informatiepagina van de gemeente vlissingen Voornemen tot betaald parkeren in Vlissingen Individuele huursubsidie Inspraak op beleidsvoornemen burgemeester en wethouders Donderdag geen huisvuil ophalen I Resultaten chemokar Waarom de voorgestelde maatregelen nodig zijn De voorgestelde maatregelen De voorgestelde tarieven voor betaald parkeren De voorgestelde tarieven voor vergunning-parkeren Wat houdt het voorstel tot vergunning-parkeren in? Üw mening over het voorstel Wat er met de inspraakreacties gebeurt Voorlichting bij invoering Reiniging komt vrijdag langs Brief gratis verkrijgbaar Emancipatie commissie in ontwikkeling Kennismaking Vanavond is er een vergade ring in het stadhuis om 20.00 uur van de nieuw ingestelde emancipatiecommissie en de ambtelijke coördinatiegroep aandachtsfunctionarissen emancipatiebeleid. Deze laat ste groep heeft als taak het emancipatiebeleid gestalte te geven. Gemeente gesloten I Commissies vergaderen Informatie avond over winkelcentrum Bezoek Russische raadsleden Belangrijk Naar wie? Even bijpraten met wethouder Bruinooge Boulevard Ophoging stranden Ontwikkelingen Buitenhaven Overkapping Lange Zelke Woensdag 23 mei 1990 DE VLISSINGER II DEN BLAUW GERUITEN KIE redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337 De gemeente wil in de loop van 1991 betaald parkeren en vergunning-parkeren invoeren in de binnenstad en de Schel- debuurt en op de terreinen Ke nau Hasselaarstraat en Nollebos (het terrein bij de oprit President Roose- veltlaan). Dit voornemen staat in het Par- keerplan Vlissingen 1990 van burgemeester en wethouders. Het plan moet nog door de ge meenteraad vastgesteld wor den. Voor het echter zover is, kunt u er eerst uw mening over geven. Er is schriftelijk in spraak mogelijk tot 1 juli as. en er zijn twee inspraak-avonden in welzijnscentrum "Bachten- komme" in de Badhuisstraat 104 (aanvang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur). De eerste avond is op dinsdag 19 juni as., de tweede avond op woensdag 20 juni as.. op zaterdagen en zondagen van 08.00 - 21.00 uur. Buiten deze dagen en uren mag op deze terreinen gratis gepar keerd worden. Nu is parkeren in Vlissingen vrij wel nergens een probleem. In de nabije toekomst zal dat, als er geen maatregelen worden geno men, veranderen. Een nieuw winkelcentrum, nog meer wonin gen in de binnenstad, een toe ristisch aantrekkelijke boulevard, ontwikkeling van het Arsenaalgebied, en - in het alge meen - een nog steeds groeiend autobezit zullen zorgen voor meer parkeer- behoefte. Parkeerbehoefte zowel bij de be zoekers als bij de bewoners en ondernemers van de binnenstad Binnen de stippellijn wil de gemeente betaald parkeren invoeren. Glo baal gaat het om de Binnenstad en de Scheldebuurt plus de terreinen aan de Kenau Hasselaarstraat en Nollebos. De parkeermaatregelen die bur gemeester en wethouders willen nemen zijn: BETAALD PARKEREN VIA PAR- KEERMETERS in: Wilhelminastraat, Nieuwstraat (tussen Wilhelminastraat en Hendrikstraat), Stenenbeer, Gra- vestraat (tussen Zeilmarkt en Hendrikstraat), Bellamypark (oostzijde), Boulevard De Ruijter (Keizersbolwerk deel bij lood- sengebouwen deel bij Gevan gentoren), Breestraat (gedeelte achter politiebureau), Korte Zelke, Coosje Bus- kenstraat, Scheldestraat (tussen Aagje Dekenstraat en Paul Kru- gerstraat), Badhuisstraat (tussen Aagje Dekenstraat en Paul Kru- gerstraat), Hobeinstraat (op twee plaatsen). BETAALD PARKEREN VIA PAR KEERAUTOMATEN op de ter reinen: Arsenaal, Zeilmarkt, Nieuwen- dijk, Stenenbeer, Bellamypark, Spuistraat, Oude Markt, Zee manserve, Spuikom (supermarkt Torro),Aagje Dekenstraat (nieuw ABC-winkelcentrum van MBO), Stadhuisplein, Kenau Hasse laarstraat (langs Spuikomweg), Nollebos (bij oprit President Rooseveltlaan) VERGUNNING-PARKEREN TE GEN BETALING in: vrijwel alle overige openbare straten en terreinen in de gehele binnenstad en de gehele Schel debuurt. Het betaald parkeren en het vergunning-parkeren geldt ge durende de openingstijden van de winkels, dus van maandag tot en met zaterdag van 09.00 -18.00 uur ('s zaterdags tot 17.00 uur) en op de koopavonden van 18.00 - 21.00 uur. Buiten deze dagen en uren mag overal gratis en zonder vergun ning geparkeerd worden. Het betaald parkeren op de ter reinen Kenau Hasselaarstraat en Nollebos geldt van 1 mei tot 1 oktober (zomer) op alle dagen van 08.00 - 21.00 uur en van 1 oktober tot 1 mei (winter) alleen en de Scheldebuürt. De ge meente vindt dat er voor al deze groepen parkeermogelijkheden moeten zijn. Dat kan alleen als er parkeermaatregelen worden genomen in een combinatie van betaald parkeren en vergunning- parkeren. Eenvoudig gezegd komt de oplossing neer op het betaald parkeren voor bezoekers (zo als overal elders in Nederland in vergelijkbare steden) en het parkeren met vergunning voor bewoners (waarmee voor hen een parkeerplaats wordt ge regeld). Het gebied voor vergunning- parkeren willen b en w ruim ma ken. De hele binnenstad, tot en met de Commandoweg en de hele Scheldebuurt, tot en met de Van Dishoeckstraat, vallen eronder. Dat is gedaan om te voorkomen dat bezoekers van (winkelstra ten waar voor het parkeren be taald moet worden, zullen gaan parkeren in de aangrenzende woonstraten waar geen betaald parkeren geldt. Mede ter "bescherming" van de bewoners is de gemeente van plan dit alles streng te controle ren. Er zullen bij de invoering parkeerwachters worden aan gesteld die worden betaald uit de opbrengsten van het betaald parkeren en het vergunning- parkeren. Het tarief voor de parkeermeters en -automaten varieert in het voorstel van f 0,25 per 15 minu ten tot f 1,— per 60 minuten voor de meeste straten en terrei nen. Alleen voor de terreinen Ke nau Hasselaarstraat en Nollebos geldt een vast tarief van f 2,50 per dag (ongeacht de tijdsduur) en voor het Stadhuis- plein een oplopend tarief van f 0,25 per 15 minuten tot f 1,voor het eerste uur, f 1,50 voor het tweede uur en f 2,— per uur voor het derde en volgende uur. Een parkeervergunning kost voor bewoners en bedrijven in de betreffende gebieden f 60,— per jaar of f 35,— per half jaar. Er zijn ook - tegen betaling - ver gunningen, abonnementen en ontheffingen voor bepaalde be zoekers en gebruikers mogelijk. Toekomstige bewoners van wo ningen die nog in de betreffende gebieden gebouwd gaan wor den, kunnen een parkeer- abonnement nemen voor een bedrag van 411,— per jaar. - Door middel van borden wordt aangegeven waar vergunning- parkeren geldt. In die gebie den (binnenstad en Schelde buurt) mogen alleen vergunning-houders parkeren. Bewoners en bedrijven in deze gebieden kunnen een vergun ning kopen, maar dat is niet verplicht. De parkeervergun ning moet achter de voorruit van de auto zitten. Op de par keervergunning staat op welke plaats(en) geparkeerd mag worden. Belangrijk is het vol gende: vergunninghouders maken gezamenlijk gebruik van de gereserveerde plaat sen; er wordt geen bepaalde parkeerplaats toegewezen, maar één of meer straten waar geparkeerd mag worden. Wie geen vergunning koopt, mag in de binnenstad en de Scheldebuurt alleen gratis parkeren op zondagen en maandag tot en met zaterdag voor 09.00 uur en na 18.00 uur ('s zaterdags na 17.00 uur) en op de koopavonden na 21.00 uur. Alle bewoners, ondernemers en eigenaren van panden in de binnenstad en de Schelde buurt ontvangen vandaag een brief over het plan van de ge meente. In de brief zijn ook al le voorgestelde tarieven en een kaart opgenomen. Het plan is een voorstel van B&W waarop zij inspraak hebben. Maar ook alle andere Vlissin- gers kunnen schriftelijk, tot 1 juli 1990, of mondeling tijdens inspraakavonden, reageren. De gemeente hoort graag uw mening over het voorstel! Er worden twee informatie- en inspraakavonden over het voorstel gehouden in welzijns centrum "Bachtenkomme", Badhuisstraat 104 (aanvang 20.00 uur; zaal open 19.00 uur): voor de bewoners, onderne mers en eigenaren van panden Het parkeerterrein aan de Spuistraat is een van de plaatsen waar de gemeente betaald parkeren wil invoeren. (f0t0: RUpen Oreel) MW'f JÉ (foto: Ruben Oreel) Als alle mondelinge en schrifte lijke reacties bij de gemeente binnen zijn, worden ze verwerkt in een zogenoemd inspraak schrift. Daarin staan het com mentaar en de conclusies van B&W op de reacties. Het in spraakschrift wordt aan alle in sprekers toegezonden met daarbij vermeld de wijze en tijdstippen van verdere behan deling van het Parkeerplan Vlis singen 1990. Er is nu een periode van in spraak op het voornemen van B&W om in de loop van 1991 betaald parkeren en vergunning-parkeren in te voe ren, zoals vermeld in het Par keerplan Vlissingen 1990. Pas na de inspraakperiode en het - al dan niet gewijzigd - vaststellen van het Parkeer plan Vlissingen 1990 door de gemeenteraad, kan worden gewerkt aan het invoeren van de maatregelen. Tegen die tijd komt van de ge meente uitgebreide voorlich ting over de parkeermaatregelen en de mo gelijkheden om een vergun ning of abonnement te kopen (met aanvraagformulier) en om ontheffing te krijgen. in de binnenstad (ten zuiden van de lijn Coosje Buskenstraat— Aagje De kenstraat) op dinsdag 19 juni 1990; voor de bewoners, onderne mers en eigenaren van panden in de Scheldebuurt (ten noor den van de lijn Coosje Buskenstraat- Aagje De kenstraat) en alle overige Vlis- singers op woensdag 20 juni 1990. Tijdens deze bijeenkomsten wordt het plan door vertegen woordigers) van het college van B&W en ambtelijke deskundigen uitgebreid toegelicht, is kaart materiaal op groot formaat aan wezig en kunt u mondeling vragen stellen en reageren. Bij de gemeente zijn nog vol doende gratis exemplaren be schikbaar van de brief die alle bewoners van de binnenstad en de Scheldebuurt vandaag ont vangen. In deze brief staat meer dan in dit artikel (een kaart, tarie ven e.d.). De brief is een populai re samenvatting van het Parkeerplan Vlissingen 1990 en is bruikbaar ter voorbereiding van de inspraak-avonden. Exemplaren van de brief zijn gratis verkrijgbaar bij het Stafbu reau voorlichting en inspraak in de hal van het stadhuis (telefoon 87337). Originele exemplaren van het Parkeerplan Vlissingen 1990 lig gen ter inzage in de gemeentelij ke informatiehoeken in de bibliotheek in de Lange Zelke en in de hal van het stadhuis. Origi nele exemplaren van het Par keerplan Vlissingen 1990 zijn ook te koop voor f 10,— per stuk of te leen tegen betaling van f 10,— statiegeld (wordt terugbe taald bij inlevering) bij het Staf bureau Voorlichting en Inspraak in het stadhuis (telefoon 87337). Nadere informatie over de in houd van het Parkeerplan Vlis singen 1990 is verkrijgbaar bij de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis (telefoon 87223). Op Hemelvaartsdag, 24 mei, wordt er geen huisvuil opgehaald in de "donderdagwijken". Dat zijn Bossenburgh, Westerzicht, Papegaaien burg, West-Souburg en Rosenburg. In deze wijken komt de afdeling reiniging vrijdag 25 mei langs. In de wijken waar normaal vrijdag het huisvuil wordt opgehaald verandert er niets. (foto. Ruben Qreel) Vorige week is de chemokar weer bij u in de buurt geweest. Inwoners van Vlissingen heb ben weer de nodige schadelij ke afvalstoffen weggebracht. Batterijen, afgewerkte olie, verfresten, de medewerkers van de chemokar hebben de smerigste en schadelijkste stoffen kunnen ophalen. Op deze manier komen die stoffen gelukkig niet in het milieu terecht. Dit haalde de chemokar vorige week op: - 300 kilo batterijen; - 1500 kilo verfresten; - 95 kilo medicijnen en cosmetica; - 80 kilo bestrij dingsmiddelen; - 140 kilo fotochemicaliën; - 750 kilo oplos- en reini gingsmiddelen; - 380 kilo lijmen, hars en kitten; - 150 kilo spuitbussen; - 600 liter afgewerkte mo torolie; - 25 oude accu's; - 76 kilo diverse chemische stoffen. Bij elkaar eén berg chemisch af val van 3471 kilo, plus 25 oude accu's, plus 600 liter afgewerkte motorolie. In een week! De hoe veelheden apart ingezameld chemisch afval stijgen voortdu rend door een toenemend mi lieubewust zijn van de consument. Het overzicht vanaf 1986 geeft het volgende beeld: 1986 4.140 kilo 1987 11.151 kilo 1988 20.499 kilo 1989 26.674 kilo Wat wordt 1990? We zijn be nieuwd, want de chemokar komt nog twee keer langs dit jaar. De eerstvolgende keer is eind au gustus 1990. Maar natuurlijk kunt u er voor blijven zorgen dat de schade lijke stoffen niet bij het huis vuil (en dus direct in het milieu) belanden. U kunt dage lijks terecht bij het gemeente lijk depot voor schadelijke stoffen aan de Edisonweg 9. Dit is geopend op werkdagen van 8.00 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. De emancipatiecommissie van Vlissingen is versterkt met ze ven nieuwe leden. Het college van burgemeester en wethou ders heeft deze zeven nieuwe leden, samen met de zes leden uit de vorige periode, be noemd voor de zittingsperiode van de gemeenteraad (1990-1994). De taak van de emancipatie commissie is het gevraagd en ongevraagd adviseren over ge meentelijk emancipatiebeleid aan het college van b en w. Wethouder van emancipatie, mevrouw L.C. Poppe-de Looff is voorzitter van deze gezamenlijke vergadering. Naast de ken nismaking komt de uitvoering van het door de gemeenteraad vastgestelde werkplan emanci patie aan de orde. Voor meer informatie over de emancipatiecommissie kunt u terecht bij de ambtelijk secreta ris, mevrouw J.G. Kelholt in het stadhuis, telefoon 87268. Deze week vergaderen diverse vaste commmissies van advies en bijstand. Het zijn: - 23 mei, 19.30 uur: financiën - 23 mei, 19.30 uur: onderwijs. Ook vergadert Sportbelangen Vlissingen op 30 mei, om 19.30 uur in het stadhuis. Op 30 mei, om 16.00 uur vergadert het algemeen bestuur van de gemeentelijke scholengemeenschap voor voorbereidend be roepsonderwijs Weyevliet in het schoolgebouw. Al deze vergaderingen zijn openbaar. U kunt gebruik maken van het spreekrecht. De agenda en achterliggende stukken liggen ter inzage in de gemeentelijke informatiehoeken. Maandag 28 mei organiseert MBO, de project-ontwikkelaar van het nieuwe winkelcentrum aan de kop van de Walstraat, een informatie-avond over de plannen in hotel Britannia aan de Boulevard Evertsen 244. De avond begint om 19.30 uur. Er zal onder andere informatie worden verstrekt over de ver huur van de winkelruimten en de woningen. Op de avond zijn ook medewerkers van de gemeente aanwezig. MBO heeft uitnodigin gen voor de avond verzonden. De avond is echter niet alleen voor deze genodigden bestemd. De informatie-avond van MBO is openbaar, dus voor iedereen vrij toegankelijk. Het is zover: de aanvraagfor mulieren voor individuele huursubsidie voor de periode van 1 juli 1990 tot 1 juli 1991 moeten worden ingediend. Er zijn verschillende manieren om aan een aanvraagformulier te komen. Huurders, die voor half maart dit jaar een aan vraag indienden voor het nu lopende tijdvak (eindigend 30 juni) krijgen het formulier rechtstreeks. Op het aanvraagformulier zijn gegevens van het vorige subsi dietijdvak voorgedrukt. Het is in verband met de geautomatiseer de behandeling van de aanvra- Volgende week komt een dele gatie gemeenteraadsleden uit Rusland op bezoek. De Rus sen arriveren maandagavond 28 mei in Vlissingen, over nachten bij diverse Vlissingse raadsleden en zijn dinsdag morgen 29 mei de gasten van het gemeentebestuur. Er zal worden gesproken over het ontwikkelen van projecten en over gemeentelijk milieube leid. 's Middags vertrekt het gezelschap naar Middelburg voor het vervolg van het pro gramma. Het bezoek vormt onderdeel van een werkbezoek aan Nederland, georganiseerd door het Platform Gemeentelijk Vredesbeleid waarvan Vlissingen lid is. gen van het grootste belang dat u ervoor zorgt dat u dit ingevulde formulier inlevert. U kunt het af geven bij de gemeente of de ver huurder. Als u het ingevulde formulier niet inlevert voor 1 juli a.s., kan de behandeling van uw aanvraag ernstig worden ver traagd. Huurders die voor het eerst sub sidie willen aanvragen kunnen het formulier ophalen in het stadhuis bij het loket huursubsi die (begane grond). Daar kunt u ook terecht voor informatie, tele foon 87323. Voor het subsidietijdvak 1 juli 1990 tot 1 juli 1991 moet de aanvrager een kopie van de jaaropgaven, of bij de belasting-inspecteur inge diende aangifte inkomsten over I989 bijvoegen. Een ver klaring over 1989 van de in specteur (IB 54) is ook toegestaan. Zonder deze bijla gen wordt uw aanvraag niet in behandeling genomen! In verband met een spoedige af wikkeling is het belangrijk dat het aanvraagformulier en de bij lagen voor 1 juli 1990 worden in gediend. Voor het indienen van uw formulier bij de gemeente kunt u terecht op elke werkdag van 8.30 van 12.00 uur. Het formulier mag u niet recht streeks naar het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer sturen! Alle diensten van de gemeente zijn morgen 24 mei (Hemel vaartsdag) en vrijdag 25 mei gesloten. Maandag 28 mei, om 8.30 uur is het stadhuis geopend en kunt u weer gebruik maken van de gemeentelijke dienstver lening. Het huisvuil wordt don derdag niet opgehaald. In plaats daarvan komt de afdeling reini ging vrijdag 25 mei langs. In de wijken waar normaal vrijdag het huisvuil wordt opgehaald, veran dert er niets. Na de installatie van de gemeen teraad deze maand is er, zoals u weet, het een en ander veran derd in het college van burge meester en wethouders. Ook mijn portefeuille is gewijzigd. Ik heb nu de volgende taken in mijn pakket: economische zaken en bedrijven, recreatie en toerisme, volkshuisvesting, stadsvernieu wing, monumenten en cultuur. Op al deze terreinen is volop ont wikkeling. Zo zijn de plannen voor de boule vardbebouwing weer een stapje verder. De planologische proce dure is afgerond, nu het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland een zogenoemde 'ver klaring van geen bezwaar' heeft verleend. Op dit moment vindt uitwerking plaats voor het ge deelte tussen het Maritiem Insti tuut De Ruyter en het reeds gerealiseerde bouwblok Resi dence Banckert. Er zal daar een hotel, een kantoorgebouw en een woontoren verrijzen. De planning voorziet - na overleg met belang hebbenden en de procedure vol gens de Woningwet-in het afgeven van de bouwvergunning in september, waarna op die lo catie de bouw kan starten. Daar mee komt ook de afronding van de plaza in zicht: het boven het boulevardniveau gelegen voet gangersgedeelte. Dat zal ge paard gaan met een herinrichting van het daarvoor gelegen boule vardgedeelte. Verwacht wordt dat nog voor de zomer een schetsplan gereed is voor in spraak. De stormen in januari en februari van dit jaar waren toeristische at tracties van de eerste orde. Ten tijde van "Darian, Wiepke en Vivi an" zag de boulevard zwart van de mensen. Daarna bleek echter dat die andere toeristische at tractie, de stranden van Vlissin gen, enorme schade hadden opgelopen. Zodanig zelfs, dat deze in de zomer bij hoog water door badgasten niet meer ge bruikt zouden kunnen worden. Daarom verstrekte de gemeente raad in april een krediet om de stranden op de oude hoogte te rug te brengen. Hiervoor is zo'n 100.000 kubieke meter zand op de stranden gespoten. Ze zijn nu weer gereed om de badgasten te ontvangen. Als wethouder van recreatie en toerisme vind ik dit erg belangrijk. Mensen komen naar Vlissingen voor (onder meer) het strand. En terecht! Sinds een paar maanden gaan de ontwikkelingen op het bedrij venterrein Buitenhaven in snel tempo. Er is inmiddels over eenstemming bereikt over de ver koop van ca 3300 m2 met het Vlissings transportbedrijf Me- chielse Zn. dat binnenkort gaat verhuizen van het bedrijventer rein Baskensburg naar het nieu we terrein Buitenhaven. Ook met de Timmer-en Staalfabriek Vlis singen is overeenstemming be reikt. Dit nu nog aan de Edisonweg gevestigde bedrijf zal zich na nieuwbouw in het plan Buitenhaven vestigen. Tenslotte ligt er een principe-overeenkomst met een bedrijf uit de Randstad voor de koop van ca anderhalve hectare. Dit bedrijf wil fasegewijs een centrum voor im- en export op Engeland ontwikkelen. De voorbereidende grondwerk zaamheden zijn inmiddels afge rond, de aanleg van de nutsvoorzieningen is voltooid. Het voorwerk voor de overkap ping is in volle gang. Met de on dernemers is over overkapping en uitbreiding van het winkel front een principe overeenstemming bereikt. Vol gens de planning kan de uitbrei ding van het winkelfront nog in de tweede helft van dit jaar wor den uitgevoerd en de overkap ping en de herinrichting van de Lange Zelke in de eerste helft van volgend jaar. U merkt het: Vlissingen is volop in beweging. En op alle gebie den: wonen, werken en recreë ren. Een goede start van deze nietiwe raadsperiode!

de Vlissinger | 1990 | | pagina 5