Glansvol debuut burgemeestersdochter Lustrum Dansz met Geef me de vijf! Kaas op de planken Schrijvers en tijdschriften in de Tweede wereldoorlog Vlissingen steunt Brac met Bangladesh Klassiek TÊ< Talk Radio: presentator gaat te ver Third Unkels: geen imitatie Oude muziek in stadhuis 9 T/M 15 NOVEMBER IN MIDDEN ZEELAND DE KASSIERE: OOK PREMIÈRE IN ALHAMBRA Leonhardt wijdt clavecimbel in Vriendschap met 'heks' in Yaaba Lachen en huilen bij Keith Hancock KINDER Woensdag 8 november 1989 DE FAAM DE VLISSINGER lïï is» HÏ HÏ IM Hï IËÏ Thom Hoffman, Monique van de Ven, een verrassend debuut speelt. Ook in Alhambra I in Vlissingen gaat deze speelfilm van Marion van Thijn en een spannend verhaal. Dat zijn de be- waarvan velen denken dat'ie zal aanslaan bij een breed publiek langrijkste ingrediënten voor de nieuwe Nederlandse speelfilm in première. De Kassière die vanaf vrijdag 10 november in de bioscopen Marion van Thijn, de eenen twintigjarige dochter van de Amsterdamse burgemeester, heeft veel ideeën over haar toe komst gehad, maar actrice wor den...."dat was wel het laat ste". En ze moet nog steeds aan het idee wennen. Als ze de film voor de derde keer bekijkt, zit ze met verwondering naar zichzelf te kijken. Terechte ver wondering, want de acteer prestatie die ze heeft geleverd is verbluffend. In De Kassière speelt Marion naast gevestigde acteurs als Thom Hoffman en Monique van de Ven de aangrijpende hoofdrol van Lily. Ze is een verlegen, wat teruggetrokken meisje dat werkt in de plaatselijke supermarkt. Haar vrije uurtjes brengt ze door met haar grote liefde, Alan, een zwarte Amerikaanse militair die in de buurt is gelegerd. Samen maken ze plannen om binnen kort naar zijn familie in Amerika te gaan. Lily heeft haar hele toekomst ge bouwd op Alan. Ze is zelfs zwanger van hem, maar heeft hem dat nog niet verteld, omdat ze zich onzeker voelt over hoe hij zal reageren. Helen, haar col lega, heeft er geen vertrouwen in en weet wel een adresje waar ze het kind kan laten weghalen. 'Lily' met Thom Hoffman als 'Arend' Herman Verbeeck in"Willem E/sschots' tragi-comedie 'Kaas'. De Belgische acteur en mimespe- ler Herman Verbeeck heeft van 'Kaas', het boek van Willem Els- schot, een solotoneelstuk ge maakt. Vrijdag 11 november is dit stuk om 20.30 uur in het Vlis- singse Vestzaktheater te zien. De brave klerk Laarmans is een kaashater. Wanneer hij wordt ge vraagd vertegenwoordiger in Edammer kazen te worden, ziet hij dat als dè kans om hogerop te komen. Helaas is deze mogelijk heid om eigen baas te worden gedoemd te mislukken. Maar tot Helen's grote verba zing wil Lily de baby houden. Op een avond, als ze weer met Alan heeft afgesproken, komt hij niet opdagen. Urenlang blijft ze wachten. Ongerust geworden gaat ze de volgende ochtend in formeren op de basis waar Alan werkt en hoort daar tot haar enorme ontsteltenis dat hij de avond ervoor is neergestoken. Een volkomen onlogische en re deloze moord op haar zwarte vriend. Huilend kijkt ze toe als zijn kist in een militair vliegtuig wordt geschoven en ze reali seert zich dat alle hoop op een nieuw leven ineens is ver dwenen. Wanhopig en verslagen gaat ze naar huis, maar daar wacht haar nog meer ellende. Lily kan hele maal niet met haar moeder op schieten, die keurt sowieso alles af wat Lily doet en zeker dat ze zwanger is. In een heftige ruzie probeert ook zij Lily ervan te overtuigen dat ze het kind móet laten weghalen. Maar Lily kan slechts aan haar verloren vriend en haar ineengestorte verwach tingen denken en verdwijnt naar haar kamertje. Ze klampt zich vast aan het enige dat ze van Het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap wijdt de nieuwe clavecim bel van de werkgroep muziek in met een recital van Gustav Leon hardt op zaterdag 11 november in de burgerzaal van het stadhuis in Middelburg. Het concert be gint om 20.30 uur. Gustav Leonhardt heeft voor de ze gelegenheid een speciaal pro gramma samengesteld. Met muziek van Froberger, Forqueray en J.S. Bach laat de bekende cla- vecinist de kwaliteiten van het nieuwe instrument op hun best uitkomen. Het concert is het laat ste in de Herfstcyclus Oude Mu ziek 1989. Met de produktie 'Geef me de vijf!' viert de Stichting Dansz het eerste lustrum. Het balletgezel schap brengt deze voorstelling, waarbij drie dansers als choreo graaf debuteren, zaterdag 11 no vember in de Middelburgse De Stichting DANSZ danste vorig jaar de produktie Expresz! Stadsschouwburg. De aanvang is om 20 uur. Artistiek leidster Lia Sorber nam bij Geef me de vijf! de choreogra fie van 'You see' en 'Wachtlokaal' voor rekening. 'You see' is een moderne dans over de vrijheid van en het gevangen zijn binnen de maatschappelijke status. Wachtlokaal is een jazzdans waarbij de gevoelens centraal staan. Er wordt gedanst op mu ziek van onder andere Sakamoto en Eartha Kitt, maar ook op live pianomuziek. Danser Raymond Esterhuizen maakt al sinds 1986 choreogra- fiën voor DANSZ. Dit jaar maakte hij het klassieke 'Aria', een pas de trois en de heftige moderne dans 'Krank'. Debutanten zijn Ferdi An- tersyn, Mariëtte Geldof en Vera Sorber. In 'Punda' probeert An- tersyn op de swingende muziek van Aswad en INXS de sfeer van zijn jeugd op de Antillen weer te geven. 'Doebluvie' van Mariëtte Geldof is modern met af en toe een oosters tintje. Ook Vera Sor ber houdt het met 'Vooruit of te rug' op modern. Alan heeft: een cassete met zijn stem erop en zijn kind in haar buik. Omdat ze ook thuis weinig meer te zoeken heeft, vertrekt ze stiekem met de trein naar de grote stad. En dan begint het verhaal - dat deels op waarheid berust - pas echt.... Op uitnodiging van de Stichting Literaire Activiteiten Zeeland ver zorgt Piet Calis dinsdag 14 no vember een lezing over schrijvers en tijdschriften tussen 1941 en 1945. De lezing vindt plaats in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg en begint om 20 uur. Piet Calis kreeg in de jaren zestig bekendheid als interviewer en es sayist. Tegenwoordig is hij redac teur van het tijdschrift De Gids. Toen hij zich een jaar of tien gele den in de Nederlandse literatuur van vlak na de Tweede Wereld oorlog verdiepte, ontdekte hij dat de belangrijkste schrijvers uit die tijd zich tijdens de Duitse bezet ting hadden gevormd. Niet alleen ontstonden er in die tijd contac ten tussen de beginnende au teurs, ook verschenen er in kleine kring ondergrondse tijdschriften waarin hun eerste literaire pro- dukten werden gepubliceerd. Calis raakte zo onder de indruk van de inhoud van deze (vrijwel onbekende) tijdschriften, dat hij er het boek 'Het ondergronds verwachten' over schreef, een boek waarop hij onlangs promo veerde In zijn lezing in Middel burg komen de modernistische experimenten rond het vrienden tijdschrift 'De Schone Zakdoek' en de debuten van schrijvers als Gerrit Kouwenaar, Paul Rodenko, Hans Warren en Willem Frederik Hermans aan de orde Groep Papillon. In de Johanneskerk aan de Vlis- singse Bonedijkestraat wordt za terdag 11 november een benefietconcert gegeven: onder de noemer Bangladesh Klassiek treden daar vanaf 19.30 uur het Strijkorkest van de Zeeuwse Mu ziekschool, de Vlissingse Oratori um Vereniging, het mandoline-orkest Con Amore en de operettevereniging Groep Pa pillon op Het benefietconcert is een initia tief van de begeleidingscommis sie Vlissingen-Bangladesh van de gemeente Vlissingen. De op brengst van het concert is voor het BRAC-project, een organisa tie voor plattelandsontwikkeling in Bangladesh. Kaarten kosten een tientje Overigens kan het project ook worden gesteund door een bijdrage op giro 7661 ten name van het Derde Wereld project Vlissingen over te maken In het Middelburgse Schuttershoftheater draait deze week de Afrikaanse film Yaaba. Deze film vertelt het verhaal van de een zame oude vrouw Sana die door haar dorpsgenoten is verstoten omdat men denkt dat zij een heks is. Twee kinderen uit het dorp sluiten echter vriendschap met haar. De film werd geregisseerd door Idrissa Ouedraogo uit Burkina Faso. Keith Hancock. In het Vlissingse Vestzaktheater klinkt zondagmiddag 12 novem ber ouderwets goede folkmuziek. Om 16 uur treedt daar de Britse zanger/harmonikaspeler/tekst- schrijver Keith Hancock op. Keith Hancock begon zijn carrière in 1983. Binnen twee jaar was hij professioneel muzikant. Met zijn debuutelpee 'This world we live in' had hij tot ver buiten de Britse grenzen succes. Hancock's ge voelige en humoristische teksten leverden hem het predikaat 'een van de beste tekstschrijvers van Engeland' op. door Jan Smeekens Jongste kinderen in een gezin hebben het niet gemakkelijk. Ze mogen nooit iets-nooit iets, en aanvaarden daarom elke steun in hun strijd voor gelijke rechten en kansen ongetwijfeld in grote dankbaarheid. In MIJN GROTE ZUS kunnen ze zich een tijd lang verkneukelen om het onthutsen de beeld dat Siv Widerberg (tekst) en Cecilia Torudd (il lustraties) schetsen van de slag die dagelijks en op diverse fron ten met grote broers en zussen geleverd moet worden. Uiter aard is alles waar: 'Er was eens een grote zus die altijd de groot ste was en de oudste en de langste en de sterkste. 'En na tuurlijk krijgt die van alles het meeste, het grootste en het mooiste. Zelfs de hoeveelheid muggebeten is niet eerlijk verdeeld. Kleine jongetjes en meisjes zul len zich met het jongste zusje in dit kostelijke prentenboek zo van harte vereenzelvigen dat ze al vanaf het begin het zicht op de werkelijkheid kwijt zijn. En het moet gevreesd worden dat ze van zelfmedelijden aanvanke lijk niet bereid zullen zich toe te geven dat de laatste twintig bladzijden heel wat meer in overeenstemming met de waar heid zijn dan de eerste zestien. Siv Widerberg en Cecilia Torudd nemen er lekker lang de tijd voor het scheve beeld stapje voor stapje recht te trekken. Wie goed kan kijken moet gaande weg inzien waarom de oudste zijn ook niet alles is. En jongsten die meer moeite hebben te ac cepteren dat zelfs die grote zus zo af en toe maar al te graag klein wil zijn, zullen zijn toe te geven dat de laatste twintig bladzijden heel wat meer in overeenstemming met de waar heid zijn dan de eerste zestien. Siv Widerberg en Cecilia Torudd nemen er lekker lang de tijd voor het scheve beeld stapje voor stapje recht te trekken. Wie goed kan kijken moet gaande weg inzien waarom de oudste zijn ook niet alles is. En jongsten die meer moeite hebben te ac cepteren dat zelfs die grote zus zo af en toe maar al te graag klein wil zijn, zullen zich door de tekeningen op de laatste twee bladzijden alsnog wat milder la ten stemmen. In JE BENT GEWELDIG! kiest Trude de Jong partij voor de ne genjarige Jaan die niet opge wassen is tegen zijn oudere zus Alicia Diè Altijd Alles Zo Goed Doet. Hij is slecht in rekenen, onhandig, kan geen boodschap pen doen en niet eens zijn kamer opruimen. Na elke kleinerende opmerking van zijn ouders of zijn zus voelt hij korte maar hevige prikken over zijn hele lijf. Tot welke bizarre gebeurtenis sen die krimpscheuten leiden, laat zich raden. En het spreekt vanzelf dat de schrijfster de mo gelijkheden van Jeans nieuwe formaat ten volle uitbuit. De on verwachte wendingen in het verhaal zijn van het goede wel eens iets te veel, maar negenja rigen kan het in dit geval niet gek genoeg zijn. Waarschijnlijk leidt de uitslag van de wedstrijd wie het Liefste Kind Van Neder land is zelfs tot een spontaan applaus. Georgien Overwater illustreerde het boek van 96 bladzijden met grappige zwartwit tekeningen. Mijn grote zus door Siv Wider berg en Cecilia Torudd. Verta ling Rita Törnqvist. Uitgeverij J.H. Gottmer/H.J.W. Becht. Bloemendaal. Vanaf vier jaar. Prijs f 18.50. Je bent geweldig! door Trude de Jong met tekeningen van Geor gien Overwater. Uitgeverij De Harmonie, Amsterdam. Vanaf 9 jaar, Prijs f 22,50. GOES 't Beest (Beestenmarkt 3). Bert Wit, Marion Wondergem, Carta van Her cules, José Lemmen, Nettie Wilde- rom, Wouter de Gaaij en Elly Geel hoed, van aquarel en foto tot brei- model. Zaterdag 11 november van 11 tot 16 uur. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum (Abdij) Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Holografie Museum (Gortstraat 36). Alleen open op afspraak per groep. Francois Rijckhals Museum (Dam 71In oktober en november te be zoeken op afspraak. Tel: 01180 - 23974. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Expositieruimte Zelke Negen Een, Souterrain: Ossip, recente col lages. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuwse Documentatiecentrum (2e verdieping, Kousteensedijk 7). Mail-art, resultaten van een interna tionaal project. Openingstijden Bi bliotheek. Het Achterhuis (Vlasmarkt 11). Vlinders worden niet geboren. Ma ria Es, tekeningen en papierdruk- ken. Di. t/m za. 10.15 - 12.30 uur en 13.30 - 18.00 uur. Galerie Basket (Schuitviotstraat 32) Bettie van Haaster, schilderijen. Wo. t/m zat. van 13 tot 17 uur. Zeeuwsche Centrale Discotheek (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent (St. Janstraat 3). werken van J. W. van Trirum, Din- gemans, Rob de Haan, J. van Tri rum, olieverf-schilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Stichting Beeldende Kunst Zeeland (Kuiperspoort 22) Een nieuwe keu ze uit de collectie Borstel en kort, H. van Boxtel. Bepper Kessler, sieraden. Di. t/m za. van 13.00 tot 17.00 uur. PZEM (Poelendaelesingel 10Renee en Arthur Mink Galerie. Open tij dens kantooruren, (t/m 9 no vember). Delta College (Merwedestraat 1, restaurant Hotelschool). Ernst de Vries. De musical Tsjechov in kalli grafie. Ma. t/m vr. van 11 tot 14 uur en van 17 tot 21 uur. Rabobank (Lange Geere 3) F.H. van de Kop en C. van de Padt, bewer kingen van koper en olieverven. Openingstijden Rabobank. Gasthuis Gerrit de Jong, olieverf schilderijen. Zeeuws Museum (Abdij 3). Leven in een groen land, Zeeland in de Ijzer tijd. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur. De Vleeshal (Markt). Installatie Joe Jones, Meditations. Di. t/m zo. van 13 tot 17 uur. NEELTJEJANS Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Verkeer, vervoer en communicatie. Koffieshop van Delta Expo: Synthese van traditie en engagement, Cees van Valk. Wo. t/m zo. van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN Art-titude (Singel 14) Voorouders Jan Haas, terra cotta. Dagelijks van 12 tot 23 uur. (t/m 11 november). Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Gehele week geopend van 14 tot 17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor ie dereen'. Strandhotel (Boul. Evertsen 4). Zeeuws Planetarium, Ster renkunde. Cafe Soif (Bellamypark 14) Duizend-en-één foto's Ruben Oreel. Henk Ingrid van der Kooij (Scher- minkelstraat 31). Timeless Watch Design, ontwikkeling van het de sign horloge tussen 1960 en nu. Di. t/m vr. van 9 tot 12.30 uur, 13.30 tot 18 uur, vrijdagavond van 19 tot 21 uur en za. van 9 tot 12.30 uur, 13.30 tot 18 uur. Bellamy 19 (Bellamypark 19). Peter Ruting, fotografie. Ma. t/m vr. van 10.00 tot 17.00 uur, za. en zo. van 13.00 tot 17.00 uur. (Vanaf 11 no vember). Het Schuttershof in Middelburg heeft de film Talk Radio geprolon geerd. Deze film van Oliver Stone is gebaseerd op het waargebeur de verhaal van radio-presentator Alan Berg, zoals dat staat be schreven in het boek 'Talked to Death; the life and murder of Alan Berg'. Barry Champlain presenteert de spraakmakende radioshow Nighttalk. In deze show praten luisteraars over allerlei persoonlij ke of extreme onderwerpen met Barry, die hen dan de meest gro ve beledigingen naar het hoofd slingert. Het programma is ra zend populair en haalt giganti sche luistercijfers. Dat kan natuurlijk niet goed blijven gaan. Barry drijft zijn reactionaire en vaak racistische luisteraars tot het uiterste en dat pikken ze niet. DONDERDAG 9 NOVEMBER Kaas, solotoneel door Herman Verbeeck, de Prins van Oranje, Goes, 20 uur. Paul van Vliet, one man show 'Een gat in de lucht'. Stads schouwburg, Middelburg, 20 uur. Bavo Galema, solo theater programma "De Vrije val van Victor Thieu", 't Beest, Beestenmarkt 3, Goes. 21 uur. VRIJDAG 10 NOVEMBER Nederlandse band Lois Lane, live concert. Discotheek Cosmo, Voltaweg 3, Vlissin gen, 23 uur. Paul van Vliet, one man show 'Een gat in de lucht'. Stads schouwburg, Middelburg, 20 uur. Ann Monoyios Stephen Stubbs, Engelse en Italiaanse muziek uit 17e eeuw. Burger zaal, Stadhuis, Middelburg, 20 uur. Kaas, solotoneel door Herman Verbeeck, Vestzaktheater, Vlis singen, 20.30 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. The third uncles uit Engeland, Jongerencentrum De Piek, Hel lebardierstraat, Vlissingen, 22 uur. Mariska Haase en Ron Kerk- hove, Latijns Amerikaans dan sen, Stadsdanszaal, Bedde- wijkstraat 15, Middelburg, 20 uur. ZATERDAG 11 NOVEMBER clavecinist Gustav Leonhardt, recital. Burgerzaal, Stadhuis, Middelburg, 20.30 uur. Kaas, solotoneel door Herman Verbeeck, Concertzaal, Zierik- zee, 20 uur. Stichting Dansz in 'Geef me de vijf'. Stadsschouwburg, Middelburg, 20 uur. Theodora Geraerts Kyoko Hashimoto, vertolken werken van Schubert, Mozart, Ravel en Ysaye, Concertzaal, Middel burg, 20 uur. Komische thriller 'De dodelij ke erfenis', Minitheater, Verwe- rijstraat. Middelburg, 20.30 uur. Benefietconcert (klassiek) voor Bangladesh, m.m.v. Ens, Zeeuwse Muziekschool, Johan neskerk, Bonedijkestraat, Vlis singen, 19.30 uur. STEC speel 'in de vergulde os'. De Zwaan, Oost-Souburg, 19.30 uur. Eeuwfeestfestival Leger des Heils, Het Amsterdam Staf koor, Muziekkorps Spijkenisse, De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. Middelburg, 19.30 uur. ZONDAG 12 NOVEMBER Folkkonsert Keith Hancock, Vestzaktheater, Vlissingen, 16 uur. Komische thriller 'De dodelij ke erfenis', Minitheater, Verwe- rijstraat. Middelburg, matinee 15 uur. DINSDAG 14 NOVEMBER Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. Onze Kreek, muzikaal blijspel met André van den Heuvel en Sjoukje Hooymaayer, Stads schouwburg, Middelburg, 20 uur. The Third Uncles. De Engelse pop-formatie The Third Uncles maakt voor de eer ste keer een toernee door Euro pa. De tweede plaats die ze in deze toernee aandoen is Vlissin gen: Vrijdag 10 november treedt de groep om 22 uur op in het Vlissingse jongerencentrum De Piek. The Third Uncles beschikken over een consequent strak live geluid, met duidelijke sixties- invloeden, maar dan zonder plat vloerse imitaties. En dat is een geluid dat kennelijk aanslaat, want de band heeft er inmiddels ruim honderdvijftig live optredens in het Britse circuit op zitten. Eind '88 kwam de eerste single uit, het begin van een drie jarig platencontract bij Chrysalis. VRIJDAG 10 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De kassiere' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'K-9' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Do the right thing' 20.30 en 23.00 uur. Electro Middelburg, 'Batman' 19 uur, 'Leathal weapon 2' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Yaaba' 20 uur, 'Talk ra dio' 22 uur. ZATERDAG 11 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De Kassiere' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'K-9' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Do the right thing' 20.30 en 23.00 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Batman' 14 en 19 uur, 'Leathal weapon 2' 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Yaaba' 20 uur, 'Talk ra- dio' 22 uur. ZONDAG 12 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De kassiere' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Bat man' 14 uur, 'K-9' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Batman' 14 uur, 'Indiana Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Batman' 14 uur, 'Leathal weapon 2' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Yaaba' 20.30 uur. MAANDAG 13 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De kassiere' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'K-9' 20 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 20 uur. Electro Middelburg, 'Talk ra dio' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Yaaba' 20.30 uur. DINSDAG 14 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De kassiere' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'K-9' 20 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 20 uur. Electro Middelburg, 'Talk ra dio' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Yaaba' 20.30 uur. WOENSDAG 15 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De kassiere' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'K-9' 20 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 20 uur. Electro Middelburg, 'Batman' 14 uur, 'Talk radio' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Yaaba' 20.30 uur. DONDERDAG 16 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen, 'De kassiere' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'K-9' 20 uur. Grand theater Goes, 'Indiana Jones and the last crusade' 20 uur. Electro Middelburg, 'Talk ra dio' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Yaaba' 20.30 uur. ZATERDAG 11 NOVEMBER Schuttershoftheater Middel- burg, 'Roger Rabbit' 14 uur. ZONDAG 12 NOVEMBER Alhambra I Vlissingen. 'Mijn vader woont in Rio' 14 uur. Schuttershoftheater Middel- burg, 'Roger Rabbit' 14 uur. Sopraan Ann Monoyios en luitspeler Stephen Stubbs bren gen vrijdag 10 november zeventiende-eeuwse Engelse en Italiaanse muziek in de burger zaal van het Middelburgse stad huis. Het concert begint om 20 uur. De Amerikaanse Ann Monoyious was soliste bij het Concert Royal, het Golger Consort, de New York Renaissance Band, The Waverly Consort en The Gregg Smith Sin gers. Daarnaast zong ze de onder meer de titelrol in Monteverdi's Incoronazione di Poppea en Be linda in Purcells Dido and Ae neas.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 7