lenw,„mermou«* lente- en *°™erinode \ente- en ntnervn0de Couture voor madame Romantische bruid en vlot geklede bruidegom Zakenvrouwelijkheid bij Eszeth Fun en verleiding bij Adja Beenmode Maison Bollen van Zwienen: Parijs-Vlissingen Van der Sloot volgt de mode op de voet Patachou en de marine-invasie FIESTA DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 28 maart 1990 lente" z0inermode .„r Voor de trouwlustigen onder ons is er dit voorjaar en deze zonder weer een ruime keuze in bruidskle- dij. Wie zich daar zelf van wil overtuigen moet maar eens„ee"n kijkje gaan nemen bij Bruidshuis Fiësta in Middelburg. Daar zijn ze al jaren gespe cialiseerd in bruidskleding, cocktail- en avondkle ding. De bruid kan en mag er de ze zomer heerlijk roman tisch uitzien. Lange witte jurken met sleep, pofmou wen met veel ruches en bovenstukjes versierd met pareltjes, lovertjes en strass-steentjes. Dat is dit jaar een van de trends. Op vallend daarbij is de lange sluier die bij voorkeur ge dragen wordt door de bruidsmeisjes en/of jonkers. Voor laatstge noemden heeft Fiësta een grote collectie gekleurde en witte jurkjes en pakjes. Ook de Mermaid-look - zeemeermin dus - strak tot net boven de knie en dan wijd uitlopend, is nog steeds in. Naast het wit zijn er natuurlijk nog de ge kleurde bruidsjaponnen. Die variëren van zalmkleur, roze, lichtblauw en zee groen tot zwart. „De bruid in het zwart komt tegen woordig regelmatig voor", vertelt G. Outermans- Weug van Bruidshuis Fiësta. Voor de alternatieve bruid is er eveneens vol doende keuze in zeer feestelijke kledij. De bruidegom komt ook ruim aan zijn trekken bij Bruidshuis Fiësta. De Spencer-jackets in combi natie met een effen broek blijven in de mode. Maar andere mogelijkheden zijn er te over. Om het kostuum compleet te ma ken zijn er schitterende smokinghemden en fanta siehemden, zijden strop dassen, cummerbands, strikjes en pochets. „Je kan stellen dat bruid en bruidegom bij ons van 'teen tot top' aangekleed kunnen worden", grapt mevrouw Outermans. „Vooral bij het aankleden van de bruid beginnen we namelijk altijd bij de schoe nen, omdat je daar later niet meer bij kunt". „Verder zijn we gespeciali seerd in cocktail- en avondkleding voor zowel mannen als vrouwen. Veel strapless is daar de trend. Daarnaast verhuren we voor de heren onder meer smokings en jackets". Service staat hoog in het vaandel bij Bruidshuis Fiësta. Zo wordt de bruids kleding door heel Zeeland gratis thuis bezorgd. Mocht er iets aan de kle ding vermaakt moeten worden, dan gebeurt dat eveneens gratis in het ei gen atelier. Daar wordt voor wie dat wenst even tueel ook bruidskleding op maat gemaakt. „Het is wel zaak om alle bruidskleding vier tot zes maanden van te voren te bestellen", waarschuwt mevrouw Ou termans. „De bruidsmode loopt namelijk altijd ver Dat Madame Couture aan de Middelburgse Lange Delft elk seizoen een schitterende collectie ele gante, zakelijke kleding heeft is bekend. Minder bekend, maar minstens zo interessant, is de de- nimcollectie van Madame Couture. Jobis en Smarti zijn bekend geworden met herkenbare, sportieve kwaliteitsregenjassen. De serie denim is in dezelfde termen te beschrijven. De jeans in ver schillende modellen van donkere denim, broekrok ken en jurkjes in verschillende kwaliteiten en kleuren denim onderscheiden zich van spijkergoed door een perfecte afwerking, veel aandacht voor de snit en pasvorm, en mooie, uitgekiende details. believen gedragen met chi que T-shirts, tricot-truien of jasjes. Er zijn transparante overhemden en blouses in damastsoorten. Mantels en jacks neigen voor dit seizoen naar het sportieve. Kortom, Madame Couture is meer dan alleen zakelijk gekleed. MADAME COUTURE LANGE DELFT 111 MIDDELBURG 01180-27244 Verder is de marinetrend overheersend aanwezig. Helemaal niet erg, want met de collectie van Mada me Couture kan naar alle kanten gecombineerd wor- Een superelegant, maar den in verschillende stijlen, toch sportief ensemble van Broekrokken worden naar Hauber. Opvallend sluier. is de lange vooruit. De gekochte kle ding kan overigens rustig bij ons blijven hangen tot een dag voor de bruiloft". mm. mm BRUIDSHUIS FIESTA DAM 8, MIDDELBURG 01180-13597 Deze foto is gemaakt tij dens de laatste show in Bruidshuis Fiësta. Cora Zuidema-Swint staat in de Zeeuwse contrei en, ondanks haar nog korte ondernemerschap, al wijd en zijd bekend als mode-expert. En terecht. Haar modeadviesbureau Eszeth aan de Middel burgse Loskade is een miniatuur Parijs, waar ove rigens een groot deel van de kledingcollectie van Eszeth wekelijks wordt gehaald. Panties kopen is vaak een crime. Winkel in winkel uit want elke winkel heeft maar één rekje. Dat is wat Adja Beenmode betreft voorbij. De speciaal zaak in been- en ondermode heeft zo'n ruim as sortiment dat het haast wel moet lukken. Er is niet alleen een breed scala aan kleuren, soorten en maten maar ook prijsklassen. Hoofdmoot zijn de panties. De prijzen lopen van bene den de vijf tot boven de vijftig gulden. Een opval lende ontwikkeling is de verwerking van nieuwe materialen in panties. Ly cra, in allerlei samenstellin gen, raakt steeds meer in zwang. Dit materiaal leent zich ook goed voor dunne kousen, dus 15 denier of zelfs nog minder, en komt (Jus voor de zomer veel voor. Het effect is vaak glanzend en glad. Een trend in kousen is het hal- terloze type. Dat wil zeg gen met een zelfophoudende („plak")band, zonder slip. Sokken worden steeds meer funartikelen. Kleuren, prints, letters, er staat ei genlijk altijd wel wat op. Lingerie is er ook in een ruim assortiment. Lovable, Dim en DuParc hoeven haast geen uitleg. Deze zo mer worden vooral topjes en slipjes in setjes ge bracht met leuke prints en mooie kleuren. Ook batik- en bloemmotieven fleuren Een prachtig kantachtig setje van Dim. De bustier kan deze zomer ook als topje worden gebruikt. de zomer op. Ook voor de heren zijn er slips, T-shirts en boxers in allerlei prints en kleuren. ADJA BEEN- EN ONDERMODE KORTE GEERE 14 (PLEIN) MIDDELBURG 01180-39807 Wat zijn de prognoses van modeadviseuse Zuidema? „Heel comfortabele mo de", voorspelt ze. „En de kleuren worden geel, rood en veel koraal- en fram- boostinten. Door de mari- nelook ook veel meer wit dan de vorige zomers. Staat trouwens echt niet iedereen. Heel persoon lijk." En de modellen? „Wijd. Broekrokken met veel plooien in soepele, heel dunne stoffen. Met korte jasjes erbij voor een op de markt gebracht. Zo heeft Eszeth ook regenjas sen en pakjes in microfiber, een heel zacht, dun water afstotend materiaal. Cora Zuidema heeft de mooie T-lijn, of met blazer- tjes. De pantalons zijn meestal heel ruim, maar door de dunne stoffen blijft het figuurvriendelijk." De materialen zijn dus be langrijk. Het thema natuur en milieu heeft ook de mo dewereld bereikt en dat re sulteert is stoffen als linnen, katoen, viscoses (een zijdeprodukt) en zijde. Daarnaast worden ook steeds nieuwe materialen grote lijnen in haar collec tie. Maar het accent blijft op de persoonlijke gardero be liggen. „Je moet niet vragen welk merk het is", zegt ze beslist. „Het moet passen bij een persoon. En anders is het geen mode, maar een ramp". Wie nieuwsgierig is, is altijd vrijblijvend welkom in het stijlvolle, maar gezellige en gastvrije pand aan de Los kade ESZETH MODEADVIESBUREAU LOSKADE 9 MIDDELBURG 01180-35047 De terrassen bij Les Halles barsten bijna uit hun voegen onder het geweld van de voorjaarszon en de bezoekers. Waarvan enkele niet meer geheel bedekt. Een glas wijn op een aluminium terrasta feltje. Een parmantige duif op de fonteinrand. En maar doorkletsen in dat rappe Frans. Blikken van leven en laten leven. Voor het terras passeert Pa rijs. Het lijkt wel geregisseerd. Slons, koket, de ri- che en de clochard, van confectie tot haute couture, extravagance of onopvallend. De moed om een stukje stad te zijn frappeert. De diversiteit in uiterlijkheden gaat de inspiratie bijna te boven. Nog 300 kilometer en de laatste boot verwijderd van de 40 vierkante meter Bollen van Zwienen. travagance kunnen aanmeten. Ze zijn bewust en hebben wel degelijk durf. Ook hier zijn er men sen die zich willen onder scheiden. Ze voelen zich thuis in de sfeer van hun eigen „maison de la mo de". En ik sta nog steeds verstomd en denk, wat Pa- Maar na twee dagen ver- rijs en Vlissingen scheidt, kopen, klanten van advies is slechts de verandering voorzien, denk je: „hoe is van lucht, het mogelijk, ze zijn hier ook, de vrouwen die top- kleding eisen, die zich ex- Apart en stijl. Dat is de collectie van Van der Sloot Modeschoenen. Voor deze zomer betekent dat vooral een veelheid aan aparte stijlen. De gaucho- look voert de boventoon met Zuid-Amerikaanse accenten als incamotieven en gevlochten stuk ken. Het ballerinamodel komt echter ook voor. Bij na alle schoenen zijn mooi eenvoudig-elegant van lijn, maar hebben aparte details. Een verhoging aan de hiel, een aparte stof, een versierde hak. haald en brengen een wat vlottere collectie. De kinderschoenen van Van der Sloot zijn vrolijk dit jaar. Het verschil tussen degelijke schoenen en leu ke schoenen is helemaal verdwenen. Renata heeft een collectie vrolijke, veel kleurige schoenen in leuke modellen. De kleuren zijn dit jaar heel natuurlijk - en dat betekent beslist niet saai bruin. Prachtige tinten van beige tot bijna zwart en van knal rood tot diep roestbruin. Daarnaast komen metaal- tinten voor. Vooral in de stoffen schoenen (bewerkt goudlamé bijvoorbeeld), maar ook metalen acces soires doen het goed. Bij de marinelook bijvoor beeld. Ankertjes en uni formversieringen op mooi afgewerkte, donkerblauwe schoenen. Vetermodellen zijn vaak uitgevoerd in don kerblauw en wit en hebben vaak nog een accentje in is vaak geperforeerd of ge vlochten. De wat meer klassieke schoenen komen uit Nederland. Van Bom mel en Van Lier hebben het stijve uit de schoen ge- Marineblazer van Blacky Dress met schouderbrede VAN DER SLOOT MODESCHOENEN LANGE DELFT 48 MIDDELBURG 01180-13926 MAISON BOLLEN VAN ZWIENEN SINT JAC0BSSTRAAT 9 VLISSINGEN 01184-12194 Hoe divers de mode ook mag zijn voor de komen de zomer, overal zijn de mariniers geland. Pata chou heeft daarvan een vertaling in stijl. Grote kragen met biesjes, veel knopen, soms compleet met kapiteinsemblemen. Wat de mariniers echter nooit van hun uniform hadden durven dromen hangt bij Patachou ook op het rek: heel vrouwelijk gesneden jurken in navy-stijl. Bijpassende bermu da's komen van Blacky Dress. Maar ook voor hen die niet met zeebenen gezegend zijn heeft Patachou genoeg in huis. Zachte pasteltinten kleuren tweedelige pakjes. Er zijn zachtgebloemde jas jes en ensembles in spece- rijtinten. De materialen zijn niet langer glanzend zoals in voorgaande seizoenen. Rest nog te vermelden dat Patachou van elk kle dingstuk slechts één of en kele stuks in huis heeft. Exclusiviteit is dus gewaar borgd. PATACHOU KLEINE MARKT 3 VLISSINGEN 01184-13166 rood. Een bijzonder item bij Van der Sloot zijn de schoenen met bijpassende tas. Vimark (uit Italië) en het Duitse K+S hebben bij sommige tassen zelfs twee soorten schoenen. De heren stappen dit jaar elegant de zomer door. De schoenen van Tobago en Aldo Brue doen denken aan het Zuid-Amerikaanse machotype. Meestal in twee kleuren of materia len, in sigarenbruin, cog nac of olijfgroen. Het leer A

de Vlissinger | 1990 | | pagina 13