Collectie Elegant niet gespecialiseerd 'Gouden' worsten Adja Beenmode Middelburg in Gesponsorde safari voor Zeeuwse bedrijven Modeshow Steketee trekt veel publiek Symposium over het Westerschelde-bekken Dans- en turnkleding bij Bodyline Middelburg Verkiezing baasje van het jaar Sponsors gezocht voor ttv Chrompack/Middelburg Zuid Cursus over kwaliteitszorg bedrijfsleven Geen kabelnet VROUWELIJKHEID DOMINEERT VEEL VARIATIE de Faam de Vlissinger UW WEEKBLAD Cursussen CNV Vërvoervoorlichting Vlissingse Zitdag Woensdag 27 september 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER UIT HET ZAHENHART Vernieuwd Electro Koole met uitgebreide sortering In Serooskerke (W) is afgelopen donderdag de vernieuwde zaak van Electro Koole aan de Torenstraat geopend. De eenen veertigjarige Simon Koole heeft daarmee het bedrijf officieel van zijn ouders overgenomen. „Ik ken het vak van binnen en van buiten", legt Koole uit. „Van kinds af aan, heb ik niets an ders gezien. Als je dan de bedrijfsvoering van zo'n zaak over neemt, is dat natuurlijk een leuke aanleiding om de boel eens grondig te herzien en het net weer even anders op poten te zetten". Een grondige verbouwing was het resultaat van die overweging. Electro Koole is al achttien jaar een niet weg te denken element in het Serooskerks winkel bestand. Twee weken hebben de Serooskerkenaren het zonder moeten doen. In die tijd is de hele inrichting van de zaak veranderd en het assortiment uitgebreid. „We voeren nu een aantal voor ons nieuwe merken, zoals Bau- knecht, Miele en Sony. Ook de afdeling audio- en video-appara- tuur, het 'bruingoed' zoals dat in vaktermen heet, is flink toegeno men. Voorheen stonden er maar een paar televisietoestellen. Nu kunnen de mensen een keuze maken uit een veel groter aantal. We hebben nu zelfs videocame ra's in de verkoop. Eigenlijk verko pen we hier alles op electriciteitsgebied, van doe-het- zelf materiaal tot lampen en schotelantennes". „Naar die schotelantennes is een enorme vraag", vertelt Jan Birza, verkoper bij Electro Koole. „In een aantal gebieden rondom Seroos kerke, komt namelijk geen kabel net. Willen mensen in bijvoorbeeld Aagtekerke, Marie- kerke of Vrouwenpolder in de toekomst toch nog Nederlandse televisiegrootheden, zoals Henny Huisman of Ron Bransteder op hun scherm zien, dan zullen ze i Coach Hans Beukert, Ankie Kersten, Ingrid van Ossè/aer en Inge Treebusch in hun nieuwe Chrompack outfit. Het gaat goed met de dames van tafeltennisvereniging Chrom- pack/Middelburg Zuid. Ze beha len in hun Europacupavontuur de ene na de andere overwinning. Wonnen ze enkele weken gele den in Wenen nog met 5-4 van Askö Komperdell-Wien, 28 okot- ber neemt de ploeg het op tegen Surgelati Arena uit het Italiaanse Verona. Deze wedstrijd vindt plaats in De Slaghvaert in Middel burg, een thuiswedstrijd dus. Chrompack/Middelburg Zuid is de enige club in Zeeland die ooit zo dichtbij de Europacup is geko men. Redenen genoeg dus voor sponsor Chrompack om 'de mei den' van een nieuwe outfit te voorzien. Wordt ook Surgelati verslagen, dan is de volgende stap Frankrijk of Polen. Meespelen in de Europacup-competitie is echter Ondersteund door het Innovatie Centrum Zeeland heeft het be drijfsleven, verenigd in de Kwali teitskring voor Midden- en Noord-Zeeland, een eigen cursus Kwaliteitszorg ontwikkeld. De cursus duurt vijftien avonden en wordt gegeven in het gebouw van de Hogeschool Zeeland in Vlissingen. De cursus werd ontwikkeld om aan de groeiende behoefte van kwaliteitszorg bij de Zeeuwse be drijven te voldoen. Het is een be kend verschijnsel dat veel opdrachtgevers tegenwoordig ei sen dat een bedrijf dat voor hen wil werken over een eigen kwali teitssysteem beschikt. Zo'n systeem is voor de opdrachtge ver een soort garantie dat het be drijf en het produkt betrouwbaar zijn. Naast deze cursus biedt het Inno vatie Centrum Zeeland bedrijven in Zeeland de mogelijkheid zich te laten doorlichten op kwaliteits zorg. Het Innovatie Centrum heeft namelijk een eigen metho diek ontwikkeld om bij kleine be drijven te kunnen aangeven waar het mankeert aan de vereiste kwaliteitszorg. Op basis hiervan wordt samen met het bedrijf een stappenplan voor verbetering op gesteld. Informatie over de cur sus en de mogelijkheid tot doorlichting is verkrijgbaar bij W. Treurniet van het Innovatie Cen trum Zeeland via 01180-28141. niet goedkoop. De reiskosten tik ken aan en bovendien is de ver eniging bij een thuiswedstrijd ver plicht de verblijfskosten van de tegenstanders voor rekening te nemen. Daarom heeft de ver eniging een 'Club van 250' opge richt. Bedrijven die lid worden van deze club, betalen f 250,-. In ruil daarvoor krijgen de perso neelsverenigingen een gratis lid-, maatschapsbewijs. De personeelsleden kunnen dus het hele jaar door gratis spelen, met als hoogtepunt het clubkampi oenschap dat Chrom- pack/Middelburg-Zuid jaarlijks gaat organiseren. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Jan Corver, 01180-33134. toch TV10 of Veronique moeten kunnen ontvangen. Heb je geen kabel, dan is zo'n schotel een pri ma alternatief. Bovendien kun je er ook nog een decodeerapparaat bij kopen, daarmee ontvang je dan gratis en voor niets Filmnet." Simon Koole is zelf niet vaak in de zaak te vinden. Hij houdt zich voornamelijk bezig met de installatie- en reparatiewerk zaamheden. „We hebben een ei gen servicedienst. Je merkt dat de mensen dat tegenwoordig weer meer waarderen. Als wij apparatuur afleveren, dan sluiten we het ook aan. We geven er een korte uitleg bij. Dat is toch heel wat prettiger, dan dat je thuisge komen, eerst uren in een handlei ding moet gaan lezen, voordat je je video kunt aansluiten. Verder proberen we de prijsverschillen met de grote discounters, zo klein mogelijk te houden. Dat ver schil is er wel, maar daar krijgen onze klanten dan ook een stukje extra service voor terug". Simon Koole en Jan Birza tonen één van de schotelantennes die zij verkopen. Klassieke, supervrouwelijke combinaties met aparte de tails voerden de boventoon in de collectie van Elegant. FOTO EDUARD ENGEL Slager J. Verboom uit de Schel- destraat in Vlissingen heeft van het IAS, dat is het Instituut voor Ambachtelijke Slagersproduk- ten, 'goud' gekregen voor zijn rook-, gekookte-, lever-, boerenlever- en drogeworst en gekookte ham. De erkenning geldt voor de periode van 'n jaar. Modehuis Elegant in Middelburg nodigde haar klanten afgelopen vrijdag uit, om de nieuwe winter collectie te bekijken. Er was zelfs een echte pianist aanwezig ter begeleiding van de modellen. De zeer vrouwelijke collectie van Ele gant is, als een van de weinige, niet gespecialiseerd. Er is lingerie, er zijn blouses, mantels en bijous. Dat betekent wel dat de collectie op elk item vrij beperkt is. Over het algemeen was echter een goede keus gemaakt. De algemene trends waren na drukkelijk aanwezig. Broekrokken en gaucho's, herfst- en okertin- ten, cashmerejassen, Chanel- look, de Engelse stijl, draperieën in tricot. Bij het ondergoed doet de mode ook duidelijk mee. Hal terkraagjes vervangen de diepe V-halzen in de bodies. Het mate riaal is vaak zijde, maar ook ve lours de panne in combinatie met voile. Onderkleding wordt door de grote aandacht voor vormge ving en afwerking (bijna?) ge schikt als bovenkleding. Opvallend waren de zwierige lan ge cashmerejassen van Bernd Berger en de korte versies van Guy Laroche. De overige items van Laroche waren minder flam- De beide Kamers van Koophan del in Zeeland organiseren op maandag 23 oktober voor de tweede keer een ontmoetings dag voor het Zeeuwse bedrijfsle ven, met als titel 'Trefpunt zakelijk Zeeland'. Daarbij is geko zen voor een opzet van een com binatie van lezingen, gelegenheid tot informeel kontakt en na af loop de mogelijkheid om de beurs 'Contacta '89' te bezoeken. Het lezingenprogramma bestaat uit twee gedeelten. Allereerst is er een themagedeelte, dat han delt over de samenwerking tus sen bedrijven. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om deel te ne men aan een van de vier work shops. Onderwerpen die tijdens die workshops aan de orde ko men zijn telematica, kwaliteits borging, doorlooptijdverkorting en betere acquisitia Evenals vo rig jaar is gekozen voor een cen traal gelegen lokatie, namelijk Goes. Er wordt dan gebruik ge maakt van de combinatie Hotel Goes en de Zeelandhallen. Het maximum aantal deelnemers be draagt 225. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij W. Korstanje (01180-35536), of J. Bergheijn (01150-12952). Modehuis Steketee aan de Vlis- singse Lange Zelke is sinds men senheugenis een duizendpoot. De collectie gaat letterlijk van on der tot boven. Lingerie, jassen, sieraden en dat van echte oma jurken tot aparte denim. Zo ook tijdens de vier modeshows van afgelopen vrijdag die allemaal grote belangstelling hadden. Bodyline "Ik dacht dat het een achteraf straatje was, maar dat valt reu ze mee". Aan het woord is Tini Wanjon, eigenaresse van Body line, een nieuwe winkel in de Sint Janstraat in Middelburg. "We zijn gespecialiseerd in dans- en turnkleding, alle soor ten en maten kan je hier krijgen, bovendien nog in alle kleuren die je maar wensen kan. In Zee land zijn er wel zaken die leuke danspakjes verkopen, maar een leuk turnpak kan je in Zeeland bijna niet vinden". Tini weet waar ze over praat. "Ik geef al bijna 20 jaar gymnastiek les en jazzdans in Vlissingen, dus ik weet waar een goed dans- of turnpakje aan moet voldoen. En ik weet wat mensen graag dragen". Het idee om een eigen zaak te beginnen, borrelde al erg lang bij Tini. "Maar ik ben dolblij dat ik de knoop heb doorgehakt. Het loopt echt buiten verwach ting goed". De prijs voor de sportkleding probeert Tini ook zo aantrekke lijk mogelijk te houden. "Je moet maar eens een paar opgroeiende kinderen hebben, die net van die groeischeuten hebben. Of zo'n klein hummeltje, dat eigenlijk al leen maar voor het mooie pakje op ballet wil". In de winkel is ook een groot rek met badkleding, "de zwemkleding verkoop ik ook het hele jaar door. Er zijn zoveel mensen, die 's winters nieuw badgoed willen hebben". De winkel ziet er door de grappige kleurtjes van de sportkleding, erg vrolijk uit. Tini: "Zo werkt het ook met sporten, als je een leuk, goedzittend pakje aan hebt, dan durf je je ook beter te bewegen, en heb je er waar schijnlijk ook veel meer lol in". De grote trends waren door de hele collectie goed vertegen woordigd. Veel glans, veel prints, wijde broekrokken, gilets en de paardrijstijl. Daarnaast bracht Steketee ook wat aparte items. Zo had het label Het Lievertje een collectie onderling te combineren tricots in bruin en zwart. Ook het versierde denim van Saint Denis mocht er zijn. Naast de wat klas sieke modellen waren er veel vro lijke, eigentijdse stukken voor de wat oudere garde, en dat is een vermelding waard. Veel zaken blijven vaak steken in de omamo dellen, terwijl veel oma's er te recht liever wat pittiger uitzien. Een kenmerk van een goede col lectie is dat er veel combinatie mogelijkheden zijn. Daar ontbrak het hier niet aan. De nieuwe kleu ren maken dat natuurlijk ook al CNV - Dit najaar organiseert de CNV jongerenorganisatie weer een aantal cursussen voor jonge ren. Een greep uit het aanbod: cursussen sociale vaardigheden, zoals discussietechniek, onder handelen, conflicthantering; cur sussen rond een thema zoals het arbeidsrecht, milieu en werkgele genheid en internationale solida riteit, introductiecursussen over de vakbond en cursussen voor scholieren, buitenlandse jongeren en vrouwen. De cursussen van het CNV zijn bestemd voor jon geren tot 28 jaar en betekenen voor de deelnemers enkele dagen hard werken, hoewel er naast praktijkoefeningen en theorie ook de nodige aandacht wordt be steed aan gezelligheid. De cur suskrant 'Leer eens anders', met het volledige cursusaanbod is aan te vragen bij de CNV jonge renorganisatie: 030-913670. De paardrijstijl wordt ge combineerd met een elegante blouse. FOTO EDUARD ENGEL makkelijk: herfstkleuren met ko ningsblauw of zelfs paars. Een ander sterk punt was de verwer king van details als knoopjes, sluitingen en draperieën. Hannie Taal van Adja Beenmode Wie een panty, sokken of linge rie zoekt, kan vanaf nu ook in de nieuwbouw op het hoekje van de Korte Geere terecht. Daar zit vanaf 7 september 1989 een nieuwe zaak: Adja Beenmode en lingerie. Het is het derde fili aal van dit bedrijf in Zeeland, en de beheerster van de zaak is Hannie Taal-Lamper. Het moderbedrijf zit in Yerseke, dat ook echt door moeder geleid wordt. De jongste dochter be heert het filiaal in Goes. "Maar meer dochters met liefde voor dit vak heb ik niet, hoor", grapt Henk Lamper, de initiatiefnemer en inkoper van het bedrijf. Han nie Taal is zeer tevreden met de locatie van haar winkel: "Het ligt prachtig in de looproute, Lange Viele, de nieuwe passage en dan De toekomst van het Wester- scheldebekken is donderdag 26 oktober in de Middelburgse Schouwburg het onderwerp van een symposium met als thema 'Scheldemond - Eurohaven'. Voor de organisatie van dit sympo sium tekenen het Zeeuwse De partement van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel en de Aquisitiegroep Zeeland. Tijdens het symposium komen vijf visies over de toekomst en de mogelijk heden van het Westerschelde- bekken aan de orde. Gedeputeerde R. Barbé gaat in op de invloed die de provincie kan uitoefenen op de ontwikke lingen rond de Scheldemond, di recteur verkeer en transport van Hoechst Frankfurt, J. Strauss geeft een beschouwing over de betekenis van de Zeeuwse ha vens voor het achterland. Vice- president R. Ruules van Dow Be nelux behandelt de 'toegevoegde waarde' die een bedrijf voor de omgeving oplevert. De Gouver neur van de provincie Oost- Vlaanderen H. Balthazar uit Gent spreekt over de problemen in de Noord-Zuidverbindingen te land en te water en over de bestaande en toekomstige samenwerking tussen de Belgische en de Neder landse overheden en havens ron dom het Westercheldebekken. Directeur F. Kuiper van de Rotter damse Vereniging van Samen werkende Vervoer- en Zeehavenondernemingen tenslotte geeft zijn visie op de wisselwerking tussen havenge bieden onderling en tussen ha vens in het achterland. Voor een samenvatting van de beschouwingen zorgt A. de Wae- le (secretaris van de Conférence Européenne des Ministres des Tramsports OESO in Parijs). Het symposium wordt ingeleid door de Zeeuwse commissaris der Ko ningin, C. Boertien. A. M. Kanne- kens van Nijverheid en Handel Zeeland rondt de bijeenkomst af. Geïnteresseerden in dit sympo sium kunnen bellen met 01184-84265/84266. terug naar plein 40. Natuurlijk moet het publiek ons nog ont dekken, maar dat gebeurt vast en zeker. De collectie is groot en we hebben voor elke beurs wat wils. Bovendien hebben we hier, in tegenstelling tot ons filiaal in Goes, ook lingerie". Adja Beenmode levert naast merken als DIM, Pretty Polly ook het topmerk Falke, dat nergens anders in Middelburg verkocht wordt. "Het belangrijkste vind ik de bediening en het persoonlijke advies. Mensen willen tegen woordig ook graag weten wat ze kopen. Er worden in dit vak zo veel verschillende materialen ge bruikt voor het maken van pan- tys, kousen en sokken. Elk mate riaal heeft zo zijn voordelen, maar soms ook nadelen. En als je die nadelen gewoon noemt, dan kan iemand een goede keus maken". boyant dan de speaker wou doen geloven. De modellen waren dui delijk niet van de hand van de meester, maar - zoals meestal bij een pret-a-porter collectie van een groot ontwerper - van minde re goden van het huis. Ook de fi nishing touch (of liever het vaak ontbreken daarvan) was debet aan het minder goed uitkomen van modellen. Bovendien was de winkel iets te klein, om de model len op enige afstand te kunnen bekijken. Jammer, want de col lectie was het echt wel waard. Op dierendag staan natuurlijk de dieren in het middelpunt van de belangstelling en logisch dus dat de huisvriendjes eens extra worden verwend. Albert Heijn, Marca en Giraffe - alle in het Mi crocenter in Vlissingen - doen het dit jaar eens anders. Natuur lijk ook belangstelling voor de dieren maar nu met iets meer aandacht voor de baasjes en ba zinnetjes. Genoemde zaken houden daarom samen met Friskies de verkiezing 'Baasje van het jaar'. Deze verkiezing vindt plaats op woensdag ('s middags) 27 september, zater dag 30 september en natuurlijk op dierendag, woensdag ('s middags) 4 oktober. Alle kinderen die vinden dat zij het liefste baasje zijn voor hun huisdier kunnen aan de verkie zing meedoen. Met z'n allen kunnen de kinderen de grote dieren-kleurplaat op het plein bij Mirocenter Vlissingen inkleuren. Van een hostess krijgen ze daar na een deelnameformulier. Op dat formulier moet dan even de naam worden ingevuld, met daarbij een korte uitleg waarom hij of zij nu precies de titel 'Baas je van het jaar' verdient. Albert Heijn, Marca en Giraffe sturen die kaarten naar Friskies en 'Die renmanieren'. Martin Gaus maakt later de uitslag bekend. In totaal zijn er tien prijzen te win nen. De hoofdprijs is niet alleen de titel 'Baasje van het jaar', maar de winnaar mag ook nog eens eventjes naar Disneyland!. De EVO, ondernemersorganisatie voor logistiek en transport, is vrij dag 13 oktober van 8.30 tot 12 uur één van de voorlichters op de Zitdag in het Vismijnbedrijf in Vlissingen. Tijdens die Zitdag ad viseert een EVO-deskundige over alle wettelijke documenten voor het eigen vervoer met bestel-, vracht- en aanhangwagens. Tevens kan dan worden nage gaan of bedrijven in aanmerking komen voor ontheffing van bij voorbeeld het Rijtijdenbesluit. Verder kan de ondernemer te recht voor adviezen over de aan schaf van een bedrijfsauto en de daarmee verbandhoudende ex ploitatiekosten. Uiteraard is er ook het nodige foldermateriaal beschikbaar, zoals de 'EVO- landencirculaire' en 'teruggaaf buitenlandse btw', waarin alle gegevens staan die van belang zijn bij de uitvoering van trans porten per vrachtauto naar het buitenland. Korrie Stroo (tweede van links) en Gina D'harte (op het dak), beiden uit Vlissingen beginnen over enkele weken een avontuurlijke reis door Afrika. Om deze reis te verwezenlijken kregen de dames enige on dersteuning van een aantal sponsors. Zo verzorgde Car Tronic uit Middelburg een alarminstallatie in de auto. De auto, een Peugeot, werd door Handelsonderneming Jozef Keymel uit Kruiningen, tot safari-car omgebouwd. Tenslotte zorgde Foto Ver schuren uit Middelburg ervoor dat deze reis op film kan worden vast gelegd. Op de foto worden de Afrika-reizigsters omringd door hun ondersteunend team.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 11