i Inlaag 's-Gravenhoek Middelbaar beroepsonderwijs KWALITEITS MEUBELEN TEGEN EXTRA LAGE PRIJZEN PAAUWE'S WONINGINRICHTING Kruiningen- Perkpolder Nieuwjaarsreceptie aanvraag van den ijssel te middelburg Bankstellen Salonkasten Salontafels Messing Eetkamers Show-model slaapkamer VOOR DE HALVE PRIJS IN liU ROUP provinciale griffie 7.995,- 8.995,- 4.595,- 4.595,- 2.595,- 9.950,- 4.850,- 7.850,- 4.750,- 4.950,- 9.495,- 3.990,- 9.950,- nu 1 nu 5995,- nu 3495,- nu 3950,- nu 1595,— nu 2450,- nu 2795,- nu 2890,- SCHUTTERSHOF 8-GOES tel. 01100-13185 donderdagavond-koopavond fc (OM M ISSI lis Het middelbaar beroeps-onderwijs (mbo) moet worden ver sterkt en vernieuwd. Dat is de strekking van het wetsvoorstel Sectorvorming en vernieuwing in het middelbaar beroepson derwijs. Fusies ïÊSfk. PZC-steunpunt Vlissineen-Centrum 3-1-1 zits leder roomkleur, van 14.780,-.... nu 3-1-1 zits leder antiek 2-3 zits leder blauw 3-zitsbank leder beige 2-2 zits stof ivoor-lak 2-3 zits leder-streep 2-3 zits eiken mohair 3-1-1 zits eiken-stof 3-1-1 zits noten-leer 3-1-1 zits noten-leer 3-1-1 zits noten mohair 2-3 zits rose-stof 3-1-1 zits barok-stof Vitrine-kast 3-deurs eiken, van 7495,— Stijlkast 2-deurs eiken Vitrine-kast mahonie Vitrine-kast 4-deurs wit Vitrine-kast 2-deurs wit Dressoir 4-deurs noten T.V.-meubel eiken Secretaire-kast eiken Grote kollektie voor extra lage prijzen Salontafels, Lampentafels, Etagerès, Slaapkamers en Vitrines. CJ1 <0 CO cn Tafel-4 stoelen rotan/glas, van 3240,—.. nu 2495,— Tafel-4 stoelen eiken »en Tafel rond-4 stoelen eiken, van 5110,-HU 3750, Klaptafel-4 stoelen eiken, van 4645,—nu 3595,— Tafel-rond-4 stoelen noten-wit, van 4315,—... nu 3250,— 4-stoelen webbing-rug eiken, van 2620,—nu 1995, eiken-patiné ledikant 160x200, 2-nachtkastjes, toiletspiegel, 3-deurskast van 11.025,—... 6990,- Dit alles is een kleine greep uit onze opruiming. Loop eens binnen en U ziet nog veel meer echte koopjes. DE FAAM - DE VLISSINGER ABDI J *-;>* - vsrr. De stichting Het Zeeuwse Land schap vraagt subsidie voor de aanleg van een vogeleiland in de inlaag 's-Gravenhoek aan de Oosterschelde op Noord-Beve land. De statencommissies voor ruimtelijke ordening en voor bestuurszaken beslissen in hun vergaderingen van januari over de toekenning van een bedrag van 25 duizend gulden. Het vogeleiland moet broedgele- genheid gaan bieden aan visdie- ven, grote, noordse en dwerg sterns, bontbek- en strandplevie- ren en kluten. De soorten vormen een speciale groep kustvogels. Het zijn pioniersoorten, wat in houdt, dat zij zowel op het strand, op het schor en in de inlagen broeden. De inlaag doet nu voornamelijk dienst als rust- en fourageer- gebied. Broedvogels kunnen er nog niet zo goed terecht, doordat een groot deel van het gebied uit open water bestaat. Het eiland moet aan de westkant van de in laag, midden in het water komen, opdat de vogels zo weinig moge lijk worden verstoord, hetzij door ratten, honden of mensen. De vo gelsoorten, waarop wordt ge mikt, geven de voorkeur aan een onbegroeid broedterrein en daar om wordt het eiland voorzien van een schelpenlaag. Het dagelijks bestuur van de pro vincie adviseert de subsidie van 25 duizend gulden te verlenen. Het resterende bedrag van 20dui- zend gulden hoopt Het Zeeuwse Landschap te krijgen van het An jerfonds en het Wereld Natuur Fonds. h Vanaf maandag 8 januari moet op het veer Kruiningen-Perkpolder rekening worden gehouden met wachttijden. De dubbeldekkers Prinses Christina en Prins Willem Alexander worden na elkaar voor de jaarlijkse onderhoudsbeurt uit de vaart genomen. Ervoor in de plaats wordt met een enkeldekker gevaren. Vrachtverkeer moet bij de over tochten met de enkeldekker reke ning houden met een kleinere doorrijhoogte: wagens boven de 4.00 meter kunnen er niet mee worden overgezet. Auto's met een hoogte tussen 3.90 en 4.00 meter kunnen alleen bij een gun stige waterstand aan boord. De beurtelingse vaarten met een enkel- en een dubbeldekker op het veer zullen ongeveer tien we ken duren. Op de aanlegplaatsen in Kruinin gen en Perkpolder kan telefonisch worden geïnformeerd naar de eventuele wachttijden. De num merszijn: Kruiningen 01130-1466 en Perkpolder 01148-1234. De statencommissie voor wel zijn opent het provinciale verga derjaar maandag 8 januari, 14.00 uur. Op de agenda staan het vooront werpplan geestelijke gezond heidszorg met de nota van antwoord, subsidie voor de oude renbonden, de opheffing van de Zeeuwse bibliotheekraad en de fusies in het middelbaar beroeps onderwijs. Kinderopvang voor provinciaal personeel en subsidie voor de stichting Manifestatie Abdij komen ook aan de orde. De afdeling basisonderwijs en speciaal onderwijs van de provin ciale onderwijsraad vergadert woensdag 10 januari, 14.00 uur. De afdeling moet gs adviseren over in hun voortbestaan bedreig de basisscholen in Vlissingen, Middelburg, Zaamslag en Noord- gouwe. Andere agendapunten zijn de voortgang in de samen werking tussen het regulier en speciaal onderwijs, het vooront werpplan jeugdhulp-verlening en de vierjarigen-maatregel. De statencommissie ruimtelijke ordening bespreekt vrijdag 12 ja nuari, 9.30 uur, subsidies aan Het Zeeuwse Landschap voor een na- tuurbouwproject in de inlaag 's-Gravenhoek en de aankoop van de wallen van Retranchement. Verder staat het voorbereidings schema landinrichting op de agenda. Vrijdag 12 januari, 14.00 uur, ver gadert de statencommissie voor milieu. De bijeenkomst begint in de film zaal van de provincie. Abdij 9, Middelburg, met vertoning van een voorlichtingsfilm over afzon derlijke inzameling van groente-, fruit- en tuinafval. De vergadering wordt voortgezet in een commissiekamer, waar besproken worden bijdragen in de kosten van onderzoek naar een schoner stroomgebied van de Schelde en in een milieuvoorlich tingsfilm van de gezamenlijke pro vincies. Op de lijst van ingekomen stuk ken zijn vermeld het ontwerp- beleidsplan Westerschelde, de startnotities milieu-effectrappor tage Dow Benelux en richtlijnen baggerspecie. Alle vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. Wie belangstelling heeft voor de voorlichtingsfilm die getoond wordt in de commis sie milieu moet zijn in het infor matiecentrum, Abdij 9, Middel burg. Woensdag 3 januari 1990 I EUWS Opleidingen, die zijn gericht op dezelfde sector in de arbeids markt of een beroepencategorie moeten worden samengebun deld en de onderwijs-program- ma's moeten worden vernieuwd. Gevolg is, dat veel scholen ge dwongen worden samen te gaan, doordat een variëteit aan opleidingsmogelijkheden moet worden geboden en doordat een school met minder dan zeshon derd leerlingen niet kan voortbe staan. Voor agrarische onder wijscentra ligt de bestaansgrens op vierhonderd leerlingen. Per school moet het onderwijs aanbod bestaan uit oriëntatie- en schakelopleidingen en opleidin gen die in kwaliteit vergelijkbaar zijn met het huidige middelbaar beroepsonderwijs. Onderling va riëren de opleidingen in niveau en in tijdsduur. Op termijn, gedacht wordt aan 1992, komt daar mo gelijk nog bij een theoretische opleiding, vergelijkbaar met het voorbereidend hoger beroepson derwijs, die toegang moet ver schaffen naar het hoger beroeps onderwijs. De scholen stellen zelf het eind examenprogramma op, waarbij zij zich baseren op grenzen, die het rijk stelt. Het provinciaal bestuur moet het rijk adviseren over de fusies in het mbo. Daarbij wordt onder meer gekeken naar de bereikbaarheid van de opleidingen, de regionale spreiding van de arbeidsmarkt, het aantal leerlingen en de con centratie van de opleidingen op één plaats. Op Walcheren fuseren het mid delbaar technisch onderwijs, het middelbaar nijverheidsonder wijs, het middelbaar dienstverle nend en gezondheidszorg onder wijs en het beroeps-begeleidend onderwijs. Daaronder vallen on der andere de mts, nautische opleidingen aan het maritiem in- Mdgo in Vlissingen stituut De Ruyter en de school voor mdgo/mhno in Vlissingen en de Waayenburg in Middelburg (onder andere mode en kleding). Ook het kort middelbaar beroeps onderwijs wordt in de nieuwe vorm opgenomen, inclusief de niet technische opleidingen hore ca, detailhandel en administratie. Economie blijft er buiten, maar er worden voorbereidingen getrof fen voor samenwerking. Het aantal schoolgebouwen moet worden teruggebracht naar vier tot vijf. Zij moeten tweeduizend leerlingen herber gen. Het Delta College in Middelburg met economisch en administra tief, middenstands-, horeca- en toeristisch onderwijs blijft zelf standig. De school heeft 1500 leerlingen. In Goes blijven drie aparte institu ten over. De Vakschool (uiterlijke verzorging), de laboratorium- school Zeeland en het kmbo gaan samen en krijgen daardoor dui zend leerlingen. Zij blijven elk op de eigen lokatie gehuisvest. Ter Welle blijft apart bestaan met sport en bewegen en assistentie in de gezondheidszorg. Er zijn zes honderd leerlingen. Het agrarisch onderwijscentrum in Goes krijgt 468 leerlingen en komt dus ruim boven de norm van Zaterdagmiddag 6 januari houdt de commissaris van de koningin met zijn echtgenote namens het provinciaal bestuur receptie ter gelegenheid van Nieuwjaar. In het statenzaalcomplex, Abdij 10, Middelburg, zijn de ontvang kamer in de voormalige ambtswo ning en de voorzaal of koffieka mer van de statenzaal voor de ge legenheid beschikbaar. Bij grote toeloop kan ook de omloop (de onlangs met glas afgesloten gaanderij) erbij worden betrok ken. Het commissaris-echtpaar houdt zich afwisselend in een der ruim ten op, waardoor geen gebruik meer hoeft te worden gemaakt van het lettersysteem uit voor gaande jaren. De receptie, die van vier tot zes uur duurt, wordt opgeluisterd door het trio Leen Zietse. De bijeenkomst wordt besloten met het gezamenlijk zingen van het Nederlandse en het Zeeuwse volkslied. Zeeuwsch volkslied Geen dierder plek voor ons op aard, Geen oord ter wereld meer ons waard, Dan, waar beschermd door dijk en duin, Ons toelacht veld en bosch en tuin; Waar steeds d'aloude Eendracht woont En welvaart 's landmans werk bekroont, Waar klinkt des Leeuwen forsche stem: "Ik worstel moedig en ontzwem!" Het land, dat fier zijn zonen prijst, En ons met trots de namen wijst Van Bestevaer en Joost de Moor, Die blinken zullen d'eeuwen door Waarvan in de historieblaén De Evertsen en Bankert staan, Dat immerhoog in eere houdt Den onverschrokken Naerebout. Gij, Zeeland, zijt ons eigen land, Wij dulden hier geen vreemde hand, Die over ons regeeren zou, Aan onze vrijheid zijn wij trouw. Wij hebben slecht één enk'le keus: "Oranje en Zeeland!" da's de leusl Zoo blijven wij met hart en mond, Met lijf en ziel: goed Zeeuwsch goedrond. 400. Een zelfstandig centrum is noodzakelijk, vinden gs, omdat de spreiding daarmee het best wordt gediend. Het centrum, dat nieuw is voor Goes, wil met de collega instelling in West-Brabant samen werken. De fusie in Zeeuwsch-Vlaande- ren beslaat het hele scala aan middelbare opleidingen in de re gio. Daaronder vallen de mts meao. De Leeuwtjes en het (deel tijd) kmbo in Terneuzen en de rk school voor mdgo in Hulst. Geza menlijk kome n zij op 1400 leerlin gen. Alleen door de fusie kunnen alle vormen van beroepsonder wijs in Zeeuwsch-Vlaanderen behouden blijven. Gs adviseren ook over een scho lenfusie op Goeree-Overflakkee vanwege van het beiang van de scholen voor Zeeuwse leerlingen. De meao in Oude Tonge wordt uit gebreid met een mts en krijgt dan 600 leerlingen. De statencommissie voor welzijn bespreekt het advies in haar ver gadering van 8 januari. Provincia le staten bepalen hun standpunt op 9 februari. De tweede kamer uit gedeputeer de staten houdt dinsdag 9 januari, 10.00en 10.20uur, zitting. Inwo ners van Sas van Gent en Middel burg hebben beroep aangetekend tegen de beslissing van hun gemeente-bestuur op aanvragen voor algemene bijstand. Partijen worden door de kamer gehoord. De zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. n Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag Autobedrijf Van den IJssel te Middelburg heeft bij hen op 22 november 1989 een aanvraag om vergunning ingevolge de Afvalstoffenwet ingediend voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting, bestemd voor het bewaren, overladen, bewerken, verwerken en vernietigen van autowrakken, op een perceel aan de Oostperkweg 6-8 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie N, nr. 344. Ter inzage De aanvraag met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter.inzage van 4 januari 1990 tot en met 5 februari 1990 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Middelburg, op werkdagen van 8-12 en van 13-17 uur en iedere donderdagavond van 18-21 uur (na telefonische afspraak: 01180-75000, tst. 413). op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42, te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 5 februari 1990 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werk dagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middel burg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het geven van de gevraagde vergun ning en wel tot en met 5 februari 1990. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom verzocht wordt, kunnen tot en met 29 januari 1990 tegen de aanvraag mon delinge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (01180-31670). Middelburg, 3 januari 1990. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Boekhandel Bikker, Walstraat 94, Vlissingen. U kunt hier terecht voor opgave advertenties PZC en de huis-aan-huisbladen Vlissinger/Faam; abonnementen PZC; berichten en interne post voor doorzenden aan alle afdelingen hoofdkantoor PZC, Oostsouburgseweg. Telefonische inlichtingen: 01184-84000 van 11.950,-nu van 5.695,-nu van 9.150,-UU van a 4.170,-HU 3 van 11.650,-nu van 7.820,-Ml van 10.885,-nu van 9.750,-HU van 9.750,-UU van 12.880,-nu van 7.210,-Ml van 13.900,-nU van 7990,— van 4700,— van 7360,— van 2990,— van 3725,— van 3575,— van 3890,— va van 5970,—HU 4750,

de Vlissinger | 1990 | | pagina 11