TIPS VOOR UW KERST DINER Stokbrood bij bakkerij Mostert verser dan vers KERSTCIRCUS AHOY': NOG NOOIT VERTOOND Ledematen kun ie niet in de supermarkt kopen 3 33. DE ADVERTORIAL; EEN MANIER OM ANDERS TE ADVERTEREN WINDSURFCENTRUM DE SPECIALIST IN SNOWBOARDS KEES SCHROEVERS VAN DE VRIJBUITER DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 20 december 1989 Snowboarden snelst groeiende wintersport V.' —i Met de vier topmerken Sims, Elfgen, Simmer en Lipsticks is het Windsurfcentrum Zeeland dè spe cialist in snowboards. In de zaak aan de Middel burgse Segeersstraat staat een enorme selectie snowboards, waarover eigenaar Robert-Jan Ras graag alle informatie geeft. Wintersportliefheb bers kunnen de snowboards in het Windsurfcen trum zowel kopen als huren. Snowboarding is de snelst groeiende wintersport, legt Robert-Jan Ras uit. „Het werd uitgevonden aan het eind van de jaren zestig door ene Tom Sims", weet de Middelburgse winkelier. En: „Alle skischolen geven les in snowboarding en alle leeftijdsgroepen kunnen er plezier aan beleven. Snow boarden zit tussen skate boarding en golfsurfen in". Ras heeft vastgesteld - „Ik ben zelf een fervent skiër, maar sinds twee jaar ben ik helemaal gek van snow boarden" - dat het leren even een paar dagen duurt. Maar: „Je leert het sneller dan gewoon skiën. Dat is ook de oorzaak van het succes". Overigens wijkt snowboar den af van monoskiën. Bij monoskiën worden stok ken gebruikt, bij snow- V"«Vv V-V. Bij alle recepten worden altijd afgestreken eetle pels bedoeld. Er zijn set jes maatlepeltjes in de handel van: 1 theelepel, 1 dessertlepel, 1 theelepel en 1 theekopje aan een ringetje. boarden niet. Bij een mo noski staan de voeten pa rallel naast elkaar op één ski. Bij snowboarden wor den de voeten ongeveer geplaatst zoals op een surfplank. Er is een aantal typen snowboards: freestyle, half pipe en slalom. „Hoe kor ter de staalkant, hoe snel ler je draait. Dus freestyle en half pipe hebben een korte staalrand en de sla lom heeft een lange". Snowboards kunnen ge bruikt worden met ski schoenen of snowboardschoenen, maar ook voor bergschoe nen of moonboots. De prij zen voor een snowboard beginnen bij f 895,-. Wie wil huren be taalt bij het Windsurfcen trum Zeeland f 17,50 per dag. WINDSURFCENTRUM ZEELAND SEGEERSSTRAAT 68 MIDDELBURG 01180-34662 De rechtgeaarde Fransman eet zijn stokbroodje op de dag dat hij het heeft gekocht. De dag daar na vindt hij het niet vers genoeg meer. Hoewel Ne derlanders wat stokbrood betreft doorgaans minder kritisch zijn, geven ook zij de voorkeur aan zo vers mogelijk. De Middelburgse bakkerij Mostert heeft dat goed begrepen. De nieuwste specialiteit van deze zaak is halfafgebakken stok brood: stokbrood wat thuis nog even in de oven moet. Hm P „Verser kan het niet", zegt Ad Mostert. „Speciaal met het oog op de feestdagen is dit halfafgebakken stok brood handig. Stokbrood dat op de zaterdag voor kerst in huis wordt gehaald is is maandag tenslotte al weer oud". Overigens hoeft het brood niet lang nagebakken te worden: ze ven tot acht minuten is al genoeg voor een knapperig vers dampend broodje. Bovendien hoef je geen cu linair genie te zijn om dit stokbrood extra lekker te maken: ham, kaas en ana nas ertussen en de ba- quette Hawai is klaar. En zo zijn er nog tal van ande re mogelijkheden te beden ken. „Ideaal voor een snelle hap tussendoor", vindt de bakker. Het halfaf gebakken stokbrood is in de koelkast drie dagen en in de diepvries een maand houdbaar. Larderen is het doorrijgen van vlees met reepjes vers vet spek. B.v. bij droog wild. Zorg bij fondue altijd dat het vlees droog is anders gaat het spetteren. Lever kunt u beter door de bloem rollen. -f-v? •na* W Het laten schrikken van sommige groenten is hoofdzakelijk voor het mooi houden van de kleur. Kappertjes worden op azijn geconserveerd en geven een pittige smaak aan vele gerechten. SS Wil men eieren voor gar nering van tevoren koken en pellen bewaar ze dan onder water met wat zout. Kant en klaar gekochte desserts kunt u verfijnen door een eierdooier, verse vruchten of gehakte.noten er door te roeren. Vóór een zwaar hoofdge recht wordt een lichte soep gegeven, vóór een licht hoofdgerecht een wat krachtiger en voedza me soep. De soep wordt steeds nd het koude en vóór het warme voorgerecht op gediend. Champignons blijven mooi wit als u ze na het wassen meteen bespren kelt met wat citroensap. Prik teentjes knoflook of andere kruiden die later uit het gerecht verwijderd moeten worden aan een houten prikkertje, dan kunt u ze makkelijker te rugvinden. Het voorgerecht moet zich van kleur en smaak van het hoofdgerecht on derscheiden. Dus nooit een kipsalade voor een kiphoofdschotel. De smaak van kip of jonge haantjes komt het best tot zijn recht wanneer bij het bakken of grillen niet te veel scherpe kruiden zijn toegevoegd. Kies een goed ruim wijn glas en zorg dat het glim mend schoon is en natuur lijk ongekleurd. Doe met het flamberen het licht uit dan ziet u hoe de vlammetjes flikkeren. Houd eiergerechten nooit warm, daar worden ze taai en onsmakelijk van. Denk er bij uw keuze van het nagerecht aan dat de ze moet contrasteren met de hoofdschotel. Droge witte wijnen mo gen hooguit 'n uur voor het diner in de koelkast gezet worden. Rozijnen en andere vruch ten zullen minder zakken als u ze even door de bloem heeft gerold. Abrikozen, perziken, to maten e.d. stevige vruch ten pelt u makkelijker als u ze even in heet water heeft gedompeld. Steek de vleesvork bij het voorsnijden niet in het vlees maar houdt hem met de bolle kant op het vlees en gebruik een goed scherp mes. Wild vlees moet goed bestorven zijn dan is het mals en komt de wildsmaak het beste tot zijn recht. Koop daarom wild bij een betrouwbare poelier. Sauzen in pakjes of blik kunnen door toevoeging van wijn, sherry, room, ei erdooier of wat kruiden een eigen karakter krijgen. Groenten mogen niet (pap)gaar gekookt wor den. Ze zijn veel lekkerder als ze nog wat knapperig zijn en u houdt er meer vi taminen in. Halfzoete of zoete en mousserende wijnen mo gen wel "koud" gedron ken worden. Deze kunnen best 'n paar uurtjes in de koelkast gezet worden. Serveer rode wijn niet te warm, deze moet onge veer 14 15 graden zijn. Dan komt het bouquet be ter tot zijn recht. Het unieke van Kerstcircus Ahoy' is elk jaar weer de samenstelling van het programma. Voor niet meer dan tien voorstellingen reizen ar tiesten uit vele delen van de wereld naar Rotter dam, om daar voor die korte periode een samen hangend circusspektakel in en boven de piste neer te zetten. Zo'n programma is in die vorm nooit eerder vertoond. En na die ene kerstweek ook nooit meer te zien. Want na Rotterdam zwermen de artiesten weer uit over de wereld. Dat maakt Kerstcircus Ahoy' telkens weer tot een uitzonderlijke circusgebeurtenis, waarop hooggeëerd publiek uit heel Nederland en cir cusliefhebbers van ver over de grenzen afkomen. Het bijzondere van het Rotterdamse circusevene ment geldt ook de kwali teit. Die is nu al negentien jaren achtereen, van zeer hoog gehalte. Dat kan nauwelijks toeval zijn. Klopt! Kerstcircus Ahoy' heeft zo zijn eigen recept. Gebaseerd op de weten schap dat niet of twaalf of veertien afzonderlijke nummers een programma vormen. Maar dat het gaat om de allesomvat tende opbouw van de voorstelling. Dat is het grote geheim van Kerstcir cus Ahoy'. Producent Fernand Ban ning is de man, die deze formule aantoonbaar be heerst. "Het moet mooi zijn", zegt hij, "en er moe ten een paar vaste ele menten in zitten: verba zing, bewondering, een beetje huiveren, een on verwachte lach, een vleugje vrouwelijk schoon....en dat dan zorg vuldig gedoseerd en ver deeld over een kleine drie uren". Zo is ook Kerstcircus Ahoy' weer tot stand ge komen. Van vrijdag 22 tot en met vrijdag 29 decem ber a.s. te zien is het Rot terdamse Sportpaleis Ahoy'. Een programma ditmaal met opvallend veel dieren. En met artiesten, die nu nog in bijvoorbeeld Oost- Europa, Taiwan en op de Philippijnen werken. Want om tot een uitgebalan ceerde voorstelling te ko men bestaan er voor Ban ning geen grenzen. Dat leidt dan, voor de zo veelste maal in successie, tot een nog nooit vertoon de circusgebeurtenis. Een vluchtige opsomming: Gerd Siemoneit, directeur van het Westduitse Circus Barum, komt met heel veel levende have naar Ahoy'. Om te beginnen zijn eigen gemengde roof- dierengroep, waarin ijsbe ren, tijgers, luipaarden, een leeuw en een zwarte panter tegelijk optreden. Barums huisdresseur Sa- cha Houcke Jr. - teig uit een wereldvermaard cir cusgeslacht - presenteert de twaalf paarden in vrij heid. Datzelfde doet hij met de twaalf zebra's, die in combinatie werken met twee olifanten. Daarnaast komen er nog zes kamelen en dromedarissen, buf fels, een bison en een gi raf in de piste. De Bulgaarse Slavovi Troupe brengt nog meer paarden mee. Het is een tien man sterke ruiter troep van het klassieke kaliber, zoals er in Europa nog maar heel weinig te zien zijn. De voetballende honden van de Nederlandse broer en zus Ron en Manuela van Rijn completeren de stallen van Ahoy' gedu rende het Kerstcircus. Maar ze moeten er wel voor uit Taiwan komen, want daar verdienen ze het afgelopen seizoen hun brood en hondebrokken. Een van de hoogtepunten wordt ongetwijfeld het optreden van de Philippijn- se Scorpio's. Meesters op het gebied van de Ikari- sche spelen. Maar echt zo goed, dat ze het aandur ven om vrijwilligers uit het publiek deel te laten ne men aan hun acrobatische toeren. Dit wereldnummer won prijzen op alle festi vals waar het optrad. Vo rig jaar waren ze de ver rassing van het Kerstcir cus in Carre, En Ahoy' heeft zich gehaast om ze dit jaar voor Rotterdam te boeken. The Flying Rodleighs, een zes man sterke vliegende trapeze, komt - net als de Van Rijns en hun honden - rechtstreeks uit Taiwan naar Ahoy'. Deze onver schrokken luchtacrobaten hebben, behalve trapezes, een schommel in de nok van het circus hangen, vanwaar de vliegers wor den gelanceerd. Een zeer spectaculair nummer. Bijzonder zijn ook de ver richtingen van het Duo Galaxis, twee broers die eveneens de lucht in gaan, maar heel ongebrui kelijk langs twee touwen, waaraan zij welhaast on mogelijke acrobatische toeren uithalen. Het "vleugje vrouwelijk schoon" is zorgvuldig ge selecteerd. Niet alleen op uiterlijk, maar ook op pres tatie. Dat geldt zowel voor BROOD- EN BANKETBAKKERIJ MOSTERT SEISWEG 65 MIDDELBURG 01180-13391 GEEREPASSAGE Zeven tot acht minuten in de oven voor een knapperig vers MIDDELBURG dampend stokbrood 01180-15023 Kees Schroevers vindt het leuk om mensen over zaak aan de Scheldestraat vast. Dan enthousiast: zijn vuurwerk te adviseren. „Als je goed vuurwerk „Je hebt echt prachtig siervuurwerk en pijlen met koopt en het op de juiste manier afsteekt, hoeft een groot bloemboeket" het niet gevaarlijk te zijn", stelt de Vlissinger in zijn de Belgische contorsio- niste Gina Giovanni, als voor de Tsjechische Miss Angelika, die een veel voud aan "hoela hoeps" om haar lichaam, en dus van de grond, weet te houden. En dan zijn er nog de Hon gaarse Quick Boys, zes "toffe jongens", die een onvervalste en pistevul- lende cascade brengen naast een bijna acroba tisch te noemen fiets- nummer. Alles is weer nieuw aan Kerstcircus Ahoy'. Behal ve enkele vaste en ver trouwde kenmerken. Zo als spreekstalmeester Maurice Veldkamp en het voortreffelijke tien man sterke circusorkest van Joe Schwarz. Dat alles staat er garant voor dat ook de 19e editie van Kerstcircus Ahoy' weer een wervelende circus voorstelling zal gaan worden. De premiere vindt plaats op vrijdagmiddag 22 de cember om 5 uur, daarna volgen nog negen voor stellingen van 23 tot en met 29 december. Dage lijks om 2 uur 's-middags, met uitzondering van tweede Kerstdag: dan zijn er twee voorstellingen om 12.30 en 17.00 uur. Er is in die hele periode een ex tra avondvoorstelling: op donderdag 28 december om 20.00 uur. De toegangsprijzen bedra gen f 16, f 20,-, f 24,-, f 28,- en f 32, Kinderen tot en met 12 jaar en 65-plussers betalen in alle voorstellingen de helft. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van Ahoy', de VVV-Bespreekburo's en bij de bekende voorver koopadressen. Telefo nisch reserveren kan ook: 010 - 4104304. Kees Schroevers van De Vrijbuiter in zijn element. Maar hij kijkt wel aan wie 0f een kleine groep:' „Het hij verkoopt. Vragen als: zjjn allemaal factoren die Zijn er kinderen? Is er ge- een belangrijke rol spelerr noeg ruimte voor een grote bij de verkoop van vuur- Elke 14 dagen kunnen adverteerders in de rubriek Produkt Informatie hun speciale boodschap op 'een andere wijze' aan de consument kenbaar maken. Anders dan anders? Ze- uitvoeriger dienen te wor ker. Er bestaat immers een den belicht dan vaak in logische honger naar in- een gewone advertentie formatie bij het publiek, mogelijk is. Dit fenomeen Het wil op de hoogte zijn heet 'ADVERTORIAL' en is van ontwikkelingen en eigenlijk niets meer dan waar wat te koop is. Stelt u uw reclameboodschap zich als adverteerder maar verpakken in een redaktio- eens in de schoenen van nele vorm. een consument. In de lan delijke media ziet u een nieuw produkt en u denkt, dat zou ik willen hebben. Maar waar is dat dan te koop? Wij van de Faam/Vlissin- ger bieden de ruimte om anders te adverteren met produkten of service die INTERESSE; BEL EVEN DE FAAM/DE VLISSINGER TELEFOON 01184-84312 VRAGEN NAAR: CHARLES VAN DEN OOSTERKAMP werk, dat straks bij de jaar wisseling een niet meer weg te denken rol speelt". Veilig Kees Schroevers vindt het een goede zaak dat er veel campagne wordt gevoerd om veilig om te gaan met vuurwerk. „Tenslotte kun je geen ledematen kopen in een supermarkt", zegt hij ernstig. Ook dit jaar gaan er weer heel wat astronauten, huil- sirenes en vuurpijlen over de toonbank van De Vrij buiter. Niettemin worden de regels strikt gehand haafd. „Zo is er een mini mum leeftijd van achttien jaar. Ook is knalwerk aan een maximum aantal deci bels gebonden". Kees Schroevers verwacht dat de voorkeur bij het publiek ook dit jaar weer zal uit gaan naar siervuurwerk. „Mooie grote sierpotten zoals Lange Jan, het sprookje van Sneeuwwitje, Parelsnoer en Bloemen- vaas zullen de jaarwisse ling tot een kleurrijk geheel maken". Koud vuur Bij de pijlen tipt Kees de Vuurbal, Blauwzilver en de Heliumzon. Voor de ster renregen wil de uitbater van de Vrijbuiter waar schuwen. „Veel mensen denken dat het koud vuur is. Maar koud vuur bestaat niet. Kijk maar eens wat er gebeurt als zo'n sterretje op een nylon jack valt". En hij adviseert: „Laat kleine kinderen de sterrenregen niet zelf vasthouden. Door de hitte is de kans aanwe zig dat het ijzerdraadje om de hand van het kind gaat krullen". Tot slot heeft Kees nog en kele tips. „Leg het vuur werk eerst neer en steek het dan pas aan. Gebruik voor pijlen een lege fles als lanceerbasis. Gebruik ook een aansteeklont om het vuurwerk af te steken. En doe dat dan met gestrekte arm". Voor de goede orde: De Vrijbuiter verkoopt het vuurwerk tot en met de laatste verkoopdag. DE VRIJBUITER SCHELDESTRAAT 41 VLISSINGEN 01184-10747

de Vlissinger | 1989 | | pagina 7