En de bestaande monumenten dan GRENZELOOS iams Steun de AVO-collecte 625000 Cultuur Verenigingen Politiek Beurs Gezondheid Buurt/wijk Platgedrukt Vraagtekens zaterdag 20 mei 1989 grote markt goes Maatschappij ZONDER - UW STEUN ZIJN WIJ HULPELOOS. Sport Allerlei Ouderen jiro Cursus/onderwi Woensdag 17 mei 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER CDA-Vlissingen - De afdeling Vlissingen van het CDA houdt maandag 22 mei haar jaarverga dering in 't Anker aan de Vlis- singse Bonedijkestraat. De verga dering is vanaf 20.15 uur open baar. Dan spreekt gedeputeerde J.B. Ventevogel over 'Zeeland- Recreatieland', oftewel over hoe het toeristisch beleid -* seizoens verlenging, elk-weervoorzienin- gen en promotie - zou moeten zijn. Middelburg - De commissie voor de gemeente-financiën besprak de benarde financiële si tuatie van de Stichting Filmthea ters 11 april al achter gesloten deuren, de Middelburgse ge meenteraad doet dat maandag 22 mei in het openbaar. B en w stellen een rekening- courantovereenkomst voor: de stichting krijgt een crediet tot maximaal f 25.000,- Het ge leende geld moet met rente vóór 31 december 1989 worden te rugbetaald. Op de raadsvergade ring, die om 14 uur begint, komt ook de vestiging van een McDrive-restaurant aan de Bos- schaartsweg/Schroeweg aan de orde. B en w stellen de raad on der meer voor akkoord te gaan met de exploitatie-opzet en een crediet beschikbaar te stellen voor het verplaatsen van het LPG-vulpunt van het Total- benzinestation en het aanpassen van de wegen. Werkbezoek D66 - In het kader van de Europese verkiezingen komt een aantal politici van D66 donderdag 18 mei op werkbe zoek naar Zeeland. De club bestaat uit Jan Willem Bertens, lijsttrekker Europees Parlement, Jopie Boogerd, kandidaat Euro pees Parlement, tweede kamerle den Maarten Engwirda en Doeke Eisma, Joke Jorritsma, voorzitter van de regio Zeeland en verte genwoordigers en bestuursleden uit de Bevelanden en Zeeuwsch Vlaanderen. In Terneuzen wordt 's morgens met belanghebbende instanties een rondetafelgesprek gehouden over 'De gebiedsge richte benadering Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen'. 's Mid dags bezoekt de groep het kweekbedrijf Van der Have in Ka- pelle. Om 19.30 uur is er een bij eenkomst in Hotel Terminus in Goes. Daar verzorgen Jan Willem Bertens en Hans van Mierlo een inleiding. Schoolrommel - De openbare basisschool De Sandenburch ruimt vrijdag 19 mei haar rommel op. In de voormalige kleuter school aan de Middelburgse Rijnstraat wordt van 19 tot 21 uur meubilair, lesmateriaal, boe ken en andere schoolspullen verkocht. Fancy-fair - Pennalties schieten op een doel waar vc Vlissinger Ruud Pennings de scepter zwaait. Dat kan zaterdag 20 mei tussen 13.30 en 15 uur op de fancy-fair van de Theo Thijssen- school aan de Vlissingse Troelstraweg. Verder is er vanaf 10 uur ook een rad van avontuur en een rommelmarkt met kle ding, speelgoed en boeken. Ook worden er breipatronen, sieraden en bekers verkocht en zijn er ver schillende spelletjes. Voor de kin deren is er onder meer een balonnenwedstrijd en een grab belton. Krachten meten met vc VHssingen-keeper Ruud Pen nings op de fancy fair in Vlis singen. Rommelmarkt - Het Middel burgs Muziek Korps houdt op za terdag 20 mei vanaf 9 uur een rommelmarkt op het Damplein in Middelburg. Het aanbod varieert van klein huisraad en speelgoed tot en met een elektronisch orgel. Spoorzegels - Ter ere van hon derdvijftig jaar spoorwegen in Nederland geeft PTT Post op dinsdag 20 juni drie nieuwe post zegels uit. De zegels van 55, 65 en 75 cent tonen elk een deel aspect van de spoorwegen. De ontwerpen zijn voor rekening van Donald Janssen, Paul Mijksenaar en Robert Nakata. De zegels heb ben respectievelijk een oplage van tien, twaalf en veertien mil joen exemplaren. Vakantierust - Eén of twee keer per jaar vakantie is niet genoeg. Eigenlijk zou men twee keer per dag moeten gaan, vindt Wim Kooy van het Trancendente Meditatie-Centrum Zeeland in 's Heer Abtskerke. TM is volgens hem dé manier om dagelijks tot vakantierust te komen. Een die pere rust dan bij een diepe slaap, zonder trance of bewusteloos heid. Woensdag 17 mei is er in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg een informatie-avond over deze meditatie-techniek. Wie de ze avond mist, kan dinsdag 23 mei in het TM-Centrum aan de Kloetingseweg 5 in 's Heer Abts kerke terecht. Beide avonden be- ginnen om 20 uur. Epilepsie - De Epilepsie Vereni ging Nederland (EVN) houdt za terdag 20 mei in twee zalen van de Middelburgse Stadsschouw burg een informatie-markt over epilepsie. In de ene zaal wordt doorlopend de film 'Epilepsie, wat is dat' vertoond en in de an dere zaal zijn stands met EVN- voorlichtingsmateriaal en mate riaal over epilepsie en werk, zwangerschap, sport, school en beroepskeuze. De zalen zijn van 13.30 tot 17 uur geopend. Stomavereniging - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Sto mavereniging Harry Bacon houdt zaterdag 20 mei een open dag. De dag begint om 14 uur in het streekziekenhuis De Honte in Ter- neuzen. Medewerking wordt ver leend door stomaverpleegkundige C. de Buck, de firma Combicare, een internist een chirurg en een uro loog. De open dag duurt tot 16 uur. Sint Jan - De eerste paal van het nieuwbouwproject aan de Middelburgse Sint Jansstraat, Sint Jansgang en Hof van Sint Jan gaat vandaag (woensdag 17 mei) de grond in. Gedeputeerden E. Maris-Koster en W. Don, bur gemeester Chris Rutten, M.L. El- lerman van de Stichting Focus Exploitatie, C.L. de Hooge van de Rabobank en A.A. Peters van Pe ters Beheer bv voeren om 16.45 uur het heiwerk uit. VERVOLG VAN VOORPAGINA steking uit de explosieven haal den, staat niet in de officiële geschiedenis. De Schelde-direc- tie had een Tsjech omgekocht, een Rijksduitser, „een oplichter en een fantast, die er verder niks meer aan heeft gedaan dan de boel te verraden. Een V-man van de SD, was dat. De directie slaat zich wel op de borst, terwijl baas Andriessen en tekenaar Keesje Jobse tevergeefs om medewer king van de directie vroegen. Op eigen houtje hebben ze het op blazen gesaboteerd. Maar hun namen zijn nooit meer ge noemd". Vergelijkbaar is het verhaal van een PZEM-werknemer die op de eerste Buffalo de bevrijders de weg wijst naar Middelbug, tus sen de mijnenvelden door. Die meneer Kamermans - „Ik heb hem nog kunnen opsporen in Arnemuiden" - werd later hele maal doodgezwegen, terwijl an deren met de eer gaan strijken. En die Vlissingse politie-agent Van Holst. Hij ging vanuit Middel burg door het water naar Vlissin gen met een boodschap van de ondergrondse dat de Duitsers in Middelburg bereid waren om zich zonder vechten over te geven. Hij heeft de boodschap persoonlijk overhandigd aan brigade gene raal Mac Laren en hij is toen uit voorzorg gegijzeld. „De Jong schrijft dat de Middelburgse chi rurg dokter Nauta dat zou heb ben gedaan. Ik heb aan De Jong een briefje geschreven. In het laatste deel van zijn werk over de de oorlog heeft hij een rectificatie gezet. Dat is dus nog goed afge lopen. De nabestaanden zijn mij daar dankbaar voor". „Die kleine mensen werden na de oorlog gewoon platgedrukt. Als huisarts heb ik veel contac ten met mensen en krijg ik veel te horen. De officiële geschied schrijving? Ach. Die ken ik wel en dat zal allemaal wel waar zijn. Maar wat de gewone man heeft gedaan. Dat is belangrijk. Dat wil ik vaststellen. Dat heeft voor mij prioriteit". We keren terug naar de oorlog en proberen de vonk te vinden die oversloeg naar Van Dijk. De vonk waardoor hij zich nog bijna dage lijks inzet om de herinnering aan die afschuwelijke bladzijde in de geschiedenis levend te houden. „Misschien het feit dat de krant in de oorlog zweeg, of onwaarhe den vermeldde. En dat vier jaar lang. We hebben met onze docu- mentatiegroep kans gezien om een enorm gat in de informatie voorziening vrijwel van dag tot dag te vullen. Voor elke dag van die oorlog hebben we een aan vulling op de pers van nieuws dat van de Duitsers niet geplaatst mocht worden. Soms met au thentieke foto's erbij. Dat is noodzakelijk, maar ook heel boeiend speurwerk. Overigens is dat ook een oorlogsmonument". „Schrijf maar niet op dat ik zo'n held ben. Dat ben ik helemaal niet", zegt-ie een aantal keren. „Wat ik heb gedaan was dood eenvoudig". Eenvoudig? Een sleutel halen bij de afgezette bur gemeester Van Woelderen, die in Noord-Beveland was, als puber zodat vader en de mede verzetsstrijders ingeleverde ra dio's konden stelen in het stad huis. En dat per fiets met in de bagage middelen die er op kon der duiden dat hij de natuur ging verkennen om de Duitsers te misleiden. De buit was tien ra dio's, zodat de illegaliteit de BBC kon ontvangen. En een aantal ke ren fietste hij met z'n vader mee naar Middelburg, naar de verzets man Van Tuinen, om als dekman tel te fungeren. Als de Duitsers iets zouden vragen kon worden geantwoord dat vader en zoon Van Dijk een gezellig fietstochtje maakten. En hij wist ook dat on der de vloer de - eveneens in het gemeentehuis gestolen - ambts ketting van burgemeester Van Woelderen lag. Die mocht niet worden bezoedeld door Piet Sur rogaat, de NSB-burgemeester. „Och je deed het gewoon en be dacht er niks heldhaftigs bij". Bij het intiatief van de Stichting Monumenten Walcheren 40-45 zet hij dus vraagtekens. Als het de stichting evenwel lukt om vol gend jaar als het vijftig jaar is ge leden dat Middelburg werd platgegooid vijf monumenten op de cruciale Walcherse plaatsen te onthullen, zal Van Dijk dat met gemengde gevoelens gadeslaan. „Ik hoop echter dat de bestaan de monumenten daardoor extra aandacht krijgen en wellicht door die stichting beheerd gaan wor den. Ook zou het niet verkeerd zijn om de scholen er op te wij zen dat ze monumenten kunnen adopteren. Het monument op het Eiland hier in Vlissingen is aan een onderhoudsbeurt toe. Je kunt niet eens lezen wat er op staat.....". Ad Hanneman Schatjes -De Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland viert het vijftigjarig bestaan met de expositie 'Kleine schatten van Schouwen-Duiveland'. De expo sitie bestaat uit foto's van kleine opgegraven archeologische voor werpen van drieduizend voor Christus tot en met de Middel eeuwen. Ook zijn er enkele voor- wepen te zien. De expositie is van 20 mei tot en met 3 juni in de Nieuwe Kerk van Zierikzee, van 10 juni tot en met 24 juni in De Bewaerschole in Haamstede, van 27 juni tot en met 13 juli in het gemeentehuis van Bruinisse en van 21 juli tot en met 4 au gustus in het Stadhuis van Brou wershaven^ Kunstenaar/publiek - In de le zing van beeldend kunstenaar Hans Bos en Neerlandicus Hans Neele staat de dialoog tussen de kunstenaar en de lezer, kijker en luisteraar centraal. De lezing, een initiatief van het studiecentrum van de Open Universiteit, vindt plaats op donderdag 18 mei in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. De aanvang is om 20 uur. In de lezing 'Als je niet elke dag met een stok in je ziel roert, dan vries je dicht' wordt onder meer werk van RC. Hooft, M. Vasalis, T. van Deel, Jan van Goyen en Greard Dou besproken. Er wordt gebruik gemaakt van diaprojectie en video- en geluidsbanden. Grenzeloos - Met de culturele manifestatie Grenzeloos toont het Centrum voor Ontwikkelings samenwerking Zeeland wat er te zien is over de grens van andere landen, de grens van rijk en arm en de grens tussen de Westeuro- pese cultuur en de vele andere culturen. De swingende mani festatie wordt zaterdag 20 mei op de Grote Markt in Goes ge houden. Op het programma staan een ballonnenwedstrijd, Turks volksdansen voor kinderen en optredens van de Molukse muziekgroep Gambar, het Solida- riteitskoor, de Surinaamse clown Ray Saluki, de Belgische buikdan seres Aziza, Poppentheater Para bel, de Surinaamse dansgroep Setdansen, de Ghanese muziek groep Kumbi Saleh en de Suri naamse Sesamstraat-actrice Gerda Havertong en haar band. Verder zijn er Vietnamese muziek van Qui Lé en Aike Jordans en Amerikaanse blues van Marian Rolle en haar band te horen. Daarnaast geven vijfentwintig Derde Wereld-groepen en organisaties informatie over ont wikkelingssamenwerking. De manifestatie duurt van 9.30 tot 17.15 uur. CULTUREEL FESTIVAL ONTWIKKELINGSSAMENWERKING Heksenvervolging - Heks, scheldnaam of eretitel? Over de ze vraag buigt theologe Irmgard Busch zich dinsdag 23 mei voor de Werkgroep Feministische Theolgie Walcheren. Vrouwen die niet aan het huisvrouw- en moederbeeld voldeden, werden tussen 1450 en 1750 als heks vervolgd. Daar is weinig of niets over terug te vinden in de ge schiedenislessen. Toch zijn deze vervolgingen van groot belang geweest voor de positie van mannen en vrouwen in de kerk en de maatschappij, vindt de werkgroep die zich afvraagt in hoeverre vrouwen nog steeds een bedreiging vormen. De lezing begint om 20 uur in het Emanci patiegebouw aan de Middelburg se Nieuwstraat Link - Link, het tweemandelijkse blad van de Vlissingse Stichting Projektiel, verschijnt voortaan in een andere vorm. Ook is het nu mogelijk een abonnement te ne men. Link-nieuwe-stijl richt zich voortaan op een zo groot moge lijk publiek, aldus de redactie. In het nieuwste nummer - verkrijg baar bij bibliotheek en club- en buurthuizen - vergelijkt Chris Groesbeek Michael Gorbatsjov met John F. Kennedy, wordt een aantal videofilms en platen besproken en wijdt een verlegen schrijver uit over (inderdaad) ver legenheid en de Vereniging voor Verlegen Mensen. Wie mee wil werken aan Link kan zich melden bij Jan Poppe, bereikbaar in het Woltershuis aan de Vlissingse Hogeweg, 01184-14660. OK Hét II W mDMJMH KM «Art OEN «UC Prima Donna - De Zeeuwse werkgroep voor lesbische vrou wen Proma Donna houdt zondag 21 mei een kunstmiddag in het Vrouwencafé aan de Zusterstraat 13 in Goes. Tijdens deze middag, die om 15 uur begint, exposeren vrouwen hun schilderijen of lezen voor uit eigen werk. Wie meer wil weten kan dagelijks tussen 17 en 19 uur bellen naar 01184-79651. Vrij-Gezellig - Éénoudergezin nen en alleenstaanden tot vijftig jaar kunnen zondag 21 mei gaan midget-golfen en pannekoeken eten in de Hollandse Hoeve in Goes. De deelnemers verzamelen zich daar om 14.30 uur op het parkeerterrein. Organismen - Gewapend met schepnet en jampot zijn de leden van de natuurvereniging Walche ren van de KNNV vrijdag 19 mei te vinden bij de Griffioen in Mid delburg. Planten en andere leven de waterorganismen worden onder leiding van Gerrit Geerse en Henk Mandemaker met een microscoop gedetermineerd. De avond begint om 20 uur in het biologielokaal van de CSW aan de Elzenlaan. Humanitas - Ook dit jaar is er weer een kinderkamp van Huma nitas voor kinderen uit één oudergezinnen of kinderen die door omstandigheden niet op va kantie kunnen. Het programma van het tentenkamp is ontspan nend, creatief en avontuurlijk. De leiding en een speciale kookstaf zorgen ervoor dat het kamp vlot verloopt. Kinderen tussen de ze ven en veertien jaar kunnen zich voor het kamp van 1 tot en met 7 juli tot 31 mei opgeven bij Karin en Bram Nonnekes, 01198-1655. Humanitas vraagt per deelnemer een bijdrage naar draagkracht, die varieert van f 75,- tot f 125,-. Computerclub - De regio Zee land van de Hobby Computer Club heeft maandag 22 mei een bijeenkomst in wijkcentrum Open Hof in Vlissingen. Joke Berghuijs-Goris praat over 'Van computer tot printer'. Eventuele problemen kunnen worden besproken in de gebruikersgroe pen. De aanvang is om 20 uur, de zaal is vanaf 19.30 uur geopend. Veersebosloop - Voor de Veer- sebosloop heeft de Middelburgse atletiekvereniging Dynamo '70 een looproute van 5,8 kilometer uitgezet. De route kan op zater dag 20 mei één, twee of drie keer worden gelopen. De start van de prestatieloop is om 14.30 uur op de Kraaienestweg tegenover de jachthaven Oostwatering tussen Veere en Vrouwenpolder. Frans Meijer, 01181-1767, kan er meer over vertellen. Brandingsurfen - Stephan van den Berg, Olaf van Tol, Eric Groe- newoud en Jolanda en Herma de Jong, de hele Nederlandse surf- top verschijnt zaterdag 20 en zondag 21 mei bij de Brouwers- dam. Daar vindt de derde van de vijf wedstrijden om het Neder lands kampioenschap Branding- surfen plaats. De winnaar van dit kampioenschap krijgt de Pall Mali Export Branding Cup. Trimkoersen - In Kattendijke wordt zaterdag 20 mei een aan tal trimkoersen verreden. De C- categorie worden om 13 uur weggeschoten voor een wed strijd over 42 kilometer. Toppers zijn daarbij Jan van der Vrede, Kees Zweedijk en Harry Gubbels. De veteranen, met onder andere TMZ-kampioen Johan Gijzel, Jan Filius en Eddy van de Weele, ver trekken twee minuten na de C- categorie, de B-trimmers om 14.15 uur. Bij de B-trimmers wor den TMZ-kampioen Ron van den Burgt, Ko Tolhoek, Wim Wielhou- wer en René Bal als kanshebbers getipt. De A-trimmers moeten zestig kilometer afleggen. De trimmers rijden om punten voor de klassementen van de Stich ting Trimbelangen Midden- Zeeland. Inschrijvingen telefo nisch via Ko van Hoorn, telefoon 01192-2097 of in café Onder de toren in Kattendijke. Schaakkampioenschap - Voor club- en huisschakers begint vrij dag 19 mei het open schaakkam pioenschap Middelburg. Dit toernooi van de Schaakvereni ging Middelburg bestaat uit ze ven ronden die tot en met 30 juni elke vrijdag worden verspeeld in gebouw De Schakel. Deelnemers kunnen zich voor vrijdag 20 mei opgeven bij wedstrijdleider Jos de Jager, 01196-12495. Gevonden - Bij de Vlissingse ge meentepolitie werden in de perio de van 3 tot en met 9 mei de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: boek, vlagge- stok, linker handschoen, twee horloges, twee sjaals, kinder schoentje en een sleutel. Ook vloog er een groen/gele parkiet aan. Bij het Vlissingse dierenasiel kwamen geen dieren binnen. Spellenavond - In Bachten Komme aan de Vlissingse Bad huisstraat wordt elke dinsdag avond tussen 19 en 21.45 uur een spellenavond voor al leenstaanden van vijfenvijftig jaar en ouder gehouden De toegang is gratis. Meer informatie via 01184-65062. vin 15 t/m 21 mei Stervensbegeleiding - De Volkshogeschool Zeeland heeft voor mensen die in hun werk met stervenden en rouwenden wor den geconfronteerd de driedaag se cursus 'Omgaan met de dood' opgezet. De cursus, die van vrij dag 26 tot en met zondag 28 mei wordt gegeven, gaat uit van de eigen ervaringen van de deelne mers bij stervens- en rouwsitua- ties. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Myriam Ducastel- van de Volkshogeschool, telefoon 01177-1259. Teachers - Interacademie Tea chers houdt zaterdag 20 mei open huis in het gebouw aan de Segeersstraat 20-22a in Middel burg. Tussen 14 en 15.30 uur ge ven docenten en studenten inlichtingen over de eenjarige dag- en avondopleidingen voor secretaressen, hostesses, recep tionistes, data processors en toe ristische medewerkers. De opleidingen zijn gericht op de rijkserkende examens en diplo ma's van de Leidse Onderwijsin stellingen. Cursisten kunnen zich tijdens het open huis inschrijven of schriftelijk of telefonisch een brochure aanvragen. Bingo - In het Vlissingse buurt huis Scheldebuurt wordt vrijdag 19 mei de maandelijke bingo avond gehouden. De zaal is open om 19.30 uur, de bingo begint om 20 uur. De toegang is gratis. Zangavond - Het mannenkoor Ethan, het gemengde koor De Lofstem, het jeugdkoor Deo Fa- vente en het kinderkoor Jubilate verzorgen vrijdag 19 mei een zangavond in de Nederlands her vormde kerk in Arnemuiden. De muzikale begeleiding is in handen van H. Meulmeester, P. Heijkoop en T. Walhout. De aanvang is om 19.30 uur. De collecte van deze avond is bestemd voor Woord en Daad voor de actie Bangladesh. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. Do. 18 t/m wo. wo. 24 mei ARNEMUIDEN: Hervormde Gemeente. Mark 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: leesdienst. BIGGEKERKE: Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: dhr. Schoenmaker. DOMBURG: Hervormde Gemeente. Markt 8. On bekend. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Za. 19 uur. Zo. 10 uur. GAPINGE: Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. On bekend. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. Onbekend. GRIJPSKERKE: Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: ds. G. v. Belzen knd., 19 uur: G. van Bel- zen, gez. d. in Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 19 uur: ds. G. v. Belzen. KLEVERSKERKE: Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9 uur: ds. Lukasse. KOUDEKERKE: Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 19 uur: dienst v Schrift en Tafel, ds. E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Onbekend. Rooms-Katholieke Kerk (Dishoek). Zo. 10 uur. MELISKERKE: Gereformeerde Gemeente. Valken burgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Za 10 en 19 uur: mevr. L.M. Schippers-Schermers, knd. 4-7 jr. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 9 uur: dhr. Schoenmaker. MIDDELBURG: Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie-avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. Onbekend. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armenlaans Schuitvloet 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6, 9.30 uur: ds. W.A. v/d Berg, 17 uur: ds. L.J.G. IJkel. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat. Hofpleinkerk, Hofplein 9.30 uur: dhr. A. Jorritsma, 14 uur: ds. W.A. v/d Berg. Oostkerk, Oostkerkplein 10 uur: ds. M. de Boer. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. D.W. Dondorp en ds. J. Dubbink. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 17 uur: ds. D.W. Dondorp. Wijkgemeente Gereformeerde Bond Ontmoetingskerk 11 en 18.30 uur: ds. C. Trouwborst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. verenigingsgebouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur: ds. D.W. Dondorp en ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. J.B. v. Bork. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, 9.30 uur: dhr. M. Allewijn. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: ds. L. Koorevaar. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. M. de Boer. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde kerk, Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, dhr. W. Verdouw. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: kpt. B. de Heer, 19 uur: dankd. in Herv. Kerk, Westkapelle. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. Geen dienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse kerk, Simpel huisstraat 19. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. F.H. Blokhuis. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remonstran ten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. J.B. v. Bork. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22. za 11.30 uur. Waalse Gemeente lEglise Wallonel. Lange Noordstraat 62. Zo. Geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard". LTS, Klarenbeek. Zo. 9.30 uur: br. J.F. Roelofsen. NIEUW- EN ST. JOOSLAND: Hervormde Gemeente. Zo. Onbekend. OOSTKAPELLE: Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duin weg 36A. Zo. 10 uur: ds. T. de Boer, knd. jongste en midden groep, 19 uur: ds. T. de Boer. Hervormde Gemeente, Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM: Hervormde Gemeente. Zo. Onbekend. SEROOSKERKE: Gereformeerde Kerk. Ds. van Wou westraat 41. Zo. 10 uur: ds. J. Bouwer, 19 uur: ds. R. de Jonge. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: Interkerkelijke Bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse Hervormde Gemeente. Noord weg 3. Zo. onbekend. ST. LAURENS: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cittersstraat 69. Zo. 14 uur: Intrede en bevestiging, ds. St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: her denkingsdienst 100-jarig bestaan, ds. D. Westerneng, 17 uur: ds. D. Westerneng en ds. M.V.J. de Craene. SOUBURG: Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeente. Zo. Kanaalstraat, 9.30 uur: dhr. R. Heemskerk, knd. groep 1-5. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. P.C. Klijnsma, 19 uur: mevr. J. v/d Vlies-Takke. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, zo. 19 uur: dhr. R. Heemskerk. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, za 10 uur: ds. P. Joosse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej. tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, za 10 uur: Parochiekoor. VEERE: Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. Onbekend. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 9 uur: ds. Pannekoek. VLISSINGEN: Anglicaanse Kerk, The Missions to Sea men. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 17 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 10 uur: br. Tj. Postma. Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktI. De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: Leesdienst. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Za St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. Kalksma. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. v. Reenen, 19 uur: ds. Kalksma. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 uur: ds. W.J.J. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. de Boer. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: hr. v/d Putte. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.15 uur: dhr. W. Ver douw, 10.15 uur, bijbelstudie. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: Lees dienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: kpt. C.D. Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Za 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Wal cheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. P. Joosse Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: zo. 9.30 uur: Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER: Rooms-Katholieke Kerk. Fort den Haackweg, zo. 10 uur. Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. Lukasse. WESTKAPELLE: Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Spaans, 19 uur: concert Leger des Heils. ZOUTELANDE: Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibrordusplein 2. Zo. 9 uur: ds. Mw. Spaans- Molenaar. Rooms-Katholieke Kerk. (Bosweg), za. 19 uur, zo. 10 uur. Do. 18 t/m wo. 24 mei. HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: S.A. v/d Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Zondag tot 24 uur: A. van Heusden, Bellinkplein 3, tel. 23011. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zon der afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: D.C. Bom, Bad- huisstr. 81, tel. 12233. Zondag tot 24 uur: A. v/d Griek, Badhuisstr. 46, tel. 12950. Visites aanvragen voor drin gende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN, MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: N. Kapteyn, Lekstraat 6, O-Souburg, tel. 01184-61630. Zondag: M.M.L. Pen nings, Amstelstraat 55, O-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringen de gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE, SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstr. 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. WESTKAPELLE, DOMBURG, AAGTEKERKE, ZOUTE LANDE. MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDEKER KE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: B. Vaandra ger, Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zondag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: P. Brinkman, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. 01184-78811. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmorgen daaropvolgend: Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 01184-61593. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, tel. 71140. MIDDELBURG: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: Mw. C.J. Brink, Middelburg, tel. 01180-11011. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huis dieren: tel: 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00 - 9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel: 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN. NIEUW- EN ST. JOOSLAND); bereikbaarheid avond en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184 - 14444. KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184 - 14444. KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcentra le, tel. 01184 - 14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OX HOOFT", Singelstraat 14. 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname een aanmelding bereikbaar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180 - 38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39 41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180 34085. GESLACHTSZIEKTENBESTRIJDING: Dam 39-41, ma., wo. en vr, van 9 tot 10 uur, tel. 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICHTING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184 - 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het te lefoonnummer: 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180 - 28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100 - 21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070 - 600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M'N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor op name en aanmelding bereikbaar, tel. 01184 - T4645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD-Vlissingen (te vens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrij dag tussen 10 en 11 uur en na telefonische afspraak (01184 - 18395).

de Vlissinger | 1989 | | pagina 13