LTC DE S Grandioos spektakel tennisclub De Schelde Overige sponsors Twee ton in de knip dankzij hulp van leden De Hoofdsponsors Spelers van formaat Sponsortoernooi goed bevallen 4-STERRENTOERNOOI MET TOPPERS Van 18 tot en met 24 juni wordt in Vlissingen een groots viersterren- toernooi gespeeld. Die vier sterren staan in de tenniswereld voor 'aardi ge geldbedragen' voor de spelers die als de besten eindigen. De organisa toren van tennisclub De Schelde hebben bij het Zeeuwse bedrijfsleven zo'n veertigduizend gulden opge haald. Bij de heren kan nu zo'n f 15.000,- worden verdeeld, terwijl de dames rond de f 6.000,- krijgen toebedeeld. Het is te verwachten dat een groot aantal toppers naar Vlissingen komt. Althans, landelijke toppers. Minstens 15 spelers staan hoog op de Audi- ranglijst genoteerd en zo goed als ze ker is dat Christiaan Feenstra, de Nederlands kampioen, komt. Voorde lig - aldus de organisatie - is het feit dat er in Nederland rond deze tijd nauwelijks andere toernooien van betekenis zijn. Ook zullen er wellicht vroege afvallers van Wimbledon naar Vlissingen afreizen om nog een graantje mee te pikken. In elk geval is het de moeite waard om naar de wedstrijden te komen kij ken. Gratis is van toptennis te genie ten. En tussendoor kan men een natje en droogje halen bij Peter Nette en zijn medewerkers van Frapo's, die in een geheel eigen stijl allerlei lekker nijen aanbiedt; uiteraard tegen ac ceptabele prijzen. En het is goed toeven daar bij de tennisbanen aan de Van Woelderenlaan. Immers: de clubleden hebben de afgelopen win ter benut om park en clubhuis in het nieuw te steken. Het is er ontzettend gezellig geworden, oordelen de leden nu éénstemmig. Voor de duidelijkheid: maandag 18 begint het toernooi en in het week einde van 23 en 24 juni worden de finales gespeeld. SCHELDE A-TOERNOOI HELEMAAL UITVERKOCHT Wie in de week van 19 juni gratis topsport wil zien, moet zeker het Internationale A-tennistoernooi van de LTC 'De Schelde' bezoeken. Door toedoen van 'Racket Centrum' Theo Alewijnse uit Kapelle kan ie dereen zonder een cent te betalen genieten van ten nis op hoog niveau. Alle toegangskaartjes werden door deze sponsor opgekocht waardoor het publiek voor niks binnen de hekken van het tennispark ken nis kan maken met de zich onderling metende ten niscracks. De spelers Woensdag 20 juni 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER Onder het toeziend oog van organisator Harry Mooibroek (midden) tekenen de hoofdsponsors Leynse (me taal) en Schreuder (ABN) het contract dat Vlissingen een viersterren-toernooi garandeert. FOTO EDUARD ENGEL ABI, Hermesweg 9, Vlissingen; ADZ, Mercuriusweg 12, Vlissingen; Algemene Bank Ne derland, C. Buskenstraat 141, Vlissingen; Tennishal T. Alewijnse, Vroonlandseweg 19f, Ka- pelle; Bergingsbedrijf Van den Akker, Piet Heinkade 59, Vlissingen; Schoonmaakbedrijf Bleyenbergh, Scheldestraat 98, Vlissingen; De Bloemenshop, Troelstraweg 8, Vlissingen; Boekhandel v.d. Hoeven, Spuistraat 94, Vlissingen; Installatie/Bouwbedrijf Van Boven, Tramstraat 1-3, Koudekerke; Juweliers Van Boven, Sint-Jacobsstraat 28, Vlissingen; Carlier Tours, Elektraweg 9, Middelburg; Herenkapsalon Carpentier, Eenhoornplantsoen 7, Oost burg; Scheepvaartmij. Cornelders, Engelandweg 12, Ritthem; Foto Dert, Nieuwendijk 35, Vlissingen; Café Frapo's, Bellamypark 7, Vlissingen; Garage Van Oorschot, dr. Staver- manstraat 33, Vlissingen; Grieks restaurant Delphi, Walstraat 12-14, Vlissingen; Herenmo de Hans Knuyt, Oude Markt 45, Vlissingen; Herstaco, Nijverheidsweg 24, Middelburg; Horecacentrum Vlissingen, Hermesweg 5, Vlissingen; Hotel-Restaurant BritanniaAA/aterto- ren, Boulevard Evertsen 244, Vlissingen; Hotel-Restaurant 'De Distel', Postbus 10, Westka- pelseweg 1, Zoutelande; Hunkemuller, Lange Zelke 28, Vlissingen; Joosse Ford Gildeweg 20, Vlissingen; De Kanovijver, Nollepad 1, Vlissingen; Machinefabriek J.H.W. Knolle, Langstraat 38, Arnemuiden; Kommers ass., Badhuisstraat 24, Vlissingen; Leopard Jucotex B.V. Industrieweg 5, Waalwijk; Metaalhandel T. Leynse, Kleverskerkseweg 65, Middelburg; Drogist Luitwieler, Lange Zelke 50, Vlissingen; Lijnbach Automatisering, Industrieweg 1-3, Vlissingen; M&T Chemical, Europaweg 2, Ritthem; Rijwielhandel Meijers, Troelstraweg 364-366, Vlissingen; Modehuis Patachou, Kleine Markt 3, Vlissingen; Grant Café Mont- parnasse, Ruyterplein 1, Vlissingen; Olau Line, Buitenhavenweg 1, Vlissingen; Omroep Zee land, Oost-Souburg; Peiniger, Molenvliet, Zwijndrecht/1e Februari weg 4, Heijningen;. Prenatal, Spuistraat 88-90, Vlissingen; Bouwmarkt Prins, Spuistraat 104, Vlissingen; Prins Zn. Glas, Van Dishoeckstraat 544; Vlissingen; PVS, Oude Zeeweg 59, Noordwijk; PZC, Oostsouburgseweg 10, Vlissingen; Reisburo Arke Muller, Sint-Jacobsstraat 17, Vlissingen; Renaultgarage Dijkwel B.V., Gildeweg 16, Vlissingen; Restaurant 'De Bourgondiër', Boul. Bankert 280, Vlissingen; Restaurant 'De Gevangentoren', Boul. de Ruyter 134, Vlissingen; Restaurant 'La Place', Boul. Bankert 282, Vlissingen; Restaurant 'Valentijn', Nieuwedijk 4, Vlissingen; 'Roompot' Recreatie B.V., Postbus 12, Kamperland, Siebed, Middelburgsestraat 86, Oost-Souburg; Silver Inn, Walstraat, Vlissingen; Café Soif, Bellamypark 14, Vlissingen; Skandia Sauna, Zwanenburgseweg 1, Vlissingen; Sorteerbedr. zand/grind N.V., Westerha venweg, Vlissingen; Sportscore, Walstraat 45, Vlissingen; Sportprofile, Walstraat, Vlissin gen; Damesmode Steketee, Lange Zelke 48, Vlissingen; Tennis- en squashhal, Gildeweg 10, Vlissingen; Makelaardij Theelen-v.d. Weele, Badhuisstraat, Vlissingen; Tilroe Optiek, Walstraat 81, Vlissingen; De Verfbron, Walstraat 8-10, Vlissingen; H. Verkaik, Industrieweg 3, Middelburg; De Vlieger-Verdonk B.V., Grenadierweg 13, Middelburg; Slagerij Fa. De Vries, Langstraat 47, Arnemuiden; Wallstreet Fashion, Walstraat 97, Vlissingen; Willemse Elektro, Walstraat 113-117, Vlissingen; Wolter Drosgroep, Nederstraat 19, Middelburg; Aannemersbedrijf Christiaansen, Industrieweg 5, Vlissingen. Sponsor Theo Alewijnse koopt alle kaartjes op Het jaarlijkse A-toernooi van 'De Schelde' wordt deze keer van 19 tot en met 24 juni in Vlissingen gehouden. De grote trekpleister is daarbij ongetwijfeld een aantal A-1 spelers van topniveau. Reden voor sponsor Theo Alewijnse om te proberen zoveel mogelijk be zoekers aan te trekken. „Het kost vaak moeite bij het Zeeuwse publiek voldoende be langstelling te wekken voor een tennistoernooi, zelfs voor een zo aantrekkelijke happening als het Schelde A-toernooi", vertelt Theo Alewijnse, eigenaar van een groot tennis- en sportcomplex in Kapelle en zelf verwoed tennis ser. „De mensen zijn verwend Blik op het vernieuwde clubhuis. ZELFWERKZAAMHEID BIJ RIGOUREUZE VERBOUWING Zo'n vier jaar geleden zag het er nog naar uit dat tennisvereniging De Schelde de unieke lokatie aan de Van Woelderenlaan in Vlissingen moest verlaten. De nabijgelegen camping moest wor den uitgebreid, heette het. De tennissers van de club kregen een plaatsje aangewezen op het sportcomplex Bonedijke. Onder druk van de buurtbewoners en na felle protesten van het LTC De Schelde-bestuur besloot de ge meente af te zien van de plannen. En het resultaat is nu te zien. Een prachtig verbouwd park met een uit stekend ingericht clubhuis, dat iedereen ziet als een verrijking van de accommodaties in Vlissingen. Het tennispark beschikt nu over zeven banen, waarvan één verhard. De hele club pronkt met het complex, ook al omdat afgelopen wintermaanden de handen flink uit de mouwen werden gestoken om te helpen met allerlei klussen. Dat werkte natuurlijk kostenverlagend en daarom kon de kantine worden uitgebreid, iets dat zonder hulp van de leden onmogelijk was geweest. Veel vrije dagen werden geofferd om straten maker, metselaar, kruier, grondwerker of cv-monteur te zijn. Uiteraard werkten de gelegenheidsvaklieden onder deskundige leiding. Aan gebroddel heeft de club niks. De in totaal 4000 manuren die de leden heb ben opgebracht staan voor zo'n twee ton. En daar heeft nu iedereen profijt van. Ook de mensen die deze week gaan kijken naar de cracks op het complex. Richard Krajicek Naar het Vlissingse viersterrentoernooi komt een groot aantal spelers van formaat. Wie er precies nog meer komt, viel zelfs vorige week nog niet precies te zeggen. Immers: afvallers van Wimbledon spoeden zich op het allerlaatste moment naar de Scheldestad om er een wedstrijd mee te pikken. Bovendien wordt spelen in een toernooi als dat in Vlissingen langzaam maar zeker een erezaak. Wie wel komen en als favorieten kun nen worden aangemerkt zijn Menno Oosting en het talent Ri chard Krajicek. Hieronder volgt een karakteristiek van beide spelers. Richard Krajicek Ondanks zijn negentien jaar heeft Ri chard Krajicek al een bewogen loop baan achter de rug. Als junior grossierde hij in titels. Een poosje ging het niet zo goed, totdat hij Cees Houweling als trainer koos. Eén van de problemen waar hij mee kampte was zijn lengte. "Ik wilde dolgraag aanvallend spelen, maar dat was met mijn lengte nauwelijks mogelijk. Ik was zo klein dat men alles over me heen speelde Ineens haalde de na tuur die achterstand in en nu ben ik 1.91 m.". Nu kwamen ook de resulta ten. "In de competitie werd ik niet één keer verslagen en ook in interna tionale toernooien in Nederland, Spanje en Portugal ging het uit stekend. Enorm genoten heb ik van de Audi- Masters in Apeldoorn. In de finale won ik van Paul Haarhuis. Daarvoor versloeg ik o.a. Schapers en Nijssen. Twee jaar geleden ben ik van school gegaan. Dat was een vrij zinloze affai re, omdat ik liever op de baan stond, dan mijn huiswerk maakte". Richard kan het dan ook nog ver brengen, aldus Stanley Franker, de nationale bondscoach. "Hij moet zo snel mogelijk naar de Challenger- toernooien en de kwalificaties van de Grand Prix-evenementen om z'n ta lenten verder te kunnen ontplooien. Het toernooi van L.T.C. "De Schelde" is met zo'n sterk deelnemersveld een uitstekende mogelijkheid om die ta lenten verder te ontplooien", aldus Stanley Franker. Menno Oosting Menno Oosting, woonachtig in het Brabantse Nunen is nu 26 jaar. Al ja ren staat hij in de top van Nederland en ook internationaal heeft hij zijn sporen verdiend. Menno, die grossiert in nationale titels was vijf keer kampioen van Neder land. Hij won o.a. van Haarhuis, Koe vermans en Schapers. "Ik speel graag op gravel. M'n serve is vrij hard en m'n ground-strokes worden door iedereen gevreesd, 't Is voor het eerst dat ik in Zeeland aan een groot toernooi meedoe! Het toer nooi van L.T.C. "De Schelde" staat bij alle A-spelers heel goed bekend. Naar ik heb vernomen wil men dit toernooi laten uitgroeien tot één van de be langrijkste van Nederland. Daar is men overigens al aardig in geslaagd als ik hoor wie er dit jaar deelnemen. Mannen als b.v. Krajicek, Dogger, Lod der en Custers, zijn uitstekende ten nissers. Zij staan garant voor tennis op hoog nivo! Zelf hoop ik natuurlijk in de finale te spelen op zondag 24 juni. Overigens stond ik dit jaar al 3 maal in de kwartfinale, 2 maal in de halve finale en 1 maal in de finale van een Challenger-toernooi. Mijn groot ste internationale succes boekte ik twee jaar geleden toen ik de 4e ronde haalde van het Grand-Slamtoernooi in Australië en de 3e ronde van Wim bledon. Op het ogenblik ben ik weer goed in. vorm en benader weer mijn nivo van twee jaar geleden. Men moet dus ter dege rekening met me houden! V. van Gelderen; A. Custers; J. Wijn- houd; J. Dankaart; R. Warmenhoven; E. Hulshof; A. van der Zande; H. Troost; B. Lenten; N. Appel; E. Schol; W. Bruin; F. Vermeer; J. van den Broek; R. Dirriwachter; M. Meeldijk; R. Verbeet; G. Jansen; J. Schuur; K. Claase; R. Blom; C. Vermeeren; M. van de Sanden; M. Reuter; M. Over steegen; A. Schaefers; R. Davids; H. Bakker; M. van Teeffelen; G. Verhei- jen; L. Niemantsverdriet; J. de Beus; N. Gebraad; S. Havermans; J. Otakar; E. Simpson; M. Wolfert; M. Reinders; M. Kion; E. Haslinghuis; S. de Vries; M. Tjiong; B. Eijsvogel; C. Houben; J. Kamp; A.vd. Linden; A. Haverkotte; E. van Wingen; Y. Nijhuis; M. Swarte Bas Verbeek (Vlieger Verdonk) en Trix Kayser (Racketcentrum Vlissingen) hebben zondag het sponsortoernooi gewonnen van De Schelde. Dat toernooi diende als opmaat voor het grote viersterren-toernooi dat nog tot en met zondag op de banen van de Schelde wordt gespeeld. Naast de zo'n veertig sponsors van dit toernooi sloegen ook nog eens dertig medewerkers een balletje. Volgens Loes Becker van de organisatie ging zondagavond iedereen tevreden naar huis. „De mensen hebben genoten en het FOTO EDUARD ENGEL was stralend weer. Bovendien werden er heerlijke hapjes ver zorgd door Frapo's, Delphis en de Vlissingse middenstand", aldus Loes Becker. „In elk geval is ie dereen het er mee eens dat we dit volgend jaar weer moeten doen". Theo Alewijnse: alle kaartjes opgekocht. pen om zodoende voor iedereen gratis toegang te kunnen be werkstelligen. Wie van tennis op niveau houdt, heeft nu geen re den meer om weg te blijven". door toptennis op de televisie en daarbij staat het voetbal momen teel enorm in de belangstelling door de wereldcup. Als men dan ook nog betalen moet voor een toegangskaartje blijft hier een ge deelte van het publiek al gauw weg. Daar wilde ik iets aan doen en als sponsor leek het me een goede zet alle kaartjes op te ko-

de Vlissinger | 1990 | | pagina 16