BASISEDUCATIE BASISEDUCATIE Stichting Basiseducatie Vlissingen C O CÜ Stichting en Vormings- en Ontwikkelingswerk Middelburg e.o. Adres Adres AANBOD-2 3 Julianalaan 13 4382 AT Vlissingen 01184-17819 - Kosten zijn 2,50 per week. - Bijeenkomsten zijn 's morgens, 's middags of 's avonds. Over dag is er kinderopvang. - U kunt bij ons een cursusboekje ophalen of aanvragen. Alfabetisatiecursus Voor buitenlanders die Neder lands willen leren lezen en schrij ven, maar ons ABC niet kennen. Inhoud: de letters goed leren uit spreken; de letters goed leren le zen en schrijven; daarna korte verhaaltjes lezen en schrijven. Leren lezen, schrijven en rekenen voor Nederlanders (beginners- groep) Misschien hebt u nooit de kans ge had om te leren lezen en moet u het alfabet nog leren. Inhoud: de letters goed leren horen, lezen en schrijven; woorden maken van klanken; daarna korte verhaaltjes schrijven; rekenen. situaties, zoals: boodschappen doen; omgaan met geld; naar de dokter gaan; brieven schrijven; werk zoeken; wonen in Neder land. Nederlands voor buitenlanders (gevorderden) U kunt al redelijk Nederlands spre ken en verstaan. Inhoud: de taal beter leren gebruiken, b.v. teksten lezen; beter leren spreken; for mulieren invullen; kranten lezen; brieven schrijven. Leren lezen, schrijven en rekenen voor Nederlanders (vervolg- groep) U kunt wel lezen en schrijven, maar u bent er geen ster in. In houd: leren lezen en schrijven zonder fouten; zelf teksten schrij ven; invullen van formulieren; re kenen. Nederlands voor buitenlanders (beginners) U woont in Nederland, maar u spreekt een andere taal. Inhoud: de taal leren gebruiken in allerlei Rekenen en praktische vaardighe den Het gaat hierbij om rekenen van alledag. Inhoud: optellen, aftrek ken, vermenigvuldigen en delen; maten en gewichten; digitale tijdsaanduidingen; procenten en breuken; geld lenen; kopen op af betaling; budgetteren; wel of niet kopen aan de deur; lezen van een koopcontract. Oriëntatiecursus (op scholings- en beroepsmogelijkheden) Voor mensen die nog niet precies weten wat ze al kunnen en die van plan zijn om na deze oriëntatie verder te leren of een beroep te kiezen. We doen onderzoekjes, excursies, praten met elkaar en nodigen mensen van de praktijk uit. Scholing en beroep Voor mannen en vrouwen die een beroepsopleiding willen volgen. Inhoud: samengevat kunt u in de ze cursus die dingen leren die u nodig hebt om aan een beroeps opleiding bij o.m. CBB, PBVE, CVV of de Vrouwenvakschool te kun nen beginnen. Vakken: Nederlands, rekenen, so ciale vaardigheden en studievaar digheden. Oriëntatiecursus opstap-mavo Inhoud: Nederlands; rekenen; studielessen. Na deze cursus kunt u naar een mavo, havo, lbo of naar een cen trum voor vakopleidingen voor volwassenen. Themagroep Open School. meer algemene ontwikkeling; kennis ophalen en vergroten; meer zelfvertrouwen krijgen; leren praten in een groep; de kinderen helpen bij het huis werk; voorbereiding op verdere oplei ding of werk. In aansluiting op het thema ko men de leervakken aan bod. Dat zijn: Nederlands, rekenen, sociale vaardigheden. De Avondschool In deze cursus behandelen we al lerlei onderwerpen die over het dagelijks leven gaan, bijvoor beeld: hoe besteed ik mijn vrije tijd; hoe maak ik vrienden, zodat ik niet eenzaam word; welke hob by's en clubs zijn er voor mij? Hoe beheer ik mijn geld; oefenen met boodschappen doen en het leren begrijpen van de kassabon nen; verdeling leren maken van verschillende uitgaven. Voor mensen van 18 jaar en ouder die speciaal onderwijs (LOM; MLK; ZMLK; BLO) gehad hebben en die hun lees- en schrijfvaardig- heden niet willen kwijtraken, of er iets willen bijleren. Themagroep voor ouderen 'Je bent nooit te oud om te leren' Voorbeelden van onderwerpen, thema's, zijn: pensionering, tijds besteding, gezondheidszorg voor ouderen, bezuinigingen in het welzijnswerk en de gevolgen voor uw portemonnee, voeding en dië ten, woonvoorzieningen voor ou deren, financiële voorzieningen, rechten. Naamman/vrouw Adres PostcodeWoonplaats Telefoon O Wil zich opgeven voor: O wil meer informatie over: O lees- en schrijfcursus O rekencursus O open school-cursus O Nederlands voor buitenlanders O voorbereiding vervolgonderwijs O cursus scholing en beroep Opsturen aan: Antwoordnummer 3, 4380 WB Vlissingen. (geen postzegel) óf Antwoordnummer 600, 4330 WB Middelburg, (geen postzegel) Basiseducatie is bedoeld voor volwassenen vanaf 18 jaar met hoogstens enkele jaren vervolgonderwijs. Een uitzondering daarop vormen mensen die in een ander land middelbaar onderwijs hebben gevolgd. Ook zij kunnen bij de basiseducatie terecht. Binnen de basiseducatie zijn er verschillende cursussen. Cursussen waarin je beter leert lezen, schrijven en rekenen, opstapcursussen voor als je naar de mavo wilt of Engels leren. Naast aandacht voor taal- en rekenvaardigheden is er ook aandacht voor algemene ontwikkeling, voor vaardigheden zoals bijvoorbeeld een formulier invullen, de krant lezen, telefoneren of een vraag stellen als je iets te weten wilt komen. Er zijn ook cursussen speciaal opgezet voor buitenlanders en voor ouderen. Belangrijk is dat iedereen de kans krijgt in eigen tempo te leren en te werken. De Stichting Basiseducatie en Vormings- en Ontwikkelingswerk voor Middelburg en omstreken verzorgt cursussen in Middelburg en omstreken, dus ook op het platteland. De cursussen starten eind augus tus. Bel dus snel voor deelname, of meldt u aan via deze krant. U kunt ook langs komen tijdens kan tooruren en een cursusboekje op halen. Het cursusgeld bedraagt 2,50 per week inclusief lesmateriaal (koffiegeld is 0,50 per week); kin deropvang is aanwezig. Er wordt lesgegeven in Middel burg en in de plattelandsgemeen ten bij voldoende aanmeldingen. In ieder geval start er weer een Openschoolgroep in Westkapelle. Alle groepen komen minimaal een dagdeel per week gedurende drie uur bij elkaar. Men kan zowel over dag als 's avonds deelnemen. Nederlands voor buitenlanders Er wordt in vier verschillende groepen gewerkt, afhankelijk van wat cursisten al van de Nederland se taal kennen. Het gaat per groep om negen lesuren per week, over dag óf 's avonds. Aan het eind van de cursus is er de mogelijkheid om een examen in het Nederlands af te leggen. Lezen, schrijven en rekenen voor Nederlanders Voor mensen die moeite hebben met lezen, schrijven en rekenen of dat willen verbeteren. Opstapcursussen U kent vast nog wel de Open- school, de Opstapcursus voor de M.A.V.O. en het Vrouwenleerjaar. Deze namen vervallen en hiervoor Lat. Schoolstraat 10-12 4331 BR Middelburg 01180-16278 in de plaats bieden we een geheel vernieuwd cursusaanbod. U kunt op twee niveaus aan deze cursussen deelnemen. De cursus omvat de volgende les sen: Nederlands; rekenen; stu dievaardigheden en sociale vaar digheden. Scholing en Beroep Het eerste deel van de cursus is vooral oriënterend op het gebied van scholing en beroepen, en het maken van een keuze. Het 'bijleren' is de inhoud van het tweede deel van de cursus, zoals: taal, rekenen, kennismaken met de computer, huiswerk maken, meningsvorming en werkhou ding. Het einddoel is het bezitten van de kennis om met een (beroepsop leiding te gaan beginnen. Alle deelnemers aan de basisedu catie kunnen daarnaast, zonder bijkomende kosten, deelnemen aan Engels of Informatiekunde. De Stichting Basiseducatie orga niseert daarnaast cursussen voor verstandelijk gehandicapten, the ma taalgroepen in het Huis van Bewaring, cursussen voor men sen die onder de W.S.W.-regeling vallen, een werkgelegenheids project voor minderheden en een speciale groep voor doven. Het cursusaanbod van de afdeling vormingswerk vindt u op pag. 7.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 35