LAAT U LEIDEN DOOR FANTASIE HARDE VLOERBEDEKKING IS IN OPKOMST De Huishoudbeurs: INFORMATIEF EN ONWEER STAANBAAR GEZELLIG DE BADKAMER VERDIENT UW AANDACHT steeds professioneler Wanneer is de Huishoudbeurs? }r Parket en grind veroveren de markt ALLES VOOR EN OVER DE BABY 0 E - f E T - Z E L V E r DURF UW EIGEN INTERIEUR SAMEN TE STELLEN GEZELLIGE PUZZELS EN PRIJSVRAGEN OP DE HUISHOUDBEURS NIEUWE VOORJAARSMODE EN COSMETICA IN OOSTERSE STIJL Negen Maanden Beurs 4 t/m 8 april NOSTALGIE IN NOVITEITEN Grote individuele vrijheid Meubels wogen ook mooi zijn DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 28 maart 1990 Mooier, leukeren gemakkelijker koken Woken wordt mooier, leuker en 'il gemakkelijker met de nieuwste ontwerpen van de bekende fabrikanten van keukens en keukenapparatuur. Naast tal van praktische aspecten zijn zij zeker de vormgeving niet uit het oog verloren. De meest opvallende nieuwtjes in de kcukencollecties van 1990 die op I luis Interieur van de Huishoudbeurs te zien zullen zijn: HOOGGLANS De hoogglans-keuken is definitief door gebroken. Met vernieuwde produktieme- thoden slagen de keukenfabrikanten erin de laklaag erg hard en glad te maken, waardoor vuil weinig vat heeft op het lak- oppcrvlak. GRANIETEN AANRECHTBLAD Graniet is terug van weggeweest. Deze duurzame en fraaie natuursteen wordt in de nieuwe keukencollecties in antraciet, grijs en zwart toegepast als keukcnblad. Bovendien is ook verwerking in de fron ten of op de vloer mogelijk. GREEPLOZE KEUKEN Helemaal in stijl met de scrakke sober heid die in de inrichting van het gehele huis terug te vinden is. is de greeploze keuken. De kastdeurtjes hebben geen handgrepen, maar gaan open als licht tegen het front wordt geduwd. voor beide? De hi-speed oven kent drie bereidingsmethoden: door middel van micogolven als in de magnetron, met hete lucht zoals in de turbo-oven en in hi- speed stand worden deze twee berei dingswijzen gecombineerd. FRONT VOOR APPARATUUR Met speciale voorzetfronts kan minder fraai ogende apparatuur aan het oog wor den onttrokken, waardoor de eenheid in de keuken bewaard blijft. Ook zijn fornui zen leverbaar in dezelfde kleur als uw keuken. ZWEVEND KEUKENBLOK Even weet je niet wat je ziet: een nadere blik leert dat het keukenblok losstaat van de vloer. De zwevende keukenblokken ogen fraai en uit het oogpunt van hygiëne is een zwevend blok natuurlijk zeer aan te bevelen. RVS ELEMENTEN Roestvrij staal is al jaren het meest gebruikte materiaal in de hotel- en restau rantkeuken. In de huishoudkeuken komt dit materiaal momenteel sterk op. Van oudsherworden kcukenbladen in dit materiaal uitgevoerd. Nieuw zijn de roest vrij stalen ovens en diverse fraaie accessoi res als garde, beslagkom, sinaasappelpers. vergiet en pannen. HI-SPEED OVEN Vindt u het moeilijk te kiezen tussen oven en magnetron, maar heeft u geen plaats Deze en nog veel meer noviteiten op het gebied van keukens en koken kunt u met eigen ogen aan- schouwen op de Huishoudbeurs. Ook is er op deze beurs een hele hal ingeruimd om u de nieuwste ontwikkelingen in lekker eten te laten zien en proeven. De heerlijk ste hapjes van praktische kant-en klaar maaltijden kunt u hier keu ren. Door moderne verpakkings- en bereidingswijze komen deze maaltijden gezond en steeds vers bij u op tafel. Op de Huishoudbeurs zijn dit jaar niet alleen veel nieuwtjes te zien. In het Woontheater van Huis Interieur is ook een historische col lectie van noviteiten van weleer tentoongesteld. Tal van produkten die wij nu de gewoonste zaak van de wereld vinden, hebben op de Huishoudbeurs - dit jaar de 45-ste in successie - hun première beleefd. De eerste staafmixer en breimachi ne uit het begin van de jaren vijf tig, steunkousen, de opzienbarende opblaasbare kleerhanger en de stofzuigende koffiemolen tevens haardroger werden voor het eerst aan het Nederlandse publiek getoond op de Huishoudbeurs. Nu zijn deze en andere noviteiten van toen weer te zien op de Huishoudbeurs. Het totaal-interieur is passé. Ieder kan tegewoordig een eigen interieur samen stellen uit de meubels die op de markt zijn. Ken goed beeld van het aanbod aan meubels in diverse stijlen krijgt u op Huis Interieur van de Huishoudbeurs. Ken tweetal bekende Nederlandse ontwerpers vertelt over de trend in de woninginrich ting om zelf een aantal elementen te com bineren tot een heel eigen interieur. HUGO DE RUITER (LEOLUX): "Inderdaad, de trend van zelf uit losse elementen een interieur samenstellen tekent zich duidelijk af. Mensen kopen niet meer in één keer het hele interieur, maar schaffen af en toe iets moois aan. De diverse interieur-elementen hoeven niet meer in één stijl te /.ijn: de ideeën hier over zijn gewoon veel losser geworden. Het huidige meubelaanbod maakt het <x)k mogelijk een eigen keuze te maken. Mét moderne computertechnieken is het mogelijk om voor betaalbare prijzen meu bels in kleinere aantallen te produceren. Ook diverse stof- en leercombinaties in één meubel maken haast oneindige aan tallen variaties mogelijk." KAREL BOONZAAUER (MAZAIRAC/BOONZAAIJER): Tamelijk nieuw is het dat de consument diverse materialen en vormen durft te combineren. De mensen zijn gelukkig Wat is er nu leuker dan meedoen aan een puzzel, quiz of prijsvraag en misschien zelfs een leuke prijs te winnen? Op de Huishoudbeurs kunt u op verschillende plaatsen deel nemen aan allerlei activiteiten. Miriam Nahon heeft de eerste prijs gewonnen met het ontwerp van een multifunctio neel zelfbouw meubel in een ontwerp-wedstrijd. De bedenkers van de leukste naam, krijgen onder andere als eersten een bouw tekening van het ontwerp. In het Woon theater kunnen bezoekers van de Huis Interieur-presentatie deelnemen aan een woon-puzzcl. Meedoen betekent kans niaken een totaal nieuw interieur te winnen. 'Wie lijkt het meest op zijn huisdier?' is het motto v an een originele prijsv raag waarvan op de Huishoudbeurs de finale wordt gehouden. I it alle ingezonden foto's worden de best gelijkende combinaties uitgenodigd voor de feestelijke finale maandag 2 april op de Huishoudbeurs. Ken aantal foto-inzendingen zal bovendien gedurende de hele beursperiode in het paviljoen Huisdieren in Nederland te zien zijn. Behalve veel praktische informatie, zijn er op de I luishoudbeurs voldoende activiteiten om uw dagje uit onvergetelijk gezellig te maken. eigenwijzer geworden in hun keuze en de mode schrijft veel minder strikt voor wat moet. Op steeds meer exposities zijn gedurfde combinaties te zien, waardoor mensen geprikkeld worden hun eigen individuele interieur samen te stellen. Ken grote verandering is mik dat meubels niet meer uitsluitend functioneel hoeven te zijn. De consument durft ervoor uit te komen dat de meubels ook mixii mogen zijn. Meubels zullen net als bijv «orbceld kleding bij je moeten passen." Iluis& Interieur op de Huishoudbeurs laat de meubels zien van deze en vele andere topontwerpers, die voor hun ont werpen (xtk op de grote internationale meubelbeurzen hoge waardering krijgen. Op de Huis& Interieur-presentatie waar meer dan tweehonderd exposanten een beeld geven variërend van klassiek tot eigentijds wonen, is dus volop gelegen heid om te kijken en te kiezen en een indiv idueei interieur samen te stellen dat helemaal van uzelf is. uurzaamheid verovert de Nederlandse vloeren- markt. Parket, rubber, grind, keramische tegels en andere harde vloerafwerkingen worden steeds vaker toegepast. Slijtvastheid. gebruiksgemak, veelzijdige en zeer fraaie toepassingen hebben reeds velen overtuigd. Op de Huis cï Interieur-presentatie op de Huishoudbeurs is een keur aan leveranciers vertegenwoordigd die behal ve een ruime keus in vaste vloerbedekking ook een grote variëteit aan harde vloerafwerkingen tentoonstellen. Perfect om. net als Prinses Christina een aantal jaren geleden op deze beurs deed. een nieuwe parketvloer te kie zen of om u te oriënteren op de vele andere mogelijkheden om uw vloer een schitterend nieuw uiterlijk te geven. Veelzijdig parket 'Popper in de harde vloerafwerking is al jaren het parket. Het klassieke parket krijgt echter steeds meer concurrentie van modernere varianten die uitgebreid op de Huishoudbeurs vertegenwoordigd zijn. Relatief nieuw zijn de parketvloeren waarmee de eigenaar zelf een eigen ontwerp kan maken. Een fantasievtoer in diverse hout soorten en kleuren behoort tot de mogelijkheden. Kleur is ook te realiseren met parket dat fabrieksmatig in de door u gekozen kleur gebeitst wordt. Gemakkelijk te onderhou den en nagenoeg onverwoestbaar zijn de parketsoorten van kunststof. Deze vloeren kunnen in veel kleuren worden geleverd en zijn goed bestand tegen onder andere naaldhakken, stoten en zelfs brandende sigaretten. arieke Nooy, styliste bij DA vertelt wat de belangrijkste trends zijn die op het gebied van cosmetica op de Huishoudbeurs te zien zijn: "De exotische, oosterse sfeer is dit voorjaar een lijn die duidelijk terug te vinden is in zowel kleding als cosmetica. Stoffen van natuurlijke materialen als katoen, in warm terra of in indigo met kleuraccenten in kerrie en steenrood sluiten uitstekend aan bij dit oriëntaalse modebeeld. Net als de vrouwen in India en Indonesië wordt het lange, golvende haar omwikkeld met een doek of haarshawl. Voor de make-up worden bijpassende warme tinten gekozen, waar bij de ogen met zw art of blauw omlijnd worden. Op de wangen komt een goud bruine blusher. De voorjaarskleur voor lippen en nagels is steenrood. De oos terse sfeer wordt gecompleteerd met één van de vele exotische geuren". Nieuwe kleuren en geuren in cosmetica zijn op de Huishoudbeurs in ruime mate te zien en ruiken in onder andere het DA-paviljoen, waar behalve de eigen produkten ook de andere grote cosmetica-merken aanwezig zijn met huid-, haar- en mondverzorging. Ook homeopatische geneesmiddelen en produkten voor vlekken-reiniging treft u er aan. Op het demonstratie-podium kunt u ontdekken hoe u met de getoonde cosmetica er tip-top uit kupt zien. Gedurende de hele beursperiode wordt bovendien verschillende keren per dag een modeshow gehouden. Daar trekken de nieuwe mode, maar ook acces soires, tassen en schoenen aan u voorbij. In Nederland worden jaarlijks zo'n 185.000 kinderen geboren, waarvan 80.000 eerste kinderen zijn. Voor de (aanstaande) waarvan öu.uuu eerste Kinderen zijn. Voor de (aanstaande ouders en grootouders van al deze baby's wordt de Negen Maanden Beurs georganiseerd. Op deze beurs is informatie wezig over allerlei onderwerpen die te maken hebben met zwangerschap, bevalling en de eerste levensmaanden van het kind. Produkten als kinderkamer-interieurs, kleding voor aan rèifflHMA M« AAHAV SIM HMMll AM# am LtiMMii'fi a aan staande moeder en baby, kinderwagens en buggy's, zitjes, ver- zorqinqs- en voedingsprodukten en speelgoed zi|n ook uitgebreid op de Negen Maanden Beurs vertegenwoordigd. De Negen Maanden Beurs wordt van woensdag 4 tot en met zondag 8 april in de Amsterdamse RAI gehouden. Deze beurs valt samen met het tweede deel van de periode waarin de Huishoudbeurs plaatsvindt. Bezoekers hebben met één toegangs biljet toegang tot beide beurzen. De trends van de jaren negentig zijn te zien. te voelen, te ruiken, te horen en te proeven op de Huishoudbeurs. Kloppend hart is Huis Interieur; de presentatie van alles wat met wonen te maken heeft. Niet alleen meubels maar ook vloerbedekking, behang, keukens, sanitair en bijvoorbeeld ver lichting kunt u zien op de Huis Interieur-presentatie. In het groots opgezette Woontheater ervaart u hoe wonen in de jaren negentig door middel van bijvoorbeeld licht en kleur een sfeervol interieur kan opleveren. Rij wonen hoort ook verhuizen, veilig wonen, doe-het- zelven en tuinieren. Ook hierover is veel in formatie te vinden op de Huishoudbeurs. Lijf en leden komen aan bod in de wervelende modeshow en de vele pre sentaties over cosmetica, mode en zelf-maak mode. Ook massage-appa raten om het lichaam in topconditie te houden zijn vertegenwoordigd. Op deze beurs vindt u traditioneel ook alles om de inwendige mens te verwennen: informatie over koken, lekker eten en een gezellig gedekte tafel. F.n natuurlijk kunt u volop proeven van allerlei culinaire specialiteiten. Vakanties, uitstapjes en allerlei vor men van vrijetijdsbeteding treft u bovendien aan op de Huishoudbeurs. Ook het leukste speelgoed voor de kin deren en alles wat met uw huisdier te maken heeft, vindt u er. Kotlom de Huishoudbeurs van 28 maart tot en met 8 april is infor matief en onweerstaanbaar gezellig. Hoe vaak komen u en uw gezinsleden dagelijks in de badkamer? Waarschijnlijk komt u er heel wat keren om een bad of douche te nemen, handen en gezicht te wassen en tanden te poetsen. Kijk eens goed rond in dit ver trek en zeg eens eerlijk: Is uw badka mer naast een efficiënte ook een gezel lige plek om te zijn? Als u tot de conclusie komt dat uw badvertrek wel wat aandacht kan gebruiken, kunt u op de Huishoudbeurs volop ideeën opdoen voor een mooie, gezellige en functionele badkamer. Sanitair en tegels in fraaie kleuren vor men de basis voor een schitterende, complete badkamerinrichting. Maar ook met kleinere veranderingen kunt u uw badkamer een nieuw aanzien geven. Uiterst comfortabel zijn de nieuwste tweepersoons baden en de whirl-pool achtige ligbaden. Voor de douche is een praktiche spatwand misschien net wat u nodig heeft. Ook kranen volgens modern en klassiek ontwerp kunnen uw badkamer opfleuren. Douche-liefheb bers kunnen eens denken aan een dou cheset met verwisselbare koppen, voor optimaal douchecomfort. Op de befaamde Badkamershow, onderdeel van Huis Interieur op de Huishoudbeurs, kunt u volop ideeën opdoen voor de inrichting van uw bad kamer en het assortiment van de bekende leveranciers vergelijken. De tijd dat doe-het-zelven stond voor onhandig geklungel niet slecht gereedschap hebben we reeds lang achter ons gelaten. De fabrikanten van gereedschappen nemen de doe-het-zelver serieus en ontwikkelen apparatuur v an professioneel kaliber. Op de Huishoudbeurs worden de/e produkten in het Doe-hct-/elf paviljoen getoond, onderdeel van I luis Interieur. Zo'n tw intig jaar geleden werd de eerste snoerloze, oplaadbare boormachine gebruikt om een stuk maansteen uit de maan los te boren. Sindsdien heeft dit soort gereedschap vele harten veroverd. Snoerloze. oplaadbare boormachines, schroevedraaiers. heggescharen, decoupeerzagen, ratelsleutels en soldeerbouten hebben voor veel doe-het-zclvers hun bestaansrecht reeds bewezen. Bijzonder praktisch zijn systemen die bestaan uit een losse accu, waarop een groot aantal hulpstukken als boor. decoupeerzaag, slijpmachine en schroevedraaier kunnen worden aan gesloten. Snoerloos staat voor steeds een eenvoudig te hanteren stukje gereedschap, waarmee u in de verste hoekjes van uw huis, boot of carav an kunt komen. Deze en nog vele andere doe-het-zelf produkten, zoals alle moderne materialen die door de professionele v akman worden gebruikt, vindt u in het Doe-het-zelf pav iljoen. Bovendien is daar op het Demonstratieplein te zien welke resultaten doe-het-zelvers kunnen bereiken met de nieuwste materialen en gereedschappen. Voor nog geen twee kwartjes per nacht een goede nachtrust. Om elke ochtend fris en uitgerust wakker te worden, is twee kwartjes toch zeker niet te duur? Een goedkoop bed inclusief bodem en matras kost ongeveer f 250,-. In dit geval is goed koop vaak duurkoop, want een slecht bed kan u veel ongemak en zelfs slapeloze nachten bezorgen. Voor f 1500,- heeft u echter een goed bed, bij een levensduur van tien jaar komt dat neer op nog geen f 0,50 per nacht en bent u verzekerd van een goede nachtrust. Advies over kwalitatief hoogwaardige nachtrust kunt u inwinnen op de Huis Interieur-presentatie op de Huishoudbeurs. De Huishoudbeurs vindt plaats in de Amsterdamse RAI van 28 maart tot en met 8 april 1990. De openingstijden zijn elke dag van 10.00 tot 17.00 uur en van woensdag 4 tot en met v rijdag 6 april bovendien van 19.00 tot 22.00 uur. De toegangsprijs bedraagt f 15.-. Ken kaartje dat alleen 's av onds geldig is kost f 10,-. Kinderen van 4 tot en met 11 jaar onder begeleiding van een volwassene en hou ders van een Pas 65-kaart betalen over dag f 12,50 per persoon en 's avonds f 7,50. Van 4 tot en met 8 april wordt tev ens de Negen Maanden Beurs gehou den. Met een toegangsbiljet voor de Huishoudbeurs heeft u op deze data ook toegang tot de Negen Maanden Beurs. a Hoe bereikt u de RAI? De gemakkelijkste manier om de Huishoudbeurs te bereiken is per trein. Op elk station in Nederland kunt u een zogenaamd Trein-Toegangsbiljet kopen. Dit biljet geeft recht op een treinreis tweede klas van de plaats waar u het biljet kocht naar de RAI en weer terug, een dagkaart voor tram, bus en metro in Amsterdam en een toegangsbewijs voor de Huishoudbeurs. a Grind Grind als vloerafwerking in huis wordt steeds populairder. Met de komst van het elastisch grind en de buigzame grindvloertegel neemt deze harde vloerafwerking alleen nog maar in populariteit toe. De grindvloer is opgebouwd uit vele kleine kiezeltjes, die ter plaatse met een hars gefixeerd worden of kant en klaar als tegel in de handel zijn. Grind is verkrijgbaar in tientallen kleuren en diverse combinaties. Veel gevraagd is de hoofdzakelijk effen vloer, waarin een handvol kiezeltjes in een contrasterende kleur is verwerkt.

de Vlissinger | 1990 | | pagina 24