'Nieuwe ideeën puur noodzakelijk om hoofd boven water te houden' 'Andes de Bolivia' en zuivere koffie Nederlandse voorpremières naast oude hoogtepunten van weleer Mensen weer aanleren naar hun lichaam te luisteren Rond klokje om zelf borduren CHEESY WORDT NIGHTCLUB DE KAASBOER Allerlei Politiek Sport Cursus Sociaal Maatschappij Beurs te Tevreden De NSG heeft ook iets tegen do-re-mi-fa do-re-mi",a doorklinken. gratis informatie. IK WIL DE PZC 2 WEKEN GRATIS ALS PROEFABONNEMENT PZC AFSLANKCURSUS VOOR VROUWEN Serieus Mannen Miss Wet T-shirt verkiezing in Cosmo I DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 23 augustus 1989 Gevonden - Bij de gemeentepo litie in Vlissingen zijn in de perio de van 9 tot en met 16 augustus de volgende voorwerpen aange geven: kinderbril, dwergpape gaai, regenpak, medicijndoosje, reparatieset voor een fiets, horlo ge, jas met sleutels in de zak, een overall, kinderjas, gele portemon nee, diverse sleutels, zwarte ny lontas met inhoud en een wieldop. Muntjes - Wie nog francs, kro nen, shillings en meer van dat soort muntjes heeft en er niets mee doet, kan dit kwijt in bus sen, die bij diverse banken, bu reau voorlichting en in het stadhüis in Middelburg worden geplaatst. Het geld wordt dan in gewisseld en is bestemd voor Granja Sao Felipe, een opleidings instituut in Kaap Verdië. Basiseducatie - Problemen met lezen, schrijven of rekenen? De Stichting Basiseducatie verzorgt weer lessen daarin. De lessen worden 's middags of 's avonds gegeven en er is kinderopvang mogelijk. Inlichtingen: 01180 16278. Origami - Dit jaar zelf uw kerst kaarten maken met Origami? Het kan. In acht lessen van twee uur leert men de basistechniek en de toepassingen van de Japanse vouwkunst. Voor deze cursus kan men vanaf woensdagavond 30 augustus (19.30-21.30) of donderdagmorgen 31 augustus (9.30-11.30) terecht in de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg. De lessen worden gegeven door een docente van Origami Nederland. Inlichtingen: 01102-43207. Conflicthantering - De Zeeuw se Vrouwenraad heeft in samen werking met de Volkshogeschool Zeeland een cursuspakket sa mengesteld voor vrouwen die hun deskundigheid willen vergro ten. De eerste cursus 'Conflict hantering binnen organisaties' wordt gehouden van 20 tot 22 september in Aardenburg en kost 48 gulden. De tweede cursus gaat over 'Onderhandelen' en vindt plaats in Terneuzen op 26 september, 3 en 10 oktober. Kosten: 18 gulden. Voor meer in lichtingen en/of opgave: 01180 34733. PC - Computeach start in sep tember een cursus tekstverwer ken met WordPerfect 5.0 (de laatste versie en in het Neder lands) en een opleiding Basisken nis PC-gebruik. Computeach is opgezet door twee informatica- docenten van het Delta College in Middelburg. Voor opgave of in- lichtingen: 01106 2190/3322. Opstappen - In Westkapelle wordt op woensdag 30 augustus in de basisschool 'De Lichtboei' een bijeenkomst gehouden om mensen te informeren over de opstapcursus (open school). De cursus omvat onder meer lezen, rekenen, Engels en thema's en nemen ongeveer 2,5 uur per week in beslag. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Inlichtin gen: 01180-16278. Vrijwilligers - SKW 'De Hay- man' in Middelburg zoekt voor het begeleiden van jongeren in de diverse clubhuizen een aantal vrijwilligers die overdag of 's avonds de helpende hand willen bieden. Wie zich geroepen voelt kan bellen: 01180-29004. Bijbelkring - In Koudekerke, Braamhof 28, gaat dinsdag 29 augustus, vanaf 20 uur een 14-daagse Bijbelkring van start. De kring is neit gebonden aan enige kerk of groepering en staat open voor alle belangstellenden. Het onderwerp zal zijn 'De liefde van Christus en ons antwoord'. Inlichtingen: J. van Wettum, 01185-2962. Vrijwilligers - In september star ten in de buurthuizen De Paraplu in Vlissingen en De Zwaan in Oost-Souburg weer talloze activi teiten en de buurthuizen zoeken een aantal vrijwilligers die zich voor de begeleiding van die acti viteiten in willen zetten. Het gaat daarbij om een computerclub voor kinderen (dus graag iemand met computerervaring), een kin derkookclub, technika-10 (een technische hobby-club voor meisjes van 10 tot 12 jaar) en handenarbeid. Verder worden er nog mensen gezocht die bar diensten willen draaien en/of dis co's willen organiseren. Voor inlichtingen of nog liever opgave: 01184-61252/65354. SGP - SGP-lijsttrekker Ir. B. J. van der Vlies houdt vrijdag 25 augustus in 'Amacitia' in Melis- kerke zijn verkeizingsrede die gaat over 'Bij leven en welzijn'. Het slotwoord wordt verzorgd door de Arnemuidse predikant ds. L. Ruygrok. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. CDA - Een acht man/vrouw ster ke CDA-delegatie, waaronder dhr. L. de Graaf, staatssecretaris van sociale zaken en werkgelegen heid, brengt dinsdag 29 augus tus een werkbezoek aan Zeeland. Op het programma staan onder meer een bezoek aan het Admi nistratief Dienstencentrum Zee land (15.30 uur) en een bezoek aan het Instituut voor Gezond heidszorg Opleidingen. Het werk bezoek wordt afgesloten met een provinciale CDA-manifestatie in de Middelburgse Schouwburg, die om 19.30 uur begint. PvdA - Op donderdag 24 augus tus brengt een omvangrijke PvdA-delegatie een bezoek aan Zeeland. In een halve dag doet de karavaan Goes, Middelburg, Vlis singen en West-Zeeuws Vlaan deren aan. Het bezoek staat (uiteraard) in het teken van de ko mende verkiezingen. Het werk bezoek in Walcheren begint om 14.30 bij het PPD-gebouw aan de Groenmarkt in Middelburg. Vandaar gaat het te voet via win kelpassages naar het arbeidsbu reau. Om 16.30 vertrekt de PvdA-bus naar Vlissingen voor een 'politiek café' in Piccard. Par tijvoorzitter Marjanne Sint rondt het werkbezoek af met een spreekbeurt in HCR Noordzee- galm in Westkapelle, die om 20 uur begint. Triathlon - De personeelsvereni ging van Hoechst heeft voor za terdag 26 augustus de vijfde achtereenvolgende triathlon op het programma staan. Het sportspektakel voor het perso neel en hun gezinsleden vindt plaats in Wilhelminadorp en van af 13.15 uur wordt er achtereen volgens 750 meter gezwommen, 30 kilometer gefietst en 8 kilo meter hard gelopen. In totaal gaan er ongeveer honderd dames en heren van start. Muzikale me dewerking verleent het loopor- kest 'Achterste Veure'. Eilandentocht - Liefhebbers van fietsen en dan met name met een voorkeur voor de langere af standen kunnen zaterdag 26 au gustus hun lichtgewicht aluminium ros weer bestijgen want de Toerclub Walcheren heeft voor hen de 'eilandentocht' in petto. De tocht voert de fiet sers over de Zeeuwse- en Zuid- Hollandse Eilanden en bedraagt ruim 200 kilometer. Voor meer inlichtingen: 01184-17884. Bazar - De Koorkerkgemeen schap in Middelburg houdt don derdag 24 augustus van 10 tot 21 uur een rommelmarkt en ba zar in de Wandelkerk (ingang Koorkerk) in Middelburg. Aan stands zijn aanwezig boeken, kunst, grafiek, gramofoonplaten, kleding, glas- en aardewerk en al lerlei andere zaken. Daarnaast zijn er nog een koek- en wafel bakkerij, rad van avontuur en een kinderstand. Dit fraaie klokje met blad motief is een nieuw ont werp uit onze serie klokjes waarvan u de wijzerplaat zelf kunt borduren in kruissteek. De geborduur de wijzerplaat van ca. 30 cm diameter wordt om een stuk triplex of dik kar ton gespannen en ingelijst in een ronde lijst waarna achter de wijzerplaat een ultra dun kwarts uurwerk je wordt bevestigd dat heel nauwkeurig loopt en waarvan u de batterij slechts eens per jaar hoeft te wisselen. Het borduurpatroon van dit fraaie wandklokje is gemakkelijk te volgen om dat het groot is afgebeeld waardoor de verschillende kruisjes duidelijk zijn te onderscheiden. U kunt het patroon apart of tesamen met het kwarts uurwerkje bestellen door het betref fende bedrag over te ma ken op postrek.nr. 3567600 van Karwei- post, Vleuten, onder ver melding van het bestel nummer. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u het bestelde per om gaande toegestuurd. Borduurpatroon, bestelnr. 4045 F/VI Prijs f 5,75 Borduurpatroon uur werkje, bestelnr. P 4045 F/VI Prijs /26,95 Voor nadere informatie over andere borduurpatro nen kunt u ons ook bellen. Tel. 03407-3855 van ma t/m vr tussen 9.00 en 12.00 uur. Discotheek Cheesy in Biggekerke bestaat niet meer. De bij het Kaas boercomplex behorende uitgaansgelegenheid heeft haar deuren voor de ware discoganger definitief gesloten. Maar geen nood, er komt wat voor terug. Na een kleine aanpassing en renovatie wordt de zaal op zaterdag 2 september weer geopend. Onder de naam Night-club De Kaasboer wordt een geheel nieuwe weg ingeslagen. „Voortaan wordt er alleen nog live muziek gebracht en kan er weer echt worden gedanst", vertelt bedrijfsleider Wessel Vermeulen. „Daarbij richten we ons vooral op mensen van vijfentwintig jaar en ouder". Wessel Vermeulen heeft het, met vijftien jaar horeca ervaring alle maal meegemaakt. Zowel hoogte- als dieptepunten. Van de bloei periode voor de discotheken aan het begin van de jaren tach tig, tot aan de langzame maar gestage terugval nu. „De disco theken concurreren elkaar ge woon kapot. Daar is Cheesy in feite ook aan ten onder gegaan. Dat zit voor een deel vooral in het jonge publiek. Na een verbou wing of vernieuwing van je dis cotheek stroomt de jeugd massaal toe. Als een concurrent een half jaar later ook verbouwt, lopen ze onmiddelijk daar naar toe". „Nieuwe ideeën zijn dan ook pure noodzaak om het hoofd boven Haast vanzelfsprekend doet ook de Wereldwinkel mee aan de Vlissingse braderie. Drie dagen lang verzorgt daar de zes-mans formatie 'Andes de Bolivia' tradi tionele muziek op authentieke in strumenten. Behalve het luisteren naar de muziek en het kijken naar de band is er in de Wereldwinkel ook een kopje 'zui vere koffie' en kroepoek te proe ven en wie een van die aardige dingetjes uit de Wereldwinkel mee naar huis neemt, (na beta ling dan wel te verstaan) weet dat de mensen in de Derde We reld dan weer iets steviger op hun benen kunnen staan. water te houden", meent Ver meulen. „De jeugd leeft in een tijd waarin ze alles hebben. Daar door zijn ze moeilijk meer tevre den te stellen. Wij willen ons dan ook richten op een ander publiek. Vooral mensen van half in de twintig en ouder klagen dat er zo weinig plaatsen zijn waar je lek ker kunt stijldansen. Die groep proberen wij te bereiken. Vandaar ook de live muziek, die verzorgt wordt door Show- Dansorkest Buskers uit België. Deze vijf he ren en één dame vormen een echte dansband en bieden een avondvullend programma. Dat wordt ook onze huisband. We zijn wel van plan om regelmatig andere bands uit te nodigen". De nieuwe dansgelegenheid aan de Kaasboerweg in Biggekerke wordt gratis toegankelijk. De zaal is vanaf 30 september iedere za terdag van 21 tot 4 uur open. tussen 2 en 30 september heeft de huisband namelijk andere ver plichtingen", legt Vermeulen uit. Op andere dagen is de zaal ook beschikbaar voor feesten van bij voorbeeld personeelsverenigin gen. De naam 'Nightclub De Kaasboer' is volgens Wessel Ver meulen niet helemaal gelukkig gekozen. „Ja, we hadden eerst de naam 'Danszaal' in gedach ten, maar die blijkt sinds kort in Middelburg al te bestaan. Maar een naam als 'Dancing De Kaas boer' wekt weer te veel de indruk dat het toch weer om een gewo ne discotheek gaat". Wessel Vermeulen, bedrijfsleider van Nightclub De Kaasboer. SEPTEMBER FILMFESTIVAL IN MIDDELBURG Vijftien films, grotendeels afkom stig van de jongste filmfestivals in Cannes en Berlijn, zullen in Ne derlandse voorpremière gaan op het eerste Filmfestival Zeeland. Dit vindt plaats in Middelburg van 2 tot en met 30 september. Daarnaast zullen oude films van de beroemde filmregisseur Fran cois Truffaut zeker ook weer veel liefhebbers de pluche stoelen van het theater doen opzoeken. Mu ziek, een fototentoonstelling en talkshows vormen verder nog de ingrediënten van dit filmfestival dat deel uitmaakt van de kulture- le evenementenreeks die in sep tember in Zeeland georganiseerd wordt. In het hoofdprogramma vormt de openingsfilm Black Rain van Sho hei Imamura een topper. Daar naast zien wij The Summer of Aviya van Eli Cohen op het pro gramma staan, naast vele nieu we rolprenten die in de herfst pas in onze bioscopen te zien zullen zijn. In het bijprogramma 'Re trospective' van Truffaut vindt de filmenthousiast oude toppers als 'Jules et Jim' et 'L'enfant sauva- ge'. Het is de bedoeling alle 24 films, die Truffaut heeft gemaakt, tijdens het festival te vertonen. Africa in the Picture staat van 15 tot en met 20 september een traal in het bijgrogramma. Films, maar vooral ook het optreden van de uit Zimbabwe afkomstige veertienkoppige muziekgroep THE REAL SOUNDS OF AFRICA op 17 september, geven een ex tra dimensie aan het festival in Zeeland. In de Festivalkrant van De Nederlandse Stichting Geluidhinder heeft iets tegen lawaai: NSG. Pöstl xjs 381.2600 AJ Delft Tel.:015 562723 de volgende week zullen wij na der ingaan op het hele program ma, waarin ook nog nieuws over The real sounds of Africa... een fototentoonstelling en een optreden van het Max Tak filmor kest. "s» 1 NAAM: Adres: PC Plaats: Tel.: (U kunt deze bon zonder postzegel aan ons terugsturen) afdeling abonnementen Antwoordnummer 123 4380 VB Vlissingen „Veel mensen hebben geen contact meer met hun maag. Je maag vertelt altijd wanneer je genoeg hebt gegeten. Vooral dikke mensen die veel snoepen merken dat niet meer". Dat zegt Sandra Heidens, ei genares van sportschool 'Sandra's Aerobic's' in Vlissingen. Na tien jaar free lance werk voor andere sportscholen, werkt zij nu sinds een jaar voor zichzelf. Zoals vaak bij nieuwe onderne mers zit Sandra vol nieuwe ideeën. Om het bovengenoemde probleem uit de weg te helpen begint zij in september met een afslankcursus voor 'vrouwen die alles al geprobeerd hebben'. „Mensen die te dik zijn van het snoepen, voelen zich veelal on gelukkig als ze snoepen", legt Sandra Heidens en Ko Minderhoud laten zien wat 'Heavy du ty' betekent. Sandra uit. „Aan de andere kant snoepen ze weer omdat ze zich ongelukkig voelen. Het is een vi cieuze circel. Voor die vrouwen is de cursus vooral bedoeld. Het is ook een beetje oftstaan doordat de gesprekken hier heel vaak over de lijn gaan". De cursus wordt serieüs aange pakt vertelt Sandra. „De mensen worden eerst gewogen. Daarna wordt in overleg met mij het streefgewicht vastgesteld. Het gebeurt namelijk nogal eens dat mensen een veel te laag gewicht nastreven. Ze krijgen van mij een lijstje mee waarop het aantal ca- loriën staan vermeld van diverse soorten voedsel. Het is geen dieet, hoor. Het is alleen de be doeling dat ze in de gaten kun nen houden wat ze eten en wanneer ze maar beter kunnen ophouden". Hierna begint het ei genlijke werk zowel voor Sandra als voor haar 'patiënten'. „We be ginnen met zware oefeningen voor bil-, heup- en buikspieren, onder het motto: pijn is fijn. Daar na doen we een half uur lang oe feningen die je bewust maken van je lichaam en die je helpen snoep en extraatjes te laten staan en gezonder te eten. Dat klinkt misschien wat vaag, maar je kunt mensen inderdaad aanle ren weer naar hun lichaam te luisteren". Een ander probleem dat Sandra Heidens wil doorbreken is het ta boe, dat aerobic dans-, sport scholen alleen maar leuk voor vrouwen zijn. Dat dit geen loze kreet is blijkt wel uit haar klan tenbestand. Niet minder dan tweehonderd vrouwen komen met regelmaat bij haar sporten. Daar staan maar zes mannen te genover. Eén van die mannen is Ko Minderhoud. „Dat is wel een leuk verhaal", vertelt Sandra. „Ko kwam hier vorig jaar langs om eens te zien of het wat voor hem was. Toen bleek dat hij duidelijk aanleg had heb ik hem een spe ciale opleiding gegeven en nu geeft hij hier iedere avond zelf les". Speciaal voor mannen en getrainde vrouwen begint Sandra met een 'heavy duty work-out'. Sandra: „Dat wordt echt een hele zware aerobic training, bestaan de uit een warming-up van de armspieren met gewicht oefenin gen, veertig minuten joggen met gewichten aan de benen, en zware grondoefeningen. We gaan er geen ingewikkelde pasjes bij maken, zoals mannen vaak den ken. Het moet gewoon lomp zweten worden. Alle oefeningen worden op muziek gedaan. Mu ziek heeft namelijk een belangrijk positief effect op de sportpresta tie. We hebben overigens weke lijks andere muziek. Dus dat gaat ook niet vervelen". De afslank cursus zal op de woensdagmid dag worden gehouden. Voor de heavy duty work-out is de vrijda gavond uitgetrokken. Meer infor matie over beide cursussen is verkrijgbaar bij Sandra's Aero bic's in Vlissingen via 01184-11108. Deze zomer hebben we het lang droog kunnen houden. Daarom mag er best een buitje vallen. Ze ker als dat binnen gebeurt, zoals in de Vlissingse discotheek Cosmo. Daar staat voor vrijdag 25 augustus een luchtig spekta kel op het programma: een Miss Wet T-shirt verkiezing, een wed strijd waar nogal wat water aan te pas komt. De deelnemende kandidates moeten allerlei opdrachten uit voeren. Daar wordt ook het pu bliek bij betrokken. Wie het spektakel wil meemaken kan vanaf 20 uur in Cosmo terecht. I

de Vlissinger | 1989 | | pagina 7