iiaiiiai Snelkas bij Amro M'burg Maatscha Beurs Allerlei Buurt/wijk Sport Ouderen Gevonden HORECA-RACKETNACHT: SPORTIVITEIT VOOR DE GEZELLIGHEID Politiek Actief Commercieel Gieter Woensdag 3 januari 1990 DE FAAM - DE VLISSINGER Lichaamstaal - Lotty Boekhoff vertelt op dinsdag 9 januari iets over de lichaamstaal. Dat gebeurt in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg en begint om 20 uur. Apartheid - Burgemeester Chris Rutten van Middelburg ontvangt dinsdag 9 januari vier Zuidafri- kaanse vrouwen die in Nederland zijn om samen met 150 andere Zuidafrikaanse vrouwen deel te nemen aan een congres over vrouwenstrijd tegen apartheid. In het Middelburgse stadhuis wordt verder een diaserie vertoond en de vier vrouwen vertellen hun verhalen. Het begint om 20 uur. Mannenavond - Zaterdag 6 janu ari vieren mannen feest in het COC-gebouw aan de Eigen- haardstraat in Middelburg. Tij dens de mannenavond is er een Miss Travestie-verkiezing en een Gay-verkiezing. Wie aan die ver kiezingen wil meedoen moet zich wel eerst opgeven (01180-12280). De mannenavond begint om 21 uur. Middelburg statistisch - 'Mid delburg in 1988' is de titel van een boekwerk dat het Bureau Voorlichting van de gemeente Middelburg samen met het staf bureau Sociaal-Economische Za ken en Statistiek heeft uitgegeven. Het boekje moet een eerste stap zijn naar een groots jaarboek over Middelburg. Dit jaar zal het boek zijn definitieve vorm moeten krijgen. VVV-gids - De Vlissingse VVV heeft haar tweejaarlijks vakantie magazine uitgebracht. In dat ma gazine zijn de hotels en pensions opgenomen die Vlissingen rijk is. Het belangrijkste deel van de gids wordt in beslag genomen door bezienswaardigheden en evene menten die Vlissingen zijn bewo ners en bezoekers heeft te bieden. Visio - De dependance Zeeland van Visio is eind december met een posteractie in Zeeland be gonnen. Visio biedt slechtzien den voorlichting, advies, consulatie, onderzoek en revali datie. Ook kan iedereen bij Visio terecht met vragen over slecht zienden en blinden. Voor informa tie: 01100-11471. Gezellig - De Stichting Vrij Ge zellig houdt op zondag 7 januari weer een contactmiddag voor éénoudergezinnen. De leeftijd is tot ongeveer 45 jaar. Ook wie zich met deze groep verwant voelt is welkom. De bijeenkomst vindt plaats in 't Pand in Middel burg en begint om 20 uur. De Berlagertjes - Peuterspeel zaal De Berlagertjes breidt uit met twee dagdelen. Daardoor kunnen de kinderen op de wacht lijst in Vlissingen nu voor een groot deel worden geplaatst. De peuterspeelzaal is gevestigd aan de Koestraat en bereikbaar onder nummer 01184-16121. Hondenexamens - De Honden vereniging Walcheren (HOWA) heeft weer een aantal geslaag den voor het EG-diploma binnen haar gelederen. Het zijn: T. Berk hout, M. Krul, M. Miltenburg, R. de Nooijer, A.M. Salient, H. van Vliet, S. Sol en H. Wessels. Voor het A-diploma slaagde: R. Angeli- ni. Voor het GG-diploma zijn geslaagd: J. den Ouden, E. Vugt en J. den Exter. Drie combinaties werden afgewezen. Kerstactiviteiten - In het ont moetingscentrum Dauwendaele kan de jeugd op woensdag 3 (vandaag) en donderdag 4 januari deelnemen aan kerstactiviteiten. Tussen 10 en 11.30 uur is beide dagen een kabouterochtend voor kinderen van vier tot acht jaar en 's middags is er de heksenmid- dag voor de jeugd van negen tot twaalf jaar. Scheldebuurt - In het buurthuis Scheldebuurt aan de Verk. Quak- kelaarstraat in Vlissingen wordt zaterdag 6 januari een nieuw jaarsontmoeting gehouden, spe ciaal voor buurtbewoners en me dewerkers. De koffie staat vanaf 15 uur klaar. De Paraplu - Meisjes van negen tot veertien jaar zijn vrijdag 5 ja nuari welkom in buurthuis De Pa raplu aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen. Tussen 14 en 18 uur wordt over van alles gepraat. Er is verder een video film te zien en de meiden maken samen een stripverhaal. Ook pan- nekoeken worden gebakken. De Springplank - Kinderen van vier tot twaalf jaar kunnen don derdag 4 januari terecht in De Springplank in Nieuw en St. Joosland. Daar wordt tussen half elf en twaalf uur een videomor gen gehouden. Het Trefpunt - In de Middel burgse wijk Nieuw Middelburg wordt woensdag 3 januari vanaf 15.30 uur een film gedraaid. Kin deren tussen de vier en twaalf jaar zijn er welkom. Ruilen - ledereen die wat te rui len heeft kan vrijdag 5 januari te recht in café De Goede Verwachting in Lewedorp. Mun ten, oude ansichten, postzegels en allerlei andere objecten kun nen er worden geruild. De organi satie hoopt bestaande contacten te versterken en nieuwe op te bouwen. Kazan de Wolfgroep - De Ka zan de Wolfgroep heeft allerlei bruikbare onderdelen van het voormalige groepsgebouw (hout) in de verkoop. Wie belangstelling heeft kan zaterdag 6 januari te recht in het gebouw aan de Kruitmolenlaan 1 in Middelburg. De verkoop begint om 10 uur en is tegen 12 uur afgelopen. Coopertest - Wie zijn of haar conditie wil testen kan donder dag 11 januari terecht in Goes. Op die dag houdt de Goese atle tiekvereniging AV '56 een Coo pertest. Elk kwartier wordt vanaf 19 uur zo'n test afgenomen. Talent - De Schaakclub Vlissin gen is op zoek naar talent. Daar om houdt deze vereniging op woensdag 10 januari een open dag, waar een aantal toernooitjes wordt gespeeld. De open dag wordt gehouden in de Wllem III kazerne tussen 18.45 en 20 uur. Snertwandeltocht - De wan delsportvereniging 't Zand heeft voor zaterdag 6 januari een fami lie snertwandeling op het pro gramma staan. De route van deze jaarlijkse tocht is vijf kilometer lang. Gestart wordt in het vereni gingsgebouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat in Middel burg om 14 uur. Zaal voetbaltoernooi - De zaal voetbalvereniging Koopcentrum Groenendijk houdt zondag 14 ja nuari een internationaal toernooi in het sportcentrum in Goes. Er doet een groot aantal ploegen uit Zeeland, de rest van Nederland en uit België mee. De aftrap is om 9 uur en de prijsuitreiking staat om 19.30 uur gepland. Winterwandeling - De Zeeuwse Wandelsportbond heeft Ovezan- de gekozen als startplaats voor winterwandelingen op zaterdag 6 januari. Deelnemers kunnen kie zen uit de afstanden 5, 10 en 15 kilometer. Tussen 12 en 13 uur kan worden gestart vanaf Bar Dancing R2 aan de Hoofdstraat. Wallenloop -Behalve Belgische toppers komen waarschijnlijk ook Kim Reinierse en John Vermeule naar Goes om deel te nemen aan de Wallenloop. Die wordt op za terdag 6 januari gehouden in de binnenstad van de Bevelandse hoofdstad. Het programma be gint om 12 uur met de junioren. Rond 14 uur gaan de vrouwen van start en de toppers komen vanaf 15 uur in actie. Extra uitgaven - De Middel burgse Sociale Dienst-directeur Lammermont spreekt dinsdag 9 januari voor de ANBO, de Alge mene Nederlandse Bond van Ouderen, over de wijze waarop een beroep kan worden gedaan op de Sociale Dienst bij extra gro te uitgaven. Deze bijeenkomst wordt gehouden in De Schakel in Middelburg en begint om 14 uur. Alle 50 plussers zijn welkom. Na de pauze worden er spelletjes gedaan. Jezus leeft - Nienke Dijkstra uit Wassenaar bespreekt op woens dag 10 januari het onderwerp 'Je zus leeft in mij'. Ze doet dat op uitnodiging van de afdeling Goes van de Women's Aglow Fellows hip in Hotel Terminus, bij het sta tion van Goes. De bijeenkomst begint om 9.45 uur. Video-informatielijn - Er is nu ook een 06-lijn voor videoliefheb bers. Op het nummer 06-32032951 wordt het aanbod nieuwe topfilms vermeld die ook op video verkrijgbaar zijn. De Stichting Videofilm Festival heeft dit initiatief genomen met Vi- markt bv. Maandelijks worden de tien nieuwste videofilms besproken. Drenkelingen - Het zwembad Poelendaele is zaterdag 6 januari decor voor het Nederlands Kam pioenschap eerste hulp aan dren kelingen. De Middelburgse Van Dixhoornbrigade, die vorig jaar eerste werd, tekent voor de orga nisatie. Dertig teams nemen deel aan de wedstrijden, ze moeten alle dezelfde opdracht uitvoeren. De wedstrijden beginnen om 10 uur en zijn tegen 16 uur af gelopen. 'Café biedt meer dan bier alleen' De tijd dat het café uitsluitend een toevluchtsoord voor chroni sche zatlappen was, is definitief voorbij. Dat bewees de Hore- cavereniging Vlissingen vorige week woensdag tijdens de - inmiddels traditionele - Racketnacht in het Vlissingse Racket centrum. Bezoekers en personeel van tien café's leefden zich daar uit in een squash-, tennis-, badminton- en dartscompeti tie. „In de café's van nu gebeurt veel meer dan alleen een pilsje drinken", zegt organisator Peter Nette (Frapo's), die tijdens de Racketnacht fanatiek het badmintonracket hanteerde. „Nu de mensen in de toekomst nog meer vrije tijd zullen krijgen en het club- en buurthuiswerk bijna wegbezuinigd is, zal de rol van het café binnen de vrijetijdsbesteding alleen maar belangrijker worden". JOVD - De JOVD viert feest. Want in november is een nieuw bestuur gekozen. En omdat dat bestuur vol plannen zit en de af deling Noord- en Midden-Zeeland nieuw leven wil inblazen wordt er op vrijdag 4 januari in de Middel burgse Stadsschouwburg onder het genot van een hapje en een drankje feestelijk kracht aan die woorden gegeven. Ook is er een aantal sprekers uitgenodigd, on der wie burgemeester Jaap van der Doef (PvdA) van Vlissingen. Arnemuiden - De raad van Ar- nemuiden bespreekt met de commissaris van de koningin de profielschets over een nieuw te benoemen burgemeester. Dat ge beurt dinsdag 9 januari 's avonds om zeven uur in het gemeen tehuis. CDA Domburg - A.M. Dek, fractievoorzitter van het CDA in provinciale staten van Zeeland, spreekt op donderdag 4 januari voor de afdeling Domburg van het CDA. Dek beschouwt de ac tuele politiek. De bijeenkomst be gint om 20.15 uur. In het besloten gedeelte van de vergadering wor den de kandidaten voor de ge meenteraad gekozen. Het negatieve imago van 'het ca fé' stamt volgens Nette nog van voor de crisistijd. „Dat was de gouden periode voor de jenever en het biljart. Bij gebrek aan an dere amusementsmogelijkheden verdween pa na zijn werk met het huishoudgeld naar de kroeg, zoals het café toen nog heette". Tegenwoordig gaat het er heel anders aan toe. Peter Nette: „We zitten echt niet te wachten op dronken stamgasten die als een gombal van hun kruk vallen. Die zijn bij ons in ieder geval niet wel kom". In plaats daarvan wordt van de cafébezoeker verwacht dat hij zich actief opstelt. Nette legt daarbij de nadruk op muziek, spelletjes („We zijn gek op spel letjes") en recreatiesporten als squash, volleybal, zwemsporten en zaalvoetbal. „Natuurlijk kun je dat ook in clubverband doen, maar dan ben je wel verplicht om elke week te trainen. Bovendien ligt het niveau bij de clubs en ver enigingen veel hoger". Sport voor de gezelligheid dus, maar ook het organiseren speciale feesten, exposities en complete Risk-toernooien horen bij de vrije tijdsactiviteiten van 'het café'. „Er zijn natuurlijk café's die nooit verder zijn gekomen dan een bil jartje, een pintje en een neutje", zegt Nette. „Maar bijna elk café is wel in een activiteit gespeciali seerd. Soms onbewust, want de schaakavonden en bridgedrives horen er ook bij. Als wij puur als 'kroeg' hadden gewerkt, beston den we geen van allen meer". Ui teraard spelen er commerciële belangen mee, geeft hij toe. „Maar wat dan nog? We spelen in op de vraag van het publiek en we vinden het zelf ontzettend leuk om te doen. Natuurlijk is die extra omzet welkom. Daar kun nen we ook weer nieuwe activi teiten van organiseren. Wij worden tenslotte niet gesubsi dieerd". Collega Willem Houtman (Soif), druk bezig tegenstanders al ten nissend de pan in te hakken, be aamt dat 'het café' meer te bie den heeft dan bier alleen. „On tucht en drankmisbruik zijn al lang niet meer inherent aan het caféschap. In mijn café kom je tussen de middag even een broodje eten en een krant lezen. Het is een ontmoetingsplaats waar je lekker bij kunt praten en natuurlijk ook een borreltje kunt drinken". Het organiseren van sportactiviteiten vindt hij niet di rect een taak voor de horeca. „De Racketnacht is een jaarlijks terugkerend grapje Hoe meer ca fé's er meedoen, hoe beter de sfeer in de stad. Sporten is leuk, moet je elke dag doen, maar niet in caféverband. Daar zijn clubs voor". Toch worden dergelijke activitei- Eén van de organisatoren Peter Nette. ten gewaardeerd door de bezoe kers. „Of het nou om de Racketnacht, de Volleynacht of het jaarlijkse voetbaltoernooi van de horeca gaat, er worden al we ken van tevoren weddenschap pen afgesloten", aldus Wllem de Baat, eigenaar van Astoria en voorzitter van de Horecavereni- ging- In het Racketcentrum vlie gen de ballen en shuttles je ondertussen om de oren. „Zo'n nacht is gewoon gezellig", puft Ageeth na een inspannende bad- mintonstrijd voor De Concurrent „Je bent een hele avond bezig en komt een hoop bekenden tegen. Fanatiek? Ik speel wel om te win nen, ja. En als je voor De Concur rent tegenover Frapo's staat, ga je er toch wel even tegenaan". Sjors houdt het als een van de vele supporters hoofdzakelijk op toekijken. „Maar hier zou ik ook wel aan meedoen. Bij een echte wedstrijd niet, nee. Dan ga je af als een gieter". Tegen vieren verzamelen deelne mers en supporters zich in de kantine voor de uitslag, die, ge zien het luidkeelse gejoel, toch wel belangrijk is. De troostprijzen zijn voor Atlanta, Astoria, Thor, De Concurrent, De Vriendschap en De Hoppit en hoewel sportac- tivteiten dus geen onderdeel van het café zijn, heeft het team van Soif toch de derde plaats weten te bereiken. Een aardige revenge, want vorig jaar kwam het café niet verder dan de allerlaatste plaats. Sjoerd werd tweede, Fra po's („Proost hè, Sjoerd", aldus de captain) nummer één. En alsof zeven uur achter elkaar sporten nog niet zwaar genoeg was, barst er na de prijsuitreiking een feest los dat tot in de nog kleine re uurtjes duurt. En waarbij het bier uiteraard rijkelijk vloeit. 'To drink, or not to drink. That's a stupid question' is het droge commentaar op het shirt van een deelnemer. Ook de Amrobank aan de Markt in Middelburg beschikt nu over een snelkas. De cliëntenhal is daarvoor opnieuw ingericht. Dankzij toepassing van nieuwe electronische technieken kan er sneller gewerkt worden. Opnemen en storten kan tot een bedrag van f 2.500,-. Voor ad vies en informatie heeft de Maro in het centrum van Middelburg een aparte balie gemaakt. Tas - Bij de Vlissingse gemeente politie zijn in de periode van 20 t/m 27 december de volgende gevonden voorwerpen aangege ven: 1 pakje, 1 horloge, 1 beurs, diverse sleutels en een tas. In het dierenasyl bleef het rustig, geen gevonden beesten dus. Hiill Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. mevr. N. Köther-Middelhoek, 19 uur: ds. J. v. Boven. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 uur: ds. H. Verheul, 1 5 uur: ds. P. v/d Kraan. Gereformeerde Gemeente. Zo. onbekend. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", West- dijkstraat 5-7. Do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: ds. Rinkema. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, 19 uur: ds. A.W. Mol. Rooms Katholieke Kerk, H. Willibrordus, za. 19.15 uur. GAPfNGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 14.30 uur: ds. St. Spanier, gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. M.J. van Reenen te Harderwijk, 14.30 uur: ds. J. Geers te Middelburg. Hervormde Kerk, Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. v/d Waal, 14.30 uur: ds. Geers, gez. dienst in Geref. Kerk. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. Pannekoek. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands, 17 uur: dienst. Ned. Hervormde Kerk, Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. J. Dubbing, Middelburg. R.K. Kerk, Der Boede, za. 10.30 uur. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: on bekend. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: dhr. Jorritsma. MIDDELBURG Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A.P. v. Lan- gevelde. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: ds. Messie. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. J. Dubbink. Hofpleinkerk, Hofplein, Zo. 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P.J. Rebel, 17 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: onbekend. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. A.J. Bijl. Koorkerk, Koorkerkhof. 10 uur: dr. J.F. Goud. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: drs. A. v. Klaveren, Wijkgem. Geref. Bond, 17 uur: ds. J. Haeck. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. B.J.W. Schelhaas, Wijkgem. Geref. Bond 11 uur: ds. J. Haeck. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. D.W. Dondorp. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: br. C. Wagenaar. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. v. Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 en 17.00 uur: Ds. W. Smouter. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10.15 uur: Dr. Goud. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom-, bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22. Zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: C. v.d. Zanden. Volle Evangelie Gemeente "De Herberg". (Dam 6) Zo. 10 uur, di. 20 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. B.J. van Haarlem. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36AZo. 10 uur: ds. C.F.H. van Tuyll, knd. jongste en oudste groep, 17 uur: ds. M. de Boer. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. B.J. van Haarlem. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur: ds. H.W.J. Faassen. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 19 uur: ds. Rebel, 10 uur: ds. H.W.J. Faassen in Geref. Kerk. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: drs. D. Westerneng, 17 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. M. Lorier, knd. groep 1-5. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. D. v. Boven, 19 uur: ds. M. Lorier. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. J. v.d. Putte. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Zo. Martinuskerk, Kerklaan 19. zo. 10 uur: Parochiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 en 14.30 uur: ds. W.P. Janssen. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. M. Rebel. Doopsgezinde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. Messie. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Blijdorp. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Mak- kinga, 17 uur: ds. Glashouwer. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: mevr. ds. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. De Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 1 9 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: Eredienst, ds. C.E. v.d. Ploeg, 10.15 uur: Bij belstudie. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: br. C. Vader. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Bu- teyn. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestants Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11.00 uur: ds. J. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Nauta, 19 uur: ds. de Boer. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9 .30 uur: ds. F. Jansen. Do. 4 t/m wo. 10 jan. '90 HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: A.P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Zondag tot 24 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstr. 15, tel. 11501. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur, (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: F. v/d Berg, Gies- senburg 1 2, tel. 65253. Zondag tot 24 uur: R.M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Visites aanvra gen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND. ARNEMUIDEN. MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: P. Kodde, Oude Vlis- singseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15811. Zon dag: A.G. Bouwmeester, Stationsplein 1, Arnemui den, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE. SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: R. van Tol, p/a Markt 10, Veere, tel. 01181-1271. WESTKAPELLE. DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOU TELANDE. MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van f 1 tot 12 uur: H. Steunenberg, Westerbaan 18, Souburg, tel. 01184-60104. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Souburg, C. v. Perestraat 1, 01184-61593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: E.F.M. v.d. Akker te Oostburg, 01184-60860. Dierenarts R. Roskam, kleine huisdieren Meliskerke, (Kelderweg 1) tel: 01189 - 2838. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Kraamzorg 24 uur bereik baar onder nummer 01100-16703. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg. Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39 41 Middelburg, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. VBOK: (Ver. ter bescherming van het ongeboren kind), tel. 01180-35736. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395). PATIËNTENPLATFORM ZEELAND: Leliestraat 10. Goes. tel. afspraak van 9 tot 12 uur, tel. 01100-30911. CENTRAAL MELDPUNT VOOR VRIJWILLIGE THUIS HULP: Molstraat 13 te Middelburg, tel: 01180 - 12004, iedere werkdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur.

de Vlissinger | 1990 | | pagina 17