UIT HET ZAKENHART 'Elitair of niet, we dragen in ieder geval ons steentje bij' Skateboardspektakel als Middelburg promotie Vlissingse opent schoonheidssalon Discotheek uitstekende ruimte voor een modeshow 'Het leuke is dat je steeds weer andere mensen tegenkomt' DE L/ONS EN HET GOEDE DOEL Erotische thriller in Alhambra Scholing van werknemers is een gezonde investering Werkelijkheid Van Gogh in film Loos Positief MET NEDERLANDSE TOPSKATERS V Elitair ALLEEN NIVEA IS N/ET GENOEG' Toevoeging AUTORIJSCHOOL GESCHIERE 25 JAAR Gezellig de Faam de Vlissinger UW WEEKBLAD Doorgaan SILHOUETTE EN CONTOUR IN COSMO Woensdag 25 oktober 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER De duizend bezoekers en de sponsors van het Lions Lente feest, dat elk jaar in het Vlissingse hotel Britannia Watertoren plaatsvindt, brachten dit jaar een netto bedrag van vijfender tigduizend gulden bij elkaar. Dit geld werd afgelopen zaterdag aan boord van het bergingsschip Deurloo in Vlissingen in de vorm van symbolische cheques aan de Artsen Zonder Grenzen en de Stichting Vrienden Kinderziekenhuis Gdansk overhan digd. Vijfendertigduizend gulden voor instanties die het goed kunnen gebruiken. Geen gering bedrag, en de opbrengst van het Lentefeest vertoont al zes jaar een stijgende lijn. Het feest en de organisator, de Lionsclub Vlissingen, zijn daardoor zo langzamerhand uitgegroeid tot een begrip. Toch is het veel mensen toch steeds niet duidelijk wat die club nou precies in houdt. Gaat het de leden nou om het goede doel onder het mom van gezelligheid of precies andersom? dingen waar de overheid niets aan doet". En dat gebeurt over de hele wereld: de Lionsclub heeft in honderdzestig landen in totaal 1.300.000 leden. Momen teel worden er ook in Oostblok landen - zelfs in Moskou - clubs opgericht. De clubs opereren zelfstandig, maar wel volgens het algemene reglement. In de eerste plaats om het goede doel, vindt P.A.C. Bikker, voorzit ter van de Lantefeestcommissie. "De Lionsclub is een serviceclub naar Amerikaans voorbeeTd. Doel van de club is het steunen van Dat reglement is tamelijk strak: tot vorig jaar kwamen bijvoor beeld uitsluitend mannen in aan merking als lid. Leden kunnen zich niet aanmelden, maar wor den gevraagd op grond van be wezen kwaliteiten in het maatschappelijke leven. "Nieuwe leden worden alleen gevraagd als Een nieuwe sportrage die vooral de laatste tijd in opkomst is het skateboarden. Welke kleine hum mel - soms al vanaf drie jaar - heeft tegenwoordig niet zo'n 'plank-met-wieltjes' waarmee je zo lekker over Neerlands gepla veide wegen kunt razen. En als je een beetje handig bent, kun je er nog kunstjes mee doen ook. Die kunst is inmiddels tot topsport verheven. Wie daar een de monstratie van wil zien, kan za terdag 28 oktober in de Segeersstraat in Middelburg te recht. Daar vindt namelijk vanaf 12 uur een skateboardde monstratie plaats, waaraan een aantal Nederlandse topskaters meewerkt. Het hele festijn, dat tot ongeveer 16 uur gaat duren, is een gezamenlijk initiatief van de winkeliersverenigingen van de Segeersstraat en de Lange Delft. Mark van der Eng is er klaar voor. Ongeveer in het midden van de Segeersstraat komt een zogehe ten half-pipe van 12 bij 4 meter, waarin onder andere Nederlands kampioen Mark van der Eng de meest schitterende capriolen zal uithalen op het skateboard. Ook met crossfietsen worden er de monstraties gegeven in de half- pipe. „Skateboarden is nu pas echt een sport geworden", ver telt Robbert-Jan Ras, eigenaar van Windsurfcentrum Zeeland en grote animator van het spektakel. „In Amerika is skateboarden al ja ren een topsport waarin grof geld wordt verdiend. In Nederland Een keurig meisje staat op het punt te trouwen met een al even keurige heer. Vijf dagen voor haar huwelijk ontmoet ze een ander. Lang niet zo keurig, maar veel aantrekkelijker. Met hem begint ze een heftige verhouding, waar ze uiteindelijk geen van beiden meer raad mee weten. Dat is in het kort de inhoud van 'Two moon junction', een erotische thriller van de auteur van 9V2 Weeks. De film draait deze week in Alhambra in Vlissingen. staat het nog - ook letterlijk - in de kinderschoenen. Dat het nu langzaamaan toch begint door te komen heeft volgens mij vooral te maken met een bepaalde sportsfeer die de laatste jaren is gegroeid. Ik denk dan met name aan het windsurfen, mountainbi king en het snowboarden. Het hele sfeertje daaromheen, met onder meer de speciale kleding, daar pikt ook het skateboarden een graantje van mee". Tussen de demonstraties door is er voor de lokale jeugd gelegen heid om, onder begeleiding, hun kunsten in de half-pipe te perfec tioneren. „Het hele gebeuren is bedoeld als een vorm van Middelburg-promotie en zeker niet alleen als promotie van de Segeersstraat", wil Robbert-Jan Ras nog wel even kwijt. „Als het weer een beetje mee wil werken, verwacht ik dat het echt hardstikke druk wordt. Het zou mij niet verbazen als er zo'n vijf duizend man komt kijken. Dit is overigens een aardige gelegen heid om de verschillenden Zeeuwse gemeentes eens te at tenderen op de problematiek van het skateboarden. Het is een ra ge, het is 'in', zoals dat heet, De Kamers van Koophandel en het Ministerie van Economische Zaken hebben een voorlichtings krant op de markt gebracht on der de titel 'Kennis in Bedrijf'. „Scholing van werknemers moet gezien worden als een gezonde investering die bijdraagt aan het succes van de onderneming", zo stellen de samenstellers. Om ver volgens te concluderen dat de technologische ontwikkelingen zó snel gaan, dat bestaande ken nis in snel tempo veroudert en de kennis die op school is opgedaan binnen de kortste keren is ach terhaald. De ondernemer die dan ook niet tijdig op deze ontwikkeling rea geert loopt dan ook de kans niet alleen op den duur de boot te missen maar ook de continuïteit van zijn bedrijf in gevaar te bren gen. Belangrijk is dus dat het be drijf de actuele kennis in huis heeft om zo produktief mogelijk met de nieuwste technieken en inzichten te produceren. Hoe? Dat staat uitgebreid in de folder. Welke kennis is nodig en waar kan ik die halen. Of hoe kan het onderwijs het bedrijfsleven van dienst zijn bij het oplossen van bepaalde problemen. 'Kennis in Bedrijf' geeft een bloemlezing van mogelijkheden die de onder wijswereld het bedrijfsleven te bieden heeft en is kosteloos aan te vragen bij de Kamer van Koop handel in Middelburg via tele foonnummer 01180-35536 (Margreet Griep). maar er worden momenteel veel te weinig voorzieningen getroffen voor de jeugd. Ik denk daarbij aan skateboardbanen in speeltuinen, die desnoods door de gemeente zelf gemaakt kunnen worden. Eventueel moet de jeugd daar dan onder begeleiding kunnen oefenen. Er is hier en daar wel zoiets, maar dat stelt echt veel te weinig voor. Het gevolg is dat er nu veel op straat wordt gereden met alle last die dat voor voet gangers en winkeliers met zich meebrengt". ze zich op een positieve manier in de maatschappij bewegen. Als bestuurslid van een vereniging bijvoorbeeld, of door charitatief werk. Politiek of geloof spelen daarbij geen rol. Als ze maar be reid zijn dingen te organiseren", legt Bikker uit. "Daarnaast heb ben we per beroep 'n afgevaar digde. Is er een bankdirekteur lid, dan vragen we geen andere Tja, en verder moeten het gewoon aardige jongens zijn". De Lionsclub Vlissingen telt mo menteel tweeëndertig leden, die om de twee weken bij elkaar ko men. Tijdens deze bijeenkomsten geeft een lid of een gastspreker een inleiding over een maat schappelijk of zakelijk be roepsprobleem. "Met z'n allen proberen we dan tot een oplos sing te komen. Op deze manier kunnen we ons zo breed mogelijk oriënteren, zegt Bikker. "Daar naast zijn uiteraard ook de onder linge ontacten belangrijk. Raakt er iemand van de club in de pro blemen, dan wordt hij door de club geholpen. Niet zozeer met geld, maar door het advies van bijvoorbeeld een rechter of een notaris die lid van de club is". Vrouwelijke leden kent de Lions club Vlissingen op dit moment nog niet. "Dat er tot vorig jaar geen vrouwen werden toegela ten is typisch Amerikaans. Volle dig achterhaald. In onze club zijn wel mensen die vinden dat we een groepje jongens onder elkaar moeten blijven. Maar persoonlijk zie ik geen enkel probleem in het aannemen van vrouwen als dat zo uit komt". Bankdirecteuren, notarissen, ad vocaten... dat klinkt nou niet echt als een laagdrempelige vereni- Wie in Vlissingen woont en zijn of haar huid wil laten verzorgen kan vanaf nu ook in de salon van schoonheidsspecialiste Addy Dey terecht. In haar huis in Westerzicht 314a heeft ze een aan het huis gelegen ruimte ver bouwd tot schoonheidssalon. Op woensdag 25 oktober om 16.00 uur vindt de officiële opening plaats. Jaren geleden volgde Addy al een visagiste -opleiding. Dat beviel zo goed dat de keuze om een oplei ding tot schoonheidsspecialiste te volgen voor de hand lag. Afge lopen juni is ze geslaagd. „Het is niet dat ik uiterlijk het belangrijk ste vind, maar als je er goed en verzorgd uitziet dan voel je je meestal ook lekkerder. Het is leuk als je een huid door verschillende behandelingen op ziet knappen. Ik geloof ook in de produkten die ik gebruik. Je hoort mensen ook wel eens zeggen 'ach, als je elke dag maar een beetje Nivea op je huid smeert, dan is het ook goed'. Nou daar geloof ik echt niet in. Net zomin als dat ik in die nieuwe crème's met zogenaam de liposomen geloof. Elke huid heeft een andere behandeling en verzorging nodig. Volgens mij kun je daar het beste produkten voor gebruiken die op natuurlijke basis gemaakt zijn, en die zelfs plantaardige bind- en conserve ringsmiddelen hebben". Addy Dey werkt in haar salon met Der- maprime produkten. Dit is een complete huidverzorgingsiijn uit Zwitserland die volledig uit plant aardige grondstoffen bestaat. Een complete behandeling bij Ad dy duurt ongeveer vijf kwartier en kost 40 gulden. Het is ook mogelijk om blokbehandelingen van een half uur te krijgen: een peeling, een dieptereiniging en een masker. Zo'n behandeling kost 20 gulden. „In de opleiding tot schoonheidsspecialiste vind ik dat 'make-up' een verwaar loosd deel van de lesstof is. Maar dat hiaat heb ik opgevuld door een visagiste-opleiding te volgen. Daar heb ik bijvoorbeeld geleerd om bruidsmake-up te maken, en dat vind een ontzettend leuk on derdeel van dit werk. Ik ben erg benieuwd hoe het allemaal gaat lopen. Ik hoop door goede be handelingen te geven, snel een klantenkring op te bouwen. Dan kan ik eens uitzoeken waar mijn specialiteiten liggen en ga ik me volgend jaar misschien wel speci aliseren. Acne-behandelingen bij voorbeeld of aroma-therapieën, maar dat is allemaal van latere zorg". Naast een attentie voor iedereen die de opening bijwoont, is er een korting van 10 gulden voor klan ten die een afspraak maken voor een behandeling in de maanden november en december. Addy Dey in haar schoonheidssalon. ging. "Door het introductie systeem zijn we in wezen wel een beetje elitair", peinst Bikker. "Dat leden zich niet gewoon aan kunnen melden is soms best frustrerend, maar misschien dat dat ook nog wel eens verandert. Aan de andere kant: ik ben een hele simpele boekverkoper met een klein winkeltje in Vlissingen. En het is niet zodat de directeur van het Loodswezen lid is. Wel een loods". Dat het gezelligheidsaspect ook heel belangrijk is, vindt Bikker al leen maar logisch. "Dat is toch in elke club of vereniging zo. De kaarten voor het Lentefeest kosten f 25,— en die zijn altijd binnen twee, drie dagen uitver kocht. Als we er f 40,— voor zouden vragen zouden ze ook binnen de kortste keren op zjn, maar dat kan niet iedereen beta len endan krijg je inderdaad een elite-feest. Bovendien: als je op het feest rondkijkt, dan zie je toch zo'n tweehonderd jonge gasten rondlopen. Dan mag je als clubje misschien wel elitair over komen, maar dan ben je toch normaal bezig". Overigens is het Lentefeest niet de enige activiteit van de Lions. De club houdt jaarlijks een grote bridgedrive, en sinds vorig jaar staat er ook een voetbalwedstrijd op het programma. In de afgelo pen jaren ontvingen onder meer het ramschip De Schorpioen, de Walcherse club voor gehandicap te basketballers, het Vlissingse dierenasiel en de Stichting Onco- nologische Zomerkampen een forse bijdrage van de club. "Ver der organiseren we ook andere activiteiten. Zo hebben we bij voorbeeld wel eens een wande ling gemaakt met bejaarden uit Ter Reede. Ik kan me best voor stellen dat sommigen ons zien als een clubje rijke mensen dat zo nodig aan liefdadigheid moet doen. Maar wat we ook doen: er wordt nooit iemand slechter van. We voegen toch iets toe aan het maatschappelijke gebeuren". Symbolische cheques van ruim zeventienduizend gulden voor Artsen zonder Grenzen en de Stichting Vrienden Kinderziekenhuis Gdansk. Van links naar rechts: H. Cattoir (Artsen zonder Grenzen), W. Machielse (president Lions), L. van Heulen (Lentefeestcommissie) en R. Hanemaai- jer (Vrienden Kinderziekenhuis). De Middelburgse autorijschool Geschiere mag zo langzamer hand wel een vertrouwd gezicht op de Walcherse wegen worden genoemd. De rijschool bestaat deze maand precies vijfentwintig jaar en in die tijd werd geen enkel dorp of stad gepasseerd. De school is trouwens ook een ver trouwd gezicht bij een groot aan tal families, waarvan soms al een derde generatie bij Geschiere lest. Stuwende krachten achter de rijschool zijn Johan en Janny Geschiere. Johan Geschiere richtte de school een kwart eeuw geleden op. "Er werden in die tijd weinig eisen aan een rijschool gesteld. Minimaal drie jaar een rijbewijs, een auto en je kon beginnen. Dat dat niet voldoende was, merkten we af vlug, dus hebben we zo snel mogelijk alle vakpa pieren gehaald". In de loop der jaren veranderde er uiteraard veel. Het praktische lesgeven is bijvoorbeeld veel methodischer geworden. "Vroeger moest je al les in een keer leren", zegt Ge schiere. "Tegenwoordig gaat dat stapsgewijs". Ook het theoreti sche gedeelte neemt een veel be langrijkere plaats in het lespakket in. "Daar werd vroeger totaal geen aandacht aan geschonken. Met de moderne apparatuur van nu is dat veel beter geregeld. Vroeger leerden ze hun theorie pas als ze examen moesten doen. Tegenwoordig kunnen de leerlingen dat al op hun zeven tiende leren. En dat scheelt in het aantal rijlessen". De theoriecursussen van de au torijschool neemt Janny Geschie re voor rekening. Twee keer per week geeft ze - met behulp van computergestuurde apparatuur - les aan groepen van maximaal vijftien personen. "Hartstikke ge zellig", zegt ze enthousiast. "Ik doe dat bijzonder graag". Daar naast draait Janny Geschiere ook al achttien jaar mee in de praktij klessen. "Dag in dag uit op de weg zitten lijkt heel zwaar, maar je bent er helemaal op getraind. Het leuke is dat je steeds met schillende mensen te maken hebt. Dat contact is heel belang rijk. Soms ben je net een sociaal werkster". Overigens is het rijbe wijs niet alleen voor jongeren weggelegd, vindt Johan Geschie re. "ledereen kan het halen. Het kost misschien wat meer moeite, maar ook als je zestig bent lukt het". *Johan en Janny Geschiere: "We vullen elkaar heel goed aan". Afgelopen vrijdag werd voor het eerst een mode show gehouden in discotheek Cosmo in Vlissin gen. Gezien de publieke belangstelling was dat nog niet zo'n slecht idee. De discotheek die op de regu liere vrijdagavonden niet direct 'druk bezocht' mag heten, was nu goed gevuld. Misschien had het ook te maken met de mode die geshowd werd. De bei de Vlissingse zaken Silhouette en Contour toonden respectievelijk de nieuwste snufjes op het gebied van de ballet- en badmode en de betere vrijetijds- kleding. Het ging daarbij met name om kledij voor de jeugd. Nog zo gek niet om daarmee recht streeks een discotheek in te stappen. Daar zitten tenslotte toch de afnemers. De sfeer zat er na een eerste optreden van de Vlis singse formatie Covers al aardig in. Dat zullen de enigszins zenuwachtige modellen van de model- lengroep Avantgarde ook hebben ondervonden. Regelmatig kregen zij uitbundig bijval van het pu bliek, waardoor al snel weinig meer te merken was van zenuwen. Op de maten van een vlotte disco- dreun werden eerst de nieuwtjes van Silhouette getoond. Het publiek kreeg niet alleen het nieuwste van het nieuwste op het gebied van de balletmode voorgeschoteld. Ook werd hen een blik gegund op de badmode voor het komende zomer seizoen. Voor wie nog een wintervakantie naar warmere streken te goed heeft was dat mooi mee genomen. De tendens in de balletmode neigt steeds meer naar luxere stoffen. Het elastische Ly cra wordt meer en meer geprint met allerlei motief jes. Hoewel er nog voldoende kleding in effen stoffen wordt uitgevoerd, begint dit toch langzaam terrein te verliezen. De kleurcombinaties zijn legio. Opvallend is daarbij dat het niet alleen meer felle kleuren zijn. Steeds vaker worden ook de wat ge- dektere tinten toegepast, hetgeen de sportieve outlook beslist niet negatief beïnvloedt. Modezaak Contour showde een welhaast oneindi ge reeks vrijetijdskleding van het 'betere' merk. Dat 'merk', daar ging het veelal om, want de fabrikan ten zorgen er wel voor dat ze dat duidelijk zicht baar op de kleding drukken. De grote jongens in dit gebeuren zijn momenteel Liberto, Naf-Naf, Valenti- l no en niet te vergeten North Western, een merk dat tot op heden in Nederland nog niet is doorge drongen, behalve bij Contour dan. Het geheel werd - het moet nogmaals gezegd - op uitstekende wijze geshowd door de, over het algemeen, zeer jeugdi ge modellen. Een extra pluimpje verdienen daarbij de heren wel, want een modeshow blijft natuurlijk toch een beetje het imago houden van een 'vrou- wenlijke' aangelegenheid. Verder verdienen kapsa lon Hairpoint en parfum speciaalzaak Louisse, beiden uit Vlissingen, beslist een applausje voor de uitstekende verzorging van de modellen. Mode van Contour. Het echtpaar Geschiere schat in de afgelopen vijfentwintig jaar zo'n vijfendertighonderd leerlin gen aan cei ijbewijs geholpen te hebben. "Als een leerling slaagt, geeft dat heel veel voldoening". Aan stoppen denkt het duo nog lang niet. Zij: "We vullen elkaar op deze manier heel goed aan. Johan straalt een enorme rust uit en hij kan dat ook goed op zijn leerlingen overbrengen". Hij: "Zij is bijzonder vlot. Ze geeft uitste kend les en ze is nog gezellig ook. Nee hoor, wij gaan gewoon door. Ter ere van het vijfentwintigjarig jubileum biedt autorijschool Ge schiere alle belangstellenden za terdag 28 oktober een gratis theorietentamen in het van alle moderne snufjes voorziene leslo kaal aan de Londensekaai aan. Reserveren is wel noodzakelijk. De rijschool is bereikbaar via tele foonnummer 01180-14226. In het Schuttershoftheater in Middelburg draait vrijdag 27 en zaterdag 28 oktober de film 'Loos' van Theo van Gogh. Op beide avonden is de film te zien vanaf 22 uur. De werkelijkheid van Loos is de werkelijkheid van Theo van Gogh. Dat is overigens geen grap, juist met behulp van ogen schijnlijk vreemde tegenstellin gen creeërt hij een beeld van de wereld dat een grote mate van authenticiteit suggereert. De soms grillige en onverklaarbare gedragingen van de personages van Theo van Gogh geven hen relief, diepte en werkelijkheid. Aan de film werkte een aantal bekende Nederlanders mee, zoals daar zijn: Karei van het Reve, J.M.A. Biesheuvel, Max Ram, Tom Jansen, Renee Fokker en Leen Jongewaard.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 23