VORMINGS-EN ONTWIKKELINGSWERK VORMIN Centrale Stichting Sociaal Kultureel Werk Vlissingen Stichting Basiseducatie en Vormings- en Ontwikkelingswerk Middelburg e.o. Vakbondsschool Stichting voor Surinamers, Antillianen en Arubanen Adres Woltershuis De Zwaan De Piek Adres Adres Aldegonde Adres Scheldebuurt De Paraplu AANBOD-2 7 Onder het vormings- en ontwikkelingswerk valt een hele reeks activiteiten die gericht zijn op persoonlijke vorming en algemene ontwikkeling en op training van vrijwilligers. Deze activiteiten kunnen uiteenlopend van aard zijn. Enkele voorbeelden: assertiviteitstrainingen, praatgroepen voor vrouwen, cursussen voor ouderen, talencursussen. Er zijn ook organisaties die vanuit hun eigen achtergrond cursussen en trainingen geven. Hogeweg 103-105 4382 JD Vlissingen 01184-14660 Contactpersoon: Kris van Wezel Poppen maken 65,- voor 10 lessen. Mannenkookclub 5,- per keer, wekelijks. Creatieve morgen 1,50 per keer (koffie), wekelijks. Hogeweg 103-105 4382 JD Vlissingen 01184-14660 Tevens worden er in de loop van het cursusjaar een paar korte en intensieve vakantiecursussen ge geven, speciaal voor mensen die van plan zijn naar Engeland te gaan. De hier genoemde gegevens gel den ook voor de talen-cursussen in de andere buurthuizen. Kromwegesingel 1 4388 HJ Oost-Souburg postbus 1130 4388 ZJ Oost-Souburg 01184-61252 Contactpersoon: Gwendoline Pieterse-Visser Engels voor beginners Engels voor gevorderen Frans Kleding maken Voor beginners én gevorderden. Voor peuteropvang kan gézorgd worden. Klaverjassen Darten Een snelgroeiende sport, voor jong en oud. Computer voor vrouwen Kennismakingscursus. De Zwaan biedt gelegenheid aan popgroepen/bands om ruimtes te gebruiken om te oefenen. Hellebardierstraat 13 4381 JZ Vlissingen postbus 211 4380 AE Vlissingen 01184-16791 Contactpersoon: Bert Stuit 'De Piek' richt zich op jongeren van 15-25 jaar. Activiteiten: theater, muziekoptre- dens, oefenen Zeeuwse bands, jamsessie, zeefdruk, poëzie. M.i.v. oktober zal er gestart wor den met een meidenproject. Naast de hierboven genoemde ac tiviteiten bestaat er de mogelijk heid op verzoek en bij voldoende belangstelling nieuwe activiteiten op te zetten. De Vakbondsschool opent voor de tiende maal het seizoen met een introductieavond op dinsdag 19 september 1989. Het komende cursusjaar willen wij door middel van thema-boekjes ons bezig gaan houden met de vol gende onderwerpen: Gezondheidszorg; Loon en Werk; FNV in Kaart; Binnen Baan Buiten Baan; Arbeidsomstandigheden; Een Brede Vakbeweging; Werken met Behoud van Uitkering; Milieu. De activiteiten starten vanaf deze week. Aanmelding kan door te bellen of door middel van deze krant. De kosten voor de cursussen zijn 2,50 per week inclusief lesmate riaal (koffiegeld is 0,50 per week). Kinderopvang is aanwezig. Vrouw - beeld en geluid Voor vrouwen die zich willen oriënteren op het zich leren uit drukken in beeld en geluid. Er zal gewerkt worden met camera en cassetterecorder. Themagroep voor jonge vrouwen voorbeelden van thema's: opvoe ding, media (krant, radio, tv), com municatie, budgetteren. Eigen wensen kunnen ingebracht worden. Het bevorderen van de persoonlijke ontplooiing staat centraal. Assertiviteitscursus voor vrou wen Assertief zijn betekent zelfbewust zijn, leren zeggen wat je voelt, vindt en wilt. Opkomen voor jezelf en je eigen grenzen leren bepalen. Nee leren zeggen en je zelfvertrou wen vergroten. Leren dat jouw mening even belangrijk is als die p/a Statenlaan 224 4336 CP Middelburg 01180-26121 Tevens wordt er aandacht besteed - aan de verslaglegging - luis tervaardigheden - en het leren on derbouwen van een inleiding. - De cursus bestaat uit 25 vaste avonden. Tijdens de EDUCAMARKT zullen wij u een videofilm kunnen verto nen over de Vakbondsschool. Vanzelfsprekend kunnen wij u uit gebreid informeren. Latijnse Schoolstraat 10-12 4331 BR Middelburg 01180-16278 van een ander en dat dan ook zeg gen. Het is de bedoeling om vanuit ei gen ervaringen en praktijk te werken. Vrouwen over ouder worden Anders dan mannen worden vrou wen in onze maatschappij dubbel geconfronteerd met de gevolgen van het ouder worden. Veel oudere vrouwen staan voor de moeilijke vraag een zinvolle in vulling te vinden voor hun leven. Samen met andere vrouwen wordt in een groep hierover van gedachten gewisseld. In de loop van je leven Voor mannen en vrouwen. Samen denken en praten over al lerlei aspecten, die te maken heb ben met ouder worden in deze tijd. Themagroep 50+ over kunst en cultuur Een kennismaking met kunst en cultuur; een nieuwe manier van kijken, lezen en luisteren. De eer ste 4 bijeenkomsten gelden als in troductie; daarna volgt de eigen tijdse cursus. Afhankelijk van de belangstelling kunnen ook nog de volgende cur sussen gestart worden: Vergader- en discussietechniek. Wonen voor Ouderen/Ouderen huisvesting. Omgaan met een dementerende ouder of partner. Contact-/gespreksgroep voor 50+ mannen en vrouwen. Themagroep voor allochtonen (buitenlanders). Rouwverwerking. 'Beter omgaan met het geheu gen'. Westerzicht 386 4385 BN Vlissingen 01184-66318 Contactpersoon: Lies Luikenaar Zelf kleding maken voor begin ners en gevorderden Als begeleidster is een gediplo meerd coupeuse aanwezig. Yoga Engels voor beginners Engels voor gevorderden Beide cursussen Engels omvatten 30 lessen van anderhalf uur en staan onder leiding van een erva ren en bevoegd docent. Tijdens de schoolvakanties wordt er geen les gegeven. Kosten: 180,- inclusief lesmateriaal. Roozenburglaan 89a 4337 JB Middelburg 01180-38070 Papiamento de taal van de Antillen Duur: 15 wekelijkse avonden van af september. Plaats: Middelburg of Vlissingen. Kosten: 75,- per persoon. Sranan Tongo, Surinaamse taal Duur: 15 wekelijkse avonden te starten in het najaar van 1989. Plaats: Middelburg of Vlissingen. Kosten: 75,- per persoon. De uitvoering van bovenstaande cursussen wordt verzorgd door de Stichting SURANT in Vlissingen en de Stichting Wl MAKANDRA in Middelburg. Verk. Quakkelaarstraat 95 4381 TK Vlissingen 01184-11458 Contactpersoon: Lies Luikenaar Zelf kleding maken Deze cursus is bedoeld voor be ginners en staat onder deskundige leiding. Kosten 30,- voor 10 les sen, inclusief koffie. Engels voor beginners Engels voor gevorderen Frans voor beginners Frans voor gevorderden Alexander Gogelweg 59 4384 EV Vlissingen 01184-65453 Contactpersoon: Fred Hanny Kookgroep Mensen die graag gezamenlijk een maaltijd willen gebruiken kunnen hier terecht tegen een geringe ver goeding. Wèl van te voren opge ven. Fotoclub Naast uitwisseling van de laatste nieuwtjes, wordt er regelmatig een avond georganiseerd rond een thema met b.v. een spreker en/of film. Patchwork Patchwork is een techniek om van kleine lapjes en naald en draad één groot geheel te maken. Tekenen Engels voor beginners Engels voor gevorderden Computercursus voor vrouwen Kennismakingscursus. Naast deze activiteiten zullen er activiteiten speciaal voor vrouwen georganiseerd worden, zoals the ma's bespreken, voorlichtingsbij eenkomsten, etc. De Hindoestaanse Culturele Ver eniging 'Naya Seetara' organi seert regelmatig in 'De Paraplu' in terculturele activiteiten, die zeker de moeite waard zijn om eens te bezoeken. De Paraplu biedt gelegenheid voor popgroepen/bands om te oefe nen.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 39