informatiepagina van de gemeente vlissingen Inrichtingsplan Boulevard Bankert I Dagboek uit de oorlog Verzoek om uitbreiding camping il ',ME I Expositie kunstkring "Het Zuiden I Nieuwe bioscoop Overkapping Lange Zelke Waard om te bewaren Grondruil Molukse kerk Informatie-avonden bewoners en ondernemers Mening omwonenden gevraagd I Strandspullen... Permanente camping Inspraak Tentoonstelling kinderen Levering compostvaten Vergadering Sportbelangen Vlissingen I Collectes Licht en Westerschelde Informatie-avonden Even bijpraten met wethouder Poppe-de Looft Educatie Oudheidkundige zaken Minderheden, ouderen, jongeren Volksgezondheid Kinderopvang Woensdag 20 juni 1990 DE VLISSINGER IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337 Er zijn plannen om de open stukken aan Boulevard Ban kert te bebouwen met apparte menten, een hotel en een kantoorgebouw. Er is nu ook een plan voor inrichting van het gebied rondom deze ge bouwen. Het plan wordt maandagavond 25 juni aanstaande in hotel Bri tannia door de gemeente voor gelegd aan de huidige en toekomstige bewoners van dit boulevarddeel. Voor deze informatie-avond zijn alle bewo ners van de bestaande residen ce Bankert en de toekomstige bewoners van de in aanbouw zijnde residence Belvedere uit genodigd. Het plan betreft de openbare ruimten bij de bestaande en toe komstige bebouwing op Boule vard Bankert, dus niet de gebouwen zelf. Het plan is een ontwerp van het Rotterdamse ar chitectenbureau Groosman Part ners BV, gemaakt in opdracht van burgemeester en wethou ders van Vlissingen. •Het plan wordt tijdens de informatie-avond namens het college van b. en w. gepresen teerd door wethouder D.J.P. Bruinooge. Ook zal de architect een toelichting geven en kunnen vragen over het plan worden gesteld. Op de tekening een beeld van de manier waarop in het plan de hoogteverschillen worden overbrugd. Sinds vorige week is het gemeente-archief in het stad huis in het bezit van een kopie van een uniek oorlogsdagboek van een Schotse militair die Vlissingen mee heeft helpen bevrijden. Het maar liefst 366 pagina's dikke boek heeft als titel "With the Jocks". Het is het dagboek van infanteriepe- lotonscommandant Peter Whi te van het 10e peloton, B compagnie, 4e Bataljon van de 155e Brigade van de 52e Low land division van The King's Own Scottish Borderers (KOSB). Het boek is aan de ge meente aangeboden door de secretaris van de Association of Old Comrades van de KOSB, de heer G. Lumsden. In het boek beschrijft de auteur zijn belevenissen tijdens de oor logsjaren. Hij vertelt over het wachten in Engeland om naar België te kunnen oversteken (ok tober 1944) en over de landing in Vlissingen op 1 november 1944 en de dagen daarna. Het dagboek is na ole oorlog sa mengesteld uit aantekeningen die de auteur tijdens de oorlog gemaakt had, ondanks het feit dat dit streng verboden was. Ver der bevat het boek afbeeldingen van door de auteur gemaakte schetsen van mensen en si tuaties. Het boek is voor belangstel lenden in te zien bij het gemeente-archief. Het wapen van The King's Own Scottish Borderers (KOSB) zoals dat op de omslag van het oor logsdagboek staat. r:«jfff üjyjly*? Camping "De Lange Pacht" aan de Boksweg (ten noorden van de wijk Paauwenburg) wil uitbreiden. Burgemeester en wethouders willen daaraan, onder bepaalde voorwaarden, meewerken. Eerst is echter de mening van de omwonenden gevraagd. Alle omwonenden en overige be langhebbenden hebben vorige week van de gemeente een brief over het campingplan ontvan gen. Daarin staat dat de eige naar van de camping, de heer D. Vos, aan de gemeente gevraagd heeft zijn bestaande camping aan de Boksweg I te mogen uit breiden. Achterop de brief is een tekening van het plan afgedrukt. Het plan gaat uit van 53 cam pingplaatsen die het hele jaar door bezet kunnen worden. De huidige camping heeft 25 vaste plaatsen en een "overloop"ter- rein voor 15 plaatsen. Dit laatste terrein mag alleen worden bezet in het hoogseizoen en als alle of ficiële kampeerterreinen in Vlis singen en Valkfjnisse vol zijn. Dit alles is vastgelegd in het bestemmingsplan. Daarom laat het huidige bestemmingsplan uitbreiding van de camping niet toe. Niettemin willen burge meester en wethouders mede werking verlenen aan het plan, onder de voorwaarde dat de overloopfunctie van de camping dan vervalt. B. en w. willen nu een perma nente camping met maximaal 60 plaatsen toestaan en hiervoor vrijstelling verlenen van de be palingen in het bestem mingsplan. Voordat hierover echter een definitieve beslissing wordt genomen, kunnen de omwo nenden en andere belangheb benden op het plan reageren. Schriftelijke reacties kunnen tot 9 juli aanstaande bij de ge meente worden ingediend. Na deze datum zullen b. en w. aan de hand van de ingekomen reacties een beslissing ne men. Van deze beslissing ont vangen de indieners van een reactie te zijner tijd bericht. In dat bericht zal nader worden aangegeven welke procedure dan verder gevolgd zal wor den. 7=* Strandstoelen, parasols, wind schermen. De gemeente ver huurt het allemaal op het badstrand. Zelfs zo vaak en zo veel dat deze strandspullen in middels behoorlijk versleten zijn. Het college van burgemeester en wethouders vraagt daarom de gemeenteraad deze ver- huurspullen opnieuw aan te schaffen. Gaat de raad volgende week in zijn vergadering ak koord, dan krijgt het badstrand voor f 6.000,- nieuwe strandstoe len, voor f 3.000,- parasols en voor f 5.000,- windschermen. CAMPING DE LANGE PAruT terrein inrichting— Een tekening van het campingplan. Aan de rechterzijde ligt de Boks weg. aan de onderzijde - tot aan de Vlissingse Kleiweg - een weiland. Het stedelijk museum Vlissin gen bestaat dit jaar 100 jaar. Daaraan wordt door tal van ac tiviteiten aandacht besteed. Het museum wil ook de Vlis singse jeugd ruimte bieden haar visie te geven op het the ma "100 jaar verzamelen". Daarom is alle Vlissingse scholen gevraagd mee te doen met het project "Wat is waard om te bewaren?" De uitvoe ring van het project is in de pe riode van eind augustus tot eind oktober aanstaande. Scholen die meedoen krijgen van het museum leerlingen materiaal en krijgen assisten tie in het museum en op school (maximaal een dag deel). Het project gaat over wat waard is om te bewaren, wat over 100 jaar nog belangrijk is, het verza melen volgens een thema en het brengen van samenhang in een verzameling. Ook komen aan de orde hoe je van een verzameling een tentoonstelling maakt, de criteria die een museum aanlegt en het feit dat niet alles het waard is om te bewaren en te to nen. Tenslotte kunnen de kinde ren zich ook bezig houden met het maken van een catalogus, een affiche en een uitnodiging voor de opening van een ten toonstelling. Het project eindigt in oktober met een door de kinderen in te richten tentoonstelling in het mu seum, van het door hen verza melde materiaal. Sinds enkele jaren verstrekt de gemeente een subsidie van f 50,- bij aanschaf van een compost- vat. Dit ter stimulering van het apart houden en milieuvriende lijk composteren van groen af val. Dit jaar hebben 250 aanvragers zo'n vat via de ge meente besteld. Vorige week is gestart met het aan huis afleve ren van de vaten. De eerste twee werden vorige week dinsdag door de wethou der van milieu, de heer W. Wis se, afgeleverd bij het christelijke bejaardentehuis Scheldehof aan het Stadhuisplein. De vaten wer den in ontvangst genomen door de direkteur van het tehuis, de heer B. Appeldorn, het hoofd van de technische dienst, de heer B.J. Leijnse en de penning meester van het bestuur, de heer A.W. de Weijer. De rest van de vaten wordt de ze en volgende week bij de bestellers aan huis afgeleverd. Een vat besteld, betaald, maar nog niet ontvangen? Bel dan met de afdeling Reiniging, te lefoon 62291. Het bestuur van Sportbelangen Vlissingen komt woensdag 27 ju ni aanstaande vanaf 19.30 uur in het stadhuis bijeen. De vergade ring is openbaar. De agenda en vergaderstukken liggen ter inza ge in de gemeentelijke informa- tiehoeken. 5 5 bliek toegankelijk vanaf staande zaterdag 23 juni. aan- In het kader van het 100-jarig bestaan van het Vlissingse stedelijk museum, vindt in het museum aan het Bellamypark de komende maanden een ex positie plaats van werk van le den van de kunstkring "Het Zuiden". Deze kunstkring ver vulde in de periode 1920 -1942 een centrumfunctie voor de beeldende kunst in Zeeland. De expositie is voor publiek toe gankelijk van 23 juni tot 31 au gustus, van maandag tot en met vrijdag van 10.00 - 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 - 17.00 uur. Door omstandighe den is de officiële opening pas volgende week vrijdag 29 juni. De expositie is echter al voor pu- De gemeente Vlissingen kent een collecteplan. Daarin staat wie in welke periode van het jaar mag collecteren. Ook voor deze en de komende week ligt dat vast. Daarom kan bij u voor het goede doel worden gecollec teerd voor: het Prins Bernhard Fonds van 18 tot en met 24 juni 1990 en voor: het Nationaal Epilepsie Fonds van 25 juni tot en met 1 juli 1990. Collectanten moeten een geldig legitimatiebewijs hebben dat is afgestempeld door de ge meente. Het werk van kunstkring "Het Zuiden" is zowel naar tijd als naar aard in twee perioden te onderscheiden. In de periode van 1920 - 1942 or ganiseerde de oprichter van de kring, de heer G. Jacobs, ten toonstellingen in het stedelijk museum en in het badpaviljoen. De kring vervulde een centrum functie voor de beeldende kunst in Zeeland. Vlissingen had in die tijd de rol die Domburg van 1900 - 1920 vervulde. In het werk van de kring vormden het licht in Vlissingen en de rivier de .Westerschelde de belangrijkste inspiratiebronnen. In de periode daarna kreeg de kunstkring onder leiding van Frans Maas meer het karakter van een club van amateur schilders. De expositie gaat met name in op de eerste periode en laat werk zien van Jacobs en zijn tijd genoten. De Souburgse Molukse ge meenschap krijgt een nieuwe kerk aan de Burgemeester Ste- merdinglaan, vlakbij de Molukse wijk. De bestaande kerk in de wijk zal na de voltooiing van de nieuwe kerk ontmoetings- en sociaal-culturele ruimte worden voor de Molukse gemeenschap. Hiervoor hebben burgemeester en wethouders een grondruil af gesproken. Ook willen b. en w. f 40.000,- verstrekken aan de stichting die de kerk gaat bou wen om de grond bouwrijp te maken. De gemeenteraad wordt gevraagd hiermee in te stem men in zijn vergadering van vol gende week donderdag 28 juni. Stemt de gemeenteraad met het voorstel in, dan zal bovendien het oude kerkgebouw in 1994 aan de gemeente worden over gedragen. De Vlissingse bioscoop Alham- bra ondergaat momenteel een ingrijpende verbouwing. Zoals op de zijgevel van het gebouw te zien is moet de bioscoop nog voor de zomer uitgebreid zijn van twee tot vier zalen. Bovendien krijgt Alhambra een Zoals bekend wil de gemeente de Lange Zelke overkappen. Dit plan past in functie die de gemeente met het centrum van Vlissingen voor ogen staat. Behalve het aanbrengen van een kap, wil de gemeente ook de straat anders inrichten. Het plan wordt deze en volgen de week voor de tweede maal, en in gewijzigde vorm, voorge legd aan de bewoners en on dernemers van de Lange Zelke. De huidige Lange Zelke, - in de jaren zestig na een grondige sa nering volledig nieuw gebouwd en aangelegd - voldoet niet meer aan de hedendaagse eisen van een moderne winkelstraat. De overkapping, een andere inrich ting van de ruimte onder de kap en uitbreidingen van de winkel fronten moeten daar verande ring in gaan brengen. Het plan is opgesteld in overleg met een vertegenwoordiging van de ondernemers. Omdat de be langen van de bewoners en de ondernemers van de straat ver schillend kunnen zijn, worden twee afzonderlijke informatie avonden over het plan gehou den. De bewoners van de Lange Zel ke zijn door de gemeente uitge nodigd op donderdagavond 21 juni as., de ondernemers en ei genaren van de panden op dins dagavond 26 juni as. Beide avonden vangen aan om 20.00 uur en worden gehouden theatercafé waar filmliefhebbers terecht kunnen en waardoor niet langer buiten in de rij behoeft te worden gewacht voor een kaar tje. Op de tekening de bioscoop zoals die er binnenkort zal uit zien (tekening: Alhambra). in lunchroom Panaché in de Walstraat 51. Tijdens beide avonden zal het plan namens het college van burgemeester en wethouders worden gepresenteerd door wet houder D.J.P. Bruinooge, zal de architect een toelichting geven en kunnen vragen worden gesteld. Volgens de planning is het de bedoeling de uitbreiding van het winkelfront nog in de tweede helft van dit jaar uit te voeren en de overkapping en de herinrich ting van de Lange Zelke in de eerste helft van volgend jaar. Een computertekening van de overkapping van de Lange Zel ke (tekening: architectenbu reau Wisse/Tuinhof/Slemmer). Vandaag is het de eerste keer dat u in dit rubriekje "even bijpraten met" kennis met mij maakt. Ik ben nu zeven weken wethouder en heb mij inmiddels ingewerkt. Ook heb ik reeds met velen ken nisgemaakt die, ambtelijk of an derszins, betrokken zijn bij mijn wethoudersportefeuille. Graag wil ik op deze plaats, aan de hand van een aantal portefeuille-onderdelen, globaal vertellen wat mij en het college van b. en w. in de komende vier jaar op die terreinen voor ogen staat. Allereerst vormt de educatie een belangrijk onderdeel van mijn wethoudersportefeuille. Een be langwekkende zaak voor de bur gers, maar ook voor de gemeente. Er gaat ook, terecht, veel geld naar toe. De volwasse neducatie, de basiseducatie, het vormings- en ontwikkelingswerk en de bibliotheek vallen er bij voorbeeld onder. Belangrijke voorzieningen voor elke burger die nu goed functioneren. Ik wil echter wel in de komende tijd be zien of ten aanzien van de edu catie het mogelijk is de verschillende sectoren nog beter op elkaar af te stemmen Tot mijn wethoudersportefeuille behoren ook de oudheidkundige zaken, zeg maar het stedelijk mu seum en het gemeente-archief. Het archief krijgt een schitterend nieuw onderkomen in het voor-, malige gasthuis in de Hellebar- dierstraat waarvoor op 3 juli aanstaande de eerste paal zal worden geslagen. Het museum zit al in een schitterend pand op een zeer goede lokatie. Wanneer daar vlakbij ook het archief is, kan ik mij een koppeling ten aan zien van activiteiten voorstellen. Het is tenslottte zo dat van veel onderwerpen in het archief schriftelijk materiaal te vinden is en in het museum voorwerpen daaromtrent. Tenslotte hecht ik veel waarde aan de laagdrempeligheid van zowel museum als archief. Ook houd ik me als wethouder bezig met minderheden, ouderen en jongeren. Alhoewel ik al met velen van deze groeperingen heb kennis gemaakt, zult u het mij niet kwalijk nemen wanneer ik in al deze sectoren nog niet ieder een ken en nog niet het fijne van alles weet. Gelukkig, en dat mag op deze plaats ook wel eens ge zegd worden, heb ik de steun van uitstekende, op deze diverse deelterreinen van het gemeente lijk beleid gespecialiseerde, amb tenaren. U mag ervan uitgaan dat ten aan zien van al deze groeperingen het tot nu toe door de gemeente gevoerde beleid ook in de ko mende jaren zal worden voort gezet. Een belangrijk onderdeel van mijn portefeuille volksgezondheid betreft het beleid ten aanzien van de drughulpverlening. Ik werk daarin nauw samen met mijn Middelburgse collega zodat za ken betreffende de hulpverlening bij verslaving aan drugs, maar ook aan alcohol, op elkaar afge stemd kunnen worden. Op dit terrein zal Vlissingen haar in de afgelopen jaren gevoerde beleid voortzetten. Ook emancipatie en de daarmee zo nauw samenhangende kin deropvang behoren tot mijn werk terrein. In Vlissingen hebben we goede kinderopvang, georgani seerd door de Stichting Kinder centra Vlissingen, o.a. peuter speelzalen en dagopvang in "Ot- je". Als gemeente hebben we ge bruik kunnen maken van de zogenaamde "Oort-gelden", een stimuleringsmaatregel die het mogelijk maakt dat wij ook in Vlissingen de kinderopvang kun nen uitbreiden. Ik denk hierbij aan een centrale huisvesting, gunstig gelegen. Met deze zaken za, ik mij de komende tijd inten sief bezighouden.

de Vlissinger | 1990 | | pagina 5