informatiepagina van de gemeente vlissingen u O De chemokar komt vier keer in 1990! Welzijnssubsidies 1991 nu aanvragen I I Herbestraten P. Rooseveltlaan I Riolering binnenstad in volgende fase Folder met standplaatsen vandaag in uw bus Hoe inleveren? Hier komt de chemokar: Welke stoffen? Enkele regels Het gemeentelijk depot Fases Verkeer Vlissingen op televisie Delegatie uit Taganrog (USSR) nog twee dagen op bezoek in Vlissingen Programma Persconferentie Commissies vergaderen Parkeren Weekmarkt Weer winkel met munt- slotenkarretjes Enquete naar functioneren sociale dienst 48 vragen Anoniem Verkeer wordt omgeleid, bussen krijgen anderen route Jaap Hillenius in Bellamy 19 Omleidingen Parkeren verboden Even bijpraten met wethouder Wisse Meewerken? Paauwenburg zuidoost Verkeer Gerbrandystraat Woensdag 14 februari 1990 DE VLISSINGEN mm 1 n redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337 Volgende week komt voor de eerste keer in het nieuwe jaar de chemokar weer bij u langs. Daarna komt hij dit jaar nog drie keer bij u in de buurt. Wanneer en waar staat in dit artikel en in de gele folder die u vandaag in de bus vindt. De chemokar is een belangrijke service die de gemeente aan biedt. Het is namelijk van groot belang dat wij bewust met de steeds weer toenemende af valstroom omgaan. Het verwerken van ons afval geeft steeds meer problemen. Thuis merkt u weinig van deze problemen. U zet wekelijks het huisvuil buiten en het verdwijnt "vanzelf". Maar weg is het dan natuurlijk niet...De volle huisvuil- zakken komen op de stortplaats terecht. Wanneer daarin ook schadelijke stoffen zitten levert dit op den duur problemen op. 09.00 - 09.30 uur Piet Heinkade (bij v.d. Akker) 09.30 - 10.00 uur Zeilmarkt (par keerterrein) 10.00 - 10.30 uur Spuistraat (bij Aldi) 10.30 - 11.00 uur Scheldestraat (bij Albert Heijn) 11.00 - 11.30 uur Badhuisstraat (bij watertoren) 13.30 - 14.00 uur Van Nispen- plein (achter brandweer) 14.00 - 14.30 uur Kasteelstraat (bij gemeentewerkplaats) 14.30 - 15.00 uur Dorpsstraat (Ritthem) Woensdag 21 februari 1990 16 mei 1990 29 augustus 1990 14 november 1990 09.00 - 09.30 uur B. Stemerding- laan (bij M.A.v.d. Puttestr.) 09.30 - 10.00 uur J.D.P. de Smitstr. (bij Molenweg) Dat weten we inmiddels allemaal wel. Daarom horen fotochemica- liën, oliën, batterijen, verfpro- dukten, spuitbussen en dergelijke niet in de huisvuilzak. Wie milieubewust is, levert deze schadelijke stoffen apart in. Dat kan iedere dag bij de afdeling reiniging en ook in 1990 vier keer bij de chemokar van de ge meente. Volgende week, van 19 tot 23 februari is de eerste keer. De schadelijke stoffen worden met een speciale wagen door de afdeling Reiniging van de ge meente opgehaald. Dit is de zo genoemde chemokar. Deze heeft een aantal vaste stand plaatsen verspreid over de hele gemeente. De chemokar is een oranje vrachtwagen met aan bei de zijden een bord "schadelijke stoffen hier". Zo werkt het: de chemokar staat dit jaar vier keer bij u in de buurt op dezelfde dag als waarop het huisvuil wordt opgehaald. Kijk bij "uw" dag hierna. Daar vindt u de dichtstbijzijnde standplaats van de chemokar. U mag echter ook een andere standplaats of een andere datum kiezen wan neer u dat beter uitkomt. De chemokar komt vier keer in 1990 langs. U kunt hieronder lezen op welke dagen de che mokar bij u in de buurt komt. Op een BEWAARFOLDER die u vandaag in de bus krijgt staan de data nog eens op genomen. Maandag 19 februari 1990 14 mei 1990 27 augustus 1990 12 november 1990 09.00 - 09.30 uur Troelstraweg (bij de Spar) 09.30 - 10.00 uur Van Hallstraat (hoek v. Reenenstr.) 10.00 - 10.30 uur Paauwenburg- weg (bij winkelcentrum) 10.30 - 11.00 uur Wagnerlaan (middenin) 11.00 - 11.30 uur De S. Lohman- laan (bij "De Triangel") 13.30 - 14.00 uur A. Gogelweg (bij Colijnstraat) 14.00 - 14.30 uur Troelstraweg (bij Piersonstraat) 14.30 - 15.00 uur Offenbachlaan (hoek Rossinilaan) Dinsdag 20 februari 1990 15 mei 1990 28 augustus 1990 13 november 1990 10.00 - 10.30 uur Oranjeplein (te genover Rabobank) 10.30 - 11.00 uur Lekstraat (te genover vijver) 11.00 - 11.30 uur B. Stemerding- laan (parkeerterrein R.C.S.) 13.30 - 14.00 uur Verl. Ka naalstraat (achter Aldi) 14.00 - 14.30 uur Hudsonstraat (bij bejaardenwoningen) 14.30 - 15.00 uur Kromwegesin- gel (bij "De Zwaan") 15.00 - 15.30 uur Wittezeestraat (hoek Padweg) Donderdag 22 februari 1990 17 mei 1990 30 augustus 1990 15 november 1990 09.00 - 09.30 uur Papegaaien burg (bij telefooncel) 09.30 - 10.00 uur Bossenburgh- zuid (bij Merkenburg) 10.00 - 10.30 uur Bossenburgh- noord (bij Sterkenburg) 10.30 - 11.00 uur Rosepburg (bij Bossenburghweg) laan (hoek Tulpenlaan) 14.00 - 14.30 uur Vredehoflaan (hoek Pr.Rooseveltlaan) 14.30 - 15.00 uur Vrijdomweg (bij doopsgezinde kerk) 15.00 - 15.30 uur Bonedijkestraat (hoek Sottegemstraat) Er zijn vele schadelijke stoffen die beter niet in de vuilniszak (en dus daarna in het milieu) terecht kunnen komen. U kunt ze bij de chemokar inleveren. Maar: houd schadelijke stoffen altijd apart, ook als de chemo kar niet komt. Breng ze naar het depot (zie hierna) of houd ze apart tot de volgende inzamelactie. Dit zijn de meest voorkomende schadelijke stoffen die u kunt in leveren: - accuzuur - accu's - batterijen - benzine - bestrijdingsmiddelen - chemische toiletafvallen - chemicaliën - cosmetica - drukinkt - etsvloeistoffen - fixeer - filmafval - geneesmiddelen - koperhoudend afval - kwikthermometers - kwikschakelaars - laboratoriumafval - latex - loodhoudend afval - loogbaden - medicijnen - olie - ontvettingsmiddelen - oplosmiddelen - ontwikkelaar - petroleum - poetsdoeken - spuitbussen met restant - terpentine - verfafbijtmiddel - verfoplosmiddel - verf restanten - vet, smeervet - zinkhoudend afval - zuren Om de schadelijke stoffen ver antwoord en milieuvriendelijk te kunnen afvoeren gelden enkele regels. Let u daarom op het volgende: - deze inzamelactie geldt al leen voor particulieren; - de stoffen mogen alleen in een goed gesloten originele verpakking worden aange boden of in een verpakking waarop met een etiket staat aangegeven wat erin zit; - verpakkingen levert u mee in, u krijg deze dus niet terug; - geef de schadelijke stoffen persoonlijk af aan het per soneel van de chemokar en 11.00 - 11.30 uur Westerzicht- noord (bij "De Startbaan") 13.30 - 14.00 uur Westerzicht- zuid (bij bejaardenwoningen) 14.00 - 14.30 uur Noordbeekse- weg (bij Oosterbaan) 14.30 - 15.00 uur Kerklaan (te genover r.k. kerk) Vrijdag 23 februari 1990 18 mei 1990 31 augustus 1990 16 november 1990 09.00 - 09.30 uur H. Segherslaan (bij winkel Koppejan) 09.30 - 10.00 uur A. Coortelaan (bij A. v.d. Vennestr.) 10.00 - 10.30 uur Verl. Bonedij- kestr. (bij ingang 't Fort) 10.30 -11.00 uur Hogeweg (bij de Spar) 11.00 - 11.30 uur Irislaan (hoek J. Israëlslaan) 13.30 - 14.00 uur Korenbloem- laat deze niet zo maar ach ter op de standplaats van de chemokar; - laat geen kinderen met de schadelijke stoffen over straat gaan! De chemokar komt in 1990 vier keer bij u in de buurt. Er is ech ter ook het hele jaar door de mogelijkheid schadelijke stof fen verantwoord en milieu vriendelijk in te leveren. U kunt hiervoor terecht bij het ge meentelijke depot voor scha delijke stoffen. Het depot bevindt zich bij de afdeling Reiniging van de gemeente, Edisonweg 9, 4382 NV Vlissin gen. Het depot is op werkda gen geopend van 08.00 - 11.30 uur en van 13.30 - 16.00 uur. (foto's: Ruben Oreel) 1990 Is nog maar net begon nen. Toch wordt het, ook wat betreft het welzijnswerk, al weer tijd om verder in de toe komst te kijken. Dat houdt ver band met het opstellen van de gemeentebegroting voor 1991, een tijdrovende klus. Vandaar dat u nu al een aanvraag moet indienen als uw organisatie volgend jaar voor welzijnssub- sidie in aanmerking wil ko men. Voorbeelden zijn organisaties voor ouderen en jongeren. Maar ook instanties die zich met emancipatie bezig houden kunnen in aanmerking komen voor de subsidie. Krijgt uw instelling of vereniging in 1990 subsidie, dan hoeft u niets te doen. Het aanvraagfor mulier wordt u automatisch toe gezonden. Staat uw organisatie niet in het, eind vorig jaar door de raad vastgestelde, wel- zijnsprogramma 1990? In dat ge val kunt u telefonisch een formulier aanvragen bij het bu reau welzijn in het stadhuis. Het rechtstreekse telefoonnummer is 87334. De aanvragen moeten uiterlijk 1 april 1990 zijn ingediend bij: Het college van burgemeester en wethouders, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen. Tot slot: als u niet tijdig aan vraagt, kunt u niet voor subsidie in aanmerking komen! Het vernieuwen van de riole ring in de binnenstad gaat de volgende fase in. In de periode van maandag 19 februari tot en met 20 april worden de Schut terijstraat en het Betje Wolff- plein aangepakt. Deze werkzaamheden hebben veel gevolgen. Het verkeer om het Betje Wolffplein zal beperkin gen opgelegd krijgen, de weekmarkt zal verplaatst wor den naar de Lange Zelke en de bereikbaarheid van de par keerplaatsen aan de Schutte rijstraat zal anders verlopen. Het werk gebeurt in fases. Van 19 februari tot 9 maart zal met de Schutterijstraat van de biblio theek tot en met de kruising Bussestraat begonnen worden. Van 5 maart tot 3 april wordt het riool van de Scherminkelstraat, onder het voormalig terrein "Speckens" door, naar het Betje Wolffplein gelegd. Van 3 april tot 20 april tenslotte wordt het reste rende deel van de Schutte rijstraat aangepakt. Het verkeer heeft het meeste Kinderopvang: een voorziening die wordt verzorgd door de Stichting Kindercentra Vlissingen, één van de stichtingen die is opgenomen in het welzijnsprogramma van de gemeente. ff0t0: RUpen Oreel) Vorige week vrijdag kwam op Schiphol een delegatie uit de stad Taganrog in Rusland aan. Taganrog is de stad waar de gemeente Vlissingen graag een stedenband mee wil aan gaan. De delegatie is nog van daag en morgen in Vlissingen. Vrijdag as. vertrekken de gasten weer. De delegatie bestaat uit vier per sonen. De burgemeester van Ta ganrog de heer Boris N. Romanenko staat aan het hoofd van de delegatie. Hij is vergezeld van drie leden van de gemeente raad van Taganrog. Het gaat om mevrouw N. Lapa, die plaatselijk secretaris van de communisti sche partij is, de heer A. Gerasi- menko, een directeur van een landbouwmachinefabriek in Ta ganrog en de heer V. Jundin, die vakbondsfunctionaris is en werkt bij dezelfde landbouwma chinefabriek. De Russische gasten hebben al een druk programma achter de rug. Vanavond gaan ze nog bij de PZC kijken hoe de krant ge maakt wordt. De laatste volledige dag van het bezoek, donderdag, zal besteed worden aan een bezoek aan de Russische ambassade in Den Haag. Zij gaan dan ook een kijk je nemen in de Tweede Kamer, de plaats waarvanuit ons land bestuurd wordt, en in het Mau- ritshuis. Aan het slot van het bezoek, donderdagmiddag aanstaan de, zullen de gasten samen met de gemeente een pers conferentie geven. Daar kun nen ze hun ervaringen en be vindingen toelichten. Vrijdagmorgen wordt de dele gatie weer naar Schiphol ge bracht. Deze week vergaderen weer di verse vaste commissies van ad vies en bijstand in het stadhuis. Het gaat om de volgende: - Financiën, 14 februari, 17.00 uur; - Personeelszaken, 14 fe bruari, 17.00 uur; - Sociale Aangelegenheden, 14 februari, 9.30 uur; Morgenavond, 15 februari om 15.30 vergadert in het stadhuis het algemeen bestuur van de gemeenschappelijke regeling "Zeelandcollege". Al deze vergaderingen zijn openbaar. U kunt gebruik maken van het spreekrecht. De agenda ligt ter"inzage in de gemeentelij ke informatiehoeken. De achter liggende stukken kunt u inzien bij het stafbureau voorlichting en inspraak in de hal van het stadhuis. Op maandagavond 19 februari aanstaande is het zover. Dan komt onze Scheldestad op te levisie bij de KRO op Neder land I. Het programma is bedoeld voor jongeren. Het heet "Ruw weg". In het pro gramma komen jongeren uit Vlissingen aan het woord. Zij vertellen hoe hun leven in Vlis singen eruit ziet. De program mamakers hebben getracht "onbekende elementen" van Vlissingen weer te geven. Alle maal kijken om 18.30 uur! last van de werkzaamheden in de periode van 5 maart tot 3 april. Dan is afslaand verkeer van de Coosje Buskenstraat (komend vanuit de Spuistraat) niet meer mogelijk richting Badhuisstraat. Via de Aagje Dekenstraat en de Schel destraat moet dat verkeer zijn weg vervolgen. De parkeerplaatsen op de Schutterijstraat worden bereik baar gemaakt door het stukje weg "onder" de flats aan de Schutterijstraat open te stellen in beide richtingen. Al het andere éénrichtingsver keer blijft normaal gelden. De weekmarkt zal vanwege de werkzaamheden verplaatst worden naar de Lange Zelke op de vrijdagen 23 februari, 2, 9 en 16 maart. Uiteraard zijn de verkeersmaat regelen met borden aan gegeven. De Aldi in Oost-Souburg is de vierde winkel in de gemeente Vlissingen die zijn boodschap penwagens uitrust met muntslo- ten. Door een gulden in te werpen, komt het wagentje los en kunt u rustig boodschappen doen. U krijgt uw gulden weer terug als u het wagentje op zijn plaats zet. De Aldi zet in totaal twee winkelwagensluizen. Alle bei buiten de deur. Eén bij de voordeur en één aan de zijkant bij de parkeerplaatsen. ZET'SEEN -T ANDERE BRIL OP! De sociale dienst houdt in de ze periode een onderzoek naar het functioneren van de Ge meentelijke Sociale Dienst (GSD). Het onderzoek spits zich toe op klantvriendelijk heid en kwaliteit van de dienst verlening. Een stagiaire van de HEAO in Vlissingen, mevrouw A.C. de Bree is hiervoor aange trokken. Het onderzoek vindt plaats door middel van een enquete. In to taal zijn er 48 vragen te beant woorden. Uiteraard komen klantvriendelijkheid en kwaliteit aan de orde. Om een idee te krij gen van de persoon die de en quete invult worden er ook vragen gesteld als leeftijd en soort uitkering. De enquete is absoluut ano- Van 17 februari tot en met 21 maart 1990 exposeert Jaap Hil lenius zijn schilderijen in gale rie Bellamy 19, aan het Bellamypark nummer 19. Zijn schilderijen zijn te bezichtigen van maandag tot en met vrij dag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Jaap Hillenius is de vijfde kunstenaar in het programma van Bellamy 19. Na hem komt de Belg Leo Copers met tekeningen (tot 30 april). Vanaf 13 oktober 1989 hebben dan in totaal zes kunstenaars in de galerie geëx poseerd. Vanaf maandag 19 februari be gint de gemeente met het her- bestraten van de President Rooseveltlaan tussen de Bea- trixlaan en de Irislaan. Alle verkeer, behalve voetgangers, zal dan een andere route moe ten nemen. Voor beide richtin gen (naar de Nieuwe Vlissingseweg en naar de Bou levard) zullen andere omleidin gen gelden. Ook de buslijnen gaan die routes volgen. De werkzaamheden zullen ten minste duren tot eind maart. Het verkeer met richting boule vard zal vanaf maandag 19 fe bruari de omleidingsroute gaan volgen via het Baskensburgplein-Van der Helstlaan en Irislaan naar de President Rooseveltlaan. Het verkeer in omgekeerde richting (naar de Nieuwe Vlissingseweg) zal rijden via de Irislaan-Vincent van Goghlaan en Beatrixlaan naar de President Roosevelt laan. Voor de bus zijn er haltes ge pland op de Irislaan voor beide routes. Op de eerste route, rich ting boulevard, komt er een bus halte op de Irislaan, hoek Hercules Segherslaan. Voor de zuidelijke route, richting Nieuwe Vlissingseweg, komt de halte op de hoek President Rooseveltlaan-lrislaan. Tijdens de periode waarin de President Rooseveltlaan her- bestraat wordt is parkeren verboden: - aan beide zijden van de Vincent van Goghlaan tus sen de Irislaan en de Bea trixlaan; - aan beide zijden van de rij baan van de Irislaan tussen de Vincent van Goghlaan en de President Roose veltlaan; - aan de oostzijde van de Iris laan tussen de President Rooseveltlaan en de Van der Helstlaan; - aan de westzijde van de Irislaan tussen de President Rooseveltlaan en de Hercu les Segherslaan; - aan de noordzijde van de Van der Helstlaan tussen het Baskensburgplein en de Irislaan; - aan de zuidzijde van de Van der Helstlaan tussen het Baskensburgplein en de Irislaan. Alle verkeersmaatregelen zullen uiteraard aangegeven worden met borden. niem. De gegevens zullen en kunnen niet gebruikt worden door de GSD bij de behandeling van haar cliënten. Een deel van de mensen die een uitkering via de GSD ontvangt, zal schriftelijk verzocht worden mee te werken aan de enquete. Ook zal me vrouw De Bree mensen die op de GSD zijn voor bijvoorbeeld een afspraak aanspreken en vra gen een enquete samen met haar in te vullen. Als u cliënt bent bij de GSD en u wilt graag uw medewerking verlenen aan de enquete, dan is dat mogelijk. U kunt een af spraak maken met mevrouw De Bree. Het telefoonnummer is 87000. Vraagt u dan naar toestel 569. De afgelopen weken is de dis cussie losgebarsten over de aan pak van de problemen in het zuidoostelijk deel van Paauwen burg: de 'buurt met de flats'. Zo als ook al eerder op deze pagina is gemeldheeft een groep des kundigen in iets minder dan een jaar een rapport opgesteld waar in voorstellen staan om deze buurt te laten 'herleven' door mid del van het slopen van een aantal flats, door verbetering van wonin gen en door de bouw van een honderdtal nieuwe woningen. Tot 15 maart heeft iedereen de gelegenheid op het rapport te reageren. We hebben gepro beerd de bewoners zo goed mo gelijk te informeren en hen de gelegenheid te geven ook eigen ideeën aan te dragen. In drie druk bezochte bijeenkomsten in 'Open Hof' is vaak op hartstoch telijke wijze gediscussieerd over de toekomst van de wijk. Ik vond de manier waarop een grote groep mensen met elkaar en de plannenmakers van gedachten wisselden erg verheugend. Men was duidelijk gezamenlijk op zoek naar de oplossing van pro blemen. Een hoopvolle start van een proces dat nog veel tijd en inspanning zal vergen. Na 15 maart neemt het college van b. en w. een standpunt in' en zullen de gesprekken en onderhande lingen beginnen om de mogelijk heden tot verwezenlijking van deze vele miljoenen vergende plannen te onderzoeken. Na een aantal jaren achtereen van daling, is het aantal ongeluk ken met gewonden in 1989 hoger geweest dan in het jaar daarvoor. Zo'n gegeven drukt ons allen weer eens met de neus op het probleem van verkeersonveilig heid. Achter het aantal van 120 gewonden gaat een massa men selijk leed schuil. Dat aantal moet dan ook omlaag. Vandaar dat we juist op die plaatsen waar de meeste ongelukken gebeuren maatregelen proberen te treffen om de kans op ongevallen te ver kleinen. Daarbij spelen we ook in op signalen uit de samenleving. Zo hebben de bewoners van Gro te Abeele ons onlangs gewezen op de vrij ernstige verkeersonge vallen die zich daar voordeden tussen bromfietsers en voetgan gers. Veel verkeersdeelnemers bleken veel te hard te rijden, waardoor gevaarlijke situaties ontstonden in een onoverzichte lijke bocht. We zullen er nu twee verkeersdrempels laten aanbren gen, waardoor de snelheid zal worden geremd waardoor de si tuatie ter plaatse veiliger zal worden. De Gerbrandystraat is een ander onderwerp dat de afgelopen tijd de aandacht heeft gehad. Ook in die straat gaat het in de eerste plaats om de verkeersveiligheid. Voor de herinrichting van die straat is dit jaar anderhalf miljoen gulden beschikbaar. Bij het op stellen van een plan moet er re kening gehouden worden met de betrekkelijk grote stroom van ver keersdeelnemers die de komen de jaren van de Gerbrandystraat gebruik moet blijven maken. De nieuwe weg naar Koudekerke, de zogenoemde SW 14, wordt im mers voorlopig nog niet aange legd! Er zijn verschillende mogelijkheden uitgewerkt en in overleg met de bewoners zal hier uit de komende maanden een keuze worden gemaakt. Ik wil hier nog eens benadrukken dat het beschikbare geld eerst en vooral de verkeersveiligheid ten goede moet komen. Daarnaast zullen de maatregelen een gunstig effect hebben op het woonklimaat van deze belangrij ke in- en uitvalsweg van Vlissin gen. We hopen na de zomer met de uitvoering te kunnen starten. Het kruispunt President Rooseveltlaan/Beatrixlaan (foto: Ruben Oreel)

de Vlissinger | 1990 | | pagina 5