Verkeer Zonnemaire Kleine-scholenkrant 395,- C. HARINCK TUINMEUBELCENTRUM *595,- Bij Harinck zit u net iets beter! BEL:0H84-64455 GOED GELD LENEN? ontwerp-vergunningen m&t chemicals IN BE HO Hl' inspraak 'zeeland aan zet' Begeleid wonen Inspraak WOV ho/incie/a ZEELAND PUNT CV (OM MI SS IKS De kwaliteit van het zwemwater in Zeeland is stabiel gebleven. Dat blijkt uit Zeeland Waterland - een brochure met tips en wenken voor wie de vrije tijd in of op het water doorbrengt. Doorzicht Kussens voor hoge stoelen '"fyL STAPEL STOEL feestpb'js 4 -tfartmaHII1' Hoogglanzende Ambassador Club a 99- Volkunststof Ovale Tafel ^esTpr|JS 4 Bijpassende Kussens J.A. v.d. Goeskade 49, Goes, tel. 01100-23060 Korte Geere 8, Middelburg, tel. 01180-28087 Hoogglanzende Volkunststof Fauteuils provinciale griffie Woensdag 2 mei 1990 ABDIJ DE FAAM DE VLISSINGER IEUWS Zuid weg, Zonnemaire De gemiddelde snelheid op de doorgaande weg door Zonne maire is afgenomen na de aan leg van verkeersplateaus. Op de Zuidweg. ter hoogte van de ba sisschool, is de gemiddelde snelheid gedaald van 48 naar 42 kilometer per uur. Op de Blooisedijk, bij de aansluiting met de Rietdijk wordt nu een gemiddelde snelheid van 52 ki lometer gereden. Dat blijkt uit metingen van pro vinciale waterstaat. De verkeersplateaus zijn ge maakt, nadat bewoners langs de doorgaande weg hadden ge- De hoorcommissie bestem mingsplannen hoort bezwaarden tegen het bestemmingsplan Kom Breskens van de gemeente Oostburg. Tegen het plan zijn elf bezwaar schriften ingediend. Zij hebben onder meer betrekking op de de tailhandelsbestemming van een perceel aan de Mercuriusstraat en de bouwdichtheid van de Ringbaan. De hoorcommissie houdt zitting vrijdag 4 mei, 10.15 uur, in het provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De bijeenkomst is openbaar. klaagd over te hard rijden en overlast door geluid en trillingen. De drempels zijn 35 meter lang en 12 centimeter hoog. De hel ling is 1:40. Aan de hand van de snelheidsmetingen heeft provin ciale waterstaat besloten de hel ling steiler te maken en wel 1:30. De trillings- en geluidsmetingen worden in mei herhaald. Mede aan de hand van de uitkomsten wordt nagegaan of nog andere maatregelen nodig zijn. ih Provinciale staten beslissen 1 juni over een subsidie van 75 duizend gulden voor de stich ting Begeleid Wonen in Goes. Ex-psychiatrische patiënten kunnen bij de stichting bemid deling vragen bij het zoeken naar zelfstandige woonruimte. Vervolgens kan ook een beroep worden gedaan op ondersteu ning en begeleiding naar die zelfstandigheid. Van het geld is dit jaar 15 dui zend gulden nodig en de twee volgende jaren elk 30 duizend. In zijn voorstel aan de staten schrijft het dagelijks bestuur van de provincie, dat in Zeeuwsch- Vlaanderen en op Walcheren moet worden nagegaan of ook zo'n vorm van begeleid wonen van de grond kan komen. Dat Maandag 7 mei vergadert de statencommissie voor water staat en verkeer. Voorafgaand aan de vergade ring bezoekt de commissie de Provinciale Stoombootdiensten in Vlissingen. De excursie be gint om half tien. 's Middags vergadert de com missie in het provinciehuis, aan vang 13.30 uur. Besproken worden het in water- schapsverband brengen van gronden op Schouwen-Duive- land, de ruilverkaveling Bres- kens-Zuidzande, het ombouwen van de verbinding Knokke-Ant- werpen tot autosnelweg en de dienstregeling 1990-1991 van de veerdiensten Westerschelde. Maandag 7 mei vergadert ook de statencommissie voor eco nomische zaken. De aan vangstijd is 15.00 uur. Op de agenda staan provinciale bijdragen voor architectuurpro ject De Boulevard en blijvende deelneming in de stichting Lan delijk Fietsplatform. Andere pun ten zijn de jaarstukken van de nv watermaatschappij WMZ en het energiebedrijf nv PZEM en de vergaderstukken voor de haven schappen Vlissingen en Terneu- zen. Vrijdag 11 mei, 10.00 uur verga dert de statencommissie voor bestuurszaken. De agenda voor de bijeenkomst wordt in Abdij- nieuws van volgende week ge meld. Alle vergaderingen zijn openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. Plaats van sa menkomst is steeds het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. ^1 werk zou gedaan kunnen wor den door de project-coördinator van de Regionale Instelling voor Geestelijke Gezondheidszorg (RIGG). Voor Zeeuwsch-Vlaanderen wor den de eerste uitvoeringskosten op 52,5 duizend gulden begroot en voor Walcheren op 30 dui zend gulden. Bekeken moet wor den hoe de financiering daarna kan worden veilig gesteld. De provincie wil daarover praten met de instellingen voor geeste lijke gezondheidszorg en met fi nanciers. Zeeland Waterland De laatste basisschool in een dorp is een ontmoetingsplaats voor alle dorpsbewoners. In de school treffen zij elkaar tijdens het weke lijkse gymuur, bij het volgen van cursussen, variërend van koken tot Russisch, en zij beleggen er de vergaderingen van dorpscomités. En natuurlijk worden er kinderen onderwezen. Het open zwemwater wordt ge controleerd op bacteriologische waarden en op doorzicht en zuurgraad. De bevindingen wor den met verschillende kleuren op een zwemwaterkaart aange geven. Blauw betekent ge schikt, groen aanvaardbaar en rood staat voor niet aanvaard baar. Bij de aanduiding aam vaardbaar is de bacteriologi sche kwaliteit in orde, maar het doorzicht en/of de zuurgraad voldoen niet aan de norm. Het meeste water voor de Zeeuwse kusten en oevers is ge schikt: Grevelingen, Ooster- schelde, Veerse Meer en de Noordzeekust voor Schouwen- Duiveland, Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. Groen of aanvaardbaar is de kwalifikatie voor een deel van de Westerschelde en enkele bin nenwateren, waaronder de Braakman en de kreken van Ou- werkerk. Rood komt op de kaart niet voor. Wel wordt geadviseerd direct voor Terneuzen niet te zwem men, maar dat houdt verband met het drukke scheepvaartver keer; de kwaliteit is er aanvaard baar. Water, dat een gele aanduiding heeft is niet geme ten, omdat het niet als zwemwa ter wordt gebruikt, zoals de kanalen, het water voor Vlis- singen-Oost en de oostkant van de Westerschelde. Wie de zwemwaterkaart van vo rig jaar naast de nieuwe legt, zou kunnen denken, dat de kwaliteit op sommige plaatsen vooruit is gegaan van aanvaard baar naar geschikt (kust West- Zeeuwsch-Vlaanderen, voor Vrouwenpolder en rond Tho- len). Door de wind en de bran ding wordt voor de kust nogal eens zand opgewoeld, waar door het doorzicht van het wa ter minder wordt. In het ver leden was dat aanleiding om het dan als aanvaardbaar te be stempelen. Doordat de kwaliteit van het water in feite niet wordt aangetast, wordt in het vervolg bij deze natuurlijke omstandig heden het doorzicht niet door slaggevend bevonden voor de kwaliteit. Worden doorzicht en zuurgraad beïnvloed door menselijk han delen, dan blijft de kwaliteit ge waardeerd op aanvaardbaar. Provinciale waterstaat, rijkswa terstaat en de waterschappen hebben de metingen uitgevoerd. De kwaliteitsaanduidingen in de brochure zijn de verwachtingen voor 1990, gebaseerd op de uit komsten van 1989. Zeeland Waterland is in de plaats gekomen van de water-recreatie krant, die de provincie jaarlijks uitgeeft. De nieuwe brochure is een gezamenlijke produktie van Hoe dat onderwijzen in zijn werk gaat, staat in de Kleine-scholen krant, een uitgave van het Regio naal pedagogisch centrum Zee land (RPCZ) in Sint Laurens. Met de krant wil het RPZC dui delijk maken hoe het ondersteu ningsproject kleine basisscholen in de praktijk werkt. Vijftien scholen in Zeeland doen eraan mee. De provincie heeft er vijf ton voor uitgetrokken. Verslag wordt gedaan van hoe kinderen van verschillende leef tijden in één groep allemaal aan hun trekken kunnen komen. Zo wordt bijvoorbeeld het bui tenspelen van de jongsten ge combineerd met "buiten-op- drachten" voor de ouderen in de groep. De gymlessen zijn vervan gen door bewegingslessen nieu we stijl, waarbij de beweging centraal staat en niet het toestel. Op die manier kunnen verschil lende toestellen tegelijk worden gebruikt en kunnen kinderen die naar eigen niveau gebruiken. In de krant wordt verder vermeld hoe het lesgeven is veranderd van klassikaal naar gemengde leeftijdsgroepen en welke ele menten daarbij een rol spelen. De Kleine-scholenkrant is ver spreid onder de scholen in Zee land, school- en gemeentebe sturen, dorpsraden en instellin gen van provincie en rijk. het provinciaal bestuur en de provinciale VVV. Behalve de gebruikelijke infor matie over zwemmen, plankzei- len, sportvissen, sportduiken en varen, zijn gegevens opgenomen van de jachthavens in Zeeland, de zeehonden in de Oosterschel- de en de populairste surfloka- ties. Ook staan voor het eerst advertenties in de brochure. Provinciale VVV Zeeland zorgt voor de verspreiding van Zee land Waterland onder de recrea tieve bedrijven in de provincie. Bestellingen kunnen bij het kan toor in Middelburg worden ge daan, Markt 65, postbus 123, 4330 AC Middelburg, 01180-33000. h Exemplaren van de krant zijn te bestellen bij het RPCZ in Sint Laurens, tel. 01180-28851. De commissie van overleg voor de wegen uit de raad van de wa terstaat is maandag 7 mei in Heinkenszand en woensdag 9 mei in Terneuzen om reacties te horen op de tracénota/milieu effectrapportage vaste oever verbinding Westerschelde. In Heinkenszand (7 mei) houdt de commissie hoorzittingen om 15.00 en 19.30 uur in De Sten- ge, Stengeplein 1. In Terneuzen (9 mei) is er een hoorzitting om 15.00 uur in de Opstandingskerk, Bellamystraat 74. Wie schriftelijk een reactie heeft gegeven op de plannen voor de WOV kan die tijdens de hoorzit tingen van een nadere toelich ting voorzien. In Heinkenszand is het de bedoe ling, dat besturen en organisa ties zoveel mogelijk 's middags aan bod komen en particulieren 's avonds. In Terneuzen is de zit ting gecombineerd. De commissie van overleg voor de wegen uit de raad van de wa terstaat wordt gevormd door vertegenwoordigers van het rijk (verschillende ministeries), ver voersorganisaties, gemeenten en organisaties voor milieu en landschap en de landbouw. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Tuinmeubel;^ FEEST, SHOW DIVERSE DESSINS Master Club a 79,50 Volkunststof tafel 0 90cm 4 Bijpassende Kussens 135 x 90 cm F 4 Joy Club a 125,- 500,- 1 Volkunststof Joy ovale tafel 179,— 4 Bijpassende kwaliteits kussens a 49,-196,- 4 Buttler Boys a 19,96 79,80 ceESTPB|jS 954,80 Openingstijden: Donderdag koopavond. Maandag 13.00-18.00 uur. Dinsdag t/m vrijdag 9.00-18.00 uur. Zaterdag 9.00-17.00 uur. ZATERDAG 5 MEI GEOPEND Onder de titel 'Zeeland aan zet' is in januari een eerste uitwer king van de strategische toekomstverkenning voor Zeeland verschenen. De nota bevat een aantal aanbevelingen voor een veelomvattend, overkoepelend beleid voor de komende jaren. In het kader van de inspraak over de nota 'Zeeland aan zet' worden drie informatie/inspraakbijeenkomsten belegd: - dinsdag 8 mei - Terneuzen, Opstandingskerk, Bellamystraat 74; - donderdag 10 mei - Zierikzee, rest. Mondragon, Oude Ha ven 13; - dinsdag 15 mei - Middelburg, provinciehuis, ingang Abdij 9. Alle bijeenkomsten beginnen om 20.00 uur en zijn voor een ie der toegankelijk. Op de bijeenkomsten kan met leden van de projectgroep 'Zeeland aan zet' van gedachten worden ge wisseld. Schriftelijke reacties op de nota kunnen tot 5 juni 1990 worden gericht aan: Inspraak Zeeland aan zet, p/a provinciehuis, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. De nota 'Zeeland aan zet' alsmede een samenvatting ervan kan worden aangevraagd bij het informatiecentrum van de provincie, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 01180- 31400. Op het zelfde adres is ook een korte rapportage ver krijgbaar van de informele gespreksronde die in de afgelopen maanden over de nota is gehouden. sim pieterstraat 42, postbus 6001.4330 la middelburg, tel. 01180-31011 2S DOORLOPEND KREDIET krediet termijn rente effectieve theoretische limiet incl. rente per roaand jaarrente looptijd 5000 ƒ100 1,145% 14,6 75 8000 ƒ160 1,145% 14,6 75 ƒ11000 220 1,093% 13,9 73 16000 320 1,071% 13,6 72 25000 500 1,071% 13,6 72 ƒ41000 820 0,956% 13,4 72 Gevolmachtigd Bemiddelaar Paspoortstraat 18 Oost-Souburg Tel. 01184-64455 Fax01184-62705 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag DHV Raadgevend Ingenieursbureau BV te Amersfoort heeft namens M&T Chemicals BV te Vlissingen bij hen op 14 december 1989 een aanvraag om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging ingediend voor het uitbreiden en wijzi gen van een fabriek voor organische verbindingen, in hoofdzaak organotinverbindingen, op een perceel aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlis singen, sectie M, nr. 519. Het betreft het installeren en in gebruik nemen van een biologische afvalwaterzuiverings installatie, inclusief slibontwatering. Ter inzage De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunningen (waarin opgenomen voorschriften tot het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting en luchtver ontreiniging) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 3 mei 1990 tot en met 16 mei 1990 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, Sint Pieterstraal 42 te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 16 mei 1990, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de verleende vergunningen, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaat sen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aanfoonf daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kun nen tot en met 16 mei 1990 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-vergunningen. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 2 mei 1990. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 TUINHUISJES - SCHUURTJES - CHALETS - GARAGES - PAARDESTALLEN DUIVENHOKKEN Nu extra goedkoop! Vraag de gratis kleurenfolder en prijslijst aan bij: Oude Haven 46, 4501 PA Oostburg Tel. 01170-2427 l

de Vlissinger | 1990 | | pagina 11