Snookersport past bij dansschool-nieuwe-stijl Vier Afrikaanse broers in Dangeroe Len Rawle bespeelt Compton theaterorgel Extra aandacht voor film en fotografie Imagine: de echte Lennon Mens en omgeving centraal op symposium Constuctivisme Auditie voor nieuwe dansers Random geeft dubbelconcert Cover-geweld van Fragment 21 T/M 27 SEPTEMBER IN MIDDEN ZEELAND DANSSTUDIO WORDT VRIJETIJDSCENTRUM Snookercursussen Fluit- en pianoklanken in Lutherse kerk 1 KINDER BOEKEN door Jan Smeekens de Faam de Vlissinger UW WEEKBLAD TAPE. LICHT, VERF EN SPUIKOM MODELS Woensdag 20 september 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER lïï Hï lïï IÉÏ Tegenwoordig kunnen de bezoekers van Dansstudio Middel burg, aan de Blindenhoek in Middelburg, naast het maken van danspasjes ook een partijdje snookeren. „Of, misschien wor den de snookerspelers wel aangezet tot het nemen van dansles", oppert een enthousiaste Barend van Staveren, eige naar van de Dansstudio. Want het plaatsen van een snookerta fel bij Dansstudio Middelburg vormt onder meer een onderdeel van de 'dansschool-nieuwe-stijl' ontwikkeling. 'Swinging World' is volgens de Nederlandse Vereniging van Dansleraren het nieuwe woord voor de jaren negentig. Het ligt daarbij in de bedoeling dat zo veel mogelijk dansscholen een mix worden van dansstudio en vrijetijdsclub, sportshop, modeboetiek, bar en cultureel centrum. Een snookertafel past volgens Barend van Staveren uitstekend in het Swinging World concept. „Daar ben ik van overtuigd, ja. Het idee voor het plaatsen van een snookertafel ontstond eigen lijk doordat m'n broer, Mario van Staveren, samen met een com pagnon, Peter Tahitu, snookerta fels exploiteert. We zaten op een zeker moment te filosoferen over de doelgroepen die wij hadden. Ik met mijn dansstudio en zij met hun snookertafels. We kwamen al snel tot de conclusie dat het dezelfde doelgroep was. Nou, daar komt dan dat nieuwe Swin ging World idee bij, dus die be slissing was al snel gemaakt". De snookertafel staat opgesteld in een kleine ruimte grenzend aan de bar. Het is een professionele tafel van ruim drie en een halve meter lang en twee meter breed, met een gewicht van niet minder dan twee ton. „De snookersport is sinds vorig jaar september enorm in opkomst", vertelt Peter Tahitu. „Met de invoering van de kabel-tv krijgen de mensen Deze week slechts twee voorpre mières op het Filmfestival Zee land. Donderdag 21 september is de film Blueberry Hill van Robbe de Hert om 20.30 uur te zien in bioscoop Electro in Middelburg en op vrijdag 22 september is om 20 uur eveneens in Electro de film Jesus De Montreal van de Canadese regisseur Denys Ar- cand te zien. De film Sex, Lies and Videotape die gepland stond voor de vrijdagavond komt daar mee te vervallen. De komende week is er veel aan dacht voor het bijprogramma van het Filmfestival Film en Fotogra fie. Zo wordt vrijdag 22 en zater dag 23 september om 20.30 uur de film Vincent van de Austra lisch/Nederlandse filmer Paul Cox vertoond in de Zeeuwse Biblio theek. De film beschrijft het leven van Vincent van Gogh aan de hand van de briefwisseling tus sen Vincent en zijn broer Theo. Zondagavond draaien in het Schuttershoftheater om 20 uur de films van Johan van der Keu ken, met onder meer Tijdgeest waarin de groep Dragonfly te zien is. Maandag 25 september worden vanaf 20 uur in het Schuttershof diverse korte films van fotografen vertoond. Dinsdag staat de Amerikaanse filmer/foto graaf Robert Frank centraal en woensdag krijgen de films van Man Ray en van fotograaf/ci neast Paul de Nooyer de nodige aandacht. Na de pauze wordt om 20 uur Een Verhaal van de Wind van Joris Ivens nogmaals ver toond. Verdeeld over de diverse dagen zijn natuurlijk ook weer een aantal films van Truffaut te bewonderen. „Een man van het kaliber als dat van John Lennon kun je niet met een paar pistoolschoten het zwij gen opleggen. John spreekt en zingt nog steeds". Dat probeert Yoko Ono duidelijk te maken in Imagine, een film die ze sa menstelde uit het filmmateriaal uit haar persoonlijke collectie. Imagine gaat terug naar de Ham- burgse periode van de Beatles, toont hoe verschrikkelijk de 'Beatlemania' later uit de hand liep en laat zien hoe John Lennon zich later als zelfstandig musicus ontwikkelde. Maar John Lennon was niet alleen maar muzikant, hij was ook een radicaal, een echtgenoot, een vader en een idealist. In Imagine komt hij naar voren als een gedreven, gevoelige en soms wat naïeve man. De film draait in Alhambra in Vlissingen. steeds meer snookersport te zien via de BBC en Sky Channel. Dat is hier bij Barend ook goed te merken. Er is al zoveel belangstel ling voor het snookeren dat reser veren noodzakelijk is". Barend van Staveren verwacht veel van de nieuwe ontwikkelin- Maurice Heugen (fluit) en Mari anne Boer (piano), beiden uit Vlissingen, geven zondag 24 september een recital in de Lu therse kerk in Middelburg. Het concert begint om 16 uur. Beide muzikanten hebben hun sporen in de uitvoering van klas sieke muziek ruimschoots ver diend. Maurice Heugen was onder meer winnaar van het Edith-Steinconcours 1986 en lau reaat van het NOS- Eurovisieconcours in hetzelfde jaar. Marianne Boer was onder andere finaliste van het Postbank-Sweelinckconcours in 1988. Aanstaande zondag speelt het duo werk van Frank Martin, Joseph Jongen, Camille Saint- Saëns en anderen. - Marianne Boer. De expositie 'Spuikom Models', is het tweede onderdeel van het in ternationaal symposium Constructivisme, Kunst en Archi tectuur, dat in Vlissingen wordt gehouden. Deze tentoonstelling is tot en met 12 oktober te be zichtigen in galerie Bellamy 19, tijdelijk gehuisvest boven het VVV-kantoor aan de Nieuwen- dijk. De galerie is dagelijks (be halve maandag) geopend van 11 tot 17 uur. Wethouder Willem Wisse opent de tentoonstelling vrijdag 22 september om 17 uur. Het symposium 1989, gekoppeld aan de derde conferentie van de Stichting PRO (Pro Art en Archi tecture) Dordrecht, is door de Culturele Raad van Vlissingen gekozen om de aandacht te vestigen op de grootschalige bouwactiviteiten in de stad Vlis singen. Het thema 'Mens versus Omgeving', geeft aan dat de di verse onderdelen van het sympo sium hierop inspelen. Het constructivisme is gekozen als een denkrichting binnen architec tuur en kunst, welke zich direct betrokken voelt bij de sociale gen in de danswereld. „Het idee van een vrijetijdscentrum spreekt mij bijzonder aan. Vooral ook om dat je de mensen op een onge dwongen manier kan laten ken nismaken met de danssport. Het snookeren past daar uitstekend bij. Voor beide sporten kunnen de mensen hier les krijgen. Vanaf volgende week worden hier iede re woensdag snookercursussen gegeven. Die lessen worden ver zorgd door Adrien Kant uit Vlis singen. Hij is één van de vijf internationaal gediplomeerde in structeurs van Nederland. Net als In het kader van het Afrika- fimfestival - onderdeel van het Filmfestival Zeeland - treedt op donderdag 21 september de for matie The Four Brothers op in eetcafé Dangeroe in Middelburg. Deze uit Zimbabwe afkomstige groep maakt met behulp van mo derne instrumenten traditioneel klinkende muziek. Het optreden begint om 22.30 uur. De band bestaat inmiddels ruim tien jaar. Kort na de onafhanke lijkheid van Zimbabwe brachten zij het nummer Makorokoto uit op single. Het betekende een doorbraak in eigen land en goede vooruitzichten op internationale leefomgeving van de mens. Het eerste onderdeel van het sympo sium, de tentoonstelling 'Tape Licht Verf', is in de watertoren van Oost-Souburg te zien. De begeleidende tekst van kunst historicus Dietrich Mahlow (BRD) en de toelichting bij hun werk van de diverse kunstenaars, ge ven de bezoeker van de ten toonstelling 'Spuikom Models' een duidelijk inzicht in de ontwer pen. Tevens toont deze ten toonstelling op verrassende wijze de hedendaagse ontwikkelingen in de constructivistische kunst en het internationale karakter van deze kunststroming. Er zijn ont werpen te zien van onder andere John Carter en Michael Kidner (Engeland), Fre llgen en Lon Pen- nock (Nederland), Sigurd Rompza en Peter Hölzinger (West- Duitsland), Beni Cohen-Or (Is raël), Carlos Cruz-Diez (Venezue la), Nausica Pastra (Griekenland) Maciej Szankowski (Polen) en Le onardo Mosso (Italië). Van laatst genoemde kunstenaar is het ontwerp, uitgevoerd op ware grootte, te zien in de Spuikom. bij het dansen is het ook mogelijk om privélessen te nemen. Om niet te veel gehinderd te worden door andere bezoekers kan de snookerruimte met een gordijn worden afgesloten". In het kader van de Swinging World gedachte, komt er binnen kort ook een sportshop in Dansstudio Middelburg. Diverse benodigdheden voor zowel de dans- als de snookersport wor den daar te koop aangeboden. De dansstudio is dagelijks (behal ve zondag) geopend van 11.30 tot 24 uur. bekendheid. Ondanks het gebruik van moderne instrumenten sla gen The Four Brothers er in hun African-roods goed tot uiting te brengen. De doorgaande puls van de percussie, de kleine ritmi sche en melodische verschuivin gen van de gitaren, het gejodel in het Shona en de hypnotiserende zang van de slagwerker maken de liedjes van The Four Brothers tot uitstekende dansmuziek. The Four Brothers bestaan uit Marshall Munhummuwe (slag werk en zang), Never Mutare (bas en zang), Aleck Chipaika (slag gitaar en zang) en Frank Si- banda (solo gitaar en zang). De Stichting Dansz, een Zeeuws balletgezelschap, houdt op zater dag 30 september aanstaande haar jaarlijkse auditie voor nieu we dansers. Dansz houdt zich bezig met verschillende vormen van ballet, zoals klassiek, mo dern, afro, jazz, Spaans en eigen tijds ballet. Inmiddels heeft Dansz vier suc cesvolle avondvullende produk- ties gemaakt. De auditie is bedoeld om nieuw talent een kans te geven zich aan te sluiten bij de groep. Er wordt auditie ge- De Engelse organist Len Rawle bespeelt vrijdagavond 22 sep tember vanaf 20 uur het Comp- ton theaterorgel in de Concert en Gehoorzaal aan de Sin gelstraat in Middelburg. Het con cert is georganiseerd door de Zeeuwse Theater Orgel Stich ting. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij Muziekcentrum Middelburg aan de Lange Delft 90. Len Rawle begon zijn studie aan het London College of Music I 'Op een dag had de olifant ge noeg van het bos. Altijd maar lo pen, staan en weer lopen, dacht hij, nee, dat is eigenlijk niets voor mij. Ik ga vliegen.' Zo begint een van de negentien verhalen in LANGZAAM, ZO SNEL ALS ZIJ KONDEN van Toon Teilegen, en toen ik die paar zinnen gelezen had wist ik zeker wat ik na de vorige bun dels nog vermoedde: van alle dieren in het bos aan de rivier bij de zee is de olifant me het dier baarst. Om een heleboel rede nen, maar vooral omdat ik juist van hem verwacht dat hij (ooit) in staat zal zijn de raadsels in de wereld van de eekhoorn te ont warren door er aan te ontsnap pen. Hoewel ik hem dat geluk van harte gun, was het toch een hele geruststelling te lezen dat het er voorlopig niet van kan komen: 'Daar achter die wolk', kreunde de olifant, 'daar kon je niet ver der. Maar dat wist ik toch niet?!' 'Nee', zei de eekhoorn en klopte hem voorzichtig op de schouder. 'Dat kon jij niet weten'. Zolang er in het hoofd van de oli fant iets kraakt en scheurt als zijn gedachten zich in kronkels wringen zal er - vermoed ik - geen einde komen aan de prach tige reeks verhalen die in 1984 begon met 'Er ging geen dag voorbij' en die vorig jaar een voorlopig eerste hoogtepunt be reikte met het toekennen van de Gouden Griffel aan 'Toen nie mand iets te doen had'. Toon Teilegen gunde zich tus sen de eerste en tweede bundel vier jaar de tijd en dat was voor zijn onmiddellijke fans onaange naam lang. Zeker als ze weet hadden van de regelmaat waar mee hij gedichtenbundels voor volwassenen publiceert (sinds 1980 zeven bundels). Nu zijn derde boek met dierverhalen zo snel na het tweede komt, mo gen ze hopen dat hij vanaf dit ogeblik elk jaar een gedichten bundel én een verhalenbundel zal publiceren. 'Langzaam, zo snel als zij kon den' is meer dan Tellegens der de kinderboek. Het is een reis naar een wonderlijke wereld waarin de onzin diepzinnig is, de logica onverbiddelijk en de fan tasie zonder grenzen, maar waar iedereen zich onmiddelijk thuis- voelt omdat het gelukkige ge voel van samen de tijd doorko men het verstand de baas blijft. Het is onbegrijpelijk dat deze voortreffelijke bundel met pren ten van Mance Post in de boek handel alleen bij de kinderboe ken te vinden is. Minstens één exemplaar zou op de planken met literatuur voor volwassenen uitgestald moeten liggen. Waar om? Daarom! Langzaam, zo snel a/s zij konden door Toon Teilegen met prenten van Mance Post. Em. Querido's Uitgeverij, Amsterdam. Vanaf 9 jaar. Prijs f 19,90. De Stichting DANSZ houdt audities. R)to: John van Rossum. daan in jazz, modern, klassiek en mime. Een groot enthousiasme en een goede uitstraling kunnen zeker zo belangrijk zijn als een goede beheersing van de onder delen. Deelnemers moeten wel vijftien jaar of ouder zijn en les volgen bij een balletschool of - studio. Wie mee wil doen kan zich aan melden door een briefje met per soonlijke gegevens en een pasfoto voor dinsdag 26 septem ber te sturen aan de Stichting Dansz, Donkerstraat 72, 4463 VW Goes. waar hij klassiek orgel en piano studeerde. Na zijn studie heeft Rawle zich toegelegd op het theaterorgelspel. Hij heeft zich daarbij voornamelijk gespeciali seerd in de Amerikaanse stijl van spelen, die hoge eisen stelt aan de organist en daarbij de moge lijkheden van het theaterorgel goed benut. Zijn repertoire omvat alle vormen van populaire mu ziek, zoals mars- en filmmuziek en selecties uit operettes en mu sicals. BURGH-HAAMSTEDE De Bewaerschole (Weststraat 18). Riky Schellart-van Deursen, aqua rellen, klein plastic - tekeningen. Ma. t/m za. van 13.30 tot 16.30 uur. GOES Museum voor Zuid en Noord- Beveland (Singelstraat 13) Aanleg over Midden-Zeeland. Di. t/m vr. van 10.00 tot 16.00 uur, za. van 11.00 tot 16.00 uur. Lunchcafé Stadhuis (Markt) Hans Zomermeyer, pentekeningen. GROEDE Atelier Wilma van der Lee (Mo lenstraat 19), olieverfschilderijen. Iedere zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, eventueel op afspraak tel: 01171 - 1770. MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum (Abdij) Leven en werk van drie Roosevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Hard times in America, (Kapittel zaal), foto's van Jacob Riis en Wal ker Evans. Geopend op werkdagen van 9.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Holografie Museum (Gortstraat 36). Ma. t/m zo. van 10.30 tot 18 uur. Francois Rijckhals Museum (Dam 71). Adriaen van de Venne 400 jaar. Do. vr. en za. van 11 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Fotografie in de marge, foto grafie in bibliofiele uitgaven. Expo sitieruimte: Johan van der Keuken, overzichttentoonstelling. Ope ningstijden bibliotheek. Zeeuws Kunstenaarscentrum (Kousteensedijk 7). Souterrain: Groeten uit Parijs, Albert Monier. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Documentatiecentrum (Kousteensedijk 7). 2e verdieping: het restauratieplan Middelburgse Synagoge. Openingstijden Biblio theek.(t/m 28 september). Zeeuwsche Centrale Discotheek (Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur, wo en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. Galery Vincent (St. Janstraat 3). werken van J. W. van Trirum, Din gemans. Rob de Haan, J. van Tri rum, olieverf-schilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Rabobank (Lange Geere 3) werken van Mariene Schot en Emmy Stok vis, wandkleden. Openingstijden van de bank. Ramschip Schorpioen (Loskade) Blik in het verleden. Dagelijks 10.00-17.00 uur. Op het tussen dek: Dhr. R. Groen, 5 stoommo- dellen. Antiquites B. Witte (Vlasmarkt 11) Si/via Kooman, schilderijen, teke ningen, objekten. (t/m 23 sep tember). Centrum nieuwe muziek (Klove niersdoelen) Expo Xenakis maket- tes, partituren en video-presentatie. Ma. t/m za. 14 uur tot 17 uur. Stichting beeldende kunst (Kui- perspoort)i.ee/j Quist Keramiek. Di. t/m za. 13 tot 17 uur. Rijksarchief (St. Pieterstraat 38) Zeeuwse fotografie in bijzondere collecties sinds 1859 geopend op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur. (t/m 22 september). Zeeuws Museum (Abdij 3) Homma ge aan Joseph Beuys werken van Boezem, di. t/m vrijd. 10.00-17.00 uur. Za. t/m ma. 13.30-17.00 uur. (t/m 24 september). Kloostergangen (Abdij) Fotografie Piet Dieleman en William Verstrae- ten ma. t/m vr. 10.00 - 17.00 uur za. en zo. 13.00 - 17.00 uur. PZEM. (Poelendaelesingel 10) Re- nee en Arthur Mink Galerie. Open tijdens kantooruren. De Vleeshal tentoonstelling rondom de ontwerpen van vijf monumenten voor Walcheren. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. Eetcafé Dangeroe (Vlasmarkt 39). Bouke Heeres. Delta College (Merwedestraat 1, restaurant Hotelschool). Ernst de Vries, De musical Tsjechov in kalli grafie. Ma. t/m vr. van 11 tot 14 uur en van 17 tot 21 uur. Louisse Auto (Kalverstraat 1). Rolf Fanselau, Sculptuur '89. Ma. t/m vr. van 9.00 tot 18.00 uur, do. tot 21 uur, za. van 9.00 tot 1 7.00 uur. NE EL TJE JA NS Ir. J.W. Tops-huis. Schouwen- Duiveland, foto's. Verkeer, vervoer en communicatie. Dagelijks van 10 tot 17 uur. OOSTKAPELLE Zeeuws biologisch museum (Duin- vlietweg 6). Zie Zo Zijde, biologi sche en cultuur-historische aspec ten van zijde. Zeeuws Biologisch Museum (Oranje Kasteel Westhove, Duinvlietweg 6). Kiek Zeeland fototentoonstel ling. Walcheren, werk over Walche ren door een groep Duitse amateur kunstenaars. (vanaf 26 september), di. t/m vrijd. 10 tot 17.00 uur. za. t/m ma. 13.30 t/m 17.00 uur. VEERE Grote Kerk Delta Cultureel: 150jaar Westerschelde, levensader in de Delta, Rutten in beeld, beelden van de heer Chr. G.J. Rutten uit Middel burg, Fotografie vroeger en nu, 1 50 jaar fotografie. Ma. t/m za. van 10.00 tot 17.00 uur, zo. van 14 tot 1 7 uur. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 1 7.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op DONDERDAG 21 SEPTEMBER Kees van Eersel. carillon bespeling, stadhuis Veere, 15.00-16.00 uur. The Four Brothers. Café Dan geroe, Vlasmarkt, Middelburg, 22.30 uur. VRIJDAG 22 SEPTEMBER Len Rawle, organist. Concert en Gehoorzaal Singelstraat, Middelburg. 20.00 uur. Fragment, popgroep, disco theek Cosmo Vlissingen, 23.00 uur. Voorspeelpodium, Anke Piersma, Anita van Groningen Stuling, Adrie Louws, Kloeve- niersdoelen Middelburg. 20.30 uur. Jamsessie, Hellebardierstraat 11-13 Vlissingen, 14.00-17.00 uur. ZATERDAG 23 SEPTEMBER Taptoe met nationale show korpsen, Markt Middelburg, 20.00 uur. Louisse Bessette, Painocon- cert, Kloeveniersdoelen Middel burg. 22.30 uur. De Kuil, cabaret 'Vijf onder één kap', minitheater Middel burg. 20.30 uur. Kees van Eersel, organist. Hervormde Kerk Renesse. 20.00 uur. Dhr. Groen, organist. Stad huistoren Vlissingen. 14.30-15.30 uur. Randon, hardrockformatie, Hellebardierstr. 11-13 Vlissin gen. 22.00 uur. Internationaal Muziekfestival, kleine koren en ensembles. Gro te Kerk - trouwzaal Stadhuis - Museum Zuid en Noord Beve land, Goes. 11.00-17.00 uur. Hardrock formatie Random, Kasteel van Batavia, Westka- pelle, 22 uur. ZONDAG 24 SEPTEMBER Maurice Heugen fluit, Marian ne Boer piano. Lutherse Kerk Middelburg. 16.00 uur. Jam-session, Dangeroe- Vlasmarkt Middelburg. 16.30 uur. Hardrock formatie Random, Jongerencentrum De Piek, Hel lebardierstraat 11-13, Vlissin gen, 22 uur. Artiestencafé, Minitheater, Verwerijstraat, Middelburg, 20 uur. DINSDAG 26 SEPTEMBER Jamsessie, Bellamypark Fra- po's Vlissingen. 22.00 uur. WOENSDAG 27 SEPTEMBER Parabel, poppentheater, Zeeuwse Bibliotheek Middel- burg. 15.00 uur. dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor ie dereen. Strandhotel (Boul. Evertsen 4). Zeeuws Planetarium, Ster renkunde. De Watertoren (Vlissingen Oost Souburg). Tape-licht-verf. Dagelijks van 12 tot 18 uur, 's maandags gesloten. Stadhuis (Binnenplein). Zomerten- toonstelling Animisme is onder ons. Kees van Leeuwen. Tijdens ope ningsuren. Art-titude Galerie Marcel Lucien Robbe. Een drie luik dagelijks 12.00 tot 23.00 uur. Stedelijk Museum Speculum Zea- landiae ma t/m vr. 10.00 - 17.00 uur za. en zo. 13.00 - 17.00 uur. Stadhuis (Stadhuisplein, Stadhuis hal) fotowedstrijd Culturele Raad 22 inzendingen van amateurfoto grafen die reageerden op de foto wedstrijd rond de brandingskulp- tuur Eruption. Openingstijden Stadhuis. Galerie Bellamy (Nieuwendijk 15). "Spuikom Models". Dagelijks 11.00-17.00 uur. Ma. gesloten. Discotheek Cosmo in Vlissingen heeft voor vrijdag 22 september een popgroep op het programma staan. Vanaf 23 uur geeft de driemansformatie Fragment een staaltje 'coverkunst' weg. De he ren brengen nummers van onder andere Rolling Stones, Simple Minds en U2. De leden van Fragment zijn gebo ren en getogen in Engeland. Om- t VRIJDAG 22 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Road- house' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissngen, 'John Lennon's imagine' 19 uur, 'Lock up' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Road- house' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Babet- te's feest' 18 uur, 'Jesus de Montreal' 20 uur, 'Do the right thing' 22 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Baron van Munchhau- sen' 20 uur, 'Coming up roses' 22.30 uur. Bibliotheektheater Middel- burg, 'Vincent' 20.30 uur. ZA TERDAG 23 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Road- house' 19 en 21.30 uur, 'Lock up', 23.45 uur. Alhambra II Vlissingen, 'John Lennon's imagine' 19 en 23.45 uur, 'Lock up' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Road- house' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Baron van Munchhausen' 19.30 uur, 'Do the right thing' 22 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Fahrenheit 451' 20 uur, 'Coming up roses' 22.30 uur. Bibliotheektheater Middel- burg, 'Vincent' 20.30 uur. ZONDAG 24 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Road house' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'John Lennon's imagine' 19 uur, 'Lock up' 21.30 uur. Grand theater Goes, 14.00 uur 'Roadhouse' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Do the right thing' 20 en 22 uur. Schuttershoftheater Middel burg 'Films van Johan van der Keulen o.a. Ben Webster, de Tijd en de Tijdsgeest' 20 uur. MAANDAG 25 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Road house' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lock up' 20 uur. Grand theater Goes, 'Road house' 20 uur. Electro Middelburg, 'Do the right thing' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'div. films fotografen Sans Soleil', 20 uur. Bibliotheektheater Middel burg, 'L'histoire d'adele h' 20.30 uur. DINSDAG 26 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Road house' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lock up' 20 uur. Grand theater Goes, 'Road house' 20 uur. Electro Middelburg, 'Do the right thing' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'films van Robert Frank Candy Mountain' 20 uur. WOENSDAG 27 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Road house' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lock up' 20 uur. Grand theater Goes, 'Road house' 20 uur. Electro Middelburg, 'Do the right thing' 20.30 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'films van Man Ray een verhaal van de wind' 20 uur. Bibliotheektheater Middel burg, 'L'amour en fuite' 20.30 uur. DONDERDAG 28 SEPTEMBER Alhambra I Vlissingen, 'Road house' 20.00 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Lock up' 20 uur. Grand theater Goes, 'Road house' 20 uur. Electro Middelburg, 'Do the right thing' 19 uur, 'The sum mer of Aviya' 21 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'een fotograaf filmt Am sterdam de gevoelige plaat' 20.30 uur. Bibliotheektheater, 'La cham- bre verte' 20.30 uur. ZONDAG 24 SEPTEMBER Alhambra II Vlissingen, 'Plat voet en z'n vriendjes' 14 uur. Grand theater Goes, 'Lady en de Vagebond' 14 uur. dat het daar niet meevalt om als band een beetje redelijke boter ham te verdienen, besloten Tim, Dave en Jono naar Nederland te verhuizen en het daar te probe ren. Dat bleek een schot in de roos. De vele aanvragen voor op tredens vormen het bewijs van de kwaliteit die Fragment te bie den heeft. Momenteel zijn de he ren druk bezig met opnames voor hun tweede LP. t' Het ontwerp van Fre llgen. en te horen in Dangeroe in Middelburg. De Zuidhollandse hardrockforma tie Random geeft twee concer ten op Walcherse bodem. Vrijdagavond 22 september is de band te zien en te horen in het Kasteel van Batavia in Westka- pelle en zaterdagavond 23 sep tember in De Piek in Vlissingen. Beide concerten beginnen om 22 uur.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 7