Met voorpremière. Filmfeest en het filmorkest Max Tak Tekenend voor jou Dringen voor Ice Age-dames Razzmatazz begint met Vlaamse folk Slecht tot op het bot Fotodag mèt modellen in Vlissings Arsenaal AFSLUITING FILMFESTIVAL Oktopus slaat tentakels uit Dee Denise zingt voor drie 28 SEPTEMBER T/M 4 OKTOBER IN MIDDEN ZEELAND Nazomerbloemen in Galerie Vincent Authentiek FOTOCLUB Tussenstand Publieksenquête Woensdag 27 september 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER ®Ef 1® igp W® lïï lïï i BURGH-HAA MS TEDE Het eerste Filmfestival Zeeland wordt vrijdag 29 en zaterdag 30 september met een drietal evenementen afgesloten. Vrij dag vindt om 20 uur de laatste voorpremière plaats, en wel van de film Splendor. Na afloop begint rond 22 uur het Film feest in de Stadsdanszaal in Middelburg met onder meer een optreden van The Directors, het 'huisorkest' van de Middel burgse filmtheaters. De officiële afsluiting vindt zaterdag plaats, met de vertoning van een aantal 'stomme' films, die worden begeleid door filmorkest Max Tak. Dit festijn begint om 20 uur in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. De film Splendor van Ettore Sco- la handelt over de op handen zijn de sluiting van een bioscoop in een Italiaans provinciestadje. De film, met Marcello Mastroianni in de hoofdrol, geeft een realistisch beeld van de problematiek van de bioscoop in de provincie. The Directors is een gelegen heidsband die covers brengt uit de jaren zestig. De band wordt gevormd door een aantal Neder landse filmregisseurs, acteurs en actrices. De band bestaat onder andere uit Huub Stapel, Leon de Dinsdag 3 oktober verzorgt het Haags blazersensemble 'Okto pus' een concert in de Concert zaal in Middelburg. Het concert begint om 20 uur. Oktopus is een groep musici, die zich toeleggen op het uitvoeren van muziek voor acht of meer blaasinstrumenten. De combinatie van die instru menten is gebaseerd op het klas sieke blaasoktet. Het doel van Oktopus is een re- pertoire te kiezen waarin vernieu wende aspecten en originaliteit voorop staan. In dit verband zijn reeds vele onbekende en buiten gewone werken uitgevoerd en heeft het ensemble verscheidene componisten opdrachten gege ven nieuwe muziek voor deze be zetting te schrijven. Het programma, dat Oktopus die dinsdag brengt, bestaat uit wer ken van Jos Post (Per Due), Geor ges Enescu (Dixtor opus 14 en Ré), Franz Krommer (Partita in F opus 57) en Jean Francaix (Neuf pièces caractérestiques). Op vrijdag 29 september vindt in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg van 16 tot 18 uur een manifestatie plaats ter afsluiting van een reeks initiatieven rond het illustreren van jeugdboeken die dit jaar in Zeeland hebben plaatsgevonden. Zo worden het 'kijk, kras en kleurboek' en de verjaardagskalender 'Feestvar kens' officieel gepresenteerd. De kalender is samengesteld door zes Nederlandse en zes Vlaamse jeugdboeken illustrato ren. Van de kalender wordt bo vendien een expositie, bestaande uit de originele werken van de kunstenaars, geopend. Nóg origi neler wellicht, wordt de ten- toonsteling van 200 geselecteerde boekomslagen van de winnaars van de wedstrijd 'Te kenend voor jou'. Verder wordfen die middag alle kunstenaars, die hebben meegewerkt aan de ka lender en het kleurboek, uitgeno digd om op de ramen van de Bibliotheek grote schilderingen te maken, die door de jeugd kunnen worden ingekleurd. Bij Galerie Vincent aan de Sint Janstraat in Middelburg bloeit de zomer nog even na met een ex positie van bloem-stillevens en zomerse landschappen. Het gaat om werk van Theo van der Poel, Rob de Haan en Jaqueline van Trirum. Rob de Haan toont olieverfschil derijen en litho's en Theo van der Poel is vertegenwoordigd met bloem-stillevens in zachte en rustige tinten. Van Jaqueline van Trirum zijn op deze expositie aquarellen en oliverfschilderijen te zien. De expositie is tot 3 okto ber geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 12 en van 13 tot 17 uur. Né 3 oktober zijn de tijden van 13 tot 17.30 uur en op afspraak. Winter, Nouchka van Brakel, Dick Maas, Monique Kleeman en George Schouten. Er worden ook een paar gastartiesten verwacht. Op het Filmfeest worden tevens de prijswinnaars bekend gemaakt van de fotowedstrijd, die door de Filmfestival-organisatoren is uit geschreven. Voor de liefhebbers van 'stomme1 film èn de bijbehorende, begelei dende muziek, moet zaterdag 30 september wel een dag zijn om naar uit te kijken. In samenwer king met cineast Peter Kok ver zorgt het orkest Max Tak 's avonds een compleet filmpro gramma uit de jaren 1920-1930, mét de authentieke filmmuziek. Dit festijn is tot stand gekomen in nauwe samenwerking met thea terbureau Uit in Zeeland, en bete kent tevens de officiële opening van het nieuwe Uit-seizoen. Het orkest, dankt zijn naam aan de bekende violist/dirigent van het Amsterdamse Tuschinski Theater, Max Tak. Met zijn orkest begeleidde hij destijds de 'stom- me'-films. Hij liet in totaal zo'n dik ke vijfduizend muziekwerken na, die nu het repertoire vormen van het naar hem genoemde orkest. Sinds 1978 treedt het Max Tak- orkest op in de originele bezet ting van 2 kornetten, klarinetten, 2 saxen, 2 violen, cello, contra bas, piano en wasbord. Uit een grote variëteit aan oud, origineel en vaak uniek filmmateriaal wer den een viertal korte voorfilms en één hoofdfilm gekozen. Zo wordt Ice Age Dat wordt dringen geblazen op woensdag 4 oktober voor de deuren van Bar American in Mid delburg. Op de kop af vijf dave rende dames, opererend onder de naam Ice Age, geven dan van af 20.30 uur een staaltje Zweeds/Amerikaans/ltaliaans techno-power-metal-muziek ten beste. Ice Age bestaat sinds 1985 en heeft sindsdien nogal het een en ander op muzikaal gebied meege maakt. In het voorprogramma van Chariot en een daverende re- centie in het Engelse hardrock- magazine Kerrang, dat de vijf dames èn Venegeance uitriep tot de enige groepen met 'internatio nal appeal'. Medio augustus startte Ice Age met een toernee door Egeland die een recordaan tal bezoekers opleverde, en op donderdag 28 september start de groep met een Nederlandse toer. De groep bestaan ut Debbie Gun (vocals) Pia Nyström en Isa bella Fronzoni (guitar), Vicky Larsson (bassguitar) en Tina Strömberg (drums). De Nederlandse formatie Bad to the Bone is vrijdag 29 septem ber, vanaf 22 uur, te zien en te horen in de Piek in Vlissingen. De prijzenwinkel van deze viermans formatie mag er zijn. Zo werden zij uitgeroepen tot NCRV's paper clipband, VARA's popkrantgroep, traden ze op in Veronica's Count down Café en het programma Domino van de BRT. De muziek van Bad to the Bone valt het best te omschrijven als flitsende rhythm and blues die diep tot in het bot doordringt. Bad to the Bone bestaat uit Mare Ibelings (zang, mondharmonica en gitaar), Maarten Ibelings (gi taar en zang), Gerben Ibelings (drums en zang) en Paul de Kruyf (basgitaar). Charlie Chaplin's beroemde 'The Kid', opgeluisterd met live mu ziek, knallende oorvijgen, het Filmorkest Max Tak snerpende fluitje van oom agent en allerlei andere geluiden die bij die film horen. De liefhebbers van folkmuziek kunnen vanaf zaterdag 30 sep tember weer terecht in Razzma tazz, aan de Middelburgsestraat 113 in Oost-Souburg. Daar be gint om 21 uur het nieuwe sei zoen met een optreden van de Vlaamse folkgroep Psalter. Toe gangskaarten voor dit concert kunnen zo mogelijk gereserveerd worden via 01100-30168. Psalter begon ooit als trio en werd later uitgebreid tot een vijf tal. In Razzmatazz treedt de groep echter weer in de oor spronkelijke bezetting op. Ze brengen hun Vlaamse liekes het liefst in 'Aantwaarps' dialect. Ei gen teksten op oude of zelfge schreven melodieën, worden afgewisseld met Keltische instru mentaaltjes. Psalter bestaat uit Jerry Vervoort (fluit, gitaar, dulci mer, psalter en zang), Heidi Leys- sen (mandoline, psalter en zang) en Joris Visterin (harmonica). In de eerste helft van het nieuwe seizoen zijn verder nog optredens te verwachten van gitaarduo Te- lepary uit Middelburg (28 okto ber), de Delftse folkmuziekgroep Kummel (18 november) en de groep Chickenfeed uit Dordrecht en omstreken. Bad to the Bone, vrijdag 29 september in de Piek in Vlissin gen. (foto: Ineke Oostveen De Vlaamse folkgroep Psalter is zaterdagavond te zien en te horen in Razzmatazz. Als 1989 het jaar is waarin 150 jaar fotografie wordt gevierd, is het natuurlijk niet meer dan van zelfsprekend dat de Vlissingse fotoclub De Draadontspanner daar ook aan meewerkt. Dat feestvieren of herdenken, ge beurt op zaterdag 30 september in het Vlissingse Arsenaal met een complete fotomodellendag. Een en ander in samenwerking met modepromotieteam Aliënne, dat de modellen levert. In en om het Arsenaal zijn die dag een 25-tal modellen aanwe zig die voor de fotografen zullen poseren en gelijktijdig hun mede werking verlenen aan een mo deshow. Iedere fotograaf, fotografe, amateur of professio nal, is die dag welkom. Deelname is gratis. Behalve de foto activiteiten kunnen belangstel lenden nog een kijkje nemen op de verdieping van het Arsenaal, waar dia's worden vertoond van de afgelopen strand race aan de Vlissingse boulevard. Ook is er een expositie van foto's gemaakt door de leden van de fotoclub. En wie een fotocursus wil volgen, kan zich (eventueel) direct opge ven voor de eerstvolgende cur sus, die op 10 oktober van start gaat. De Bewaerschole (Weststraat 18). Riky Schellart-van Deursen, aqua rellen, klein plastic - tekeningen. Ma. t/m za. van 13.30 tot 16.30 uur, (t/m 30 september). GOES DONDERDAG 28 SEPTEMBER VRIJDAG 22 SEPTEMBER Kees van Eersel, Carillon bespeling, stadhuis Veere, 15 uur. Museum voor Zuid en Noord- Beveland (Singelstraat 13) Aanleg over Midden-Zeeland. Di. t/m vr. van 10.00 tot 16.00 uur, za. van 11.00 tot 16.00 uur. Lunchcafé Stadhuis (Markt) Hans Zomermeyer, pentekeningen, (t/m 30 september). GROEDE Atelier Wilma van der Lee (Mo lenstraat 19), olieverfschilderijen. Iedere zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, eventueel op afspraak tel: 01171 - 1770. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum (Abdij) Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Hard times in America, (Kapittel zaal), foto's van Jacob Riis en Wal ker Evans. Geopend op werkdagen van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. (t/m 29 sep tember). Holografie Museum (Gortstraat 36). Ma. t/m zo. van 10.30 tot 18 uur. Francois Rijckhals Museum (Dam 71). Adriaen van de Venne 400 jaar. Do. vr. en za. van 11 tot 17 uur.( t/m 30 september). Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Fotografie in de marge, foto grafie in bibliofiele uitgaven. Expo sitieruimte: Johan van der Keuken, overzichttentoonstelling. Ope ningstijden bibliotheek. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Souterrain: Groeten uit Parijs, Albert Monier. Openingstijden Bibliotheek, (t/m 1 oktober) Zeeuws Documentatiecentrum (Kousteensedijk 7). het restauratie plan voor de Middelburgse Synago ge. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuwsche Centrale Discotheek (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent (St. Janstraat 3). werken Van J. W. van Trirum, Din- gemans, Rob de Haan, J. van Tri rum, olieverf-schilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Ramschip Schorpioen (Loskade) Blik in het verleden. Dagelijks 10.00-17.00 uur. Op het tussen dek: Dhr. R. Groen, 5 stoommodel- len. Dagelijks 10.00-17.00 uur. Centrum nieuwe muziek (Klove niersdoelen) Expo Xenakis maket- tes, partituren en video-presentatie. Ma. t/m za. 14 uur tot 17 uur. (t/m 30 september. Stichting beeldende kunst (Kui perspoort) Leen Quist Keramiek. Di. t/m za. 13 tot 17 uur. Kloostergangen (Abdij) Fotografie Piet Dieleman en William Verstrae- ten ma. t/m vr. 10.00 - 17.00 uur za. en zo. 13.00 - 17.00 uur. (t/m 30 september) PZEM. (Poelendaelesingel 10) Re- nee en Arthur Mink Galerie. Open tijdens kantooruren. De Vleeshal tentoonstelling rondom de ontwerpen van vijf monumenten voor Walcheren. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. Eetcafé Dangeroe (Vlasmarkt 69). Bouke Heeres. Delta College (Merwedestraat 1, restaurant Hotelschool). Ernst de Vries, De musical Tsjechov in kalli grafie. Ma. t/m vr. van 11 tot 14 uur en van 17 tot 21 uur. Louisse Auto (Kalverstraat 1Rolf Fanselau, Sculptuur '89. Ma. t/m vr. van 9.00 tot 18.00 uur, do. tot 21 uur, za. van 9.00 tot 17.00 uur. (t/m 30 september) Balans 17. Richard Beek, wo. do. vr. 12-17 uur. za. 11-16 uur. Café Solo. (Damplein 48). Harold Linker, schilderijen, tekeningen sculpturen. Dagelijks vanaf 9.00 uur, zo. vanaf 13.30 uur. NEELTJEJANS Ir. J.W. Topshuis. Schouwen- Duiveland, foto's. Verkeer, vervoer en communicatie. Dagelijks van 10 tot 1 7 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws Biologisch Museum (Oranje Kasteel Westhove). Kiek Zeeland fototentoonstelling. Walcheren, werk over Walcheren door een groep Duitse amateurkunstenaars, di. t/m vrijd. 10 tot 17.00 uur. za. t/m ma. 13.30 t/m 17.00 uur. VEERE Grote Kerk Delta Cultureel: 150jaar Westerschelde, levensader in de Delta, Rutten in beeld, beelden van de heer Chr. G.J. Rutten uit Middel burg, Fotografie vroeger en nu, 1 50 jaar fotografie. Ma. t/m za. van 10.00 tot 17.00 uur, zo. van 14 tot 17 uur. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 17.30 uur. Galery 'Bellamy 19' (Nieuwendijk 15) Spuikom models dagelijks 11.00 - 17.00 ma. gesloten Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor iedereen. Strandhotel (Boul. Evertsen 4). Zeeuws Planetarium, Ster renkunde. VRIJDAG 29 SEPTEMBER Dee Denise, zangeres. Disco theek Cosmo, Voltaweg 3, Vlis singen, 24 uur. Bad to the Bone, Rhythm blues. Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 22 uur. Gerard Bouwhuis en Cees van Zeeland, pianoconcert. Klove niersdoelen, Achter de Houttui nen, Middelburg, 20.30 uur. Zangavond m.m.v. Esther Tims en diverse koren, Bethel- kerk. Tulpstraat 2, Goes, 20 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. ZATERDAG 30 SEPTEMBER Wim en Peter Zwart, orgel concert, Hervormde Kerk, Ka- pelle, 20 uur. Slagwerkgroep Amsterdam, Oostkerk, Middelburg, 20.30 uur. Kees van Eersel, stadsbeiaar- dier. Hervormde Kerk, Renesse, 20 uur. Kees van Eersel, carillon bespeling, toren stadhuis Vee- re, 19 uur. Filmorkest Max Tak, 'stom me' films live begeleid door mu ziek en geluidseffekten, Con- certzaal. Middelburg, 20 uur. DINSDAG 3 OKTOBER Jamsessie, Frapo's, Bellamy park, Vlissingen, 22 uur. Haags Blazersensemble "Ok topus", Concertzaal, Middel- burg, 20 uur. WOENSDAG 4 OKTOBER Ensemble "La Gamme Mare- sienne", renaissance- en barok muziek, Trouwzaal, Stadhuis, Goes, 20 uur. De Watertoren (Vlissingen-Oost Souburg). Tape-licht-verf. Dagelijks van 12 tot 18 uur, 's maandags gesloten. Stadhuis (Binnenplein). Zomerten- toonstelling Animisme is onder ons. Kees van Leeuwen. Tijdens ope ningsuren. (t/m 2 oktober). Art-titude Galerie Marcel Lucien Robbe. Een drie luik dagelijks 12.00 tot 23.00 uur. (t/m 1 okt) Stedelijk Museum Speculum Zea- landiae ma t/m vr. 10.00 - 17.00 uur za. en zo. 13.00 - 17.00 uur. Stadhuis (Stadhuisplein, Stadhuis hal) fotowedstrijd Culturele Raad 22 inzendingen van amateurfoto grafen die reageerden op de foto wedstrijd rond de brandingskulp- tuur Eruption. Openingstijden Stadhuis. PREMIÈRE FILMFESTIVAL 1. Summer of Aviya 4,66 2. Torch song trilogy 4,65 3. Speaking parts 4,16 4. Yaaba 4,16 5. Dagen van duisternis 4,15 6. Black rain 4,10 7. Old gringo 4,01 8. Bal poussiere 4,00 9. Bleuberry hill 3,95 10. The king of children 3,80 11Asik Kerib 3,80 12. New York stories 3,72 13. Plan Delta 2,72 5 zeer goed; 4 goed; 3 matig; 2 slecht; 1 zeer slecht. De topper van het eerste Film festival Zeeland. Summer of Avi ya, wordt donderdag 28 septem ber om 21 uur nogmaals ver toond in bioscoop Electro in Mid delburg. Pech of geluk? Het is maar hoe je het bekijkt. Volgens plan zou vrij dag 29 september 'Three times a lady' in de Vlissingse disco Cosmo op de planken moeten staan. Helaas, jammer en bittere pech voor de ongetwijfeld talloze fans, het gaat niet door. Eén van de ladies is ziek. Het alternatief dat de bedenkers van entertain ment hun publiek die avond voor schotelen heet Dee Denise. Eén dame dus, die in haar uppie drie andere dames vervangt. Dee Denise is 23 jaar, mag zichzelf de Nederlandse Diana Ross noemen en heeft zich inmiddels al aardig verdienstelijk gemaakt in de mu ziekwereld. Ze maakte deel uit van groepen zoals Rockaway Boulevard en Curtie the Boom box en verzorgde de backing vo cals van Precious Wilson tijdens haar toernee door Europa. Enfin klasse genoeg dus. Om klokslag 24 uur - of is het 00 uur - begint het optreden van Dee Denise. Dee Denise Alhambra I Vlissingen, 'India na Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlisisngen, 'Roadhouse' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Road- house' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Splen dor' (slotfilm Filmfestival), 20 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Baron Munchausen' 20 uur. Stadsdanszaal. 'Filmbal' eind- feest Filmfestival met The Di rectors, 20 uur. ZATERDAG 30 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'India na Jones and the last crusade' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Roadhouse' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Road house' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Do the right thing' 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Baron Munchausen' 20 en 22.30 uur. Concertzaal, 'Max Tax filmor kest' (off. sluiting filmfestival). 20 uur. ZONDAG 1 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'India na Jones and the last crusade' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Roadhouse' 19 en 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Road house' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Do the right thing' 14, 19 en 21.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Baron Munchausen' 20.30 uur. MAANDAG 2 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'India na Jones and the last crusade' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Roadhouse' 20 uur. Grand theater Goes, 'Road house' 20 uur. Electro Middelburg, 'Do the right thing' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Baron Munchausen' 20.30 uur. DINSDAG 3 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'India na Jones and the last crusade' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Roadhouse' 20 uur. Grand theater Goes, 'Road house' 20 uur. Electro Middelburg, 'Do the right thing' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Baron Munchausen' 20.30 uur. WOENSDAG 4 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'India na Jones and the last crusade' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Roadhouse' 20 uur. Grand theater Goes, 'Road house' 20 uur. Electro Middelburg, 'Do the right thing' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Baron Munchausen" 20.30 uur. DONDERDAG 5 OKTOBER Alhambra I Vlissingen, 'India na Jones and the last crusade' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Roadhouse' 20 uur. Grand theater Goes, 'Road house' 20 uur. Electro Middelburg, 'Do the right thing' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Baron Munchausen' 20.30 uur. Wi ZATERDAG 30 SEPTEMBER Schuttershoftheater Middel burg, 'Walt Disney's jungle- book' 14 uur. ZONDAG 1 OKTOBER Alhambra II Vlissingen, 'Plat voet en z'n vriendjes' 14 uur. Grand theater Goes, 'Lady en de Vagebond' 14 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Walt Disney's jungle- book' 14 uur. WOENSDAG 4 OKTOBER Bibliotheektheater Middel burg, 'Alice' (vanaf 6 jaar), 14 en 16 uur.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 7