informatiepagina van de gemeente vlissingen k Verdere stap in richting bebouwing boulevard I 1100 jaar museum Nog twee dagen chemokar Aanslagen onroerend goedbelasting in de bus I Verzwaring Eilanddijk I Vergaderschema 1990 i II. Q V Nieuwe zebra Rooseveltlaan Commissies vergaderen Omgeving Pierson- straat 30 km/uur-gebied Vergadering projectgroep Binnenstad Donderdag 17 mei 1990 Vrijdag 18 mei 1990 Welke stoffen? Het gemeentelijk depot Verkeers maatregelen Scheldestraat Kwijtschelding Hulp Richtlijnen Oudheidkamer Uitzicht behouden Zwaar materieel commissies: Even bijpraten met burgemeester Van der Doet Informatie Stadsgewest Bijeenkomst raden Oorlogsmonumenten Woensdag 16 mei 1990 DE VLISSINGER IN DEN BLAUW GERUITEN Kil redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337 De gemeente Vlissingen wil toestemming verlenen voor de bouw van diverse appartemen ten, een kantoorgebouw en een hotel op Boulevard Ban- kert. Vorige week hebben bur gemeester en wethouders alle bezwaren tegen deze voorge nomen bebouwing ongegrond verklaard. Zij hebben hierbij het college van Gedeputeerde Staten (GS) van Zeeland aan hun zijde. GS hebben ook, op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, vrijstelling verleend om zo door te kunnen gaan met de bouwplanontwikkeling. Alle ruim 50 indieners van een bezwaarschrift hebben van b&w een zeer uitgebreide brief ont vangen waarin alle bezwaren weerlegd worden. De bezwaar den kunnen op hun beurt tegen dit besluit van b&w binnen 30 dagen ook weer bezwaar ma ken, maar ook schorsing of een voorlopige voorziening vragen bij de Raad van State in Den Haag. Er wordt nu gewerkt aan de de finitieve bouwaanvragen. Voordat b&w echter de beno digde bouwvergunningen kun nen verlenen, zullen opnieuw de belangen van derden wor den afgewogen en zullen GS opnieuw moeten verklaren geen bezwaar te hebben tegen het verlenen van de vergun ningen. In het kader van die procedure zullen b&w hun voornemen in een advertentie in de PZC bekend maken. Dan is er opnieuw een mogelijk heid tot het maken van bezwaar. Overigens is het de bedoeling in september aanstaande met de bouw te starten. Deze week wordt een nieuwe voetgangersoversteekplaats aangelegd op de kruising Pre sident Rooseveltlaan/Bonedij- kestraat. De zebra komt aan de oostkant van de kruising, over de President Rooseveltlaan. Er is op dit kruispunt wel een ze bra maar die ligt voor veel ge bruikers aan de verkeerde kant. Vooral voor de schoolkinderen uit het gebied ten noorden van de President Rooseveltlaan die straks de nieuwe openbare ba sisschool Ravenstein op de Ho- geweg gaan bezoeken. Bij gebruik van de oude zebra moe ten zij èn de drukke President Rooseveltlaan èn de drukke Bo- nedijkestraat oversteken om bij de school te komen. Bij gebruik van de nieuwe zebra hoeft al leen de President Rooseveltlaan te worden overgestoken. Veel veiliger dus! Deze week zijn de volgende openbare vergaderingen te melden: - 16 mei, 19.30 uur: welzijn, volksgezondheid en cultuur - 16 mei, 19.30 uur: ruimtelijke ordening - 21 mei, 19.30 uur; stadsbeheer, verkeer en milieu - 21 mei, 19.30 uur: openbare orde en veiligheid - 22 mei, 19.30 uur: sociale zaken, personeels zaken en organisatie - 23 mei, 19.30 uur: financiën - 23 mei, 19.30 uur: onderwijs. Deze week is gestart met het inrichten van de omgeving van de Piersonstraat tot 30 km/uur- gebied. Het gaat om de Van Karnebeekstraat, Albar- dastraat, Aalbersestraat, Lou- donstraat en Piersonstraat in Paauwenburg. Het maken van het 30 km/uur- gebied gebeurt met relatief een voudige maatregelen. Bij de twee toegangen tot de wijk (Troelstraweg en Gerbran- dystraat) worden wegversmallin gen ("poorten") gemaakt en borden "zone 30" geplaatst. In de woonstraten zelf wordt de in richting niet gewijzigd. Het werk zal enkele dagen in beslag ne men. Tijdens het werk zal de buurt steeds via één van de twee toegangswegen bereikbaar blijven. Vanavond, woensdag 16 mei, vergadert in de Vestzaktheater aan het Bellamypark de Project groep Binnenstad. De vergade ring begint om 20.00 uur. Dit jaar is het 100 jaar geleden dat het huidige Stedelijk Mu seum van de gemeente Vlis singen gestalte kreeg. Op 28 maart I890 kreeg de gemeen teraad van Vlissingen het ver zoek een oudheidkamer op te richten. In augustus van dat zelfde jaar werd de Vaandelka mer in het toenmalige stadhuis in gebruik genomen. Het huidige pand, Bellamy park 21, van het Stedelijk Mu seum werd in 1914 voor het publiek geopend. Het pand was een geschenk van de fa milie Van der Os. Om dit 100-jarige jubileum niet onge merkt voorbij te laten gaan heeft het Stedelijk Museum Deze week komt de chemokar weer bij u langs. Nog twee da gen heeft u de kans chemi sche afvalstoffen in te leveren bij de chemokar, zodat deze gevaarlijke stoffen op een ver antwoorde manier verwerkt kunnen worden. Hieronder vindt u een overzicht van de dagen en plaatsen waarop de chemokar nog langskomt deze week. 09.00 - 09.30 uur Papegaaien burg (bij telefooncel) 09.30 - 10.00 uur Bossenburgh- zuid (bij Merkenburg) 10.00 - 10.30 uur Bossenburgh- noord (bij Sterkenburg) 10.30 - 11.00 uur Rosenburg (bij Bossenburghweg) 11.00 - 11.30 uur Westerzicht- noord (bij "De Startbaan") 13.30 - 14.00 uur Westerzicht- zuid (bij bejaardenwoningen) 14.00 - 14.30 uur Noordbeekse- weg (bij Oosterbaan) 14.30 - 15.00 uur Kerklaan (te genover r.k. kerk) 09.00 - 09.30 uur H. Segherslaan (bij winkel Koppejan) 09.30 - 10.00 uur A. Coortelaan (bij A. v.d. Vennestr.) 10.00 - 10.30 uur Verl. Bonedij- kestr. (bij ingang 't Fort) 10.30 -11.00 uur Hogeweg (bij de Spar) 11.00 - 11.30 uur Irislaan (hoek J. Israëlslaan) 13.30 - 14.00 uur Korenbloem laan (hoek Tulpenlaan) 14.00 - 14.30 uur Vredehoflaan (hoek Pr. Rooseveltlaan) 14.30 - 15.00 uur Vrijdomweg (bij doopsgezinde kerk) 15.00 -15.30 uur Bonedijkestraat (hoek Sottegemstraat) Er zijn vele schadelijke stoffen die beter niet in de vuilniszak (en dus daarna in het milieu) terecht kunnen komen. U kunt ze bij de chemokar inleveren. Maar: houd schadelijke stoffen altijd apart, ook als de chemo kar niet komt. Breng ze naar het depot (zie hierna) of houd ze apart tot de volgende inzamelactie. De chemokar komt dit jaar nog twee keer bij u langs. Dit zijn de meest voorkomende schadelijke stoffen die u kunt in leveren: - accuzuur - accu's - batterijen - benzine (foto: Ruben Oreel) - bestrijdingsmiddelen - chemische toiletafvallen - chemicaliën - cosmetica - drukinkt - etsvloeistoffen - fixeer - filmafval - geneesmiddelen - koperhoudend afval - kwikthermometers - kwikschakelaars - laboratoriumafval - latex - loodhoudend afval - loogbaden - medicijnen - olie - ontvettingsmiddelen - oplosmiddelen - ontwikkelaar - petroleum - poetsdoeken - spuitbussen met restant - terpentine - verfafbijtmiddel - verfoplosmiddel - verfrestanten - vet, smeervet - zinkhoudend afval - zuren De chemokar komt in 1990 vier keer bij u in de buurt. Er is ech ter ook het hele jaar door de mogelijkheid schadelijke stof fen verantwoord en milieu vriendelijk in te leveren. U kunt hiervoor terecht bij het ge meentelijke depot voor scha delijke stoffen. Het depot bevindt zich bij de afdeling Reiniging van de gemeente, Edisonweg 9, 4382 NV Vlissin gen. Het depot is op werkda gen geopend van 08.00 - 11.30 uur en van 13.30 - 16.00 uur. (foto: Ruben Oreel) In verband met de Lentemarkt die de Winkeliersvereniging Scheldestraat op zaterdag 19 mei organiseert moeten er ver schillende verkeersmaatregelen genomen worden. Vrijdagavond 18 mei en zaterdag 19 de hele dag zullen de Verkuyl Quakke- laarstraat en de Bouwen Ewoutstraat vanaf de Schel destraat 150 meter in zuidweste lijke richting gesloten zijn voor alle verkeer behalve voetgan gers. De Kasteelstraat tussen de Hobeinstraat en de Schel destraat zal helemaal afgesloten zijn. Verder zal een parkeerverbod op de Scheldestraat gelden tussen de Glacisstraat en de Verkuyl Quakkelaarstraat aan beide zij den. Deze maatregelen zullen met borden worden aan gegeven. Deze week kunt u de aanslag voor de onroerend goedbe lasting over 1990 in de bus ver wachten. Het biljet zal - in de bekende blauwe envelop - worden verzonden door de rijksbelastingdienst tussen 14- en 18 mei. Overigens staat dit, en meer, al lemaal in de uitgebreide toelich ting achterop het biljet. Mocht u toch nog vragen hebben, dan kunt u daarmee terecht bij de af deling financiën in het stadhuis (begane grond, kamer 031; tele foon 87253 en 87353). aan de: Ontvanger lastingen, Postbus 5010, 4330 KA Middelburg. der Rijksbe- esas*. De aanslagbiljetten hebben als dagtekeningen 31 mei. De eer ste vervaldatum is 30 juni. Dat betekent dat u voor deze datum in elk geval de helft van de aan slag betaald moet hebben. De tweede helft moet uiterlijk 31 au gustus betaald zijn. Denkt u dat u in aanmerking komt voor kwijtschelding van onroerend goedbelasting, dan moet u daarvoor niet bij de ge meente zijn. Kwijtschelding kunt u vragen Om kwijtschelding van de onroe rend goedbelasting te vragen, kunt u gebruik maken van een standaardformulier. Dit papier is verkrijgbaar bij de ontvanger der belastingen en bij het Bureau Sociaal Raadslieden. Dat bu reau is gevestigd aan de Brou- wenaarstraat 4 in Vlissingen (naast scholengemeenschap "Scheldemond"). Het is open op maandag, dins dag, donderdag en vrijdag van 09.00- tot 12.30 uur en op dins dag van 13.30-tot 15.30 uur. Het Bureau Sociaal Raadslie den kan u ook nader informe ren over de mogelijkheden om voor kwijtschelding in aanmer king te komen. Dit bureau be schikt namelijk over informatie op schrift, met daarin de richt lijnen die de directie der rijks belastingen hanteert bij kwijtschelding. een aantal exposities en activi teiten in dit kader georgani seerd. De activiteiten die volgende week al starten vindt u hieronder. Tot 13 oktober 1990 is in het mu seum aan de hand van oud ma teriaal de allereerste Vlissingse oudheidkamer gereconstrueerd. Ook loopt de expositie "De Col lectie Gegroepeerd". In deze ex positie geven zes Vlissingse kunstenaars hun visies op 100 jaar verzamelbeleid van het mu seum. Zij hergroeperen de col lectie aangevuld of becommentarieerd met eigen werk. Er zijn vier disciplines ver tegenwoordigd: bouwkunst (Ries van de Berg, architect), fo tografie (Lex de Meester, foto graaf), literatuur (Meindert Inderwisch, dichter) en beelden de kunst (Eric Brandts, Jan Haas en Eddy Quite). Het Waterschap Walcheren werkt momenteel aan het ver zwaren van de Eilanddijk. De dijk wordt op "Deltasterkte" ge bracht. De dijk wordt breder en komt meer "naar binnen" waar door de bewoners van de bo venste flatwoningen op het Eiland het zicht op zee behou den. Met het werk is een bedrag gemoeid van ruim f 2,6 miljoen gulden, exclusief BTW. De uit voering is in handen van aanne mingsbedrijf De Klerk uit Werkendam. De verzwaring van de dijk zal een klein half jaar in beslag ne men en omstreeks half oktober worden beëindigd. Met het af werken meegerekend zullen de werkzaamheden begin novem ber, dit jaar, zijn voltooid. In grote lijnen komen de uit te voeren werkzaamheden neer op het landinwaarts verbreden van de bestaande dijk. Toen de plannen rond de dijkver zwaring voor het eerst naar bui ten kwamen, hielden de bewoners van dit deel van Vlis singen een vurig pleidooi voor handhaving van de hoogte van de dijk, zodat bewoners van de bovenste flatwoningen hun uit zicht zouden kunnen behouden. Met dit uitdrukkelijk verzoek wordt nu door het Waterschap rekening gehouden bij de uitvoe ring van de werken. Handhaving van de dijkhoogte heeft wel tot gevolg dat het dijklichaam nu breder wordt en meer "naar bin nen komt", waardoor over het al gemeen het uitzicht zelfs zal worden verbeterd. Om die ver breding mogelijk te maken, was de aankoop van een vlak achter de huidige dijk gelegen strook gemeentegrond noodzakelijk. Het Deltaveilig maken van de Eilanddijk, brengt onoverkomelijk - enige over last met zich mee. De hinder kan worden veroorzaakt door het transport van de bouwstof fen die nodig zijn voor de ver zwaring van de Eilanddijk. Er moet voor 15.000 vierkante meter aan betonblokken wor den afgevoerd, grote hoeveel heden zand en klei moeten worden ontgraven, geleverd en verwerkt en er zullen duizen den tonnen breuksteen, giet- asfalt en asfaltbeton worden verwerkt. Aangezien het er echter naar uitziet dat alleen overdag zwaar materieel zal worden in gezet, zal de geluidsoverlast voor omwonenden tot het mi nimum beperkt kunnen blij ven. Zoals de zaken er nu voor staan, kunnen bepaalde mate rialen van zee worden aange voerd, waardoor nog minder van overlast sprake zal zijn. Ook zal er geen zwaar tran sport door de Corn. Louc- kerstraat en de Abr. wing van de Piet Heinkade en de nieuwe dijk in overleg met het wijkcomité Binnenstad zal wor den ingericht. Het Waterschap Walcheren heeft over de werken een spe ciale folder uitgegeven. Deze is voor belangstellenden ver krijgbaar bij het Stafbureau voorlichting en inspraak in de hal van het stadhuis, telefoon: 87337. Hieronder vindt u het nieuwe vergaderschema voor de rest van dit jaar voor de nieuwe vaste commissies van advies en bijstand. Alle vergadering beginnen om 19.30 uur. Er zijn echter de vol gende uitzonderingen: - op 8 oktober: stadsbeheer, ver keer en milieu; - op 9 oktober: sociale zaken, personeelszaken en organisatie; - op 10 oktober:: financiën en on derwijs; - op 13 november: sociale zaken, personeelszaken en organisatie; - op 3 december openbare orde en veiligheid. De algemene beschouwingen 1991 zijn op 20 en 23 november 1990. Mei. Jun.Jul. Aug.Sep. Okt.Nov.Dec. Gemeenteraad 31 28 - 30 27 25 29 20 Aanv. 19.30 Ruimtelijke Ordening 16 13 15 12 10 14 06 19.30 Financiën 23 20 22 19 10 21 12 19.30 Volkshuisvesting, stadsvernieuwing en monumenten 15 12 22 11 09 13 41 19.30 Onderwijs 23 20 22 19 10 21 12 19.30 Economische zaken, detailhandel en visserij 14 11 13 10 08 12 03 19.30 Sociale zaken, personeelszaken en organisatie 22 19 21 18 09 13 11 19.30 Stadsbeheer, verkeer en milieu 21 18 20 17 08 19 10 19.30 Welzijn, volksgezond heid en cultuur 16 13 15 12 10 14 06 19.30 Openbare orde en veiligheid 21 - 06 - 01 - 03 19.30 Crynssenstraat en de Reinier Claeszstraat plaatsvinden. Het Waterschap Walcheren heeft alle buurtbewoners over het werk geïnformeerd en hield eerder in het Vestzaktheater een informatie-avond voor de buurt bewoners. Tijdens deze bijeen komst werd onder andere afgesproken dat de resterende groenstrook tussen de bebou- Nu de gemeenteraadsverkiezin gen, de installatie van de nieuwe gemeenteraadsleden en de ver kiezing van de wethouders ach ter de rug zijn, wordt enthousiast gewerkt om voor de komende vier jaar het best mogelijke voor Vlissingen te bereiken. Daarover hebben de in het college van bur gemeester en wethouders verte genwoordigde partijen afspraken gemaakt. Ze zijn vastgelegd in de "Beleidspuntennota" voor de raadsperiode 1990-1994. Het is een gedegen en helder stuk waar we de komende vier jaar goed mee kunnen werken. Zo is in de "Beleidspuntennota" vastgelegd dat de samenwerking met Middelburg zoveel mogelijk moet worden uitgebreid. Daarbij krijgt bestuurlijke samenwerking hoge prioriteit en staat de stads gewestelijke gedachte voorop. De samenwerking in het stadsge west geldt in het bijzonder het terrein van de ruimtelijke orde ning, het volkshuisvestingsbe leid, het sociaal-economisch beleid, het toeristisch beleid en het beleid ten aanzien van voor zieningen, milieubeheer en promotie. De beide steden doen dit in het belang van de ontwikkelingskan sen van de regio. De vrees die de kleine gemeenten op Walcheren mochten hebben voor een krach tig Vlissingen-Middelburg, deel ik zeker niet. Integendeel, de gehe le regio zal alleen maar profijt hebben van een aanwijzing tot stadsgewest. Ik ben ervan over tuigd dat Vlissingen en Middel burg samen de krachtige kern van een regio kunnen vormen met een goed woonklimaat en een optimaal voorzieningen niveau. Om de stadsgewestgedachte verder vorm te geven vond afge lopen maandag een kennisma kingsbijeenkomst plaats van de leden van de gemeenteraden van Middelburg en Vlissingen. Het was een informele bijeenkomst van de leden van de onlangs in beide gemeenten geïnstalleerde nieuwe raden. Ik kan u zeggen dat de stadsgewestgedachte bij beide raden en de individuele le den daarvan zeer levendig is. We zullen dan ook in de komende tijd gezamenlijk optrekken om de aanwijzing tot stadsgewest door de rijksoverheid daadwerkelijk gestalte te doen krijgen. Morgen, 17 mei, onthult H.K.H. prinses Juliana in Middelburg een van de vijf monumenten op Walcheren die de stichting "Mo numenten Walcheren 40-45" rea liseert. Het is een ontwerp van de kunstenaar Sigurdur Gudmunds- son. De overige vier oorlogsmo numenten komen in Veere (naar een ontwerp van David van de Kop), in Westkapelle (ontwerp: Rudi van de Wint), op de Nolle- dijk in Vlissingen (ontwerp: Mari Boeyen) en op de zeedijk bij Rit- them (ontwerp: Steef Roothaan). Aanvankelijk was het de bedoe ling al deze monumenten mor gen, 17 mei, tegelijkterijd te onthullen. Omdat niet alle monu menten tijdig gereed zijn, kan dat niet. Hierdoor zullen overigens de diverse onthullingen alleen maar aan kwaliteit winnen omdat in Middelburg de onthulling plaats vindt op de datum die het bom bardement op die stad op 17 mei 1940 herdenkt en op de overige plaatsen op data die het bombar deren van de dijken in oktober 1944 herdenken. Momenteel wordt nog bezien op welke da tum of data de onthulling van de resterende vier monumenten kan plaatsvinden. De geallieerden bombardeerden namelijk de dijk van Westkapelle op 3 oktober 1944, de Nolledijk en de dijk bij Ritthem op 7 oktober 1944 en de dijk bij Veere op 11 oktober 1944. Voor wat betreft de twee Vlissing se locaties (Nolledijk en dijk Rit them) zal tegen die tijd, in overleg met alle betrokkenen, een pas send programma voor de onthul lingen worden opgesteld en bekend worden gemaakt.

de Vlissinger | 1990 | | pagina 5