informatiepagina van de gemeente vlissingen Plan voor Paauwenburg zuid-oost Motto: "Het nieuwe Paauwenburg zuid oost, daar wordt aan gewerkt! Wonen in Rosenburg II en Hofwijk Subsidieregeling Alarmering voor ouderen van start Kunstzinnige Vorming naar Museum Ludwig in Köln Vlissingen Kermis- stad 1989-1990 Informatiepakket over koopwoningen in de maak V-Jf MMi Wat staat er in het plan? Welke woningen worden verbeterd? Om welke woningen gaat het precies? Informatie en aanmelden Wat gaat er verder gebeuren? Verdere informatie voor bewoners Inwonertal Vlissingen daalt licht Andere cijfers Vertrekoverschot Commissies vergaderen Mening van de bewoners over het plan Wat gebeurt er met de inspraakreacties? De uitvoering van het plan Normbedragen 22 januari: vergadering straatwerkgroep Kasteelstraat Aanvragen Vergadering projectgroep Binnenstad Bekend Lijst Hofwijk Even bijpraten met wethouder Bruinooge Coosje Buskenstraat Bibliotheek Kinderopvang Woensdag 17 januari 1990 DE VLISSINGER N DEN BLAUW GERUITEN m'mrn redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337 Vorige week verscheen een plan om het zuid-oostelijke deel van Paauwenburg op te knappen. Het gaat vooral om verbetering van woningen, sloop van flats en nieuwbouw van ééngezinswoningen. Alle bewoners zijn erover geïn formeerd. Het plan is gemaakt door de Plangroep Paauwenburg zuid oost in opdracht van burge meester en wethouders van Vlis singen. Het is een uitvoeringsplan onder het motto "Het nieuwe Paauwenburg zuid oost, daar wordt aan gewerkt!". Voordat het college zich een me ning over het plan zal vormen en voorstellen aan de gemeente raad zal doen, is er gelegenheid voor een eerste ronde van in spraak. Hoe die inspraak moge lijk is, staat in het inspraakplan dat bij het plan hoort. Eén van de belangrijkste on derdelen vormt de sloop van de flats aan de Van Bos- sestraat, de Troelstraweg en in de Chopinlaan. Op de vrijko mende plaatsen moeten één gezinswoningen komen. Maar zinswoningen. Volgens het plan moeten worden gesloopt: Van Bossestraat 20 tot en met 162 autoboxen): Troelstraweg 82 tot en met 128; 138 tot en met 184; 194 tot en met 240 auto boxen); 250 tot en met 296; 306 tot en met 352; 73 tot en met 263; Mackaystraat 65 tot en met 127; Chopinlaan 7 tot en met 119 autoboxen). Volgens het plan moeten in Paauwenburg zuid-oost heel wat woningen worden aangepakt. Met voorrang moeten de volgen de woningen worden verbeterd: Troelstraweg 1 tot en met 31 en 26 tot en met 72; A. Gogelweg 7 tot en met 53; Mackaystraat 1 tot en met 63 en 129 tot en met 191; Schaepmanstraat 1 tot en met 191; Van Houtenplein 1 tot en met 31; Heemskerckplein 1 tot en met 31; F. vd Putteplein 1 tot en met 47; Van Hallstraat 1 tot en met 31. De flats aan het F. v.d. Putteplein en de Van Hallstraat zouden een lift moeten krijgen. De overige huurwoningen van Impressie van de te bouwen woningen in de Chopinlaan op de plek van de te slopen flats. het plan omvat meer, zoals het verbeteren van de woningen die blijven, het aantrekkelijker maken van openbaar groen en het opnieuw inrichten van straten. Laten we eerst eens kijken waar flats gesloopt moeten worden om plaats te maken voor éénge- woningbouwvereniging Basco in het plangebied komen daarna aan de beurt: Van Hogendorp- weg 58 tot en met 112; Troelstra weg 33 tot en met 71; K. van de Coppellostraat 1 tot en met 15 en 2 tot en met 12; Keucheni- usstraat 1 tot en met 17 en 2 tot en met 16; Van Hallstraat 2 tot en met 52; Van de Brugghenstraat 1 tot en met 47 en 2 tot en met 32; De Beaufortstraat 1 tot en met 47; Van Reenenstraat 1 tot Op zaterdag 27 januari 1990 or ganiseert de Kunstzinnige Vor ming Vlissingen een excursie naar het Museum Ludwig in Köln (West Duitsland). Het Museum Ludwig heeft tot en met 11 februari 1990 een grote overzichtstentoonstelling van de Amerikaanse kunstenaar Andy Warhol (1928-1987). Andy War hol wordt algemeen beschouwd als een van de topfiguren van de popart. Er worden 160 schilderij en, zeefdrukken, tekeningen en objecten getoond van deze kunstenaar. Ook wordt er een speciaal programma met zijn films vertoond. Naast deze specifieke ten toonstelling heeft het Museum Ludwig een unieke en veelzijdi ge collectie op het gebied van de schilder- en beeldhouwkunst van deze eeuw en de eeuwen daarvoor. Wat kunst van deze eeuw betreft is er werk te zien van Franse en Duitse expressionisten, jonge Duitse schilders en noem maar op. Van de eerdere eeuwen zijn er werken te zien uit het impres sionisme en vele schilder- en beeldhouwwerken. Nico Out, docent kunstbe schouwing, zal de rondleiding in het museum verzorgen. De Culturele Raad Vlissingen is bereikbaar voor nadere infor matie en aanmelding. Dat moet voor 22 januari gebeu ren. Het telefoonnummer van de culturele raad is 14928. De gemeente Vlissingen is door de BOVAK (Nationale Bond van Kermisbedrijfhou- ,ders) uitgeroepen tot ker- misstad 1989-1990. Op 6 - januari 1990 heeft wethouder Wisse dit predicaat in Ugche- len (bij Apeldoorn) in ont- vangst mogen nemen tijdens de algemene ledenvergade ring van de bond. Vlissingen heeft het predicaat gekregen omdat zij zich meer dan ander (foto: Ruben Oreel) genomineerde gemeenten on derscheidt in de wijze waarop de begeleiding van de kermis houders plaatsvindt. Dit jaar wordt de kermis in Vlis singen gehouden van 14 tot en met 22 juli. De lokatie in Vlissin gen is Bellamypark- Nieuwendijk-Zeilmarkt. In Oost- Souburg is de kermis van 1 tot en met 5 juni op het Am- bachtsveld. en met 41; Falckstraat (de kleine wooneenheden). Het aantrekkelijker maken van het openbaar groen, betere parkeerplaatsen, kortom een heel andere inrichting van de woonomgeving vormt een be langrijk onderdeel van het plan. Maar ook in de Van Bos sestraat en de omgeving van de "pleinen" gaat het er met meer groen anders uitzien. Maar het belangrijkste komt eerst. Daarom is de logische volgorden van werken: - verbetering van de hiervoor ge noemde woningen; - verhuizing van bewoners van de te slopen woningen naar de verbeterde woningen; - sloop van de daarvoor in aan merking komende flats; - bouwen van ééngezinswonin gen op die plekken en de omge ving daarvan; - het opnieuw inrichten van de woonomgeving met meer groen, parkeerplaatsen en dergelijke; - verbetering van de overige wo ningen en de daarbij behorende woonomgeving. Overigens geldt dit laatste ook voor de omgeving van de - al op geknapte - regenboogflats. Vol gens het plan komen hier ruime parkeer en groenvoorzieningen. Ongetwijfeld zullen de wijkbewo ners het een goede zaak vinden dat de wijk wordt opgeknapt. Maar wat moeten zij doen als zij in een woning van de BASCO wonen die moeten gesloopt of ofgeknapt? Heel eenvoudig: zij kunnen rustig afwachten. De ge meente heeft namelijk met BAS- CO afgesproken dat BASCO de bewoners informeert zodra sloop of verbetering aan de orde komt. Dat gaat dus precies op dezelfde manier als bij ander re novatieprojecten van BASCO. Maar: alle bewoners die in of vlakbij het plangebied wonen, zullen regelmatig door de ge- In vergelijking met 1988 heeft het inwonertal van Vlissingen te maken gehad met een lichte daling. Het gaat in totaal om 72 personen minder. Voor het to- aal betekent dat een daling van 44.022 naar 43.949. Overi gens is deze daling veel min der dan in de afgelopen jaren. Vlissingen heeft in 1989 een geboorte-overschot gehad. Dat betekent dat er meer geboortes zijn geweest, dan dat er mensen gestorven zijn. Er zijn 276 jon gens en 221 meisjes geboren (totaal 497 geboortes). 380 Men sen zijn in 1989 in Vlissingen gestorven. In 1989 zijn meer mensen uit Vlissingen vertrokken, dan zich hier vestigden (2151). Het vertre koverschot bedroeg 2341. Vorig jaar had Vlissingen ook een ver trekoverschot. In onze gemeente zijn tot slot 210 paren gehuwd en werden 97 echtscheidingen ingeschreven. Voor vandaag staan de volgen de vergaderingen van vaste commissies van advies en bijstand op het programma: - Financiën, woensdag 17 januari, 17.00 uur; - Personeelszaken, woens dag 17 januari, 17.00 uur; Alle vergaderingen vinden plaats in het stadhuis. Ze zijn openbaar en u kunt gebruik ma ken van het spreekrecht. De agenda's en te behandelen stuk ken liggen ter inzage in de ge meentelijke inform atiehoeken. Die hoeken zijn: - bij het stafbureau voorlichting en inspraak in de hal van het stadhuis, geopend op werkda gen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur; - bij de openbare bibliotheken van Vlissingen en Oost- Souburg; - in de wijkcentra "Open Hof" aan de Alexander Gogelweg en "Aldegonde" in Westerzicht. meente worden geïnformeerd over de voortgang van het totale plan. We zijn nu echter nog niet aan de uitvoering toe. Er ligt nu een uitvoeringsplan waarop eerst in spraak mogelijk is. De bewoners kunnen schriftelijk tot 15 maart a.s. of mondeling, tijdens een in spraakavond of -middag reage ren. De gemeente hoort graag de meningen over het plan! Hof". Originele exemplaren van het plan zijn ook voor be langstellenden - beperkt - gra tis verkrijgbaar bij het stafbureau voorlichting en in spraak in de hal van het stad huis, telefoon 87337. Als alle mondelinge en schrifte lijk reacties bij de gemeente bin nen zijn, worden ze verwerkt. Mede de hand van die reacties neemt het college van b en w Impressie van de te verbeteren flat aan het Fransen van de Putteplein. Er worden drie informatie- en in spraakbijeenkomsten over het plan gehouden. Die worden alle drie gehouden in wijkcentrum "Open Hof" aan de Alexander Gogelweg. De bewoners kunnen kiezen uit: maandag 29 januari (20.00 uur); dinsdag 30 januari (13.30 uur) en maandag 5 fe bruari (20.00 uur). Tijdens deze bijeenkomsten wordt het plan uitgebreid toe gelicht, is kaartmateriaal op groot formaat aanwezig en kunnen mondeling vragen worden gesteld en kan worden gereageerd. Alle bewoners zijn voor deze bijeenkomsten uit genodigd. Er kan ook schrifte lijk op het plan worden gereageerd tot 15 maart 1990 bij burgemeester en wethou ders van Vlissingen, Stad huisplein 2, 4382 LG Vlissingen. Het plan ligt ter in zage in wijkcentrum "Open een standpunt in over het plan. Dat zal aan de insprekers wor den toegezonden en er zal wor den aangegeven hoe men daarop (en op het commentaar op de inspraakreacties) kan rea geren. Het streven is erop ge richt om het plan voor 1 juli as. aan de gemeenteraad voor te leggen om erover te besluiten. Natuurlijk gaat de uitvoering van dit omvangrijke plan niet van de ene op andere dag. De gemeente zal t.z.t. samen met de woningbouwvereniging BASCO en het wijkcommité Paauwenburg, een meer uitge werkt uitvoeringsschema ma ken. in elk geval geldt: "Het nieuwe Paauwenburg zuid oost, daar wordt aan gewerkt!". In de nota ouderenbeleid: Ouderen op weg naar 1992...werd aangekondigd dat er voor personen van 65 jaar en ouder die op een Alarme ringssysteem aangesloten zijn, een subsidieregeling zou worden ontwikkeld. Deze per sonen zouden ook moeten be horen tot de zogenaamde sociale minima. Deze regeling gaat nu van start en heeft voorlopig betrekking op 1989 omdat de regeling met te rugwerkende kracht ingaat per 1 januari 1989. Voor dit jaar (1990) kunt u in maart 1990 nieuwe aanvragen indienen met een aanvraagformulier dat dan ver krijgbaar is bij het bureau Wel zijn van de gemeente in het stadhuis (eerste verdieping), de Stichting Welzijn voor Ouderen Vlissingen, het verzorgingste huis Ter Reede en de Gemeen telijke Sociale Dienst. Voor de subsidie over 1989 kunt u op de bovenstaande adressen nu een formulier halen. U moe ten dan voldoen aan de volgen de criteria. De regeling is bedoeld voor personen van 65 jaar en ouder die tot de sociale minima be horen. Zij moeten uiteraard aangesloten zijn op een bestaand Vlissings Alarme ringssysteem en voldoen aan de onderstaande criteria. Zij kunnen een bijdrage krijgen van eenmalig fl 30,- in de aan sluitkosten en van f 1,75 per week in de abonnements kosten. Deze kosten mogen geen deel uitmaken van de servicekosten van de huurwo- De Kasteelstraat-west (tussen Scheldestraat en Hobeinstraat) moet worden heringericht. Er is een straatwerkgroep gevormd, die een plan daarvoor gaat op stellen. De vergaderingen van dit samenwerkingsverband tus sen bewoners en gemeente zijn openbaar. Wie belangstelling heeft is welkom in het stadhuis op maandag 22 januari as. om 19.45 uur. ning of van de vergoeding in het kader van de woontussen- voorzieningen. Bewoners van aanleunwonin gen en bejaardenwoningen, waarin het alarmerings systeem door de eigenaar/be heerder is aangelegd kunnen ook voor deze subsidie in aan merking komen. Zij moeten dan beschikken over een ver klaring van een medische dan- wel sociale/hulpverlenende instantie. Deze moet dan ver klaren dat aansluiting op een alarmeringssysteem om medi sche of sociale redenen nood zakelijk is. De inkomenscriteria om te beho ren tot de zogenaamde sociale minima zijn de volgende: In 1989 geldt voor echtparen/samenwo nenden een maximum inko mensgrens van netto f 21.000,- per jaar en een maximum vrij te laten bedrag aan eigen vermo gen van f 9.600,-. Voor al leenstaanden zijn deze bedragen in 1989 respectievelijk f 14.530,- en f 4.750. Op het subsidie aanvraagformulier vindt u nade re informatie. De formulieren voor 1989 zijn dus verkrijgbaar op bovenstaande adressen. An ders dan op het formulier staat vermeld zal het subsidie-bedrag 1989 in één keer worden uit gekeerd. De subsidie-aanvragen voor 1990 kunt u vanaf maart 1990 doen met behulp van een formu lier dat verkrijgbaar is vanaf maart 1990 op dezelfde adres sen. Voor 1990 zullen andere be dragen gelden. In maart zijn die bekend. De projectgroep Binnenstad ver gadert volgende week woens dag 24 januari 1990. De vergadering begint om 20.00 uur in het Vestzaktheater aan het Bellamypark. Vorige week en gisteren is het raadsvoorstel over de "invul ling" van de woongebieden Rosenburg 2e fase en Hofwijk in diverse vaste commissies voor advies en bijstand behan deld. De gemeenteraad neemt op 25 januari as. de uiteindelij ke beslissing over het voor stel. Al volgende week is voor belangstellenden een informa tiepakket beschikbaar. Er is inmiddels al een en ander concreet bekend over aantal wo ningen, projectontwikkelaars en makelaars. De gemeente werkt hard aan een informatiepakket over de plannen. Er worden te keningen in opgenomen en be schrijvingen van de wijken. Ook lijsten van projectontwikkelaars en makelaars zullen in het pak ket zitten. Tot slot krijgen de pro jectontwikkelaars ruimte om hun plannen (soort huis, locatie, prijs) aan het pakket toe te voe gen. Deze informatie is vanaf maandag 22 januari voor ieder een te verkrijgen bij het stafbu reau voorlichting en inspraak in de hal van het stadhuis, telefoon 87335. Om u nu alvast op weg te hel pen, staat hieronder een lijst van projectontwikkelaars en makelaars die actief zijn in de twee nieuwe woongebieden in Vlissingen. De Wijk Rosen burg 2e fase heeft een capaci teit van 145 woningen. In totaal hebben 6 projectontwik kelaars plannen met stukjes van dit plangebied. Hieronder een opsomming. - Bouwfonds Nederlandse Ge meenten, Contactpersoon: dhr. K. Michielse (sen), 01180-27158, makelaar: Woonwijzer Zuidwest, Lange Geere 153, Middelburg, 01180-27158; - Bouwbedrijf Flipse, Middel burgsestraat 60 b, Koudekerke, Contactpersoon: dhr. K. Flipse, 01185-2110, makelaar idem; - Gelderse Bouw- en Vastgoed Maatschappij, Contactpersoon: mevr. M. Schiffer, 01114-1852, makelaars idem; - Proverko, Korte Kerkstraat 12, Goes, Contactpersoon: dhr. W. de Feyter, 01150-13758, makelaar idem; - Stienstra Heerlen, Contactper soon: dhr. H. Koenraads, 01184-13920, makelaar: Theele van de Weele, Badhuisstraat, Vlissingen, 01184-3920; - Zeeuwse Vastgoed Ontwikke ling, Contactpersoon: dhr. R Kambier, 01185-1895, makelaars: Woonwijzer Zuidwest, Lange Geere 153, Middelburg, 01180-27158 en Z.V.O., dhr. P. Kambier, Koudekerke, 01185-1895. In Hofwijk (eerste fase) komen minder woningen. 56 Om pre cies te zijn. De ontwikkelaars in Hofwijk zijn: Sienstra, Proverko Vastgoed B.V. en Bouwbedrijf Flipse B.V. Koudekerke. De tele foonnummers kunt u in het lijstje hierboven vinden. De kavels in beide woongebie den worden uitgegeven door de gemeente. Voor meer informatie over kavels kunt u zich wenden tot de dienst VROM in het stad huis, dhr. Uyl, telefoon 01184-87211. Een vogelvluchttekening van de nieuwe wijk Rosenburg, zoals de plannen luiden. Deze week wordt weer een nieu we stap gezet in de richting van verdere ontwikkeling van de bin nenstad. Het verheugt mij dat er een overeenkomst kan worden gesloten met Proverko Vastgoed B.V. te Temeuzen over aankoop van stukken grond aan de Coosje Buskenstraat. Deze week praten daarover diverse vaste commis sies van advies en bijstand. Na tuurlijk zal de gemeenteraad uiteindelijk volgende week de be slissing moeten nemen. Waar gaat het om? Eerder besloot de gemeenteraad in te stemmen met het opnieuw ontwikkelen van de Coosje Bus kenstraat tussen de Walstraat en de Noordstraat. Proverko moet dit gaan doen. Er is al een eerste schetsplan dat uitgaat van kanto ren in de sfeer van dienstverle ning en woningen. Met Proverko is afgesproken dat het pand Noordstraat 82 ook zal worden betrokken bij de nieuwbouwplan- nen. Ook is afgesproken dat de raad de definitieve versie van het nieuwbouwplan zal moeten goedkeuren. Ik ben ervan over tuigd dat dit plan - net als dat voor het nieuwe winkelcentrum aan de andere kant van de Walstraat - zal zorgen voor een kwalitatief hoogwaardige en at tractieve invulling van de as Coosje Buskenstraat - Aagje De kenstraat. Een ander onderwerp nu. Binnen korte tijd zal het college van bur gemeester en wethouders een voorstel doen aan de gemeente raad om van de openbare biblio theken in Vlissingen en Oost-Souburg gemeentelijke bi bliotheken te maken. We willen dat doen, omdat als gevolg van de Welzijnswet het bibliotheek werk een zaak van de gemeente is geworden. Het personeel en het bestuur van de bibliotheek hebben de keuze voor een gemeentelijke biblio theek gemaakt. Ik kan hiermee van harte instemmen. Het pu bliek zal van de verandering niet veel merken. Het personeel krijgt alleen een andere werkgever. Voor het overige blijft de dienst verlening op hetzelfde hoge ni veau gehandhaafd. De openbare bibliotheek heeft immers altijd een goed produkt geleverd. Dat mag ook wel eens worden gezegd. Tot slot een belangrijke ontwikke ling die meer kinderopvang in Vlissingen mogelijk maakt. De twaalf hele dagopvangplaatsen van de Stichting Kindercentra Vlissingen kunnen wellicht door het beschikbaar komen van de zogenaamde Oort-gelden omge zet worden in 18 van zulke plaat sen. Op dit moment maakt men voor een deel gebruik van maat regelen op het vlak van aanvul lende werkgelegenheid. Met een omzetting naar definitieve plaat sen is niet alleen de strukturele werkgelegenheid van genoemde stichting gediend, maar natuur lijk is dat ook van belang voor de mannen en de vrouwen die de zorg voor hun kind willen combi neren met betaalde arbeid of an dere maatschappelijke activiteiten danwel een studie. Ik ben heel gelukkig met het geld dat de rijksoverheid voor meer kinderopvang beschikbaar gaat stellen. Voor heel Nederland gaat het om zo'n f 130 miljoen. Vlis singen heeft al een aanvraag in gediend om voor een deel van dit bedrag in aanmerking te komen. Dit maakt - oplopend tot 1993 - mogelijk dat voor 94 kindplaat sen een rijksbijdrage van f 5.000,- wordt verstrekt. Voor dit jaar gaat het om 38 kindplaat sen. Dat zijn er 15 tot 17 meer dan oorspronkelijk! Als wethou der van emancipatie juich ik dit bijzonder toe, omdat het met na me de deelname aan het ar beidsproces van vrouwen met kinderen vergroot. Want emanci patie is goed, maar kinderop vang is er een belangrijke voorwaarde voor!

de Vlissinger | 1990 | | pagina 5