Zeeland aan zet ZEELAND pftNTAlON;L I LET OP Wegens waterschade aan ons pand worden ALL E meubelen verkocht tegi ïn FABRIEKSPRIJZEN!!! CLARKE EN GROOTJANS MEUBELEN ll'lltfltl Lange Viele 75 MIDDELBURG 01180-12001 Inspraak jeugdhulpverlening Kunst van Zeeuwse zolders aanvraag m&t chemicals WIJ WILLEN LEEG NOG LAGERE PRIJZEN ooftman ZIEKTEKOSTEN Ontwikkelingssamenwerking VOLLEDIGE DEKKING GEEN EIGEN RISICO OPRUIMING JAN WAGEMAKERS com m i ss i i:s K.OLBERtS overhemden 198 LUXE FIETSEN CQO HOMETRAINERS 10% KORTING SKEELERS 20% KORTING In Zeeland aan zet heeft het dagelijks bestuur van de provin cie zijn visie gegeven op de ontwikkeling van Zeeland in de komende acht tot tien jaar. Het devies is "Ontwikkel Zeeland en behoud het goede". Projecten Groei Discussie IN BK ROK I* D provinciale griffie N.V. WATERMAATSCHAPPIJ ZUID-WEST-NEDERLAND WMZ WAARSCHUWING! SCHOONMAKEN LEIDINGNET van 15 tot en met 19 januari 1990 WAARSCHUWING aan alle bewoners van Veere - Zanddijk^ e.o. Eigenlijk teveel om op te noemen Hieronder daarom enkele voorbeelden: Loop gerust eens even binnen 29 - 30 - 31 januari gesloten! DICK SCHINKEL ASSURANTIËN rtef®" is nd blijy®Ü bij: DE FAAM - DE VLISSINGER ABDIJ moeten dat aanmelden bij het ministerie van buitenlandse za ken. Verzoeken moeten vóór 1 maart binnen zijn bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Na dere informatie kan worden ge vraagd bij de heer R.J. Swiers van de afdeling welzijn, telefoon 01180-31418. Tot 1 maart kunnen subsidiever zoeken voor ontwikkelingssa menwerking worden ingediend bij de provincie. Groepen, orga nisaties en instellingen, die op provinciaal of regionaal niveau werkzaam zijn, kunnen voor een provinciale bijdrage in aanmer king komen. Er is 51 duizend gulden beschik baar. Bovendien kan een beroep worden gedaan op ambtelijke deskundigheid bij de provincie, bijvoorbeeld op het gebied van planologieen waterhuishouding. Het spreekt vanzelf, dat de aan vragende organisatie daadwer kelijke steun verleent aan pro jecten in een of meer ontwikke lingslanden. Tegelijkertijd moet daarvan de Zeeuwse bevolking op de hoogte worden gesteld. Samenwerking is een vereiste tussen organisaties, die hetzelf de doel of hulp in hetzelfde land nastreven. Uit het subsidieverzoek moet blijken om welke vorm van hulp het gaat, welke invloed van de hulp wordt verwacht in het ont wikkelingsland of de -landen en hoe de voorbereidingen in Ne derland zijn opgezet. De begro ting van het totale project moet als bijlage bij de aanvraag wor den ingediend. Organisaties, die zelfstandig een project opzetten, De statencommissie voor be stuurszaken vergadert vrijdag 19 januari, 10.00 uur, in het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Agendapunten zijn onder meer de Middelburgse Manifestatie Abdij, subsidies voor de aan koop van de wallen van Retran- chement en de slikken en schorren van Sint Philipsland, kinderopvang voor provinciaal personeel, de voortgang in de Westerschelde oeververbinding, bijdragen uit het fonds bijzonde re voorzieningen voor industriële infrastructuur op Tholen, de re constructie van de Stationsweg in Kruiningen, voor scheepswerf Duivendijk en voor de stichting Agrarische projecten Zeeland. Verder wordt gepraat over subsi die voor ouderenbonden, een re searchcentrum Neeltje Jans, het fietspad Retranchement-Wacht- sluis en de provinciale bijdrage voor een vrouwenkliniek in Cluj, Roemenië. De reconstructie van het kruispunt Langweg-S7 bij Wilhelminadorp en het natuur project in de inlaag 's-Graven- hoek staan ook op de agenda. De commissievergadering is openbaar. De inspraaktermijn op het voorontwerpplan jeugdhulpverlening is verlengd tot 10 februari. In het plan geeft het dagelijks bestuur van de provincie aan hoe de hulpverlening aan kinderen en jongeren in Zeeland kan worden uit gebouwd. Ook wordt vermeld waar iedereen terecht moet kunnen als hulp nodig is. Pleegzorg, tehuizen, dagverblijven, jongerenspreekuren, kinder- en jeugdteiefoon, het JAC (jongeren adviescentrum), vertrouwensart sen kindermishandeling - al deze onderwerpen komen in het plan aan bod. Aanvankelijk zou de inspraaktermijn sluiten op 20 januari, maar door dat de statencommissie welzijn het plan niet in haar februari-, maar in haar maartvergadering bespreekt, kon de sluitingsdatum worden verschoven naar 10 februari. Reacties kunnen worden gericht aan Provinciale Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. De reacties moeten schriftelijk worden ingediend. Een mondelinge toelichting erop kan worden ge geven in de commissievergadering van 19 maart. Woensdag 17 januari 1990 IEUWS Gedeputeerde staten hebben zich bij hun plannen gebaseerd op de strategische toekomstver kenning die februari vorig jaar is vastgesteld: groei van het inwo neraantal, behoud en versterking van het open, groene en schone hart van de provincie en econo mische ontwikkeling naar eigen heid per regio. Projecten, die in de doelstellin gen passen, zijn onder meer een museum voor hedendaagse, aan Zeeland gebonden kunst, een Zeeuws sportcentrum, aan leg van een vaste oeververbin ding Westerschelde en groei van de bevolking door tegen te gaan, dat jongeren de provincie verlaten en te bevorderen, dat meer ouderen na hun pensione ring naar Zeeland komen. Er moet een bedrijfsterrein komen voor technologisch hoog ont wikkelde industrie en zakelijke dienstverlening en de kust strook moet worden ingericht als Zeeland boulevard. Verder moet worden gewerkt aan uit breiding van het (toeristisch) fietspadennet en er moeten toe ristische dagattracties komen met een educatief karakter. Zeeland zou de beschikking moeten krijgen over een korps natuurgidsen, dat garant staat voor een evenwichtig recreatief gebruik van natuurwetenschap pelijk en landschappelijk waar devolle gebieden. Via het milieu beleidsplan, dat in voorberei ding is, moet de milieuzorg gestalte krijgen. Zeeland moet in haar presentatie naar buiten al deze aspecten benadrukken. Alle ontwikkelingen moeten pas sen binnen de grenzen, die de provincie zichzelf heeft gesteld in het streekplan Zeeland. In het plan worden drie hoofdzones on derscheiden: het Westerschelde- bekken met daarbij inbegrepen de steden MiddelburgA/lissin- gen, Goes en Terneuzen en de twee havenschapsgebieden; de kuststrook en de open ruimte, die zowel het land als het water beslaat. De groei van de bevolking moet worden gezocht in het "vast houden" van jongeren en het aantrekken van ouderen. Onder wijs en werkgelegenheid zijn de elementen, die jongeren ertoe moeten bewegen in de provincie te blijven. De Hogeschool Zee land kan hierbij een belangrijke rol spelen. Vanuit het provinciaal bestuur moet daarvoor dan geld beschikbaar zijn. Bovendien kan via geld uit het sociaal-econo misch ontwikkelingsfonds een betere afstemming worden be werkstelligd tussen scholing en arbeidsmarkt. Ouderen buiten Zeeland zouden attent moeten worden gemaakt Vrijdag 26 januari houdt het Zeeuws Museum in Middelburg van 14.00 tot 17.00 uur spreekuur. Directeur mevr. drs. I.V.T. Spaander en conservator mevrouw drs. H.P.S.M. van den Donk willen tijdens het spreekuur schilderijen en grafisch werk beoordelen, dat in parti culier bezit is. Aanleiding vormt de tentoonstelling Kunst van de zolder, die wordt gehouden in het Zeeuws Museum. Het museum heeft verzoeken ontvangen om kunstwerken te beoordelen, die mensen thuis hebben - al of niet op de zolder. Het spreekuur wordt als het ware een variant op het televisiepro gramma Tussen kunst en kitsch, zij het dat alleen schilderijen en gra fisch werk voor onderzoek kunnen worden aangeboden. Wie iets meer wil weten over het kunstwerk thuis aan de muur kan daarmee dus vrijdag 26 januari tussen twee en vijf uur terecht in het Zeeuws Museum, Abdij 4, Middelburg. op het aantrekkelijke woonkli maat van de provincie. De aantrekkelijkheid kan nog worden vergroot door een Zeeuws sportcentrum en een museumvoorhedendaagse beel dende kunst. Het sportcentrum zou geschikt moeten zijn voor internationele evementen en mogelijkheden moeten bieden voor binnen- en buitensporten, inclusief watersporten. Het cen trum zou tegelijkertijd ruimte moeten hebben voor congres sen en culturele evenementen, opdat een elkweervoorziening wordt gecreëerd, die ook kan bijdragen aan de verlenging van het toeristenseizoen. In het museum zou de provin ciale collectie, die elk jaar wordt aangevuld, in wisselende expo sities tentoongesteld kunnen worden. Op toeristisch-recreatief gebied moet de versterking vooral wor den gezocht in seizoensverlen ging en verbetering van de kwaliteit van het bestaande aan bod. Dagattracties in de vorm van informatiecentra op de ter reinen natuur en fauna, land bouw, historie en maritieme zaken sluiten aan op het Zeeuw se karakter. Ook kan worden ge dacht aan sport- en fitnesscen tra. Het open, schone, groene gebied moet zoveel mogelijk gevrij waard blijven van recreatieve druk. Er zouden buffers moeten komen tussen toeristische en natuurgebieden, waardoor een geleidelijk verloop ontstaat. De Zeeuwse economie kan wor den versterkt met hoogontwik kelde technologische bedrijvig heid. Onderzocht wordt of een terrein van dat kaliber in Middel- burg/Vlissingen kan worden ver wezenlijkt. Op distributie-gebied moet er ook een rol worden toe bedeeld aan de havenschapsge bieden en Goes. De Zeelandboulevard en een vaste oeververbinding moeten woon-, werk- en recreatiegebie den met elkaar verbinden. Het open middengebied blijft zo on gemoeid. Realisering van alle plannen kost miljoenen guldens. De provincie kan dat niet alleen financieren. De steun van het rijk, het be drijfsleven en de gebruikers van de voorzieningen is onontbeer lijk. Gedeputeerde staten hebben Zeeland aan zet op ruime schaal verspreid in de provincie. De be doeling is, dat organisaties en instellingen zich in eigen kring beraden. In het voorjaar volgt een inspraakronde. Daaraan vooraf willen gs met vertegen woordigers van allerlei geledin gen uit de Zeeuwse samenle ving informeel van gedachten wisselen over de plannen. De gesprekken, waarvoor persoon lijke uitnodigingen worden ver stuurd, worden in februari en maart gehouden. Van Zeeland aan zet is een sa menvatting gemaakt. Samen vatting en volledige nota zijn verkrijgbaar bij het informatie centrum van de provincie. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Mid delburg, 01180-31400. MÊ De Arob-commissie uit gedepu teerde staten houdt dinsdag 23 januari, 10.00 uur, hoorzitting. DAS-Rechtsbijstand in Diemen heeft namens de heer J.A.O. Soolsma uit Vrouwenpolder be roep aangetekend tegen de wei gering van gs een ontheffing te verlenen voor een reclamebord langs de Vrouwenpolderseweg. De tweede kamer uit gedepu teerde staten hoort een in woonster van de gemeente Axel op dinsdag 23 januari, 10.20 uur. De Axelse is het niet eens met de beslissing van haar ge meentebestuur op een aanvraag voor algemene bijstand. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Hl Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag DHV Raadgevend Ingenieursbureau BV te Amersfoort heeft namens M&T Chemicals BV te Vlissingen bij hen op 14 december 1989 een aanvraag om vergunningen ingevolge de Hinderwet en de Wet inzake de luchtverontreiniging ingediend voor het uitbreiden en wijzi gen van een fabriek voor organische verbindingen, in hoofdzaak organotinverbindingen, op een perceel aan de Europaweg te Vlissingen-Oost, kadastraal bekend gemeente Vlis singen, sectie M, no. 519. Het betreft het installeren en in gebruik nemen van een biologi sche afvalwaterzuiveringsinstallatie, inclusief slibontwatering. Ter inzage De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 18 janu ari 1990 tot en met 19 februari 1990 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30 - 12.30 uur en van 13.30 -15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15 - 20.15 uur (voor inzage op woensdag avond telefonisch afspreken: 01184-87204); op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middel burg, op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur. Na 19 februari 1990 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de vergunningen, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkdagen van 9.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 16.00 uur. Bezwaren Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middel burg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het geven van de gevraagde vergun ningen en wel tot en met 19 februari 1990. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom verzocht wordt, kunnen tot en met 12 februari 1990 tegen de aanvraag mon delinge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (01180-31364). Middelburg, 17 januari 1990 sint pieterstraat 42. postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Anth. Fokkerstraat 8, 4462 ET Goes De NV Watermaatschappij Zuid-West-Nederland (WMZ) gaat beginnen met het schoonmaken van het buizennet in boven omschreven gebied. In principe zal het werk plaatsvinden de hele week van maandag tot en met vrijdag en zo nodig een enkele maal 's-nachts. De bewoners van de straten in genoemd gebied waar op een bepaalde dag de leidingen worden schoon gemaakt zullen hiervan door middel van een huis-aan- huis bezorgde brief persoonlijk op de hoogte worden ge bracht. Gebleken is dat bij een dergelijke schoonmaak van het lei dingnet ook omliggende straten last van bruin water kun nen krijgen en dat plaatselijk de druk lager kan worden. De bewoners van het genoemde gebied wordt derhale aangeraden voor alle zekerheid een kleine voorraad schoon water bij de hand te houden tijdens de werk zaamheden. Tijdens de werkzaamheden is de kans aanwezig dat bruin water uit de kranen komt dat vlekken op het wasgoed kan achterlaten. Wij adviseren daarom in die periode voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed en in geval van bruin water het water te laten doorstromen tot het weer helder is. Voor informatie kunt u terecht op het distriktskantoor te Vlissingen, telefoon 01184 - 13956. WMZ doet al het mogelijke om de bewoners geen last te bezorgen, maar kan incidenteel bruin water niet voorko men zo lang de werken duren. Hiervoor onze oprechte verontschuldigingen. WMZ heeft getracht bedrijven en instellingen ook indivi dueel te waarschuwen. WMZ aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. NV Watermaatschappij Zuid-West-Nederland (WMZ) Ir. P. Stoter, direkteur. tv A Q Plein 1940, Middelburg, tel.: 01180-12560 T LEEFTIJD 1 Volwassene 2 Volwassenen 2 Volwassenen 1 K. 25 I 02,23 1170,45 f 234,25 30 f 88,52 f 177,03 f 249,83 35 40 I 91,89 f 95,26 1 183,77 1 190,51 I 247,57 1 254,81 De premie is exclusief de wettelijke bijdrage VRAAG VRIJBLIJVEND EEN INFORMATIEPAKKET AAN Paspoortstraat 18 Oost-Souburg 01184-64455 «or aMftnd AdW bek£ van 849,- voorDUU,a Noordweg 17 - Oostkapelle - Tel. 01188-1344 f

de Vlissinger | 1990 | | pagina 17