ilHHI 3nm Ouderen Sociaal Politiek Beurs SKW Allerlei Verenigingen Cursus Buurt/wijk Vrije tijd Cultuur Woensdag 6 september 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER MBVO - De Meer Bewegen voor Ouderen groepen van de Kruisver eniging Platteland Walcheren be ginnen deze week aan het nieu we seizoen. De groepen zijn bestemd voor mensen vanaf zestig jaar die wekelijks een uur tje - zonder halsbrekende toeren uit te halen - gezond willen bewe gen. Sociale contacten zijn daar bij even belangrijk. De deelnamekosten bedragen f 1 per les. De MBVO-groepen zijn te vinden in Serooskerke, Melisker- ke, Koudekerke, Biggekerke, Zou- telande, Westkapelle, Domburg, Aagtekerke, Oostkapelle, Grijps- kerke. Sint Laurens, Veere en Vrouwenpolder. Meer informatie is dagelijks tussen 11.30 en 12.30 uur verkrijgbaar bij M. Job- se van de Kruisvereniging Platte land Walcheren, 01187-1629. Yoga - Yoga verbetert de condi tie door middel van ademhalings- en ontspanningsoefeningen. Daarom kunnen ouderen vanaf donderdag 7 september yoga- lessen volgen in het gebouw Molstraat 13 in Middelburg. De lessen worden gegeven door R. Kugel. De eerste les, een informa tiebijeenkomst, begint om 9 uur. De Stichting Welzijn Ouderen Middelburg, 01180-23875/27537, kan er meer over vertellen. Kookcursussen - De Stichting Welzijn voor Ouderen Middelburg begint eind september met kook cursussen voor mannen, begin ners en gevorderden. De deelnemers leren naast koken ook alles over boodschappen doen, voedingsleer en de sa menstelling van een menu. Bij de cursus dieetkoken leren mensen die niet alles mogen eten te woe keren met hun mogelijkheden. Daarbij nemen kruiden, nieuwe voedingsmiddelen en bereidings- wijzes een belangrijke plaats in. Bij bewust koken tenslotte, wor den nieuwe methoden en pro- dukten toegepast. Inlichtingen en opgave bij de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg, 01180-27537. Informatieboekje - In Middelburg-Zuid wordt in sep tember een informatieboekje huis aan huis verspreid. Het boekje, 'Goed dat ik het weet', bevat al lerlei informatie over de werk zaamheden van zowel professionele als vrijwilligersor ganisaties in Middelburg-Zuid. Het is samengesteld door de le den van de werkgroep Overleg Ouderen Zuid en de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg. De voorzitter van de werkgroep, Cees Rozemond, merkt bij de presentatie van het boekje op dat er een tekort is aan vrijwillige me dewerkers die bijvoorbeeld een huisbezoek aan de oudere wijk bewoner brengen, kleine klusjes in huis opknappen en vervoer naar de polikliniek verzorgen. Wie daar belangstelling voor heeft, kan zich opgeven via de telefoon nummers 01180-27550/26804/23918. Spelmiddag - Op dinsdag 12 september vindt in De Spring plank in Nieuw en Sint Joosland de eerste spelmiddag van dit sei zoen plaats. De middag is bestemd voor mensen van vijftig jaar en ouder. Tussen 14 en 16 uur kunnen zij zich bezighouden met biljarten, sjoeler), darts en andere gezelschapsspelen. Deel nemers betalen (inclusief koffie en thee) f 2,-. PIT-collecte - Elk jaar worden er vijfenveertigduizend mannen voor militaire dienst opgeroepen. Door de grote verschillen tussen het leven in dienst en het leven in de burgermaatschappij ontstaan er problemen als drankmisbruik en verveling, aldus het Pro testants Interkerkelijk Thuisfront, een particuliere organisatie die de soldaat al tweeënveertig jaar zo wel materiële als geestelijke steun biedt. Het PIT houdt onder meer drieëndertig militaire tehui zen in Nederland en Duitsland in stand. In 1988 werden in deze te huizen meer dan een miljoen be zoekers geregistreed. Om dit werk voort te kunnen zetten houdt het PIT van 11 tot en met 16 september een landelijke col lecte. Wie de collectebus mist kan een bijdrage storten op giro 5163 ten name van het PIT in Rijswijk. Experimentele dienst - Op zon dag 10 september wordt in de Middelburgse Hofpleinkerk de honderdste oecumenische expe rimentele dienst gevierd. Op het programma staan onder meer het poppenspel De Muur en een ge zamenlijke broodmaaltijd. De dienst duurt van 16.30 tot 18 Verkiezingsbijeenkomst - De uitslagen van de tweede kamer verkiezingen worden woensdag 6 september door de afdeling Middelburg van de Partij van de Arbeid via de televisie gevolgd in De Schakel aan de Middelburgse Bachtensteene. De Middelburgse kamerkandidaten John Lilipaly en Tjeu Strous zijn daarbij aanwezig. De bijeenkomst begint om 20 uur en is gratis toegankelijk. Groen Links - Groen Links Zee land houdt woensdag 6 septem ber een verkiezingsbijeenkomst in Café Meneer Jansen aan de Middelburgse Reigerstraat. Bestuursleden van Groen Links Zeeland geven commentaar op de uitslag. Middelburgse stemmen - Ook in de voorhal van het Middelburg se stadhuis is het woensdag 6 september mogelijk de uitslagen van de verkiezingen te volgen. Op de schermen wordt vanaf 19 uur bijgehouden hoe Middelburg per stemdistrict op die dag heeft gestemd. Domburg - De Domburgse ge meenteraad vergadert dinsdag 12 september vanaf 19.30 uur in het stadhuis. De raad stelt tijdens deze vergadering onder meer het woningbouwprogramma 1990 vast. Rommelmarkt - Het Middel burgs Muziek Korps wordt vol gend jaar honderdvijfenzeventig jaar. En dat moet natuurlijk ge vierd worden. Feestjes kosten echter geld en daarom houdt het korps zaterdag 9 september een rommelmarkt aan de Driewegen hof in Middelburg. Vanaf 9 uur 's morgens zijn daar onder meer servies, alaswerk. elektrische ap- BEURS Aardewerk - De vereniging Maastrichts Aardewerk houdt za terdag 9 september vanaf 12 uur een beurs in Motel Goes aan de Anthony Fokkerstraat in Goes. De leden van de vereniging pre senteren op deze beurs hun aar dewerk, dat varieert van stukken uit de beginperiode van rond 1864 tot een stuk pastel uit de jaren zestig. Ook het Maastrichts aardewerk is in ruime mate aan- wezig. Dit laatste aardewerk wordt op de beurs ook op oud heid en waarde getaxeerd. De toegang tot de beurs is gratis. Kleding - In de Middelburgse ba sisschool De Vrijburch is woens dag 13 september tussen 13.30 en 14.30 uur winterkleding voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar te koop. Schone kle ding kan maandag 11 september van 9 tot 12 uur op de school aan de Generaal H. Smithlaan wor den ingeleverd. De helft van de opbrengst is voor De Vrijburch. De Springplank - SKW De Springplank in Nieuw- en Sint Joosland begint het nieuwe sei zoen op dinsdag 12 september met een club voor kinderen van negen tot twaalf jaar. In het ge bouw aan de Akenstraat 1a wordt die avond tussen 19 en 20.30 uur een disco-avond ge houden. Kinderen van vier tot acht jaar kunnen vanaf woens dag 13 september wekelijks tus sen 14 en 15.30 uur in de Akenstraat terecht. De soos voor jongeren van twaalf tot vijftien jaar vindt vanaf vrijdag 15 sep tember wekelijks tussen 19.30 en 21.30 uur plaats. De opening savond is een disco-avond. Paraplu -Het activiteitenpro gramma van buurthuis De Para plu aan de Vlissingse Alexander Gogelweg ziet er vanaf 11 sep tember als volgt uit: maandag van 15.45 tot 17 uur Technika 1, een technische hobbyclub voor meisjes, woensdag van 14 tot 15.30 uur kindermiddag met spel, handenarbeid en kookclub. Voor de volwassenen is er op dinsdag van 19.30 tot 22 uur een fotoclub, op dinsdag van 13.45 tot 15.15 uur een tekenclub (van af 5 oktober), op donderdag van 9.30 tot 11.30 uur een patch- workclub (vanaf 24 september) en een cursus Engels op woens dag van 19.30 tot 21 uur (vanaf 25 september). Voor de jongeren wordt er elke dag van 15.30 tot 17 uur een jongeren-inloop gehouden en is het op vrijdag van 19 tot 23 uur muziekbeoefening. Multiculturele activiteiten worden op donder dag en zaterdag gehouden. In lichtingen en opgave bij De Paraplu, 01184-65453/61252. Op deze nummers kunnen ook vrijwillige activiteiten-begeleiders of klusjesmensen zich melden. De Zwaan - Op de cursus kle ding maken van buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg kunnen zowel beginners als gevorderden terecht. De cursus wordt op woensdag van 9.15 tot 11.15 uur gegeven door een bevoegd do cente. Modebladen, patroonpa pier en naaimachines zijn aanwezig. De deelnemers zorgen zelf voor stof en overig naaigerei. Aanmelding bij De Zwaan, 01184-61252. Fotoclub - De fotoclub van SKW De Hayman gaat maandag 11 september weer van start. Bij de ze club kunnen zowel beginners als gevorderden vanaf veertien jaar terecht. De bijeenkomsten worden elke maandag van 19.30 tot 21.30 uur in het kantoor van de Hayman aan de Middelburgse Rentmeesterlaan gehouden. De kosten bedragen f 9,- per maand. Disco - In jongerengebouw Poortershove, Poortershove 1 in Middelburg, barst vrijdag 8 sep tember het nieuwe seizoen los met een disco, waarbij de entree en de hapjes gratis zijn. Poorters hove richt zich op jongeren vanaf veertien jaar en is elke woensdag-, donderdag-, vrijdag en zondagmiddag van 14 tot 17 uur geopend. Op vrijdagavond van 19.30 tot 23 uur. Op de woensdagavond worden speciale activiteiten gehouden. Zo komt op woensdag 13 september een wijkagent over zijn werk vertel len. Verder kunnen meisjes op woensdag van 14 tot 16 uur on der begeleiding kleding maken en is er elke vrijdag van 15 tot 17 uur een sleutelwerkplaats. Deze activiteiten zijn gratis. Wie meer wil weten kan bellen naar 01180-16083/29004. City Marketing - Het congres City Marketing dat de sectie Or ganisatie en Advies van de Stich ting Opbouwwerk Vlissingen en Brain Management International op 28 september in Middelburg zouden houden, gaat niet door. Er waren te weinig aanmel dingen. Gevonden - Bij de Vlissingse ge meentepolitie zijn in de periode van 16 tot 30 augustus de vol gende voorwerpen aangegeven: damesbril, zonnebril, zwart-wit poesje, fotocamera, dameshorlo ge, badpak, kinderjack, kleuter jack, blauw jack, nylon portemonnee met inhoud, klitte- bandportemonnee met inhoud, waterschoentje en diverse sleu tels. Bij het dierenasiel in Vlissin gen wachten een rode kater, een zwart-wit-cyperse poes, een zwart poedeltje en een rood/brui ne hond (reu) op hun baas. Fellowship - De afdeling Goes van de Women's Aglow Fellow ship houdt woensdag 13 sep tember een bijeenkomst in restaurant Terminus in Goes. Toos Rosies, schrijfster van het boek 'Je bent goud waard', ver zorgt een lezing over 'Leven met vergeven'. De zaal is geopend vanaf 9.15 uur, de aanvang is om 9.45 uur. Kinderoppas is aanwe zig. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij H. Ekkebus, 01180-29928 of R. Mulder, 01100-20552. Slechthorenden - De Neder landse Vereniging voor Slechtho renden houdt dinsdag 12 september haar eerste najaarsbij eenkomst in de Zeeuwse Biblio theek aan de Middelburgse Kousteensedijk. B. Katsman geeft op deze bijeenkomst een de monstratie van de communicatie-cursus. Voor veel slechthorenden kan deze vorm van totale communicatie (geba rentaal en spraakafzien) een goed hulpmiddel zijn. De bijeenkomst begint om 14.30 uur. HOWA - De Hondenvereniging Walcheren (HOWA) viert op za terdag 9 september haar vijfjarig bestaan. Op het terrein bij Skan- dia Sauna in Vlissingen worden die dag vanaf 10 uur wedstrijden in gedrag, gehoorzaamheid en behendigheid gehouden. Ook ge ven de Politiehondenvereniging, de Jachthondenvereniging en de Obedience vereniging de monstraties en zijn er informa tiestands van de HOWA, de Dierenbescherming en Vogelop vang De Mikke aanwezig. Dieren arts Lievense en hondentrimster M. Hoogeboom geven gratis advies. Atari ST gebruikersgroep - De maandelijkse bijeenkomst van de Atari ST gebruikersgroep Zeeland (STZ) is op dinsdag 12 septem ber in buurthuis De Pit aan de Appelstraat in Goes. De bijeen komst begint om 20.15 uur. Om de voorkomen dat computers bij bedrijven en instellingen onge bruikt in de kast blijven staan, geeft de STZ tijdens de bijeen komsten zo veel mogelijk infor matie over het installeren van het omgaan met de computer. Verder wordt er informatie verschaft over de mogelijkheden en de moeilijkheden van de computer op het gebied van informatiever werking, tekstverwerking, data communicatie en technische pro gramma's. Daarnaast is er ook ruimte voor de computer als amusementsmedium. Sportinstuif gehandicapten - In het Sportcentrum te Goes wordt zaterdag 16 september de eerste Sportinstuif Zeeland ge houden. Deze sportinstuif is bestemd vooor mensen met een lichamelijke of visuele handicap. Tussen 13 en 17 uur is er een pre sentatie van de sporten die in Zeeland actief beoefend kunnen worden. Dat zijn onder meer goal- ball, jeu de boules, tafeltennis, rolstoelbasketball, badminton en rolstoelbal. Verder is er een de- monstratieles van de verstande lijk gehandicaptensportgroep OKK uit Goes. De instuif is een initiatief van de NIS district Zee land en de Zeeuwse Sportraad. De Sportclub Gehandicapten Zeeland treedt op als gastheer. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Marieke van der Kroft van de Zeeuwse Sportraad, 01180-82646. Zelfverdediging - Onder de titel 'zelfverdediging voor meisjes, een schot in de roos', kreeg een aantal leraren en leraressen licha melijke opvoeding van het minis terie van WVC een opleiding tot het geven van een basiscursus zelfverdediging voor meisjes van af veertien jaar. In samenwerking met de Stichting Vrouwen Eman cipatie Zeeland en de Zeeuwse Sportraad vindt deze opleiding nu ook plaats in Zeeland. Voor de eerste docentenscholing hebben zich vierentwintig deelnemers aangemeld. Door de begelei dingsgroep worden zo'n twintig basiscursussen zelfverdediging opgezet. Inlichtingen over dit pro ject zijn verkrijgbaar bij Theo Struys van de Zeeuwse Spor- traad, 01180-82647. Waterpolotoernooi - Zaterdag 9 en zondag 10 september be looft een spannend weekeinde te worden voor de waterpoloërs van Zwemvereniging De Stormvogel. In het Sportfondsenbad in Vlis singen wordt dan een internatio naal waterpolotoernooi gespeeld. De heren van Stormvogel komen uit in de derde klasse. In de twee de klasse komen BVZ uit Den Bosch en DONK uit Gouda uit. Ook de winnaar van vorig jaar, RWV uit Rotterdam, en Merlet uit Cuyk en TZV uit Tilburg doen weer mee. Verder komen ploegen uit Kaiserslautern en Neunkir- chen in Duitsland. De dames ne men het op tegen WZV uit Waalwijk (de winnaar van vorig jaar), BZV uit Den Bosch, Neun- kirchen uit Duitsland en Folksto- ne uit Engeland. Het toernooi begint zaterdag om 14.30 en ein digt om 17 uur. Zondag wordt er vanaf 10 uur gespeeld. D_e finale is om 16 uur Zaterdagmorgen ij er tussen 9 en 14 uur een toer nooi voor de heren 2 en 3 van Stormvogel, De Ganze uit Goes, Bruinvis uit Sas van Gent, BZV uit Den Bosch en Folkstone. Judo gehandicapten - Ook li chamelijk gehandicapten kunnen judoën. Om dat duidelijk te ma ken wordt er zaterdag 16 sep tember in de Reimerswaalhal in Kruiningen een demonstratie ge geven door de Demonstratie- groep Gehandicapten Judo, die onder leiding staat van oud- Europees kampioen 'Willi Wil helm. De demonstratie duurt van 11.30 tot 12.45 uur. In de week daarna beginnen in de Reimers waalhal op woensdag tussen 18.30 en 19.30 uur de trainingen voor gehandicapten. De training is een initiatief van de Judo Vere niging Reimerswaal. Meer infor matie over de trainingen, de kosten en het vervoer is verkrijg baar bij Adrie de Wee van de JVR, 01131-2486 of Marieke van der Kroft van de Zeeuwse Spor traad, 01180-82646. Internationaal volleybal - Aan het volleybaltoernooi van de Mid delburgse volleybalvereniging Dynamo '70 op zaterdag 9 en zondag 10 september doen vier entwintig teams uit binnen- en buitenland mee. Het toernooi wordt gehouden in sporthal De Kruitmolen in Middelburg. De wedstrijden beginnen om 9 uur. De prijzen worden zondag om 17 uur in de bar van De Kruitmolen uitgereikt. Bij de dames treden naast Dynamo 1 en 2 onder meer Savok uit' Sas van Gent, Time-out Sparks uit Londen, Agi- litas uit Arnhem, de Verrekijker uit Waalre en Mytilus uit Goes aan. Deelnemers bij de heren zijn onder meer Time-out Sparks uit Londen, Mewo uit het Belgische Diksmuide, Köln uit Keulen, Brak- kestein uit Nijmegen, DKJO uit Waalre en Dynamo 1 en 2. Zater dag is er een verloting waarbij de hoofdprijs een mini-cruise met de Olau Line is, zondag is de MB- Volleyshop met volleybalartikelen aanwezig. Hockeytoernooi - De Mixed Hockey Club Vlissingen houdt donderdag 7 septeber het Flestoernooi. Aan dit hockeytoer nooi doen twaalf teams uit Bra bant, Zeeland en België mee. De wedstrijden worden tussen 10.15 en 16.30 uur op de Bonedijkevel- den in Vlissingen gespeeld. Deel nemers zijn Oranje uit Brussel, Brasschaat, Warandee C uit Oosterhout, Brabant Bont, Etten Leur, Basko uit Veldhoven, Tempo A uit Bergen op Zoom, Olympia A uit Terneuzen, Goes, Vlissin gen, Rapide uit Hulst en Middel burg A. Sponsors van het toernooi zijn onder meer bakkerij Stuurwold, sportzaak Roovers, Foto Verschuure, Makelaardij Theelen-van den Weele en Kan toorboekhandel Geysen. Coopertest - Atletiekvereniging Dynamo '70 uit Middelburg houdt woensdag 13 september een coopertest op de Middel burgse kunststofatletiekbaan. In series van vierentwintig deelne mers wordt vanaf 18.30 uur ge probeerd om in twaalf minuten een zo groot mogelijke afstand af te leggen. De deelnemers ont vangen een diploma. gramma staan. Op het cur- bij het secretariaat, Scheldestraat EHBO - De afdeling Vlissingen van de Koninklijke Nederlandse EHBO Vereniging heeft weer een aantal cursussen op het pro- susprogramma staan herhalings- lessen, een kadercursus, reani matie, een herhalingscursus rea nimatie en EHBO-cursussen voor beginners en gevorderden. Deel nemers kunnen zich aanmelden 1-229, 4381 RP Vlissingen. VERVOLG PAGINA ABDIJNIEUWS WSW/Koopmansvoetpad Het bewonerscomité WSW/Koopmansvoetpad verga dert donderdag 7 september om 19.30 uur in dienstencentrum Bachten Poorte in Oost-Souburg. Op de agenda staat onder meer de voorbereiding op de bouwver- gadering van 14 september. Bibliobus Arnemuiden' - De bi: bliobus staat vanaf woensdag 6 september een half uur langer op de standplaats aan de Boter bloemstraat in Arnemuiden. De bus staat voortaan van 16 tot 17.45 uur in de Boterbloemstraat en van 18.30 tot 20.15 uur bij De Arne. Aanleiding van de uitbrei ding is de sterke toename van het aantal uitleningen. Judo voor gehandicapten in Kruiningen. Blessures - De campagne 'Bles sures, blijf ze de baas' is gericht op het voorkomen van sportbles sures bij jongeren tussen de tien en de vijfentwintig jaar. Het is een project van het Nationaal In stituut voor de Sportgezond- heidszorg en de Stichting Consument en Veiligheid. De campagne wordt in Zeeland uit gevoerd door de Zeeuwse Spor traad, de Stichting Sport Medisch Advies Centrum Zee land, de Stichting Consument en Veiligheid, de Gemeenschappelij ke Gezondheidsdienst Zeeland en de Zeeuwse sportorganisaties. Dinsdag 12 september is er in De Stenge in Heinkenszand een in formatiebijeenkomst voor ieder een die iets met sport te maken heeft. De bijeenkomst begint om 18.45 uur. Op het programma staan lezingen over blessures en over de provinciale en nationale voorlichtingscampagne. Om 20.30 uur is er een prominenten- zaalvoetbalwedstrijd met mede werking van onder andere Ton Shields, Jan Kruize, Henk Hoo- gerland, Taco van der Velde en Edith Rademakers. Aanmelding voor de informatiebijeenkost tot 8 september bij de Zeeuwse Sportraad in Middelburg. Fietsen - 'Fietsen door het Zeeklei-landschap van Walche ren' is de titel van een boekje van de Provinciale Planologische Dienst en Bureau Voorlichting van de Provincie Zeeland. Het boekje voert de fietser door een landschap met kreekruggen, vliedbergen en hofsteden. Verder wordt er aandacht besteed aan de zilte flora en de rijke fauna. Ook de schadelijke invloed van de mens op de natuur komt aan bod. De werkgroep Natuur- en Milieu Educatie fietst de route op zaterdag 9 september. De deel nemers starten om 13.30 uur op het parkeerterrein van het NS station in Middelburg. De tocht neemt anderhalf tot twee uur in beslag. Puzzelwandeltocht - De Vara houdt zondag 10 september een puzzelwandeltocht lands het Vlissingse Nollebos en de zee. De tocht is geschikt voor zowel gro te als kleine wandelaars. Deelne mers kunnen zich (gratis) inschrijven bij Skandia Sauna aan de Zwanenburgseweg in Vlissin gen. De start is tussen 13 en 15 uur. Aan de routebeschrijving is een zevenendertig vragen tellen de puzzel toegevoegd. Wie de vragen goed beantwoordt, krijgt een slagzin. Onder de goede oplossingen worden prijzen ver loot. Het Vara-promotieteam is aanwezig met gratis balpennen, stickers en zonnekleppen. Wie meer wil weten kan bellen naar de afdeling Walcheren van de omroep, 01184-63133. Nationaal Festival Koor - De Stichting Samenwerkende Ne derlandse Korenorganisaties heeft onlangs het Nationaal Festival Koor opgericht. Dit koor bestaat uit muzikaal geschoolde jonge mensen en fungeert als voorbeeld-koor voor de amateur zangwereld. Het koor begint dit najaar met de voorbereiding op concerten die in februari worden gegeven. Op het programma staan werken Van Elgar, Vaughan Williams, Brahms en Diepen- brock. Dirigenten zijn Hans van den Hombergh en Joop Schets. Nieuwe koorleden kunnen op 6 oktober auditie doen. Opgave voor deze auditie bij bureau SNK, 030-313174. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. do. 7 t/m wo. 13 september AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. den Hollan der, 1 9 uur: ds. de Vrie. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 uur en 1 5 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30 uur en 19 uur: ds. Verhoeks, 14.30 uur leesdienst BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: ds. Köther-Middelhoek DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen 1 9 uur: ds. A. Spaans, gez. dienst in Ge- ref. Kerk! Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Badhuisweg za. 19 uur, zo. 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. J.H. Meyer, 19 uur: ds. D. Westerneng. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9 uur: ds. St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. W. v.d. Zwan, 19 uur: ds. C. de Boon. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 19 uur: ds. C. de Boon (gez. dienst in Geref. kerk). KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 2F. Zo. 9 uur: kand. Simons. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10.30 en 15 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. Geers. Rooms Katholieke Kerk. (Dishoek) Zo. 10 uur. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur: ds. R.G. van der Zwan, (jeugddienst), knd., 4-7 jaar, 19 uur: L. Th. Witkamp. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: ds. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: ds. E. van Straten. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. P.J. Rebel. Hofpleinkerk. Hofplein, 9.30 uur: geen dienst, 14.30 uur: ds. J.L.G. IJkel, 16.30 uur dienst voorbereid door werkgroep experimentele diensten De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. P. J. Rebel, 17.00 uur: ds. D.W. Dondorp Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Dam 6 wo. 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. D.W. Dondorp en ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. K. Hendrikse. Oostkerk, Oostkerkhof, 9.30 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 10 uur: ds. O. Elseman. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. C. den Engelse. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 15.15 uur: Vesperdienst S.O.W. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur kpt. B. de Heer. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Mw. ds. v. Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. J.H. Ka merbeek. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. K. Hen drikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur, za. 19 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren- beek. Zo. 9.30 uur: C. v.d. Zande. Volle Evangelie Gemeente "De Herberg". (Dam 6) Zo. 10 uur, di. 20 uur. NIEUW- EN ST JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10 uur: ds. F.C. van Dijke, knd. jongste en oudste groep, 19 uur: ds. R.G. v.d. Zwan. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. J. de Boer. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. onbekend. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur: ds. L. Th. Witkamp, 19 uur: ds. F. v. Dijke. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Do. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Comelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: ds. H.W.J. Faassen, 19 uur: ds. A. Spaans. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: drs. D. Westerneng, 19 uur: drs. J. Staat. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. ZO. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. W.B. Obbink, Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: ds. R.E.R. v. Buiren. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: dhr. R. Heemskerk. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: mevr. ds. Spaans. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro chiekoor VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 5C? Zo. 9.30 uur: dhr. A. van Westen, 19 uur: ds. D. Westerneng, gez. dienst te Gapinge. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 10.30 uur: ds. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Dienst in Middelburg. Leger des Heils. Zo. 10 uur: kpt. C.D. Bijl. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. P. Deddens. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: hr. Schoenmaker Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. Glashouwer, 19 uur: Mevr. ds. Schoorel. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Nooij. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.1 5 uur: ds. C.E. v.d. Ploeg, 10.15 uur: Eredienst. Marnixkerk, Marnixplein 41Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, voorganger P. Bu- teyn, Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, voorganger P. Buteyn. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: Mw. drs. A. Spaans-Molenaar. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haackweg 2. Zo. 10 uur. Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: ds. Westerveen ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9.30 uur: ds. S.J. Bruining. Rooms-Katholieke Kerk. Bosweg. Zo. 10 uur. do. 7 t/m wo. 13 september 1989 HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: G.J.M. Meijer, De Krammer 14, tel. 14664. Zondag tot 24 uur: R.R. Lankhorst, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur. (zonder af spraak) VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: R.M. Thia- dens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Zondag tot 24 uur: W. v. Ouwerkerk, Gebrandystr. 6 tel. 65498. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG. NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag. A G. Bouwmeester, Stationsplein 1 Arnemuiden, tel. 01182-1308. Zon dag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180-37431. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE. VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. WESTKAPELLE. DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOU TELANDE. MELISKERKE. BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: P K. Noorlander, Middelburgsestr. 94. Koudekerke, tel. 01185-1231. OOST EN MIDDEN-WALCHEREN zaterdag en zon dag: B.Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: J.M. Jansen, J. v. Hoofkwartier 90, Middelburg, tel. 01180-15595. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Paauwenburg, Troelstraweg 2A, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, tel. 71140. MIDDELBURGvan vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: A. Ruys, tel. 01180-13118. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN, NIEUW- EN ST. JOOSLAND): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184-14444; KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184-14444. Kraamzorg 24 uur, bereik baar op nummer 01100-16703. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180-38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 01180-12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180-34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, Middelburg, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180-34085. AIDS-INFOLIJN: 01180-38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180-34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184-18395. VBOK: (Ver. ter bescherming van het ongeboren kind), tel. 01180-28800. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180-28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59. tel. 01100-21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070 600010. Ma.- vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel.01184-14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (tevens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184-18395). PATIËNTENPLATFORM ZEELAND: Leliestraat 10, Goes. tel. afspraak van 9 tot 12 uur, tel. 01100-30911.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 15