fff* c* amwi EME EKS ,Een bekrompen geest zal het nooit leren' Cultuur m Allerlei Beurs Ouderen n Verzekeringen vrijwilligerswerk Gezondheid Maatschappij Verenigingen Onderwijs Sociaal Vrije tijd Gevonden Sport Buurt/wijk WÊlÊÊKtË JHHBBBl '1H :v - 'f 'llMmiumism Woensdag 8 november 1989 DE FAAM DE VLISSINGER Domburg bekabeld - Inwoners van Domburg kunnen nu ook ge nieten van de programma's die de talrijke satellieten rondstrooi en, want op donderdag 9 novem ber worden de eerste signalen via het kabelnet doorgegeven. De of ficiële handelingen daarvoor wor den uitgevoerd in het Ontmoetingscentrum Schutters hof in Domburg en beginnen om 13.30 uur. Abel Tasman - De Vlissinger A.J. Veldkamp vertoont op zon dag 12 november een film over reis van de tweemaster Abel Tas man, die in 1988 werd gemaakt naar aanleiding van het 200-jarige bestaansfeest van Australië. Ook vertelt hij over de ze trip waarbij onder meer de Paaseilanden en het Pitcairn- eiland werd bezocht. Deze lezing met filmvertoning begint om 14.30 uur. Tweelingen - Hoe is het om een tweeling te hebben? Die vraag wil mevrouw Gorissen uit Oost- Souburg graag gaan onderzoe ken met andere ouders van twee lingen. Het idee ontstond naar aanleiding van een bestaande peutercursus. Ouders die mee willen praten over hun ervaringen met tweelingen kunnen bellen naar mevrouw Gorissen, 01184-66039. Techniek voor meisjes - Meis jes tussen de 10 en 13 jaar die eens wat anders willen kunnen terecht in De Paraplu in de Vlis- singse wijk Pauwenburg. Daar kunnen ze de komende weken spelenderwijs leren omgaan met een computer. Om kwart over vier aanstaande maandag begint deze club die de naam draagt Technika 10 en elke zes tot acht weken weer een ander technisch onderwerp belicht. Vaker open - Het buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg is voor taan vaker open voor jongeren. Ook op vrijdagavond kan de jeugd vanaf 12 jaar er nu terecht om gezellige dingen te doen. Overigens op de woensdag is er in dit buurthuis gelegenheid om- uit te puffen van school. Dat kan vanaf half vier. Kindermiddag - In buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg heeft men elke woensdagmiddag alle tijd voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Zingen, knutselen, toneel spelen verhalen vertellen en spel letjes vullen dan onder meer het programma. Het begint allemaal om 14 uur. van der Velde 1 1 Bureau Sociaal Raadslieden Bfouweneerstraat 4 Vlèeaingen 01184-17810 Al een jaar doe ik vrijwilligers werk met heel veel plezier. Vo rige week ben ik echter enorm geschrokken. Een collega van me, een medevrijwilligster, veroorzaakte een ongeval met nogal wat schade en geen en kele verzekering wil dit beta len. Hoe is dat nu eigenlijk pre cies geregeld voor vrijwil ligers? Het komt vaak voor dat vrijwil ligers niet goed verzekerd zijn en men zelf opdraait voor de schade die tijdens het vrijwilli gerswerk is ontstaan. Vrijwilli gers die werken voor een orga nisatie kunnen het beste even aan het bestuur of de leiding vragen of een aansprakelijk heidsverzekering voor bedrij ven (AVB) en een collectieve ongevallenverzekering zijn af gesloten. Mocht dit niet het geval zijn, dring er dan op aan dat de organisatie zo snel mo gelijk daarvoor zorg draagt. Verricht u vrijwilligerswerk op eigen houtje, dus niet binnen een bepaalde organisatie, dan is een aansprakelijkheidsverze kering voor particulieren (AVP) heel belangrijk. U moet ervoor zorgen dat Uw activiteiten als vrijwilliger ook onder de dek king vallen. Als U al een aan sprakelijkheidsverzekering heeft, kunt U beter even bij Uw verzekeraar informeren of Uw vrijwilligerswerk ook onder de dekking valt. Vrijwilligers die veel advieswerk doen, kunnen het beste een beroeps aansprakelijkheidsverzekering afsluiten. Rode Kruis - De afdeling Welfare in Middelburg van het Nederlandse Rode Kruis verkoopt drie dagen lang allerlei zelfge maakte artikelen. Op maandag 13 november is de verkoopten toonstelling (met verloting) in Swerfrust aan de L. Stommes- weg, op dinsdag 14 november in het gebouw van het Rode Kruis aan Klein Vlaanderen en op woensdag 15 november in het wijkcentrum aan de Van Cit- tersstraat (Sint Laurens).Ope- ningstijden telkens 14 tot 15.30 uur. Bazaar - In het verzorgingste huis Jacob Roggeveen 'Buiten rust' wordt zaterdag 11 november de jaarlijkse bazaar ge houden. Er is een groot aantal ac tiviteiten, want behalve verkoop van handwerk worden ook de monstraties verzorgd. Oliebollen kunnen bij de koffie worden besteld, maar ook mee naar huis genomen. De beurs is van 14 tot 16.30 uur. Aids - Sinds 1 november is er aan de serie 06-nummers de Aidslijn toegevoed. Voor 40 cent per minuut wordt op die lijn infor matie over deze ziekte gegeven. Het nummer; 06-3212120. Afasiesoos 10 jaar - De Afasie- soos op Walcheren bestaat nu 10 jaar. ter gelegenheid daarvan wordt op woensdag 15 novem ber een Zeeuwse afasiedag ge houden in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Behal ve dat herdenkt de Walcherse af deling van de Afasie Vereniging Nederland haar tweede lustrum met een receptie in het Koetshuis op het terrein van Der Boede. de receptie begint om 16.30 uur. Meditatie - Wie meer wil weten over transcedente meditatie kan op dinsdag 14 november terecht in de Zeeuwse Bibliotheek en een dag eerder in het TM centrum in 's Heer Abtskerka Vanaf 20 uur wordt er uit de doeken gedaan wat deze tm inhoudt. Yoga - Donderdag 16 november wordt de beoefening van Yoga uit de doeken gedaan in de Zeeuwse Bibliotheek. Deze voorlichtings bijeenkomst over de Dada Rudreshananda-methode begint om 20 uur. Dieetkoken - Minder zout, min der vet en minder suiker. Dat zijn de centrale punten bij de cursus dieetkoken die de kruisvereniging Vlissingen-Souburg gaat verzor gen vanaf donderdag 23 novem ber. De cursus wordt gehouden in de MDGO- scholengemeenschap aan de Troelstraweg en begint 's mid dags om twee uur. De cursus omvat zeven lesdagen. Aanmel den: 01184-63700, tussen 9 en 12 uur. Dementie - Omgaan met de menterende mensen in de thuis situatie Dat is de titel van een serie bijeenkomsten die de Kruis vereniging Vlissingen-Souburg heeft georganiseerd in het wijk- gebouw aan de Rosenburglaan. Op 29 november is de eerste bij eenkomst, aanvang 14 uur. Infor- matie: 01184-63700. Thuiszorg - S. Meij van de Stichting aanvullende Thuiszorg Zeeland komt woensdag 15 no vember voorlichting geven bij het Nederlands Astma Fonds. Dat gebeurt vanaf 19.30 uur in het verenigingsgebouw aan de Bos weg 7 in Vlissingen. Voor carapa- tiënten zijn er op Walcheren trouwens ook mogelijkheden om te sporten. Op de maandag is dat in sporthal Baskensburg in Vlis singen van 15.30 tot 16.30 uur en in Middelburg is de sporthal van Vijvervreugd open voor cara- patiënten op de donderdag van 19 tot 20 uur. Zwemmen in chloorarm water van 30 graden kan op woensdag tussen 12 en 13 uur in het Vlissingse sport- fondsenbad. Psoriasis - 'Algemene aspecten psoriasis en de invloed van de zon op onze huid'. Dat is de titel van een lezing die de Middelburg se dermatoloog J.M.W. Habets donderdag 9 november verzorgt in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. De voorlichtingsbij eenkomst begint om half acht 's avonds. Psoriasis is een huidziek te Eén op de dertig Nederlanders lijdt er aan. Astma - Socutera zendt op zon dag 12 november de film 'Hun ziekte leren hanteren en zo be vrijd mogelijk leven uit' uit. Daar in wordt de doelstelling van de Astma Patiënten Vereniging uit een gezet. De uitzending begint om 12.45 uur. Hartstichting - In de grote zaal van Britannia in Vlissingen wordt op maandag 13 november aan dacht geschonken aan - wat men zou kunnen noemen - vijanden van het hart. Een lezing door een cardioloog, films over stress en gewicht en een forumdiscussie met deskundigen vullen het pro gramma, dat om 19.30 uur begint. PCOB - De afdeling Middelburg van de protestants christelijke ouderenbond (PCOB) houdt op woensdag 22 november haar le denvergadering in de kleine zaal van de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Na het huishoudelij ke gedeelt zal de heer A.C. de Vries een film over Turkije tonen. De bijeenkomst begint om kwart over twee. Open Club - Vijftig plussers in de wijk Middelburg-zuid kunnen deelnemen aan een Open Club. Elke dinsdagmiddag tussen kwart voor twee en half vijf ont moeten de leden elkaar. Het eerste uur wordt besteed aan gymnastiek, daarna is er volop tijd voor leuke spelletjes. Het wordt allemaal gehouden in het Zuiderbaken. Zwarte vrouwen - Vrouw Kerk 2/3 Wereld afdeling Zeeland houdt donderdag 16 november een studiedag over zwarte vrou wen in Zuidafrika. Dat gebeurt op initiatief van het COS (Centrum voor Ontwikkelingssamenwer king Zeeland in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Tij dens workshops en lezingen wordt de kracht van deze vrou wen toegelicht. De studiedag be gint om 10 uur en eindigt rond 16 uur. Voor informatie: 01184-84291. JAC - Op woensdag 15 novem ber opent de Stichting Jongeren Advies Centrum Zeeland haar deuren. Het JAC zal vanaf die da tum gevestigd zijn aan de Hoogstraat 5 in Middelburg. Voorheen functioneerde het ad- viescentrum vanuit huiskamers. Weduwen en weduwnaars - Maandag 13 november komt een klein aantal weduwen en we duwnaars bijeen in het gebouw van Fiom aan de Varkensmarkt in Middelburg. Talrijke onderwerpen die bij deze groep spelen komen aan de orde De bijeenkomst be gint om 20 uur. Voor informatie: 01180-27311. Anja Meulenbelt - De feministi sche schrijfster Anja Meulenbelt spreekt op donderdag 16 novem ber in het Vrouwenontmoetings centrum 'In de roos' in Terneu- zen. De organisatie heeft er reke ning mee gehouden dat ook vrouwen van deze kant graag willen komen. Daarom is de aan vangstijd (19.30 uur) aangepast. Homo's - De regio Midden- Zeeland van het COC houdt za terdag 11 november een Spaanse Avond in het gebouw aan de Ei- genhaardstraat 2 in Middelburg. Volgens de organisatie is het de bedoeling om een gezellige sfeer te creëren. Het Spaanse Avondje begint om negen uur. Parkieten - Kwekers van parkie ten kunnen zich aansluiten bij een kersverse vereniging, de Par kieten Speciaalclub. Deze wordt maandag 13 november in het wijkgebouw De Pit in Goes offi cieel opgericht. Deze vereniging is aangsloten bij de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. De vergadering begint om 20.15 uur. Voor informatie: 01100-12423. NCVB - De afdeling Vlissiingen van de Nederlandse Christen vrouwenbond viert het zeventig jarig jubileum van de bond met een open dag op zaterdag 11 no vember in het jeugdgebouw van de Petruskerk aan de Dr. Ot- testraat 3. Tussen 11 en 16 uur kan iedereen kennis maken met de activiteiten van de NCVB. Te zien en te koop zijn zelfgemaakte wandkleden, schilderijen, hand werken, bloemstukjes en bakpro- dukten. Verder wordt er informatie gegeven over de ge schiedenis van de NCVB, gezond heidszorg, de Vrouwen Advies Commissie en Amnesty Interna tional en zijn er zelfmaakmode- shows. De opbrengst van deze dag en andere activiteiten van de NCVB is bestemd voor een bij scholingsproject voor vroedvrou wen en dorpsgenezers in Bangladesh. Computers - Volgend jaar krij gen 31 basisscholen in Middel burg een computer. Daarmee leert de jeugd al van jongs af aan met de moderne technologie om gaan. Voor dit project stelt de ge meente 125.000 gulden beschikbaar. Middelburg is daar mee één van de eerste gemeen ten die een dergelijke aanschaf doet. Het kan gezien worden als een voorloper op het zogenaam de 'Comenius-project' waarbij al le Nederlandse basisscholen in de periode 1991-1994 de be schikking krijgen over computer apparatuur. Beeld - Na 20 eeuwen is zij te rug in Domburg dankzij de scheppingsdrift van de beelden de kunstenaar Guido Metsers. Nehalennia. Bij de duinovergang van de Badstraat in Domburg wordt het beeld op vrijdag 17 no vember onthuld. Dat gebeurt tus sen 14.30 en 15 uur. Kinderpostzegels - Ook kinde ren hebben rechten. Dat thema staat niet alleen centraal in 1989, maar ook op de kinderpostze gels. De verkoop - ook kaarten - ervan is vandaag begonnen in onder meer de postkantoren. Vluchtelingen - Gert de Jong van de organisatie ZOA- vluchtelingenzorg toont op woensdag 15 november dia's over vluchtelingen uit Mozambi que die in Malawi verblijven. Dat gebeurt in De Schakel in Middel burg, aanvang 20 uur. In de week van 20 tot 25 november is er overigens huis-aan-huis een col lecte voor dit vluchtelingenpro- ject, dat ZOA gaat opzetten. AAW - Het Voorlichtingscen trum Sociale Verzekeringen is met een folder gekomen die de recente wijzigingen in de AAW (Algemene Arbeidsongeschikt heidswet) duidelijk uiteen zet. Met name aan de ongelijke be handeling van mannen en vrou wen is een eind gekomen dankzij de wetswijziging. De folder met informatie is té bestellen bij het voorlichtingscentrum, 020-4484118. Spellenavond - Elke dinsdaga vond wordt er in Bachten Komme aan de Badhuisstraat een spelle navond gehouden voor al leenstaande of eenzame mensen. De bijeenkomst begint om zeven uur en duurt tot ongeveer kwart voor tien. Informatie: 01184-65062. Natuur - Maandag 13 november worden er in het Vlissingse Open Hof maar liefst 130 dia's getoond over de natuur in Nederland. De heer Schaap uit Oostkapelle ver telt daarbij wetenswaardigheden. Deze bijeenkomst is een initiatief van de Activiteitencommissie Open Hof en begint om 20 uur. Experimentele dienst - 'Bomen en grenzen' luidt het thema van de experimentele dienst die zon dag 12 november wordt gehou den in de Hofpleinkerk in Middelburg. Het thema is geko zen naar aanleiding van Genesis 2:8-17. De dienst begint om 16.30 uur. Evangelisatie - De Mariazusters van de protestantse gemeen schap uit Darmstadt (BRD) staat centraal tijdens een evangelisatie-avond in de Middel burgse Schouwburg op maandag 13 november. Ook de gospel groep First Love doet mee De Mariazusters vertonen tevens een film over Kanaan. De Stich ting Evangelisatie Nederland heeft de leiding van deze avond die om half acht begint. Toegang gratis. Valkenisse - goud kl. lipssleu- tel no. 06674 aan ring, rood mapje met twee sleutels, paar se port. met rijb. ausweis etc. t.n.v. striewe, portemonnee zeart f 25,— Westkapelle, poesje hotel Randduin Dishoek, surfplank strand Zoutelande, sleutels van o.^. Audi boul. Z'lande, blauwe Kindershawl bosweg Zoutelande, bankbiljet f 10, zilveren armband, op schrift "SONJA", h. fiets merk Intercycle favorite zwart, h.- fiets, merk Arsenal, rood bruin koudekerke, d. rood mapje met sleutels wo VW Zoutelande en hond reu labrador Westkapelle. Gevonden Vlissingen - Bij de gemeentepo litie te Vlissingen zijn in de pe riode van 25 oktober tot 1 no vember, de volgende voorwer pen aangegeven: een bankbil jet, een sleuteltje aan een han ger, 3 sleutels, 5 sleutels in een groen etui, 5 sleutels, w.o. een autosleutel, een bruin etui met 2 sleutels, een portemonnee met inhoud en een plunjezak met kleding. Bij het dierenasiel te Vlissingen is in die periode een zwarte kat aangegeven. Kasteelstraat - Het Vlissingse gemeentebestuur heeft bewo ners van het westelijke deel van de Kasteelstraat opgeroepen om zitting te nemen in een werk groep die de herinrichting van de straat onder de loep moet ne men. Deze werkgroep ontwikkeld plannen en legt die dan voor aan de overige straatbewoners. Bonendijcke - Bewoners van het Ravesteynplein, de Bonedij- kestraat en de Schuitvaartgracht kunnen zich opgeven voor een werkgroep die de herinrichting van de straten gaat coördineren. De gemeente heeft geld beschik baar gesteld om de straten op nieuw in te richten nu de verbouwing van de woningen van de woningbouwvereniging is afgerond. Sport - De Stichting Sport Steunt Zonneveld brengt op don derdag 16 november haar jaarlijk se bezoekjes met geschenken aan de geadopteerde inrichtin gen. Achtereenvolgens bezoeken de leden De Sterre in Clinge, Den Berg in Goes, Vijvervreugd, Kin- derzorg in Middelburg en Zonne veld in Oostkapelle Het is de 37e keer dat de stichting de ronde doet en royaal gebaart naar de tehuizen. Blindensport - De sportvereni ging Visueel Gehandicapten Zee land geeft visueel gehandicapten elke maandagavond tussen ze ven en negen uur de gelegenheid om te sporten. Dat gebeurt dan »i* de sporthal van Kruiningen. Voor vervoer kan worden ge zorgd. Informatie: H. Hayes (01180-27187) of R. Buijs (01146-1442). Huisdammerstoernooi - Jong en oud kunnen op de maandagen 13, 20 en 27 november deelne men aan een huisdammerstoer nooi in Middellj'.'rg. De jeugd tot 16 jaar kan c.ie dagen vanaf 18.30 uur plaatsnemen achter het bord en de volwassenen van af 20 uur. Het toernooi wordt ge houden in de Ontmoetingskerk aan de Oosterscheldestraat. In formatie: A. Kammeraat, 01185-2231. VERVOLG VAN VOORPAGINA ling van mij, het Pankrado nooit zal misbruiken. Die zal zich zo on der controle kunnen houden dat hij of zij het niet eens hoeft te ge bruiken. Het is een kwestie van karaktervorming". Dat kan André ter Weide bevesti gen. „Ik werk zelf in de horeca. Hoewel ik heel vaak met lastige dronken mensen te maken heb, heb ik nog nooit met één van hen gevochten. Tijdens een ruzie, neem je de beweging over de ru ziezoeker. Zijn agressie ontlaadt zich op mijn lichaam. De adrenali ne wordt op deze manier afge- blust. Maar dat kan alleen omdat ik mezelf helemaal onder controle heb. Dat zelfde doe je met woor den. Als iemand tegen mij zegt dat ik een hufter ben, dan neem ik dat over. Dan zeg ik 'Okee, ik ben een hufter'. Ik sta er af en toe verbaasd van hoe snel mensen dan kalm worden", ledereen die geïnteresseerd is m deze sport, kan binnen komen lo pen in de gymzaal. „Kom ge woon eens kijken. Mensen beslissen altijd zo snel voor een sport zonder goed rondgeneusd te hebben. Zeker bij deze sport moet je weten waar je aan begint en er echt voor kiezen". De vrou wen die meetrainen zouden ook graag wat meer vrouwelijke ge zichten op de training zien. Eén van hen: „Door deze sport voel ik me een stuk veiliger op straat. Als ik aangevallen zou worden, weet ik niet of ik het gevecht zal winnen, maar ik zal in ieder geval terug meppen". Geelhoed: „Je moet eens weten hoeveel men sen er met angst rond lopen. Niet alleen vrouwen, maar ook vol wassen kerels. Dit is een hele goede methode is om je zelf on der controle te leren krijgen. Con trole verdringt de angst en dat kan je hier door veel trainen le ren". |pf - >18^ r. Yn- „yj, p r; wrvf'** ÉBH l» ,Je kunt het bijna als een dans beschouwen". Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. Do. 9 t/m wo. 15 november. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. J. den Boer, 19 uur: Mevr. Spaans-Molenaar. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. D. Oskam. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo, 10 uur: ds. Köther-Middelhoek, oogstdienst èn gezinsdienst. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, Domburgs Kerkkoor, 19 uur: ds. A. Spaans, gez. dienst in Herv. Kerk. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: dhr. J. v. Leerdam, 14.30 uur: ds. G. Kalksma, gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. A. Jobsen, 14.30 uur: ds. A. Jobsen, gez. dienst in Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 14.30 uur: ds. A. Jobsen. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: Mevr. Spaans, gezinsdienst, knd. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30: ds. F.C. v. Dijke, 17 uur: ds. F.C. v. Dijke. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. v/d Zwan, knd. 4-7 jr, 14.30 uur: ds. R.G. van der Zwan. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10 uur: ds. van Tuijll. MIDDELBURG Bahó'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 uur en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. Geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 10 uur: SoW dienst in Ontmoetings kerk, 14.30 uur: Past. Rosenburg. Hofpleinkerk, Hofplein, 16.30 uur: oecumenische experimentele dienst, ds. E. de Boer-Hessel, 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: ds. L.J.G. IJkel. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P. Paulus, doopdienst m.m.v. cantorij, 17 uur: ds. W.A. v.d. Berg. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Wo. Dam 6 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. K. Hendrikse en ds. J. Dubbink, gez. dienst met koorkerkgemeenschap. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Hofpleinkerk, Hofplein, experimentele dienst, 16.30 uur: ds. E. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman, Wijkgem. Geref. Bond, 17 uur: ds. T.W. v. Bennekom. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. B.J.W. Schelhaas, Wijkgem. Geref. Bond 11 uur: ds. C. Trouwborst. Engelse kerk, Simpelhuisstr. 19, 19 uur: ds. M. de Boer. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: on bekend. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: ds. v. Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim- pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. J. Horsman. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. K. Hendrikse en ds. J. Dubbink in Nieuwe kerk: gez. kinderdienst Nieuwe kerk en Koorkerk. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur, za. 19 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: Past. R.F. Ie Gras. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. A. Baak. Volle Evangelie Gemeente "De Herberg". (Dam 6) Zo. 10 uur, di. 20 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: H. v. Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. J. Bruijn, knd. jongste en middengroep, 17 uur: ds. J. Bruijn. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. den Hollander, gezinsdienst. RITTHEM Hervormde Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur: dhr. Murre, jeugddienst, 17 uur: dhr. Boon. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: dhr. J. Murre, geref. kerk, gez. jeugddienst, ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: ds. M.V.J. de Craene, 17 uur: dhr. A. v. Westen. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: dhr. Heemskerk en ds. P. Melse. Bej. tehuis "De Zou te Viever", Dongestraat 1, zo, 19 uur: ds. v. Buiren. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. J.W. Glashouwer. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro- chiekoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. M. Makkinga, 14.30 uur: ds. G. Kalksma. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: zr. Rezelman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: Cand. C.J. Harryvan. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Gemeente. Zo. 11 uur: ds. H. v. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. v. Veen. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Schoenmaker, 17 uur: ds. de Nooij. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. v. Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: ds. C.E. v.d. Ploeg, 10.15 uur: bijbelstudie. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Bu- teyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. J.W. Glashouwer. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haackweg 2. Zo. Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: ds. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, m.m.v. kerkkoor Maria, 19 uur: ds. C.A. Westerveen. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9 .30 uur: ds. P. Boekesteijn. do. 9 t/m wo. 15 nov. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel: 12460. Zon dag tot 24 uur: F.L. Berghauser Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak) VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: D.C. Bom, Bad huisstraat 81, tel. 12233. Zondag tot 24 uur: W. v. Ouwerkerk, Gerbrandystraat 6, tel. 65498. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: N. Kapteijn, Lekstraat 6, O-Souburg, tel. 01184-61630. Zondag: M.M.L. Pennings, Amstelstraat 55, O-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Oosterhoff, Markt 10 Veere, tel. 01181-1271. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOU TELANDE, MELISKERKE. BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: A.A. v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186 - 1282. OOST EN MIDDEN-WALCHEREN zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185 - 2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: M.H. Rackwitsz, Volderijlaagte 1, Middelburg, tel. 01180 - 35688. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Souburg, C. v. Perestraat 1, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: J. Drijdijk, Grootmede 62, tel: 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mevr. C.J. Brink, Middelburg, tel: 01180 - 11011. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE* Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Kraamzorg 24 uur bereik baar onder nummer 01100-16703. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39 41 Middelburg, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. VBOK: (Ver. ter bescherming van het ongeboren kind), tel. 01180-35736. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.-vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLUF VAN M N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395). PATIËNTENPLATFORM ZEELAND: Leliestraat 10, Goes. tel. afspraak van 9 tot 12 uur, tel. 01100-30911. CENTRAAL MELDPUNT VOOR VRIJWILLIGE THUIS HULP: Molstraat 13 te Middelburg, tel: 01180 - 12004, iedere werkdag bereikbaar van 9.30 tot 11.30 uur.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 23