ÜLÜ, :3i tl MSB mi 2 mmsm SI 'Mmsmsmm r>-vr- Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Beurs Onderwijs Milieu Verzamelen Cultuur Gevonden SKW Maatschappij Ouderen Vrije tijd Politiek Cursus DE FAAM DE VLISSINGER Woensdag 25 oktober 1989 r-r-i 3lm m Welfarewerk - De afdeling wel- farewerk van het Rode Kruis in Vlissingen houdt woensdag 1 november haar jaarlijkse verkoop middag in de recreatiezaal van bejaardencentrum Ter Reede in Vlissingen. Tussen 13.30 en 16 uur worden er onder meer hand werken, poppen, sokken en wandversieringen verkocht en is er een verloting. De opbrengsten zijn voor het Rode Kruis. Speelgoed - De jaarlijkse speel goedbeurs van speel-o-theek Paauwenburg wordt dit jaar ge combineerd met een kleding- beurs. De beurs vindt zaterdag 28 oktober tussen 10 en 12 uur plaats in buurthuis De Paraplu aan de Vlissingse Alexander Go- gelweg. Speelgoed en winterkle- ding voor kinderen kunnen vrijdag 27 oktober van 18.30 tot 20 uur worden ingeleverd. De kleding moet vooraf geprijsd worden. Van het speelgoed is een kwart van de opbrengst voor de speel-o-theek, van de kleding de helft. Voor meer inlichtingen: 01184-15222/62524. Kleding - De Middelburgse vrou wencontactgroep 'Kom uit je huis' houdt in wijkgebouw Het Zuiderbaken aan de M. de la Pal- mastraat woensdag 1 november een najaars- en winterkleding- beurs voor vrouwen en kinderen (vanaf maat 104). Kleding - be halve t-shirts, sokken en onder goed - kan die dag tussen 9 en 11 uur worden ingebracht. De ver koop is van 13.30 tot 15 uur. Van de opbrengst wordt vijfentwintig procent als organisatiekosten in gehouden. Snuffelhut - Met de actie 'De SVRZ helpt verder' haalde het personeel van de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland vorig jaar f 20.000,— op voor projecten in Burkina Faso van het Foster Parentsplan. Om blijvende hulp te kunnen bieden wordt er elke laatste zaterdag van de maand van 10 tot 13 uur een ver koop van huisraad gehouden. De ze verkoop vindt plaats in De Snuffelhut op het terrein van ver pleeghuis Der Boede in Koude- kerke. Wie huisraad af wil staan kan bellen naar 01180 35900/15815. Rommelmarkt - De Baptisten gemeente Middelburg houdt za terdag 28 oktober een rommelmarkt op de Middelburg se Vischmarkt. Naast allerlei tweedehands artikelen is er ook koffie met cake verkrijgbaar. Van alles en nog wat - De af deling Vlissingen van het Katho lieke Vrouwengilde verkoopt van alles en nog wat op haar jaarlijk se bazaar, kleding- en snuffel- beurs. De beurs vindt plaats op zaterdag 28 oktober in wijkcen trum Open Hof aan de Vlissingse Alexander Gogelweg en is ge opend van 10 tot 13.30 uur. De opbrengst is bestemd voor het project Virginopolis in Brazilië. Winterkleding - de Middelburg se speelzaal De Zandkrumels houdt zaterdag 4 november tus sen 10 en 11 uur een winterkle- dingbeurs in het nieuwe onderkomen: de voormalige kleu terschool 'De woelige werf', in gang IJsselstraat. Kleding - met de prijs op crèpeplakband ver meld - kan in de week voor de beurs elke morgen tussen 9 en 11.30 uur worden afgegeven in de peuterspeelzaal. Een kwart van de opbrengst is voor De Zandkrumels. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via 01180-37558. Kleding - De Unie van Vrouwelij ke Vrijwilligers houdt dinsdag 31 oktober een verkoop van dames-, heren- en kinderkleding in het pand aan de Herengracht 52 in Middelburg. De kledingbeurs is geopend van 13.30 tot 15 uur. Expositie - Ellen Smith en Rie Wouters uit Middelburg expose ren tot maandag 13 november hun olieverven en potlood- en pentekeningen in Galerie Beke- nes aan de Dorpsstraat 8-10 in Kattendijke. Beide dames zijn leerlingen van de Middelburgse kunstenaar Anton Bal. De galerie is op zaterdag en zondag van 14 tot 17 uur geopend, de rest van de week op afspraak. De toegang is vrij. Schoen - Bij de gemeentepolitie in Vlissingen zijn in de periode van 11 tot en met 18 oktober de volgende artikelen aangegevem: een bril, diverse horloges, een portemonnee, een schoen, een ring, diverse sleutels, een rugzak en een plastic tas met inhoud. Kater - In dezelfde periode zijn bij het dierenasiel in Vlissigen een Duitse herder, een zwarte poes, een zwarte poes met lang haar en diverse katers aangegeven. Voor wat betreft het assortiment katers: een grijs/witte, een zwart/witte, een witte en een Cyperse SAO - De sector Sociaal Ago gisch Onderwijs van de Hoge school West Brabant heeft vrijdag 3 november een informa tiemiddag. De sector verzorgt opleidingen maatschappelijk werk, cultureel werk en activitei tenbegeleiding, inrichtingswerk en personeelsmanagement. De studierichting maatschappelijk werk kent naast een voltijd- en deeltijdopleiding ook een voltijd opleiding speciaal voor volwasse nen. De informatiemiddag begint om 14 uur. Inlichtingen en opga ve voor deze dag bij de Hoge school West-Brabant, sector Sociaal Agogisch Onderwijs, Beukenlaan 1 Breda, telefoon 076-659311 (toestel 78). Steiner - De heer P. van Manen verzorgt op vrijdag 17 november een lezing over 'Rudolf Steiner; leven en werk'. Hij doet dat op uitnodiging van de initiatiefgroep van de Antroposofische vereni ging. De lezing wordt gehouden in de Stadsschouwburg in Mid delburg en begint om 20 uur. Stofverwerking - Op woens dagmiddag 1 november organi seert skw de Hayman een open middag in het jongerencentrum Poortershove in Middelburg. Met die middag wil het SKW meisjes van 15 tot 25 jaar kennis laten maken met verschillende manie ren van stofverwerking. Deze cursus wordt iedere woensdag van 14 tot 16 uur in Poortershove gegeven. Deelname is gratis. Voor meer informatie: 01180-29004. Theaterdag - Een eigen toneel voorstelling maken? Dat kan op zaterdag 28 oktober van 9.30 tot 12.30 uur in 't Trefpunt aan de Nassaulaan in Middelburg. De bedoeling is dat kinderen (van 8 tot 12 jaar) iets meenemen in de geest van een hoedje of een kle dingstuk en gezamenlijk wordt er dan geschminkt, decors gemaakt en een toneelstukje ingestu deerd, dat dan 's middags wordt opgevoerd. Per theaterdag kun nen 12 kinderen meedoen. De volgende theaterdagen zijn 25 november, 23 december en dan nog zes dagen in 1990. Wie nog meer wil weten kan bellen: 01189-2252. Vakbondswinkel - Wie in een huurwoning of op een gehuurde kamer woont en volledig geïnfor meerd wil worden over de rech ten en plichten die dat met zich meebrengt, kan op 2 november terecht in de Lange Zelke/hoek Walstraat in Vlissingen. Daar staat van 10 tot 16 uur de rijden de vakbondswinkel van de Dienstenbond FNV, die die dag allerlei vragen beantwoordt over huren en wonen. Overigens, ook met andere vragen kan men daar terecht, zoals vragen over pen sioen, belastingen, werk, uitke ring, het loonstrookje of studiefinanciering. Nog méér we ten? Dan even 06-52123599 bel len en men is direct verbonden met de rijdende vakbondswinkel. Dood - Het Regionaal Educatief Centrum start op 31 oktober met vier open avonden over 'dood'. De avonden krijgen een informa tief karakter en op die manier wil het REC een moeilijk onderwerp wat gemakkelijker bespreekbaar maken. Als thema's zijn achter eenvolgens gekozen 'de dood on der ogen', 'relatie met de dood', sterven en rouwen' en 'als de dood', met aansluitend een markt 'een levendige dooie boel', waar personen en instanties informatie verstrekken over de dood in al zijn facetten. Alle avonden (31 oktober, 7, 23 en 30 november) beginnen om 19.30 uur en wor den gehouden in de Prins van Oranje in Goes. Aanmelden voor één of meerdere avonden is noodzakelijk. Dat kan telefonisch: 01100-31170. Vrouwenarbeid - Op verzoek van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg en boekhandel/uitge verij De Koperen Tuin in Goes spreken Margot Hinderink en Elly Kloos vrijdag 27 oktober in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek over vrouwenarbeid in Nederland in het algemeen en in Zeeland in het bijzonder. Margot Hinderink heeft zich als historica gespeciali seerd in vrouwengeschiedenis. Zij bespreekt de vrouwenarbeid tussen 1900 en 1940. Elly Kloos is docente geschiedenis en Ne derlands. Deze maand verschijnt haar boek Rappe Handen, over vrouwenarbeid in Zeeland. De themabijeenkomst, waarbij het eerste exemplaar van Rappe Han den aan PvdA-statenlid Henny Klein-Hesselink wordt overhan digd, wordt gehouden in de Zeeuwse Bibliotheek en begint om 16 uur. Landschap - Zaterdag 28 okto ber wordt voor het derde achter eenvolgende jaar de nationale werkdag in het landschap gehou den. Vrijwilligers laten die dag zien hoe ze in hun vrije tijd wer ken aan het behoud van kleine landschapselementen, zoals knotwilgen, hoogstamfruitbo- men, veedrinkputten en bloemdij- ken. Belangstellenden kunnen op Walcheren een kijkje nemen bij de boerderij Huis ter Mee aan de Rijnsburgseweg bij Oost-Souburg en aan de Oranjedijk bij Arnemui- den. Daar wordt gewerkt aan het onderhoud van knotbomen. In Goes wordt er in de hoogstam- fruitboomgaard bij het recreatie gebied De Hollandse Hoeve gewerkt. De Stichting Land schapsverzorging Zeeland, 01100-30936, kan meer over de landschapsactiviteiten vertellen. Welzijnsprogramma - Het wel- zijnsprogramma 1990 van de ge meente Vlissingen heeft de opbouwcommissie Oost- Souburg danig verontrust. Het programma gaat er namelijk van uit dat professionele ondersteu ning, zoals opbouwwerk in Oost-Souburg niet direct noodza kelijk is, zo schrijft de commissie aan het Vlissingse gemeente bestuur. „En wij kunnen ons niet voorstellen dat groepen buiten de boot gaan alleen omdat er bij de gemeente geen geld (voor over) is". Oranjeplein - De hoofdrijbaan van het Oranjeplein in Oost- Souburg wordt sinds maandag 23 oktober herbestraat. De werk zaamheden duren in totaal drie weken. In die periode blijft ver keer mogelijk voa de parallelweg. Ook de parkeervakken, de win kels en de woningen blijven ge woon bereikbaar. De haltes van buslijn 57 worden tijdelijk ver plaatst naar de hoek Burgemees ter Stemerdinglaan/Middelburg- sestraat. Paauwenburg - In het be leidsplan 'Criminaliteit en beleid' worden veel schone beloften ge daan, maar het is nog maar de vraag of die plannen ook daad werkelijk worden uitgevoerd, schrijft het Vlissingse wijkcomité Paauwenburg aan b en w van Vlissingen. Van een alcoholmati- gingsbeleid zoals dat in het plan wordt aanbevolen, is weinig te merken, vindt het comité. Als voorbeeld geeft voorzitter P. Jan- se de buurthuizen die, doordat ze steeds meer op eigen middelen moeten draaien afhankelijk zijn van de baropbrengst, waardoor er alcohol wordt verkocht. Verder wordt het tijd dat er op de scho len een geïntegreerd lesprogram ma maatschappijkunde komt. Bij de herinrichting van met name Paauwenburg zuid-oost moet re kening gehouden worden met de sociale veiligheid. De openbare verlichting moet geoptimaliseerd worden. Bovendien vindt het co mité dat er werkgroepen met ver tegenwoordigers van onder meer bewoners en korporaties moeten komen voor de uitvoering van het plan. Sociale veiligheid - Ook de op- bouwcommissie Oost-Souburg is het met de nota 'Criminaliteit en beleid' eens dat er een werk groep Sociale Veiligheid moet worden opgericht. Omdat de aanpak per wijk anders kan zijn, lijkt het opbouwcommissie zinvol om in de wijken sub-groepen in te stellen. Sloebrug - Nu de struiken op de hoek van de Bermweg/Sloegweg hoger zijn geworden, kunnen de automobilisten die via de Berm- weg Oost-Souburg verlaten, niet meer zien of de burg open of dicht is. Als de brug open blijkt te staan, rijden veel automobilisten achteruit of door het rode ver keerslicht om via de spoorweg overgang richting Keersluisbrug te rijden. De opbouwcommissie Oost-Souburg verzoekt b en w van Vlissingen deze situaties te voorkomen door voor voor- signalering te zorgen. Papegaaienburg - Het Vlissing se wijkcomité Papegaaienburg behandelt in de vergadering van maandag 30 oktober onder meer het activiteitenplan 1990. De ver gadering begint om 19.30 uur in de Franciscusschool aan de Fla- mingoweg. ABC-complex - Op de hoek van de Vlissingse Walstraat en de Aagje Dekenstraat wordt een ABC (Albert Heijn, Blokker en C&A) winkelcentrum gebouwd. Voor de bewoners van de Walstraat, Scherminkelstraat, Kolvernierstraat en de Vrijgang verzorgt de gemeente Vlissingen woensdag 1 november een informatie-avond in lunchroom Panaché aan de Walstraat 51. De aanvang is om 20 uur. Met het oog op de inrichting van de ruim ten tussen het ABC-complex en de bestaande panden wil de ge meente tijdens deze avond een werkgroep met vertegenwoordi gers van de bewoners en de ge meente oprichten. Postzegels/munten - De afde ling Middelburg van I.V. Philateli- ca en de F.V. Delta West houden zaterdag 28 oktober een postzegel- en muntenbeurs in De Schakel aan de Middelburgse Bachtensteena Uiteraard is er volop handel aanwezig. Verder is er een veiling van unieke kavels en een grote verloting. De beurs is geopend van 10 tot 17 uur. HOWA - De Hondenvereniging Walcheren (HOWA) is sinds au gustus van dit jaar ingeschreven bij de Stichting Gedrag, Gehoor zaamheid en Behendigheid. Daar door kan de vereniging het aantal cursussen uitbreiden en diplo ma's voor cursussen op landelijk niveau verstrekken. Verder mag de HOWA nu officiële, voor alle verenigingen toegankelijke wedstrijden houden én promi nente personen uit de honden wereld uitnodigen op informatie- en contactavonden. De cursus sen van de HOWA worden in ma nege De Brug in Vlissingen en manege De Gouwe Reijers in Se- rooskerke gegeven. Heemkundige Kring - Op ver zoek van de Heemkundige Kring Walcheren spreekt de Middelbur ger A. Vos woensdag 25 oktober in Hotel Walcheren te Koudeker- ke over 'Joodse monumenten op Walcheren en hun voorgeschie denis'. De lezing wordt geïl lustreerd met dia's. Vos zet zich in zijn vrije tijd in voor het herstel en de restauratie van de voorma lige joodse synagoge in Middel burg. De bijeenkomst begint om 20 uur en is ook toegankelijk voor niet-leden. Rood/Wit - De supportersver eniging Rood Wit van de VC Vlis singen houdt vrijdag 27 oktober een bingo-avond in het clubge bouw van 'Vlissingen'. De aan vang is om 20 uur. Vrij-Gezellig - De Stichting Vrij- Gezellig houdt zaterdag 28 okto ber een dansavond voor alleen staanden tot vijfenveertig jaar. De dansavond begint om 21 uur in de Middelburgse Lammeren- burcht. Zondag 29 oktober maakt de stichting om 14 uur een herfstwandeling in het bos bij Kasteel Westhove in Dom burg. Opgave voor beide activi teiten na 20 uur via 01180 - 14941 of 01184 - 63459. Wonen in Westkapelle - Steeds meer ouderen willen zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen. Daar zijn meestal wel aanpassingen in en om het huis voor nodig. Deze aanpassingen staan centraal in de diaserie die de commissie welzijn ouderen Westkapelle maandag 30 okto ber om 14 uur in het jeugdge- bouw van de hervormde kerk in Westkapelle vertoont. Verder wordt er die middag informatie gegeven over de posten en de subsidieregelingen. Gepensioneerden - De afdeling Walcheren van de Nederlandse Bond van Gepensioneerden ver gadert vrijdag 27 oktober om 14 uur in Bachten Komme aan de Vlissingse Badhuisstraat. Op de agenda staat onder meer de ver kiezing van een nieuwe secreta ris. Na het huishoudelijk gedeelte geeft mevrouw de Lange uit Mid delburg om 15 uur een lezing over de VAC en over wonen voor ouderen. Kamerkoor - Het Middelburgs Kamerkoor heeft plaats voor nieuwe leden. Het koor repeteert elke dinsdag van 19.45 tot 22.15 uur in De Windroos op het terrein van Vijvervreugd aan de Koude- kerkseweg in Middelburg. Be langstellenden kunnen dinsdag 31 oktober terecht op een open bare repetitie of een afspraak ma ken via 01180-35200 of 01184-62080. Vlissingen - Donderdag 26 ok tober komt de gemeenteraad van Vlissingen bijeen om de vroede hoofden te buigen over een keur van zaken die de gemeente en/of de burgerij aangaan. De vergade ring begint om 19.30 uur en wordt zoals gebruikelijk gehou den in het Stadhuis. Op de agenda staat onder meer 'tv-documentaire/videoband uw gemeente in het oog'. De NOS zendt in 1990/91 48 edities uit van een serie 'Het gezicht van Nederland' en van elk tv- programma wordt een videoband gemaakt die - op aanwijzing van de gemeente - met maximaal 3 minuten specifieke informatie kan worden uitgebreid. Daar naast verschijnt er een 64 pagi na's tellen boekwerkje in een oplage van 1000 stuks, dat aan de betreffende gemeente ter be schikking wordt gesteld. In dit geval dus ook aan Vlissingen. Van de deelnemende gemeente wordt een bedrag van 31.250 gulden gevraagd. De Stichting Vlissingen Promotie wil maxi maal 10.500 gulden bijdragen, zodat er voor de gemeente nog 20.750 gulden overblijft. „Een aantrekkelijk aanbod", stellen b en w. Of de raad dat ook aantrek kelijk vindt zal donderdag 26 ok tober blijken. Martinusparochie - In de Marti- nuskerk aan de Kerklaan in West- Souburg wordt zondag 29 okto ber om 10 uur een feestelijke eucharistie-viering gehouden. Voorgangers zijn deken J. Aarts en pastores A. Burm, A. van de Bosch en M. Opgenoord. Mede werking wordt verleend door het parochiële Sint Caeciliakoor en organist R. de Regt. Na de viering is er een kleine tentoonstelling van groepen die in de Marti- nusparochie actief zijn. Interkerkelijke dienst - In de Middelburgse Getuigeniskerk vindt zondag 12 november een interkerkelijke dienst voor ver standelijk minder begaafden plaats. De dienst begint om 14.30 uur. Voorganger is pastoor G. Rosenberg, het Jeugdkoor zorgt voor de muzikale omlijsting. Alternatieve therapieën - Al ternatieve therapiëen... uit welke bron? Daarover vertelt ds. C.H. van Garderen donderdag 2 no vember in de Ontmoetingskerk aan de Middelburgse Ooster- scheldestraat. Van Garderen is pastoraal theoloog en algemeen directeur van de Open Hof Fede ratie. Na zijn lezing is er een dis cussie. De bijeenkomst begint om 20 uur. Oogstfeest - Het Leger des Heils korps Vlissingen wil een oude traditie weer in ere herstel len, namelijk de viering van het Oogstfeest. Op zondag 29 okto ber wordt er een speciale Oogst- feestdienst gehouden en de zaterdagmiddag, voorafgaand aan die dienst kunnen belangstel lenden hun 'gaven' naar de zaal van het Leger des Heils brengen. Deze gaven worden dan zondag tentoongesteld. Op maandag 30 oktober, om 19.00 uur, worden de gaven verkocht. De opbrengst is bestemd voor een doel in de derde wereld. Disk - De verhouding tussen Christelijk geloof en economie staat centraal in een aantal thema-avonden, die vanaf 31 ok tober in de Hoeksteen in Middel burg worden gehouden. Gespreksleiders zijn Jan Scheffer, industriepastor en Bart van Noord, evangelisatiewerker. De tijden zijn van 20 tot 22 uur en de organisatie van deze bijeen komsten is in handen van Disk-Middelburg. De volgende data zijn 12 december, 30 januari en 13 maart. Voor meer informa tie: 01180-28374 (rond 18 uur). Autotechniek - In de garage van autobedrijf De Jonge aan de Goese Van Hertumweg 7 begint donderdag 2 november een cur sus autotechniek. De cursus, een initiatief van de Zeeuwse Volks universiteit (ZVU) neemt vijf avonden (van 19 tot 21 uur) in beslag. Aan de orde komen de werking van de auto, het verhel pen van eenvoudige storingen en controles. Daarbij komen zowel theorie als praktijk aan bod. In lichtingen en opgave bij de ZVU, 01180-34800. Sacred Dance - In het pand aan de Breeweg 100 in Middelburg begint binnenkort weer een cur sus Sacred Dance. Om mee te doen is geen enkele danservaring vereist. Docente is Frouke de Hertog, de data zijn 9 en 23 no vember en 7 en 21 december, steeds op een donderdagmorgen van 10 tot 12 uur en voor nadere informatie of opgave kan men bellen: 01875-2194 of 01180-33491. Ex-hartpatiënten - De Kruis vereniging Souburg/Vlissingen heeft een cursus voor ex- hartpatiënten en hun partners opgezet. De cursus, die uit acht bijeenkomsten bestaat, richt zich op mensen die drie maanden of langer geleden een hartinfarct hebben gehad en behandelt ont spanningsoefeningen, het ver werkingsproces, angst en spanning, de onzichtbaarheid van de handicap, de risicofacto ren en het toekomstperspectief. De eerste bijeenkomst is op don derdag 26 oktober tussen 9.30 en 11.30 uur in het wijkgebouw aan de Vlissingse Rosenburg- laan. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis, telefoon 01100-15892. Leiding geven - De Zeeuwse Vrouwenraad - overleg- en sa menwerkingsorgaan van achttien Zeeuwse vrouwenorganisaties - en de Volkshogeschool Zeeland verzorgen donderdag 16 en vrij dag 17 november een cursus 'lei ding geven aan en binnen organisaties'. Op het programma staan theoretische introducties, oefeningen en gesprekken in de grote en kleine groep. Er wordt gewerkt vanuit de ervaringen van de deelnemers. De cursus wordt gegeven in het Van Eegenhuis in Aardenburg. Opgave tot 1 no vember bij de Zeeuwse Vrou wenraad, Nieuwstraat 47 in Middelburg, telefoon 01180-34733. KOflTMO Of THEATER, CONCERTZAAL, MUSEUM bfciwtiwfk. reuen, inschriften Koop ie CJP be ABN-kantoren. VW, meothoek of semeeniehuis lm-iS Voor informatie. 020 - 26 33 45 Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. B. Faase, 19 uur: ds. B. Duisterhof. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30, en 19 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: ds. Köther-Middelhoek, knd. DOMBURG Hervormde Gemeente, Markt 8. Zo. 10 uur: ds. D.E. Hiensch, 19 uur: mevr. Spaans-Moolenaar. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10.00: ds. A. Bakker, 14.30 uur: ds. A. Bakker, gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. J.L. 't Hart, 14.30 u.: ds. J.L. 't Hart. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10.00 uur: ds. M.B. Beijer, 14.30 uur: ds. H. v. Oostende. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. Lukasse. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 10.30 uur: ds. E.V.E. Wijnands(N.H. Kerk), 17 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpspklein 1. Zo. onbekend. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. v/d Zwan, knd. 4-7 jr, 14.30 uur: ds. R.G. v/d Zwan. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: ds. Köther-Middelhoek, m.m.v. kerkkoor. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds: L.J.G. IJkel, m.m.v. de Zuiderzangers, 17 uur: ds. D.W. Dondorp. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur. ds. D.W. Dondorp, 14.30 uur: ds. P.J. Rebel. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P.J. Rebel, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Wo. Dam 6 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. J. v.d. Putte. Koorkerk, Koorkerkhof, 11 uur: ds. K. Hendrikse. Oostkerk, Oostkerkhof, 9.30 uur: ds. M. de Boer, Wijkgem. Geref. Bond (Oostkerk) 11 en 17 uur: ds. C. Trouwborst. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman, gezinsdienst, m.m.v. Vlissings Jonge renkoor. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 10 uur: ds. B.J.W. Schelhaas, oogstdienst. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. O. Elseman. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk. Lange Noordstraat 62, Za. 11 uur: gez. dienst in Marnixkerk, W-Souburg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10'en 17 uur: Kol. A. Bosshardt. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70.. Zo. 10 uur: ds. Dubbink. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: C.A.A. Struijk. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 11 uur: ds. K. Hen drikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur, za. 19 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: ds. H. Laureijs. Evan geliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. Volle Evangelie Gemeente "De Herberg". (Dam 6) Zo. 10 uur, di. 20 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H. v. Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dijke, knd. jongste en midden groep, 17 uur: ds. P. Melse. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. den Hollander, 19 uur: jeugddienst: dhr. Mesu. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. v. Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur: dhr. J. v. Leerdam, 17 uur: ds. A. Mol. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput, Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noord weg 3. Zo. 10 uur: ds. G.H. Otte, knd. 19 uur: ds. A. Spaans. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: drs. P. Joosse. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, knd. groep 1-3 en 6-8. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. Brummelkamp, 19 uur: J. Bouwer. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: ds. A. Brons. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. A. Brons. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Parochie koor, feestelijke eucharistieviering, J. Aarts, A. Burm, A. v.d. Bosch, en M. Opgenoord, m.m.v. St. Caecilliakoor. VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. 10 uur: ds. M. Dijkstra, 14.30 uur: ds. A. Bakker, gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30: leesdienst, 16.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Zr. Rezelman. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. H. Scholte. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, 17 uur: ds. Makkinga. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: hr. Jorritsma, 17 uur: Vesperdienst. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. v. Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 11 uur: gez. dienst in Marnixkerk in West-Souburg. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Bu- teyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. A. Brons. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraa* 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11.00 uur: ds. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. Faassen. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9 .30 uur: ds. P. Boekesteijn. do. 26 okt. t/m wo. 1 nov. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.L. Berghauser-Pont, Bellinkplein 1, tel. 37393. Zondag tot 24 uur: S.A. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur. (zonder afspraak) VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: F. v.d. Berg, Gies- senburg 12, tel. 65253.Zondag tot 24 uur: J.L.R.H. v. Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225.Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND. ARNEMUIDEN. MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: Th. Bloos, Ka naalstraat 70, O-Souburg, tel. 01184 - 61212. Zon dag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180 - 37431.Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189 - 1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOU TELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187 - 1234. OOST EN MIDDEN-WALCHEREN zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel: 01185 - 2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: M.A. Ton, Badhuisstraat 45, Vlissingen, tel. 01184 - 14643. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: J.M.H. v.d. Sande, Bad- huisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: S.K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: L.J.J. Schofaerts, tel. 01184 - 10910. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND):* bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Kraamzorg 24 uur bereik baar onder nummer 01100-16703. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41 Middelburg, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. VBOK: (Ver. ter bescherming van het ongeboren kind), tel. 01180-35736. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395). PATIËNTENPLATFORM ZEELAND: Leliestraat 10, Goes. tel. afspraak van 9 tot 12 uur, tel. 01100-30911.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 25