informatiepagina van de gemeente vlissingen Q If Nieuwe weg tussen Souburg en Middelburg Aanslagen onroerend goedbelasting op komst Bouwplan villa's aan Verdilaan Geen honden meer op de stranden! J mn mm a n I Informatiehoeken BATTERIJEN: A kt ie com postvaten voor de derde keer een succes! Ander bouwplan Rehobothstraat EZ VLISSINGEN MI EWUST "Pittige" agenda vergadering commissie ouderenbeleid MAG HET IETSJE MIND 7R ZIJN? Glas. hup in de glasbak 0] E Commissie Sportbelangen Oude Vlissingseweg Kwijtschelding Hulp Richtlijnen Inspraak Na de inspraak NIET WEGGOOIEN MAAR INLEVEREN! Ter inzage Natuurlijk 450 |wat ligt ter inzage? Ter inzage Collecte AVO-Nederland Rode Kruis JUL u, Even bijpraten met wethouder Meijers Papegaaienburg (Voor)jaarsmarkten I DE VLISSINGER Woensdag 17 mei 1989 IN DEN BLAUW GERUITEN KIEL redactie: stafbureau voorlichting en inspraak, stadhuis vlissingen, telefoon 01184-87000, toestel 333, 335 en 337 -->> *s' Over enkele dagen wordt de nieuwe weg tussen Oost- Souburg en Middelburg in ge bruik genomen. Deze weg loopt langs de Abeelse Sprink. In Oost-Souburg sluit 'ie aan op de Lekstraat, in Middelburg op de Torenweg. De aanleg van de weg was noodzakelijk om de Oude Vlissingseweg, die nu Middelburg met Oost- Souburg verbindt, van gemo toriseerd verkeer te ontlasten. Met de aanleg van de weg werd, in opdracht van het Wegschap Walcheren, eind maart begon nen. Tot eind vorige week verlie pen de werkzaamheden voor spoedig. De verwachting is dan ook dat de weg omstreeks de 20ste mei in gebruik kan worden gesteld. Maar: niet voor (brom)fietsers. Die mogen er niet komen. De nieuwe weg is alleen bestemd voor gemotoriseerd verkeer. Ook de bus gaat van de nieuwe route gebruik maken. Overigens zal de weg in het na jaar nog worden voorzien van een nieuw wegdek. Fietsers en bromfietsers krijgen wel "ruim baan" op de Oude Vlissingseweg. Die wordt name lijk afgesloten voor gemotori seerd verkeer. Daarmee komt een einde aan de gevaarlijke si tuatie op deze, tot op heden druk bereden weg. Vooral de toch al zo kwetsbare (brom)fietsers kwa men er nogal eens in het nauw, met alle risico's van dien. Vanaf dit weekeinde zullen zij echter veilig gebruik kunnen maken van de Oude Vlissingseweg. Het traject van de nieuwe weg, zoals Ruben Oreel dat een paar da gen geleden vanuit de lucht vereeuwigde. Binnenkort kunt u de aanslag voor de onroerend goedbe lasting over 1989 in de bus ver wachten. Het biljet zal - in de bekende blauwe envelop - worden verzonden door de rijksbelastingdienst tussen 22 en 26 mei. De aanslagbiljetten hebben als dagtekeningen 31 mei. De eer ste vervaldatum is 30 juni. Dat betekent dat u voor deze datum in elk geval de helft van de aan slag betaald moet hebben. De tweede helft moet uiterlijk 31 au gustus betaald zijn. Overigens staat dit, en meer, al lemaal in de uitgebreide toelich ting achterop het biljet. Mocht u toch nog vragen hebben, dan kunt u daarmee terecht bij de af deling financiën in het stadhuis (begane grond, kamer 031; tele foon 87253 en 87353). Denkt u dat u in aanmerking komt voor kwijtschelding van on roerend goedbelasting, dan moet u daarvoor niet bij de ge meente zijn. Kwijtschelding kunt u vragen aan de: Ontvanger der Rijksbelastingen, Postbus 5010, 4330 KA Middelburg. Om kwijtschelding van de onroe rend goedbelasting te vragen, kunt u gebruik maken van een standaardformulier. Dit papier is verkrijgbaar bij de ontvanger der belastingen en bij het Bureau Sociaal Raadslieden. Dat bu reau is gevestigd aan de Brou- wenaarstraat 4 in Vlissingen (naast scholengemeenschap "Scheldemond"). Het is open op maandag, dins dag, donderdag en vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur en op dins dag en donderdag van 13.30 tot 15.30 uur. Het Bureau Sociaal Raadslieden kan u ook nader informeren over de mogelijkheden om voor kwijt schelding in aanmerking te ko men. Dit bureau beschikt namelijk over informatie op schrift, met daarin de richtlijnen die de directie der rijksbelastin gen hanteert bij kwijtschelding. Bovendien heeft het bureau een "rekenhulp", aan de hand waar van u kunt zien of het de moeite waard is kwijtschelding aan te vragen. Volgens het Bureau Sociaal Raadslieden komen in principe voor kwijtschelding in aan merking: - gehuwden of samenwonen den die minder dan circa f 1320,— per maand over houden; - eenoudergezinnen, die min der dan circa f 1165,— per maand overhouden; - alleenstaanden met een ei gen huishouden, die minder dan circa f 860,— per maand overhouden; - alleenstaande woningdelers, die minder dan circa f 760,- -per maand overhouden. Illustratie van het aanzicht van twee van de villa's vanuit de Verdilaan. De gemeente wil toestemming verlenen voor de bouw van 12 geschakelde villa's aan de Ver dilaan. Hiervoor moet het bestemmingsplan worden ge wijzigd. Er is echter eerst in spraak voor de omwonenden tot 29 mei aanstaande. Het bouwplan is ingediend door de firma De Doort BV te Vlissin gen. Het gaat om 12 stuks ge schakelde villa's in twee typen, 6 van het type A en 6 van het type B. Type A heeft een inhoud van ongeveer 515 m3 en heeft een geschatte verkoopprijs vanaf f 315.000,- (vrij op naam). Voor type B zijn deze cijfers 595 m3 en f 340.000,-Ze zouden moe ten worden gebouwd op het stuk grond begrensd door Verdilaan, Schumannlaan, Chopinlaan en de watergang. Het geldende bestemmingsplan staat echter op het terrein geen woningbouw toe. Toch willen burgemeester en wethouders de bouw van de woningen mogelijk maken. Dat kan door aan de ge meenteraad voor te stellen een zogenoemd voorbereidings- besluit te nemen. Dat is een ver klaring van de gemeenteraad dat een wijziging van het bestemmingsplan in voorberei ding is die de bouw van de wo ningen mogelijk maakt. Voordat b. en w. hierover een definitieve beslissing nemen, is er eerst een periode van inspraak. Er kan tot 29 mei aanstaande schriftelijk op het plan worden gereageerd. Alle direct omwo nenden van het terrein hebben hierover een brief van de ge meente ontvangen. Het staat echter ook anderen vrij op het plan te reageren. Voor wie dat wil zijn exemplaren van de in- spraakbrief die de direct- omwonenden hebben gehad, verkrijgbaar bij het Stafbureau voorlichting en inspraak in het stadhuis (telefoon 87337). Het plan zelf ligt ter inzage in de hal van de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis (tele foonnummer voor informatie: 87317). Aan de hand van de ingekomen schriftelijke reacties op het plan, zullen b. en w. na de inspraakpe riode een beslissing nemen. Te zijner tijd ontvangen alle indie ners van een reactie daarover bericht. In dat bericht zal worden aangegeven welke procedure verder gevolgd zal worden. Batterijen bevatten zogenaamde zware metalen zoals kwik, cadmium, zink, nikkel en zilver. Deze stoffen horen niet in ons milieu en dus niet in de vuilniszak, maar: in de batterijcontainer! En: niet alleen grote, maar vooral kleine! AF Volgende week woensdag ver gadert de Adviescommissie voor het Ouderenbeleid. De bijeenkomst wordt gehouden in het stadhuis en begint om 10.00 uur. De agenda is er eentje, waar ze "voor kunnen gaan zitten", de leden van deze commissie èn de belangstellenden. Zo worden er van hen adviezen verwacht over: het reglement voor de Werk groep Ouderenhuisvesting Vlis singen; nadere concretisering en tijds- fasering van de beleids aanbevelingen uit de nota "Ouderen op weg naar 1992..." (deze nota werd eind april door de gemeenteraad vastgesteld.) verdeling geld, dat voor 1989 gereserveerd is voor het flanke rend ouderenbeleid; een nieuwe opzet voor de indi catiecommissie Walcheren. Zowel de agenda als het pakket bijbehorende paperassen ligt ter inzage in alle gemeentelijke in- formatiehoeken. Ook de ambte lijk secretaris kan u het nodige over bovengenoemde onderwer pen vertellen. Hij werkt bij het bureau welzijn in het stadhuis. Daar is hij telefonisch recht streeks bereikbaar via nummer 87334. In 126 Vlissingse tuinen komt binnenkort een nieuw com- postvat te staan. De gemeente maakt de aanschaf ervan mo gelijk door een forse subsidie te verlenen, f 50,— per vat. Het gemeentebestuur had er aanvankelijk f 5000,— voor ge reserveerd. Dit, in het kader van het Milieu Aktieplan '89. Het aantal inschrijvingen bleek bij het sluiten van de inzendtermijn, half april, echter veel hoger. Weer een teken van een groei end milieubewustzijn, waar ook de gemeente aan wil bijdragen. Burgemeester en wethouders hebben dan ook besloten nog eens f 1300,— uit te trekken. Met dat bedrag wordt ook de aanschaf van de 26 resterende VAM-vaten mogelijk gemaakt. Degenen, die zich hadden aan gemeld voor de aanschaf van een compostvat, zijn vorige week per brief geïnformeerd over de verdere gang van zaken. Na betaling wordt het groene vat bij hen thuis bezorgd door de rei nigingsdienst. Ook zij kunnen dan voortaan het afval van groente, fruit, bloemen, planten en tuin kwijt in de speciaal ont worpen ton. Het afval wordt daarin op volkomen natuurlijke wijze omgezet in compost. Een "goedje" dat in de groente- en siertuin uitstekend als grondver- beteraar en daarmee als voe ding voor "het groen" gebruikt kan worden. Gratis en voor niks. Het was de derde keer dat de gemeente bewoners de gele genheid gaf om, met korting, een VAM-vat -aan te schaffen. Ook in 1987 en 1988 werd daar volop gebruik van gemaakt. De 126 van dit jaar meegerekend, staan in heel de gemeente straks zodoende ruim 450 com- postvaten. Waarmee heel wat Vlissingers op verantwoorde wij ze helpen de groeiende stroom afval te beperken. Het "seizoen" is weer aan gebroken; er mogen geen hon den meer op de Vlissingse stranden komen. Het maakt daarbij niet uit of de viervoe ters wel of niet aangelijnd zijn. Het loslopen van honden op de stranden is namelijk vol gens de - nu nog geldende - Algemene Politieverordening (APV) verboden in de periode 1 mei tot 1 oktober. Dat is hèt seizoen dat er vele badgasten - Vlissingers en toe risten - van de stranden gebruik maken. Het is, neem uzelf maar, niet echt prettig om in honde- poep te gaan zitten.... Er zijn echter nog genoeg ande re plaatsen waar de honden "los" mogen. Op de glooiing on deraan Boulevard de Ruyter bij voorbeeld. Of in het Nollebos, tussen Westduin en het stranbd. Ruimte genoeg! 0«n kftmpaor* s —n .mti«t«f de Stuurgroep *omot*i Op donderdag 25 mei houdt de gemeenteraad zijn maande lijkse vergadering. Een bijeen komst die heel wat voorberei ding vraagt. Het belangrijkste deel daarvan is momenteel al achter de rug. Een voorstel gaat nu eenmaal over vele schijven voordat het zijn defi nitieve vorm krijgt. De basis wordt doorgaans ge legd door een van de ambtena ren in het stadhuis, meestal in nauw overleg met meerdere col lega's van andere diensten. Zij adviseren burgemeester en wet houders over de inhoud van een ontwerp voor het voorstel. Gaan b. en w. daarmee akkoord, dan wordt het ontwerp-voorstel be handeld in een of meerdere commissies. Pas als die positief geadviseerd hebben, wordt het voorstel in definitieve vorm voor gelegd aan de gemeenteraad. Over allerlei "bijbehorende" in spraakprocedures, nota's en besprekingen, vooraf en tussen tijds, is dan nog niet eens gesproken Kortom: een voorstel wordt niet zomaar een voorstel. Tijdens inspraakprocedures en commissievergaderingen kun nen ook burgers meepraten over het ontwerp-voorstel. Tijdens de raadsvergadering is dat niet mo gelijk. Desondanks gebeurt het regelmatig dat belangstellenden zich tevoren in de raadsagenda en bijbehorende voorstellen ver diepen. In de informatie-hoeken hebben zij daar vanaf maandag middag a.s. weer alle gelegen heid voor. Wie ook de ingekomen stukken - brieven en dergelijke die aan de raad ge zonden zijn - wil inzien kan daar voor terecht in het stadhuis. De medewerkers van het Stafbu reau voorlichting en inspraak ge ven u die stukken graag ter inzage. Net als de "achterlig gende stukken", nota's, tekenin gen en dergelijke die bij de voorstellen horen en zoals ze ter inzage liggen voor de raadsleden. Misschien is hij of zij al ge weest. Zo niet, dan kunt u een van de komende dagen een collectant(e) van de AVO- Nederland aan de deur ver wachten. Deze organisatie voor hulp aan gehandicapten heeft toestemming om deze week in de gemeente Vlissin gen te collecteren. Aan de vergunning hebben bur gemeester en wethouders wel de gebruikelijke voorwaarden verbonden. Die omvatten onder meer de verplichting, dat de col lectant^) een legitimatiebewijs bij zich moet dragen. Op dat pa piertje dient onder meer een stempel van de politie, naam, adres en leeftijd van de betrok kene te staan. Jongeren onder de zestien jaar mogen volgens de vergunning niet met een col lectebus op stap. Aansluitend, van 22 mei tot en met 4 juni, heeft het Rode Kruis vergunning om geld in te zame len. De medewerkers van deze organisatie gaan echter niet met de bus van deur tot deur. De gel dinzameling gebeurt hier met behulp van accept-girokaarten. Een eerder plan voor de bouw van woningen en autoboxen aan de Rehobothstraat in Oost-Souburg is aangepast. Een belangrijke wijziging be treft de toegang tot het auto- boxenterrein. Deze in- en uitrit was eerder gedacht aan de Doornluststraat, maar komt nu aan de Rehobothstraat zelf. Het nieuwe bouwplan is van de firma Woonwijzer Zuidwest Vast goed Verkoopmij bv te Middel burg. Het bedrijf wil aan de Rehobothstraat zes eengezins premie-A koopwoningen bou wen en 17 autoboxen op het ach terliggende terrein. Alle bewoners van de aangrenzende bebouwing hebben hierover een brief van de gemeente ontvan gen. Het geldende bestem mingsplan staat namelijk de bouw niet toe. Dat was bij het eerdere plan ook al zo. Toen was voor de omwonenden inspraak E mogelijk, zowel schriftelijk als tij dens een informatie-avond. Nu is echter tegemoet gekomen aan een van de belangrijkste bezwa ren van toen (de toegang tot de autoboxen komt in de Rehoboth straat). Daarom stellen burge meester en wethouders aan de gemeenteraad voor een zoge noemd voorbereidingsbesluit te nemen. Dat is een verklaring van de gemeenteraad dat een wijziging van het bestem mingsplan in voorbereiding is die de bouw mogelijk maakt. De gemeenteraad zal het voor stel behandelen in zijn vergade ring van donderdag 25 mei aanstaande in het stadhuis (aan vang: 19.30 uur). Het volledige bouwplan ligt ter inzage in de hal van de dienst Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) in het stadhuis (telefoonnummer voor informatie: 87317). In de informatiehoeken kunt u voor heel wat belangrijke in formatie van en over de ge meente terecht. De agenda en de voorstellen voor de raads vergadering bijvoorbeeld (van af maandag). En de vele verordeningen van de ge meente, plannen waarop in spraak mogelijk is, agenda's en bijbehorende stukken voor commissievergaderin genze liggen er allemaal ter inzage. Daarnaast kunt u bij de informa tiehoeken terecht voor vele fol ders. Om mee te nemen. Kiest u maar. Uit de gemeentelijke infor matiebladen over een tiental ver schillende onderwerpen, uit folders over uitkeringen en uit gaven van "Postbus 51" De informatiehoeken zijn onder gebracht in de volgende ge bouwen: - de openbare bibliotheek (Kanaalstraat, Oost- Souburg), geopend op maandag van 13.30 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.30 uur, woensdag van 13.30 tot 17.30 uur, donder dag van 18.00 tot 20.00 uur, vrijdag van 13.30 tot 17.30 uur en zaterdag van 09.00 tot 12.30 uur. - de openbare bibliotheek (Lange Zelke 91, centrum), geopend op maandag van 13.30 tot 20.00 uur, overige werkdagen van 10.00 tot 20.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 12.30 uur (donder dag gehele dag gesloten), het stadhuis (bij het Stafbu reau voorlichting en in spraak), geopend op maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. het wijkcentrum "Open Hof" (Alexander Gogelweg 59, Paauwenburg), geopend op maandag tot en met vrij dag van 08.00 tot 12.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur. het buurthuis "Aldegonde" (Westerzicht 386), onregel matige openingstijden. Bij een eventueel bezoek is het raadzaam tevoren te bellen (tel. 66318). Illustratie van de voorgevels van een deel van het rijtje van zes te bou wen woningen aan de Rehobothstraat. Volgende week woensdag komt de commissie Sportbe langen bijeen voor de maande lijkse vergadering. Die wordt gehouden in het stadhuis en begint om 19.30 uur. De agenda en bijbehorende pa pieren liggen ter inzage in de ge meentelijke informatiehoeken. Ook de medewerkers van de commissie kunnen u over de in houd ervan inlichten. Hun kan toor is gevestigd bij de sportvelden aan de Irislaan. Het telefoonnummer is daar 60267. Vorige maand kondigde ik in deze rubriek aan, dat nog in april de gecombineerde aan slagen voor afvalstoffenhef fing/reinigingsrecht, het rioolrecht en - eventueel - de hondenbelasting verzonden zouden worden. Er zijn echter problemen bij de invoering van het nieuwe systeem om alles op één aanslag te krijgen. De verwachting is nu dat deze in de loop van volgende maand bij u in de bus valt. Mogelijk kunt u er alvast rekening mee houden bij het reserveren van uitgaven voor de komende maanden. Overigens kunt u deze maand nog wel de aanslag voor de onroerend goedbelasting ver wachten. Die wordt namelijk verzonden door de rijks belastingdienst. Voor meer in formatie wil ik u graag verwij zen naar een artikel daarover, elders op deze pagina. In de wandelgangen hoor ik wel eens de opmerking dat, wat be treft de detailhandel, de aan dacht van het gemeentebestuur vooral gericht is op de ontwikke ling van het kernwinkelgebied. Gelukkig kan ik dat steeds, on derbouwd met argumenten, ont kennen. De aandacht voor andere gebieden is beslist niet verslapt. Dat blijkt onder meer uit de plannen om te komen tot af ronding van het winkelcentrum Papegaaienburg. Burgemeester en wethouders willen daar graag aan meewerken. Voordat we een bouwvergunning kunnen verle nen, moet echter eerst het bestemmingsplan worden ge wijzigd. In juni willen we daarover een voorstel aan de gemeenteraad doen, zij het dat dat afhankelijk is van de uitkomst van de inspraak procedure. In het kader daarvan kunt u overigens nog tot eind de ze week uw reacties indienen bij b. en w. Het doet me als wethouder voor detailhandel deugd, als ik zie met welke activiteiten ondernemers in "het Vlissingse" ook dit voorjaar veer naar buiten treden. Zo werd vorige week vrijdag de, tot een waardevolle traditie uitgegroeide De Ruyter-jaarmarkt gehouden. Het was een mooi gebeuren, waaraan het weer gelukkig rede lijk heeft meegewerkt. Ook over de publieke belangstelling mocht trouwens niet worden geklaagd. Met andere woorden: het was een ouderwets gezellige drukte in de binnenstad. De afgelopen week wordt in Vlis singen wederom de Zeeland- beurs gehouden. Voor het eerst wordt daarvoor gebruik gemaakt van de lokatie in het recrea tiegebied Westduin. Ik ben er na tuurlijk ook geweest en kon al leen maar concluderen dat het om een veelzijdige beurs van ni veau gaat. Een succes! Mocht u nog niet geweest zijn, vanmid dag en vanavond kunt u er voor het laatst terecht. De Karolingen Voorjaarsmarkt in Souburg wil ik op deze plaats ui teraard ook niet onvermeld laten. Niet alleen omdat ik mezelf Sou burger mag noemen. Ook - en vooral - omdat de Kanaalstraat, de Paspoortstraat en het eerste deel van de Vlissingsestraat de 3de juni "omgebouwd" worden tot één, grootse markt met vele kraampjes. De bezoeker kan daarbij nog eens rekenen op vele koopjes en extra's, waarbij de aankleding in Karol'ngische stijl dus uit de tijd van Karei de Grote - niet onvermeld mag blijven. Een aanrader! Als ik deze activiteiten zo op eer. rijtje zet, in de wetenschap dat et dit jaar nog vele volgen, dan kar ik alleen maar concluderen da, de middenstand in de gemeente Vlissingen zeer actief bezig is. Want reken maar dat de organi satie van dergelijke evenementer geen kleinigheid is! De nieuwe informatiehoek in de openbare bibliotheek aan de Ka naalstraat in Oost-Souburg, (foto Ruben Oreel) (foto Ruben Oreel)

de Vlissinger | 1989 | | pagina 5