Veel muziek Midzomer Festival Oost-Souburg Gouden tijden voor organisten en fans Spectaculaire effecten in sf-film Total Recall Het verdwenen slot Sandenburgh terug in Museum de Vierschaar Tekeningen mobilisatie in Zeeuwse Bibliotheek Mens en omgeving verenigd Vierdubbele expositie Balkansferen in Grote kerk s 9 AUGUSTUS T/M 15 AUGUSTUS IN MIDDEN ZEELAND KENNISMAKING MOLUKSE CULTUUR Volksverhaal Heimwee - Melodieuze rock van ijzige band Tijdloze dansmuziek Kan Peter Faber het minnen laten? Woensdag 8 augustus 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER I® IM lïï iÊf Hï lïï In de Molukse wijk van Oost- Souburg (achter de kruising Kromwegesingel Ritthemse- straat) barst donderdag 9 augus tus voor de tiende keer het Mid zomer Festival los. Drie dagen lang kunnen de bezoekers kennis maken met diverse aspecten uit de Molukse cultuur. Op het prgramma staan onder meer op tredens van Molukse bands en dans- en theatergroepen en een muziekworkshop. De organisatie is in handen van de stichting Mo luks welzijnswerk Souburg/Vlis- singen Mae-Uku. De eerste dag van het midzomer feest is bijna helemaal voor de kinderen. Zo is er een zeskamp, een kwis,een gezamenlijke maal tijd en tussen 14 en 16 uur een kinderfilmvoorstelling. Kinderdans- en zanggroepen van Molukse basisschoolleerlingen uit Middelburg treden om 19.30, 20.15 en 21.30 in de feesttent op. De jongensdansgroep Tjakalele wordt daarbij begeleid door de Ti- fagroep van Mae Uku. Om 23.15 uur wordt in de tent de James Bond film 'The Living Daylights' vertoond. Vrijdag 9 augustus wordt er tus sen 13 en 16 uur een Makan Pati- ta, oftewel een Molukse picknic gehouden. Om 19 en 22.30 uur zijn er optredens van de L en L Band. Deze band speelt voorna melijk swingende lagu lagu, maar ook nieuwe Ambonese nummers en het bekende top 40 werk. Om 21 uur begint de voorstelling van de theatergroep Delta. Het stuk 'Oleh Cincin (De Ring) is een mu zikale vertelling, gebaseerd op een Moluks volksverhaal. Na de voorstelling dansen de twaalf da mes van dansgroep Mae-Uku de traditionele gevechtsdans Tjaka lele. Zaterdag 11 augustus ruime aan dacht voor het marktgebeuren. Tussen 10 en 18 uur is er een fan cy fair, een Pasar Ambon, een rommelmarkt, een vrijmarkt voor kinderen en zijn er demonstraties Molukse ambachten. Eén van de hoogtepunten van die dag is on getwijfeld het toernooi Moluks gevechtsvliegeren, dat tussen 14 en 18 uur gehouden wordt. Verder zijn er op de Pasar Ambon van 13 tot 14 en van 15.15 tot 16.30 uur jam sessies, waar ie dereen die zin heeft aan mee kan doen. Wie een instrument van Mae-Uku wil lenen moet dat voor vrijdagavond opgeven. 's Middags (om 15 uur) is er ook een optreden van de enige echte houseband van Mae-Uku. Deze band, die ook om 19.30 uur te zien is, bestaat uit Robbie de Qel- joe, Rein Fader, Manü Salhuturu, Jeremy Latumeten en Martha Ta- pilaha. Het repertoire varieert van lagu-lagu tot Loïs Laine- nummers. Het midzomerfestival Zomers betekenen gouden tijden voor organisten en hun fans. Ook deze week zijn er weer drie orgel concerten op Walcheren. Vrijdag 10 augustus verzorgt Gert Oost om 20.30 uur een concert in de Middelburgse Lutherse kerk, maandag 13 augustus doet Charles de Wolff dat om 20 uur in de Gereformeerde kerk in Vrouwenpolder en dinsdag 14 augustus is er in de Nieuwe Kerk in Middelburg om 20 uur een concert van Herman van Vliet. Gert Oost geldt als een autoriteit op het gebied van de achttiende en negentiende eeuwse Neder landse orgelmuziek. In de Luther se kerk speelt hij werk van onder andere Nikolaas Lentz (van rond 1750), Johan Albert van Eijken (1823-1868) en Cristian Friedrich Ruppe (1753-1826). Charles de Wolff dirigeerde meer dan vijfentwintig jaar het Noor delijk Filharmonisch Orkest en het Toonkunstkoor Bekker uit Groningen. Met de jaarlijkse uit voeringen van Bachs Passionen door de toenmalige Nederlandse Bachvereniging verwierf hij inter nationale bekendheid. Op zijn concertprogramma staan onder meer de koraalvoorspelen 'Straf mich nicht in deinen Zorn' en 'Vater unser im Himmelreich' van Max Reger en 'O Gott, du from- mer Gott' van J.S Bach. Charles de Wolff. Herman van Vliet tenslotte kreeg zijn opleiding van Wim van der Panne en studeerde aan het Utrechts Conservatorium. We gens zijn verdiensten voor de Franse orgelcultuur kreeg hij in 1983 een onderscheiding van de Société Académique Arts, Scien ces, Lettres in Parijs. In Middel burg begint hij zijn concert met een koraalbewerking van 'Komt als kin'd'ren van het licht' van Fei- ke Asma. Verder speelt hij onder meer een marche réligeuse over 'Lift up your Heads' uit 'The Messiah' van A. Guilmant en een fantasie over 'Hanover' van E.H. Lemare. Op verzoek van Arnold Schwar zenegger zelf, leefde de Neder landse regisseur Paul Verhoeven zich tweeëneenhalf jaar uit op de Amerikaanse film Totall Recall. Het resultaat, een spectaculaire special-effectsfilm, gaat deze week onder meer in het Middel burgse Electro en het Grand Theater Goes in première. De film speelt zich af in het jaar 2075. De bouwvakker Doug Quaid (Schwarzenegger) wordt geplaagd door steeds maar weer terugkomende dromen over een ander leven op de strijdlustige mijnkolonie Mars. Om van die dromen af te komen gaat Quaid naar 'Rekaal Inc.', een ontspan ningscentrum wadi mtjn prettige herinneringen in de hersens kan implanteren. Tijdens de behandeling gaat er echter iets mis. Plotseling ver schijnt er op het videoscherm een 'bekend' gezicht met een pakkende boodschap: „Maak je maar klaar voor de grote verras sing... jij bent niet wie je bent, je bent mij!". En wat kan die arme getergde Schwarzenegger dan anders doen dan naar Mars ver trekken om zijn indentiteit te zoe ken? Uiteraard beginnen de problemen dan pas goed. Want is Doug Quaid wel die aardige, po pulaire man die hij zelf denkt te zijn? Bij al die enge avonturen in Total Recall kan Arnold Schwarze negger we! wat ontspanning gebruiken. wordt 's avonds in de tent af gesloten met bingo, een voorstel ling van het project Asalku en een optreden van het Moluccan Moods Orchestra. Asalku brengt door middel van muziek en spel een ode aan de Molukse ouders en hun geschiedenis, een verhaal van heimwee en het gevangen zitten tussen twee culturen. Het elf man en vrouw tellende Mo luccan Moods Orchestra vormt een waardige afsluiting van het feest. Met de traditionele lagu la gu liederen speelt deze band mo derne popmuziek met Aziatische, Europese en Amerikaanse invloe den. Scène uit Oleh Cincin van de theatergroep Delta. Net zoals vroeger. De Middeleeuwse keuken, een replica uit de tijd van het beroemde slot San denburgh. FOTO EDUARD ENGEL Veere, ooit ontstaan bij de gratie van de bewoners van Sanden burgh heeft nu in museum de Vierschaar (stadhuis) een over zichtstentoonstelling over het verdwenen slot Sandenburgh. Het kasteel Sandenburgh lag even buiten Veere. Vroeger de woonplaats voor de heren en vrouwen van Veere. In de 14e tot en met 16e eeuw kregen de geslachten Van Borselen en van Bourgondië grote macht en dat had gevolgen voor het slot. Dit ontwikkelde dan ook een gran deur die in die mate nergens an ders parallellen kent. De bewoners van Sandenburgh had den aan het eind van de dertien de eeuw een veerdienst op Campen, het toenmalige Noord- Bevenland. Op die plaats is toen Veere ontstaan. Sandenburgh was groot en belangrijk. In de ge bouwen logeerden onder andere Erasmus, Karei de Vijfde en Christiaan de Tweede van Dene marken. Toen de laatste telg uit het geslacht Van Bourgondië kin derloos stierf in 1558 trad de onttakeling in. De Prins van Oran je liet van het materiaal van het kasteel de zestiende eeuwse bol werken bouwen en de Fransen braken de resten die nog over waren af in 1812. Tegenwoordig is er niets meer te zien van dit omvangrijke slot. In 1647 zijn de funderingen opge meten en in 1955 heeft er een kleine opgraving plaatsgevonden door de ROB. Het terrein is aangewezen als ar cheologisch monument, en wacht nu op een grondig vervolg onderzoek. De onderzoeken in 1647 en 1955 hebben enige re sultaten opgeleverd. Deze vondsten worden nu voor het eerst getoond. Er zijn onder an dere reconstructie-tekeningen te bezichtigen en opmetingen en natuurlijk de archeologische vondsten. Ook wordt een over zicht gegeven van de kennisver garing omtrent het kasteel, plus alle afbeeldingen van Sanden burgh en zijn ruïnes die het gemeente-archief Veere rijk is. Met behulp van archeologische vondsten en oude inventarisatie lijsten is een levensechte middel eeuwse keuken geconstrueerd. Een stamboom van de heren en vrouwen van Veere en enige 'ex cursies' naar de lange en rijke ge schiedenis van Sandenburgh completeren het geheel. De openingstijden van het mu seum de Vierschaar in Veere zijn in augustus van maandag tot en met zaterdag van 11 tot 17 uur. In de maand september is het van maandag tot en met zater dag van 12 tot 17 uur. De oude Grote Kerk van Veere verkeert zaterdag 11 augustus in Balkansferen. Om 20 uur begint namelijk het optreden van het Delftse zigeunerorkest Siperkov. Het zigeunerorkest bestaat uit een eerste en een tweede violist, een cellist, een bassist en een pi anist. De amateur- en be roepsmusici staan onder leiding van Gregorowiz Siperkov. De cymbalist Don Banda, leraar cymbaalmuziek en Oosteuropese volksmuziek aan het conservato rium in Hilversum, verzorgt ver schillende solo's. Eerste violist en orkestleider Siperkov praat de muziek aan elkaar betrekt op die manier ook het publiek bij de felle Roemeense muziek, de romanti sche Hongaarse melodieën en de zwaarmoedige Russische liederen. In de Vlissingse discotheek Cosmo wordt het publiek vrijdag 10 augustus opgewarmd door een Nederlandse band die naar de ijzige naam Siberia luistert. Het optreden begint om 23 uur. Siberia telt vijf leden, die hun sporen bij bands als Casual Af fairs en Funky Stuff van Candy Dulfer verdienden. Eén bandlid speelde als sessiemuzikant zelfs samen met Clark Datchler van Johnny Hates Jazz. Heaven can Wait, de eerste single van Sibe ria, bleef in de Tipparade hangen maar de band liet zich daardoor niet uit het veld slaan en heeft in middels de single Wild Live uitge bracht. De muziek van Siberia laat zich nog het best omschrij ven als melodieus met roek- invloeden. P£iK,.,.K£LDRAAP Eén van de tekeningen die op de tentoonstelling te zien is. In de hal van de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg is tot en met 1 september de tentoonstelling 'Met het potlood paraat, gete kende impressies uit de periode 1939-1940' te zien. De ten toonstelling bestaat uit politieke karikaturen uit dag- en weekbla den en tekeningen uit het solda- tenblad 'De Wacht'. Op 28 augustus 1939 werd de Algemene Mobilisatie afgekon digd. Het Nederlandse leger werd op oorlogssterkte gebracht en vijf dagen later waren zo'n twee honderdtachtigduizend man op een voor de burger geheime plaats 'ergens in Nederland' gele gerd. Ruim acht maanden later viel Duitsland Nederland binnen. In de tussentijd trokken de lotge vallen van de gemobiliseerde sol daten en de toenemende oorlogsdreiging uitgebreid de aandacht van de pers. De Duitse inval in Nederland en Noorwegen en de toenemende spanning over de verdediging van Nederlands Indië werden in de pers met teke ningen van commentaar voor zien. In de bibliotheek hangen prenten van onder andere Jo Spier, L. Jordaan en Eppo Doeve. Ook zijn er tekeningen over het dagelijks leven op de kazerne uit het weekblad 'De Wacht'. De reizende tentoonstelling is het resultaat van een samenwer kingsproject van het Legermu seum uit Delft en de Sectie Militaire Geschiedenis Land machtstaf uit Den Haag. Het is een voorproefje op een veel gro tere tentoonstelling over het beeld van de landmacht in de po litieke karikatuur tussen 1891 en 1991, die vanaf mei 1991 in het Legermuseum in Delft is te zien. MARIEKERKE Gemeentehuis. (Raadzaal, Dorpssstraat 3). M.P. Nagelkerke. pentekeningen. Ma. t/m vr. 9 tot 16 uur. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum. (Ab dij). Leven en werk van drie Roo- sevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Zeeuwsche Centrale Discotheek. (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent. (St. Janstraat 3). Werken van J.W. van Tri rum, Din- gemans, Rob de Haan, olieverf schilderijen, aquarellen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op af spraak. Holografiemuseum 'Dennis Ga- bor'. (Gortstraat 36). holografie. Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur, behalve maandag. Kunsthandel De Witte Swaen-t Zeepaardje. (Vlasmarkt 7-9). Per manente expositie oude- en mo derne kunst. Di. t/m za. van 9.30 tot 18 uur. Zeeuws Documentatiecentrum. (Kousteensedijk 7). Tweede ver dieping: Watersport, tentoonstel ling over waterrecreatie. Hal Met het potlood paraat. Getekende impressies uit de periode 1939/1940. Openingstijden Bilbi- otheek. Zeeuws Museum. (Abdij 3). Kent, en versiert, eer datje mint, vrijen en trouwen in Nederlana 1500-1800. 'Royal Seed', Jan van Munster, sculpturen en brandmerken. Ope ningstijden Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, ma. van 13.30 tot 17 uur. De Vleeshal. (Markt) Siegfried Anzinger, schilderijen. Ope ningstijden: Di. t/m za. 11 tot 17 uur. Zo. 13 tot 17 uur. Eetcafé Dangeroe. (Vlasmarkt 39). Elisa Kuipers. Francois Ryckhals Museum. (Dam 71). "Terug in het geboorte huis". "Beeldig" Juul Kortekaas, Objecten, zeefdrukken en beel den met een ziel. Openingstijden do. vr. za. van 13-17 uur. Rabobank. (Hal hoofdkantoor). Jacques Willems, natuurfotogra fie. Openingstijden bank. Amrobank. (Markt 7). Selektie van werk uit de kursussen van het M./.K.V., tekenen/schilderen, keramiek, mode, weven, jeugd ateliers, fotografie. Ma. t/m vr. van 9 tot 17 uur, do. van 19 tot 20 uur. Woninginrichting Gerritsen. (Lan geviele 27, toonzalen). Willem F. van de Kop, papiersnij- en plak werk (z.g. decoupagetechniek). Tijdens openingsuren (t/m 10 au gustus). Ramschip Schorpioen. Middel burg in vuur en vlam, foto's ge ven een beeld van Middelburg voor, tijdens en na de tweede wereldoorlog. Iedere dag van 10 tot 17 uur. (t/m 15 augustus). OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum. (Duinvlietweg 6). "Bonsai". "Amateur Beeldende Kunstenaars". Openingstijden Za. t/m Ma. 13.30 tot 17 uur, Di. t/m Vr. 10 tot 17 uur. VEERE Museum "De Schotse Huizen". "Twee Eeuwen Walcherse Dracht" tentoonstelling. Kees Weltevrede, olieverf en aquarel. Openingstijden Ma. 13 tot 17 uur. Di. t/m Za. 10 tot 17 uur. Grote Kerk. Zomertentoonstelling 1990. Wisseltentoonstelling: Ogen bedrogen, tentoonstelling, Openingstijden zo. 14 - 17 uur, ma. t/m za. 10 tot 17 uur.(t/m 16 augustus) Museum "De Vierschaar". Het leven op een middeleeuws kasteel tentoonstelling. Sanden burgh, Openingstijden ma. t/m za. 11 tot 17 uur. Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Zeeland Water land. Dagelijks te bezichtigen. Potterie S. (S. Oomstraat 1). Spreeuwpottententoonstelling. Ma. t/m za. van 12 tot 18 uur. Hervormde Kerk Veere. Wiens schuld is het?' tentoonstelling van ma. t/m vr. van 14 tot 17 uur (t/m 10 augustus). VLISSINGEN Inguana. (Bellamypark 35). Le vende reptielen, amfibieën en in- sekten. Zo., ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, Di., wo., vr. en za. van 10 tot 12.30 en van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prin ses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als thema 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantie- WOENSDAG 8 AUGUSTUS Miles Browning band, terras de Nolle, strandpaviljoen, 19 uur. DONDERDAG 9 AUGUSTUS Midzomerfeest, div. optredens, Pr. Hendrikstr., Oost-Souburg, 9 uur tot 00.30 uur. Rene van 't Zelfde, formatie, "Happy Buccaneer", Aagje De kenstraat, Vlissingen, 20 uur. Fat Nose, Bar American Mid delburg, 21 uur. Gin on the Rocks, Bar Ameri can 21 uur. VRIJDAG 10 AUGUSTUS~ Gert Oost, Orgelconcert, Lu therse Kerk, Middelburg, 20.30 uur. Midzomerfeest, div. optredens, Pr. Hendrikstr., Oost-Souburg, 9 uur tot 00.30 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. Siberia, band, Cosmo, Volta- weg 3-5, Vlissingen. 23 uur. Rene v.d. Werf, orgelconcert, St. Jacobskerk, Vlissingen, 12 uur. ZATERDAG 11 AUGUSTUS Midzomerfeest, div. optredens, Pr. Hendrukstr., Oost-Souburg, 9 uur tot 00.30 uur. Siperkov, zigeuner- en schraml- muziek. Grote Kerk, Veere, 20 uur. Jos d'Hollander, Beiaardcon cert, Stadhuistoren, Vlissingen, 14.30 uur tot 15.30 uur. ZONDAG 12 AUGUSTUS Rob Hoeke Rhythm and Blues. Bar American 17 uur. MAANDAG 13 AUGUSTUS Charles de Wolff, Orgelcon cert, Geref. Kerk, Vrouwenpol der, 20 uur. DINSDAG 14 AUGUSTUS Herman van Vliet, orgelcon cert, Nieuwe Kerk, Middelburg, 20 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy park. Vlissingen, 22 uur. WOENSDAG 15 AUGUSTUS Leen de Broekert en Ferenc Hutyra, Fluit en pianoconcert. Dorpskerk, Oostkapelle, 20 uur. Tijdloze dans- en luistermuziek van het duo René van 't Zelfde, donderdag 9 augustus in de Hap py Buccaneer aan de Vlissingse Aagje Dekenstraat. Het optreden begint om 20 uur. Het Middelburgse duo bestaat uit René van 't Zelfde en Rob Teir- linck. Van 't Zelfde speelt orgel en Teirlinck gitaar. Beide heren zingen. Mariska van Kolck en Peter Faber spelen de hoofdrollen in de nieu we Nederlandse speelfilm De Gulle Minnaar, deze week te zien in Alhambra in Vlissingen. Faber speelt in deze film Peter Heg, een grafisch tekenaar die volop amoureuze avonturen beleeft. Tot hij zijn grote liefde, de in de liefde gedesillusioneerde radio presentatrice Mascha Silman, ontmoet. Hoewel. Het is nog maar de vraag of hij het minnen van andere vrouwen dan ook werkelijk kan laten. land voor iedereeen. Strandhotel. (Boul. Evertsen 4). Sterrenkunde, Zeeuws Plane tarium. Stedelijk Museum Vlissingen. (Bellamypark 19). "De collectie gegroepeerd", zes interpretaties op de collectie zoals deze de af gelopen honderd jaar is ontstaan. "De kunstkring Het Zuiden", Wer ken van G. Jacobs en tijdgeno ten. "De oudheidkamer anno 1895". Openingstijden ma. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. en zo. van 13 tot 17 uur. Watertoren. Annemie van Kerck- hoven en Danny Devos, heden daagse kunst. Di. t/m zo. van 11 tot 17 uur. Watertoren (Centrum Vlissin gen). Philippe Tonnard. Grens gebieden, di t/m zo 11 tot 17 uur. Stedelijk Museum, Paviloen Mu- seumtuin 29, IJsprojecten ma t/m vr 10 tot 17 uur, za en zo 13 tot 17 uur. Aris VRIJDAG 10 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Pretty Woman' 19 en 21.30 uur. Al hambra II Vlissingen, 'Gremlins 2' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Total Re call' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Total Recall' 19.30 en 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Cyrano de Bergerac 20 uur. 'Jacknife' 23 uur. ZATERDAG 11 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Pretty Woman '19 en 21.30, 23.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Grem lins 2' 19, 21.30 en 23.30 uur. Grand theater Goes, 'Total Re call' 19 en 21.30 uur. 'De gulle minnaar' 23.30 uur. Electro Middelburg, 'Total Re call' 19.30 en 21.45 uur. Schuttershoftheater Middelburg, 'Cyrano de Bergerac' 20 'Fatal Attraction' 23 uur. ZONDAG 12 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Pretty Woman' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Grem lins 2' 14, 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Total Re call' 14, 19 en 21.30 uur Elec tro Middelburg, 'Total Recall' 19.30 en 21.45 uur Schuttershoftheater Middel burg, 'Jesus de Montreal' 20 uur. MAANDAG 13 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Pretty Woman' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Grem lins 2' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Total Re call' 20 uur. Electro Middelburg, 'Total Re call' 19.30 en 21.45 uur, Schuttershoftheater Middel burg, 'Cry Freedom' 20.30 uur. DINSDAG 14 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Pretty Woman' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Grem lins 2' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Total Re call' 20 uur. Electro Middelburg, 'Total Re call' 19.30 en 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Crimes ans Misdemea nors' 20 uur. WOENSDAG 15 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Pretty Woman' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Grem lins 2' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Total Re call' 20 uur. Electro Middelburg, 'Total Re call' 19.30 en 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Spendor' 20.30 uur DONDERDAG 16 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Pretty Woman' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen. 'Grem lins 2' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Total Re call' 20 uur. Electro Middelburg, 'Total Re call' 19.30 en 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Erik the Viking' 20.30 uur. WOENSDAG 8 AUGUSTUS Alhambra II Vlissingen, 'De reddertjes' 14 uur. Grand theater Goes, 'De red dertjes' 14 uur. Burgemeester H. Hietkamp opent vrijdag 10 augustus om 17 uur in De Poort in Domburg een vierdubbele expositie. In De Poort (achter de Neder lands hervormde kerk) zijn aqua rellen van Renate Filius, keramiek van Jaap Donker, bloemschik kunst van Wilna van Bruinesse en miniaturen van Philip Heyse te zien. De tentoonstelling duurt tot en met 18 augustus. „Essentieel in mijn werk is de mens gekoppeld aan een omge ving, een lichaam overschaduwd door architectuur en andersom", aldus de beeldend kunstenares Monique Vaes over haar werk. In de Gevangentoren aan de Vlis singse Boulevard de Ruyter wordt zondag 12 augustus om 16.30 uur een tentoonstelling van haar schilderijen en wand- mozaïeken geopend. De exposi tie loopt door tot en met 28 oktober.

de Vlissinger | 1990 | | pagina 15