informatiepagina van de gemeente vlissingen [m orgen "Raad" I Dodenherdenking 4 mei I990 I Meer dan 250 aanvragen voor com postvat dif Bevrijdingsconcert zaterdag 5 mei r Resultaten enquete Sociale Dienst Studiedag BNS in Vlissingen Koopavond van 4 mei naar 3 mei sociale dienst gemeente vlissingen geo maandag t/m vrijdag 08.30 - 12.30 uur Nieuwe gemeenteraad Over te leggen stukken Te behandelen punten Agenda Opening Mededelingen Rondvraag Sluiting Nieuwe zetelverdeling Sportbelangen vergadert Afscheid leden "oude raad" 30 april winkels gesloten Muziekstukken Solisten Diverse wegen afgesloten op 30 april Wijzigen ophalen huisvuil Wat ligt ter inzage? Hinderwet Bestemmingsplan Drank- en horeca- verordening Monumentenwet Gemeente gesloten op 30 april I Het "werkbriefje" Bouwaanvragen OP SLOT BUIT ER UIT Vragenlijst Aanbevelingen Even bijpraten met wethouder Wisse Actie compostvaten Bezoek staatssecretaris Rondeel Woensdag 25 april 1990 DE VLISSINGER IN DEN BLAUW GERUITEN KIE redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337 Morgenavond komt de ge- meenteraad van Vlissingen bij- een om weer over diverse voorstellen van het college van burgemeester en wethou ders beslissingen te nemen. De vergadering van de ge meenteraad is openbaar. U bent van harte uitgenodigd te komen luisteren. Er ligt dan een populaire raadsagenda klaar. Op die manier kunt u de vergadering beter volgen. De gemeenteraad vergadert in de raadzaal van het stadhuis. De vergadering begint om 19.30 uur. 0. Algemeen Bestuur 0.1. Straatnaamgeving Rosen- burg, tweede fase; 0.2. Straatnaamgeving Hofijk; 0.3. Wijziging IZA-regeling; 0.4. Microverfilming tekeningen bestand 0.5. Vaststelling verordening per soonsregistraties Vlissingen; 2. Verkeer, vervoer en waterstaat 2.1. Krediet herstel stormschade stranden; Hieronder staan de titels van de agendapunten zoals die aan de orde komen. (foto: Ruben Oreel) 2.2. Krediet uitdiepen Vissersha ven ter hoogte van de Zeehon- denwerf; 2.3. Krediet extra onderhoud wegen; 2.4. Krediet civieltechnische aanpasssingen Piersonstraat en Troelstraweg/A. Appad; De Bond van Nederlandse Ste debouwkundigen houdt op 26 april as. (morgen dus) een stu diedag die zich 's morgens in Middelburg en 's middags in Vlissingen afspeelt. Er worden inleidingen gehouden die alle een relatie hebben met de re cente ontwikkelingen op het ge bied van de ruimtelijke ordening (met name met de in de Vierde Nota Ruimtelijke Ordening door Hieronder vindt u het program ma voor de Nationale Herden king van gevallenen op de Noorderbegraafplaats in Vlis singen op 4 mei I990. Herdacht worden allen - bur ger en militair - die sinds 10 mei 1940, waar en wanneer dan ook ter wereld, in het be lang van het Koninkrijk der Ne derlanden zijn gevallen. Tevens worden herdacht zij, die door oorlogshandelingen en terreur zijn omgekomen. Belangstellenden worden verzocht om uiterlijk 19.50 uur aanwezig te zijn in of bij de aula van de Noorderbegraaf plaats aan de President Roo- seveltlaan. - Van 19.45 tot dertig seconden voor 20.00 uur worden kerkklok ken geluid. - Om circa 19.50 brengt Muziek vereniging "Caecilia" op de Noorderbegraafplaats enkele toepasselijke werken ten gehore. - Om 20.00 uur wordt met een trompetsignaal twee minuten van volkomen stilte aangekondigd. - Na deze stilte wordt de nationa le vlag gehesen. De Muziekver eniging "Caecilia" speelt twee coupletten van het Wilhelmus. - Vervolgens zullen er bij het mo nument kransen en bloemen worden gelegd. Eerst doen bur gemeester en wethouders dat namens het gemeentebestuur. Daarna is daartoe gelegenheid voor andere instanties, organisa ties en particulieren. - Na de krans- en bloemlegging bij het monument maken burge meester en wethouders een rondgang over de begraafplaats. Daarbij zullen graftakken wor den gelegd bij het monument van de geallieerden en het ge denkteken van omgekomen bur gers. Voorts zal de burgemeester bloemen leggen bij graven van inwoners van Vlissingen die tijdens de Tweede Wereldoorlog en de bevrijdingsdagen (november 1944) in het verzet tegen de vij and zijn omgekomen. - Voor een ieder is er gelegen heid deze rondgang te volgen. Ook het individueel bezoeken van de (oorlogs)graven is uiter aard mogelijk. 4. Onderwijs 4.1. Verlening medewerking ex. art. 74 WBO t.b.v. aanschaffin gen/voorzieningen scholen voor bijzonder basisonderwijs; 4.2. Naamgeving nieuwe open bare basisschool Bonedij- kestraat/Hogeweg; 4.3. Verlenen krediet voor ver bouwing en aanpassing panden Verl. Bonedijkestraat t.b.v. huis vesting ZDASG-Vlissingen; 5. Cultuur en recreatie 5.1. Benoeming leden biblio theekcommissie; 5.2. Krediet inrichting expositie ruimte Spuikom; 7. Volksgezondheid 7.1. Krediet aanschaf kolken- zuiger; 7.2. Krediet kleine milieu onderzoeken 1990; 8. Ruimtelijke ordening en volks huisvesting 8.1. Gedeeltelijke kwijtschelding verlies gemeentegarantie (1975); 8.2. Krediet woonbuurtaanpas sing Ravesteynplein e.o.; 8.3. Voorbereidingsbesluit Bui tenhaven; 8.4. Krediet bouwrijpmaken Ro- senburg, tweede fase (noordelijk gedeelte); 8.5. Aankoop grond i.v.m. realise ring bedrijventerrein "Vrijburg"; 8.6. Aankoop grond in Val- kenisse; 8.7. Ruil- en beheerovereen- komst met Waterschap Wal cheren. Vanaf 1 mei 1990 zal de ge meenteraad door de verkiezin gen van 21 maart een andere samenstelling hebben. Om te beginnen zal Vlissingen in plaats van 29 zetels nu, dan 27 zetels in de gemeenteraad tel len. Dat komt omdat in 1986 het inwoneraantal nog boven 45.000 lag en nu daaronder. De nieuwe raad wordt 1 mei aan staande om 19.30 uur officieel geïnstalleerd. In deze eerste ver gadering komen onder meer de volgende punten aan de orde: het kiezen van de wethouders en de benoeming van leden en plaatsvervangende leden in de vaste commissies van advies en bijstand en overige commissies en instellingen. De nieuwe zetelverdeling is als volgt: PvdA 10 zetels (was 13); CDA 7 zetels (was 8); VVD 4 zetels (was 6); D'66 4 zetels (was 1); RPCU 2 zetels (was 1); De volgende namen horen bij deze zetels: PvdAD. Bruinooge, C. de Keij- zer, W. Wisse, M. Bakx-Post, W. Meijer, M. de Jonge, H. de Haas, T. Post, F. Haanstra, A. Brouwer; CDAL. Poppe-de Looff, D. Vos, M. Speckens-Hendriks, A. Dour- leijn, C. Stuurwold-Vermeer, C. Postma-Willemse, M. Juursema; VVDT. Meijers, P. Plas, J. Lust, J. Huizinga-Kivit; D'66: J. Schaap, A. Veraart, P. van Eek, M. Kooijman-van Peenen; RPCU: C. van der Weele, J. Koppejan. de regering geformuleerde uit gangspunten). Ook de samen werking van Vlissingen en Middelburg en het streven naar de status van stadsgewest zul len aan de orde komen. Het col lege van b. en w. van Vlissingen biedt de deelnemers aan het eind van de studiedag een offi ciële ontvangst aan in Britannia (waar in Vlissingen de studiedag plaatsvindt). Vandaag, 25 april, vergadert Sportbelangen Vlissingen, om 19.30 uur in het stadhuis. De agenda en de achterliggen de stukken kunt u inzien in de gemeentelijke informatiehoe- ken, onder andere bij het staf bureau voorlichting en inspraak in de hal van het stadhuis. De laatste raadsvergadering van de raad in oude samenstelling wordt gehouden op donderdag 26 april as. om 19.30 uur in het stadhuis. Aan het eind van die vergadering wordt formeel af scheid genomen van de raadsle den die niet in de nieuwe gemeenteraad zullen terugke ren: van het CDA zijn dat de he ren Bode, Dekker en Hoefkens; van de PvdA de heren Hendriks, de Koene en Schets en van de VVD de heer Simons en me vrouw Van Tongeren. Er zijn meer dan 250 aanvragen naar aanleiding van de compostvaten-actie binnengeko men bij de gemeente. Op deze informatiepagina heeft op 28 maart en 4 april een bon gestaan waarmee inwoners van Vlissingen een compostvat met f 50,— subsidie konden bestel len. In principe was in het Milieu Aktie Plan 1990 voor 100 van de ze vaten het geld beschikbaar. Maar omdat het belang van deze aktie groot is, heeft het college van burgemeester en wethou ders besloten alle aanvragen te honoreren. Dat betekent wel een langere levertijd. De fabriek zal eind mei 1990 de compostvaten leveren. In de week van 5 juni zal de afdeling reiniging begin nen met de aflevering van de compostvaten bij de mensen thuis. Alle mensen die een vat besteld hebben, krijgen binnen kort bericht van de gemeente over onder meer de wijze van betaling. De dodenherdenking op 4 mei vindt plaats bij het monument op de Noorderbegraafplaats aan de President Rooseveltlaan. (foto: Ruben Oreel) Omdat 4 mei aanstaande (vrij dag) om 20.00 uur in Vlissin gen de Nationale Dodenherdenking plaatsvindt, wordt de vrijdagkoopavond in Vlissingen verplaatst naar donderdag 3 mei. De winkels zijn vrijdag 4 mei om 18.00 uur gesloten. In verband met be vrijdingsdag op zaterdag 5 mei zijn de filiaal- en grootwinkel bedrijven gesloten. Een ge deelte van de andere winkels is echter wel geopend. Met de winkels die wel open zijn, wordt er een "echt" bevrij dingsfeest gevierd. Vanaf 11.00 uur is op de Kleine Markt een Modeshow te zien. Verder zijn er kinderspelen vanaf 9.00 uur zoals koekhappen, paal- klimmen en zaklopen op de Oude Markt. In de Lange Zelke is een vrij markt. De muziek van die dag zal bestaan uit nummers uit de tijd van de bevrijding. In diezelfde week valt op maan dag 30 april ook Koninginnedag. Dan zijn de winkels de hele dag gesloten. In verband met de 45-ste be vrijdingsdag van Nederland organiseert op zaterdag 5 mei om 20.00 uur de Vlissingse Oratoriumvereniging in sa menwerking met de gemeente Vlissingen een bevrijdingcon cert in de R.K. Kerk tegenover het stadhuis te Vlissingen. De toegang is gratis. Kaarten voor het bevrijdingsconcert zijn verkrijgbaar bij de VVV aan de Op de foto: Soliste Hanneke Kaasschieter (sopraan). Nieuwendijk en het stafbureau voorlichting en inspraak in de hal van het stadhuis in Vlis singen. Uitgevoerd worden Requiem van W.A. Mozart, Cantate 106 van J.S. Bach en Te Deum van M.A. Charpentier. De Vlissingse Oratoriumvereniging staat onder leiding van dirigent Henk J. Ha- rinck en wordt begeleid door het Randstedelijk Begeleidingsor kest. Aan het Orgel zit Tijn van Eijk. In de pauze is koffie ver krijgbaar. Vijf solisten verlenen hun me dewerking aan dit bevrijdings concert. Het gaat om de sopra nen Jitske Steendam en Han neke Kaasschieter, Myra Kroese (alt), Hein Meens (te nor) en David Barick (bas). Het concert is mede mogelijk gemaakt dankzij subsidies van de Provincie Zeeland, het Vlis singse bedrijfsleven en de ge meente Vlissingen. In de gemeente Vlissingen zijn er diverse aktiviteiten op Konin ginnedag 30 april gepland. In verband daarmee zijn er ook we gen afgesloten: Van 8.00 tot 12.00 uur is het Stadhuisplein afgesloten voor alle verkeer, behalve voet gangers; Van 9.00 tot 21.00 uur is de Dorpsstraat in Ritthem in bei de richtingen gesloten voor al le verkeer, behalve voetgangers; Van 8.00 tot 18.00 uur zijn de hoofdrijbaan en de secundaire weg van het Oranjeplein en de Doornlustlaan in Oost- Souburg tussen het Oranje plein en het Zeelandiaplein gesloten voor alle verkeer be halve voetgangers. Tot en met 1 mei 1990 ligt ter in zage en is bezwaar mogelijk bij het college van burgemeester en wethouders tegen de vergun ningaanvraag ingevolge de hin derwet van J. Martens en Zoon te 's-Heerenhoek voor een in richting voor de opslag en be werking van olie-watermengels aan de Ritthemsestraat 504 te Vlissingen-Oost. Tot en met 4 mei ligt het ontwerp bestemmingsplan Vrijburg ter in zage bij de dienst VROM, kamer 010 in het stadhuis. Bezwaren kunnen tot en met die datum worden ingediend. Tot 8 mei is beroep mogelijk te gen de ontheffing van het ver bod om alcoholhoudende drank te schenken van mevrouw B. van Herwijnen-Gabeler in het café aan het Bellamypark 17. Tot 9 mei is beroep mogelijk te gen de ontheffing van het ver bod om alcoholhoudende drank te schenken aan mevrouw H.B.M. Schipper in het petit- restaurant aan de Smalle Kade 13. Tot 3 mei is bezwaar bij het colle ge van burgemeester en wet houders mogelijk tegen de vergunning om aan het be schermde monument Walstraat 74 wijzigingen aan te brengen. De stukken liggen ter inzage bij de Dienst Openbare Werken, 2e verdieping in het stadhuis, ka mer 207. Op maandag 30 april (Koningin nedag) zijn de gemeentelijke diensten gesloten. Dat houdt in dat de diensten in het stadhuis en de sociale dienst de hele dag niet bereikbaar zijn. U kunt er dinsdag 1 mei weer terecht. De cliënten van de Gemeentelij ke Sociale Dienst (GSD) met een ABW-, RWW-, IOAW-of WWV- uitkering zijn verplicht iedere laatste werkdag van de maand een inkomstenverklaring in te le veren. Deze maand is dat vrijdag 27 april (in verband met Konin ginnedag). Dat de GSD maandelijks die op gave van haar cliënten vraagt, is een rechtstreeks gevolg van ei sen die de rijksoverheid stelt. Tot 3 mei is bezwaar mogelijk te gen de bouwaanvragen van: - P. Sinke voor de bouw van twee garages aan de Koli- briesprenk 7-9; - J.R. Kleingeld voor de bouw van een berging aan de Ritthemsestraat 97. De bouwaanvragen liggen ter in zage bij de Dienst Openbare Werken in het stadhuis, tweede verdieping, kamer 207. Begin dit jaar hebben ruim honderd cliënten van de Ge meentelijke Sociale Dienst Vlissingen meegewerkt aan een onderzoek naar de klant vriendelijkheid en de kwaliteit van de GSD. Het onderzoek is opgezet en uitgevoerd door Mattanje de Bree, een studen te van de HEAO. Het onder zoek bestond uit een enquete die deels zelfstandig door de cliënten thuis is ingevuld en deels met behulp van me vrouw de Bree bij de GSD. De resultaten zijn inmiddels be kend. Op enkele punten na vinden de cliënten de GSD goed functioneren. De enquete bestond uit een vra genlijst met 48 vragen, verdeeld in hoofdstukjes als: bereikbaar heid, hal, informatie, de behan deling van aanvragen en personeel. Alle aspecten die met klantvriendelijkheid en kwaliteit te maken hebben, kwamen op deze manier aan de orde. Het onderzoek heeft tot een aan tal conclusies geleid. Deze con clusies leiden weer tot aanbevelingen. Over het alge meen zijn de cliënten van de so ciale dienst redelijk tevreden, er zijn natuurlijk altijd zaken die voor verbetering in aanmerking komen. Een negental aanbeve lingen worden in het rapport ge noemd. Het onderzoek heeft uitgewezen dat iedere cliënt een "eigen" contactpersoon moet krijgen. Mensen en/aren iedere keer dezelfde contactpersoon als positief. Nu is dat organisato risch niet altijd mogelijk. De gemeentelijke kredietbank is nog vrij onbekend. Mevrouw De Bree raadt aan wat meer be kendheid hieraan te geven. Ook de bereikbaarheid komt voor verbetering in aanmerking. De GSD zou ook 's middags open moeten zijn en de telefoni sche bereikbaarheid (nu tussen 9.00 en 10.00 uur) moet ook wat ruimer genomen worden. De hal is op dit moment volgens het onderzoek niet ideaal. De balie en de telefoon bieden niet voldoende privacy. De tijdschrif ten die er liggen mogen ook wel wat actueler. Tot slot zijn er enkele aanbeve lingen op het gebied van proce dures. Hier en daar vinden de cliënten de formulieren te moei lijk. Ook de klachtenprocedure en de afhandeling van klachten zou wat "doorzichtiger" moeten worden. De GSD gaat bekijken wat met de aanbevelingen kan worden gedaan. De openingstijden zouden wat ruimer moeten worden volgens de aanbevelingen.... (foto: Ruben Oreel) In verband met Koninginnedag op maandag 30 april verandert het ophaalschema voor huis vuil van de afdeling reiniging van de gemeente. Maandag 30 april komen er geen huisvuil- wagens door de wijken. In plaats daarvan zullen de wa gens dinsdag 1 mei langsko men. De bewoners van de "maandagwijk" (Paauwen- burg) worden verzocht hun huisvuil een dag later buiten te zetten.' Eind maart is de actie begonnen om met subsidie van de gemeen te compostvaten te kopen. In die compostvaten wordt organisch afval omgezet in compost, waar door een flink deel van het (huis)vuil niet op de afvalberg te recht hoeft te komen. De ge meente heeft het belang hiervan onderkend en f 5000,- beschikbaar gesteld. Dit geld gaat als subsidie naar 100 com postvaten (elk 50 gulden) die op deze manier in aanschaf goedko per worden. De consument be taalt in plaats van f 130,-nu f 80,-. De reacties op deze actie zijn overweldigend. In totaal heeft de gemeente ruim 250 aanvra gen binnen gekregen. De vele aanmeldingen hebben mij bijzon der verheugd. Om te stimuleren dat de hoeveel heid te storten afval wordt terug gedrongen hebben we besloten dat alle 250 aanvragen voor het compostvat te gehonoreren! Het hele afvalprobleem wordt im mers steeds meer aktueler en ur genter. Mensen raken er meer en meer doordrongen van dat het buitenzetten van de vuilniszak iets anders is dan het oplossen van het afvalprobleem. Belangrijk is dan ook het niet laten ontstaan van afval, het aanpakken van af val bij de bron. Ik realiseer me dat ik dit zeg terwijl we midden in een wegwerpmaatschappij le ven. We moeten dan ook aan de ene kant de consument de gele genheid geven het afval bij de bron te scheiden en daarna te la ten verwerken. Aan de andere kant moeten we bij bedrijven en het publiek erop aandringen (of zelfs afdwingen) dat er geen af val meer ontstaat. Vier lagen ver pakking rond 1 produkt zijn er drie of vier te veel. Vorige week woensdag was staatssecretaris Heerma van Volkshuisvesting op uitnodiging van het provinciaal bestuur op werkbezoek in Zeeland. Het mid dagprogramma van dit bezoek speelde zich af in Paauwenburg in Vlissingen. Als gemeente bestuur hebben we van harte meegewerkt aan het programma door daarin het uitvoeringsplan Paauwenburg-zuidoost centraal te stellen. Ook andere betrokke nen, zoals bijvoorbeeld woning bouwvereniging Basco en een bewonersdelegatie, zijn in het programma betrokken. We heb ben de staatssecretaris Paau wenburg laten zien en er uitgebreid over gesproken. In buurtcentrum "Open Hof", mid den in Paauwenburg-zuidoost, hebben we toelichtingen gege ven op de totale problematiek. Het gaat bij met name Basco en ook de gemeente Vlissingen om zoveel geld, dat een goede aan pak zonder (financiële) hulp van derden heel erg moeilijk wordt. Het Rondeel krijgt binnenkort zijn definitieve vorm. Over twee maanden zal het gereed moeten zijn. Het plan maakt van het Ron deel een openbaar voetgangers gebied, dat een sierbestrating krijgt. Er worden acht banken ge plaatst. Vier daarvan staan op de kop, tegen een muur. De andere vier staan tegen de muur, die op deltahoogte is gebracht. Verder voorziet het plan in het plaatsen van twee kanonnen op een ver hoging. De kanonnen komen op de kop en wijzen richting zee. Het oorspronkelijk geplande (mo derne) kunstwerk ("Zon schrijft Schaduw" van J. Wagenaar) zal niet geplaatst worden in verband met een verschil in opvatting over de combinatie van de diverse elementen. De adviseurs en de kunstenaar zijn met de gegeven combinatie minder gelukkig. Voor het kunstwerk zullen we een andere plaats zoeken.

de Vlissinger | 1990 | | pagina 5