Mini-rotonde Potjes Behoud hoogaars Letten op landbouwtrekkers MU1EKS SI AFKOOP Ontwikkelingssamenwerking S- IN BEHOEP Vorige week donderdag is de actie Letten op landbouwtrekkers begonnen in de tuinbouwveiling in Kapelle. Begrip Attentie COMM ISSI MS Verenigingen Beurs SKW Door drs. Thomas Klabbers 01184-17810 01180-84000 Buurt/wijk Ouderen Sport 1L ;<TTÏRT Woensdag 26 september 1990 ABDIJ - DE VLISSINGER I E UWS Verkeerstellingen bij Potjes In de eerste helft van oktober wordt begonnen met het ombouwen van het kruispunt Potjes tot mini-rotonde. Het kruispunt in de wegen Oostburg-Cadzand en Breskens-Sluis wordt gerekend tot de tien ge vaarlijkste in de provincie. Niet het aantal maar de aard van de ver keersongelukken heeft het die reputatie bezorgd. Het kenmerkende van mini- rotondes of mini-verkeersplei nen, zoals ze officieel heten, is dat het verkeer op de rotonde voorrang heeft op het verkeer dat van de toeleidende wegen komt. De situatie is daardoor overzich telijker en veiliger dan bij de rotondes-oude-stijl. Bovendien wordt de verkeersstroom vlotter afgewikkeld. Een ander voordeel van het mini- verkeersplein is dat passanten worden gedwongen sneldheid te minderen. De middencirkel van het plein heeft een veel kleinere straal (7,5 meter) dan de oude verkeerspleinen, waardoor de kromming sterker wordt. Boven dien staan de toeleidende wegen haaks op het plein, zodat een scherpe bocht moet worden ge maakt om op de rotonde te ko men. Bij de rotondes-oude-stijl werden de toeleidende wegen ra kend aan de cirkel gelegd om het verkeer een zo snel mogelijke doorstroom te bieden. Potjes wordt niet de eerste mini- rotonde in Zeeland. Er zijn er al in Vlissingen-Oost, Hansweert, Ter- neuzen, Westerschouwen en Zie- rikzee. Tegelijk met de verbetering van Potjes wordt een halve kilometer van de weg Breskens-Sluis ver vangen. De weg komt anderhalve meter lager te liggen en het fiets pad wordt drie meter breed ge maakt. De lagere ligging van de weg geeft een beter zicht op de nieuwe kruising. De aansluitende weg Potjes-Cadzand wordt over ruim anderhalve kilometer verbe terd. Zowel de weg als het fiets pad worden verbreed en er komt een bredere berm tussen de rij baan en het fietspad. Het werk is gegund aan Aug. Van Dijck-Petit Wegenbouwmaat schappij in Middelburg. De totale kosten zijn geraamd op drie mil joengulden. De hoorcommissie bestem mingsplannen houdt vrijdagmid dag 28 september tweemaal zitting in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De bijeenkomsten zijn openbaar. De heer J.G. Bik uit Son wordt ge hoord over zijn bezwaarschrift te gen het bestemmingsplan totale herziening Schotsman-Ruiter- plaat van de gemeente Wissen- kerke. De heer Bik is het niet eens met de bebouwingsvoorschriften voor bijgebouwen. Ook het ge meentebestuur krijgt gelegen heid zijn standpunt toe te lichten. De zitting begint om twee uur. Om half drie worden gehoord de heren K.A. en mr. J. ter Horst uit respectievelijk Oostenberk en Hil versum. Namens caravanbezit- ters uit Nederland en Duitsland treedt op mr. L.J. den Hollander uit Middelharnis. Onderwerp van gesprek is een bezwaarschrift tegen het be stemmingsplan Duinpolder van de gemeente Westerschouwen. De bezwaarden vinden, dat ter reinen waarop caravans staan ook met zoveel woorden de be stemming caravanterrein moe ten krijgen in het plan. De ge meenteraad geeft de voorkeur aan natuurgebied. Tot 1 december kunnen bij gedeputeerde staten van Zeeland verzoeken worden ingediend voor subsidie in kosten van ontwikkelingssamen werking. Groepen, organisaties of instellingen in Zeeland die zich op re gionaal of provinciaal niveau voor hulp aan de derde wereld inzetten, kunnen een beroep doen op de regeling voor activiteiten die volgend jaar hun beslag moeten krijgen. Er is 51.000 gulden te besteden, maar de steun kan ook bestaan uit ambtelijke hulp, bijvoorbeeld bij technische of planologische projecten. Het geld moet worden gebruikt voor daadwerkelijke ontwikke lingssteun. Bovendien kan een deel worden besteed aan voorlichting over het project in de eigen regio. Geprobeerd moet worden zoveel mo gelijk met andere organisaties samen te werken. Gegevens over de ac tiviteiten en hun draagwijdte moeten uit de aanvraag blijken. Gedeputeerde staten beslissen nog voor het eind van het jaar op de subsidieverzoeken. Aanvragen die na 1 december binnenkomen, wor den niet in behandeling genomen. Gedeputeerde J.D. de Voogd van waterstaat en verkeer en direc teur drs. E.T.A. Maerman van de Coöperatieve Veiling Zeeland "plakten" een magnetische stic ker op de trekker van een fruitteler die zijn waar ter veiling bracht, waarmee de actie officeel was begonnen. Medewerksters van het voorlichtingsteam van Veilig Verkeer Nederland deelden ver volgens stickers uit aan de fruit telers. Het doel van de actie is land- bouwverkeer en alle andere ver keersdeelnemers begrip te vra gen voor eikaars positie op de weg. Voorzitter W. de Jager van de vei ling zei tijdens de bijeenkomst de situatie van beide kanten te ken nen. Als automobilist zei hij soms geïrriteerd te zijn als zijn pad wordt gekruist door een trekker. Zittend op de trekker ergert hij zich wel aan de capriolen die sommige automobilisten uitha len om hem te passeren. Als iedere weggebruiker pro beert zich in te leven in de situatie van de ander kunnen ongelukken worden voorkomen, aldus De Jager. Gedeputeerde De Voogd memo reerde dat vorig jaar rond de hon derd ongelukken werden gere gistreerd, waarbij landbouwvoer tuigen waren betrokken. Drie kwart van de ongelukken gebeurt buiten de bebouwde kom. Daar ook vallen de meeste gewonden. In 1989 waren er geen dodelijke ongelukken met landbouwtrek kers. In het totale Zeeuwse ver keer vielen toen 53dodenen 1150 gewonden. De meeste ongelukken met trek kers en andere landbouwvoertui gen zijn in de oogstperiode - de maanden augustus tot decem ber. Voor een deel kan dat worden toegeschreven aan de weersom standigheden in het najaar en aan het korten van de dagen. De gedeputeerde, die ook voor zitter is van het Regionaal orgaan verkeersveiligheid Zeeland, zeg de toe dat via die organisatie geld beschikbaar kan worden gesteld voor de ontwikkeling van appara tuur om de wegen slikvrij te ma ken. Op het ogenblik wordt met verschillende methoden geëxpe rimenteerd. In de begrotingsvergadering (no vember) beslissen provinciale staten over een bijdrage van 35 duizend gulden per jaar in de stichting Behoud Hoogaars in VlissingenMet het geld koopt de provincie het recht om vijftig da gen per jaar gebruik te maken van een hoogaars en haar be manning. De stichting stelt zich ten doel drie schepen in de vaart te hou den: een klein hoogaarsjacht, een groot hoogaarsjacht en een vis sershoogaars. Via de schepen kan de Zeeuwse maritieme traditie worden uitge dragen. Het provinciaal bestuur kan voor representatieve en promotionele activiteiten vijftig dagen per jaar aanspraak maken op de schepen. Afhankelijk van het doel en de grootte van het gezelschap kan uit een van de typen worden gekozen. Gedeputeerde staten schrijven aan provinciale staten dat het te duur is een eigen schip aan te schaffen. WÊÊ Het voorlichtingsteam van Veilig Verkeer Nederland trekt de pro vincie in om stickers met de tekst Letten op landbouwtrekkers uit te delen aan weggebruikers en hen te wijzen op het belang van de ac tie. Verder worden weggebruikers geattendeerd via stickers op de auto's van de rijkspolitie en van de kantonniers van provinciale en rijkswaterstaat en de water schappen. De scholen van voort gezet onderwijs, de openbare bi bliotheken en gemeentelijke openbare gebouwen zijn voorzien van affiches met de tekst Letten op landbouwtrekkers. Langs de provinciale wegen in Zeeuwsch- Vlaanderen zijn borden geplaatst. In de dag- en nieuwsbladen wordt van tijd tot tijd met de slogan geadverteerd. De actie Letten op landbouwtrek kers is een initiatief van het dis trict Zeeland van de rijkspolitie, Veilig Verkeer Nederland, afd. Zeeland, de gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouw schap en het provinciaal bestuur. Stickers met de tekst Letten op landbouwtrekkers zijn verkrijg- De statencommissie voor water staat en verkeer vergadert maan dag 1 oktober, 13.30 uur. Agendapunten zijn de verbetering van gedeelten van de weg Bres kens-Sluis, de fietsoversteek- plaats Sint Laurens en de over dracht van beheer en onderhoud van wegen aan het havenschap Vlissingen. De vaarwegverorde ning Kanaal door Walcheren en de ruilverkaveling Schoondijke zijn ook onderwerp van gesprek. De provinciale raad voor de volks gezondheid vergadert maandag 1 oktober, 14.15 uur. Plaats van samenkomst is het gebouw van het Ziekenfonds, Achter de Hout tuinen 8, Middelburg. Groepsverzorging in bejaardente huizen, dependances van ver pleeghuizen bij bejaardenoorden in Tholen, Krabbendijke en Mid delburg en renovatie en spreiding bij De Sterre in Clinge zijn de agen dapunten. Ook wordt gesproken over algemene zwakzinnigen in richtingen (AZI). baar bij het provinciaal informa tiecentrum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. 01180-31400. Zij kunnen ook worden afgehaald bij de kanto ren van de dienstkringen van pro vinciale waterstaat: Zierikzee, Havenpark 8; Goes, Kloetingse- weg 46; Middelburg, Het Groene Woud 1; Axel, Zuidsingel 4. Maandag 1 oktober, 16.00 uur, vergadert de statencommissie voor economische zaken. De commissie buigt zich over ver hoging van de subsidie voor de stichting Recreatiewerk Zeeland, de gebruikersovereenkomst met de stichting Behoud Hoogaars, het acquisitieplan en de Euregio Scheldemond. De vergaderstukken van de ha venschappen Vlissingen en Ter- neuzen komen ook aan bod. De provinciale planologische commissie vergadert woensdag 3 oktober, 10.00 uur, in het ge bouw van de PPD, Groenmarkt 13, Middelburg. De concept-notitie woningbouw 1990, de streekplanuitwerking kustWest-Zeeuwsch-Vlaanderen en het Zeeuws milieubeleidsplan Kerend tij worden besproken, evenals de nota regio's zonder grenzen - het regionale beleid voor de jaren 1991-1994. Alle vergaderingen zijn openbaar. De statencommissies komen bij een in het provinciehuis, Sint Pie terstraat 42, Middelburg. Zij be ginnen met spreekrecht voor het publiek. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Diaporama - De Diaporamaclub houdt maandag 1 oktober haar maandelijkse bijeenkomst in het clubhuis De Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissin gen, aanvang 20 uur. Er is een jaarprogramma opgesteld en ie dere dialiefhebber die wat meer met zijn of haar dia's wil doen kan bij de bijeenkomsten terecht. Speelgoedbeurs Het gebouw Irene achter de Gereformeeerde Kerk in de Kanaalstraat verandert op donderdag 4 oktober in een kleding- en speelgoedbeurs. De eerste kledingstukken en speel goedbeesten gaan om 9.30 uur onder de hamer. De winterkle- ding voor kinderen van 2 tot en met 12 jaar en speelgoed kan op maandag 1 en dinsdag 2 oktober tussen 9.30 en 11 uur worden in geleverd. De helft van de op brengst is bestemd voor dovenonderwijs in Vietnam. Fancy-Fair - De scoutinggroep Sint Willibrordus biedt zaterdag 29 september verschillend koop waar aan de man. Er zijn spellet jes, eettentjes en een rad van avontuur. De spullen gaan bij de voormalige kleuterschool De Ku bus achter de Zwarte Zeestraat in Oost-Souburg onder de hamer. De rommelmarkt begint om 10 uur en de opbrengst is bestemd voor het nieuwe clubgebouw in West-Souburg. Buggybeurs - Peuterspeelzaal De Paddstoel heeft vrijdag 28 september vanaf 19.30 uur een kleding-, speelgoed-, bed-, box en buggybeurs op het program ma staan. Inname van schone spullen vindt op vrijdag om 15.45 plaats in de peuterspeelzaal in Oost-Souburg. Koersballen - ledereen die wil kennismaken met koersballen kan maandag 1 oktober vanaf 14 uur terecht op een kennisma kingsdag bij buurthuis De Schel- debuurt aan de Verkuil Quakkelaarstraat in Vlissingen. Rockgroep - De Zeeuwse rock groep September '80 treedt za terdag 28 september op in buurthuis De Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissin- Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg In deze miniserie over pensioe nen tenslotte: De afkoop. Wat is dat nou weer? In plaats van een maandelijks bedrag vanaf uw 65ste verjaardag, krijgt U een som ineens. Sinds augustus 1987 komt afkopen niet zo vaak meer voor. Toen zijn de mogelijk heden in de Pensioen- en Spaar fondsen Wet namelijk beperkt. In welk geval kunt U tegenwoordig uw pensioen nog afkopen? Ten eerste: Afkoop in verband met gering bedrag. Het kan zijn dat U weinig kans had om een pensioen op te bouwen. Het ge volg: Na uw 65ste krijgt U bij voorbeeld maar een tientje pensioen per maand. (Naast uw AOW wel te verstaan.) Niet echt de moeite waard. De afkoopsom ineens kan dat wel degelijk zijn. Als uw pensioen minder dan 30 gulden per maand is, kunt U het meestal in een keer afkopen. Uw pensioenfonds moet U daar meer over kunnen vertellen. Ten tweede: Afkoop in verband met emigratie. Als U gaat emigre ren is het soms mogelijk een af koopsom "mee te krijgen". Bij het ene penisoenfonds ligt dat eenvoudiger dan bij het andere. Bent U van plan te emigreren? Dan is het zeker de moeite waard om naar afkoop te informeren. Ten slotte is afkoop in de volgen de gevallen onder bepaalde voor waarden mogelijk: Als U bij de Europese Gemeenschap gaat werken; In het geval van vrijwilli ge reserve-overdracht: En als uw pensioen-rechten worden verre kend in verband met echt scheiding. Vragen? Bel het bureau sociaal raadslieden gerust, of kom op ons spreekuur. Tot ziens. gen. Met dit optreden viert de groep haar tienjarig bestaan. Ze spelen voornamelijk eigen num mers in het genre van de stevige rock. Het optreden begint om 20.30 uur. Autostop - Buurtbewoners kun nen voor 1 oktober hun mening over de komende beslissing van de gemeente Vlissingen ten aan zien van de geplande autostop in de Jacoba van Beierenweg instu ren. De gemeente Vlissingen vindt namelijk dat er te veel door gaand verkeer over de Jacoba van Beierenweg gaat. B en w wil len daarom een autostop op het gedeelte van die weg tussen de Zuidbeekseweg en de Meliskerk- se Watergang aanleggen. Aan de hand van de ingekomen reacties wordt een definitieve beslissing genomen. Meer inlichtingen via 01184-87223. Avondje uit - Alleenstaanden en ouderen van vijftig jaar en ouder die een avondje uit willen kunnen dinsdag 2 oktober terecht in Bachten Komme aan de Bad huisstraat in Vlissingen. Er wordt gesjoeld en gekaart. Oprichting - De Stichting Wel zijn voor Ouderen in Vlissingen vond de eerste bijeenkomst van de Allenstaanden groep 50-plus in Bachten Reede een enorm succes. Dertig belangstellenden hebben een eerste aanzet gege ven. De volgende bijeenkomst is woensdag 3 oktober in Bachten Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen. Dart/biljart - Tapperij/Happerij de Happy Bucaneer aan de Vlis- singse Aagje Dekenstraat heeft voor donderdag 27 september een open dart toernooi van het speltype 301 op het programma staan. Het toernooi begint om 20 uur en er zijn diverse bekers te winnen. Verder is er zondag 30 september een open-pool-biljart. De competitie begint om 14 uur en er zijn diverse bekers te winnen. Gestalt -Het Open Hof aan de Alexander Gogelweg in Vlissin gen is zaterdag 29 september lo catie voor een gestalt met bio-energetikadag. De dag is be doeld om kennis te maken met deze vorm van therapie. Voor meer informatie 01184-67542. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur. liefst schriftelijk. Postbus 5017. 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180 81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: dhr. Schoen maker, 19 uur: ds. Q. v.d. Vrie. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: drs. T.E. van Spanje, 15 uur: ds. M. Goudriaan. Volle Envangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1, Zo 9 uur: ds. Geers. DISHOEK Rooms Katholieke Kerk, Strandkerk, 10 uur. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. onbekend. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. elke 1e en 3e zo. v.d. maand 9.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. J. Noordhof, 14.30 uur: ds. W.P. Jansen, gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. GRUPSKERKE HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapal van Sint Maarten. Zo. mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. on bekend. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: dhr. J. van Leerdam, 17 uur: ds. R. Koorneef Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. D.E. Hiensch. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. van der Zwan, 19 uur: ds. J. Brouwer. Hervormde Gemeente. Torenrtraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. Geers. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op da 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezin de Kerk, Lange Noordstraat 62. Za 11 uur: ds. C.E. vd. Ploeg. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, onbe kend. Hofpleinkerk, Hofplein, onbekend. De Hoeksteen Roozenburglaan 22, onbekend. Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktKlein Vlaan deren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, onbekend. Koorkerk, Koorkerkhof, onbe kend. Oostkerk, Oostkerkhof, onbekend. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, onbe kend. Engelse kerk, Simpelhuisstraat, onbekend. Thomaskapel, onbekend. Wijkgemeente Gerefor meerde Bond: onbekend. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. H.J. v.d. Kamp. Leger des Hei/s. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: maj. Eva de Hartog, 17 uur: film van het werk dat maj. de Hartog heeft verricht in de zen- dingslanden. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: mw. ds. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk. En gelse kerk, Simpelhuisstraat 19. Za 9.30 en 17 uur: ds. K.H. de Groot. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. J.B. van Bork. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roo zenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. geen dienst. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Za 9.30 uur: br. A. Nieuwkerk. Doopsgezinde Gemeente. Zo. onbekend. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander, knd. jongste en midden groep, 19 uur: in Hervormde Kerk ds. J. Dubbink, jeugddienst m.m.v. Gospelgroep 'Foundation'. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander, in Gerefor meerde kerk, 19 uur: ds. J. Dubbink, jeugddienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H. van Oostende Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. W.A. v.d. Berg, 19 uur: dhr. E. Wind. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 19 uur: dhr. E. Wind. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 en 19 uur: ds. C. Bijman. Volle Envangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cor- nelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. onbe kend. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: ds. D. Westerneng. SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. P. Melse, knd. 1-3, 6-8, Oranjepleinkerk, 9.30 en 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, m.m.v. kerkkoor. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, 19 uur: kpt. C.D. Bijl. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerk- seweg 88, 10 uur: ds. C.F.H. v. Tuyll. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1. elke 2e en 4e maandag vd. maand 16.30 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 en 14.30 uur: ds. W.P Jansen. Hervormde Kerk. Zo. onbekend. VLISSINGEN Angelicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprij zingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: ds. C.E. v.d. Ploeg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J. van Benthem. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: hr. Jorritsma, Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. 't Hart. Johannes- kerk, Bonnedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glas houwer, Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: mw. ds. Schoorel, De Schaapskooi, Pa pegaaienburg, ds. de Nooij, 19 uur: dienst. Ophir, Badhuisstraat 186, geen dienst Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Da van 19 tot 20.45 uur, za van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163. Za. 9.15 uur: ds. H.J. v.d. Kamp, 10.15 uur: bijbelstudie. Marnixkerk. Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: lees dienst, 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 17 uur: Kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: ge meentedienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Za 10 uur: ds. C.F.H. v. Tuyll. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 11.15 uur, Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwen kerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, za 9.30 uur, Streekziekenhuis, Koudekerksewge 88, zo. 11.15 uur. Ter Boede, elke 1ste en 3de za. v.d. maand 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Be- rea. Gebouw Berea, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadel- fia'. Vrouwenstraat 5. Za 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Za 9.30 uur: ds. Spaans, doopdienst, 19 uur: ds. Westerveen. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. Da 27 t/m wa 3 oktober Huisartsen Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: G.J. de Witte, Doornenburg 31. Vlissingen, tel. 01184-78811. Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. Verloskundigen Middelburg: van vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.L. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 27664. Zondag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: A.J. Mijnlieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525 Zondag tot 24 uur: Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuwland, Amemuiden, Middelburg- Zuid: zaterdag: N. Kapteijn, Lekstraat 6, O- Souburg, tel. 01184-61630. zondag: C. Wattel, Amstelstraat 55, O-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke. Westkapelle, Meliskerke. Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur: A.A. v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, teI. 01186-1282. Oost en Midden-Walcheren: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Vlissingen en Oost-Souburg: A.M. Gaay, tel. 71768. Middelburg: van vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: S.K. Boot, tel. 39865. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) gehele weekend: LJ.J. Schofaerts, Vlissingen, tel. 01184-10910. Dierenarts Meliskerke: (kleine huisdieren): R. Ros kam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg. Ar- nemuiden. Nieuw- en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlissingen/Souburg (Vlissingen, West- en Oost-Souburg en Ritthem: bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Platteland Walcheren: bereik baarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Algemeen krisis opvangcentrum "court oxhooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telfonisch. Tel. 01180-38000. Noodopvang Walcheren Leger des Heils. bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD Zeeland: Middelburg, Dam 39-41; Vlissin gen, Rozengracht 6. Infectieziektenbestrijding: tel. 01180-34085. Geslachtziektenbestrijding: Dam 39-41, ma, wo en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. Aids-lnfolijn: tel. 01180 38384. Alle vragen over gezondheidsvoorlichting: tel. 01180-34085. Tuberculosebestrijding: tel. 01184-18395. VBOK: (vereniging ter bescherming van het on geboren kind), tel. 01180-35736. Algemeen Maatschappelijk Werk: de dienstdoen de maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. Algemeen maatschappelijk werk: Dienstencen trum Molenwal Westkapelle spreekuren 9 tot 10 uur algemeen maatschappelijk werk. 10.30 tot 11 uur gezinsverzorging Ook buiten de spreekuurtij den worden afspraken gemaakt in het diensten centrum, tel. 01187-2331. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling: tel. 01180-28800. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070 600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Infectieziektenbestrijding: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395). Patiëntenplatform Zeeland: Leliestraat 10. Goes, tel. afpraak van 9 tot 12 uur tel. 01100-30911. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp: Molstraat 13, Middelburg, tel. 01180-12004, iede re werkdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Vlissingen. Vredehoflaan 42, tel. 01184-10795, van maandag t/m vrijdag bereikbaar van 9.00 tot 11.00 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdiest: tel. 01184-67224 en 01184-68279. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin). Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur, Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362.

de Vlissinger | 1990 | | pagina 9