Jeugd hulpverlening Provinciale kantoren gesloten Kerst Inn: vier lustrums succes PROVINCIE; ZEELAND GRANDIOZE KERSTAANBIEDING Nieuwe tarieven veren Nieuwjaars receptie vergunning east asiatic timber holland bv Fa. BAUEU ZN. AANHANGWAGENVERHUUR RUIM GESORTEERD IN: Alles voor de hond en de kat! MO,- f 15,— 25 01184-79508. Balie voorlich ting dicht J.H. HEYNSDIJK 20 boedelbak DIVERSE TYPEN OPEN EN/OF GESLOTEN BEL GRATIS06-0221992 mm Tot 20 januari kunnen bij provinciale staten reacties worden in gediend op het voorontwerp-plan jeugdhulpverlening. In het plan geeft het provinciaal bestuur aan welke voorzieningen er moeten zijn en hoeveel geld daarmee is gemoeid. WET CHEMISCHE AFVALSTOFFEN KENNISGEVING VAN DE AANVRAAG OM EEN VERGUNNING. OLIEBOLLEN OLIEBOLLEN OLIEBOLLEN Staanplaats Kleine Markt-Walstraat Vlissingen dierenspeciaalzaak Kanaalstraat 17 Oost-Souburg Tel.: 01184-64576 Vogels Molens Kooien Knaagdieren Vissen Aquaria Hengels Ruitersport Surprises WIJ WENSEN U PRETTIGE FEESTDAGEN provinciale griffie THE HEAVENLY FEELING OF COMFORT 10% KORTING OPRUIMING Meisjeslaarzen30,- Bunnies jeugdschoenen, v.a60,- Clarkes jongensschoenen, v.a50,- Damesschoenen, v.a.... 30,- Dameslaarzen, v.a60,- Herenschoenen, v.a50,- en nog diverse voordelige AANBIEDINGEN Kanaalstraat 1 Oost-Souburg op niet afgeprijsde artikelen Bij besteding van minimaal f 50,—- bepaalt u zelf uw korting door het trekken van een envelop met een waardebon van: Deze aanbieding geldt per klant per paar! Vlissingen - ESSO Station Macor B.V., Sloeweg I I fedelbak AANHANG WACLNVERHUUR DE FAAM - DE VLISSINGER ABDIJ I m Woensdag 3 januari gaan de nieuwe tarieven in voor de veerbo ten over de Westerse helde. Vanaf dat tijdstip worden voetgan gers en (brom)fietsers gratis overgezet. Voor auto's, vracht auto's, bussen, motoren en scooters, samengevoegd in de ca tegorie voertuigen, gaan de prijzen omhoog. De automatisering in de kaart verkoop, die in de loop van het jaar wordt ingevoerd, vormt de aanleiding voor de verande ringen. De voertuigen worden naar lengte onderscheiden: tot en met 6 meter, tot en met 12 me ter en tot en met 18 meter. Een enkele reis voor voertuigen tot en met zes meter kost in de periode 16 september tot 15 mei f 7,50 en 15 mei tot 16 september f 10,—. Voor lange re voertuigen is de prijs tot en met 12 meter f 14,50 en tot en met 18 meter f 23,—. Hierin wordt geen zomer- en winterta- rief gehanteerd. De 20- en 40-vaartenkaarten worden gehandhaafd tot het moment van invoering van de automatisering, met een speci aal tarief voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen. De 20-vaartenkaarten voor voer tuigen tot en met 6 meter komen op f 74,— (Zeeuws-Vlamingen f 57,— voertuigen tot en met 12 meter f 141,- (f 124,-) en tot en met 18 meter f 231,— {f 214,-). Bij de 40-vaartenkaarten zijn de prijzen voor voertuigen tot en met 6 meter f 116,— (Zeeuws- Vlamingen f 96,— tot en met 12 meter f 216,- f 194,-) en tot en met 18 meter f 352,— (f 330,-). De kaarten "personenauto met bestuurder" komen overeen met de categorie voertuigen tot en met 6 meter, "vrachtauto met bestuurder" met voertuigen tot en met 12 meter en "vrachtauto met aanhangwagen met bestuurder" met de categorie tot en met 18 meter. De 20- en 40-vaartenkaarten, die tot en met 2 januari 1990 worden gekocht, blijven nog een paar maanden geldig: tot en met 2 maart. Voor de 20-vaartenkaart is bo vendien bepaald, dat van 3 maart tot 19 mei het niet ver bruikte deel wordt terugbetaald bij inlevering van de kaart in het provinciehuis in Middelburg. De regeling geldt niet voor de 40-vaartenkaart. Na 2 maart zijn die kaarten dus van onnut. Vanaf het moment van de ge automatiseerde verkoop wordt gewerkt met waardekaarten, die voor alle categorieën voertuigen kunnen worden gebruikt. De lengte van het voertuig is bepa lend voor het bedrag, dat wordt afgeschreven. Ook dan geldt voor inwoners van Zeeuwsch- Vlaanderen een extra korting. De 20-vaartenkaarten/boekjes voor personen vervallen, door dat voetgangers vanaf 3 januari gratis overgaan. De blauwe boekjes voor kinderen van vier tot tien jaar en de gele kaarten en boekjes kunnen van 3 maart tot 19 mei in het provinciehuis worden ingeleverd, waarbij het niet verbruikte deel wordt te rugbetaald. Ook de werknemers- en scholie- renkaart vervalt. Aanvragen voor restitutie moeten worden ge daan bij het agentschap, waar de kaart is gekocht. De jaarabonnementen 1989, die alleen aan inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen zijn ver strekt, blijven geldig tot het daadwerkelijke tijdstip van in voering van de automatisering. Zolang de jaarabonnementen van kracht blijven, geldt de prijs van 1989. Doordat voetgangers en (brom)fietsers gratis varen, is het jaarabonnement dan alleen te gebruiken door automobi listen en motor- en scooter rijders. Vervoer van pakjes is na 2 janua ri niet meer mogelijk. Restitutie op niet gebruikte vrachtzegels en andere formulieren kan wor den gevraagd bij het agent schap, waar zij zijn gekocht. Verder vervalt de mogelijkheid tot het stallen van (brom)fietsen. Voor alle restitutieregelingen zijn vanaf 3 januari speciale for mulieren verkrijgbaar op de aan legplaatsen. WÊÊ Woensdag 20 december 1989 IEUWS De plannen van de gezamenlijke provincies zijn de basis, waarop het rijk de jeugdhulpverlening gestalte moet geven. Algemeen uitgangspunt is, dat kinderen en jongeren zo dicht mogelijk bij huis de hulp krijgen, die zij nodig hebben. Alleen voor heel specialistische hulp moet dan nog een beroep worden ge daan op landelijke instanties. Vermeld wordt, dat er in Zee land een redelijk aanbod is van pleeggezinnen. Het is raadzaam te zoeken naar een grote ver scheidenheid in gezinnen en zo wel de pleegouders als de werkelijke ouders ter zijde te staan. De opvang van hele ge zinnen moet meer aandacht krij gen, waarbij het vooral gaat om therapeutische gezinsverple ging- Er moeten meer plaatsen komen in kindertehuizen. Er is vooral be hoefte aan plaatsen voor kinde ren in de leeftijdsgroepen nul tot zeven jaar en twaalf tot zestien jaar. Ook voor jong-volwassenen (boven achttien jaar) zijn er te weinig plaatsen. Hetzelfde geldt voor de crisisopvang van 16- tot 18-jarigen en voor jong-volwas senen. Enerzijds moeten de voorzienin gen zoveel mogelijk over de pro vincie worden gespreid, maar anderzijds moet ervoor worden gezorgd, dat de capaciteit niet te klein wordt, waardoor sommige vormen van zorg niet meer kun nen worden geboden. De huizen, die er nu zijn variëren van 3 tot 49 plaatsen. De tehui zen moeten samenwerken met de ambulante hulpverlening. Dat is van belang voor de begelei ding van de jongeren en de ge zinnen, waaruit zij komen. Bovendien kan de nazorg via de ze sector verlopen. Voor dagopvang zijn er in Zee land 110 plaatsen, verdeeld over Boddaertcentra voor kinderen van zes tot twaalf jaar en medi sche kleuterdagverblijven. De woonhuizen, die nu worden ge bruikt, moeten worden verbe terd. Er zou in Goes een Boddaertcentrum bij moeten komen. Ook moet worden beke ken of er in Zeeland dagopvang kan komen voor de oudere jeugd (16 tot 18 jaar). Bij de am bulante hulpverleningsinstan ties moet meer bekendheid worden gegeven aan de moge lijkheden voor dagopvang. In de ambulante jeugdhulpverle ning werken de raad voor de kin derbescherming, de afdeling jeugdzorg van RIAGG (regionale instelling voor ambulante gees telijke gezondheidszorg). Jeugd en Gezin, de voogdij-afdeling van kinderzorg, de stichting jongeren-adviescentrum Zee land (JAC) en het algemeen maatschappelijk werk. Gesteld wordt, dat de instanties hun werkzaamheden meer op elkaar moeten afstemmen en meer ge zamenlijk moeten optreden. Ook zou voor sommige onderdelen een betere spreiding over de pro vincie moeten worden gerea liseerd. De diensten van de provincie zijn in de tijd tussen kerstmis en oud en nieuwjaar gesloten. De exac te termijn is maandag 25 de cember tot en met maandag 1 januari. De diensten zijn provinciale grif fie, provinciale waterstaat, inclu sief de dienstkringen in Zierik- zee, Goes, Middelburg en Axel, de provinciale planologische dienst en de archiefinspectie De veerboten over de Wester- schelde varen volgens de dienst regeling, maar het kantoor van In het onderdeel preventie van het plan wordt ingegaan op de kinder- en jeugdtelefoon, de stichting spel- en opvoedings voorlichting en het bureau ver trouwensarts kindermishande ling. De stichting spel- en opvoe dingsvoorlichting werkt vanaf een centraal adres in de provin cie, dat slecht bereikbaar is door de beperkte openingstijden. Dat komt doordat met de Zuidhol landse voorziening wordt ge werkt. Zeeland moet een eigen bureau krijgen. De drie instellingen die preven tief werk doen, zouden meer moeten samenwerken met de andere vormen van jeugdhulp verlening in de provincie. Het plan is toegezonden aan de jeugdhulpverlenende instanties, de provinciale beraadsgroep jeugdhulpverlening, de scholen voor speciaal onderwijs en de gemeenten in Zeeland. Exempla ren zijn verkrijgbaar bij het pro vinciaal informatiecentrum. Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Reacties op het voorontwerp kunnen tot 20 januari schrifte lijk worden ingediend bij Provin ciale Staten van Zeeland, post bus 6001, 4330 LA Middelburg. De statencommissie voor wel zijn bespreekt het plan en de reacties 12 februari. In de ver gadering kan - tijdens het spreekrecht voor het publiek - ook mondeling worden ge reageerd. de provinciale stoombootdien sten is in de periode beperkt bezet. Namens het provinciaal bestuur houden de commissaris der ko ningin dr. C. Boertien en zijn echtgenote Nieuwjaarsreceptie op zaterdag 6 januari. De bijeenkomst wordt van 16.00 tot 18.00 uur belegd in het Statenzaalcomplex, Abdij 10, Middelburg. De receptie wordt opgeluisterd door het trio Leen Zietse. Gebruik is, dat de samenkomst wordt besloten met het zingen van het Zeeuwse en Nederland se volkslied. Dinsdag 2 en woensdag 3 janua ri is de voorlichtingsbalie in het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9, Middelburg, ge sloten voor het publiek. De tijd is nodig voor inventarisatie van het voorlichtingsmateriaal. Aanvragen voor brochures, no ta's en dergelijke kunnen telefo nisch worden gedaan op de nummers 01180-31394 en 31396. m Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Het begon ooit met een radio- oproep van een dominee op de radio. Nu - twintig jaar later - is de Vlissingse Kerst Inn uitge groeid tot een instituut, dat niet meer is weg te denken. Ook dit jaar weer, want eerste en tweede kerstdag staat de Kerst Inn in het dienstencentrum Bachten Reede weer bol van de activiteiten. Dit jaar is er een extra Zeeuws tintje gegeven aan de Kerst Inn. De eerste kerstdag begint de Kerst Inn met een gezellig sa menzijn onder het genot van een kopje koffie, waarbij met elkaar praten of spelletjes doen tot de mogelijkheden behoort.Na 14 uur wordt een oud Vlaams spellen- circuit opgebouwd en vanaf De minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer - gelet op de betreffende voorschriften van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne - maakt bekend dat hij op 20 november 1989 een aan vraag heeft ontvangen van M &T Chemicals B.V. te Vlis- singen om een vergunning op grond van de Wet chemi sche afvalstoffen voor het verwerken van chemischp afvalstoffen op een terrein gelegen aan de Haven 9850, Europaweg Zuid te Vlissingen-Oost. De aanvraag en de daarbij behorende stukken liggen ter inzage vanaf 22 december 1989 op de volgende plaat sen: 1. in het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Dokter van der Stam- straat 2 (gebouw A, kamer 133) te Leidschendam op werkdagen van 9.00-12.00 uur en van 14.00-16.00 uur. 2. in het gemeentehuis van Vlissingen, afdeling Milieu zaken op werkdagen van 8.30-12.30 uur en van 13.30-15.00 uur, alsmede op woensdagavond bij het stafbureau Voorlichtingen Inspraak van 17.15 tot 20.15 uur na telefonische afspraak tel. 01184-87204. Gemotiveerde bezwaren kunnen door een ieder tot 23 januari 1990 schriftelijk worden ingebracht bij de Minis ter van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer en dienen te worden gezonden aan de Directie Afvalstoffen, postbus 450,2260 MB Leidschen dam. Degene die een bezwaarschrift indient kan daarbij schriftelijk verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Er zal geen openbare zitting gehouden worden. Dege nen, die daarom telefonisch verzoeken (tel. 070- 3209367, tst. 2035) zullen tot 16 januari 1990 in de gele genheid worden gesteld mondeling bezwaren in te brengen. Er zal alsdan een gedachtenwisseling plaats hebben waarbij ook de aanvrager aanwezig kan zijn. Na afloop van deze termijn blijven de aanvraag en de daarbij behorende stukken, alsmede eventueel nog te ontvangen aanvullingen, voor een ieder tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden inge steld tegen de beschikking op de aanvraag, ter inzage liggen. De aandacht wordt erop gevestigd dat degenen die bezwaar hebben ingebracht op een van de hiervoor aangegeven wijzen, alsmede een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerpbeschikking in te dienen. Desgewenst kan na telefonische afspraak een monde ling toelichting op de stukken worden verkregen bij de Directie Afvalstoffen van het Ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (tel. 070- 3209367, toestel 2535). 19.30 treedt de Zeeuwse liedjes zanger Peter Dieleman voor het voetlicht. Tweede kerstdag begint als de eerste en 's middags komt de volksdansgroep De Klompendan sers uit 's Heerenhoek met een wervelende show. De Bintjes zor gen 's avonds voor afwisselende accordeonmuziek bij het bin- gospel. Dankzij steun van de ge meente en het bedrijfsleven. Ook de. talrijke vrijwilligers maken het mogelijk dat deze Kerst Inn nu al vier lustrums een succes is. Wie overigens slecht ter been is kan gebruik maken van een op haaldienst. Informatie daarover: 01184-79025 of 01184-66776. Tijdens de kerstdagen: 01184-12706. iedere dag geopend van 10 tot 18 uur en op koopavonden tot 21 uur o.a. - Laarzen - Caps - Broeken enz. enz. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag Bravenboer Scheers BV Raadgevende Ingenieurs heeft namens East Asiatic Timber Holland BV te Baarn bij hen op 21 juni 1989 een aanvraag om vergunning ingevolge de Hinderwet ingediend. Het betreft het oprichten en in werking hebben van 9 windmolens op een perceel aan de Europaweg-Noord, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie M, no. 655 en gemeente Borsele, sectie A, nos. 849 en 951. Ter inzage Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten de ge vraagde vergunning te verlenen onder voorschriften ter voorkoming of beperking van ge vaar, schade of hinder buiten de inrichting. De aanvraag, de vergunning en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 21 december 1989 tot en met 22 januari 1990 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond tele fonisch afspreken 01184-87204); in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond in de openbare bibliotheek, Stengeplein 1, te Heinkenszand van 17-20 uur; op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. De provinciale griffie is gesloten op 27, 28 en 29 december 1989. Beroep Vanaf 21 december 1989 tot en met 22 januari 1990 kan tegen voornoemde vergunning beroep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22, 2e lid of 28, 1e lid onder c. van bovenge noemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belanghebbende die aan toont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De vergunning wordt op 23 januari 1990 van kracht, ten zij overeenkomstig artikel 107 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 4, 1e lid van de Tijdelijke Wet Kroongeschillen, een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Middelburg, 20 december 1989 sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 Kanaalstraat 47 Tel. 01184-61258 Oost-Souburg

de Vlissinger | 1989 | | pagina 9