i-SNW Astrid J oosten toch nog op tijd EREN Automobilist positief over herstelplicht Wist u dat onze verkopers een hekel hebben aan verkooppraatjes? z KLEINE SCHADE.ÜROTE SCHADE, van den Berg Uitgebreide occasionshow van Cevaal Michelin 1990 4 Fris blijft koel met autoCool e MM DE BUITENKANT VAN UW AUTO ISONZEZORG. autoschade^KM üf Onze verkopers hebben een hekel aan verkooppraatjes. Ze geven u liever een advies waar u wat aan heeft. Over bijvoorbeeld financiering, leasing, verzekering. Over welk model en welke uitvoering u het beste past. Kortom, zij zorgen dat u zélf de juiste keuze kunt maken. Immers, u wikt, u rekent, u beslist. Wij zetten alleen de feiten en pluspunten van Opel voor u op een rijtje. Dat dit er heel wat zijn, bewijst het als maar groeiende aantal Opel-fans. DE OPEL-DEALER. ZEKERHEID VOOR ALLES. Cruquiusstraat 35, Vlissingen Tel. 01184-14329 RECORD AANTAL TIPORIJDERS BEZOCHTEN ZEELAND Woensdag 23 mei 1990 Meer dan 1000 stralende Tiporijders wacht ten afgelopen zondag gedwee op de komst van miss beeldbuis, Astrid Joosten. Fiat had namelijk de TROS-presentatrice uitgenodigd om om half zeven precies de prijzen te komen uitreiken van een door Fiat Auto Nederland uitgeschreven 'Fiat Tipo tour door Zeeland'. „Alles is perfect gelopen", stelde manager pr- zaken H.G. Enklaar van Fiat kort voor aan komst van de ster tevreden vast. „Het is al leen te hopen dat mevrouw Joosten op tijd komt". Ze was op tijd, het uitreiken van de tal rijke prijzen kon beginnen. Aan de 'Fiat Tipo tour door Zeeland' deden 300 auto's mee, bemand, bevrouwd en bekin- derd door zo'n 1050 mensen, afkomstig uit al le delen van Nederland. Zij startten in Westerschouwen en bereden een uitgestip pelde route over Schouwen-Duiveland, de Zeelandbrug via de Bevelanden over Walche ren naar Neeltje Jans. Onder weg werden tal rijke attractiepunten bezocht zoals het Ramschip Schorpioen, het Maritiem Museum in Zierikzee en het Nationaal Holografie Mu seum in Middelburg. De Tipo's reden voorzo ver dat mogelijk was achter elkaar door de provincie. Enklaar: „Dat leverde geen enkel probleem op. Alleen bij het poffertjeskraam in Middelburg was het dringen geblazen" Bij de opdrachten die de deelnemers kregen werd ook de Zeeuwse folklore bedacht. De passagiers moesten bijvoorbeeld bij de Schelphoek ringsteken vanuit de Tipo. „We hebben daar ontzettend veel plezier bij ge had", meldde een deelneemster uit het Lim burgse Kerkrade. Zij mocht overigens ook een prijs komen afhalen. Zeeuwse winnaars wa ren onder meer J.J. de Regt uit Vlissingen en de Middelburgers A. Koster en J.M. Eckhard. Behalve enkele tientallen prijzen voor de vol wassenen was er ook nog een prijzenfestival voor de jeugd. De autobedrijven van Cevaal in Goes, Middel burg en Vlissingen showen vrijdag 25 en za terdag 26 mei hun occasions. Volgens verkoopleider Kees Bergmans is er vrij veel keuze. Ook biedt Cevaal ter gelegenheid van deze show een aantrekkelijke financiëringsre- geling. Gesproken wordt ook van een attent garantiepakket onder de noemer twee jaar ri sicoloos rijden. leder jaar brengt Michelin een nieuwe spannings- en montagetabel voor de meest gangbare autotypes uit. Maar liefst 43 mer ken worden erin genoemd. Het handzame boekje vermeldt de verschillende mogelijke bandentypen, hoogte/breedte verhoudingen en verder informatie over tubeless en niet tu- belessbanden, veiligheidsvelgen, rijden met de caravan, winterhanden en het meten van de spanning. Een correcte bandenmontage en -spanning is niet alleen om commerciële redenen (langere levensduur, lager brandstofverbruik) van be lang, maar vooral, omdat alleen bij een goede keuze van maat en type op de juiste spanning bereden, een optimale wegligging verzekerd is. Iedere automobilist die aandacht besteedt aan zijn banden, draagt belangrijk bij aan zijn eigen veiligheid en die van mede weggebruikers. Het handige boekje is schrif telijk gratis aan te vragen bij: Michelin, Exter ne betrekkingen. Postbus 7163, 1007 JD Amsterdam. Astrid Joosten wordt bestormd voor handtekeningen. Voorat de jeugd is geïn teresseerd. VeeI Tipo's op de Zeeuwse wegen. De Tipo tour werd vorig jaar voor de eerste gehouden in Limburg omdat de wagen toen de titel Auto van het jaar in de wacht had gesleept. „Toen deden 145 auto's mee" meldt pr-man Enklaar. „Dat is de mensen toen zo goed bevallen dat we dit jaar verder zijn ge gaan. Hoewel we moeten oppassen dat het niet teveel wordt, overwegen we om er vol gend jaar mee door te gaan". Allemaal hetzelfde achterwerk op de parkeerplaats van Neeltje Jans. 'Door onbekende oorzaak van de weg ge raakt'. Een zinnetje dat regelmatig in de krant naar voren komt. Natuurlijk is er een oorzaak. Eén daarvan is 'slecht schadeherstel'. Een fe nomeen dat onder andere de verzekeraars grote zorgen baart. Want, is bij een gewone kopstaart botsing de schade nog te verhalen, lastiger wordt het als een confrontatie met een boom het gevolg is van het niet goed her stellen van een schade in een eerder geval. „Bij ons is dat probleem helemaal niet aan de orde", stelt de heer J. Bosselaar van het gelijk namige Autoschadeherstelbedrijf in Koudeker- ke. Zijn zaak is namelijk een FOCWA Garantiebedrijf. Deze bedrijven geven bij her stel een garantiebewijs af waarin twee essen ties voorkomen: een jaar schriftelijke garantie, èn volledige overname van een eventueel nog lopende fabrieksgarantie op de herstelde on derdelen. Dus ook al geeft een autofabrikant drie, desnoods zes jaar garantie, dan blijft de garantie op de herstelde schade van kracht op dezelfde voorwaarden als die van de fabriek. „Overigens krijgt ook een auto zonder fa brieksgarantie op de herstelde delen van ons een vol jaar uitgebreide zekerheid mee", ver zekert Bosselaar. In West-Duitsland, Denemarken, Zwitserland en Oostenrijk bestaat er inmiddels een vorm van reparatieplicht. Hierdoor kan een redelijk waterdichte garantie worden geboden dat herstelwerkzaamheden alleen in goed geoutil leerde bedrijven met vakkundig personeel worden uitgevoerd. Dat is voor verzeke ringsmaatschappijen ook een voorwaarde om tot uitbetaling over te gaan. In Nederland wordt een dergelijke reparatieplicht eveneens overwogen. Uit een enquête van de FOCWA is gebleken dat niet minder dan 65 procent van de Nederlandse automobilisten vóór een dergelijke verplichting is. Voorlopig staat het iedereen nog vrij hoe en waar hij z'n auto schade laat repareren. De sleutels worden officieel overhandigd. Peters leased bij Poppe Auto-Poppe Walcheren B.V. aan de Gildeweg in Vlissingen leverde onlangs vier nieuwe lease-bedrijfswagens aan Aannemingsbedrijf Peters. Jan Jaap Hietkamp, bedrijfswagenverkoper bij Poppe, adviseerde de bouwmaatschappij de Volkswagen transport. „Het type pick-up transit is een speciale uitvoering en uitermate geschikt voor de uitvoering van aannemings werkzaamheden. De lage kilometer kostprijs, de betrouwbaarheid en de degelijkheid staan bij deze auto garant. Het image staat voor kwaliteit en in feite heeft dit model zich door de jaren heen zelt bewezen", aldus Hietkamp. Bij een lease-contract wordt maandelijks een vast bedrag betaald inclusief verdere kosten. Auto-Poppe heeft een 24-uurs service en is zeven dagen per week, dag en nacht bereik baar. Aannemer A.A. Peters ontving officieel de sleutels van de bedrijfswagens uit handen van directeur Gilles Poppe. Volgens Jacques Rouw, die namens Aannemingsbedrijf Peters sprak, vullen het autobedrijf en het aanne mingsbedrijf elkaar zakelijk gezien prima aan en is het plezierig zaken doen met Auto Poppe Walcheren B.V. Electrolux brengt een aardig apparaat op de markt waarmee frisdrank, melk en fruit in de auto koel gehouden worden. De autoCool is een ijskastje dat makkelijk in iedere auto in te bouwen is. Het apparaat is klein van buiten, maar heeft toch een inhoud van 4,5 liter. Daarnaast is de autoCool natuurlijk ook te ge bruiken voor mensen die presentatiemonsters met zich meevoeren die absoluut koel moeten blijven. Ook op lange ritten blijven alle zaken in dit ijskastje lekker fris. Bij selfservice restaurants hoeft dus tijdens de vakantie niet meer in de rij gewacht te worden om een blik je fris te bemachtigen. De autoCool werkt op de 12 Volt accu van de auto. Het stroomverbruik is gering dankzij het Peltier koelelement wat in de ruimtevaart wordt gebruikt. De ventilator is een van de weinige bewegende delen van de autoCool. Ook bij een buitentemperatuur van 30 graden blijft de autoCool zijn inhoud op 5 graden koe len. Het apparaat is 19 centimeter diep, 21,5 cm breed en 35,5 cm hoog. De adviesprijs bedraagt f.669^ en dat is evenveel dan een beetje radio. Installatie- en bevestigingsmate riaal worden meegeleverd. Informatie over verkoopadressen: Electrolux Konsumenten Divisie telefoon 01720-80555. Autobedrijf Louisse b.v. Kalverstraat 1, 4331 LZ Middelburg Tel. 01180-25851

de Vlissinger | 1990 | | pagina 15