Burgemeester Rutten onthult ludiek vernieuwde spaarbank Verjaardagsfeestje UNIEKS Bakkerij Maljaars uitgebreid met Heropening Super Tevel 1 DOE HEI r z El i Tl Bar Bistro de Oude Smidse J ubileumspelshow Roompot succesvol TUINSCHUUR OM ZELF TE BOUWEN Foto's Eens iets anders dan braderie Zeeuwse vastgoeddag crojssanterie in Stadsschouwburg Een zonnebril op sterkte voor maar f 34,-. Gun uw ogen Groeneveld Door drs. Thomas Klabbers 01184-17810 01180-84000 ONROEREND GOED BELASTING LENTEMARKT SCHELDESTRAAT: WtÊ&Êl Woensdag 23 mei 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER UIT HET ZAKENHART Na een verbouwing van ruim drie maanden kan de Verenigde Spaarbank in Middelburg het ge heel vernieuwde kantoor aan de Lange Delft feestelijk heropenen. De Middelburgse eerste burger mr. Chris Rutten verricht die ope ning op vrijdag 25 mei. „Op lu dieke wijze wordt het onthuld", heet het in de aankondiging. Voor belangstellenden en cliënten houdt de Verenigde Spaarbank die dag open huis tussen 18 en 20 uur. Een jazzband zorgt voor de muzikale omlijsting van dit open huis. Met de verbouwing is de bank klaar om inhoud te geven aan bankieren in de jaren negentig. Volgens de Verenigde Spaarbank zijn er gewijzigde opvattingen en omstandigheden. Met name om dat automatiseren - „wij lopen daarin altijd voorop" - op het Middelburgse kantoor uiterst ver zal zijn doorgevoerd. Het hoofddoel - zo argumenteert de bank - is een efficiënte ver werking van kastransacties Hoe je een echte Mc Donald's Milkshake maakt weten Erwin Kievit en z'n oma nu precies te vertellen. De elfjarige Erwin gaf ja' als juiste antwoord op de vraag of je bij Mc Donald's ook een verjaardagsfeestje kunt houden. Hij werd daarmee de derde winnaar van de Mc Donald's prijsvraag. Daarom mocht hij onder meer z'n eigen milkshake maken. FOTO EDUARD ENGEL waardoor optimale aandacht kan worden besteed aan de advise ring en verkoop van financiële diensten. Dankzij die toegepaste apparaten anno jaren negentig kan er scheiding worden ge maakt tussen de distributie van contant geld en financiële dienst verlening. De Verenigde Spaarbank onder kent het ongemak van wachten. Bijvoorbeeld bij de geldautomaat. Daarom is er een tweede geldau- tbmaat geplaatst. Ook is er gein- vesteerd in computerapparatuur voor verkoop en advisering van hypotheken en verzekeringen, waardoor „uitgebalanceerde" ad viezen aan de cliënt kunnen wor den verstrekt. Verder is de reizenverkoop en advisering daar van in verregaande mate geauto matiseerd. Het glas bij de balies is verdwe nen, waardoor het persoonlijke contact met de cliënt weer „veel persoonlijker" wordt. Dat glas kon worden weggehaald dankzij de toepassing van geavanceerde beveiligingsapparatuur. Van maandag 28 mei tot en met vrijdag 8 juni houdt de Verenigde Spaarbank een aantal acties om daarmee extra aandacht te vra gen voor de gemoderniseerde bank. Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen Breestraat 15 Middelburg Sam Mal ja ars' versgeschepte eierkoeken klaar voor con sumptie. De gemeente Middelburg en de directie Zeeland van het Kadaster en de Openbare Registers heb ben gezamelijk een Zeeuwse vastgoeddag georganiseerd. De ze vindt plaats op maandag 28 mei in de Stadsschouwburg in Middelburg. Tijdens de bijeen komst, die duurt van 10 tot 16 uur, wordt in een aantal voor drachten ingegaan op de ontwik kelingen en de practische toepassingen van de automatise ring op het bebied van het vast goed. Het ochtendprogramma gaat in op de bestuurlijke aspecten. Na het welkomstwoord van burge meester Chris Rutten van Middel burg worden door een aantal sprekers zaken belicht als: De sa menwerking bij de vastgoedinfor matievoorziening in Zeeland; Het kadaster, een basisregistratie?; Lokaal bestuur en vastgoedinfor matie; Vastgoedconcepten in de praktijk. 's Middags volgt er een uitwer king naar de praktijk. Een aantal bedrijven toont apparatuur en programmatuur en geeft daar mee ook demonstraties. Enkele sprekers belichten de mogelijkhe den van automatisering bij de vastgoedregistratie voor de pro vincie, de gemeenten en het be drijfsleven. De Langeviele in Middelburg is een croissanterie rijker. Bakkerij Maljaars is sinds 26 april, naast de gebruikelijke brood en banket verkoop, begonnen met de ver koop van belegde broodjes, sala des en snacks uit eigen bakkerij. Voor deze uitbreiding is de cho colaterieafdeling gedeeltelijk ver bouwd. In drie dagen tijd werd een hele nieuwe oven, iets kleiner dan in de bakkerij, geinstalleerd. Daarnaast werd voor Sam Mal jaars een werkbank geplaatst, zo dat zijn werkterrein meer betrokken bij de winkelverkoop is. De bedoeling is de nachtproduk- tie in de koeling op te slaan, daar na over te brengen in de koelkast, zodat overdag altijd verse brood jes en baguettes gebakken kun nen worden. Bakker Maljaars voorziet hiermee in een behoefte voor de klanten, die naast het ge bruikelijke brood, nu ook de mo gelijkheid hebben een broodje gezond of een salade te nuttigen. Vanzelfsprekend is ook de moge lijkheid aanwezig om koffie met gebak te verorberen in het voor dit doel ingerichte zithoek. Bin nenkort wordt de croissanterie- hoek nog aangevuld met twee sta-plateaus. Super Tevel die gevestigd is aan de Oosterscheldestraat in Mid delburg vierde donderdag 17 mei na een rigoureuze verbouwing een heropeningsfeest. Eigenaar Wim Tevel is zo'n veertien jaar geleden begonnen in Souburg en zes jaar later met de supermarkt 'Super Tevel' in Middelburg. „Het pand is na zeven weken van hard werken nu geheel verbouwd en gemoderniseerd. En dat dat gelukt is is te danken aan de grandioze inzet van alle mede werkers. Het heeft ons toch wel wat nachtjes gekost om alles op tijd af te krijgen",zegt de 45-jarige ondernemer. Het werd gewoon tijd om te mo derniseren, stelt de heer Tevel Wim Tevel (rechts) in zijn nieuwe verbouwde Super. vast „En natuurlijk om te kunnen blijven concureren. „Het is een goed rendabel bedrijf. Je moet aan de toekomst blijven denken en met de tijd van automatisering mee gaan", legt Wim Tevel uit. „Op deze manier kunnen wij de kwaliteit, service en persoonlijke bediening nóg meer garanderen". Er is vooral veel aandacht be steed aan de zogenaamde 'vers- lijn'. Die is nu een stuk uitgebrei der en overzichterlijker. Het aan bod van kruidenierswaren is vergroot en de kassa-afdeling gaat nu via het scansysteem. De lege emballage wordt nu door een automaat aangenomen en verrekend. „Al met al het is een supermarkt zoals die op het mo ment behoort te zijn "zegt de trotse eigenaar „De supermarkt kun je soms ook wel het sociale trefpunt noemen van de buurt. Je maakt eens een praatje met de klanten en zo leer je de klanten in de loop van de tijd ook beter ken nen. De reacties die we nu van de klanten krijgen zijn positief en enthousiast". De aanslag Onroerend Goed Be lasting valt binnenkort alweer in de bus. Deze "huizenbelasting" komt van de gemeente, maar wordt door de Ontvanger der Rijksbelastingen geïnd. De huis eigenaar en de bewoner betalen ieder de helft van de OGB. Woont U in uw eigen huis, dan betaalt U dus het hele bedrag. Soms kunt U kwijtschelding van OGB krij gen. Daarover gaat het deze week. Wanneer komt U in aanmerking voor kwijtschelding van OGB? Jammer genoeg kan ik die vraag niet zomaar beantwoorden. Het is van veel dingen afhankelijk. Ten eerste, U krijgt geen kwijt schelding als U vermogen heeft. Dus, veel geld op de bank of bij voorbeeld een auto met een dag waarde van meer dan f 3000,—. Verder kijkt de Ontvanger naar al uw inkomsten en naar de vaste lasten. Onder vaste lasten vallen: de kale huur; ziekenfondspre mies; en eventuele alimentatie die U betaalt. Zo wordt uw besteedbare inkomen berekend. De Ontvanger kijkt vervolgens naar de samenstelling van uw huishouden. Met al deze gege vens wordt berekend of U recht heeft op (gedeeltelijke) kwijt schelding. Als U denkt dat U recht heeft op kwijtschelding van de OGB, kunt U even langskomen op het spreekuur van het Bureau Sociaal Raadslieden in Middelburg of Vlissingen. Stel dat U onder de norm voor kwijtschelding valt, dan kunnen we samen met U het verzoekformulier invullen. Daarbij is het volgende nodig: uw fiscaal nummer; het OGB- aanslagformulier: het laatste af schrift van uw bank of giro; ge gevens van uw auto (als U er een heeft); gegevens van de huur en de huursubsidie; uw loonstrook- jes en/of maandspecificatie van uw uitkering; het bank- of giroaf schrift waarop uw zieken fondspremies staan; en verder alles wat van belang kan zijn. Tot ziens. Bar de Oude Smidse, aan het Dorpsplein in Koudekerke is sinds 1 maart overgenomen door het echtpaar Van der Vlies. Na een grondige verbouwing van deze voormalige jeugdbar zijn Jaap en Ria van der Vlies gestart met een geheel nieuwe opzet. De bedrijfs ruimte is uitgebreid met 32 zit plaatsen waar sfeervol gegeten kan worden. Jaap en Ria van der Vlies zijn al jaren werkzaam in de horeca. Na de verkoop van hun zaak in Vlis singen, gingen zij op zoek naar een goede lokatie voor een eet gelegenheid. Volgens Van der Vlies is de trend in de horeca dat er steeds minder gedronken zal worden. „Mensen zullen steeds meer gaan letten op wat ze eten en wat er in het assortiment aan geboden wordt", meent het echtpaar. „Wij zijn begonnen met een eenvoudige kaart, die mo menteel aangepast wordt aan de vraag. Verder proberen we er een persoonlijk tintje aan te geven. We hebben voor deze zaak geko zen vanwege de unieke sfeer. De gezelligheid 's-avonds met de aangepaste verlichting, de open haard en kaarslicht. Het menu kan zelf samengesteld worden en we streven ernaar de beste kwa liteit te leveren tegen redelijke prijzen. Geen culinaire hoogstandjes, maar het beste van het beste vlees en vis met aangepast garnituur. Op de wijn kaart staat een compleet assorti ment aan wijn. In een heuse wijnkelder worden deze flessen keurig bewaard". Hij staat zelf in de keuken, „die professioneel is aangepast met alle nieuwe voorzieningen". Bar de Oude Smidse stond bekend als een plaats waar de passant gezellig een drankje kon drinken. „Dat behoort nog steeds tot de mogelijkheden", melden Jaap en Ria van der Vlies. In verband met de zomertijd is de zaak dagelijks geopend vanaf 10 uur 's mor gens. De keuken is dagelijks open van 12 tot 2 uur en van 17 tot 22 uur. Carola van der Have, Annemiek Schippers, Tilly Blom en Aty de Boer middenvan Delta Sport en de heer Van Gaaien (links) en Hamelink (rechts) van Roompot Recreatie. Ria en Jaap van der Mies. Om tegemoet te komen aan de wens van veel tuinliefhebbers om zelf een opbergschuur te bouwen voor tuin of volkstuintje, hebben we deze praktische schuur ontworpen. Met zijn ruime vloer van 2,4 x 2,4 meter en een nokhoogte van ca. 2,2 m, is het een ideale ruim te om fietsen en tuingereedschap in op te bergen en blijft er genoeg plaats over voor een gezellig zitje. Bovendien zorgen de 3 ramen en het bovenlicht in de deur er voor dat er, ook bij regenachtig weer, vol doende licht is om wat te kunnen lezen of een kaartje te leggen. Het geraamte van de schuur is van 44 mm dikke balken, vloer en dak zijn van 18 mm dikke delen en de wanden worden gemaakt van 12 mm dikke rabat-delen. Het dak wordt bekleed met kleurige daksingels en om het helemaal "echt" te maken komt er op het dak een schoor steen voor de sier. Deze kan desgewenst echter ook worden wegge laten. De bouwtekening is met materiaallijsten en duidelijke bouwinstruktie. Te bestellen door f 12,50 over te maken op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, Vleuten, onder vermelding van bestelnr. 758 F/VI. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de tekening per omgaande toegestuurd. Voor nadere informatie kunt u ons ook bellen. Tel. 03407 3855, 's ochtends tussen 9.00 en 12.00 uur. Bril-jant! Een zonnebril met geslepen glazen (sterkte -4 tot +4, cylinder 2) voor maar f84,-!* Zo'n kans mag u gewoon niet aan uw neus voorbij laten gaan. Kn ter gelegenheid van ons 55-jarig jubileum geven we u ér ook nog een gratis CD met Evergreens bij. Maar, u gelooft uw ogen niet, 't kan nóg voordeliger. Als u uit onze kollektie een bril (inclusief glazen) van f 250,- of meer aanschaft, krijgt u de zonnebril op uw eigen sterkte, voor slechts f 55,-. CC En als u dan toch bij ons bent, meten we meteen uw oogdruk en oogsterkte even op. Want een keertje stunten is leuk. maar uw ogen nemen we even serieus als altijd. GROENEVELD GOES, LANGE VORSTSTRAAT 106. MIDDELBURG. LANGE DELFT 24 VLISSINGEN. LANGE ZELKE 93 OOSTBURG, BURCHTSTRAAT 13. Ongelukkig genoeg zijn vorige week de namen van de ma kers van foto's in deze krant weggelaten. Onder meer bij de foto's van Eduard Engel en de aangeleverde foto bij de Jaarmarkt in de Scheldestraat in Vlissingen van Cor Schuil- werve. De jubileumspelshow voor sport verenigingen, die onlangs werd gehouden in het Subtropisch Zwemparadijs van Roompot Re creatie bv in Kamperland, is ge wonnen door gymnastiekvereniging Delta Sport uit Zierikzee. De hoofdprijs, een bedrag van duizend gulden, mag de vereniging besteden in 'het zwemparadijs. Het jubileumspel vormde een on derdeel van de activiteiten ter ge legenheid van het vijfentwintigjarig bestaan van Roompot Recreatie bv. Het is een variant op het bekende knock- out-spel. De deelnemers kregen vragen voorgeschoteld die beant woord moesten worden door naar de ja- en nee-vakken aan de andere zijde van het golfslagbad te zwemmen. „Een groot suc ces", meent bedrijfsleider W. Ja- link. „Niet minder dan 2800 mensen hebben aan het spel deelgenomen. We zijn zeker van plan in de toekomst vaker een dergelijk evenement te organise ren, waarbij we ook andere doel groepen zullen uitnodigen". Afgelopen week werd door de heer RA. Hamelink namen Roompot Recreatie bv de hoofd prijs uitgereikt aan de vertegen woordigers van de winnende vereniging. Naast de hoofdprijs zijn er ook enkele individuele prij zen uitgereikt. Afgelopen zaterdag werd voor de negende keer een Lentemarkt ge houden in de Vlissingse Schel destraat. Om uit het gebruikelijke rijtje braderieën te komen (vroe ger was de Scheldestraatmarkt altijd hartje zomer) hadden de Scheldestraters dit jaar een dag in het voorjaar gekozen. En om dat men één dag toch wat ma gertjes vond gaat de Lentemarkt dit najaar op herhaling. „De Scheldestraat is groter dan de meeste mensen denken", vindt Annette Schuilwerve van de werkgroep die de Lentemarkt op touw zette. „Dat mag er best eens uitkomen. We hebben bijna alle soorten produkten te bieden hier". Dat bleek ook uit het aantal kraampjes, die de hele lengte van de Scheldestraat aan beide zijden opeisten. T-shirts, scharrelvar kens, mixers, oorbellen, oliebollen naast allerlei andere activiteiten alwaar de honderden bezoekers plezierig vertoefden. Zo was ook de ringrijderij in volle glorie aan wezig, folkloredansgroep Vranje was een fraai franje, en bloemen meisjes en dweilorkest Melody Makers zorgden voor een vakan tiestemming. Ook de mode shows van mode-elementen van de Scheldestraat waren een wel verzorgde trekpleister. Onder de immer inspirerende leiding van la dy speaker Wil van Son werd het ipfêöSS G" De organisatie van de Lentemarkt werd beloond met enthou siaste reacties en goed weer. Op de foto Kees Schroevers en Annette Schuilwerve. publiek het onderste uit de kan en het bovenste van de plank ge toond van de modehuizen Shop 54, Eva Couture, De Looff, ge completeerd met schoenmode van Roelse en brillenmode van Opticiën Tilroe. De show viel bo vendien op omdat er geen ver veelde kindergezichten te zien waren. Die waren druk bezig bij het naastgelegen springkussen. de ballonnenkraam en de mini- scooters. Een geslaagde dag wel, denkt Annette Schuilwerve. „Te koud voor het strand, maar wel veel zon. Dat is ideaal natuurlijk. Het leuke vind ik dat het de hele dag door wel druk is. Vanmorgen om 9 uur begon het al meteen goed en het is sindsdien niet meer op gehouden." y

de Vlissinger | 1990 | | pagina 6