede, de Ca- sembroodstraat 24, Westkapelle, tel 01187-1234. Oost- en Midden-Walcheren: zater dag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: A.EB. Schotel, Damplein 26, Middelburg, te! 01180-28207. Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek We/singe, Jw. Thi- bautstraat 45, tel 23298. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek De Singel, Singel 9, tel. 12730. Kleine huisdieren: weekend: C.J. 01180-11011. Dierenarts Meliskerke: (kleine huisdieren): R. Ros kam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw- en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlissingen/Souburg (Vlissingen, West- en Oost-Souburg en Ritthem: bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Platteland Walcheren: bereik baarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Algemeen krisis opvangcentrum "court oxhooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD Zeeland: Middelburg, Dam 39-41; Vlissin gen, Rozengracht 6. Infectieziektenbestrijding: tel. 01180-34085. Geslachtziektenbestrijding: Dam 39-41, ma., wo en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. Aids-lnfolijn: tel. 01180-38384. Alle vragen over gezondheidsvoorlichting: tel. 01180-34085. Tuberculosebestrijding: tel. 01184-18395. VBOK: (vereniging ter bescherming van het on geboren kind), tel. 01180-35736. Algemeen Maatschappelijk Werk: de dienstdoen de maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. Algemeen maatschappelijk werk: Dienstencen trum Molenwal Westkapelle spreekuren 9 tot 10 uur algemeen maatschappelijk werk. 10.30 tot 11 uur gezinsverzorging Ook buiten de spreekuurtij den worden afspraken gemaakt in het diensten centrum, tel. 01187-2331. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling: tel. 01180-28800. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Infectieziektenbestrijding: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395). Patiëntenplatform Zeeland: Leliestraat 10, Goes, tel. afpraak van 9 tot 12 uur tel. 01100-30911. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp: Molstraat 13, Middelburg, tel. 01180-12004, iede re werkdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Vlissingen. Vredehoflaan 42, tel. 01184-10795, van maandag t/m vrijdag bereikbaar van 9.00 tot 11.00 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdiest: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362.

de Vlissinger | 1990 | | pagina 13