Hulp aan Vlissingse winkeliers bij toetsing verkeersplannen Herstel in de oude staat na verhuizen Lekker kokerellen voor een prikje Ulë WINDMOLEN - VISSER HET GRENENPALEIS Stichting voor Basiseducatie en Vormings- en Ontwikkelingswerk KAMER VAN KOOPHANDEL IN PERIODIEK Winnaars kleurwedstrijd Slagerij Muilwijk 'Wie geeft denkt aan een ander Epilepsie? Zet jezelf niet buitenspel Allerlei Sport Maafscha W- AVO-Nederland jO/( BV Postbus 850, DRIEDAAGSE CONFERENTIE IN HET ZILVEREN SCHOR Glaskunst in Zeeuws Museum Gezelligheid Kopen met T Koppie ft!/ MEUBELEN y OUD-ANTIEK-NIEUW grootste sortering van Zeeland voor Middelburg en de Plattelandsgemeenten van Walcheren Afdeling: Basiseducatie De afdeling Basiseducatie is met name bedoeld voor mensen waarbij de lagere school kennis is weggezakt of die enkele jaren voortgezet onderwijs hebben gehad, maar daar weinig voordeel van hebben (gehad). Voor het nieuwe schooljaar 1989/1990 kan men zich aanmelden voor o.a. de volgende cursussen en activiteiten: Scholing en Beroep - bedoeld voor baanloze vrouwen en mannen die zich willen oriënteren en voorbereiden op een beroepsopleiding. Opstap-cursussen - waaraan men op 2 niveaus kan deelnemen aan Nederlands, rekenen, sociale vaardigheden, Engels en informatiekunde; waarna doorstroming naar bijv. de Mavo mogelijk is. Nederlands voor Anderstaligen - een taalcursus Nederlands op 4 niveaus voor anderstaligen die het Nederlands willen leren spreken, begrijpen, lezen en schrijven. Lezen, schrijven en rekenen - voor Nederlandstalige mensen die onvoldoende kunnen lezen, schrijven of rekenen. Afdeling: Vormings- en Ontwikkelingswerk Assertiviteitscursus voor vrouwen Duur: 12 bijeenkomsten. Introductie: eind augustus. Kosten: f 30,—. De contributie bedraagt f 2,50 per week. Aanmelding en nadere informatie kan in het gebouw van de Stichting: Latijnse Schoolstraat 10-12, Middelburg. Telefonische informatie en aanmelding: 01180-16278 jdens kantooruren. DE FAAM DE VLISSINGER Woensdag 10 mei 1989 De Kamer van Koophandel en Fa brieken heeft de Vlissingse win keliers een handje geholpen bij de toetsing van het verkeerscircula tieplan. Dat plan is voor de Ka mer in grote lijnen acceptabel, maar is het niet met alle voorge nomen maatregelen eens. De Kamer waarschuwt in haar periodieke uitgave van mei dat als alle uitbreidingsplannen van het ambitieuze Vlissingen gereali seerd zijn, de verkeersdruk enorm toeneemt. Vooral de binnenstad krijgt dan veel auto's te verduren, meent de Kamer. Het gemeente bestuur zou er daarom goed aan doen nu al te onderzoeken waar zich eventueel knelpunten kun nen voordoen. B w van Vlissin gen hebben voorgesteld om in de Coosje Buskenstraat, tussen de voormalige Scheldemuur en het Alhambra-theater éénrichtingver- keer in te voeren. In een brief aan de raadsleden heeft de Kamer de bezwaren daartegen toegelicht. Daardoor zou namelijk de Bad huisstraat niet meer bereikt kun nen worden en het werkt tweedeling in de hand. En juist dat staat haaks op de voorne mens van het gemeentebestuur om van Vlissingen een éénheid te maken. Vlissingen besteedt ver- De prijswinnaars van de kleurwedstrijd die Slagerij Muilwijk (scharrelvlees) hield bij de opening van de winkel aan de Scheldestraat zijn bekend. Uit handen van de slager kregen zij f 25,- op hun spaarrekening. De prijswinnaars zijn: Mare Clij- ver (3 jaar), Ramona Izeboud (4 jaar), Lars Bode (5 jaar), Mieke Huisman (6 jaar), Josanne Wouters (7 jaar), Arjan Kroon (8 jaar), Jennifer Beverinen (9 jaar), Ramona Vereijken (10 jaar) en Michiel Hoekstra ((11 jaar). Op de foto staan zeven van de ne gen winnaars voor de winkel, samen met de slager die zo gul overboekte op de spaarrekening van de kleintjes. der onvoldoende aandacht aan de verwachte verkeerstoename in de Hobeinstraat, Scheldestraat en Badhuisstraat. De Kamer is tot dit advies gekomen na een voor lichtingsbijeenkomst in Vlissin gen. Daar bleek - zo meldt het periodiek - dat winkeliers vaak onvoldoende weten van het werk van de Kamer van Koophandel. Tijdens de bijeenkomst werd voornamelijk gesproken over het verkeerscirculatieplan. In het blad van de Kamer wordt verder ook ingegaan op de openstelling van de winkels in Middelburg. Een heikel punt, om dat de ene winkel op Koningin- nendag wél en de andere zaak niet open was. De Kamer hoopt dat de Middelburgse onderne mers in de toekomst wel tot een gezamenlijk standpunt zal komen. Nederland telt ruim 90.000 mensen met epilepsie. Er is jaarlijks o.a. de nationale collecte. Dit jaar is er nog iets: de Epilepsie Vereniging Nederland (EVN) bestaat 10 jaar. Zij is een belangenvereniging van en voor mensen met epilepsie. Dit jaar vin den vele regionale en lokale info-markten plaats. Waarschijnlijk ook in uw omge ving. Kom langs. Wij geven u graag alle informatie. Ruim 90.000 mensen hebben epilepsie, zijn enige nieuwe leden dan teveel gevraagd? Bel: (030)52.35.78 Hoe meer leden, hoe /Cv7^\ meer wij voor uw belangen kunnen opkomen.iPlUPSif t> MAATSCHAPPIJ NATIONAAL EP1LEPSE FONDS/ DE MACHT VAN HET KLEINE Postbus 9587, 3506 GN Utrecht Het Zilveren Schor aan de boorden van het Veerse Meer. Coopertest - Fanatiekelingen die hun conditie willen testen kunnen zich woensdag 17 mei uitleven op de kunststofbaan aan het Baskensburgplein in Vlissin gen. De atletiekvereniging AtJeti- ca houdt dan een Coopertest, waarbij de deelnemers in twaalf minuten een zo groot mogelijke afstand afleggen. Inschrijven vanaf 18 uur, start om 18.30 uur. Kampioen - De beslissing viel pas in de laatste minuten van de finalestrijd tegen Brasil, maar het is gelukt: het voetbalteam van café Meneer Jansen is kampioen in de recreatiecompetitie Middel burg. De ploeg wist de spanning er wel in te houden: pas op het laatste moment werd de achter stand van 1-2 omgezet in een overwinning met 3-2. Brasil ein digde daarmee op de derde plaats. Oud-kampioen Eiland Boys werd tweede. Geldgebrek - De afdeling Zee land van de Koninklijke Neder- landsche Atletiek Unie heeft niet genoeg geld bij elkaar kunnen krijgen voor de organisatie van de Zeelandloop op 20 mei. Deze hal ve marathon rond Kamperland gaat dus niet door. Tennis - Sponsors en andere be langstellenden kunnen donder dag 11 mei terecht op de informatie-avond van de Lawn Tennisclub De Schelde in het Racketcentrum aan de Gildeweg. Om 20 uur geeft P. Notten, pr- officer van de KNLTB, een lezing over 'Zonder sponsor(s) geen (top)sport'. Deze lezing is onder voorbehoud. Als Notten verhin derd is spreekt bondscoach H. Felius over de opleiding van de tennisjeugd. Na deze lezing ver telt S. Carpentier meer over de A- tennisser en de sponsor. Daarna kunnen er vragen worden gesteld aan de toernooileiding, het bestuur van LTC De Schelde en de spons'orwervers. Om 21 uur wordt de tweede editie van het sponsorboekje overhandigd. Scnoolverlaters - Om zo snel mogelijk aan de vraag naar schoolverlaters te kunnen vol doen roept het arbeidsbureau schoolverlaters op om zich voor 1 juni in te schrijven. In de informatie-centra van de arbeids bureaus Middelburg en Vlissin gen zijn speciale informatiestands voor schoolver laters ingericht. Daar zijn de bro chures Werkwijzer voor schoolverlaters en Folder over solliciteren verkrijgbaar. Ook is er een vacaturehoek en kunnen schoolverlaters meedoen aan de Wedstrijd van je Toekomst. Wie op een originele manier de baan van zijn leven en zijn persoonlijke toekomst weergeeft, maakt kans op een vierdaagse reis naar Parijs met een bezoek aan het Museum van de Toekomst. Spoorboekje - Het nieuwe spoorwegboekje met de jaar dienstregeling '89:90 is sinds za terdag 6 mei op de stations verkrijgbaar. De nieuwe dienstre geling gaat op 28 mei in. Met het oog op de studentenkaart is de oplage van het boekje verhoogd van 380.000 naar 470.000. De prijs blijft f 6,50. Het spoorboek je buitenland wordt niet meer uit gegeven. Het boekje bleek te ingewikkeld en werd slecht ver kocht. In plaats daarvan zijn bij de NS-Reisbureau's, de loketten van de grotere stations en bij de grote reisbureau's gratis zes ver- schilende landenfolders ver krijgbaar Gevonden - Bij de Vlissingse ge meentepolitie zijn in de periode van 26 april tot en met 3 mei de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: Schroeven en strip pen, een kinderbeugel, een dou blé horloge, een damessjaal, diverse sleutels en een wieldop. In dezelfde periode werden bij het dierenasiel een cyperse poes, een wit-rode kater en een zwart witte kater aangegeven. Wanneer een huurwoning van bewoner wisselt treft de nieuwe huurder wel eens ver rassingen aan in de vorm van door de vorige bewoner aan gebrachte veranderingen. Meestal zal hij de woning bin nen korte tijd aan zijn eigen smaak aanpassen. Vaak zijn de problemen voor de ver trekkende huurder groter, niet zelden wordt hij enkele maanden na het verlaten van de woning geconfronteerd met een rekening van zijn vo rige verhuurder wegens ge maakte kosten om de woning in de oude staat te herstellen. In veel standaardcontracten staat dat de huurder verklaart de woning in goede staat te aanvaarden. Veelal is dit niet zo, maar de huurder zet toch zijn handtekening onder het contract, want veel keus heeft hij niet. Als het huurcon tract geen bepalingen bevat op dit gebied is het Burgerlijk Wetboek van toepassing, dit bepaalt: er wordt een lijst opgemaakt waaruit blijkt in welke staat de woning zich bevindt bij de aanvang van de huur. - is er geen lijst gemaakt dan wordt er vanuit gegaan dat de woning zich in goede staat bevindt. De staat van de woning bij het aanvaarden is van belang bij Door mr. Jan van der Velde Bureau Sociaal Raadslieden Brouwenaarstraat 4 Vlissingen 01184-17810 het einde van de huur. Dan wordt vastgesteld in welke staat de huurder de woning moet opleveren. Echter wat is opleveren in goede staat? Bijna altijd gaat het om grote of kleine veranderingen die de huurder aanbracht en die hij als verbetering beschouwde. Wanneer is een verandering een verbetering of een ver slechtering? Wanneer levert de huurder de woning in oor spronkelijke staat op? Als de huurder tijdig opzegt heeft de verhuurder ruim de tijd om de woning te komen inspecteren en de huurder kenbaar te ma ken wat hij al dan niet hersteld wenst te zien. Zo wordt de huurder in de gelegenheid gesteld om het een en ander zelf en voor eigen rekening te laten uitvoeren. De verhuurder kan ook met de waarborgsom verrekenen. Deze meningsverschillen kun nen zelfs tot een procedure leiden. Het verdient dan aan- Experimentele dienst - In de Middelburgse Hofpleinkerk wordt zondag 14 mei een oecumeni sche experimentele' dienst ge houden. Voorganger Gerda de Hoop gaat in op 'Zij mogen er zijn', een thema dat naar aanlei ding van Genesis 34 werd geko zen. De dienst begint om 16.30 uur. Pinksterappèl - De werkgroep Open Kerk houdt zaterdag 13 mei een Pinksterappèl op de Vismarkt in Middelburg. Twaalf kerkelijke en aanverwante groepen presen teren zich die dag tussen 11 en 15.30 uur. Het Pinksterappèl, dat plaatsvindt in het kader van het conciliair proces over gerechtig heid, vrede en heelheid van de schepping, wordt om 16 uur af gesloten met een vesperdienst in het gebouw van het Leger des Heils. Vrouwenemancipatie - De hoeveelheid werk van de Stich ting Vrouwenemancipatie Zee land, die vorig jaar vijf jaar bestond, nam ook in 1988 toe. Met steeds meer organisaties, overheden en instellingen ont stonden werkcontacten, zo staat in het jaarverslag van de stichting te lezen. Door de toename van het werk moest de stichting prio riteiten gaan stellen en was er minder ruimte om op actuele ont wikkelingen in te springen, terwijl ook nog steeds hard gewerkt moest worden om de bestaande voorzieningen in stand te hou den. In 1989 gaat de stichting door met het geven van informa tie en advies. Aan de provinciale aandachtsvelden gemeentelijk emancipatiebeleid, vrouwenhulp verlening en kinderopvang wordt economische zelfstandigheid toegevoegd. Meer korte informatie elders in deze krant. /r^\ Tel. (033) 75 33 44 3800 AW Amersfoort Beschermvrouwe H.M. de Koningin Kopen met 't koppie, maar dan de praktijk. Dat wordt toegelicht tijdens een conferentie in het vor mingscentrum 't Zilveren Schor in Arnemuiden in het weekeinde van 9 tot en met 11 juni. De doelstelling 'lekker en gezond le ren koken met een klein budget' wordt dan speciaal voor de Mid delburger met een minumum in komen uit de doeken gedaan. Vrijdagavond om half acht begint de conferentie, die duurt tot zon dag 16.30 uur. Kinderopvang is aanwezig. Dagelijks staan de mensen er al leen voor, vertellen de conferen tieleiders, de problemen zijn uitgebreid. Maar er zijn duizen den die er ook zo voor staan. Een minimum inkomen en toch pro beren de touwtjes aan elkaar te knopen. Tijdens de driedaagse conferentie kan daarover worden gepraat, ervaringen worden uit gewisseld en deskundigen geven daar waar nodig advies. Twee professionele koks, Lony Huige en Desiré Suykerbuyk, geven kneepjes van een feestmenu worden behandeld. De expositie Vormen in Glas in het Zeeuws Museum in Middel burg geeft een overzicht van de hedendaagse Nederlandse glas kunst. De tentoonstelling, met werk van zestien kunstenaars, wordt vrijdag 12 mei om 14 uur geopend door drs. I.V.T. Spaan ders, per 1 juni de nieuwe direc teur van het museum. De expositie loopt door tot en met zondag 9 juli. Werd glas vroeger vooral voor gebruiks- en siervoorwerpen ge bruikt, tegenwoordig worden er steeds meer kunstvoorwerpen van gemaakt. In het Zeeuws Mu seum wordt onder meer werk van A.D. Copier getoond. Copier werd in 1987 onderscheiden met de David Roëll prijs en is één van de bekendste Nederlandse glas kunstenaars. Ook het werk van in Nederland gevestigde buitenland se kunstenaars als Sipek, Ham mond, Price en Gherardi is in het museum vertegenwoordigd. Er is ook tijd voor gezelligheid. Omdat de deelnemers blijven sla pen op 't Zilveren Schor, kan 's avonds bij een glas gezellig wor den nagekletst. Tussendoor kun nen de deelnemers aan de boorden van het Veerse Meer zich vermaken, roeien bijvoor beeld. Ook is er gezorgd voor kin deropvang. De prijs (f 17,50) voor dit drie daagse leerzame arrangement kon laag worden gehouden om dat de provincie en de gemeente Middelburg voor een deel van de kosten opdraaiden. beveling een deskundige te raadplegen. Beter is het aantal voorzorgsmaatregelen te ne men, zoals het maken van een lijst van gebreken die de wo ning bij het begin van de huur vertoont. De lijst is vooral veel waard als deze door (een ver tegenwoordiger van) de ver huurder wordt ondertekend. Verder is het aan te bevelen foto's van de woonruimte te maken vlak voordat deze wordt aanvaard. Voordat U de woning verlaat een inspectie door de verhuurder en vraag direkt na de inspectie een ver klaring over wat er niet deugt: U kunt dan eventueel zelf nog iets herstellen of opruimen. Overleg tijdens de huur over wijzigingen en verbeteringen aan de woning met de ver huurders, als hij op dat mo ment toestemt kan hij later geen herstel in de oude toestand eisen en wellicht valt er dan ook over een vergoe ding te praten. Als de molen draait, beweegt de boot op en neer en spartelt de vis in het water. Deze originele tuinmolen heeft al heel wat bewondering van voor bijgangers gewekt. Het is een 40 cm hoge bij 58 cm lange ver siering die u kunt monteren op het dak of op een paal in de tuin. Een eenvoudige mechanische konstruktie zorgt er voor dat de boot met visser en de vis op en neer bewegen als de wieken draaien. De molen wordt ge maakt van watervast triplex of watervast hardboard en wat houten plankjes. Op de tekening zijn alle onderdelen op ware grootte afgebeeld zodat het u weinig moeite zal kosten om de ze leuke molen zelf te maken. De tekening kunt u bestellen door f 9,75 over te maken op postrek.nr. 3567600 van Kar- weipost, Vleuten, onder vermel ding van bestelnr. 220 F/VI. GROENE WEIDJE 16 - GOES - TEL. 01100-15631 (bij Ganzepoortstraat - Stenenbrug) Salon- en Eettafels worden voor u op maat gemaakt. Ook kunnen wij meubelen leveren volgens uw eigen ontwerp. HET GRENENPALEIS \g-B STENEHBRUC PARKEERPLAATS Wait o N O» ZÓ6M-» - Vooraf prijsopgave - Snelle levering - Scherpe prijzen - Bezorging door heel Nederland. Ook uw adres voor Curiosa en Kado-artikelen OPEN: dinsdag t/m zaterdag (10.00-18.00 u.) donderdag koopavond

de Vlissinger | 1989 | | pagina 18