UIT HET ZAKENHART De Roompot viert feest Canon open dag Combi Foto Back DOE HET ZELF Mabelis: kleding met profiel Als Groeneveld 10 jaar bestaat, hanteren we prijzen van 10 jaar geleden. Gun uw ogen Groeneveld a Wil Ouderen kleden zich steeds jonger Groeneveld tien jaar in Zeeland Chiel Montagne opende Vlissings darttoernooi 3 MODEL VAN EEN BOEREN WAGEN MODESHOW MA/SON BOLLEN VAN ZW/ENEN Organisatie Praktische aanpak Patiëntenhulp Informatie GROENEVELD GOES, Lange Vorststraat 106. MIDDELBURG, Lange Delft 24. VLISSINGEN, Lange Zelke 93. De Roompot toen. Vijfentwintig jaar in blakende ge zondheid, dat kan dit jaar gezegd worden van het Roompot Re creatiepark in het Noord- Bevelandse Kamperland. Een re den om feest te vieren dus. Dat gebeurd in het weekeinde van vrijdag 30 maart tot en met zon dag 1 april met een aantal evene menten die het zonnige karakter van dit Zeeuwse bedrijf nog eens extra moeten benadrukken. In april 1965 werden de eerste funderingen gelegd voor het Roompot Recreatiepark zoals dat er nu ligt. Een bescheiden kam- peerterreintje met een oppervlak van drie hectare vormde het be gin. Nu, vijfentwintig jaar later, is dat lapje uitgegroeid tot een park van 72 hectare en de rek is er voorlopig nog niet uit. Dit terrein is nu voorzien van bungalowpar ken, een subtropisch zwempara dijs met golfslagbad, glijbanen, sauna, zonnehemels en buiten bad, diverse restaurants en ca- fé's, een sportcomplex en natuurlijk diverse kampeerterrei nen. De feestelijkheden beginnen op vrijdag 30 maart met een 'Tropi cal Swing' in het Zwemparadijs met medewerking van een steel- band. Een dag later wordt vanaf 21 uur een groots vuurwerk af gestoken boven het recreatie park. Zondag 1 april zijn de kinderen aan de beurt. Eveneens Ook voor de minder jongen van dagen is de lente aangebroken. Dat bleek bij de modeshow die Modehuis Steketee uit Vlissingen vorige week woensdagavond in Bachten Reede hield. Vlotte, mooi gekleurde modellen pas seerden de revue in combinatie met schoenen van Roelse en tas sen van Rovers (allebei uit Vlis singen). De 'omajurken' zijn bijna verdwe nen. Steketee bracht pakjes en japonnen in zachte bloemmotie ven, rechte modellen in uni, en zelfs combinaties met pantalons. De voorkeur van het publiek had den vooral modellen in zachte, soepele transparant met grote, lichte bloemdessins. Veel belangstelling voor de modeshow voor ouderen van Ste ketee. in het Zwemparadijs wordt dan het 'Super Knotsgekke Kinder feest' gehouden. Tussen 12 en 17 uur worden de kleintjes ver wend met gebak, verrassingen, een toeter en een feestmuts, een speurtocht, tekenfilms en limona de uit de wonderpomp. Clown Bi- selo zorgt voor de balonnen en clown Roompi organiseert de spelletjes. En wie gewoon al gek genoeg vindt kan ook gewoon gaan kamperen bij de Roompot. Groeneveld opticiens, met vesti gingen in Middelburg, Vlissingen en Goes, viert de komende we ken feest omdat het inmiddels tien jaar geleden is dat het bedrijf zich in het Zeeuwse vestigde. Hoewel ze bij Groeneveld opti ciens gewend zijn vooruit te kij ken, willen ze bij zo'n jubileum toch graag even terug kijken. Veel is er veranderd de laatste ja ren. Waar de bril vroeger vooral een hulpmiddel was is het nu een belangrijk mode-artikel gewor den. Groeneveld heeft daar een belangrijk aandeel in. Door eigen import is het bedrijf in staat een collectie vrij unieke brillen op de markt te brengen in alle ge wenste prijsklassen. Op alle monturen wordt een no- nonsense garantie gegeven van een jaar. Tien jaar Groeneveld in Zeeland wordt een feest. Niet alleen voor brildragers, maar ook voor men sen die contactlenzen dragen of willen aanschaffen. Vijftig pro cent korting op een montuur en nog een zonnebril cadeau ook. Dat staat iedereen te wachten die voor zaterdag 7 april een be zoek brengt aan een van de Groeneveld zaken. Combi Foto Back aan de Sint Ja- cobspassage in Vlissingen houdt zaterdag 31 maart een grote Ca non foto- en videoshow. Speciaal daarvoor komt er een team van Canon-medewerkers. Zij demonstreren onder andere de eerste 'still videocamera' ter wereld. Met deze camera is het mogelijk foto's direct op het beeldscherm te zetten. Op een floppy disk onthoudt de camera 50 foto's. Ook het nieuwe EOS- systeem is het bekijken waard: de camera leest zelf instructies en voert die automatisch uit. Een primeur voor Nederland heeft Combi Foto Back met enkele nieuwe compact camera's. Niet te filmen, al dat nieuws. Dit model van een boeren kip/stortkar werd speciaal ontworpen voor ons mini-boerenpaard van porcelein. De kar, met kip-bak en scharnierend achterschot, is ca. 23 cm lang (incl. bomen), 11 cm hoog en 13 cm breed. Zoals bij dit type gebruikelijk, heeft de kar geen veren en rust de bak direkt op het onderstel. De brede wielen, die u desgewenst van Karweipost kunt betrekken, staan schuin naar buiten doordat er aan het einde van de as een knik zit (zgn. "over- sporing"). Hierdoor wordt voorkomen dat de kar kantelt als hij met een wiel in een kuil komt. Deze kar is eenvoudig van konstruktie; om hem te kunnen maken hebt u aan gewoon handgereedschap (figuur zaag, buigtangetje etc.) voldoende. De tekening is geheel op ware grootte, met materiaallijst en duidelijke bouwwbeschrijving. Te bestellen door f8,— over te maken op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, Vleuten, onder vermelding van bestelnr. 5547 F/VI. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u de tekening per omgaande toegestuurd. Voor nadere informatie kunt u ons ook bellen. Iedere ochtend tussen 9 u. en 12 u., tel. 03407-3855. Chiel Montagne (rechts) krijgt een verzilverde schaal van Hap py Buccaneer-eigenaar Ed Noordermeer. Tros-presentator Chiel Montagne was even in Vlissingen. Hij gaf daar de aanzet voor een open darttoernooi in Happy Buccaneer. Ed Noordermeer kreeg uit han den van uitbater Ed Noordermeer een verzilverde schaal als her denking. Montagne gooide uiter aard ook een paar pijltjes en had daar veel plezier in. De opkomst voor dit toernooi was - aldus Noordermeer - bevre digend. „Dit open toernooi is na tuurlijk nieuw. Dus men moet er nog even aan wennen en de weg leren kennen naar deze avond. Bij dit open toernooi kunnen overi gens zowel dames als heren meedoen. Gespeeld worden de speltypes 301, 305 en tractie. Donderdag 29 maart wordt weer een wedstrijd gehouden. Het speltype tractie wordt dan gespeeld. Vlissingen een provinciaal stad je? Nee hoor. Een goed bewijs dat dat beslist niet waar is lever de Maison Bollen van Zwienen vorige week maandag met een klassemodeshow. Het afgeladen Vestzaktheater kreeg van alles voorgeschoteld behalve de geijk te hap. In tegenstelling tot veel andere zaken heeft Hendrik-Jan Mabelis weinig marinelook in huis. Gekleurde denim is het hot item. Groen, paars, wit, in allerlei modellen. Heel apart was een Ja panse collectie met traditionele inspiratie in katoen en viscoses. Voor dames die belangstelling hebben: helaas. Uitverkocht. Vorig seizoen ontwierp Mabelis voor het eerst een collectie jasjes voor het klassieke merk Geiger. Bepaalde onderdelen daarvan zijn in produktie genomen voor de mondiale Geiger-collectie. Ook voor zomer 1991 (zoveel tijd heeft de modebranche nodig!) kreeg Mabelis opdracht. Zijn col lectie was al te zien op de show. Een witte gaucho met blazer, ver sierd met hertenleer, een prachtig jasje met diagonale sluiting en een superelegante swagger met lange kokerrok werden als voor proefje op alweer de volgende zomer ten tonele gevoerd. Inter nationaal succes dus voor Mabe lis. OVER AIDS Een deel van de collectie voor Geiger, een klassiek merk dat aan wat verjonging toe is. Reclame en promotie - Wat is het effect van reclame- en promotie-inspanningen is een vraag die veel ondernemers zich zelf jaarlijks stellen. Op dinsdag 3 april wordt hierop antwoord ge geven tijdens een themadag over dit onderwerp georganiseerd door de Kamer van Koophandel in samenwerking met het insti tuut Midden- en Kleinbedrijf in Diemen. De bijeenkomst wordt van 14 tot 20 uur gehouden in het gebouw van de Kamer van Koophandel aan de Buiten ruststraat in Middelburg. Wie een beetje nadenkt, begrijpt wel dat een ziekte als' AIDS veel teweegbrengt in onze samenleving. Er is dan ook veel behoefte aan informatie. Infor matie bijvoorbeeld over de be handeling en natuurlijk ook over het vele onderzoek dat gedaan wordt. In dit stukje wil ik kort in gaan op de wijze waarop in ons land het AIDS-probleem wordt aangepakt. Het AIDS-bestrijdingsbe- leid wordt bepaald door het Mi nisterie van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur (WVC). Daarbij wordt de overheid onder andere geadviseerd door de Na tionale Commissie AIDS-Bestrij- ding en de Gezondheidsraad. Daarnaast werken er regionale AIDS-platforms aan de AIDS- bestrijding bij u in de buurt. Momenteel telt Nederland 39 AIDS-platforms. In elke regio of grotere stad overleggen des kundige personen en organisa ties hoe de AIDS-bestrijding daar wordt uitgevoerd. Deze 'platforms' zorgen er bijvoorbeeld voor dat de Basis gezondheidsdiensten (ook wel GGD of GG GD genaamd), huisartsen en allerlei orc^inisa- ties overal op één lijn zitten wat de AIDS-bestrijding betreft. Zo werken zij er aan mee dat AIDS zo verstandig mogelijk aange pakt wordt in Nederland. Over die aanpak een enkel woord. Ik hoor namelijk wel eens de opmerking: "Pakt de overheid de AIDS-bestrijding niet te zachtzinnig aan? Zouden bijvoorbeeld strengere grens controle en schokkende voor lichting niet beter zijn?" Nee, is daarop mijn ant woord. In onze moderne maat schappij met haar open grenzen is grenscontrole op AIDS nage noeg onmogelijk en bovendien is het niet wenselijk. Schokken de voorlichting blijkt evenmin resultaten te hebben, omdat men daarvan zó schrikt dat men de adviezen niet meer hoort. Daarnaast kan men AIDS, in tegenstelling tot vele andere besmettelijke ziekten, niet door gewoon sociaal contact oplo pen. Dus door de dagelijkse omgang met mensen (bijvoor beeld handen schudden, zoe nen, w.c.'s, kopjes, glazen bestek, hoesten enz.) kan men geen AIDS krijgen. Goede voorlichting over veilig vrijen en het spuiten van drugs heeft veel waarde. De meeste AIDS-voorlichting is op bepaalde groepen afgestemd (bijvoorbeeld mannen met ho- mosexuele contacten, drugge bruikers en bepaalde beroeps groepen). Zo wordt AIDS het best bestreden, zónder paniek en zónder discriminatie. Ten slotte nog iets over de opvang van AIDS-patiënten. Hoe is die geregeld? In de eerste plaats is er de hulp van vrien den, familie en buren. Boven dien kan men een beroep doen op de huisarts, wijkverpleging, gezinsverzorging en het alge meen maatschappelijk werk. Ook zogenaamde "bud dies" (maatjes) kunnen inge schakeld worden. Deze vrijwilligers zorgen voor steun, gezelligheid en praktische hulp. Zij worden met AIDS-patiënten in contact gebracht via een plaatselijk buddyproject. Als verzorging thuis niet langer mo gelijk is, kan uiteraard opname in een ziekenhuis of verpleeg huis plaatsvinden. Volgende keer méér over AIDS in deze krant. Heeft u nu al behoefte aan uitgebreide in formatie, dan heb ik twee infor matiebronnen voor u: - Het gratis boekje "Alles over AIDS" ligt voor u klaar op postkantoor en openbare bi bliotheek. Dit handige boekje zal op veel vragen een duide lijk antwoord geven. - Als u persoonlijke vragen heeft, kunt u de AIDS-infolijn bellen (06-0222220; gratis; op werkdagen bereikbaar van 14.00 tot 22.00 uur). Dr. H. Bijkerk Oud-inspecteur Infectieziekten Het is niet de stijl van Groeneveld om steeds over vroeger te beginnen. Integendeel: we kijken liever naar de toekomst. Naar de nieuw ste vindingen op het gebied van (x)gkorrektie. En naar de monturen die vandaag nog op de tekentafels liggen, zcxlat we morgen de jongste mcxJe in onze kollektie hebben. Tixh hebben we nu een goede reden om éven terug te kijken: we zitten al weer tien jaar bij u in de buurt. Om dat jubileum luister bij te zetten, bieden we al onze monturen aan met een korting van maar liefst 50%. Bij Groeneveld kunt u zich dus tijdelijk' een mooie, nieuwe bril laten aanmeten voor een prijs die eigenlijk niet meer van deze tijd is. Maar wacht u niet te lang, want voor u het weet is Groeneveld weer helemaal terug in het heden, o c e s •IXvc akiic loopi i ui 7 april a.v l

de Vlissinger | 1990 | | pagina 21