iffiin 1 WEEK VAN HET' BROOD Buurt/wijk Cursus Maatschappij Get/onden Sport Cultuur Allerlei Ouderen Politiek Verzamelen DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 27 september 1989 Bachten Poorte - Het be wonerscomité Koopmansvoet pad in Oost-Souburg vergadert donderdag 28 september in Bachten Poorte, eveneens in Oost-Souburg. Op de agenda staan onder meer het activitei tenplan 1990 en een verslag van de bouwvergadering. De verga dering begint om 19.30 uur. Op dezelfde dag vergadert ook het bewonerscomité van de Van de Puttestraat. Zelfde lokatie alleen om 20.30 uur. De agenda ver meldt onder meer het groot- onderhoudsproject en het activi teitenplan 1990. Het huurdersco mité van de Van Turnhoutstraat komt bijeen, eveneens in Bach- tenpoorte, op maandag 2 okto ber, aanvang 20 uur. Punten ter bespreking zijn naast het huis houdelijke gedeelte: wie wil er notuleren, de stand van zaken rond de vochtproblematiek, het schoorsteenvegen en de vervul ling van diverse vacatures, zoals voorzitter, vice-voorzitter en se cretaris. Paraplu - Buurthuis de Paraplu heeft iedere week de beschikking over de Vlissingse sporthal Bas- kenburg waar van 17.30 tot 18.30 wordt gezaalvoetbald. Het voetbalteam wil graag in kontakt komen met teams die tegen hen willen spelen. Opgave en/of in lichtingen: 01184-65453 of 0118414660. Triviant - Liefhebbers van het gezelschapsspel kunnen vrijdag 29 september terecht in buurt huis Scheldebuurt, aan de Ver- kuijl Quakkelaarstraat 95 in Vlis- singen. Daar wordt vanaf 20 uur een gezellige avond gehouden, waar het spelen van Triviant cen traal staat. Women's Aglow - Woensdag 4 oktober is er weer een bijeen komst van Women's Aglow Fel lowship in hotel Terminus in Goes. Marjan Schaap spreekt dan over 'Hoe versta ik de stem van God?'. Vanaf 9.15 uur is iedereen welkom, om klokslag 9.45 wordt er begonnen en er is kinderoppas aanwezig. Inlichtin gen zijn verkrijgbaar via 01180-29928, 01100-20552. Scaldis Squares - De Squares- en rounddansgroep Scaldis Squares Zeeland houdt zaterdag 30 september in De Windroos, op het terrein van Vijvervreugd aan de Koudekerkseweg in Mid delburg, een open huis: Op die dag start namelijk de rounddans- cursus en de club hoopt op die manier een aantal mensen warm te krijgen voor deze cursus. Rounddance is verwant aan ball- roomdansen. Het open huis duurt van 13.30 tot 15.30 uur. In lichtingen zijn verkrijgbaar via 01180 25610. Psychisch - Stichting Labyrinth en 'In perspectief', de provinciale interkerkelijke werkgroep voor fa milieleden en vrienden van (ex-) psychisch zieke mensen op Wal cheren beginnen woensdag 4 ok tober met een gespreksavond. De avond wordt gehouden in De Hoeksteen in Middelburg en be gint om 19.45 uur. Inlichtingen en opgave via 01180-13728. KNAC - De Stichting Autore creatie van de KNAC heeft voor 28 oktober de 18e 'Holland Herfsttocht' op het programma staan. De tocht is ongeveer 180 kilometer lang en is uitgezet in de buurt van Amersfoort. Snelheid en competitie zijn bij deze tocht volkomen onbelangrijk, omdat hier gezelligheid en een 'leuke tocht' voorop staan. Iedere deel nemer ontvangt bij de start een uitvoerige routebeschrijving dus verdwalen is onmogelijk. Verdere inlichtingen en inschrijving: 070-234778. Mensen in nood - Deze maand bestaat de Stichting Mensen in Nood 75 jaar. Eigenlijk weinig re den tot feestvreugde, want na al die jaren is het werk van de stich ting namelijk hulp aan slachtof fers van rampen, oorlogen en armoede nog meer nodig dan toen de stichting begon. Alleen in 1988 al gaf de stichting voor meer dan 45 miljoen gulden hulp in meer dan 60 landen. Wie jarig is, krijgt een cadeautje en dat is dan ook precies wat de stichting vraagt: koop een aandeel van 25 gulden voor 'zwart werk'. Met die 25 piek (minimaal) wordt er in de jeugd van Nairobi geïn vesteerd zodat hun toekomst er wat rooskleuriger uit komt te zien. Meer informatie over dit project is verkrijgbaar via 073-144544. Brandblusser - Bij de gemeente politie in Vlissingen zijn in de pe- rioae van 14 tot 20 september de volgende voorwerpen aangege ven: damesbril met gekleurd montuur, pluche knuffelkonijn, brandblusser, paraplu, portemon nee met sleutels, ring met steen, armband, autosleutel, autosleutel aan een label en een rugzak met gymspullen. Dixhoornbrigade - Mét het winterseizoen zijn ook de cursus sen reddend zwemmen van de Van Dixhoornbrigade weer be gonnen. De cursussen worden gegeven in het zwembad Poelen- daele in Middelburg en vinden plaats op de vrijdag en zaterdag. Voor inlichtingen: 01184-61573. TAO - De Stichting TAO (Trai ning, Advies en Ontwikkeling) start in oktober een aantal cur sussen over een vrij nieuwe be nadering van een aantal leerproblemen, zoals bepaalde moeilijkheden bij lezen en schrij ven, die soms woordblindheid wordt genoemd. Behalve cursus sen over leerproblemen worden ook soortgelijke cursussen geor ganiseerd over hoe men spannin gen in het lichaam kan opsporen die de oorzaak kunnen zijn van onverklaarbare moeheid, heftige hoofdpijnen of hevige eetbuien. Een folder met prijzen en cur susplaatsen kan worden aange vraagd bij het RPCZ via 01180-36515. Astrologie - De ZVU begint dinsdag 3 oktober een cursus astrologie Het doel van die cur sus is om de astrologie beter te leren begrijpen en eventueel zelf toe te passen. De cursus duurt 10 avonden van 19.30 tot 21.30 uur. De ZVU begint op donder dag 5 oktober eveneens met een cursus over wijnen. Franse, Duit se en nog veel meer wijnen ko men daarbij aan de orde De cursus duurt 6 avonden van 20 tot 22 uur. Inlichtingen voor bij de cursussen zijn verkrijgbaar via 01180 34800. Kruiswerk - Het krijgen van een hartinfarct is een zeer ingrijpende gebeurtenis, die ook in de thuissi tuatie nog lang doorwerkt. Zowel de patiënt als zijn/haar directe omgeving zullen een nieuw even wicht moeten vinden en dat valt niet altijd mee. Om daarin een helpende hand te bieden, houdt het Kruiswerk een cursus voor mensen met hun partners die drie maanden of langer geleden een hartinfarct of een hartopera tie hebben ondergaan. De cursus bestaat uit acht bijeenkomsten en omvat ontspanningsoefenin gen, het verwerkigsproces, angst en spanning, de onzichtbaarheid van de handicap, de risicofacto ren en het toekomstperspectief. Voor meer via 01100-15892. Opstappen - Ook dit jaar ver zorgt de stichting Basiseducatie Vlissingen weer een cursus Opstap-Mavo. Het programma bestaat uit het opnieuw leren le ren, Nederlands en rekenen. De lessen worden gegeven op dinsdag- en donderdagochtend van 8.45 tot 11.15 uur in het ge bouw van de ZDASG aan de Rembrandtlaan in Vlissingen. De cursus- is overigens al gestart, maar er zijn nog enkele plaatsen vrij. Inlichtingen via 01184-17819. Autobedrijf - Wie een eigen au tobedrijf wil beginnen heeft toch minimaal het diploma Vakbe kwaamheid Autobedrijf nodig. De Stichting VAM in Voorschoten verzorgt zowel de opleiding als het examen. De opleiding duurt zeven maanden en start elk kwartaal. Men kan zowel overdag als in de avonduren de opleiding volgen. De dagopleiding wordt echter uitsluitend in Voorschoten gegeven en duurt 7 maal 1 week. Tussen de verschillende lesweken in zitten steeds 3 weken ruimta De avondopleiding kan echter ook en dat maakt het qua af stand voor de Zeeuwen iets inte ressanter, want die wordt in Goes gegeven. De opleiding duurt 45 lesavonden. Fter week zijn er twee lesavonden. Daar naast wordt het programma aan gevuld met twee practicumdagen in Voorschoten. De opleiding en het examen bestaan uit twee delen: manage- mentsvakken en technische vak ken. Mensen met het diploma Monteur Motorvoertuigen krijgen vrijstelling voor de technische vakken. Voor meer informatie 01717-4141 Vakanties - Als het voor de ge zonde medemens al een puzzel is om uit het gigantische aanbod van vakantiestekken te kiezen, dan is het voor de gehandicapten en ouderen al vrijwel schier on mogelijk. De eisen liggen anders en het aanbod is niet altijd even groot. Nog moeilijker wordt het als de gehandicapten of ouderen het prefereren om juist niet met een groepsreis mee te gaan. Wel ke hotels en dergelijke zijn ge schikt voor de minder valide? Welke attracties zijn aangepast? Wie daar vrijwel zeker een ant woord op kan geven is de Stich ting Individuele Reizen in Amsterdam. Het is overigens géén reisbureau, maar een instel ling die speciaal voor de minder validen en ouderen uitvoerige do cumentatie geeft over allerlei va kantiebestemmingen. Behalve porto en eventuele telefoon kosten is de dienstverlening van de stichting gratis. Voor inlichtin gen: 020-6621000. Incest - FIOM-Zeeland start van af dinsdag 3 oktober met een groep voor moeders van kinderen met incestervaring. Het doel van die groep is met elkaar praten om zo een beter inzicht te krijgen in de problemen en om beter tot verwerking te komen. Gespreks onderwerpen kunnen onder meer zijn: hoe nu verder, de sociale 'schande', hoe bouw ik een nieu we toekomst op en de macht songelijkheid tussen vrouwen en mannen. In totaal staan er acht bijeenkomsten gepland, steeds op dinsdagmorgen van 9.30 tot 11.15 uur. Inlichtingen over opga ve of een folder zijn verkrijgbaar bij Martine Buitink via 01180-27311. Alleenstaanden - FIOM- Zeeland organiseert een gespreksgroep voor alleenstaan de vaders en moeders. Daarbij wordt de mogelijkheid geboden tot het leggen van nieuwe kon takten, praten over het verleden of het uitwisselen van ervarin gen. De groep komt tien keer bij elkaar op donderdag van 20 tot 22 uur in het Fiom-pand aan de Varkensmarkt in Middelburg. De eerste bijeenkomst is donderdag 5 oktober. Voor meer inlichtin gen, opgave of folder: 01180-27311. Bijstandsvrouwen - Het lande lijk steunpunt Vrouwen en de Bijstand organiseert in samen werking met 'bondgenoten' op donderdag 5 oktober een mani festatie in Utrecht. Alle aktivitei- ten van die dag staan in het teken van de toenemende ar moede en wat de oorzaken daar van zijn. Wie belangstelling voor die dag heeft, en dat hoeven niet persé bijstandsmoeders te zijn, kan zich opgeven bij de contact vrouw voor Zeeland: Henny Hul- sebos (01660-2955). Dit in verband met het centraal regelen van vervoer. Overigens, als er vrouwen zijn die willen helpen met het opzetten van een Provin ciaal Projekt Vrouwen en de Bijstand Zeeland: die kunnen Henny óók bellen. Pleegzorg - Onder het motto 'Zorgen voor Pleegouders' is er van 29 september tot 7 oktober weer een week van de pleegzorg. Hoewel de meeste activiteiten zich in de Randstad afspelen, zijn er ook in het Zeeuwse een aantal activiteiten ontwikkeld. Zaterdag 30 september is er in Arnemui- den, in het Zilveren Schor, een pleegouderdag die bestemd is voor pleegouders, aspirant pleeg ouders en medewerkers van plaatselijke instellingen. Donder dag 5 oktober is er in het Vest zaktheater in Vlissingen een (pleegzorg)cabaret. Voor informa tie kan gebeld worden met 01180-14955. Windsurfwedstrijd - Met de hoop op een flinke bries, houdt Windsurfvereniging Zuid-West Zeven, op zondag 1 oktober een windsurfwedstrijd om de De Jong Sailsbokaal. Deze funboard- slalomwedstrijd wordt gehouden bij het strand van Vrouwenpol der. Voor de veiligheid van de deelnemers waakt een KNWV brandingsboot. Bij ongustige wind wordt de lokatie of de wedstrijdbaan gewijzigd. Meer informatie is verkrijgbaar via 01181-1587. Toneelspel - Jongeren van 14 tot 17 jaar kunnen dinsdag 3 ok tober van 17 tot 18 uur een gratis kennismakingsles 'toneelspelen' bijwonen. De cursus wordt ge houden in het KVV-gebouw aan de Verlengde Bonedijkestraat in Vlissingen. Ervaring of talent is absoluut niet vereist. Wél wordt er een ferme dosis doorzettings vermogen verwacht. De bedoe ling is om uiteindelijk te komen tot een (jongeren)theaterproduk- tie op basis van improvisaties. Voor meer informatie over dit inti- tatief van de Kunstzinnige Vor ming Vlissingen: 01184-14928/67542. Culturele Raad - De Zeeuwse Culturele Raad vergadert donder dag 28 september in het pand op de Dam 31 in Middelburg. Op de agenda staan onder meer het concept-programma 1990 onder wijs, sociaal-cultureel werk en kunst en cultuurbehoud en het toeristisch-recreatief actieplan Noord- en Zuid-Beveland/Tholen. Verder vermeldt de agenda het provinciaal beeldende kunstbe leid en een beroep van N. de Regt tegen niet-toelating tot het adres senbestand van beeldende kunstenaars. De vergadering be gint om 14 uur. Expositie - De tentoonstelling 'Zeeuwse fotografie in bijzondere collecties sinds 1859', is ver lengd tot en met vrijdag 20 okto ber. De foto's zijn wekelijks van dinsdag tot en met vrijdag tussen 9 en 17 uur te bezichtigen in het bebouw van het Rijksarchief aan de Sint Pieterstraat 38 in Mid delburg. Liefdesleven - Mannen zijn ge neigd meer aan seks te denken als ze op de fiets zitten dan vrou wen, terwijl vrouwen weer meer aan fietsen denken, wanneer ze de liefde bedrijven. Tenminste, dat blijkt uit een Schriftelijke en- quete die door het Amerikaanse tijdschrift 'Bicycling' werd ge houden. Overige interessante ge gevens: 36 van de 1600 ondervraagden bekenden dat sinds zij fietsten betere minnaars en minnaressen zijn geworden. Op de vraag of zij onder het fiet sen aan seks dachten, antwoord de 85 van de mannen en 77 van de vrouwen bevestigend. Geen wonder dat er steeds meer wordt gefietst, (bron: 'De fiets'). Wereldkinderdag - Zaterdag 7 oktober vindt op de Flevohof de Wereldkinderendag plaats. Wereld- kinderen is een Nederlandse ver eniging die hulp aan het kind in nood in de derde wereld bevor dert. Het programma van die dag omvat aktiviteiten zoals een in formatiemarkt opgezet door de talloze deelnemende landen, een optreden van de Dixie Friends, een Colombiaans harporkest, een balonnenwedstrijd, modeshow, landing van parachutisten, con cours hippique en nog veel meer. Het programma begin om 10 uur en is rond 15.30 uur afgelopen. Hennie Huisman, die dit jaar am bassadeur is van Wereldkinderen zal tijdens de balonnenwedstrijd en het concours hippique aanwe zig zijn. Hennie Huisman en Wereld kinderen Dierproeven - Dierproeven. Waarom? Op deze en meer vra gen probeert TNO in een nieuw boekje een antwoord te geven. Het boekje gaat vooral in op vra gen als het doel van de proeven, op welke wijze gebeurt het, in hoeverre zijn de experimenten ethisch verantwoord, wat zijn de alternatieven en zijn er nog niet genoeg dierenproeven gedaan? 'Dierproeven-waarom' is de elfde titel in de TNO-inforeeks en in de boekhandel verkrijgbaar. Broodweek - 'Brood is feest'. Dat is dit jaar het thema van de week van het brood, die van 2 tot en met 7 oktober wordt gehou den. Door vele bakkers en le vensmiddelenzaken in het gehele land wordt op dit thema inge haakt. Zij zijn te herkennen aan een afbeelding van een clown in hun winkel. Gedurende die week delen ze brochures uit en geven feesthoedjes en balonnen aan kinderen. Bij Maxis in Middelburg is het dan dubbel feest, want naast de talrijke broodaanbiedin gen wordt er op woensdagmid dag (4 oktober) en de hele zaterdag (7 oktober) een grote broodversierwedstrijd gehouden voor kinderen tot en met 12 jaar. Diezelfde dagen delen clowns ba lonnen, petjes en krentebollen uit en kinderen die het leuk vinden om gegrimeerd te worden kun nen dat gratis laten doen. Tevens wordt er dan een foto gemaakt, die in de herfstvakantie kan wor den afgehaald (gratis). Op zater dag is er een demonstratie bolussen maken. Het geheel wordt die dag muzikaal opge luisterd met een clownsorkest. Lekker mag - Zojuist is er bij de stichting Propaganda Groenten en Fruit een nieuw boekje ver schenen met als titel: 'Lekker meer mag, met groenten en fruit'. Het boekje geeft tal van re cepten en tips met groenten en fruit voor elk moment van de dag. Daarnaast bevat het boek werkje interessante informatie over gezonde voeding. Het 72-pagina's dikke oeuvre kost vier gulden en is eind deze maand verkrijgbaar bij de groente- en fruitverkooppunten. Heeft de groenteman het niet, dan kan het gewoon rechtstreeks bij de stichting worden besteld door 6,50 gulden over te maken op giro 4257200 of banknr. 19.23.03.929 t.n.v. de SPG&F in Den Haag onder vermelding van '1 boekje lekker meer mag'. Dementie - C. Tangelder van het verpleeghuis 'Der Boede' vertelt maandag 9 oktober in Amicitia in Aagtekerke iets over dementie Hij probeert daarbij antwoord te geven op allerhande vragen doe met dementie te maken hebben. De bijeenkomst begint om 14 uur. Soos 55+ - De Soos 55+, een groep voor alleenstaande oude ren, kan nog enkele oudere da mes en heren gebruiken voor hun wekelijkse spelletjesavond. De spelletjesavonden worden ge houden op de dinsdag van 19 tot 21.45 in Bachten Komme in Vlis singen. Inlichtingen: 01184-65062. Gildegids - Deze week wordt er op Walcheren huis aan huis de nieuwe Gildegids verspreid. De Gildegids is een uitgave van de Stichting Gilde Walcheren, een organisatie van mensen boven de 55 die gratis hun kennis en erva ring ter beschikking van anderen willen stellen. Veilig verkeer - De heer Pieter man van Veilig Verkeer Nederland geeft dinsdag 3 oktober in het Dorpshuis in Grijpskerke voorlich ting over 'ouderen in het verkeer'. Na de pauze wordt aan de hand van dia's een verkeersquiz ge houden. Tevens is er een stand aanwezig met allerhande veilig verkeer foldermateriaal. De bij eenkomst begint om 14 uur. De zelfde voorlichting vindt één dag eerder, dus maandag 2 oktober, plaats in Amicitia in Aagtekerke. Deze bijeenkomst begint even- eens om 14 uur. ANBO - De ANBO afdeling Mid delburg houdt dinsdag 3 oktober haar najaarsvergadering in 'De Schakel' aan de Bachtensteene in Middelburg. Op de agenda staan onder meer de hoofdstuk ken uit het werkplan 1990. Na afloop krijgt iedereen de gelegen heid vragen te stellen. De verga dering begint om 14 uur. FIOM - Fiom-Zeeland start op 23 oktober met een groep voor 'mannen en vrouwen die door het verlies van hun partner alleen voor de opvoeding van hun kin deren zijn komen te staan. De groep komt tien keer bij elkaar, telkens op maandagavond van 20 tot 22 uur in het Fiom-pand aan de Varkensmarkt in Middel burg. Onderwerpen die tijdens die bijenkomsten aan bod kun nen komen zijn: opvoeden in je eentje, reakties uit de samenle ving, hoe verwerk ik mijn verdriet en hoe ben ik vader en moeder tegelijk. Voor meer informatie, opgave of folder 01180-27311. Film - De Baptistengemeente aan de Bree 8 in Middelburg ver toont vrijdag 29 september de film 'Alsof het gisteren gebeurde'. De film handelt over het leven van Jezus Christus naar het evangelie van Lucas. De toegang is gratis en de film begint om 20 uur. Appèldienst - In de St. Jacobs- kerk in Vlissingen wordt op 1 ok tober weer een appèldienst gehouden met als thema 'Waar halen we de moed vandaan?'. Voorganger is ds H. Makkinga. Muzikale medewerking verleent Bram Beekman (orgel) en het kin derkoor onder leiding van me vrouw Balkenende. De dienst begint om 9.45 uur met een sa menzang. Jodendom - Op dinsdag 10 ok tober om 19.30 uur wordt in de Getuigeniskerk, aan de Adriaan Lauwereijszstraat 6, in Middel burg de eerste van drie toe rustingsavonden gehouden. Onderwerp van die avond is 'Jo dendom in de Godsdienstige vor ming'. Verdere informatie over deze avonden is verkrijgbaar via 01180 - 27042. Vlissingen - De gemeenteraad van Vlissingen vergadert donder dag 27 september om 19.30 in het stadhuis. Op de raadsagenda staan onder meer de financiële meerjarenplanning 1990-1993 en de begroting 1990, de invoer van een baatbelasting in verband met de herinrichting/overkapping St.Jacobsstraat en de benoe ming van een directeur voor de Pieter Louwerseschool. Westkapelle - De gemeenteraad van Westkapelle komt vanavond (woensdag 27 september dus) weer eens bijeen om de vroede hoofden te buigen over zaken die de gemeente aangaan. Op de raadsagenda staan onder meer het scholenplan 1990-1993, een overeenkomst inzake een inlever- terrein autowrakken, de vergoe ding vakonderwijs-over het jaar 1988 en verder moet er nog een lid en plaatsvervangend lid wor den aangewezen voor het alge meen bestuur van de Zeeuwse Bestuursacademie. Tevens wordt de raad verzocht accoord te gaan met het plan om een gedeelte van de Zuidstraat te herinrichten en daarvoor een krediet beschik baar te stellen. De vergadering begint om 20 uur. Treintjes - Na een daverende start wordt er op zaterdag 30 septembr wéér een Zeeuwse modeltreinen-ruilbeurs gehou den. De plaats van handeling is het 's Heer Hendrikshuis in 's Heer Hendrikskinderen en de beurs duurt van 10 tot 16 uur. Behalve de diverse ruilactiviteiten is er een primeur op de beurs te zien: de eerste Nederlandse mo delhuisjes onder de naam Hol land Scale 87. Verder staan er natuurlijk de nieuwste modellen locs en zijn er diverse stands met informatiemateriaal en tijd schriften. Postzegels - Filatelisten, opge let. De Nederlandse en Belgische PTT geven binnenkort gezamen lijk een mapje uit met zowel de Belgische als de Nederlandse Limburgpostzegel. Het mapje be vat vier Nederlandse en vier Bel gische exemplaren en het is voor de eerste keer dat tante post binnen- en buitenlandse postze gels gelijktijdig aanbiedt. De prijs bedraagt 7 gulden en 50 centen. Het mapje is verkrijgbaar van 2 oktober tot uiterlijk 1 november op alle postkantoren in de provin cie Limburg. Het kan overigens ook worden besteld bij PTT Post Filatelie in Groningen. Voor diege nen die er graag een ritje voor over hebben: de zegels zijn op 30 september in de voorverkoop. Echter maar op één plaats en dat is de feestzaal van het provincie huis in Maastricht en wel van 12 tot 18 uur. Daar worden de poststukken ook voorzien van het speciale voorver koopstempel. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000- AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. C. Wester- veen, knd. 19 uur: ds. A. Mol. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30: ds. P. v.d. Kraan, 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30 en 19 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: ds. de Boon. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. A.W. Mol, m.m.v. Domburgs Kerkkoor o.l.v. dhr. H.K. de Haan. GAPINGE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. P.H.L. Lo, muz. medew. Chr. zangver. Halleluja, 14.30 uur: ds. R. Koorneef. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10.00 uur: ds. N.J. Köther-Middelhoek, 14.30 uur: ds. N.J. Köther- Middelhoek. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van Sint Maarten. Zo. 10.30 uur: mensenwijdingsdienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: ds. Pannekoek. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: dhr. J.A. Berkheij, 17 uur: ds. R. Koorneef. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. v.d. Zwan, knd. 8-11 jr., 14.30 uur: ds. R.G. v.d. Zwan. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. de Boon. MIDDELBURG Bahé'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. D.W. Dondorp. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: drs. D.W. Dondorp, 14.30 uur: ds. P. Paulus. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: P. Paulus, 19 uur, dhr. J.A. Murre. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Dam 6 wo. 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, 11 uur: ds. K. Hendrikse. Oostkerk, Oostkerkhof, 9.30 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: drs. A. v. Klaveren. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. O. Elseman. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, dienst in Ter- neuzen. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10.00 uur: ds. v. Tuijll. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 11 uur: ds. K. Hen drikse. Booms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur, za. 19 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. 10.45 uur: A. Laureijs. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: br. B. Hoekendijk. Volle Evangelie Gemeente "De Herberg". (Dam 6) Zo. 10 uur, di. 20 uur. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. v. Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander, knd. jongste en mid den groep, 19 uur: ds. F.C. v. Dijke, jeugddienst in Herv. kerk. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10.00 uur: ds. den Hollander, 19 uur: SoW Jeugddienst, ds. F.C. v. Dijke m.m.v. muziekkorps Crescendo. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H. v.d. Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 9.30 en 11 uur: ds. H.W.J. Faassen, gez.d. in N.H. Kerk, 17 uur: ds. J. Brouwer. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. H.W.J. Faassen, 17 uur: ds. J. Brouwer in Geref. kerk. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG 'Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk, knd. groep 1-5, Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: ds. P. Melse. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 1 9 uur: dhr. K. Walhout. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. C. Harinck. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro chiekoor VEERE Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 11 uur: ds. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: zr. de Grauw. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. W.F. Wisselink. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 9.45 uur: appèldienst, ds. H. Makkinga. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. de Nooij Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, 17 uur: ds. Makkinga. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: mevr. ds. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. Makkinga. Ophir, Badhuisstraat 186, 10 uur: ds. v. Bork. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 11 uur: gez. dienst in Terneuzen. Marnixkerk, Mamixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: kapt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Bu- teyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. C. Harinck. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: ds. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Bijl, 19 uur: Cand. v.d. Ploeg uit Goes. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein-2. Zo. 9.30 uur: ds. P. Boekesteijn. do. 28 sept t/m wo. 4 okt. 1989 HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: S.A. v/d Haak, Rovaansekaai 47. tel. 12637. Zondag tot 24 uur: A.P. Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 15814. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: G. de Greef, Wil lem Klooslaan 1, tel. 68021. Zondag tot 24 uur: F. v/d Berg, Giessenburg 12, tel. 65253. Visites aan vragen voor dringende gevallen 12.30 tot 1 3.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: Th. Bloos, Kanaalstr. 70, O-Souburg, tel. 01184-61212. Zondag: F.J. Heere, J.H. Huyssenstr. 15, Middelburg, tel. 01180-11501. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE. SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: J.W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-1271. WESTKAPELLE, DOMBURG. AAGTEKERKE. ZOU TELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: F. van Eede, de Casembrootstr. 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. OOST EN MIDDEN-WALCHEREN zaterdag en zon dag: B.Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: A.H. Oort, Tobagolaan 6, Vlissingen, tel. 01184-78290. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: L. v/d Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. VLISSINGEN: van vrijdag 1.7.30 uur tot vrijdagmor- gen daaropvolgend: De Singel, Singel 9, tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: A.M. Gaay, tel. 71768. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot ?ondag 24 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: E.F.H. v/d Akker, O-Souburg, tel. 01184-60860. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Kraamzorg 24 uur bereik baar onder nummer 01100-16703. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41 Middelburg, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. VBOK: (Ver. ter bescherming van het ongeboren kind), tel. 01180-35736. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070-600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose), Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395). PATIËNTENPLATFORM ZEELAND: Leliestraat 10, Goes. tel. afspraak van 9 tot 12 uur, tel. 01100-30911.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 14