informatiepagina van de gemeente vlissingen Echt glad is het nog niet geweest, maar..... I Laat u zien! Straten die bij gladheid worden gestrooid IWat ligt ter inzage? Huur en koop Woningbouw ten oosten van Paauwenburgweg Even langs de glasbak. Kleine moeite. Goede gewoonte. Middelen Stadsver nieuwing definitief Commissies vergaderen Strooiwagens Zout Straten en wegen Subsidie lekkende tanks Melden Hinderwet Drank- en horeca- verordening Vestiging Fitness centrum Bonedijkse- straat GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUI? IN DE GLASBAK! Vestiging Brasserie Bellamypark Even bijpraten met wethouder Wisse Huur- en koopwoningen Erf of tuin Vragen? Scheiden aan de bron Samenwerking Straatverlichting Wijkbeheersplan Woensdag 6 december 1989 IN DEN BLAUW GERUITE redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337 Tot nu toe is het nog meege vallen. 't Is waar, de meeste bomen hebben inmiddels hun bladeren verloren. En de tem peratuur daalt. De natuur kan voor plotselinge verrassingen zorgen. Dat bleek vorige week. Opeens was het daar: vorst en gladheid. Verrassend. Om re kening mee te houden. Want in december, en de andere wintermaanden, zijn vorst en sneeuw een bekend verschijn sel. Met de bijbehorende glad heid op wegen, trottoirs en fietspaden. In de gemeente Vlissingen wordt de gladheid (behalve die op trot toirs) bestreden door de afdeling Reiniging. Dat gebeurt volgens een vast plan. Begonnen wordt altijd met de busroutes en de hoofd- en doorgaande wegen sneeuw- en ijsvrij te maken. On der hoofdwegen worden, om en kele voorbeelden te noemen, gerangschikt de Paul Kru- gerstraat, Sloeweg, Koudekerk- seweg, President Rooseveltlaan, Burgemeester Stemerdinglaan, Kanaalstraat, Lekstraat en Zandweg. Bij het berijdbaar maken van de hoofd- en doorgaande wegen worden de belangrijkste fietspa den uiteraard niet vergeten. (Een overzicht van die straten en fiets paden staat in een artikel elders op deze pagina.) Overdag zullen bij gladheid bovendien straten rond bushaltes, openbare ge bouwen en 'zebrapaden' sneeuw en ijsvrij worden ge maakt. Natuurlijk is het, zelfs met inzet van alle beschikbare mankracht en materieel, onmogelijk alle gladheid te bestrijden op het mo ment dat deze optreedt. Niette min wordt zo snel mogelijk na melding van gladde wegen het personeel van de afdeling Reini ging (telefonisch) opgeroepen. Het materiaal staat altijd klaar om onmiddellijk uit te kunnen rij den. Dit materiaal omvat drie strooiauto's, drie sneeuwploe gen en voor de (belangrijkste) fietspaden twee tractoren met sneeuwploegen en aan- hangstrooiers. Zoals u mogelijk weet, wordt gladheid bestreden met zout. Dit zout tast echter het milieu, de voertuigen en het wegdek aan. Zolang echter geen beter middel tegen aanvaardbare prijs ver krijgbaar is, wordt in Vlissingen gladheid met zout bestreden. Om de bezwaren van zout enig zins op te heffen, worden echter meerdere strooibeurten met een 'lage' dosering van maximaal twintig gram zout per vierkante De gladheid in de gemeente Vlissingen wordt bestreden volgens een vast plan. Dat houdt in dat er wordt gestrooid in de straten en op de wegen in Ritthem, Souburg en Vlissingen, zoals die hieronder genoemd zijn. Om misverstanden te voorkomen: dat gebeurt niet volgens de in dit artikel gebruikte alfabetische volgorde. A - Aagje Dekenstraat; - Adriaen Coortelaan (tussen Bloemen- laan en Abr. Bosschaertstraat); - Alexander Gogelweg. B - Bachlaan; - Badhuisstraat; - Bellamypark; - Bermweg; - Betje Wolffplein; - Beursplein; - Bloe- menlaan; - Bonedijkestraat; - Bossenburghweg (tussen Sloe weg en Nieuwe Zuidbeekse- weg); - Boulevard Bankert; - Boulevard De Ruyter; - Boule vard Evertsen; - Brouwe- naarstraat; - Burchtstraat; - Burgemeester Stemerdinglaan; - Burgemeester Van Woelde- renlaan. C - Commandoweg; - Coosje Buskenstraat. D - Dorpsweg. E - Edisonweg; - Energieweg. G - Gerbrandystraat; - Gra- vestraat; - Grote Abeele. H - Havenweg (tussen Oostelijke Bermweg en de wijk Windhoek); -Hendrick Avercamplaan; - Hen drikstraat; - Hercules Seghers- laan (tussen Bloemenlaan en H. Avercamplaan); - Hertzweg; - Hogeweg (tussen Bonedij kestraat en Koudekerkseweg). I - Industrieweg. J - Joost de Moorstraat. K - Kanaalstraat; - Karolingen- baan; - Kenau Hasselaarstraat; - Kerklaan; - Koopmansvoetpad; - Koudekerkseweg; - Krom- wegesingel. L - Lekstraat. M - Marconiweg; - Marnixplein; - Middelburgsestraat. N - Nieuwendijk; - Nieuwe Vlis- singseweg; - Nieuwe Zuidbeek- seweg; - Noordbeekseweg. O - Oostelijke Bermweg; - Oran jeplein (doorgaande route). P - Paauwenburgweg (tussen Burgemeester van Woelderen- laan en Van Hogendorpweg); - Paul Krugerstraat; - Piet Heinka- de; - President Rooseveltlaan; - Prins Hendrikweg. R - Rammekensweg (tussen Dorpsweg en Ritthemsestraat); - Ritthemsestraat (tussen Krom- wegesingel en Oranjeplein). S - Scheldestraat (tussen Aagje Dekenstraat en Paul Kru gerstraat); - Sloeweg; - Smalle Kade; - Spoorstraat; - Spuistraat; - Stenenbeer. T - Troelstraweg. V - Van Dishoeckstraat (tussen Glacisstraat en Paul Kru gerstraat); - Van Hogendorpweg; - Vlissingsestraat; - Voltaweg. W - Weyevlietweg; - Wilhelmi- nastraat. Z - Zandweg; - Zeewijksingel; - Zuiderzeestraat; - Zwarte- zeestraat (doorgaande route). Volgende week, op 11 decem ber om precies te zijn, verga dert de vaste commmissie van advies en bijstand voor de Openbare werken. Op de agenda staat ook subsidie voor verwijdering van onder grondse tanks van particu lieren. In verband met het toenemende gevaar voor bodemverontreini ging door lekkende, niet meer in gebruik zijnde tanks, is het ver standig deze op te ruimen. In 1990 of 1991 wil de gemeente een grote actie te houden. Alle lekkende tanks die verontreini ging veroorzaken zouden dan opgespoord en verwijderd moe ten worden. Maar nu al zijn er mensen die hun lekkende tank willen ver wijderen. Om die mensen niet te lang te laten wachten, bespreekt de vaste commissie van advies en bijstand voor de openbare orde een voorstel waardoor zij nu al geholpen kunnen worden met een subsi die. Van de gemeente zouden ze dan f 200,- subsidie krijgen voor de verwijdering van de lekkende tank. Foto: Ruben Oreel. meter uitgevoerd. Dat verdient de voorkeur boven een hogere dosering in één keer. Ook zal niet preventief - dat wil zeggen: voorafgaand aan mogelijke glad heid - worden gestrooid. Het optreden van gladheid kan men melden aan de gemeente lijke afdeling Reiniging. Deze afdeling is van maandag tot en met vrijdag telefonisch bereik baar van 07.30- tot 16.00 uur. Het telefoonnummer is 62291. Tussen 16.00- en 7.30 uur van de volgende dag kan de glad heid gemeld worden bij de po litie (telefoonnummer 15050). Dat is ook het 'aangewezen' nummer in het weekeinde en op erkende feestdagen. De po litie licht dan de leider van de strooiploeg in, die mensen en materiaal kan inzetten. Even tueel neemt hij eerst contact op met het KNMI over de toestand van het weer. Bij de dienst VROM in het stadhuis ligt tot en met 8 de cember de kennisgeving aan vraag met ontwerpvergunning hinderwet ter inzage van: de provinciale Stoomboot diensten in Zeeland voor on derhoudswerkplaatsen, kantoren en magazijnen ten behoeve van de exploitatie van de veerdienst en het plegen van onderhoud aan de veer schepen, aan de Prins Hen drikweg 10 in Vlissingen. Bij de dienst VROM in het stadhuis ligt tot en met 20 de cember de kennisgeving ont werpvergunning hinderwet ter inzage van de heer A.F. Besuy- en voor A.P.K.-keuringsstation annex garagewerkplaats aan de Paul Krugerstraat 69 in Vlis singen. De stukken liggen ter inzage op de afdeling milieuzaken van de dienst VROM op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. Ter inzage liggen ontheffingen van verboden van: - De heren C.A.W. van Nie ten en M. van Nielen voor het schenken van alcohol in de lunchroom/cafe' aan de Lange Zelke 19. Beroep mogelijk tot 7 december bij b. en w. - De heren M.G. van Stave ren en J.P.J. Tahitu voor het schenken van alcohol in de cafe-bar aan de Vre dehoflaan 59/61. Beroep mogelijk tot 19 december bij b en w. - Impondra B.V. voor het schenken van alcohol in de slijterij aan de Schel destraat 8-10 en voor het proefschenken van gratis wijn gedurende de tijden dat de winkel ingevolge de Winkelsluitingswet 1976 voor publiek geopend mag zijn. Beroep mogelijk tot 26 december bij b en w. Deze week vergaderen weer di verse vaste commissies van ad vies en bijstand. Zij vergaderen allemaal in het stadhuis. Het gaat om de volgende commis sies: - Economische Zaken, 11 december, 15.30 uur; - Welzijn, 11 december, 17.00 uur; - Openbare Werken,. 11 december, 19.30 uur; - Volkshuisvesting, 12 december, 17.00 uur; Onderwijs, 12 december, 17.00 uur; - Financiën, 13 december, 17.00 uur; - Personeelszaken, 13 december, 17.00 uur; - Sociale Aangelegenheden, 13 december, 19.30 uur. Verder vergaderen de Emanci patiecommissie op 6 december, om 20.00 uur en de commissie Ouderenbeleid op 13 december om 10.00 uur in het stadhuis. Al deze vergaderingen zijn openbaar. U kunt gebruik maken van het spreekrecht. Vorige week is de laatste nieu we abri (bushokje) voor dit jaar in Vlissingen geplaatst. Die eer viel te beurt aan de abri op bij de bushalte aan de Schel destraat. Hij staat nu op een voor iedereen acceptabele plek. Alleen de buschauffeurs moeten er nog aan wennen Het bushokje staat namelijk een beetje "verstopt" in de Verkuyl Quakkelaarstraat (oostelijk gedeelte). Gevolg is dat de buschauffeur pas op het allerlaatste moment kan zien of iemand staat te wach ten. Laat u zien, vooral bij dat bushokje. Voor dit jaar zijn er op verschil lende lokaties in Vlissingen en Middelburg abri's bijgekomen of vervangen. Nieuw zijn de bus hokjes aan de Nieuwe Zuidbeek- seweg (2) en de Bloemenlaan. Vervangen zijn de hokjes aan de Koudekerseweg (3), de Middel burgsestraat (4), de Karolingen- baan (2) en het Oranjeplein (2). De plannen voor volgend jaar zijn nog niet bekend. De nieuwste abri aan de Scheldestraat. Foto: Ruben Oreel Op de foto een voorbeeld van herstrukturering/verbetering van het winkelapparaat. Foto: Ruben Oreel. De raad heeft vrijdag 24 no vember, tijdens de behande ling van de begroting de verdeling van de middelen voor de stadsvernieuwing 1990 definitief vastgesteld. In het totaal is er een bedrag mee gemoeid van f 3.450.000,-. De verdeling is opgesplitst in 9 gedeeltes: 1. verwervingen in het kader van de herstrukturing van het winkelapparaat: afdek ken tekort verwervingen Coosje Buskenstraat - f 315.000,-. 2. herstel monumenten: ge meentelijk monumentenbezit - f 1.150.000,-. 3. verbetering particuliere wo ningen: a. binnen rehabilitatiegebie- den - f 450.000,-, b. overige gebieden - f 100.000,-. De gemeente heeft een ver zoek ontvangen voor de vesti ging van een fitness-centrum in het voormalig badhuis aan de Bonedijkestraat 50. Burge meester en wethouders willen dit in principe toestaan. Ze hebben deze week in een brief de mening van de omwonen den gevraagd. Het verzoek is ingediend door de heer C.L.T Beekmans. De openingtijden zouden van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 22.00 uur en op zater dag van 10.00 tot 14.00 uur zijn. Met de reacties van de omwo nenden wordt rekening gehou den in de uiteindelijke beslissing. De indieners van een reactie ontvangen bericht over die beslissing. 4. woonbuurtaanpassingen: Ravesteijnplein en omge ving: f 200.000,- 5. herinrichting winkelgebie den: Kleine Markt - f 420.000,-, Lange Zelke en Walstraat- noord reservering - f 180.000,-, 6. herstrukturering/verbetering winkelapparaat: puiverbete ringen/verplaatsingen en aanbrengen luifels - 250.000,-. 7. tijdelijke huisvesting bewo ners bij verbetering woning- wetkomplexen: a. kontaktpersoon - 40.000,- b. inrichting wisselwoningen - f 70.000,-, c. verhuiskostenvergoedin gen - f 120.000,-. 8. stadsvernieuwingsgebied Paauwenburg Zuid-Oost: reservering - f 100.000,-. 9. voorlichting/onvoorzien - f 5.000,-. Nadere toelichting kunt u krijgen bij de dienst VROM in het stad huis, kamer 012, begane grond, telefoon: 87319. In de vergadering van de vaste commissie van advies en bijstand voor de Ruimtelijke Ordening is afgelopen maan dag een voorstel aan de orde geweest over de vestiging van een Brasserie aan het Bella mypark 36. Het college van burgemeester en wethouders stelt daarin voor de vestiging van een brasserie daar moge lijk te maken. De brasserie past in het (horeca)bin- nenstadsbeleid en dan met na me het onderdeel van de oostzijde van het Bellamypark. Het voorstel wordt volgende week ook nog besproken in de vaste commissie van advies en bijstand voor de Economische Zaken. Dat zal zijn op maandag 11 december om 15.30 uur. De gemeenteraad zal in zijn verga dering van 21 december beslis sen over dit voorstel. De vergadering van de com missie Economische Zaken is, net als alle andere vergaderin gen van commissies en de ge meenteraad openbaar. U kunt, behalve bij de gemeenteraad, gebruik maken van het spreek recht. De agenda's en achter liggende stukken liggen ter in zage in de vijf gemeentelijke informatiehoeken. Die zijn in het stadhuis (hal), de biblio theek van Vlissingen en Oost- Souburg en in de Wijkcentra "Open Hof" en "Aldegonde". Gedurende de bouw van huur- en koopwoningen zullen in het gebied tussen de Irislaan, An jelierenlaan, Bloemenlaan en Vincent van Goghlaan tijdelijk diverse verkeersmaatregelen gelden. In de straten die er mee te maken hebben, worden eventuele omleidingen duide lijk met borden aangegeven. Wat gaat er precies gebeuren? Er komen op de volgende loka ties premie A-woningen (koop): Irislaan 41 tot en met 47 en Jozef Israëlslaan 39 tot en met 51. Dat zijn elf woningen. Dan worden er Burgemeester en wethouders willen hiervoor het bestem- zijn van plan verder woningbouw mingsplan Paauwenburg III wij- mogelijk te maken ten oosten zigen. De vaste commissie van van de Paauwenburgweg. Zij advies en bijstand voor de Ruim- ook nog 22 huurwoningen ge bouwd: Leeghwaterstraat 44 tot en met 62 en Jozef Israëlslaan 4 tot en met 14 en 44 tot en met 54. Woningbouwvereniging BAS- CO heeft de aanvraag voor de bouwvergunning ingediend. Hun telefoonnummer is 14110. De koopwoningen zijn van MA- CO uit Middelburg (Postbus 304, 4330 AH). Het telefoon nummer daar is 01180-36451. Bij dit artikel ziet u een teke ning van 4 van deze woningen. Zowel de koop- als de huurwo ningen gaan er vrijwel hetzelf de uitzien. Zo kan de geplande uitbreiding ten noord-oosten van de Paauwen burgweg er uit gaan zien. telijke Ordening heeft afgelopen maandag over dit onderwerp vergaderd. Deze maand komt het definitieve voorstel in de raad. De plannen van b en w zijn al in de inspraak geweest. Naast de woningbouw bij de Paauwen burgweg, wil het college van burgemeester en wethouders ook de bouw van enkele wonin gen mogelijk maken in de Lehar- laan en de Mendelssohnlaan. In beide straten gaat het om een plaats waar maximaal twee wo ningen aaneen zouden mogen komen. Al deze woningbouw- lokaties hebben in de voor gestelde planwijziging de be stemming "woondoeleinden". Tegelijk met die wijziging willen b en w ook nog enkele andere zaken planologisch regelen. Het gaat om stukjes grond, die de gemeente heeft verkocht aan particulieren. Ze veranderden daarmee van gemeentelijke groenvoorziening in particuliere tuin, in een enkel geval erf. In de voorgestelde planwijziging zijn ze daarom nu formeel opgeno men als "tuin" en "erf". Nadere informatie over dit on derwerp is verkrijgbaar bij de heer J. Francke van de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis, begane grond, kamer 010, telefoon 87307. ledereen heeft tegenwoordig de mond vol over het milieu. En te recht, de zorg voor een goed mi lieu is een van onze grootste zorgen, ook voor de gemeente. Daarom ook heeft de gemeente Vlissingen een milieubeleid dat onder andere gericht is op het scheiden van afval aan de bron. Wij merken dat juist dit onderdeel van milieubeleid de burger aan spreekt. Wij merken dat aan de reacties die wij krijgen op de activiteiten die de gemeente op dit terrein ontplooit, zoals bijvoorbeeld de milieupagina die de gemeente enkele malen per jaar plaatst in "De Vlissinger". Ik ben er vast van overtuigd dat de mensen het afval wel aan de bron willen scheiden. Alleen: je moet als ge meente dat dan natuurlijk wel mogelijk maken. Vlissingen heeft daarmee een bescheiden begin gemaakt. Ik noem u de chemo kar (straks vier keer per jaar), de compostvaten met subsidie, het stimuleren van het inzamelen van oud papier en natuurlijk de glas containers. Iets anders is het inzamelen van oude koelkasten en diepvriezers. Dat doen we samen met Middel burg. Want waar dat nuttig en praktisch is, moet je altijd samen werken. Op milieugebied hebben we dan ook een samenwerkings overeenkomst met Middelburg. Sinds vorige week is die officieel. Maar we werkten al lang samen. Ik vind namelijk dat het belangrij ker is dingen te doen dan officiële papieren te ondertekenen. De sa menwerking met Middelburg is eigenlijk gekomen door het expe riment met het inzamelen van koelkasten. Daar haakten we bei den op in en spraken af dat Mid delburg het voortouw zou nemen. Inmiddels gaat de sa menwerking veel verder op ande re terreinen van het milieu. Zo ontwikkelt de samenwerking zich verder op onder meer het op el kaar afstemmen van de manier waarop we toezicht houden op het naleven van de regels. Zeker in deze tijd van het jaar is goede straatverlichting van groot belang. Helaas moest de ge meente zes jaar geleden dusda nig bezuinigen dat een deel van de lantaarns gedoofd werd. Meer en meer echter steken we ze nu weer aan, of - en dat komt ook •voor - plaatsen we nieuwe arma turen. Dat is nodig omdat we, in vergelijking met vroeger toen we meer naar de verkeersveiligheid keken, nu de sociale veiligheid voorop staat. Daarom ook heb ik de gemeenteraad toegezegd dat begin volgend jaar een overzicht verschijnt van al die plekken in de gemeente waar naar de mening van burgemeester en wethou ders (meer) openbare verlichting kan worden aangebracht. Tot slot nog iets over het wijkbe heersplan voor de "witte wijk" in Oost-Souburg. De gemeente gaat zo'n plan opstellen in over leg met de bewonersgroep en de twee woningbouwverenigingen die woningen in de buurt heb ben. Het beheersplan moet de achteruitgang en, in het ergste geval, verpaupering van de wijk voorkomen. Ik stel me voor dat we dergelijke beheersplannen ook voor andere wijken gaan ma ken. Dat zal komen te staan in de gemeentelijke Volkshuisvestings nota die volgend jaar verschijnt. DE VLISSINGER f

de Vlissinger | 1989 | | pagina 5