C06-11 West Side Story: nog steeds actueel Het toneelstuk als gesproken muziek 'Het wordt zeker geen veekeuring' Sessiefeestje in Dangeroe Jazz voor de fijnproevers Kamerkoor jubileert met Zeeuwse compositie 23 T/M 29 NOVEMBER IN MIDDEN ZEELAND KINDER BOEKEN Expositie van José Rozemond The Covenant: moordende rock ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Houtgravures van Dirk van Gelder Najaarsconcerten Zeeuws Orkest Populair klassiek voor het hele gezin Solotoneel met 10.000 personages Second Chance lanceert demo DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 22 november 1989 m ik w® ns M IK Studenten kiezen door Jan Smeekens Wie wat bewaart, heeft wat: in de door haarzelf beheerde, van paperassen en boeken met won derlijke geschiedenissen uitpui lende bibliotheek van de Janua- raanse Ambassade vond Tonke Dragt haar manuscript terug van 'De Tijd zal het Leren'. Het nogal brave verhaal werd in 1968 ge publiceerd in deel acht van De Trapeze, maar is - zo lijkt het nu - vooral geschreven om bewaard te blijven voor haar onlangs bij Leopold verschenen HET GE HEIM VAN DE KLOKKENMA KER. Daarin vormt het met een paar kleine wijzigingen (digitale horloges bestonden destijds nog niet) de kern van een raadsel achtig boek dat op zijn beurt vooruitloopt op het nog niet vol tooide 'Zeeën van Tijd'. De gecompliceerde inhoudsop gave en labyrintische verant woording voorin maken het boek ingewikkelder dan het na lezing blijkt te zijn. In weinig woorden samengevat komt het neer op een waar gebeurd ver haal dat in de ogen van een van de hoofdpersonen niet de waar heid vertelt. Enkele toevallig in de bibliotheek aanwezige kinde ren brengen de twee visies op de gebeurtenissen samen. In de werkplaats van zijn hospes ontdekt de derdejaars student geschiedenis Jan A. een op een ijskast lijkende klok die volgens de klokkenmaker het Einde-van- Alle-Klokken is. Natuurlijk kan A. (van Anoniem en Asielzoe ker) de verleiding niet weerstaan zich met de tijdmachine naar een bepaald tijdstip in de toe komst te materialiseren. Zijn waaghalzige poging zo de uit slag van een moeilijk tentamen te weten te komen mislukt, om dat de klokkenmaker een klei nigheid over het hoofd zag. Ook in het verhaal van de stu dent mislukt de tijdreis, maar om een andere reden en op een an dere manier. In dit tweede deel ('De Tijd zal je Leren') roept Ton ke Dragt veel vragen en raadsels op, die (zoals het zich laat aan zien) helaas pas beantwoord en opgelost worden in het verhaal dat de klokkenmaker te zijner tijd zal vertellen. Tot zolang moet 'Het Geheim van de Klok kenmaker' proberen op eigen benen te blijven staan. Daarin slaagt het overigens moeiteloos, omdat de schrijfster haar lezers niet een geroutineerd geschre ven sensationeel avontuur voor tovert, maar confronteert met opwindende onmogelijkheden die verbazing en nieuwsgierig heid teweegbrengen. Voor de met een kopiëerappa- raat gemaakte zwartwit collages liet Tonke Dragt zich inspireren door futuristische schilderijen uit het begin van deze eeuw. Het Geheim van de Klokkenma ker door Tonke Dragt. Uitgeverij Leopold, Amsterdam. Prijs f 19,90. Leeftijd vanaf 12 jaar. MIDDELBURG DONDERDAG 23 NOVEMBER VRIJDAG 24 NOVEMBER Onder de titel 'Kristallen van vrij heid' exposeert José Rozemond haar olieverfschilderijen en aqua rellen in het PZEM-hoofdgebouw aan de Poelendaelsesingel in Middelburg. De tentoonstelling wordt vrijdag 24 november om 15.30 uur geopend. De zevenendertigjarige José Ro zemond had op haar zeventiende al een expositie. Haar werk toont duidelijk antroposofische invloe den. Naast landschappen zijn er ook portretten van haar hand te zien. Werk van José Rozemond. In jongerencentrum Midgard aan de Middelburgse Kuiperspoort treedt vrijdag 24 november de Amsterdamse band The Cove nant op. De leden omschrijven zichzelf als 'vier roek-junkies' en hun muziek als 'murder-rock'. De aanvang is om 22 uur. Roosevelt Studiecentrum (Abdij) Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Eetcafé Dangeroe (Vlasmarkt). Henry A. Klabbers mini-expositie, Pastel-Gouache tekeningen. Ope ningstijden van het café. Het Holografie Museum (Gortstraat 36). Alleen open op afspraak per groep. Francois Rijckhals Museum (Dam 71). In de Kelderie Wondermooie houtgravures van Dirk van Gelder. Openingstijden do. t/m za. 13.00-17.00 uur (vanaf 25 no vember). Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Expositieruimte Zelke Negen Een, Souterrain: Ossip, recente col lages. Begane grond A.A. Noske 11896-19451, 30 jaar Nederlandse muziekgeschiedenis. Openingstij den Bibliotheek. Zeeuws Documentatiecentrum (2e verdieping, Kousteensedijk 7). Mail- art, resultaten van een internatio naal project. Openingstijden Bibli otheek. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Souterrain: G.H.G. von Brucken Fock (1859-1935), schilderijen. Ope ningstijden Bibliotheek. Galerie Basket (Schuitvlotstraat 32). Bettie van Haaster, schilderij en. Wo. t/m zat. van 13 tot 17 uur. (t/m 25 november). Zeeuwsche Centrale Discotheek (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent (St. Janstraat 3). werken van J. W. van Trirum, Din- gemans. Rob de Haan, J. van Tri rum, olieverf-schilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Stichting Beeldende Kunst Zeeland (Kuiperspoort 22) Een nieuwe keu ze uit de collectie Borstel en kort, H. van Boxtel. Bepper Kessler, siera den. Project grafiektafels, 10 Zeeuwse kunstenaars. Di. t/m za. van 13 tot 17uur. Delta College (Merwedestraat 1, restaurant Hotelschool). Ernst de Vries. De musical Tsjechov in kalli grafie. Ma. t/m vr. van 11 tot 14 uur en van 17 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3) F.H. van de Kop en C. van de Padt, bewer kingen van koper en olieverven. Openingstijden Rabobank. Zeeuws Museum (Abdij 3). Leven in een groen land, Zeeland in de Ijzer tijd. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. De Vleeshal (Markt). Installatie Joe Jones, Meditations. Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. Schouwburg Middelburg Miems van Citters en Tie Hof, olieverven, pastellen en beeldhouwwerken. PZEM (hoofdkantoor Poelendaalse- weg 10). José Rozemond. Ope ningstijden kantoor. Balans 17 Frist van TH, werken op papier, schilderijen. Wo., do. en vr. van 12 tot 17 uur, za. van 11 tot 16 uur. Galerie Montparnassa (Reigerstraat 1Jean Best, olieverven. Di. t/m za. van 14 tot 18 uur (vanaf 25 no vember). NEELT JE JA NS Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Verkeer, vervoer en communicatie. Koffieshop van Delta Expo: Synthese van traditie en engagement, Cees van Valk. Wo. t/m zo. van 10 tot 17 uur. OOST-KAPELLE Zeeuws Biologisch Museum (Duin vliet weg 6). Globetrottersop platvoeten tentoonstelling, ope ningstijden za. t/m ma. 13.30 tot 17 uur di. t/m vr. 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Gehele week geopend van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor ie dereen'. Strandhotel (Boul. Evertsen 4). Zeeuws Planetarium, Ster renkunde. Cafe Soif (Bellamypark 14) Duizend-en-één foto's Ruben Oreel. Henk Ingrid van der Kooij (Scher- minkelstraat 31). Timeless Watch Design, ontwikkeling van het de sign horloge tussen 1 960 en nu. Di. t/m vr. van 9 tot 12.30 uur, 13.30 tot 18 uur, vrijdagavond van 19 tot 21 uur en za. van 9 tot 12.30 uur, 13.30 tot 18 uur. Bellamy 19 (Bellamypark 19). Peter Ruting, fotografie. Ma. t/m vr. van 10.00 tot 17.00 uur, za. en zo. van 13.00 tot 17.00 uur. Stadhuishal Vlissingen (Stad huisplein 2) Oost-Europa, expositie. Openingstijden kantooruren Gevangentoren (Boulevard de Ruy ter 1 a) Jack Vreeke, expositie aqua rellen. openingstijden ma. t/m vr. 12 tot 14 uur en vanaf 17 uur. za. en zo. vanaf 17 uur. Art-Titude (Singel 14) Jan van Leeuwen, keramische objekten. Openingstijden van de vitrine dage lijks van 12.00-23.00 uur. Bezoek binnen na telefonische afspraak. Rob van Reijn, solomimepro- gramma 'Damasqué', Stads schouwburg, Middelburg, 20 uur. Jospahat, Engelstalige psycho-thriller, 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, 21 uur. Het Zeeuws Orkest, Schelde- kwartier. Van Dishoeckstraat, Vlissingen, 20 uur. VRIJDAG 24 NOVEMBER Reggaeband, Jongerenge- bouw Poortershove, Poorters- hove 1, Middelburg Zuid, 19.30 uur. Muziekavond 'Back to the six ties', Scheldebuurt, V. Quakke- laarstraat, Vlissingen, 20 uur. De Sonate en de heren van Jean Tardieu, Vestzaktheater, BeHamypark 3-5, Vlissingen, 20.30 uur. Helmert Woudenberg, soloto neel 'Zwarte Kunst', Stads schouwburg, Middelburg, 20.30 uur. Komische thriller 'De dodelijke erfenis', Minitheater, Verwe- rijstraat. Middelburg, 20.30 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. Amsterdamse Rockband The Covenant, Jongerencentrum Midgard, Kuiperspoort 12, Mid delburg, 22 uur. Pianiste Nathalie Lorier, Flying Dutchman, Smallekade 15, Vlissingen, 21 uur. Marlon en Pleasure Posse, hip hop. Walk Inn, Min. Lelystraat, Vlissingen, 20 uur. ZATERDAG 25 OKTOBER Het Bevelands Kamerkoor, con cert, Nederlands Hervormde Kerk, Kapelle, 20 uur. Stichting Dansz in 'Geef me de vijf', de Prins van Oranje, Goes, 14.30 en 20 uur. De Zeeuwse Komedie, speelt de komische thriller 'De Ebben houten Olifant', Vestzaktheater, Bellamypark 3-5, Vlissingen, 20.30 uur. Second Chance, Zeeuwse band. Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 22 uur. Het Middelburgs Kamerkoor, concert. Burgerzaal, Stadhuis, Middelburg, 20 uur. Brassband ONDA en fanfare Euphonia, concert Kerk 'De Hoeksteen', Middelburg, 19.30 uur. No Man is Roger Miller en Vol cano Suns, beide uit Boston, 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes, 22 uur. ZONDAG 26 NOVEMBER Jamsessie, Café Dangeroe, Vlasmarkt, Middelburg, 16.30 uur. Het Brabants Kamerorkest en Louis van Dijk (piano) met hun familieprogramma 'Parelsnoer', Stadsschouwburg, Middelburg, 15.30 uur. The Blue Jeans Big Band, The Sea Sound Singers en Coastline Chorus, gezamenlijk concert, Disco Cosmo, Voltaweg, Vlis singen, 15 uur. Sessionband met Albertina Vergouwen, blues, soul en bal lads, Dangeroe, Vlasmarkt 39, Middelburg, vanaf 17 uur. Artiestencafé, Minitheater, Verwerijstraat, Middelburg, 20 uur. DINSDAG 28 NOVEMBER Jamsessie, Frapo's, Bellamy- park, Vlissingen, 22 uur. WOENSDAG 29 NOVEMBER Ubu, voorstelling voor kinde ren van 7 jaar door theatergroep Maccus, Stadsschouwburg, Middelburg, 15 uur. Alhambra I Vlissingen, 'De kassiere' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'K-9' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'A room with a view' 20.30 uur. Electro Middelburg, 'Licence to kill' 19 en 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Summer of Aviya' 20 uur, 'Black rain' 22 uur. ZATERDAG 25 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen 'De Kassiere' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'K-9' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Batman' 14 uur, 'Licence to kill' 19 en 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Summer of Aviya' 20 uur, 'Black rain' 22 uur. ZONDAG 26 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De kassiere' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Bat man' 14 uur, 'K-9' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Batman' 14 uur, 'Indiana Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg 'Batman' 14 uur, 'Licence to kill 19 en 21.45 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Summer of Aviya' 20.30 uur. imANDAG 27 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De kassiere' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'West side story' 20 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 20 uur. Electro Middelburg, 'Licence to kill' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Summer of Aviya' 20.30 uur. DINSDAG 28 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De kassiere' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'West side story' 20 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 20 uur. Electro Middelburg, 'Licence to kill' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Summer of Aviya' 20.30 uur. WOENSDAG 29 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De kassiere' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'West side story' 20 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 20 uur. Electro Middelburg, 'Licence to kill' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Black rain' 20.30 uur. DONDERDAG 30 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De kassiere' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'West side story' 20 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 20 uur. Electro Middelburg, 'The guests of hotel Astoria' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Black rain' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Who's afraid of Roger Rabbit' 14 uur. ZONDAG 26 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Frank en Frey' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Who's afraid of Roger Rabbit' 14 uur. De film West Side Story kwam in 1961 uit. Toch is het verhaal over de strijd tussen twee jeugdbendes nog even actueel als toen. Reden genoeg om de musical maar weer eens uit de kast te halen, dus. De film - met onder andere Natalie Wood en Rita Moreno - is in Alhambra in Vlissingen te zien. miss Vlissingen Het HTS-Corps zoekt missen. Albertina Vergouwen. Het Middelburgse café Dangeroe bestaat twee jaar en dat wordt zondag 26 november om 17 uur gevierd met een speciaal optre den van Grandpa Nick's last sun- day of the month sessionband. Gastzangeres is Albertina Ver gouwen. Albertina Vergouwen zong op haar zestiende al op straat en in café's. Met de Zeeuwse groep Carbazol trad ze later onder meer in de Melkweg en in het voorpro gramma van Revelation Time op. Ook zong ze bij de Famous Boys. Samen met de sessieband brengt Albertina Vergouwen ruige blues, soul en ballads. In de kelder van het Franpois Rijckhals Museum aan de Mid delburgse Dam wordt zaterdag 25 november de expositie 'Won dermooie houtgravures van Dirk van Gelder' geopend. De opening vindt plaats tussen 15 en 17 uur. De in 1907 geboren Dirk van Gel der maakte in 1938 zijn eerste houtgravures. Toch doet zijn - nu al als zeldzaam en kostbaar be kend staande - werk soms wer kelijk negentiende-eeuws aan. De gedetailleerde houtgravures zijn met microscopische nauw keurigheid getekend. In het Fran- gois Rijckhals Museum zijn onder meer de serie 'Scheppingsdagen' en een aantal Zeeuwse voorstel lingen te zien. Het Zeeuws Orkest geeft vrijdag 24 en zondag 26 november een najaarsconcert in de Concertzaal in Middelburg. Gastdirigent is Roelof van Driesten, chefdirigent van het balletorkest in Amster dam. De concerten beginnen vrij dag om 20.30 en zondag om 14.30 uur. Op het programma staan de symfony no.4 van William Boyce, het vioolconcert opus 64 van Fe lix Mendelssohn en de vierde symfony van Gustav Mahler. So listen zijn violist Frans Karei Adri- aanse, sinds 1956 concertmeester van het Zeeuws Orkest, en sopraan Annegeer Sti- umphius. gemene vraag beantwoorden. Of ze daarna nog in badpak of feest kleding op het podium komen, hangt van de dames zelf af. Als ze dat niet willen, gebeurt het niet". Deelneemsters moeten minimaal achttien jaar zijn. „Dat is de enige eis die we stellen. Het gaat er niet om of ze knap zijn. Spontani teit is belangrijker. Het wordt ze ker geen veekeuring". De jury bestaat uit leerlingen, leraren en niemand minder dan de alge meen directeur van de Hoge school Zeeland, F. van Antwerpen hims'elf. De eerste drie missen ontvangen elk een beker. Verder heeft de Rabobank f 500,- aan prijzengeld beschik baar gesteld. Het feest begint vrijdag 1 decem ber om 20.30 uur. De aula van de HTS wordt voor deze gelegen heid met een strandje en een zwembad geheel in beach-stij) gebracht. Ook van de bezoekers - het feest is ook toegankelijk voor niet-studenten - wordt verwacht dat ze in stijl verschijnen. Deel neemsters voor de miss verkiezing kunnen zich dagelijks na 17 uur melden bij Jaap de Rij ke, 01184-11378. Omdat er slechts vijftien meisjes mee kun nen doen, wordt er geloot. In de aula van de HTS in Vlissingen wordt tijdens een beach party vrijdag 1 december Miss Vlissingen gekozen. Deze miss verkiezing is een initiatief de studentenverenigingen van de HTS, het Maritiem Instituut de Ruyter en de PABO. Missen-in- de-dop kunnen zich nog aanmelden. De studentenverenigingen wilden wel eens wat anders dan een feest met disco en een bandje. „En voor zover wij weten is er nog nooit een miss Vlissingen verkiezing gehouden", zegt Jaap de Rijke, secretaris van het HTS Corps. Hoewel de verkiezing op een studentenfeest plaatsvindt, wordt de verkiezing serieus aan gepakt, benadrukt De Rijke. Zo hebben de deelneemsters heb ben bijvoorbeeld inspraak. „De eerste ronde wordt in ieder geval in vrijetijdskleding gelopen. Ook moeten de deelneemsters een al- Het Brabants Kamerorkest en pianist Louis van Dijk spelen zon dag 26 november in de Stads schouwburg in Middelburg 'Parelsnoer', een familieprogram ma met de parels uit de lichte klassieke muziek. Zowel het Kamerorkest als Van Dijk kozen voor hun eigen favo rieten. Op het programma staan naast de originele werken van onder andere Mozart, Tsjaikovsky en Grieg ook bewerkingen met speciale piano-arrangementen. Het concert begint om 15.30 uur. De fijnproevers onder de jazzlief hebbers kunnen vrijdag 24 no vember hun hart ophalen in de Flying Dutchman in Vlissingen. Samen met bassist Roger Vanha- verbeke en drummer Luc van den Bossche treedt daar vanaf 21 uur Ort r mm V Deze drie heren spreken een sonate. Teo Joling, Peer Mascini en Just van den Broek brengen vrijdag 24 november in het Vestzakthea ter in Vlissingen 'De sonate en de drie heren of: hoe spreekt men muziek', een toneelstuk van de in Nederland vrij onbekende absur dist Jean Tardieu. De aanvang is om 20.30 uur. Tardieu experimenteerde in 'De sonate en de drie heren' met het op het toneel toepassen van de taai van de muziek, het to neelstuk als gesproken mu ziekstuk, dus. Drie heren hebben net een sonate gehoord en pro beren die gezamenlijk samen te vatten. Ongemerkt neemt het ge sprek de vorm aan van een muzi kale compositie, een komisch recital met een largo, een andan te en een finale. De sonate (een compositie van cellist Ernst Rey- seger) is ook muzikaal in de voor stelling verwerkt. de jonge Belgische pianiste Na thalie Lorier op. Nathalie Lorier leek voorbestemd voor een klassieke loopbaan. Tot ze op haar zestiende toevallig een jazzconcert bijwoonde Sindsdien is ze in haar geboorteland een veelgevraagd pianiste op belang rijke festivals. Loriers spel ken merkt zich door een introverte benaderingswijze die soms wordt doorbroken met het gebruik van blokaccoorden. Ook grijpt ze af en toe terug naar haar klassieke achtergrond. 'Zwarte Kunst' is een stuk in vier bedrijven met tienduizend perso nages en vijfentwintig decors. Helmert Woudenberg speelt op zijn eentje alles en iedereen, waarbij hij rekent op de fantasie van het publiek. Het stuk is vrij dag 24 november te zien in de Stadsschouwburg in Middelburg. Aanvang 20.30 uur. 'Zwarte Kunst' speelt zich af rond de Zwarte Zee. Een dictator oefent met onzichtbaar geweld macht uit over deze en gene we reld. Een machtsblok wat ont manteld moet worden. Woudenberg, die tegelijkertijd magiër, entertainer en conferen cier is, behandelt in het stuk on derwerpen als macht, kunst, erotiek en religie Second Chance. Second Chance presenteert za terdag 25 november tijdens een concert in De Piek in Vlissingen hun eerste demo. Het concert begint om 22 uur. De demo 'On the Run' werd op genomen door Peter Wessel en Jos Rentmeester in de Rent meesterstudio in Ovezande. Se cond Chance speelt melodieuze power pop. Het Middelburgs Kamerkoor viert het vijfendertigjarig jubileum met de première van Archipel IV, een compositie van de Zeeuwse componist Daan Manneke op tekst van vier gedichten van Hans Warren. Het jubileumcon cert vindt zaterdag 25 november om 20 uur plaats in de burgerzaal van het Middelburgse stadhuis. Lid van het eerste uur, bas Janus Mondeel, zingt tijdens het jubi leumconcert een solo. Onder be geleiding van een strijkensemble worden er werken van Anthem van Purcell, Schütz en Mozart uitgevoerd. Het Middelburgs Ka merkoor werd in 1954 opgericht door Bart Leijnse. Naast concer ten in Middelburg trad het koor ook op in plaatsen als Keulen, Helsinki en Brussel. Daarnaast werden er verschillende radio- en telvisieopnamen gemaakt.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 7