VERVOLGONDERWIJS VERVOLGONDERWIJS Schakelcursus MBO D eeuwse i^ag- en Avond Scholen Gemeenschap Open Universiteit utsacademie STichting E ducatie Zeeland Noord i.o. Adres MAVO HAVO ATHENEUM Adressen MEAO Nederlands voor Hoger Opgeleide Anderstaligen Informatiekunde/ burgerinformatica Adres Middenstandsopleiding Adres 4 AANBOD-2 Deze cursus is bedoeld voor vol wassenen die naar een vorm van middelbaar beroepsonderwijs willen (sociale dienstverlening, activiteitenbegeleiding, inrich tingswerk, e.d.), maar over onvol doende vooropleiding beschikken (toelatingseis is mavo-diploma). De schakelcursus is in twee delen verdeeld; ieder deel duurt een jaar. ledereen die over de juiste ondergrond beschikt kan direct beginnen met het tweede jaar. Een juiste ondergrond bestaat uit R.E.C. de Bevelanden-Tholen Zusterstraat 11 4461 JA Goes 01100-31170 meerdere deelcertificaten mavo, drie jaar mavo/mulo e.d. De volgende vakken komen in de cursus aan bod: Nederlands, En gels, studievaardigheden, sociale z De ZDASG is een school voor vol wassenen en biedt de kans om een mavo-, havo-, atheneum- of meao opleiding te volgen. De opleidingen worden zowel overdag als 's avonds gegeven waarbij het mogelijk is een combi natie te maken tussen dag en avond. De opleiding wordt afgesloten met dezelfde examens als in het regulier dagonderwijs. De cursisten kunnen zelf kiezen hoeveel vakken ze willen volgen. De vakken worden afgesloten met een examen en er wordt een deel certificaat uitgereikt. Bij 6 behaal de deelcertificaten krijgt men een volledig diploma. Op verzoek sturen wij u graag ons informatieboekje toe. Duur: 2 of 3 jaar. Toelating: geen speciale vooropleiding. Plaats/tijd: Vlissingen 's morgens en 's avonds. Middelburg 's morgens. Kosten: 155,- per jaar voor 1 vak. Voor elk vak meer komt er in het algemeen 30,- bij. Duur: 2 jaar. Toelating: mulo-diploma, mavo- D of gelijkwaardig. Plaats/tijd: Vlissingen 's avonds. Middelburg 's morgens. Kosten: 285,- per jaar voor 1 vak. Voor elk vak meer komt er in het algemeen 45,- bij. Duur: 1 jaar (na de havo). Toelating: havo-diploma of een overgangsbewijs van klas 4 naar klas 5 van een regulier dagatheneum. Men moet minimaal 19 jaar of ouder zijn. Ten aanzien van de toelating tot éénjarig atheneum worden extra toelatingseisen gesteld. Plaats/tijd: Vlissingen 's avonds. Middelburg overdag. Kosten: van 300,- per jaar voor een vak. Voor elk vak meer komt er in het algemeen 60,- bij. Z.D.A.S.G. Marconiweg 5 4382 NE Vlissingen 01184-66186 Z.D.A.S.G. Lat. Schoolstraat 10 4331 BR Middelburg 01180-35198 Duur: 2 jaar 's avonds in Vlissingen. Toelating: diploma mavo; diploma LBO-C (met Nederlands, 1 moderne vreemde taal, handelskennis en wiskunde); overgangsbewijs van klas 3 naar klas 4 havo/vwo. Kosten: 235,- per jaar bij 1 vak per week. Voor elk vak meer komt er in het algemeen 45,- bij. Duur: 1 a 2 jaar. Toelating: een voltooide middelbare schoolopleiding in het land van herkomst. Diploma: certificaat Nederlands als tweede taal van de Nederlandse Taalunie op verschillende niveaus. Plaats: Vlissingen. Aantal uren: 5 lesuren per week verdeeld over twee dagdelen; 10 lesuren per week verdeeld over drie dagdelen (alleen bestemd voor ingeschrevenen bij het Arbeidsbureau). Kosten: 230,- per jaar bij 5 lesuren per week. Duur: 6 maanden 2 lesuren per week. Toelating: geen speciale vooropleiding. Plaats: Vlissingen 's morgens of 's avonds; Middelburg 's morgens. Kosten: 165,- aanschaf boek. vaardigheden, oriëntatie op studie en beroep, onderwijs en opvoe ding, arbeid, wonen, politiek, recht en gezondheid. De cursus wordt in Goes gegeven, op 1 dag in de week en kost 210,- per jaar. Direct in het tweede jaar beginnen kost 320,-. Vanaf het tweede jaar kan men in aanmer king komen voor studiefinancie ring. Vervolgonderwijs is onder andere voor mensen die de bedoeling hebben een officieel diploma te halen. Bijvoorbeeld voor mensen die niet in staat zijn geweest, om welke redenen dan ook, een opleiding te volgen öf af te sluiten die past bij hun capaciteit. Of voor mensen die al een schooldiploma hebben gehaald maar die hun kennis willen uitbreiden. Dit kan via schriftelijke cursussen, het dag- en avondonderwijs en de Open Universiteit. Het dag en avondonderwijs biedt de mogelijkheid een volledige opleiding te volgen of een opleiding in een enkel vak of enige vakken. Ook bij de Open Universiteit kunt u losse cursussen volgen of een combinatie van cursussen die samen een afgerond geheel vormen. Kousteensedijk 7 4331 JE Middelburg 01180-30286/30288 De Open universiteit heeft als hoofddoel het toegankelijk maken van hoger onderwijs voor volwas senen. Belangrijke kenmerken zijn: de open toelating, grote vrij heid in keuze en samenstelling van het onderwijsprogramma en vrijheid in studietempo. Men schrijft niet in voor een be paalde studierichting, maar men neemt een besluit tot het volgen van een of meer cursussen. Deze kunnen geheel op zichzelf staan of ze kunnen worden samen gevoegd tot een meer uitgebreid Middenstands avondschool Middelburg Merwedestraat 1 (Delta College) Georganiseerd door de STICHTING VOOR CHRISTELIJK MIDDENSTANDSONDERWIJS Aanmelding: C. Flipse, Michaelsdreef 23 Middelburg, tel. 01180-25375 pakket dat gelijk staat aan een doc toraal-, propedeuse, of HBO-pro- gramma in het reguliere onder wijs. Erg in trek zijn ook de zoge naamde Kort Hoger Onderwijs (KHO)-programma's, bijvoorbeeld het KHO-programma Informatica onderbouw (6 cursussen van in to taal 800 studie-uren). Leerstofgebieden: rechtswetenschappen, economi sche wetenschappen, bedrijfs- en bestuurswetenschappen, techni sche wetenschappen, natuurwe tenschappen, cultuurwetenschap pen, sociale wetenschappen. Het cursusgeld bedraagt 220,- per moduul (een moduul is 100 studie-uren). Onder bepaalde voorwaarden is er de mogelijkheid voor een tege moetkoming in de studiekosten. Het Zeeuwse studiecentrum is ge huisvest op de tweede verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk, Middelburg. U kunt daar het cursusmateriaal in zien en een studiegids aanschaf fen. Ook kunt u een afspraak ma ken voor een adviesgesprek met een consulent. De STEZN is een nauw aan de Zeeuwse dag-/ avondscholengemeenschap (ZDASG) verbonden instelling. Cursussen: Computerboekhouden en tekstverwerken (Wordperfect) op verschillende niveaus; Cursussen Lotus 1-2-3, D-Base IV, MS-DOS en Ambi-modules; Op economisch vakgebied: praktijkdiploma boekhouden (PDB) en moderne bedrijfsadministratie (MBA). Cursussen notuleren, teksten/ artikelen lezen en samenvatten en taalverzorging. De Nutsacademie biedt de moge lijkheid om in deeltijd een oplei ding voor onderwijs en bedrijfsle ven te volgen. Er zijn drie lesplaatsen: Rotter dam, Eindhoven en Middelburg. De diploma's geven het recht onderwijs te geven in het voortge zet onderwijs. Er zijn tweede- en eerstegraadsopleidingen. In Middelburg wordt uitsluitend opgeleid in drie tweede-graads opleidingen: Nederlands, Engels en wiskunde. Deze opleidingen zijn vierjarig. Eerstegraadsoplei dingen verzorgt de Nutsacademie uitsluitend in de lesplaats Rotter dam. Latijnse Schoolstraat 10 4331 BR Middelburg 01180-35086 Bureau Rotterdam: 010-4130780 Bij het instituut zijn folders en stu diegidsen te verkrijgen. Samen met de Stichting NUMA verzorgt de Nutsacademie een cursus pedagogiek. Kosten: 1.070,- per jaar. Aanmelden voor 15 september. Voorlichtingsbijeenkomst: 29 augustus 16.00-19.00 uur.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 36