informatiepagina van de gemeente vlissingen I Morgen raad f ALS JE EEN OOG VERKNALT, ZOEK JE TOCH GEWOON EEN ANDER UIT. I Kaarsjes in de kerstboom... I r Gemeentelijke diensten gewoon open M O 1/ ALS ELKE SECONDE TELT I Laatste beslissingen dit jaar Wijziging ophalen huisvuil Emancipatie facet beleid in raad Houd zelf uw stoep sneeuw- en ijsvrij Onderlangs het Rondeel... J Opening Goedkeuring notulen vo rige vergadering(en) Mededelingen Over te leggen stukken Te behandelen voor stellen Rondvraag Sluiting Verantwoord met vuurwerk omgaan Wat ligt ter inzage? Je bent een rund als je met vuurwerk stunt, smË Electrische kaarsjes Hinderwet Drank- en horecaverordening Bouwaanvraag Woonerven, 30-km gebieden en parkeerver- bodzone's... 'Woonerf ra Parkeerverbodszone 30-kilometerzone Eerste paal Basisschool Hogeweg Extra koop avonden en koopzondag 06-11 bellen bij alarm Even bijpraten met wethouder de Keijzer Commissies vergaderen Basisschool middengebied Brand "Swanenburgh" SVM Reorganisatie Woensdag 20 december 1989 DE VLISSINGER |N DEN BLAUW CERUITEN Kil m redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337 Morgen, 21 december om 19.30 uur, komt de gemeente raad van Vlissingen, dit jaar voor de laatste maal bijeen. De laatste weken hebben de leden elkaar veelvuldig gezien. In november moest naast de besluiten in de reguliere raadsvergadering ook nog uit gebreid gekeken worden naar de begroting voor 1990. Vanavond is het weer een "ge wone" raadsvergadering. De punten staan hieronder weerge geven. Alleen de onderwerpen staan vermeld. Als u de bijbeho rende raadsstukken wilt inzien, kan dat bij de gemeentelijke in- formatiehoeken. Die zijn ge vestigd in de bibliotheken van Vlissingen en Oost-Souburg, de wijkcentra "Open Hof" en "Al- degonde" en in het stadhuis: stafbureau voorlichting en in spraak. Bij deze laatste lokatie kunt u tevens de achterliggende stukken inzien. 0. Algemeen bestuur 1. Vacature Zeemans- en Vis- sersbeurs 2. Wijziging Algemene Salaris Verordening 1. Openbare orde en vei ligheid 1. Kredieten voor Investering t.b.v. gemeentepolitie 2. Verkeer, vervoer en wa terstaat 1. Krediet aanschaf toebeho ren telapparatuur 2. Krediet aanschaf materieel dienst openbare werken, afde ling bouwzaken (onderhoud) 4. Onderwijs 1. Benoeming directeur nieu we openbare basisschool in de midden-sector (Hogeweg) 2. Wijziging gemeenschappe lijke regeling ZDASG 3. Niet-ontvankelijkverklaring verzoek medewerking ex art. 74 WBO schoolbestuur P.C.O.- Souburg t.b.v. basisschool "Schooneburg". 4. Medewerking ex art. 74 WBO voor het aanbrengen van een schuifwand in de gemeen schapsruimte "Ichtusschool". 5. Cultuur en recreatie 1. Krediet bouw archiefbe waarplaats, restauratie v.m. Gasthuis Hellebardierstraat 2 6. Sociale voorzieningen en maatschappelijk werk 1. Voeren van een rechtsge ding als gedaagde partij 2. Evaluatie werkplan emanci patie 1990-1991 7. Volksgezondheid 1. Subsidie verwijdering on dergrondse tanks particulieren 8. Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting 1. Vaststelling bestem mingsplan Paauwenburg III, 3e planherziening 2. Wijziging bestemming pand Bellamypark 36 3. Krediet t.b.v. voorbeeidplan "strategische aanpak na oorlogse woonwijken" 4. Aankoop pand Walstraat 18 5. Wijziging Bouwverordening; intrekking bouwverordening Logiesgebouwen 6. Financiering 22 woningen vervangende nieuwbouw Jo zef Israëlslaan en Leeghwa- terstraat 9. Financiën en algemene dekkingsmiddelen 1. Algemeen kasgeldlenings- besluit en algemeen geldle- ningsbesluit voor het jaar 1990 2. Kort-krediet arrange- ment/rekenl ng-courant- ove reen kom sten voor 1990 3. Vaststelling begrotingswijzi ging; 10e wijziging gemeente- groting 1989. De raadsvergadering is open baar. U bent van harte welkom te komen luisteren. Een populaire raadsagenda ligt dan gereed. De vergadering begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Bewoners van de wijken waar normaal maandag en dinsdag huisvuil opgehaald wordt, moeten even opletten. In verband met eerste kerstdag en nieuwjaarsdag, die beide op een maandag vallen, komt de afdeling reiniging op andere dagen in die weken langs. Het gaat hier om de wijk Paauwenburg. Maandag 25 december wordt verschoven naar woensdag 27 december en maan dag 1 januari wordt verschoven naar dinsdag 2 januari 1990. Vanaf maandag 8 januari 1990 komt de afdeling reiniging weer normaal op maandag langs. Voor de "dinsdagwijk" geldt een andere regeling. In die "ophaalwijk" (binnenstad, Scheldebuurt en Ritthem) komt de afdeling reiniging in plaats van dinsdag 26 december (tweede kerstdag), donderdag 28 december langs. Daarna gewoon weer op dinsdag 2 januari 1990. (foto: Ruben Oreel) f De emancipatiecommissie heeft onlangs het werkplan 1990-1991 opgesteld voor de ontwikkeling van het emancipatie-facetbeleid. Het college van burgemeester en wethouders heeft ingestemd met het plan. In het plan staat aangegeven hoe op de verschillende terrei nen van het gemeentelijk beleid aandacht besteed zal worden aan emancipatie-aspecten. De plannen hebben een sterk aktie- gericht karakter. Prioriteiten in die plannen liggen natuurlijk vooral op het vlak van economische zelfstandigheid voor vrouwen. Pas als dat is be reikt, kunnen inhoudelijke keu zes gemaakt worden. Aktiepunten liggen dan vooral op het vlak van kinderopvang, sociale veiligheid, personeels beleid en onderwijs en opvoe- ding/vorminq. De raad beslist morgenavond of hij in kan stemmen met het werkplan van b en w voor emancipatie. Voorspellen van het weer is en blijft een riskant vak. Maar of het nu of straks is, het is en blijft (voorlopig) winter waar mee de kans op sneeuw en gladheid ook blijft. Twee weken geleden werd op deze pagina verteld wat de ge meente er aan doet om die twee te bestrijden. De afdeling reini ging zorgt er, soms bij nacht en ontij, voor dat doorgaande we gen en fietspaden berijdbaar blijven. Maar: behalve auto's en (brom)fietsen moeten ook voet gangers veilig op pad kunnen. Ze zijn vaak aangewezen op het trottoir. Op dat moment komt (mogelijk) een taak voor u om de hoek kijken. Het trottoir moet u namelijk zelf sneeuw- en ijsvrij houden. Als een ieder het stuk voor de eigen woning verzorgt, is dat een kleine moeite. En....u hebt er in de eerste plaats zelf gemak van. Ook geeft u uw mede-voetgangers een stuk vei ligheid. Onder hen zijn mensen die moeilijk ter been zijn. Help hen een handje. Ook als u ziet dat ze ergens anders door sneeuw- of ijs gehinderd worden. Een tip: wacht niet te lang met sneeuw schuiven. De 'witte deken' is dan nog niet 'aange koekt' en gemakkelijk te ver wijderen. Zet sneeuwschuif, bezem en strooizout dus maar 'voor de pak'. Je bent een rund als je met vuurwerk stunt. Onder dit motto zijn de SIRE en de Stich ting Consument en Veiligheid vorige week een nieuwe vuur werkcampagne gestart. Onvoorzichtig omgaan met vuurwerk veroorzaakt ieder jaar weer veel te veel slachtoffers. Vooral de leeftijdsgroep tussen de 13 en 18 jaar is naast veroor zaker, ook nog slachtoffer. Posters en advertenties met cy nische teksten moeten de jeugd aan het nadenken zetten over de nadelige gevolgen van gevaar lijk gedrag met vuurwerk. Teksten als: "als je een hand verknalt, ga je toch gewoon een nieuwe halen" moeten verkeerd gebruik van vuurwerk te gengaan. Vorige campagnes voor ver antwoord knalgedrag hebben er onder andere voor gezorgd dat het aantal gewonden men sen door vuurwerk niet is toe genomen. En dat terwijl de verkoop van vuurwerk al die jaren alleen maar is gestegen. Voor dit jaar geldt: JE BENT EEN RUND ALS JE MET VUUR WERK STUNT. Sinds kort is onderlangs het Rondeel een rij "vlonders" aangebracht. Ze hebben een louter recreatieve functie. Het is de bedoeling dat aan beide zijden met trapjes afgedaald kan worden op deze "om loop". Zo kun je het water van heel dichtbij bekijken. Er ko men dan ook geen hekken om heen. Je hebt er een prachtig uitzicht op de loodsboten. Het is mui ue ueuuelmg dat er ook aangelegd wordt door sche pen. Het Rondeel zelf wordt later ingericht. De plannen daarvoor zijn inmiddels definitief. Er komt een kunstwerk op: "Zon schrijft Schaduw" van J. Wagenaar. Verder zullen er banken komen, twee kanonnen en mooie sier bestrating. Over niet te lange tijd kunt u ook daarvan genieten. (foto: Ruben Oreel) Vroeger was het gebruik echte kaarsjes in de kerstboom te zetten. Sfeervol, maar iets te gevaarlijk. Doe het daarom niet. Het vereist namelijk voortdurende controle. Een boom die een tijdje bij de (cen trale) verwarming heeft gestaan, kan kurkdroog worden. En er zijn altijd wel luchtstromin gen in de kamer. Wanneer bij voorbeeld iemand de deur open doet, kan dat de vlammen van de kaarsjes in de richting van de takken laten waaien. Die dan binnen de korste keren in brand vliegen. Electrische kaarsjes hebben al die nadelen niet. Zij zijn veel vei liger. Wel is het aan te bevelen eerst de bedrading te controle ren op beschadigingen. En: doof de verlichting als u gaat slapen. Bij de dienst VROM liggen 8 vergunningen ingevolge de hinderwet ter Inzage van: - Schelde Industrial Construction B.V. voor een constructiebedrijf aan de Prins Hendrikweg 8 in Vlissingen. - Sagro Zeeland B.V. uit 's- Heerenhoek voor een staalconstructiebedrijf aan de Frankrijkweg 5 in Vlissingen-Oost. - W.F. Maas voor een doe- het-zelf-garage met ver koop van banden en ac cessoires annex opslag van oude metalen aan de Gildeweg 23 A in Vlis singen. - J. Toet voor een vis Cash en Carry aan de Mercuri- usweg 22 in Vlissingen. Horeca Centrum Vlissin gen voor een groothandel in food en non-food aan de Hermesweg 5 in Vlis singen. - B.V. Rotterdamsch Zandstraal en Schildersbe drijf uit Rotterdam voor de plaatsing en inrichting van twee verf loodsen aan de Ritthemsestraat 502 in Vlissingen. - Palingvisserij/F.O.V. Zeevis groothandel P.M. van de Zwan voor een groothan del in vis annex visverwer- kend bedrijf aan de Hermesweg 7 in Vlis singen. Autobedrijf Britannia B.V. voor een spuit- en uitdeu- kinrichting aan de In dustrieweg 19 in Vlissingen. Deze vergunningen liggen tot en met 8 januari 1990 ter inzage op de afdeling milieuzaken van de dienst VROM op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Tot 15 januari liggen de volgen de vergunningaanvragen van de hinderwet ter inzage bij de dienst VROM. Waar en wanneer kunt u hierboven lezen. - Handelsonderneming K. Huiszoon voor het uitbrei den en wijzigen van een garagebedrijf aan de Volta- weg 1 in Vlissingen; - Fa. J. Pfauth en Zn voor het het uitbreiden en wijzi gen van een expeditiebe drijf annex opslagplaats van chemische stoffen aan de Engelandweg 9, 13 in Vlissingen-Oost. Ter inzage ligt een ontheffing van verboden van: - Mevrouw A.C. Seij-Lourens voor het schenken van al cohol in de bodega, bras serie, snackbar aan de Scheldestraat 12. Beroep mogelijk tot 2 januari 1990 bij b en w. Bij de dienst openbare werken in het stadhuis (tweede verdieping, kamer 207) ligt tot 27 december de bouwaanvraag ter inzage van: - M T Chemicals voor de bouw van een zuiverings installatie aan de Europa- weg 2. In Vlissingen kennen we sinds enkele jaren "zone-gebieden". De meest bekende daarvan is wel het (woon)erf. Het meren deel van de mensen weten echter niet zo goed hoe ze zich moeten gedragen in dergelijke gebieden. Spelen op straat is toegestaan op een erf, en dan moet er dus niet te snel gereden worden. Voetgangers, (brom)fietsers en bestuurders zijn op een erf ge lijk. Dat houdt in dat (bromfiet sers en bestuurders stapvoets moeten rijden. Ook de voorrang- regels zijn anders. Voor alle bestuurders geldt dat voorrang verleend moet worden aan alle verkeer van rechts. Voetgangers horen daar op een erf ook bijl Bij het verlaten van het erf moet eraan gedacht worden dat men een uitrit uitgaat. Dat betekent voorrang verlenen aan iedereen (ook voetgangers) die zich op de weg bevinden, waar u naartoe wilt. Parkeren op een erf is alleen toegestaan in parkeervakken voorzien van een "P" in het wegdek. Elders mag natuurlijk Het bord waarmee een woonerf aangegeven wordt. wel gestopt worden voor in- en uitladen en zelfs voor het was sen van de auto. Vrije doorgang voor het overig verkeer mag dan niet worden belemmerd. Daarnaast kennen we in Vlissin gen de parkeerverbodszone. In die zone is het verboden om te parkeren. Parkeren is enkel en alleen toegestaan in de parkeer vakken die zijn voorzien van de letter "P" in het wegdek. De 30-kilometergebieden in Vlis singen (en in de rest van Neder land) zullen voor zichzelf spreken: 30 kilometer is de maximum snelheid. Deze regels zijn in Vlissingen veelvuldig van kracht. Zorg daar om dat u weet wat er van u ver wacht wordt in een woonerf, 30-kilometerzone en parkeerver- bodsgebied. Vrijdag 22 december zal wet houder de Keijzer van onder wijs de eerste paal slaan voor de bouw van de nieuwe basis school aan de Hogeweg. Dat zal om 11.00 uur zijn. De basisschool is een fusie tus sen de Jacob Catsschool en de Jan Ligthartschool. Ook in ver band met schommmelende leer lingenaantallen rond de kritieke grens van 75, worden de scho len samengevoegd. De nieuwe school heeft dan een gezonder leerlingenaantal van 150-160. Samen met kinderen van beide scholen zal de wethouder de eerste paal in de grond slaan. Na deze gebeurtenis krijgen de leerlingen limonade in "Het An ker". Als die op is, zullen de overige genodigden nog enige toespraken kunnen verwachten. De Inrichting van het plein wordt afgestemd op de wen sen van de omwonenden. Daarvoor wordt binnenkort een "pleinwerkgroep" opgezet. Speciaal voor mensen die voor de kerstdagen nog extra inkopen willen doen, of voor iedereen die nog even gezellig de stad in wil, zijn de winkels in Vlissingen en Oost-Souburg twee avonden ex tra geopend. Woensdag 20 en donderdag 21 december ope nen ze hun deuren langer dan normaal. Vrijdag 22 december is de normale koopavond. Dit jaar is er voor het eerst in zowel Vlis singen als Oost-Souburg een ex tra koopzondag op zondag 17 december om helemaal in de stemming te komen. De winkels zijn geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Ideale omstandigheden om in de kerststemming te komen Tussen kerst en nieuwjaar, op woensdag 27, donderdag 28 en vrijdag 29 december zijn de diensten van de gemeente ge woon geopend. U kunt dus te recht voor bijvoorbeeld uw rijbewijs, vergunningaanvraag en noem maar op. Ook de sociale dienst is dan open. De mensen die een uit kering van de sociale dienst ontvangen, moeten trouwens hun werkbriefjes op vrijdag 29 december inleveren. Wat betreft andere voorzienin gen in de gemeente Vlissingen hier een kort overzichtje. Het stedelijk museum is in het weekend voor kerst normaal open: van 13.00 tot 17.00 uur. Tij dens de kerstdagen, op 30 de cember, oudejaarsdag en nieuwjaarsdag is het museum gesloten. Op 27, 28 en 29 de cember is het museum open van 10.00 tot 17.00 uur. Vanaf 2 janu ari 1990 gelden die tijden ook weer. Let op de afwijkende tijden in het weekend, die zijn altijd van 13.00 tot 17.00 uur. De kunstuitleen, gevestigd in de Deze week vergaderen de Cultu rele Raad Vlissingen en Sport- belangen op 20 december. De Culturele Raad komt op die dag om 20.00 bijeen in Bachten Kom- me, Badhuisstraat 104. Sportbe- langen vergadert in het stadhuis om 19.30 uur. In deze "gevaarlijke" tijden met vuurwerk, kaarsen, kerst bomen en noem maar op is het verstandig het alarmnummer te kennen. Ook op deze pagina kunt u lezen welke eventuele "gevaren" er kunnen zijn. Als er iets aan de hand is waar am bulance, brandweer of politie voor nodig is, kunt u 06-11 bel len. Dat is een snelle manier om hulp in te roepen. kelder van de openbare biblio theek Vlissingen, is in de week tussen kerst en nieuwjaar geslo ten. Vanaf 2 januari kunt u er weer terecht. De tijden zijn op dinsdag en woensdag van van 10.00 tot 16.00 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Het VVV-Vlissingen is tijdens de twee kerstdagen en op nieuw jaarsdag gesloten. Op zondagen is het VVV altijd al gesloten. Op werkdagen kunt u er van 9.00 tot 17.00 uur terecht en op zaterda gen van 9.00 tot 13.00 uur. De reptielenzoo Iguana is op eerste kerstdag en nieuwjaars dag gesloten en verder gewoon iedere dag geopend van 14.00 tot 17.30 uur. Het zwembad is eerste kerstdag en nieuwjaarsdag gesloten. 26 December is het open van 10.00 tot 13.00 uur en de rest van de week van 10.00 tot 21.00 uur. Za terdag 30 december van 10.00 tot 17.00 uur en zondag van 10.00 tot 13.00 uur. Van dinsdag 2 tot vrijdag 5 januari is het zwembad open van 10.00 tot 21.00 uur. Aanstaande vrijdag, 22 decem ber, wordt de eerste paal gesla gen voor de nieuwe basisschool voor het "middengebied" aan de Hogeweg. Die nieuwe basis school is niet zo heel "nieuw". Het is namelijk een fusie tussen de Jan Ligthart- en Jacob Cats school. Op het moment zijn er werkgroepen bezig de organisa torische struktuur en de onder wijsinhoudelijke aspecten verder uit te werken. Het is belangrijk dat de school in het nieuwe schooljaar, na de zomervakantie, kan opstarten. De eerste paal voor de bouw is daarom vrijdag aanstaande gepland. Om de toe komstige directie nu al enige "bewegingsvrijheid" te geven, beslist de gemeenteraad mor genavond over de aanstelling van de heer Corstanje als directeur van de nieuwe basisschool. Hij is momenteel directeur van de Ja cob Cats. De twee directrices van de Jan Ligthartschool wor den adjunct-directrices van de nieuwe school. Wat de naam betreft, daarover gaan de leerlingen, samen met het onderwijzend personeel, na de kerstvakantie nadenken. De officiële vaststelling van de naam zal in de gemeenteraad plaats vinden. De verdere inrichting van het plein aan de Hogeweg zal in overleg met de omwonenden ge beuren. Binnenkort wordt daar een "pleinwerkgroep" voor in gesteld. We zijn vorige week aardig ge schrokken van de brand in de le ge panden van (voormalig) "Swanenburgh". Het is triest om te moeten constateren hoe som mige individuen met andermans eigendom denken te mogen om gaan. Wij waren in onderhande ling over sloopoffertes. Nu is er niet eens meer een kans om met het ministerie van onderwijs te overleggen over het eventuele be houden van delen van de te slo pen "gebouwen". Wij proberen zo snel als mogelijk de resten op te ruimen, maar in verband met en kele nogal ingewikkelde regelin gen, zal dat zeker niet van vandaag op morgen gebeuren. SVM staat, en daar heb ik het vo rige keer ook over gehad, voor Sectorvorming en Vernieuwing Middelbaar Beroepsonderwijs. De volgende vijf scholen gaan daarin een gezamenlijk bestuur vormen: De Streekschool, de Waaijenburgh, het MDGO, de MTS en de algemene stichting voor beroepsonderwijs in Zee land (machinistenschool en zee vaartschool). Iedere school levert 2 bestuursleden en uit hun mid den is een dagelijks bestuur ge kozen. Ikzelf ben daar voorzitter van (Er zitten namelijk twee ge meentelijke scholen bij de vijf). Inmiddels hebben we al een cen trale directie per 1 augustus 1990 benoemd, die tot die tijd een coördinerende rol heeft. De reorganisatie van het ge meentelijk apparaat is nog steeds in volle gang. De werk groepen hebben de bedrijfsplan nen voor de verschillende sectoren inmiddels gereed. Na definitieve vaststelling komen de formatieplannen aan de beurt, waarna de functies gewaardeerd worden. Uiteindelijk wordt het personeel dan (herj(ge)plaatst. Ook in verband met de termijn waarin het personeel recht heeft in beroep te gaan tegen een plaatsingsbeslissing, wordt de nieuwe organisatie in plaats van 1 maart 1990, op 1 juni 1990 in gevoerd. Een woord van dank voor alle medewerkers is dan ook op zijn plaats. Naast hun eigenlijke baan, hebben ze met veel inzet en soms onder extreme werk druk, het reorganisatieproces verder geholpen. Dank daarvoor.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 5