Films, muziek en theater in 't Beest Randstad heeft volop werk Stoffels werft nu ook kaderpersoneel Voedsel uitdelen in Ethiopië onder toezicht van de dokter 'Nieuwe' Liesbeth List smaakvol en afwisselend ir randstad uitzendbureau Restanten dames- herenpyjama's 20 - 40% KORTING Badjassen, badmatten, spreien OOK STERK AFGEPRIJSD MERISE HOESLAKENS NU BADSTOF, JERSEY, KATOEN Boekhoudkundig medewerker m/v Directiesecretaresse m/v Inkoper m/v Produktiemedewerkers m/v Produktiemedewerkers m/v Elektromonteurs m/v Lassers m/v Leerling-monteur m/v Bankwerkers m/v Beestenmarkt 12 Goes 01100-32213 Korte Delft 4 Middelburg 01180-33830 Amerika zien met Ver. Spaarbank Woensdag 24 januari 1990 DE FAAM DE VLISSINGER mssmm Voor een ervaren kandidaat op minimaal MBA-niveau hebben wij een afwisselende baan voor lange tijd. Informatie bij Marie-Louise van Rooij of Caroline de Reus, tel. 01180-23 755, Middelburg, Varkensmarkt 4-6. Voor een bedrijf in Terneuzen. Uw achtergrond is Schoevers Directiesecretaresse of een daarmee gelijkgestelde opleiding. U heeft al ervaring in het bedrijfsleven en u bent iemand die graag zelfstandig werkt, initiatief toont en organiseert. De functie is in eerste instantie part-time, maar wordt later full-time. De huidige werkzaamheden worden in de toekomst uigebreid met PR- en PZ-taken. Daarnaast wordt de functie-inhoud bepaald door eigen inbreng. Informatie bij Marcella Koelewijn, tel. 01150-14 488, Terneuzen, Herengracht 9. Voor een bedrijf in Axel. U heeft ervaring op een afdeling inkoop, u beheerst de gesproken Duitse taal, maar het belangrijkste is uw assertiviteit. Deze baan is voor lange tijd. Informatie bij Marcella Koelewijn, tel. 01150-14 488, Terneuzen, Herengracht 9. Voor beton- en aardappelverwerkende bedrijven in Goes en omgeving. Er zijn mogelijkheden in dag- en in ploegendienst. Leeftijd: vanaf 18 jaar. Het werk is voor lange tijd. Informatie bij Rineke Dijkinga of Joop van Gijs, tel. 01100-31 600, Goes, Westwal 17. Voor diverse bedrijven in Terneuzen en omgeving. Als u een aanpakker bent en niet bang voor zwaar werk, dan kunt u direct aan de slag. Informatie bij Sabine Verburg of Carin Blanckaert, tel. 01150-30 045, Terneuzen, Herengracht 9. Voor diverse relaties in de Kanaalzone. Voor zowel woning en utiliteitsbouw als industrie. De opdrachten zijn voor lange tijd. Informatie bij Sabine Verburg of Carin Blanckaert, tel. 01150-30 045, Terneuzen, Herengracht 9. Voor verschillende bedrijven in Sas van Gent. U kunt elektrisch, C02- of TlG-lassen. Ervaring en inzicht zijn vereist. De werkzaamheden zijn voor lange tijd. Informatie bij Sabine Verburg of Carin Blanckaert, tel. 01150-30 045, Terneuzen, Herengracht 9. Voor een bedrijf in West-Zeeuws-Vlaanderen zoeken wij iemand die de opleiding LTS Autotechniek heeft gevolgd. Een diploma is niet noodzakelijk. Informatie bij Sabine Verburg of Carin Blanckaert, tel. 01150-30 045, Terneuzen, Herengracht 9. Voor diverse relaties in Zeeuws-Vlaanderen. Ervaring als bankwerker is belangrijker dan een diploma. Informatie bij Sabine Verburg of Carin Blanckaert, tel. 01150-30 045, Terneuzen, Herengracht 9. Streep 1-persoons van f 79,- voor f 49, Het was indrukwekkend om hen temidden van tientallen stuks vee naar een dorp te zien komen. schenen veel chronisch zieken met aandoeningen die elders in een vroeg stadium zouden zijn be handeld. Met eenvoudige medicijnen konden wij hen helpen. Jezou kunnen zeggen: door de hongers nood kregen zij nu tijdig deze eenvoudige zorg, zo dat zij niet behoefden te sterven". Maar Tom zag hen komen zonder enig bezit. De laat ste kamelen hadden ze moeten opeten. Hun trots was geknakt, nu ze ge dwongen waren om te be delen om in leven te blij ven. Ik ontmoette mensen die het volk van vroeger kenden en het niet konden aanzien hen zo berooid te zien..." Marktonderzoek heeft aange toond, dat er bij het bedrijfsle ven behoefte bestaat om voor een langere periode te kunnen beschikken over gekwalificeer de medewerkers. Dat heeft ge leid tot de oprichting van een bureau in Arnemuiden, dat een intermediair-functie heeft tus sen het bedrijfsleven en werk zoekend midden- en hoger ka der. Dit bureau opereert onder de titel "Commercial and In dustrial Services", kortweg CIS genaamd. CIS is een zelfstandig onderdeel van de Stoffels Holding in Terneuzen-Arnemuiden, een on derneming, die zich richt op ver schillende vormen van dienst verlening ten dienste van in dustrie, overheid, semi-overheid en midden- en kleinbedrijf. Verschillende omstandigheden kunnen in het bedrijfsleven aan leiding geven tot tijdelijke pro blemen rond de bezetting van management- en kaderfuncties. Dat kan te maken hebben met het op gang brengen van bepaal de projecten, de invoering van nieuwe apparatuur, reorganisa ties. De praktijksituatie heeft aan het licht gebracht dat het voor het bedrijfsleven erg moei lijk is om voor een langere ter mijn, wellicht voor twee tot drie jaar, hoger gekwalificeerde me dewerkers of medewerksters te kunnen aantrekken. CIS helpt bij het zoeken naar die speld in de spreekwoordelijke hooiberg. Dit bureau is gespeci aliseerd in de werving en selec tie van midden- en hoger kader in een veelheid van beroeps groepen op administratief, tech nisch en paramedisch gebied. De samenwerkingsvorm met het bedrijfsleven bestaat voor CIS gedurende de tijd van een pro ject, uit detachering. Dit bete kent dat de voor een project aangetrokken medewerk(st)er in dienst is van CIS, maar bij een bedrijf wordt gedetacheerd. De aanneming van de hoger gekwa lificeerde medewerk(st)ers vindt plaats op contractbasis. In het contract wordt de rechtspositie van de medewerk(st)er gere geld, zodat de contractant(e) de zelfde beloning krijgt en dezelfde faciliteiten geniet als de vaste medewerk(st)er van het bedrijf waar men is gedetacheerd. Bij detachering van een mede- werk(st)er door CIS, draagt CIS zorg voor de administratie en uitbetaling. De bedrijfsleiding van Commer cial en Industrial Services in Ar nemuiden berust bij mevrouw D. Koppelaar. Tom Puls denkt niet dat hij ooit nog de duizenden hongerige gezichten zal vergeten. Zijn verblijf in Ethiopië in 1985 heeft een onuitwisbare indruk op hem gemaakt. Hij heeft al heel wat Afrikaanse lan den bezocht, maar zulke kale vlaktes zonder een enkel grassprietje zag hij nadien niet meer. En dan de mensen: "Ik wist uit de boeken van het trotse en rijke volk van de Oromo's. Vroeger waren zij be roemd om hun kudden. KORTING OP REIZEN, TIJDSCHRIFTEN, MUSEUM theater, bibliotheek, concertzaal Koop je CJP bij ABN-kantoren, VW, f£w7i^^ bibliotheek of gemeentehuis. MM' Voor informatie: 020 - 26 33 45. Ondervoeding, legt Tom Puls uit, heeft een ingrij pende invloed op het ge drag van mensen. Zij wor den apatisch, het kan hen niet schelen wat er om hen heen gebeurt. '"Je zag moeders gehurkt zit ten, die niet meer reageer den op hun kinderen. En die kinderen waren soms zo verhongerd dat ze wa ren opgehouden met hui len; ze konden het een voudig niet meer... Dat waren de mensen die het niet meer zouden red den". Ook dokters en ver pleegkundigen moesten machteloos toezien hoe deze mensen overleden. begeleid door pianist Rob van Dijk. Met liedjes en teksten van onder andere Ivo de Wijs, Hans Dorrestijn, Wïm Hogenkamp, Remco Campert en Frans Mulder lijkt er ook weinig stuk te kun nen. Willem Nijholt bracht in zijn smaakvolle regie alle facetten van Liesbeth's talent naar voren, maar liet haar belangrijke ken merken; haar warmte en voelbare genegenheid voor het publiek, volledig overeind. List Nu, het nieuwe soloprogram ma van Liesbeth List, is woens dag 31 januari te zien in de Stadsschouwburg in Middelburg. Deze bij pers en publiek enthou siast ontvangen personality- show in de regie van Willem Nij holt, begint om 20 uur. Het nieuwe programma List Nu toont Liesbeth List zoals men haar nog niet zo goed kent; een volwassen vrouw die haar eigen weg gaat, vol humor en energie, stralend en vrij. Het is een afwis selende show van mooie, inhoud- volle chansons, geestige teksten en cabareteske, soms regelrecht absurde liedjes, door List met al lure gebracht. Zij wordt daarbij Het is daarom van groot belang om op tijd te zijn. Negen Nederlandse hulp organisaties houden hun inzameling voor Ethiopië voordat de televisie mis schien de zelfde vreselijke beelden moet uitzenden als enkele jaren geleden. Zij vragen echter om fi nanciële steun die erger kan voorkomen. Voedsel, transportmiddelen, medi sche goederen, artsen en verpleegkundigen - er is tijd nodig om deze in het getroffen gebied te krij gen. Vooral omdat in Ti- gray en Eritrea, heel Noord-Ethiopië omvat tend, al vele jaren een bur geroorlog woedt. Maar Tom Puls, nu op het kan toor van Memisa, zal op nieuw zijn bijdrage leveren aan hulp voor Ethiopië. De Verenigde Spaarbank tekent voor de organisatie van een film avond over Amerika op maandag 29 januari in de Middelburgse Stadsschouwburg. De avond wordt opgefleurd met Walt Disney-figuren die typisch Ameri kaanse hapjes uitdelen. Arke Rei zen en Oad Reizen verlenen medewerking. Het begint om 19.30 uur. Bezoekers aan deze Amerika- avond kunnen geïnteresserden alvast een voorproefje nemen op wat ze te wachten staat als ze boeken voor een Amerika-trip. Bovendien wordt er een verloting gehouden, waarbij voor f 500,- aan reischeques is te winnen. Kaarten voor de bijeenkomst kunnen worden gekocht bij de Verenigde Spaarbank en kosten dan f 7,50. Aan de zaal is de prijs een rijksdaal der hoger. les of ordinary madness vertoond. Deze film van de Ita liaanse regisseur Marco Ferreri is gemaakt naar de verhalen van de Amerikaanse schrijver Charles Bukowski. De Ian Lowery Band is zaterdag 27 januari vanaf 22 uur te be wonderen. Zanger Lowery stond met de band The Folk Devils al twee keer eerder op het podium van 't Beest. De muziek van zijn huidige band neigt soms naar de muziek van de Stones ten tijde van 'Exile on Mainstreet'. In het voorprogramma speelt de mei denband Jamrax uit Rotterdam. Cabaretier Bert Visscher tenslot te is met zijn nieuwe theaterpro gramma Tango aan de Dnjepr op donderdag 1 februari vanaf 21 uur te zien en te horen in 't Beest. 't Beest in Goes is ook dit jaar weer vol van activiteiten. Zo zijn er in de komende weken films te zien van onder andere Alejandro Agresti en Marco Ferreri, valt de muziek te beluisteren van de En gelse lan Lowery Band en kan er worden gelachen en gehuild bij het nieuwste theaterprogramma van cabaretier Bert Visscher. Met de film Secret Wedding geeft de in Nederland wonende regiseur Alejandro Agresti zijn vi sie op de huidige situatie in zijn geboorteland Argentinië. De 'vui le oorlog' beschadigde de geest en de creativiteit van het Argen tijnse volk. Enkel de angst geeft reden tot overleven. De film is op woensdag 24 en donderdag 25 januari vanaf 20.30 uur te zien. Vrijdag 26 januari wordt, even eens vanaf 20.30 uur, de film Ta- Liesbeth List.

de Vlissinger | 1990 | | pagina 11