informatiepagina van de gemeente vlissingen Verkeer Afsluiting boulevards AOW Stemmen bij volmacht MBUREAU ft 7 Verkeersstructuur binnenstad diverse voorstellen in gemeenteraad Vernieuwing Zeemanserve Internationale Ronde door Midden-Zeeland Gemeente en burger redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 0Tf84-87000, toestel 333, 335 en 337 Belangstelling? Lezen? Agenda Vraag Parkeerplaatsen Discussie Commissie Communicatie beleid Ter inzage Brieven aan de gemeenteraad Parkeren tijdelijk niet mogelijk zaterdag ook in Vlissingen Route wielrenners Route publiciteitskaravaan jExtra vergadering emancipatie commissie Aanvulling Informatie? voor Europese verkiezingen - f EN TOCH ZIJN ER NOU NOG HET NIET DOEN £1 Elders Commissie Sportbelangen Even bijpraten met wethouder De Keijzer Door een ander Vragen? Ouderenbeleid Positieve actie Scholenbouw Woensdag 24 mei 1989 DE VLISSINGER IN DEN BLAUW GERUITEN r De agenda is kort. Maar of de vergadering dat zal zijn....? Voorspellen is en blijft moeilijk 1 als het gaat om de lengte van raadsvergaderingen. Zeker is wel, dat er enkele onderwer- pen op de agenda staan die gaan over "het verkeer". De i:; praktijk heeft de afgelopen maanden geleerd, dat daar een levendige belangstelling voor bestaat. En niet alleen bij de raadsleden! "De beleidsvoornemens ver- -• keersstructuur en parkeren bin- nenstad" is een zo'n onderwerp. Het "Verkeersvrij maken gedeel- te Boulevards" een ander. En wat dacht u van het voorstel over het "Krediet studie herinrichting - Gerbrandystraat"? Of het onder- werp "Wijziging lokatie weekmarkt"? - Bovendien kan "de rest" van de agenda - andere voorstellen en ingekomen stukken - ook een bron vormen voor boeiende gespreksstof. 2 Tijdens de raadsvergadering morgen worden over genoemde onderwerpen besluiten geno- men, die heel wat gevolgen kun- 2 nen hebben. En ook al heeft het -- publiek hier geen spreekrecht, 7 ook al is er al heel wat over ge- 2 zegd, het kan boeiend zijn om te volgen hoe de besluitvorming er over tot stand komt. Hebt u be- - langstelling? Welkom! De vergadering in het stadhuis be gint om 19.30 uur. Voor wie wat vroeger komt staat koffie gereed. Op de publieke tribune ligt bo vendien voor een ieder de popu laire raadsagenda. Alle raadsvoorstellen staan daarin, kort, omschreven. U kunt zich bijna even goed op de raadsvergadering voorberei den als de raadsleden. Zo liggen in iedere informatiehoek de agenda en alle raadsvoorstellen gereed. Dus ook bij het Stafbu reau voorlichting en inspraak. De medewerkers daarvan kun nen u ook helpen aan de "ach terliggende stukken". Dat zijn de tekeningen en dergelijke die bij voorstellen horen. En, niet te vergeten, de brieven, notulen en andere papieren die de afgelo pen maand aan de raad zijn gestuurd (de zogenoemde "over te leggen stukken"). De agenda voor de vergadering vermeldt de volgende onder werpen: Opening Goedkeuring notulen van de raadsvergadering van 30 maart 1989. Mededelingen Over te leggen stukken Te behandelen voorstellen 0-1 Intrekken oude gemeen schappelijke regeling Admi nistratief Dienstencentrum Zeeland en aanwijzen vertegen woordigers in algemeen bestuur. 0-2 Wijziging gemeenschappe lijke regeling Woonwagenschap Midden- en Noord-Zeeland. Burgemeester en wethouders willen in juli en augustus op al le boulevards éénrichtingsver keer instellen. Zowel brommers als motoren mogen er die maanden helemaal niet komen. Bovendien willen b. en w. alle zondagen in juli en au gustus de boulevards tussen het Wooldhuis en de Coosje Buskenstraat, afsluiten voor alle verkeer. Dit, van 11.00 tot 18.00 uur. Alleen voetgangers mogen er dan nog komen. Het gaat hier om een proef. B. en w. wijzen daar nadrukkelijk op in hun voorstel aan de ge meenteraad. Of de proef door gaat hangt af van de beslissing die de raad er morgenavond over neemt. De boulevards zijn vrij uniek. Ze bepalen voor een belangrijk deel mede het gezicht van de stad. Logisch dus dat ze grote aantal len bezoekers trekken, zowel voetgangers als gemotoriseerd verkeer. Dat dient uiteraard in goede banen te worden geleid. De vraag is daarom al vaak gesteld: kan dat niet op een an dere manier, bijvoorbeeld door ze - geheel of gedeeltelijk - ver keersvrij te maken? Waarbij ook de belangen van omwonenden niet mogen worden vergeten. De vraag, is ook in de commis sie verkeer uitvoerig aan de orde geweest. Bovendien speelt de toeristisch-recreatieve ontwikke ling van Vlissingen mee. B. en w. vinden daarom de tijd rijp om een proef te nemen. Een, die kan helpen bij het vinden van een antwoord op bovenstaande vraag. De algehele afsluiting van de Boulevards Evertsen en Ban- kert, heeft tot gevolg dat op de zondagen in juli en augustus een groot aantal parkeerplaat sen komt te vervallen. B. en w. zien dat niet als onoverkomelijk. Binnen een loopafstand van 300 tot 500 meter zijn voldoende an dere parkeermogelijkheden. Wel zullen tijdelijk drie vervangende algemene invalide parkeerplaatsen aangelegd moeten worden op het parkeer terrein bij het Strandhotel. In hun voorstel aan de raad wij zen b. en w. erop dat de discus sie over de toekomstige functie van de boulevards na de proef nog volledig "open" zal zijn. De ontwikkelingen wat betreft de verdere bebouwing van de bou levards zullen daarin ook een belangrijke rol spelen. Bovendien zal er voldaan moe ten kunnen worden aan enkele andere voorwaarden, zoals de functies die aan dit openbare gebied gesteld mogen worden. (foto Ruben Oreel) 2-1 Beleidsvoornemens ver- keersstr,uctuur en parkeren bin nenstad. 2-2 Verkeersvrij maken gedeelte boulevards. 2-3 Krediet studie herinrichting Gerbrandystraat. 2-4 Krediet aanschaf verkeers- telapparatuur. 2-5 Krediet voor informatiepun ten langs invalswegen. 3-1 Wijziging lokatie weekmarkt. 4-1 Onderzoek Vlissingen Stu dentenstad. 4-2 Vaststelling sollicitatiecode openbaar onderwijs. 4-3 Plan nieuwe openbare ba sisscholen in de periode 1 au gustus 1990 tot 1 augustus 1993. 4-4 Verzoek medewerking bij vervanging van meubilair voor de "Marnixschool". 4-5 Verzoek om medewerking bij vervanging van de dakbedek king van de dependance "Sint Jozefschool". 4-6 Wijziging Verordening Leer lingenvervoer gemeente Vlis singen. 5-1 Wijziging gemeenschappelij ke regeling De Zeeuwse Muziek school. 5-2 Schenking en plaatsing van informatieborden op de Bou levards. 8-1 Voorbereidingsbesluit Reho- bothstraat. 8-2 Voorbereidingsbesluit Oost- Souburg, gedeelte Zeewijksin- gel/Padweg. 8-3 Verkoop Koudekerkseweg 26. Rondvraag Sluiting Maandag as. vergadert de Commissie Communicatiebe leid. De bijeenkomst wordt ge houden in het stadhuis. De aanvang is om 19.30 uur. De agenda vermeldt onder meer de volgende onderwerpen: - de informatie- en inspraak procedures in de periode 1 januari 1989 tot 20 mei 1989; - een verslag van de werk zaamheden van de commis sie over 1988; - herstructurering commissie. Bij dit onderwerp komt on der meer aan de orde het concept voor een ontwerp- raadsvoorstel. Dat is geba seerd op eerdere discussies over dit onderwerp. Het om vat bovendien een ontwerp voor een nieuw reglement van de commissie. Zowel de agenda als de ge noemde stukken liggen ter inza ge in de gemeentelijke informatiehoeken. De adressen en openingstijden daarvan staan in een bericht elders op deze pagina. De secretaris van de commissie, het hoofd van het bureau voor lichting, geeft u uiteraard ook graag nadere informatie. Zijn te lefoonnummer in het stadhuis is 87333. I Er komen in de loop van de maand heel wat brieven ande re stukken voor de gemeente raad binnen. Soms zijn die echter zo laat, dat ze niet meer op de agenda voor de volgen de raadsvergadering geplaatst kunnen worden. Die agenda (met de lijst van ingekomen stukken) wordt ruim een week voor deze bijeenkomst samen gesteld. Het is ook dit "pakket" dat, voor afgaande aan de raadsvergade ring, door de verschillende fracties wordt besproken. Wie een redelijke kans wil maken dat zijn of haar aan de raad geschre ven brief behandeld wordt, doet ergoed aan dat schrijven tijdig te posten. Voor de raadsverga dering in juni is dat een van de komende twee weken. In dit geval speelt mee, dat de raad in juli niet vergadert. Dat kan, als de brief te laat is, vertra ging opleveren in de behande ling ervan. Burgemeester en wethouders houden vast aan het doortrek ken van de Koudekerkseweg, langs de Spuikom, naar de binnenstad. Dit, in combinatie met een invalsroute - tweerich tingsverkeer - via de Paul Kru- gerstraat en Badhuisstraat. Daarbij zullen de Spuistraat en de Badhuisstraat, via de Coos je Buskenstraat, met elkaar worden verbonden (éénrich tingsverkeer, van west naar oost). De nieuwe parkeergarage in het kernwinkelgebied (Walstraat/Aagje Dekenstraat) wordt bereikbaar via de Bad huisstraat en Aagje De kenstraat. Dat gebouw vormt overigens een van de belang rijkste onderdelen van de plan nen om de parkeer-mogelijk- heden op peil te brengen en te houden. Dit vormt, in hopfdlijnen, het voorstel van b. en w. aan de ge meenteraad. Morgenavond neemt de raad er een besluit over. Een, dat grote gevolgen kan hebben. Vele Vlissingers Vorige week is een begin ge maakt met het opnieuw aan leggen van het parkeerterrein bij de Zeemanserve. Het werk duurt tot 1 juli aanstaande. Pas na deze datum is het terrein, in vernieuwde vorm, weer be schikbaar als parkeerterrein. Gedurende de werkzaamhe den is echter wel het parkeer terrein achter de flats aan de Schutterijstraat beschikbaar en bereikbaar. Het parkeerterrein bij de Zee manserve krijgt een nieuwe in deling met meer parkeerplaat sen. Ook komen er bomen bij en wordt nieuwe verlichting ge plaatst. De bestrating rond de De Internationale Ronde van Midden-Zeeland doet zaterdag ook Vlissingen aan. Deze wie lerwedstrijd voor beroepsren ners en amateurs wordt voorafgegaan door een publi- citeitskaravaan. Burgemeester en wethouders hebben het organiserend comité toestemming gegeven om door Vlissingen de volgende route te volgen: Nieuwe Vlissingseweg - Presi dent Rooseveltlaan - Industrie weg - Paul Krugerstraat - Badhuisstraat - Betje Wolffplein - Coosje Buskenstraat - Boulevard Bankert - Boulevard Evertsen - President Rooseveltlaan - Bur gemeester Van Woelderenlaan - Bachlaan - Zwaanweg. De publiciteitskaravaan volgt een kortere route. Die voert door de volgende straten: - Nieuwe Vlissingseweg - Presi dent Rooseveltlaan - Industrie weg - Paul Krugerstraat - Badhuisstraat - Burgemeester Van Woelderenlaan - Bachlaan - Zwaanweg. Er is zaterdag in Vlissingen vol op gelegenheid om de wielren ners in aktie te zien. Ze komen onder meer over de Boulevards Evertsen en Bankert. (foto Ru ben Oreel) zullen ermee te maken krijgen. Het gaat er immers om de be reikbaarheid van de binnenstad zo goed mogelijk te maken. Of dat nu is voor de voetganger of voor de automobilist. Daarbij moet rekening worden gehou den met de bestaande situatie. En: worden ingespeeld op toe komstige ontwikkelingen. Het voorstel heeft daarom on derwerp gevormd van inspraak. Velen hebben van die gelegen heid gebruik gemaakt om hun mening over de parkeer- en ver keersplannen te geven. Hun reacties zijn gebundeld in een inspraakschrift. B. en w. hebben er hun commentaar en conclu sies aan toegevoegd. In enkele gevallen hebben zij de inhoud van de reacties overgenomen of zeggen ze toe er, bij het verdere "uitwerken" van de plannen, re kening mee te zullen houden. Voor het merendeel houden zij echter vast aan hun oorspronke lijke plannen. Deze zijn overi gens mede gebaseerd op de Nota Binnenstad 1986 en stu dies van de Grontmij. Er is heel wat informatie te ha len over zaken, waar gemeente en burger met elkaar te maken hebben. "Verpakt" in folders (om mee te nemen) of in ord ners (om ter plaatse te lezen). De informatiehoeken, u komt er vast wel eens in de buurt. Ze zijn te vinden in: - de openbare bibliotheek Souburg (Kanaalstraat 58), geopend op maandag van 13.30- tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 17.30 uur, woensdag van 13.30- tot 17.30 uur, donderdag van 18.00- tot 20.00 uur, vrijdag van 13.30- tot 17.30 uur en zaterdag van 09.00- tot 12.30 uur. Volgende week dinsdag (30 mei) houdt de emancipatie commissie een extra vergade ring. Plaats: het stadhuis. Be gintijd: 20.00 uur. Tijdens deze vergadering staat één onderwerp centraal. Dat is de evaluatie van de Emancipatie-nota. Die werd en kele jaren geleden vastgesteld door de gemeenteraad. Daar mee werd toen onder meer de basis voor de instelling van de emancipatie-commissie gelegd. De afgelopen tijd heeft de com missie de nota hoofdstuk-voor- hoofdstuk geëvalueerd. Tijdens de vergadering dinsdag wordt de evaluatie afgesloten en komt de nota als geheel aan de orde. De vergadering is uiteraard openbaar. Nadere informatie kunt u krijgen bij de ambtelijk se cretaris van de commissie. Zij werkt bij het bureau welzijn in het stadhuis. Haar (rechtstreek se) telefoonnummer is 87268. de openbare bibliotheek Vlissingen (Lange Zelke 91), geopend op maandag van 13.30- tot 20.00 uur, overige werkdagen van 10.00- tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00- tot 12.30 uur (donder dag de gehele dag geslo ten). Het wijkcentrum "Open Hof" (Alexander Go- gelweg 59, Paauwenburg), geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.00- tot 12.00 uur en van 19.00- tot 23.00 uur. het buurthuis "Aldegonde" (Westerzicht 386), onregel matige openingstijden. Bij een eventueel bezoek is het raadzaam tevoren te bellen (tel. 66318). "Ouderen en de algemene bijstandswet". Onder deze noemer zullen de komende weken op de gemeentelijke in formatiepagina enkele artike len verschijnen. Daarin zullen onderwerpen worden aan gestipt, die gaan over situaties waarin bijstand kan worden verstrekt aan ouderen. In dit artikel, het eerste, wordt in gegaan op de mogelijkheden voor aanvulling op het AOW- inkomen. Het komt namelijk voor dat men een AOW-uitkering krijgt die minder bedraagt dan het bijstandsniveau. Dat kan bij voorbeeld veroorzaakt zijn door een verblijf in het buitenland, waarbij men niet vrijwillig verze kerd was krachtens de AOW. Voor elk jaar dat men in het bui tenland verbleef, wordt namelijk 2% gekort op de AOW-uitkering. Als men dus - om wat te noemen - vier jaar in het buitenland was, krijgt men een AOW-uitkering van van 92 procent. Nu is de AOW-uitkering even hoog als de uitkering volgens de Algemene Bijstandswet. Dit betekent dat - in genoemd voorbeeld - het inko men 8% lager is dan het bijstandsminimum! Zijn er geen andere inkomsten - zoals pensioenen - dan kan het AOW-inkomen door de Gemeen telijke Sociale Dienst worden aangevuld. Er geldt wel een be perking. Die heeft te maken heeft met het eigen vermogen. Als dat hoger is dan f 15.800 (voor een echtpaar) of f 7900 (voor een alleenstaande) dan is aanvulling niet mogelijk. Bij de sociale dienst kunt u fol ders krijgen, waaruit u kunt op maken of uw inkomen minder bedraagt dan het bijstandsmini mum. U kunt er ook over bellen. Daarvoor is op werkdagen gele genheid tussen 9.00- en 10.00 uur. Als uw postcode 4383, 4388 of 4389 is, dient u 87510 te kiezen. Voor postcode 4384, 4385, 4386 en 4387 is dit het nummer 87520. Voor de postcodes 4381 en 4382 zijn de nummers 87530 be schikbaar. JÊ \r: 1 'T Zeemanserve zelf wordt vervan gen door gras met daaromheen een soort tuinmuur van 80 centi meter hoog in de vorm van een halve cirkel. Aan elk uiteinde van deze muur komt een zitbank. Met de uitvoering van het plan is in totaal f 553.000,- gemoeid. Dit alles is nodig om het plein niet alleen aantrekkelijker te ma ken, maar ook om het voor meer dan alleen parkeren te kunnen gebruiken. De mogelijkheid bestaat namelijk dat te zijner tijd ook de wekelijkse markt op het parkeerterrein zal worden ge houden. De gemeente wil name lijk de Lange Zelke, waar nu nog markt wordt gehouden, over kappen. Het nieuwe Zeemanserve- terrein zal ook geschikt zijn om er ringrijden te houden. HM Jflfl Op donderdag 15 juni worden de verkiezingen voor het Euro pese parlement gehouden. Misschien bent u die dag niet in Vlissingen. Dat hoeft echter niet te betekenen dat uw stem verloren gaat. Er zijn namelijk twee manieren om toch uw stem uit te (laten) brengen. Zo kunt u bij het bureau burger zaken in het stadhuis een volmacht-legitimatiekaart aan vragen. Daarmee kunt u uw stem uitbrengen in een door u opgegeven gemeente elders in Nederland. Voorwaarde is wel, dat u op 3 mei jl. ingeschreven stond in het Vlissingse kiezers- register. Bovendien moet de volmacht-legitimatiekaart voor of op 1 juni (volgende week don derdag) in het stadhuis zijn aan gevraagd! Een dezer dagen valt uw oproe- pingskaart in de bus. Die kunt u laten omzetten in een kiezers- legitimatiekaart. Ook dat kunt u r Het is "kort dag". Toch, mis schien kunt u nog op tijd zijn bij de vergadering van de com missie Sportbelangen. Die wordt vanavond (woensdag) gehouden in het stadhuis. De aanvang is om 19.30 uur. De agenda en bijbehorende stukken liggen ter inzage in de informatiehoeken. laten doen bij de afdeling bur gerzaken. Daarvoor hebt u nog de tijd tot en met 9 juni a.s. Het voordeel van zo'n kiezers- legitimatiekaart is, dat u kunt gaan stemmen in ieder stembu reau in Nederland! Een derde mogelijkheid is een ander te machtigen voor u een stem uit te brengen. Na ont-, vangst van de oproepingskaart dient u die verder in te vullen en te ondertekenen. Daarna kunt u de kaart aan de degene geven, die u gemachtigd hebt. Die moet wel aan de voorwaarden vol doen dat hij of zij: - op 3 mei was ingeschreven in het Vlissingse verkie- zingsregister; - staat ingeschreven in het zelfde stemdistrict; - door hooguit twee personen gemachtigd is. Een ander machtigen is mogelijk tot op de dag van de verkiezin gen zelf. Nadere informatie kunt u krijgen bij het bureau burgerzaken in het stadhuis. Dat is op werkda gen geopend van 8.30- tot 12.30 uur en van 13.30- tot 15.00 uur. (foto Johan Murre) Eind april is de gemeenteraad akkoord gegaan met de nota "Ouderen op weg naar 1992". In een aantal beleidsaanbevelingen is aangegeven hoe we aan het ouderenbeleid de komende jaren vorm kunnen geven. Heel cen traal in de nota staat het zoge noemde flankerend beleid: dat is dat gedeelte van het ouderenbe leid waarop de gemeente rechtstreekse invloed heeft. We gaan daar voortvarend mee aan de slag, want al in de vergade ring van de adviescommissie voor het ouderenbeleid die van daag plaatsvindt behandelen we de verdeling van het daan/oor uit getrokken bedrag van ruim een ton. U kunt daarbij denken aan de bezorgkosten van tafeltje-dek- je (waar f 38.000,- heen gaat); een bijdrage van bijna f 3.000,- aan het Centraal Meldpunt Vrij- willigershulp, reservering van f 5.000,- voor een subsidierege ling alarmering en f 12.000,- voor woontussenvoorzieningen, en een bedrag van f 5.000,- voor de Stichting Gilde Walcheren. In dezelfde vergadering wordt gesproken over een reglement voor de Werkgroep Ouderenhuis vesting Vlissingen. Bedoeling is dat deze werkgroep bekijkt wat er ontbreekt aan de voorzienin gen op het gebied van wonen voor ouderen en wat we daar de komende jaren aan kunnen doen. Ouderen zullen op deze manier optimaal betrokken wor den bij iets wat een uiterst be langrijke rol speelt in het zo lang mogelijk zelfstandig functione ren: het wonen! Zoals u wellicht bekend is voert de gemeente een beleid op het gebied van vrouwenemancipatie. Aangezien het gemeentebestuur zelf ook een grote werkgever is proberen we vanzelfsprekend dat beleid ook binnen de eigen werk organisatie gestalte te geven. Er zijn in hogere functies bij de ge meente bijna geen vrouwen werkzaam en het blijkt dat zij vrij wel altijd werken in functies die traditioneel door vrouwen wor den vervuld. Om dat alles te doorbreken is een meer planma tige aanpak nodig. Zo kun je er aan werken om vrouwen door scholing en vorming meer kan sen tot ontplooiing te bieden en ze te stimuleren ook te sollicite ren op 'mannenbanen'. Dank zij een subsidiëringsproject van het ministerie van WVC is het ons mogelijk gemaakt voor vier jaar iemand aan te trekken voor "po sitieve actie voor vrouwen". Ik be nadruk hier maar alvast dat wij dit begrip niet willen beperken tot het vlak van de vrouwenemanci patie, maar ook willen toepassen voor andere specifieke groepen die in achterstandssituaties ver keren, met name minderheden. In de eerste helft van juni vindt de oplevering plaats van de nieuw bouw van de Scholengemeen schap voor lager beroepsonderwijs "Swanen- burgh". De inrichting van het ge bouw kan dan in juni en juli plaatsvinden, zodat het gebouw in augustus voor de leerlingen gereed is. Een langgekoesterde droom wordt daarmee eindelijk werkelijkheid! In beginsel hebben wij staatssecretaris Ginjaar- Maas bereid gevonden op 6 okto ber de officiële opening te ver richten. Nu echter het kabinet gevallen is is het afwachten of dat inderdaad nog door haar zal gebeuren! De overname van de rijksscho lengemeenschap Schelde- mond" wordt niet door deze gebeurtenis beïnvloed. De ge meenteraad heeft zich voor over name verklaard, maar dan pas nadat nieuwbouw heeft plaats gehad. In september zijn de schetsplannen gereed. Bedoe ling is dat in 1990 in Weyevliet (vlak bij "Swanenburgh") met de bouw wordt begonnen. De schetsontwerpen voor een nieuwe basisschool voor het "middengebied" van Vlissingen verkeren in een eindstadium. Ik ga er van uit dat volgend jaar au gustus aan de Hogeweg die school kan worden geopend!

de Vlissinger | 1989 | | pagina 5