s a Niet te lang aan wel een sfeervol tafel, maal 'We zien er nog niet hongerig genoeg uit' Eerst afgekeurd en nu 25 jaar schadevrij Het dievengilde is gewaarschuwd Mode en spieren bij heropening Hooizolder Twee Walcherse drogisten geselecteerd voor verhuur ven gezondheidsvideo's 1 HARTGRONDIG Prijswinnares Duyvis Brosnoten laadt haar winkelwagentje vol PTT dicht op Koninginnedag lustrumfeest Show van balletkleding Dert toont allerlei nieuws tijdens show op Koninginnedag VERWENDAG IN DE VEERSESINGEL ACM viert oubo-sswa. BUSCHAUFFEUR CEES SNOEP ONDERSCHEIDEN Stemmen voor dierendoel bij Jack Hermans Efficiënt Waardering Woensdag 26 april 1989 DE FAAM - DE VLISSINGER UIT HET ZAKENHART MHXO IF VIDEOTHEEK Prijswinnares Marian Koole met bedrijfsleider Rob Koole en Duyvis vertegenwoordiger Cor Poppe in Meermarkt Vader. GRATIS WINKELEN IN MEERMARKT VADER KOUDEKERKE Met het ontwerpen van een stof fen tasje, waarop de tekst Duyvis Big Bros shopper voor moest ko men, won Marian Koole uit Vlis- Bij de introductie van een nieuwe serie honden- en kat- tenvoeding onder eigen merk wil Jack Hermans zijn klanten oproepen om vast te stellen aan welke organisatie geld moet worden gegeven. Nog tot en met zaterdag 27 april kan worden gestemd in de Jack Hermans-zaken. In de winkels zijn stembiljetten en een stembus aanwezig. De postkantoren zijn op Konin ginnedag, 29 april dit jaar, dicht. Ook wordt er dan geen post be zorgd, behalve expressestukken. Ook op Hemelvaartsdag zijn de postkantoren gesloten en er is dan ook geen postbestelling. Wel op 5 mei. Dan verloopt alles 'nor maal' bij de PTT. singen vorige week honderd gulden aan boodschappen. In no vember van het vorig jaar ver stuurde zij haar creatie in het kader van de landelijke wedstrijd, uitgeschreven door Duyvis bros- nootjes, en vorige week hoorde zij dat haar inzending in de prij zen was gevallen. Aangezien Ma rian Koole haar inkopen altijd bij Meermarkt Vader in Koudekerke doet, waar haar broer Rob be drijfsleider is, mocht de prijswin nares daar onder toeziend oog van Duyvisvertegenwoordiger Cor Poppe haar winkelkarretje volladen. Geen eethuis met culinaire hoogstandjes, maar een plaats waar eenvoudige spijzen met zorg en persoonlijke aandacht voor de klant worden klaarge maakt en opgediend. Zo beschrij ven Hans Ausem en Hans van der Wijst hun nieuwe Brasserie Bleue aan het Damplein in Mid delburg. Vanaf januari zijn de bei de eigenaren, die zowel in Amsterdam als op een kasteel camping in Frankrijk het hotelvak uitoefenden, bezig geweest om hun monumentenpand om te to veren in een sfeervol onderko men, waar de bezoeker terecht kan voor een kop koffie, een snel le lunch of een verzorgde avond maaltijd. Voorheen werd Grieks-Joegoslavisch eten opge diend in dit etablissement. „Wij mikken met onze brasserie op een publiek dat niet te lang aan tafel wil zitten maar wel van een verzorgde maaltijd houdt", zegt Hans Ausem die in de keu ken de scepter zwaait. „De oude re alleenstaande, maar ook de zakenman die weinig lunchtijd heeft, kan bij ons terecht. Ook wie s'avonds op tijd naar de film wil en eerst een lekker hapje wil eten in een sfeervolle omgeving Disco De Hooizolder bij Westka- pelle wordt na een grondige ver spijkering donderdag 4 mei heropend. De feestverpakking op die dag bestaat uit een mode show van Charlie Mode uit Dom burg en enkele bodybuilding acts. De collectie van Charlie Mode is chic-sportief te noemen. Merken als Ciao en Portobello passeren de revu in De Hooizolder. Ook de kapsels worden door deze zaak verzorgd. De bodybuilders van Malawauw Middelburg verzorgen het sho wen van de badkleding van Char lie Mode. Echte bodybuilding demonstraties worden verzorgd door twee Nederlandse kampioe nen: Saul Cracau en Joyce Zand bergen. De shows beginnen om 22 uur. DA-Drogist A.M. Luitwieler aan de Lange Zelke in Vlissingen en zijn collega H.W.J. van Looy aan de Vrijlandstraat in Middelburg zijn uitgezocht om de Medische Videotheek te introduceren. Sinds enkele dagen hebben beide drogisten VHS videoprogram ma's in huis over gezondheidson- derwerpen waarmee vrijwel iedereen te maken krijgt. Onder de titel 'Beter Weten' is een groot aantal onderwerpen in het VHS- rek van beide drogisten te vinden. Van de ongeveer duizend DA- drogisten zijn er slechts 200 goed genoeg bevonden om deze video-service te introduceren. Er zijn naast gerichte videobanden ook algemene informatieve pro gramma's verkrijgbaar. Voorbeel den zijn: 'Kinderen krijgen' en er is een film over wanneer een zwangerschap onverwacht uit draait op een keizersnede. Ook KNO-klachten en mogelijke oor zaken van luchtwegklachten zijn op video gezet om de consument te kunnen voorlichten. DA ondersteunt de produktie van de films in samenwerking met sponsors. Volgens de associatie kan de consument nu thuis in alle rust bekijken wat iemand kan verwachten in bepaalde gezond heidssituaties, of bij doktersbe zoek. DA beklemtoont dat de films volledig onafhankelijk zijn gemaakt. „DA noch sponsors hebben invloed gehad op de in houd van de films". Overigens worden de 'Beter We ten' videobanden verhuurd voor vijf gulden. BRASSERIE BLEUE AAN DE DAM IN MIDDELBURG Het ACM (Aktiviteiten Centrum Middelburg) viert zijn vijfjarig bestaansfeest. In het Ontmoe tingscentrum Dauwendaele in Middelburg wordt donderdag 27 april aandacht besteed aan dit lustrum. Wethouder T. Vinke Welzijn) spreekt dan 's middags het jarige centrum toe. Ook worden er in het gebouw aan de Vrijlandstraat demonstraties verzorgd van de activiteiten, die de afgelopen vijf jaar zijn ontwikkeld. De bijeen komst begint om 17 uur. Het ACM is een centrum voor lang durig werklozen, arbeidsonge schikten en lichamelijk gehandicapten. Ook de Veersesingel, het tehuis voor moeilijk lerende kinderen aan de Middelburgse Prins Hen drikstraat, valt onder de CAO voor de gezondheidszorg. De verwendag die het personeel af gelopen donderdag voor de pupil len hield, viel een beetje in het niet met de grote actiedag in Den Haag, maar de bedoeling was niet minder duidelijk: ook zij wil len vijf procent extra. Overal in het land werd op soort gelijke internaten een verwendag gehouden. De Middelburgse kin deren - in de Veersesingel en de bijbehorende pensions wonen er ongeveer vijftig - werden verrast met ontbijt op bed en vertrokken vervolgens in optocht - uiteraard met spandoeken - naar school, 's Middags aten ze met z'n allen in de gymzaal en 's avonds was er video en disco. „De kinderen vonden het prachtig", zegt groepsleidster Gerdi Zwaan. „We hebben uitgelegd waarom we ac tie voerden, maar dat begrepen ze niet helemaal. Zo lang we nog niet scheel zagen van de honger, zouden we wel genoeg verdie nen, vonden ze". Ook balletkleding is aan mode onderhevig. En bij mode horen shows. Silhouette uit Vlissingen geeft 6 mei een modeshow van vooral ballet- en aanverwante kleding in het Scheldekwartier. Ook Hardy Optiek uit Vlissingen doet mee. De show begint om 20.00 uur Met de merken Nikon en Bauer zet de firma Dert aan de Nieu- wendijk in Vlissingen op zaterdag 29 april twee totaal verschillende merken in de kijker. Tussen negen uur 's morgens en vijf uur 's mid dags kan de liefhebber tussen de Koninginnedagfeesten door de show bezoeken. Natuurlijk is er ook een primeur op de show. In de zaak aan de Nieuwendijk wordt de Nikon TW20 autofocus telegroothoek compact camera getoond. Nikon - zo zegt Dert - rekent hiermee af met het zogenaamde 'rode ogen effect' bij het flitsen. Ook pro beert Dert de 'supersnelle auto matische fotomachine' uit, de Nikon F4. Ron Hartwel verzorgt een demonstratie met dit supers nelle apparaat. Tevens wil Dert de consument kennis laten maken met de mon tage van een videofilmn via een computer. „Vlekkeloos worden de beelden in de juiste volgorde gezet en aan elkaar gelast", aldus Dert. Bovendien brengt Bauer een nieuwe titelgenerator, waar van de titels in zeven kleuren en op elke grootte kunnen worden ingemixed. Verder is er een nieu we Super VHS die perfecte op namen maakt. De bezoekers aan deze show vol noviteiten krijgen een voordeelcheque met een waarde tot f 100,-, die tot veer tien dagen na de show geldig De Nieuwe VHS camera die blijft. op de show wordt getoond. Ontbijt op bed, onderdeel van de verwendag. FOTO EDUARD ENGELS kan hier rekenen op een vlotte bediening met alle persoonlijke aandacht, tegen betaalbare prij zen. Daarnaast is ons eethuisje met het beschutte terras ook heel geschikt voor feestjes en kleine partijen". De Brasserie Bleue aan het Dam plein 21 in Middelburg is dage lijks, behalve zondags, geopend van 11.00 tot 20.00 uur. Telefoon Hans en Hans voorzien hun gasten van spijs en drank. Toen Cees Snoep in 1957 solliciteerde naar de vacature voor buschauffeur werd hij tot zijn stomme verbazing psychisch on geschikt verklaard. Nu 32 jaar later heeft Cees Snoep een unieke prestatie geleverd door 25 jaar schadevrij te rijden. Daarvoor kwam de heer J. Wesselingh van Veilig Verkeer Ne derland helemaal uit Hilversum om hem een onderscheiding uit te reiken. Cees Snoep begon als conduc teur „Op een gegeven moment werden er bij de toenmalige Ne derlandse Zuidhollandse Ver voersmaatschappij conducteurs en buschauffeurs in Leiden ge vraagd. Ik heb daar gesolliciteerd en moest een medische keuring ondergaan. Ik werd tot mijn stomme verbazing afgekeurd, omdat ik psychisch niet geschikt zou zijn. Daar was ik het niet mee eens en ik heb toen een brief naar de directie in Haarlem gestuurd. Zij vonden mij wel ge schikt voor conducteur. Dus ik werd conducteur. Na 2,5 jaar wil de ik toch nog buschauffeur wor den en vroeg een nieuwe medische keuring aan. Nu werd ik wel goedgekeurd. Dat was in 1960 en ik kreeg toen een jaar contract". Cees Snoep, geboren in Vlissingen, wilde eigenlijk het liefst in Zeeland werken, omdat hij daar al zijn familie had wonen en in '71 kreeg hij een baan bij het Streekvervoer Walcheren. Snoep heeft de grote veranderin gen in het openbaar vervoer soms met pijn in zijn hart zien ge beuren. „De fusie met andere vervoersmaatschappijen had tot gevolg dat ons bedrijf heel erg groot werd. Dan wordt het alle maal veel minder persoonlijk en dat is natuurlijk ontzettend jam mer. Ook de strikte dienstrege ling, invoering van de strippenkaarten en abonnemen ten hebben ervoor gezord dat de passagiers de chauffeur veel minder zien zitten. Vroeger maakte je ook veel gekkere din gen mee. Het was allemaal nog niet zo haastig, zo efficiënt als te genwoordig. Als er toen iemand op het platteland de bus wilde nemen, dan stond er ergens een omgekeerde bezem in de tuin en dan stopte je daar. Nu heb je overal een mooi bushokje". Toen Cees Snoep in Zeeland ging werken was hij de enige die mee deed aan de speldjesactie van Veilig Verkeer Nederland (elk jaar schadevrij rijden betekent een speldje). „Ja. Dat was een beetje vreemd", zegt hij „De directie hier wilde er niet aan meedoen, omdat ze bang was dat de pas sagiers eerst de speldjes van de GEBOORTE G.H. Prenger Voorzitter OBD en eigenaar Hotel de Burg in Domburg Met blijdschap geven we ken nis van de geboorte van een overlegorgaan dat - naar wij hopen - ooit zal uitgroeien tot een wolk van samenspel. Ik bedoel de geboorte van een commissie kleine criminali teitsbestrijding, die in de ge meente Domburg van de grond is gekomen. Een prima initiatief waarin vertegenwoor digers van de gemeente, de politie en ondernemers nauw samenwerken. Een commissie ook die noodzakelijk is. Eenvoudig als het is, heb ik al tijd tegen alles aangetrapt wat maar naar overheid riekt. De politie: nooit aanwezig, be weerde ik stellig; de gemeen te: een stelletje laaghartige belastingvreters, ze deugen niet en hebben altijd rare plan nen. En voor ondernemers - zo dacht ik tot zeer kort geleden - heeft die gemeente nooit een oor. Nee. Er wordt ons een oor aangenaaid. Maar zie. Dankzij gezamenlijke inspanning van de juiste men sen op de juiste plaats begint er dan iets moois. Hoewel we zo af en toe nog wel eens het kopje laten hangen, groeit het vertrouwen. De commissie moet akelige dingen uit het Domburgse gaan weren, zoals auto-inbraken, foutparkeren en overlast. Domburg moet re gels maken die deze stoorzen ders de kop indrukt. De commissie is er een geëigend orgaan voor om de zaken op een rijtje te zetten zodat de ge meenteraad de voorstellen in 'wetten' kan omzetten. Met de commissie hebben we trouwens al een aantal aardige zaken rondgebreid. Zo dient de horeca om twee uur 's nachts te sluiten, mensen mogen geen alcoholhoudende dran ken op straat nuttigen en er is een taxistandplaats in de maak, om zo de uitgaanders 's nachts snel af te voeren. Ver- der wordt het grote parkeer- terrein aan de kant van Oostkapelle voortaan dag en nacht bewaakt. Daarvoor is een baanlozenproject inge- schakeld in samenwerking met het gewestelijk arbeidsbu- reau in Middelburg. Vorig jaar werd daar in één nacht in 24 auto's ingebroken. Kortom al- lemaal praktische zaken die dankzij deze commissie kun- nen worden aangepakt. De commissie is er nu. Toege- geven: in de groei er van zullen we nog talrijke hindernissen moeten nemen, maar we heb- ben een instrument in handen dat de leefbaarheid van ons dorp optima forma kan houden. ZZ De dames en heren van het in- brekersgilde zijn gewaar- schuwd. Ons kind is enorm waakzaam. G.H. Prenger. chauffeur gingen tellen voordat ze instapten. Nou ja.. „De nu 53-jarige buschauffeur om schrijft zijn prestatie als 'leuk' en doet er een beetje sceptisch over. Maar volgens zijn vrouw Maria is hij er wel degelijk trots op, al zal hij dat niet zo laten merken. Wel vindt hij dat er te weinig waarde ring komt van hogerhand. Want toen hij 20 jaar schadevrij had gereden, kreeg hij zijn jaarlijkse speldje en passent na de laatste busrit. En dat vondt hij kneutig. Zeker in het licht van wat hij laatst in de krant las. „Een vrachtwagenchauffeur die 5 jaar lang geen schade had kreeg een 'ontvangst bij Pieter van Vollenho- Cees Snoep, de onderscheiden buschauffeur. ven, spelend op zijn piano. Als hem wordt gevraagd wat de be langrijkste eigenschap van een buschauffeur moet zijn, zegt hij na een moment stilte: „Ik denk dat aanpassingsvermogen het beste medicijn is. Dus rijden zoals de situatie het toelaat. Dat is het allerbelangrijkste voor een chauffeur". FOTO EDUARD ENGEL H

de Vlissinger | 1989 | | pagina 13