Ml ■kSlEKS O.P.A. r> Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Sport Ouderen Cursus Allerlei Ouderen Door drs. Thomas Klabbers 01184-17810 01180-84000 Geloof Buurt/wijk Beurs Gevonden Woensdag 12 september 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER Spelling - De Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit verzorgt een cursus Nederlands toegespitst op spelling en brieven schrijven. Een kennismakingsbijeenkomst voor belangstellenden is woensdag 19 september. De bijeenkomst in het gebouw van de ZVU aan de Dam in Middelburg begint om 20 uur en eindigt om 21 uur. Voor meer informatie 01180-34800. Klusjes - De Zeeuwse Volksuni versiteit organiseert een cursus Kleine Klusjes. Het begint don derdag 20 september om 19.30 uur. De opleiding bestaat uit tien lesavonden. Het doel van de cur sus is het zelf kunnen verrichten van kleine reparaties en vaardig heden ontwikkelen om meer din gen zelf te doen. Onderwerpen zijn gereedschappenkennis, elec- triciteit, ophangen in plafonds en muren, water aan- en afvoer en kleine rijwielreparaties. Voor in lichtingen 01180-34800. Kennismaking - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt dinsdag 18 september een kennisma kingsbijeenkomst voor de cursus sen Zweeds en Hongaars. Voor inlichtingen 01180-34800. Levensloop - De Volkshoge school Zeeland organiseert van vrijdag 28 tot zondag 30 sep tember een cursus 'Je levensloop op de planken'. Aanvangstijd vrij dag is 16.30 uur en het eindigt zondag om 16 uur. De cursus is bedoeld voor vrouwen die in hun léven zoeken naar een diepere betekenis. Gewerkt wordt vanuit de basisprincipes van Psychosyn- these. Voor inlichtingen 01177-1259 EHBO - Maandag 8 oktober be gint de EHBO-afdeling Vlissingen een cursus EHBO voor het beha len van het eenheidsdiploma EH BO. De leslocatie is het wijkgebouw Kruiswerk Vlissingen-Souburg in Vlissingen. Aanvang 19.30 uur. De cursus voor gevorderden begint maan dag 1 oktober. Voor informatie Q11184-17967. Vrouw en techniek - Vrouw en Werk Zeeland heeft een cursus - vrouw en techniek op het pro gramma staan. Volgens de orga nisatoren een praktische .kennismaking voor vrouwen met metaal- en houtbewerking, installatie- en procestechniek, lassen en vaktekenen. Informatie Qver beroepen in techniek, ar beidsmarkt, vakopleidingen en di verse excursies naar bedrijven staan op het lesrooster. De duur van de opleiding is twaalf weken, 20 uur per week. Uiteindelijk, is doorstroom naar een vakoplei ding mogelijk. Voor inlichtingen 01100-20329 Sport - De Zeeuwse Sportraad heeft donderdag 27 september een bijeenkomst in het Magnolia gebouw in Goes. De informatie avond begint om 19.30 uur en gaat over de opleiding recrea tiesportleider. video - De Stichting voor Drama-aktiviteiten organiseert maandag 17 september een open les video-produktie voor kinderen van 10 tot 14 jaar. De bijeen komst is in het wijkcentrum Al- degonde in Vlissingen. De videoproefles begint om 16 uur en eindigt om 17 uur. Bruggroep - De Stichting Ba siseducatie Vlissingen verzorgt een cursus voor wie weer wil be ginnen met een studie. De lessen worden gegeven op dinsdag en vrijdag van 9 tot 11.30 uur. Met deze opleiding worden cursisten in één jaar voorbereid op een ver volgopleiding zoals Mavo, CBB, Janneke Dierxsschool en PBVE. Voor meer inlichtingen 01184-17819 . Poppen - Poppenatelier José or ganiseert een cursus poppen ma ken met klei en stof. De cursus begint woensdag 19 september op het atelier in Koudekerke. Voor opgave en inlichtingen 01185-3049 . Paraplu - De Paraplu begint met Technika-10, een hobbyclub voor meisjes van 10 tot 13 jaar. De hobbyclub is op de maandagen van 15.45 tot 17 uur. De kook- groep voor volwassenen kookt op de dinsdagen van 18 tot 20 uur. De fotoclub de Flitsparaplu fotografeert op de dinsdagen van 19.30 tot 22 uur. Op de donder dagen worden de cursusen patchwork voor beginners en ge- vordenen en tekenen voor begin ners en gevordenen gegeven. Studeren - De Vrije Universiteit Vereniging en de Hogeschool Zeeland houden een bijeenkomst in Middelburg over studeren. Dat gebeurt maandag 17 september in de aula van de Zeeuwse Biblio theek vanaf 19.45 uur. Het the ma is Studeren aan universiteit en hogeschool. Beeldhouwen - De Middelburg se beeldhouwster Elsa Westland begint weer met de cursussen beeldhouwen, boetseren en kera miek. Diverse technieken komen aan de orde maar de eigen moge lijkheden van de cursist staan voorop. Voor opgave en informa tie 01180-34272. Video 2 - De foto- film- en vi- deogroep Shot 68 heeft dinsdag 18 september een bijeenkomst voor videofilmers op het pro gramma staan. Het onderkomen van de videoclub is het clublokaal Breehof in Vlissingen. Op de bij eenkomst wordt voorlichting ge geven over het gebruik van de videocamera, beeldmontage en audiodubbing. Elke tweede en derde dinsdag van de maand is er een bijeenkomst voor beginners en gevordeden. Voor informatie 01184-62443. Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg Vorige week ging het nog over scholieren. De komende weken heb ik (hopelijk goede) tips voor oudere lezers. En dan met name wat betreft pensioen-rechten. Deze week: Opgebouwde Pensi oenrechten Achterhalen (OPA). Meestal geen probleem als U uw hele leven voor dezelfde baas heeft gewerkt. Maar stel dat U een paar keer bent verhuisd en van werkkring bent veranderd. Dan kan het moeilijker zijn om uw verdiende pensioen te ont vangen. Om te beginnen en voor alle dui delijkeheid: Wat is het verschil tussen AOW en pensioen? De AOW is een algemene voorzie ning, uitgekeerd door de Sociale Verzekerings Bank. De mensen met een inkomen betalen er een soort belasting (vroeger de AOW/AWW-premie) voor. Maar elke inwoner van Nederland kan er recht op hebben. Pensioen rechten daarentegen bouwt U voor uzelf op. Van uw salaris be taalt U premie aan een pen- soenfonds. Wat te doen wanneer U bijna 65 bent? Mag U er van uit gaan dat de pensioen-fondsen waarbij U aangesloten was U wel weten te vinden? Liever niet. Het is beter zelf in actie te komen. U meldt zich schriftelijk bij het fonds (of de fondsen) met de vraag: "Wel ke rechten heb ik bij uw fonds opgebouwd?". Het probleem is vaak: Wanneer heb ik waar gewerkt? En bij welk pensioen-fonds was ik toen aan gesloten? Weet U dat misschien niet meer? Nog geen reden om het pensioen te laten schieten! Misschien weten oud-collega's het nog. Of de vakbond. Mocht het niet lukken, kom dan eens op ons spreekuur. Informatie over de gratis spreekuren kunt U via bo venstaande telefoonnummers krijgen. Vakantiefoto's - De Middel burgse Foto- en diaclub toont dinsdag 18 september vakantie foto's en dia's en de resultaten van de natuur fotosafari. De fo to's in De Vergulde Baars zijn vanaf 20.15 uur te zien. Collecte - Het Prinses Beatrix Fonds houdt in de week van 17 tot en met 23 sep tember haar landelijke collecte. Het fonds geeft hulp, voorlichting aan tienduizenden patiënten en verleent steun aan wetenschap pelijk onderzoek gericht op aan doeningen van het centrale zenuwstelsel zoals polio en de ziekte van Parkinson. Het Prinses Beatrix Fonds is een particuliere instelling die geen subsidie ont vangt Kindermiddag - Basisschoolkin deren van de gemeente Goes kunnen woensdag 12 september vanaf 13.15 uur feest vieren in het nieuwe gezondheidscentrum Magnolia. Een ballonnen wedstrijd en een theatershow van Maitre Pierre zijn één van de vele aktiviteiten op de middag in Goes. Open dag - Het splinternieuwe gezondheidscentrum Magnolia heeft zaterdag 15 september de deuren open voor belangstellen den en organiseert diverse aktivi teiten. Het Magnoliagebouw is het nieuwe gezondheidscentrum waar verscheidene gezondheids organisaties gevestigd zijn. De Federatie Ouderverenigingen, de GGD-Zeeland, de Kruisvereniging Noord-Beveland en Zuid- Beveland-West, het Patiënten platform Zeeland, de RIAGG en de Zeeuwse Stichting voor Ge handicaptenbeleid zijn één van de vele instellingen die daar nu ondergebracht zijn. De open dag begint om 10 uur. Schaken - De Schaakclub Vlis singen heeft woensdag 12 sep tember de schaakborden klaar staan voor de jeugd. De open avond in de Willem lll-kazerne be gint om 18.45 uur in de Oran jestraat in Vlissingen. Tijdens deze schaakavond kunnen tour- nooitjes worden gespeeld of aan schuiven in een simultaanpartij tegen de Zeeuwse Kampioen. Obedience - The Dutch Obe dience Society (hondensport) houdt zaterdag 22 september haar zevende Nederlands Kam pioenschap Obedience. Plaats van hondenstrijd is het ontmoe tingscentrum De Stenge in Hein- kenszand. Keurmeesters zijn Roy Page en Lynn Tozer. De wedstrij den beginnen om 9 uur en eindi gen om 19 uur. Sportinstuif - De Zeeuwse Sportraad organiseert zaterdag 15 september de tweede Sport instuif Zeeland in Sporthal Nas- saulaan in Middelburg. Het eve nement is voor lichamelijk of visueel gehandicapten. Het pro gramma begint om 10 uur en ein digt om 17 uur. Voor meer informatie 01180-82646. Eilandentocht - De Toerclub Walcheren houdt zaterdag 15 september de jaarlijkse eilanden- tocht. Inschrijvingen bij De Rij wielcentrale Vlissingen aan de Koudekerkseweg tussen 8 en 9 uur. Daarna kan ieder op eigen gelegenheid met de fiets vertrek ken. Twee verschillende afstan den zijn te fietsen, een 100- en 200-kilometer route. Eindpunt van de fietstocht is hotel Walche ren in Kouderkerke. Open Tac-Tic -De Vlissingse Tapperij/Happerij de Happy Buca- neer organiseert donderdag 13 september een Open Tac-Tic dart toernooi. Ervaren en onervaren dartspelers kunnen meedingen naar de diverse bekers. Het toer nooi begint om 20 uur. Keep-Fit - De gymnastiekvereni ging Door Inspanning Sterk uit Souburg organiseert de cursus Keep Fit, bewegen op muziek. Het is geschikt voor alle leeftij den. De groep oefent op dinsdag tussen 10 en 11 uur in sporthal de Belt-Koopmansvoetpad in Oost-Souburg. Inlichtingen 01184-66828. Mini-playback - Jongerencen trum de Walk-lnn presenteert za terdag 22 september een mini-playbackshow. Een deskun dige jury beoordeelt vanaf 14 uur de kleintjes. De minimale leeftijd om mee te doen is zes jaar. Er zijn verschillende prijzen te winnen. Opgave schriftelijk voor 20 sep tember bij de Walk-lnn in Vlis singen. Computer - De Hobby Compu ter Club Regio Zeeland de monstreert maandag 18 september in het wijkcentrum Open Hof in Vlissingen hoe er met midi software een heel or kest ten gehore wordt gebracht. Aanvang 20 uur. Puzzeltocht - De VARA, afde ling Walcheren houdt zondag 16 september een stadswande- ling/puzzeltocht in de binnenstad van Middelburg. Puzzelvragen gaan over historische gebouwen en situaties die worden aange troffen. Het vertrekpunt, waar' ook de benodigde informatie- en deelnameformulieren zijn af te halen, is de Stationsrestauratie van Middelburg. Vertrektijd tus sen 9 en 15 uur. Bijeenkomst - De besturen van het Humanistisch Verbond en Humanitas in Zeeland houden zondag 23 september een open bare bijeenkomst in het Jacob Roggeveenhuis in Middelburg. Aanvangstijd 10 uur. Onderwerp van de bijeenkomst is 'Zijn huma nisten tolerant?'. Het wordt inge- leid door J. van de Waals. Hebr. 6:1-2 - Vanaf zaterdag 29 september is er de gelegenheid om een kursus te volgen die han delt over het fundament van het geloof, zoals omschreven is in Hebr. 6:1-2.. Wie dit fundament wil leggen in zijn leven of dit nog eens wil onderzoeken is welkom in gebouw Beréa, Westerbaan 16 te Vlissingen vanaf 10 uur. De lessen worden gegeven op zes zaterdagen, een maal per maand van 10 uur tot 16 Uur. Voor aan meldingen of inlichtingen kan men terecht bij K.J. Hamelink, 01184 66299. Kookcursus - De Stichting Wel zijn Ouderen Platteland Walche ren geeft een kookcursus voor mannen. Het kokkerellen begint maandag 1 oktober in de voor malige LHNO-school in Oostka- pelle. Aanvang 16.30 uur. De cursus is voor mannen met wei nig of geen kookervaring. Inlich tingen 01188-3687. Praatgroep - De Stichting Wel zijn Voor Ouderen Vlissingen or ganiseert woensdag 19 september een open avond in de achterzaal van Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissin gen. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Bedoeling is tot oprichting te komen van een al leenstaande 50-plus groep. Al leenstaanden kunnen dan gezamelijk dingen gaan onderne men. Voor meer informatie 01184-17452. Woningaanpassingen - De Stichting Welzijn Ouderen Platte land Walcheren heeft een infor matiemiddag over woningaanpassingen op het pro gramma staan. De bijeenkomst in het Dorpshuis in Grijpskerke is dinsdag 25 september en begint om 14 uur. Soos - Op 18 september begint de soos voor ouderen in het Dorpshuis in Grijpskerke. Aan vang 13.30 uur. Naast de gebrui kelijke activiteiten is er gelegenheid om koersbal te spe len. Wooncursus - De werkgroep 'Over wonen van Ouderen gesproken' organiseert in de ge meente Valkenisse een wooncur sus. Informatiebijeenkomsten zijn 13, 20 en 27 september en 4 en 11 oktober in het Dorpshuis in Biggekerke. Aanvang 14 uur. Er wordt in de cursus voorlichting gegeven over diverse woonvor- men. Inlichtingen 01188-3687. Geheugencursus - De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Wal cheren houdt een geheugencur sus. De informatiebijeenkomst in de Arne is op donderdag 13 sep tember in Domburg. Aanvang 14 uur. Sleutels - Bij de gemeentepolitie in Vlissingenzijn in de periode van 29 augustus tot 5 september de volgende voorwerpen aange geven. Bankbiljetten, een dames horloge, een joggingbroek, een portomonee met buitenlands geld, een portomonee aan een touwtje, een kinderschoen, een ketting met hanger, een armband met naamplaatje, drie sleutels aan een label, vier sleutels aan een sleutelhanger, vijf sleutels aan een musketonhaak en zes sleutels in een etui. Bij het asiel zijn een zwart/wit katertje, een lapjeskat, een schildpadpoes en een rooie kater aangegeven. Clubavond - De Stichting So ciaal Kultureel Werk Middelburg begint dinsdag 18 september weer met de clubs in De Spring plank in Nieuw- en St Joosland. Kinderen van 9 tot en met 12 jaar kunnen vanaf dinsdag 18 sep tember van 19 tot 20.30 terecht voor de twee-wekelijkse club avond. De kinderen van 4 tot en met 8 jaar kunnen vanaf woens dag 19 september van 14 tot 15.30 uur de twee-wekelijkse club bezoeken. Patchwork - Wie patchwork on der de knie wil krijgen kan te recht in het Vlissingse buurthuis De Paraplu. De cursus patchwork begint donderdag 20 september om 9.30 uur. De cursus is ge schikt voor beginners en gevor derden. Voor informatie of aanmelding 01184-65453. Koffie-uurtje - Elke donderdag van 9 tot 11.30 staat de koffie klaar in buurthuis Scheldebuurt in Vlissingen voor de buurtbewo ners. Kinderen van 4 tot en met 9 jaar kunnen iedere woensdag van 14 tot 15.30 uur naar de kinder club in het Vlissingse buurthuis Scheldebuurt. Damessociëteit - De Damesso ciëteit Vlissingen begint vanaf dinsdag 18 september haar nieu we seizoen. N. Vut houdt tijdens de bijeenkomst een lezing met als thema "Kunst kijken is leuker als je er meer vanaf weet". Plaats van de bijeenkomst is het jeugd- gebouw van de Petruskerk in Vlissingen, aanvang 14.15 uur. BASCO - De open dag van de Basco op 15 september komt te vervallen. Een nieuwe datum is nog niet vastgesteld. Speelgoedbeurs - Peuterspeel zaal 't Hummelhoekje houdt za terdag 22 september een kinderkleding- en speelgoed beurs. Het Dorpshuis in Grijps kerke is open van 10 tot 11.30 uur. Kleding en speelgoed kun nen donderdag 20 september van 19 tot 20 uur worden ingele-' verd in het Dorpshuis. De helft van de opbrengst is bestemd voor de peuterspeelzaal. Rommelmarkt - De MV en AV Middelburg bieden zaterdag 15 september de meest uiteenlo pende spulletjes te koop aan. De rommelmarkt is op het parkeer terrein voor het clubhuis aan de Nadorstweg in Middelburg. Het begint om 9 uur en eindigt om 13 uur. Op de veiling gaat een mo- torjas, een oud karrewiel en een tinnen serviesstel onder de ha mer. Aanvang 10 uur. Fancy fair - Peuterspeelzaal Het Baken in Oost-Souburg houdt za terdag 15 september een fancy fair. Aanvang 9.30 uur. Te koop zijn, kleding, speelgoed en boe ken. Spulletjes zijn woensdag 12 september van 13 tot 15 uur wel kom in de speelzaal. De helft van de opbrengst is voor de speel zaal. Rommelmarkt - Het Middel burgs Muziek Korps houdt zater dag 15 september een rommelmarkt aan de Driewegen hof in Middelburg. Het begint om 9 uur. Er zijn boeken, kopjes, glaswerk, een antiek spinnewiel en oude instrumenten te koop. De opbrengst is bestemd voor aanschaf van muziekinstrumen ten. Soos - De soos 55-plus is vanaf dinsdag 18 september weer open. De wekelijkse spelletjes avond in Bachten Komme in Vlis singen is open van 19 tot 21.45 uur. Voor inlichtingen 01184-65062. Gezond - De kruisvereniging Walcheren-Oost en de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg or ganiseren de cursus gezond ouder worden. De bijeenkomsten vinden plaats in Het Bastion in Middelburg en beginnen donder dag 20 september om 13.45 uur. Aandacht wordt besteed aan be wegen, medicijngebruik, de rela tie huisarts en patient, veiligheid en voeding. Voor aanmelding en informatie 01180-14366. Volksdansen - De Stichting Welzijn Ouderen Middelburg or ganiseert vanaf woensdag 19 september volksdansen voor 55-plussers. Dat kan in de Woeli ge Werf vanaf 14 uur. mlnlichtin- gen 01180-27537. Yoga - De Stichting Welzijn Ouderen Middelburg heeft een cursus yoga voor ouderen op het programma staan. De lessen be ginnen donderdag 13 september in de wijkpost De Woelige Werf in Middelburg, aanvang 14 uur. Informatie 01180-27537. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur. liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. A.E. de Bruijn, 19 uur: ds. C.A. Westerveen. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok, 15 uur: ds. A. Schaap. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1, Zo. 9 uur: ds. Köther-Middelhoek, knd. DISHOEK Rooms Katholieke Kerk, Strandkerk, 10 uur. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. onbekend. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. elke Ie en 3e zo. v.d. maand 9.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 en 14.30 uur: ds. W.R Jansen, gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo.10.30 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. J.L. 't Hart, 19 uur: ds. C. de Boon. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. W. Smit. 19 uur: ds. C. de Boon, jeugddienst. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. on bekend. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 ur: ds. E.V.E. Wijnands. 19 uur: ds. G. Kalksma Ned. Hervormde Kerk Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. B. de Haan. MELISKERKË Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. 10 uur: ds. R.G. van der Zwan, 19 uur: ds. P. Melse. Hervorm de Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. Fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Ge meente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lange Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. L.C. Buijs. Doöpsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: mevr. C.G. Rezelman. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwerijszstraat 6, 9.30 uur: ds. O. Elseman, 13.30 uur: ds.'I.j.g. IJkel. Hof- pleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. B.J.W. Schelhaas, 17 uur: dhr. PA. Trimpe. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaan deren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: leesdienst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. - Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koor kerkhof, 10 uur: ds. C.W. Schlingemann. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. H. Hoekstra. Ontmoetingskerk, Oosterschel- destraat, 10 uur: dienst in Getuigeniskerk. Engel se kerk, Simpelhuisstraat, 19 uur: ds. M. de Boer. Thomaskapel, Dienst in de Hoeksteen Wijkge- meente Gereformeerde Bond: (Ontmoetingskerk) 11 en 18.30 uur: ds. C. Trouwborst. Kerkgenoot schap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: ds. N. Heijkoop. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur en 17 uur o.l.v. Kapitein W. Elhorst. Lu therse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: mw. ds. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk. En gelse kerk, Simpelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur en 17 uur: ds. H.J. v.d. Kwast. Vereniging van Vrijzin nig Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. C.W. Schlingemann. Rooms- Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, Zo. 10 uur, elke 2e en 4e za. 19 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eg/ise Wa/lonne). Lange Noordstraat 62. geen dienst. Evangeliegemeente "de Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. Doopsgezinde Gemeente. Zo. onbekend. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. van Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. J. Bruyn, knd. jongste en midden groep, 19 uur: ds. J. Bruyn. Hervormde Gemeen- te. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: onbekend. RITTHEM Hervormde Oostende. Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H. van SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. v.d. Wouwstraat 4, Zo. 10 uur: ds. H.W.J. Faassen, 19 uur: dhr. A. van Westen. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. onbe kend. ds. de Nooij. Ophir, Badhuisstraat 186, geen dienst. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dègs Adventisten. Bonedijkestraat 163. Za. 9.15 uur: ds. N. Heijkoop, 10.15 uur: bijbelstudie. Marnixkerk. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: Kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterka pel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeente dienst, voorganger P. Buteyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Pro testantse Ziekhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. C. Trouwborst. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 11.15 uur. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur, Streekziekenhuis, Koudekerksewge 88, zo. 11.15 uur, Ter Boede, elke 1ste en 3de za. v.d. maand 10.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Berea. Gebouw Berea, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Fila- delfia'. Vrouwenstraat 5. Zo. 10 uur: sa menkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Nauta, 19 uur: ds. van Boven. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: de heer Nico Peterse jeugddienst m.m.v. het Vlissings Jongerenkoor. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: ds. D. Westerneng. Do. 13 t/m wo. 19 september Huisartsen SOUBURG Evangelie Gemeente Sion. Ritthemsestraat 45 (gebouw de Blazer). Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde kerk en de Ned. Hervormde Ge meente. Kanaalstraat, Zo. 9.30 uur: ds. P. Melse, knd. groep 1-3 en 4-5, Oranjepleinkerk, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: ds. R.G. v.d. Zwan, Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Streekziekenhuis Wal cheren, Koudekerkseweg 88, 10 uur: mevr. drs. Spaans-Molenaar. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 2e en 4e maandag v.d. maand 16.30 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: ds. J. Lukasse, 14.30 uur: ds. W.P Jansen, gez. dienst te Veere. Hervormde Kerk. Zo. onbekend. VLISSINGEN Angelicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprij zingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: zr. C. Rezelman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. D.J. Douma. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Ge meente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer, Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga, Johan- neskerk, Bonnedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Pape gaaienburg, 9.30 en 19 uur: Middelburg: van vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. Zondag tot 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Ju/iana/aan 7, tel. 12225. Zondag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middelburg- Zuid: zaterdag: P Kodde, Oude VIissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. zondag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: R. van Tol, p/a Markt 10, Veere, tel. 01181-1271. Domburg, Aagtekerke, Westkapelle, Meliskerke, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24 uur: Dr. F. v. Eede, de Casembroodstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. Oost- en Midden-Walcheren: zater dag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Tandartsen Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: A.P. de Looff, Badhuisstraat 140, Vlissingen, tel. 01184-13881. Apotheken Middelburg: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Hummelen, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag 17.30 tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Apotheek Souburg, C. v. Pe- restraat 1, tel. 61593. Verloskundigen Vlissingen en Oost-Souburg: A.M. Gaay, tel. 71768. Middelburg: van vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. Dierenartsen Kleine huisdieren: (Gezelschapsdieren) gehele weekend: A.J.G.M. Ruys, Middelburg, tel. 01180-13118 Dierenarts Meliskerke: (kleine huisdieren): R. Ros kam, Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenartsenpraktijk Middelburg: Grote huisdie ren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. Praktijk Oostkapelle: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Wijkverpleegkundigen Kruisvereniging Walcheren-Oost (Middelburg, Ar nemuiden, Nieuw- en St. Joosland): bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Vlissingen/Souburg (Vlissingen, West- en Oost-Souburg en Ritthem: bereikbaar heid avond- en weekenddienst via alarmcentrale, tel. 01184-14444. Kruisvereniging Platteland Walcheren: bereik baarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Algemeen krisis opvangcentrum "court oxhooft". Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg, Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zo wel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. Noodopvang Walcheren Leger des Heils, bij cri sissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD Zeeland: Middelburg, Dam 39-41; Vlissin gen, Rozengracht 6. Infectieziektenbestrijding: tel. 01180-34085. Geslachtziektenbestrijding: Dam 39-41, ma., wo en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. Aids-lnfolijn: tel. 01180 38384. Alle vragen over gezondheidsvoorlichting: tel. 01180-34085. Tuberculosebestrijding: tel. 01184-18395. VBOK: (vereniging ter bescherming van het on geboren kind), tel. 01180-35736. Algemeen Maatschappelijk Werk: de dienstdoen de maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. Algemeen maatschappelijk werk: Dienstencen trum Molenwal Westkapelle spreekuren 9 tot 10 uur algemeen maatschappelijk werk. 10.30 tot 11 uur gezinsverzorging Ook buiten de spreekuurtij den worden afspraken gemaakt in het diensten centrum, tel. 01187-2331. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling: tel. 01180-28800. NVSH-Midden Zeeland: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. Stichting "blijf van m'n lijf Zeeland": Postbus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184-14645. Infectieziektenbestrijding: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184-18395). Patiëntenplatform Zeeland: Leliestraat 10, Goes, tel. afpraak van 9 tot 12 uur tel. 01100-30911. Centraal Meldpunt voor vrijwillige thuishulp: Molstraat 13, Middelburg, tel. 01180-12004, iede re werkdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Vlissingen. Vredehoflaan 42, tel. 01184-10795, van maandag t/m vrijdag bereikbaar van 9.00 tot 11.00 uur. Vereniging Borstvoeding Natuurlijk. Telefonische hulpdienst: tel. 01184 67224 en 01184-68279. Stichting VSK (Vereniging tegen seksuele kinder mishandeling binnen het gezin), Telefonisch be reikbaar van maandag tot en met vrijdag tijdens kantooruren: 9.00 - 12.30 en 13.30 - 17.30 uur. Dagelijks Telefonisch spreekuur: van 8.30 - 9.00 uur. Tel. 01180-13362.

de Vlissinger | 1990 | | pagina 17