informatiepagina van de gemeente vlissingen M Q If Gratis penningen en reductiebonnen op de kermis Opbouw kermis start vandaag Oliebollen en zuurstokken Spider! I Vuurwerk! Mini-cars f Kermis van 14 t/m 22 juli, óók op zondag! Bassie Adriaan I Thriller... I Breakdance een attracties! m P,~ :r Kermis is volksvermaak nummer één Daglichtvuurwerk Dixie-clowns Eiland/Gravestraat Busdienst Kermis langer Parkeren Liefdesanalyse... Mount-Everest Suikerspin Kinderpaleis Duin Buggy's DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 11 juli 1990 VLISSINGEN KERMISSTAD redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337 Jong en oud, groot en klein, Vlissinger en toerist, wie kom je niet tegen op de Vlissingse kermis? Jan en alleman, zoge zegd. Niet voor niets, want de ze kermis, een van de grootste in Zeeland, heeft nu eenmaal veel te bieden. Zaterdag 14 juli gaat de Vlissingse kermis weer van start. De kermis duurt tot en met zondag 22 ju li. Traditiegetrouw biedt de Vlissingse kermis ook altijd veel extra's zoals het vuur werk, bijzondere optredens en het uitdelen van gratis pen ningen en reductiebonnen voor de attracties! De gezamenlijke exploitanten bieden de bezoekers extra at tracties. Zo wordt de kermis za terdag 14 juli om 12.00 uur officieel geopend door burge meester J.C.Th, van der Doef. Hij doet dat door gebruik te maken van de diverse attracties tijdens een rondgang over de kermis, te beginnen bij de autoscooter op het Bellamypark. Als de burge meester is aangekomen bij het De Ruyterplein wordt daar een daglichtvuurwerk ontstoken. Met de burgemeester lopen vro lijke, muziek makende, dixie- clowns mee die gratis pennin gen en reductiebonnen voor de kermis uitdelen! De dixie-clowns lopen ook nog de rest van de zaterdagmiddag 14 juli over de kermis om gratis penningen en reductiebonnen uit te delen! (foto: Ruben Oreel) Vandaag, woensdag 11 juli, be ginnen de kermismensen met het opbouwen van hun attrac ties. In verband hiermee gel den diverse verkeersmaat regelen, zowel voor de periode van opbouw als voor de hele kermisperiode. Alle omwonen den en ondernemers in de naaste omgeving hebben hier over van de gemeente een brief ontvangen. De gebieden die, vanuit het cen trum gezien, "achter" de kermis liggen zijn gedurende de ker misperiode alleen bereikbaar via het Groenewoud (heen) en de Nieuwstraat (terug). In verband met de kermis zal de bus van lijn 104 (de kustlijn) van 11 tot en met 23 juli niet via de Nieuwendijk en de Gravestraat naar het Eiland rijden. Het begin- en eindpunt is tijdens de ze periode bij de haltes in de Spuistraat. Kermis zonder oliebollen, zuurstokken en nouga is geen echte kermis. Daarom staan er op de Vlissingse kermis ook dit jaar weer twee gebakkramen en In Vlissingen is het geen ker mis zonder vuurwerk. Het is een van die gebeurtenissen waar jaarlijks massa's Vlissin- gers en anderen voor uitlopen. Donderdag 19 juli is het weer zo ver. Dan barst om 22.30 uur bij het Arsenaal tegenover het kermisterrein het kleurrijke spektakel los. En zegt u nu zelf: waar komt zoiets beter tot z'n recht dan boven de wijdse Scheldemonding? Het beste zicht op het vuur werk hebt u vanaf het Keizers- bolwerk, het plein bij het standbeeld van Michiel de Ruyter. Maar ook vanaf de Oranjedijk, tussen de Oranje molen en het Arsenaal kunt u het spektakel goed volgen. Op de avond van het vuurwerk duurt de kermis een uur langer, tot 01.00 uur dus. Mocht door slecht weer het vuurwerk niet door kunnen gaan, dan wordt het uitgesteld naar vrijdag 20 juli. Traditiegetrouw trekt het vuur werk duizenden belangstellen den. Velen van hen komen met de auto naar de Vlissingse bin nenstad. De politie verwijst hen in eerste instantie naar parkeer plaatsen in de binnenstad. Is het daar vol, dan wordt verwezen naar de parkeerterreinen van "De Schelde" (Aagje De- kenstraat/Scheldestraat), bij de Torro en achter het maritiem in stituut De Ruyter (Kenau Hasse laarstraat). Ook is er parkeerruimte beschikbaar voor en achter het stadhuis. twee suiker-nougatkramen. U vindt ze op de Nieuwendijk en op de Kleine Markt. Smullen maar! Vlijen, kussen, smoezen en schijnbewegen. Allemaal onder delen van het liefdesleven van de mens. Bent u er goed in? Dit en meer kunt u te weten ko men als u uw liefdesleven door de computer laat analyseren op de Vlissingse kermis. U ontvangt dan de complete verwachting van uw liefdesleven op een com puteruitdraai. Op naar de lief desanalyse! In de rondte en op en neer. En hard! De Spider doet het. De kermisbezoekers genieten er zichtbaar van. U straks ook? De Spider staat zoals gebruikelijk op de Zeilmarkt. Oei, oei wat gaat dat hard! De Mount-Everest is de snelheids duivel van de kermis. Wie deze uitdaging aandurft, moet zeker naar de Zeilmarkt. Hou je vast! Geen kermis zonder suikerspin. In diverse mooie kleuren en heerlijke zoete smaken. Lekker snoepen van een suikerspin kan op het Bellamypark. Heerlijk! feurs. Wie goed stuurt, hoeft niet te botsen! Jong geleerd is oud gedaan. Maar soms moet pa nog mee... De mini-cars op de Zeilmarkt zijn er voor de allerjongste chauf- (foto: Ruben Oreel) üe Vlissingse kermis vindt u op het Bellamypark, de Nieuwen dijk, de Zeilmarkt en de Kleine Markt. De kermis "draait" van zaterdag 14 juli tot en met zon dag 22 juli. Ook op zondag dus! Dit zijn de openingstijden van de Vlissingse kermis: zondag 15 juli maandag 16 juli dinsdag 17 juli woensdag 18 juli donderdag 19 juli vrijdag 20 juli zaterdag 21 juli zondag 22 juli zaterdag 14 juli 12.00-24.00 U komt toch ook? Bassie Adriaan komen naar de Vlissingse kermis! Ze geven een gratis voorstelling op dinsdaga vond 17 juli om 19.00 uur vanaf een eigen podium op het ker misterrein. Na afloop van de voorstelling lo pen Bassie Adriaan de hele verdere avond over het ker misterrein. Kinderen, komt dat zien! Kent u 'em nog, de enge, bloedstollende video-clip "Thril ler" van Michael Jackson? Op de Vlissingse kermis staat een spookhuis in heuse Michael- Jackson-thriller-stijl. Griezel mee in Thriller op de Nieuwendijk! 13.00-24.00 10.00-24.00 10.00-24.00 10.00-24.00 10.00-01.00 10.00-24.00 10.00-24.00 13.00-24.00 De geur van suikerspinnen en oliebollen, de mengeling van vrolijke muziek en andere ge luiden, de zwierende kinde ren en volwassenen. Wie houdt er niet van die typische en unieke kermissfeer? Het unieke van kermis vind ik dat deze vorm van vermaak door de jaren heen niets van zijn aantrekkelijkheid heeft verloren. Sterker nog: de ker mis kan de concurrentie met alle andere moderne vormen van vermaak gemakkelijk aan. Dat komt natuurlijk in de eerste plaats omdat ook de kermis met de tijd is mee gegaan. Telkenjare zijn er nieuwe, gro tere en bijzondere attracties waar het publiek verzot op is. Maar dat is het niet alleen. De kermis heeft als volksvermaak eenvoudigweg een ijzersterke traditie die ook in de huidige tijd wordt voortgezet. Zeker, met moderne middelen, maar - en dat blijkt elk jaar uit de bezoekersaantallen - op een manier die velen aanspreekt. De kermis is daarom nog steeds het jaarlijkse volksver maak nummer één. De kermis voorziet, naast andere meer culturele of sportieve evene menten, in een duidelijke re creatieve behoefte. De kermis is ontspanning en plezier voor iedereen. Daarbij zult u het mij als burgemeester van Vlis singen niet kwalijk nemen dat ik de Vlissingse kermis in het bijzonder van harte aanbe veel! Alle vermaak dat de Vlis singse kermis u biedt, vindt u op deze pagina's. J.C.Th, van der Doef burgemeester van Vlissingen. mt In "Tommy's Breakdance" op de Zeilmarkt gaan de voetjes van de vloer zonder ook maar één danspas te maken! Je maakt vanzelf de gekste breakdance- bewegingen op de maat van de beste dansmuziek. Up..., down... and electric boogie! - Bussensport - Skee Ball - Kinderdraaimolen - Balco rotor - Apollospel - Lucky Cranes - Breakdance - Mini-cars - Spider - Mini-jet - Mount-Everest - Spookhuis - Video-amusement - Schuivenspel - Hoepla - Nougat-suikerwerk (2) - Gebakkraam (2) Mickey Mouse, Pluto en Asterix. Dat zijn je vriendjes in de kinder draaimolen op de Nieuwendijk. In dit kinderpaleis rijd je in een bus, jeep of echte brandweerwa gen. Ga je mee? U doet er elk (klein)kind een groot plezier mee: een ritje in de Duin Buggy's op de kermis. Echt sturen kan, maar de snelle bug gy houdt altijd het goede spoor... Kleine buggy-chauffeurs: op naar het Bellamypark! Maar liefst 32 attracties telt de Vlissingse kermis van 14 tot en met 22 juli aanstaande. Hoe leuk die zijn en wat het precies zijn, dat mag u zelf in die tijd uitpro beren. Dit zijn de attracties van de Vlissingse kermis: - Autoscooter - Stoplichtspel - Liefdesanalyse - Visverkoop Suikerspin/popcorn Duin Buggy's Kop van Jut Snackbar Holly-cranes Lijntreksport Nougat-suikerwerk (1) Gebakkraam (1) Balonnenverkoop 21-Spel Fotoschietsalon

de Vlissinger | 1990 | | pagina 6