Sponsor helpt theaterpubliek aan gevarieerd programma Nieuwste 'Woody Allen' in Schuttershoftheater Internationaal koor met swingende Gospelsongs Herman Brood geeft feestje Visuele uiting subtiele erotiek Kuiperspoort vol keramiek 24 T/M 30 AUGUSTUS IN MIDDEN ZEELAND NIEUW SEIZOEN AANBOD UIT IN ZEELAND Veel cabaret Blunderbuss met stevig pompwerk Walcherse bands in Heinkenszand Indonesiëmiddag in Stadsschouwburg TO Mulder speelt verzoeknummers Woensdag 23 augustus 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER Het Walcherse theaterpubliek kan in het nieuwe seizoen '89:90 voor het eerst profiteren van het door de Stichting Uit in Zeeland binnenge haalde fenomeen van de sponsoring. Mede dank zij de financiële in breng van Reisbureau van Fraassen-Holland International kan een gevarieerd programma worden aangeboden tegen redelijke entreeprij zen. De sponsor adopteerde in de Middelburgse stadsschouwburg ze ven voorstellingen: het nieuwjaarsconcert 'Wien bleibt Wien', de vier one man-shows van Paul van Vliet, het Folkloristisch danstheater en de Argentijns-Nederlandse dansproductie 'Mas Tango'. Morgen, donderdag 24 augustus, begint de huis-aan- huisverspreiding van het seizoen programma, dat vanaf zaterdag ook gratis verkrijgbaar is bij de vvv-kantoren. Maandag 28 au gustus neemt de abonnementen verkoop een aanvang. Er kan ook telefonisch een abonnement worden besteld op werkdagen van 9-17 uur. Daarvoor moet men bellen met 01180 - 11511. Paul van Vliet treedt op 7, 8, 9 en 10 november op in Middelburg. De organisatoren hebben met het naar Zeeland halen van Van Vliet van enthousiasme een gat in de lucht gesprongen. Dat komt mooi uit, want zo heet ook de nieuwe one-man-show, een levenslied van twee uur, waarin de jaren tachtig worden bezongen en bespot door middel van nieuwe liedjes, nieuwe verhalen en nieu we komische typetjes. Er zit een flinke portie cabaret en kleinkunst in het nieuwe pro gramma. Op 17 oktober is in Mid delburg de show gepland van 'Seth op naar '90, 2000', waarin Seth Gaaikema de hele politieke santekraam doorlicht en onge twijfeld ook actuele zaken van het verkiezingscircus zal belich ten. Joke Bruijs is op 17 novem ber in Middelburg te zien met haar theatersolo 'Helpers weg, eerste ronde'. Het eigenzinnige talent Paul Haenen is op 7 de cember in Middelburg present met zijn voorstelling 'frappant'. Verder brengt het cabaret Zak en As onder regie van de uit Vlissin- gen afkomstige Fred Florusse het 'ongepast vrolijke' programma 'De nationale kampioen'. Datum van uitvoering: 5 januari. Zes da gen later presenteert Marjol Flore haar theaterprogramma 'Marjol gaat vreemd'. Liesbeth List komt eind januari naar Middelburg en in maart brengt Paul de Leeuw, wederom geregisseerd door Fred Florisse, zijn derde theaterpro gramma 'Beste Maatjes' in de Middelburgse schouwburg. Drs. P. staat in april geprogrammeerd. Op dinsdag 2 januari verzorgen het Johann Strauss Orkest en The London Strauss Dancers in de Middelburgse schouwburg een feestelijk nieuwjaarsconcert. 'Wien bleibt Wien' is een nostal gisch theaterfeest in Weense sfe ren met muziek, zang en dans. Op het klassieke programma van Uit in Zeeland staat op 26 no vember de presentatie van een licht-klassiek familieprogramma, in de Middelburgse Concertzaal te verzorgen door het Brabants kamerorkest en Louis van Dijk. Liefhebbers van musical-, operette- en operaklanken krijgen een royaal aanbod voorgescho teld, variërend van de musical 'Geboren vrienden' tot presenta ties van de opera's La Traviata (Poolse Staatsopera), Die Zauber- flöte (Kamer Opera Nederland) en Eine Nacht in Venedig (Hoofd stad Operette). De Goese Ope rettevereniging komt in november naar Middelburg met 'De Graaf van Luxemburg'. Het Vlissingse amateurgezel schap 'De Zeeuwse Komedie' brengt ook in dit nieuwe seizoen weer een serie verrassende to neelvoorstellingen in het intieme zaaltje van het Vestzaktheater in Vlissingen. Onder regie van Wil Koelewijn brengt 'De Zeeuwse Komedie' de komische thriller 'De Ebbenhouten Olifant'. Verspreid over het seizoen vindt in de Burgerzaal van het Middel-' burgse stadhuis een vijftal con certen plaats in de serie 'Oude Muziek'. Een kleine greep uit de toneelvoorstellingen: 'Een nacht ijs' met Peter Faber en Olga Zui- derhoek, 'Zondagskinderen' een blijspel met als ster Johnny Kraaykamp, 'Hartzeer' met Moni que van de Ven, 'Separation' met Linda van Dijck en Kees Brusse. Bij de foto van Johan Vigenevo: Hartzeer. Linda van Dijck en Kees Brusse in 'Separation' (foto Jutka Rona). Herman Brood and his Wild Romance. Het jongerencentrum 'De Piek' in Vlissingen gooit met het begin van het nieuwe seizoen er me teen maar de beuk in: vrijdag 25 augustus is er een optreden van Herman Brood en His Wild Ro mance. Brood heeft er een ge woonte van gemaakt om in augustus in De Piek een feestje te komen bouwen. Zijn Rock and Roll party begint om 22 uur. Brood is weer helemaal terug. Geruime tijd kwam er geen plaat werk meer van hem uit en was Herman vooral druk bezig met al lerlei andere zaken als tekenen, schilderen en het schrijven van gedichten. Met het album 'Yada! Yada!' werd de stilte aan het pla- tenfront verbroken. De single 'Sleepin' Bird' bracht Brood weer terug op de hitlijsten. De bezet ting van Wild Romance is als volgt: Danny Lademacher, gitaar, zang: Rudy Englebert, basgitaar en zang; Roy Baker, drums en David Hollestelle, gitaar. De Blunderbuss Bluesband komt vrijdag 25 augustus in bar Ameri can in Middelburg voor stevig pompwerk zorgen. Een Blunder buss is een soort schrootbuks, die niet bepaald alleen zijn doel treft. Sinds juni 1987 'schiet' de Blunderbuss-bluesband met blues, die eenvoudig en direct moeten zijn, maar het liefst bena derd worden vanuit authentieke bluesprincipes. Shuffles, slow- bluesjes, maar vooral ook stevig pompwerk zitten verweven in de eigen nummers. De bluesband treedt op vanaf 21.30 uur. Vlak voordat het Filmfestival Zee land van start gaat presenteren de Middelburgse bioscopen nog vlug even drie nieuwe films. In het Schuttershoftheater is de nieuwste Woody-Allen-productie te zien, 'Another Woman', met in de hoofdrollen Gena Rowlands, Gene Hackman en Mia Farrow. Another Woman gaat over de vrouw Marion die in de ban raakt van een zwangere vrouw, die op haar verkeerde keuzes in het le ven terugkijkt en af en toe zin heeft om aan alles een einde te maken. Dat doet Marion terugkij ken op haar eigen leven. Ze komt tot de ontdekking dat ze bang is geweest voor echte hartstocht, voor het toegeven aan haar emoties. In het Schuttershoftheater draait verder 'De stoomwals en de vi ooi', debuutfilm van de meester- regisseur Andrej Tarkowsky. Aan de vertoning van deze film gaat een korte Russische film vooraf. Deze film 'Elia Isaakowitsj en Margarita Prokojewna is een poë tische impressie op het verhaal van Babel. Electro presenteert de nieuwe film Rooftops van de vooral door zijn regie van The West Side Sto- Gena Rowlands speelt de hoofdrol in 'Another Woman'. ry bekend geworden regisseur Robert Wise. Rooftops is een film met veel dans en muziek. In Elec tro gaat de film Dangerous Liai sons de tweede week in. De komende speelweek duurt in ver band met verandering van de lan delijke speelweek, die voortaan op vrijdag begint, tot en met don derdag 31 augustus. Walcherse popmusici maken hun opwachting op het derde popmu ziekfestival 'Scoutrock' in Hein kenszand. Dit festival begint zaterdag 26 augustus al vroeg in de avond: om 18.00 uur. 'Scout- rock 89' speelt zich af op het ter rein van de Heinkenzandse scou tinggroep aan 't Dijkje. De formatie Dream Scape komt als eerste in actie. Dat betekent tussen zes en zeven een uurtje roek-wave. Bandleden zijn Guido Wal, Peter en Kees Groenewe- gen, Henri Grimm en Rinkje Wal. Rinkje Wal maakt als back voca- liste ook deel uit van de Walcher se formatie Rock Balloon. Vanaf half acht speelt de Walcherse viermans-formatie Fatnose. Frits, Wilco, Ronald en David presente ren een stevige portie rhytm 'n blues. De avond wordt verder ge vuld met een optreden van de groepen snowcat (alweer een Walcherse inbreng) en Surrender uit Heinkenszand zelf. Vorig jaar werd 'Scoutrock' bezocht door zo'n 350 jongeren. Bij de foto: de Walcherse for matie Fatnose Het 'internationaal koor1 in actie. "Ik ben nieuwsgierig naar alle muziekstijlen en probeer ze me eigen te maken. Ik val van het een in het ander en pik overal wat op". Dat zegt de Amerikaan se zangeres Shelley Hirsh. Deze veelzijdige vocaliste verzorgt donderdag 24 augustus in het centrum Nieuwe Muziek, Klove niersdoelen in Middelburg een optreden. Het concert, dat wordt georganiseerd in samenwerking met de Zomeruniversiteit Zee land, begint om 20.30 uur. Shelley Hirsch is niet alleen zan geres maar ook performer. Ze maakt ritmische expressieve be wegingen en voert kleine to neelstukjes op tijdens het zingen. Haar optreden wordt omschre ven als een visuele uiting van subtiele erotiek, waarin vooral het lichaam en de stem worden gehanteerd als instrumenten. De begeleiding wordt verzorgd door de Amerikaanse componist David Weinstein op computer en synthesizer. Vlissingen stond de afgelopen weken bol van de muziek. De Pinkstergemeente haakte in op die activiteiten door wekelijks op vrijdag of zaterdag met een tien tal mensen op straat te zingen. Zaterdag 26 augustus worden die zomeractiviteiten afgesloten met het optreden van het 'inter nationaal koor' onder leiding van Rudolf G. Deug. Dat koor verzorgt vanaf drie uur 's middags op het De Ruyterplein tussen de nieuwe jachthaven en de Koopmanshaven een pro gramma met swingende en me lodieuze Gospelsongs. Het gaat hier om een optreden van een bij zonder koor. Dat bijzondere zit 'm in de samenstelling. Er zijn onge veer tien nationaliteiten in het koor samengebracht. Leden van het koor zijn afkomstig uit Indo nesië, Suriname. De Antillen, Sri Lanka, Sudan, Tunesië en diverse landen in Europa. De verschillen in cultuur en achtergrond staan een muzikale en sociale samen werking binnen het koor niet in de weg. Er is sprake van een hechte band. Tijdens het optre den dragen, zoals op de foto dui delijk valt te zien, verschillende koorleden de kenmerken van de eigen nationale klederdracht. De instelling 'Wereldkinderen' re gio Zeeland verzorgt zaterdag 26 augustus in de Stadsschouw burg in Middelburg een Indone siëmiddag. Op deze bijeenkomst, die om half twee begint komt zuster Francesco vertellen over haar werk op Midden Java. De familie De Jonge brengt verslag uit over een Korea-rondreis. Zanggroepen brengen een pro gramma van Indonesische en Vietnamese liedjes. Ook staat een optreden van een Suman- traanse dansgroep op het pro gramma. Op de bijeenkomst kan men verder informatie krijgen over de adoptiewerkgroep en de projecthulp-sponsorwerkgroep. De wereldkinderwinkel is aanwe zig met een nieuwe voorraad specifiek Indonesische artikelen. AXEL Streekmuseum Het land van Axel Rien Poortvliet schilderijen. Wo. t/m za. van 13.30 tot 17.00 uur, vr. avond van 19.00 tot 21.00 uur.(t/m 26 aug.). BORSELE Openbare bibliotheek Tentoonstel ling Gedrukt en Gebonden tijdens openingstijden bibliotheek.(t/m 30 aug.). GOES Museum voor Zuid en Noord- Beveland (Singelstraat 13) Aanleg over Midden-Zeeland. Oorlog over Zuid- en Noord Beveland, 1940-1944. Di. t/m vr. van 10.00 tot 16.00 uur, za. van 11.00 tot 16.00 uur. Lunchcafé Stadhuis Olieverven en pastels van J. Wondergem. Ope ningstijden lunchcafé. Oosterscheldeziekenhuis Recente Grafiek van Corneille, alle dagen. GROEDE Atelier Wilma van der Lee (Mo lenstraat 19), olieverfschilderijen. Iedere zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur, eventueel op afspraak tel: 01171 - 1770. MELISKERKE Gemeentehuis van Mariekerke (Dorpsstraat 3) J. Knoester-Buijs, 4.S. Mast-Dekker en M.L. van Wijk- Niemöller, eigen werk, tekeningen, aquarellen en reliëfwerk. Ma. t/m vr. van 09.00 tot 16.30 uur.(t/m 25 aug.). MIDDELBURG Roosevelt Studiecentrum (Abdij) Leven en werk van drie RoOsevelts: president Theodore Roosevelt (1858-1919), president Franklin Delano Roosevelt (1882-1945) en zijn echtgenote Eleanor Roosevelt (1884-1962). Wo. en do. van 10 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur. Het Holografie Museum (Gortstraat 36). Ma. t/m zo. van 10.30 tot 18 uur. Francois Rijckhals Museum (Dam 71). Adriaen van de Venne 400 jaar. Do. vr. en za. van 11 tot 17 uur. Zeeuwse Bibliotheek (Kousteense- dijk 7). Hal begane grond: Eva Bes- nyö. Luchtfoto's, portretten, inte rieurfoto's en afbeeldingen van Westkappelaars in hun gewone doen. Openingstijden Bibliotheek. Zeeuws Museum (Abdij 3). Welkom in de wereld van Willy Vandersteen, overzicht van werk van stripteke naar. Di. t/m vr. van 10 tot 17 uur, za. t/m ma. van 13.30 tot 17 uur.(t/m 27 aug.). Zeeuwsche Centrale Discotheek Langeviele 82). Joke Floresse en Johan Sinke, foto's. Di. t/m vr. van 10 tot 17.30 uur. wo. en do. van 19 tot 21 uur, za. van 10 tot 16 uur. De Vleeshal (MarktlJ. C.J. van der Heyden. Di. t/m za. van 11 tot 17 uur, zo. van 13 tot 17 uur. Galery Vincent (St. Janstraat 3). werken van J. W. van Trirum, Din- gemans, Rob de Haan, J. van Tri rum, olieverf-schilderijen, aquarel len. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur, op afspraak. Rabobank (Lange Geere 3) werken van Mariene Schot en Emmy Stok vis, Wandkleden, openingstijden van de bank. Ramschip Schorpioen (Loskade) Blik in het verleden. Dagelijks 10.00-17.00 uur. Antiquites B. Witte (Vlasmarkt 11) Silvia Kooman, schilderijen, teke- ningen, objekten. Centrum nieuwe muziek (Klove niersdoelen) Expo Xenakis maket- tes, partituren en video-presentatie. Ma. t/m za. 14 uur tot 17 uur. Zeeuws Museum (Abdij 3) Homma ge aan Joseph Beuys werken van Boezem, di. t/m vrijd. 10.00-17.00 uur. Zat. t/m maand. 13.30-17.00 uur, (vanaf 25 aug.). OOSTKAPELLE Zeeuws biologisch museum (Duin- vlietweg 6). Zie Zo Zijde, biologi sche en cultuur-historische aspec- ten van zijde. SINT-MAARTENSDIJK Gemeentehuis (Markt 1) Speculum Zelandiae, Ma. t/m Do. 9.00 - 12.00 uur 13.30 - 16.30 uur. Vr. 9.00 - 12.00 uur, (t/m 29 aug.). NEEL TJE JA NS Ir. J.W. Topshuis. Schouwen- Duiveland, foto's. Verkeer, vervoer en communicatie. Dagelijks van 10 tot 1 7 uur. VEERE De Schotse Huizen (Kaai 27). Ber- nadette Ash, schilderijen, (t/m 26 aug.). Op de Scheeps- en Visserij zolder: R. Struys, halfmodellen van schepen. Ma. van 13 tot 17 uur, di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Grote Kerk 150 jaar Westerschelde, Levensader in de Delta, Een ge meen Erfgoed - Essex en de Neder- landen door de Eeuwen. VLISSINGEN Iguana (Bellamypark 35). Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zo. ma. en do. van 14 tot 17.30 uur, di. wo. vr. en za. van 10.00 tot 12.30 en van 14.00 tot 1 7.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens. Op dubbeldeksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeristische promotie, met als the ma 'het geven van een beeld van Zeeland als vakantieland voor ie dereen. Strandhotel (Boul. Evertsen 4). Zeeuws Planetarium, Ster renkunde. De Watertoren(Vlissingen-Oost Souburg). Tape-licht-verf. Dagelijks van 12 tot 18 uur, 's maandags gesloten. Stadhuis (Binnenplein). Zomerten- toonstelling Animisme is onder ons, Kees van Leeuwen. Tijdens ope ningsuren. DONDERDAG 24 AUGUSTUS DONDERDAG 24 AUGUSTUS Shelly Hirsch en David Weinstein, Kloveniersdoelen, Achter de Houttuinen 30, Mid delburg, 20.30 uur. Carillonbespeling, Kees van Eersel, toren van het stadhuis, Veere, 15 uur. Openluchtconcert Promo '89, met The Tramps, The Swinging Soul Machine, V.O.F. de Kunst, Lois Lane, Rock Balloon. Aula hoofdgebouw, HEAO, Edison- weg 4, Vlissingen, 17 uur. Puppet Clown Circus, Oude Markt, Vlissingen, 16 uur. Sunset Boulevard (rock roll). Oude Markt, Vlissingen, 19 uur\ VRIJDAG 25 AUGUSTUS Herman Brood, Jongerencen trum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 22 uur. Taptoe, Stadhuisplein, Vlis singen, 21 uur. Orchestre Unique, Oude Markt, Vlissingen, 14 en 19 uur. Johnny The Starshooters, Hoek Walstr./Nieuwstr., Vlis singen, 15 uur. Jamsessie, Jongerencentrum De Piek, Hellebardierstraat 11-13, Vlissingen, 14 uur. Blunderbuss blues band. Bar American, Plein 40, Middel- burg, 21.30 uur. ZATERDAG 26 AUGUSTUS Carillonbespeling, Kees van Eersel, toren van stadhuis. Vee- re, 19 uur. Jacques d'Ancona, Bellamy park, Vlissingen, 10-17 uur. Marimba Drumshow, De Ruy terplein, Vlissingen, 14 uur. The Corner Cats, Oude Markt, Vlissingen,11-14 uur. ZONDAG 27 AUGUSTUS Manhuistuinconcert met Sou- burgs Koperkwintet en Koor A Kapella, Manhuistuin, Goes, 12 uur. Jamsessie, Café Dangeroe, Vlasmarkt, Middelburg, 16.30 uur. MAANDAG 28 AUGUSTUS Concert Stormbringer (rock) en Paralysis (speed metal). Walk-inn, Min. Lelystraat, Vlis singen, 21.30 uur DINSDAG 29 AUGUSTUS Orgelconcert, Klaas J. Mul der, Nieuwe Kerk, Middelburg, 20 uur. Jamsessie, Frapo's, Bellamy- park, Vlissingen, 22 uur. WOENSDAG 30 AUGUSTUS Poppentheater Parabel, Ster ke Wanja, Zeeuwse Biblio theek^ Middelburg, 15 uur. De serie zomeravondconcerten van de Stichting Orgelcentrum wordt dinsdag 29 augustus in de Nieuwe kerk in Middelburg af gesloten met een optreden van Klaas J. Mulder. Traditiegetrouw is het programma samengesteld uit verzoeknummers. Tijdens de druk bezochte zomer avondconcerten - met een ge middeld bezoek dat tot de hoog ste in het land kan worden gerekend - werden zoveel ver zoekjes ingediend dat de con certgever een keuze heeft moeten maken. Wat overbleef zijn werken van bekende en graag gehoorde componisten. Het concert van Klaas Mulder be gint om 20 uur. ïi Alhambra I Vlissingen, 'Lethal Weapon 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Three Fugitives' 19 uur, 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal Weapon 2' 20.00 uur. Electro Middelburg, 'Roof tops' 19 uur, 'Dangerous Liasi- ons' 21 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Another Woman' 20.30 uur. VRIJDAG 25 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Lethal Weapon 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Three Fugitives' 19 uur, 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal Weapon' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Roof tops' 19 uur, 'Dangerous Liasi- ons' 21 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'De Stoomwals en de vi ool' 20 uur, 'Another woman' 22 uur. ZATERDAG 26 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Lethal Weapon 2' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Three Fugitive' 19 uur, 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal Weapon 2' 19 en 21.30 uur, Electro Middelburg, 'Roof tops' 19 uur, 'Dangerous Liasi- ons' 21 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'De stoomwals en de vi ool' 20 uur, 'Another woman' 22 uur. ZONDAG 27 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Lethal Weapon 2' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Three Fugitives' 19 uur, 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal Weapon 2' 19 en 21.30 uur. Electro Middelburg, 'Roof tops' 19 uur, 'Dangerous Liasi- ons' 21 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Another woman' 20.30 uur. MAANDAG 28 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Lethal Weapon 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Three Fugitives' 19 uur 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal Weapon 2' 20 uur. Electro Middelburg, 'Roof tops' 19 uur, 'Dangerous Liasi- ons' 21 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Another Woman' 20.30 uur. DINSDAG 29 AUGUSTUS Alhambra I Vlissingen, 'Lethal Weapon 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Three Fugitives' 19 uur, 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater Goes, 'Lethal Weapon' 20 uur. Electro Middelburg, 'RooT tops' 19 uur, 'Dangerous Liasi- ons' 21 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'Another Woman' 20.30 uur. WOENSDAG 30 AUGUSTUS ZA TERDAG 26 AUGUSTUS Alhambra II Vlissingen, 'Taran en de toverketel' 14 uur. Grand theater Goes, 'Taran en de toverketel' 14 uur. ZONDAG 27 AUGUSTUS Alhambra II Vlissingen, Taran en de toverketel' 14 uur. Grand theater Goes, 'Taran en de toverketel' 14 uur. WOENSDAG 30 AUGUSTUS Alhambra II Vlissingen, 'Taran en de toverketel' 14 uur. Grand theater Goes, 'Taran en de toverketel' 14 uur. Alhambra I Vlissingen, 'Lethal Weapon 2' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Three Fugitives' 19 uur, 'Licence to kill' 21.30 uur. Gzand theater goes, 'Doctor Zhivago' 20 uur. Electro Middelburg, 'Roof tops' 19 uur, 'Dangerous Liasi- ons' 21 uur. Schuttershoftheater Middel burg, 'De stoomwals en de vi- ool' 20.30 uur. DONDERDAG 31 AUGUSTUS /yhambra I Vlissingen, 'Lethal Weapon 2' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Three Fugitives' 19 uur, 'Licence to kill' 21.30 uur. Grand theater goes, 'Lethal Weapon 2' 20 uur. Electro Middelburg, 'Roof tops' 19 uur, 'Dangerous Liasi- ons' 21 uur. Schuttershoftheater Middel- .burg, 'De Stoomwals en de vi ool' 20.30 uur. De expositieruimte van de Stich ting Beeldende Kunst Zeeland is van 1 september tot en met 19 oktober gereserveerd voor het tentoonstellen van werken van IJZENDIJKE Stichting Aurin (Minnepoortstraat 6). Peter Clijsen, glas in lood. Dage- lijks geopend van 10 tot 20 uur. Leen Quist, maker van functione le keramiek in porselein. In 'Ne derlandse keramiek' roemt Mieke Spruit-Ledeboer het werk van Quist vanwege zijn fijne gevoel voor het decoratieve element. Het in de Kuiperspoort in Middel burg gevestigde centrum voor beeldende kunst is van dinsdag tot en met zaterdag geopend van 13 tot 17 uur.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 23