Reconstructie kruispunt aanvragen netten en pruymboom te vlissingen Geld voor aanpassing huis IN liKHOHl Het dagelijks bestuur van de provincie doet jaarlijks verslag van het beleid op het terrein van ruimtelijke ordening en volks huisvesting. Ook wordt melding gemaakt van raakvlakken met andere beleidsterreinen, zoals landinrichting, recreatie, milieuhygiëne en wegen. Woonwagens Bedrijvigheid Relaties OM M ISSI i:s Sport Gezondheid Verenigingen provinciale griffie Vrije tijd DE VLISSINGER ABDI J Woensdag 19 april 1989 IEUWS Provinciale staten wordt ge vraagd 325 duizend gulden be schikbaar te stellen voor de voorbereiding en grondaankoop voor de reconstructie van het kruispunt S7-Langeweg: de kruising in de weg Goes- Zeelandbrug met de Langeweg tussen Wilhelminadorp en Wolphaartsdijk. De uitvoering gaat 2,1 miljoen gulden kosten. Als het aan het dagelijks bestuur van de provincie ligt, wordt gekozen voor een gelijk vloerse kruising met ver keerslichten. Vijf plannen zijn besproken, variërend van een gelijkvloerse kruising zonder lichten via ongelijkvloerse mo gelijkheden tot een totaal nieuw kruispunt bij de oprit naar de Zandkreekdam. De kosten bij de diverse varian ten liggen tussen 2,1 miljoen en 7,1 miljoen gulden. Uit de in spraak kwam de voorkeur voor een ongelijkvloerse oplossing met als argumenten, dat die het veiligst is en bovendien een snel le verkeersafwikkeling geeft in de noord-zuidverbinding met de Zeelandbrug. In de statencom missie voor waterstaat en ver keer waren de meningen verdeeld. Gs stellen nu voor te kiezen voor een gelijkvloerse kruising met verkeerslichten. Hun overwegin- gen zijn, dat de verkeersveilig heid hiermee wordt gediend, de wachttijden voor het verkeer van de Langeweg worden opgelost en de kosten geen belemmering vormen om in de toekomst ook andere verbeteringen in het pro vinciale wegennet te kunnen uit voeren. Provinciale staten beslissen 19 mei over de voorbereidings- kosten van 325 duizend gulden. In een later stadium krijgen zij het voorstel de 2,1 miljoen voor het eigenlijke werk beschikbaar te stellen. Dinsdag 25 april houdt de eerste kamer uit gedeputeerde staten zitting ter behandeling van het beroep van de heer M. Boonman uit Rilland Bath. De heer Boon man heeft beroep aangetekend tegen de weigering van het wa terschap Noord- en Zuid- Beveland hem ontheffing te ver lenen voor het aanbrengen van beplanting op de insteek van de sloot langs de Kapucijnenweg in Rilland Bath. De heer Boonman en het water schap worden gehoord om 11.00 uur, in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De zitting is openbaar. Ruimtelijk beleid 1988 Mensen, die hun huis willen aanpassen, omdat zij niet meer goed kunnen traplopen, steunen nodig hebben in toilet of douche, brede re deuren moeten hebben om er met een rolstoel door te kunnen enz. kunnen een beroep doen op de Regeling geldelijke steun huis vesting gehandicapten 1989. Eigen woningen, huurhuizen, woon wagens en woonboten kunnen met een bijdrage uit de regeling worden aangepast. Tweede woningen, vakantiewoningen en ka mers in bejaardenoorden zijn van de regeling uitgesloten. Bij ge huurde woonruimte is het natuurlijk zaak eerst toestemming te vragen van de verhuurder. Mogelijke aanpassingen zijn onder meer: handgrepen in toilet en douche, verhoogd toilet, traplift, douchezitje, verbreding van deu ren en aanleg van hellingbanen voor rolstoelers, onderrijdbare keu kenaanrechten, aanleg centrale verwarming, aangebouwde slaapkamers of zit/slaapkamers. De regeling geldt alleen voor bouwkundige aanpassingen. Achterstallig onderhoud kan er overi gens niet mee worden weggewerkt. De vergoeding bedraagt ten minste 250 gulden en ten hoogste 45 duizend gulden. Kosten onder de 15 duizend gulden worden in één keer vergoed. Alle bedragen daarboven worden geregeld via een rentedragende schuldvordering op het rijk. Aanvragen voor een bijdrage moeten worden ingediend bij het ge meentebestuur. Bij het gemeentehuis zijn hiervoor aanvraagformu lieren beschikbaar. Met de aanpassing van het huis kan pas begonnen worden na de toestemming van de gemeente. Wordt daarop niet gewacht, dan wordt geen bijdrage toegekend. Als ver huizing een betere oplossing biedt voor de woonproblemen, dan kan ook een vergoeding in de verhuiskosten worden gegeven tot een maximum van 3 duizend gulden. Ook hier geldt, dat de vergoe ding alleen wordt betaald als de gemeente op de aanvraag heeft beslist. Behalve het aanvraagformulier is in het gemeentehuis verkrijgbaar de folder Bijdrage voor het aanpassen van uw woning. Gs maken melding van de noti tie woningbouw, die zij in 1988 hebben gepresenteerd. Eén van de uitgangspunten is, dat nieuwbouw vooral in het teken moet staan van stads- en dorps vernieuwing. Nieuwbouwwij ken zijn steeds minder nodig, gezien de leegstand in sommige gemeenten. Ook moet in de wo ningbouw rekening worden ge houden met de vraag naar ouderenhuisvesting en naar so ciale woningbouw. Bij uitbreidingsplannen van ge meenten moet worden beoor deeld of bij de betreffende kern wel uitbreiding nodig is en zo ja in welke mate. Geconstateerd wordt, dat de ge meenten doorgaans voldoende aandacht besteden aan woning verbetering, sanering van milieu- hinderlijke bedrijven en aan verbetering van de riolering. Gro te behoefte blijkt te bestaan aan de verbetering van eigen wonin gen. Om meer inzicht te krijgen in de noden, hebben gs opdracht gegeven voor onderzoek naar de kwaliteit van particuliere huur woningen in Middelburg, Vlissin- gen, Goes en Terneuzen. Ondanks het feit, dat in ver schillende gemeenten voort gang is geboekt bij de aan wijzing van plaatsen voor woonwagencentra, vinden gs, dat de aanleg veel te traag ver loopt. De klacht, dat de finan ciering van de standplaatsen vaak niet is rond te krijgen, kan worden onderyangen door de centra in woonwijken te situe ren, waardoor extra kosten voor grondaankoop en voorzieningen als water en licht en ontsluiting kunnen worden voorkomen. Gs geven er de voorkeur aan, dat gemeenten op vrijwillige basis tot een lokatiekeuze komen, maar in uitzonderlijke gevallen zullen zij gebruik maken van de mogelijkheid in te grijpen. Vrijwel alle kernen op Walcheren beschikken over een bedrijfster rein. Op de Bevelanden wordt gewerkt aan uitbreiding van ter reinen bij Kapelle, Yerseke en nat industrieterrein op de Axelse Vlakte. Gs maken zich zorgen over de economische uitvoer baarheid aldaar en daarom ach ten zij het niet uitgesloten, dat elders ter hoogte van Westdor- pe-Noord naar mogelijkheden moet worden gezocht. Gs maken melding van de in uit voering zijnde ruilverkavelingen: Yerseke Moer, Nijs- en Hoog landpolder en Sluis-Oostburg. Krabbendijke. De belangstelling—«De minister.van landbouw heeft voor De Poel bij Goes en Nrshoekinmiddels óp het voorbereidings schema opgevoerd Aardenburg, IJzendijke-Hoofdplaat en Stave- nisse-Sint Maartensdijk. Andere ruilverkavelingen, die daarin al voorkomen, zijn Wal cheren, Breskens-Zuidzande, >?gk élljk bij Kruiningen is goed. Geleid aan ontstaat er een oost-westas met bedrijfsontwikkeling, aldus gs. Het havenschap Terneuzen heeft plannen uitgewerkt voor nieuw, De statencommissie voor wa terstaat en verkeer vergadert maandag 24 april, 13.30 uur. De leden van de commissie worden geïnformeerd over de brugopeningen bij Sluiskil en de wijziging in de dienstregeling voor de veerdiensten over de Westerschelde per 28 mei. Andere agendapunten zijn ver hoging van de rekeningcourant met de nv Westerschelde Oever verbinding, de verbetering van het kruispunt bij Vrouwenpolder en de reconstructie van het kruispunt S7-Langeweg bij Wil helminadorp. De commissie praat bovendien over adhesiebetuiging aan de motie van de gemeenteraad van Middenschouwen over het hou den van rij-examens in Zierikzee. Schoondijke, Sint Philipsland, Sint Annaland en Axelse Sas sing. Het plan tot aanwijzing van de Oosterschelde tot beschermd natuurmonument heeft voors hands de steun van gs. Vorig jaar heeft de minister van landbouw en visserij De Manteling op Wal cheren en de natuurgebieden in en langs Krammer, Volkerak, Zoommeer en Eendracht al aan gewezen tot beschermd natuur monument. Bij Zoommeer en Eendracht is rekening gehouden met de recreatieve functie van de Speelmansplaat. Op recreatief gebied is nieuw overleg nodig met de gemeente Vlissingen als gevolg van de ont houding van rijksgoedkeuring aan het Arsenaalproject. Gs be raden zich op de recreatienota van de gemeente Oostburg, waarin het speerpunt kust West- Zeeuwsch-Vlaanderen is opge nomen. De plannen voor de dam- aanzet Brouwersdam liggen op verzoek van de gemeente Mid denschouwen stil in afwachting van de gemeentelijke recreatie beleidsnota. Voor Neeltje Jans hebben gs samen met de ge- meente Veere een plan op gesteld. Voor het gebied moet de procedure van de milieueffect- rapportage worden gevolgd. Volgende week woensdag be spreekt de provinciale planolo gische commissie het verslag in haar openbare vergadering. De statencommissie voor eco nomische zaken vergadert om 16.00 uur op maandag 24 april. Ook hier is de motie van Midden- schouwen over de rij examens op Schouwen-Duiveland aan de or de. Verder zijn er voorstellen tot bijdragen aan de Hogeschool Zeeland, het sociaal en medisch centrum in Hulst, de zomeruni- versiteit en de Streek-VVV Zeeuwsch-Vlaanderen. De jaar stukken van de Watersmaat schappij WMZ en het energiebe drijf PZEM en een krediet voor promotie van provinciale toeristi sche activiteiten besluiten de agenda. Maandag 24 april vergadert ook de provinciale raad voor de volksgezondheid. Vergader plaats is het gebouw van het Ziekenfonds, Achter de Houttui nen, Middelburg. De aan vangstijd is 14.15 uur. Gesproken wordt over onder meer preventieve geestelijke ge zondheidszorg, de revalidatie in Zeeland en de advisering over opneming in bejaardenoorden en verpleeghuizen. Woensdag 26 april, 10.00 uur, vergadert de provinciale plano logische commissie in het PPD- gebouw, Groenmarkt 13, Mid delburg. Het ontwerp van het verslag ruimtelijk beleid 1988 is onder werp van gesprek. De provinciale commissie voor het waterbeheer vergadert don derdag 27 april, 14.00 uur. Op de agenda staat de voorbe reidingsstructuur voor het wa terhuishoudingsplan. Alle vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het pro vinciehuis (Sint Pieterstraat 42, Middelburg), tenzij anders bij de betreffende commissie is ver meld. Spreekrecht voor het pu bliek is er in de statencommis sies. De vergaderstukken liggen ter inzage in het informatiecen trum van de provincie. Abdij 9, Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg telefoon 01180-31402 Zandmars - De wandelsport vereniging 't Zand uit Middel burg houdt zaterdag 22 april voor de 22e keer haar Zand mars. Zowel individueel als in groepsverband kan men deelne men op de afstanden 5, 10, 1 5, 25 en 40 km. De deelnemers aan de 40 km starten om 9 uur. De 25 km gaat om 12 uur van start. De deelnemers aan de overige afstanden vertrekken tussen 13.30 en 14 uur. Het startbureau is gevestigd in het wijkgebouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat 42 in Mid delburg. Inlichtingen bij het se cretariaat van de vereniging, 01180 - 28602. Voetbal - De Nationale selectie van Tsjechoslowakije (onder de 23 jaar) speelt op donderdag 20 april in Lewedorp tegen Jong Zeeland. De wedstrijd begint om 19.15 uur. Op 18 mei speelt Jong Zeeland tegen een Vlissingen-combinatie en ook een toernooi in Engeland van de Medway Area staat op het pro gramma. De selectie van JZ bestaat uit Jacco Schroevers, Dies van de Ketterij en André Marteijn (Arnemuiden), Johnny Dieleman (AZVV), Jurgen de Block (Clinge), Ronald Kole (Goes), Arjan Tollenaar en Rem- co van Keeken (Hoek), Ronnie de Bruine en Ronnie Proos (Kloe- tinge), Dennis But (Middelburg), Ruud Verbeek en Ron de Visser (RCS), Jos Kayser (Seroosker- ke), Bennie van Leeuwen en Roy Hendriksen (Vlissingen). Coach is Wies van Avermaete. Viswedstrijd - De Hengelsport vereniging Middelburg houdt in samenwerking met Brammetje- Dump een grote internationale viswedstrijd op de stranden bij Dishoek. Vanaf 8 jaar mag ieder een meedoen. Er wordt gevist op lengte. Inschrijvingen (f 10, bij de filialen van Brammetje-Dump in Middelburg, Goes en Vlissingen, na 18 uur via 01180 - 27169 of een uur voor aanvang van de wedstrijd. Kaarten kunnen worden afge haald in verenigingsgebouw De Couburg, Duinweg 4 in Koude- kerke vanaf 7.30 uur. Hier wor den ook de prijzen uitgereikt. Hoofdprijs is een stereocombi natie met CD-speler, de tweede prijs is een reis naar Londen voor twee personen en de derde prijs is een compleet tuinameu- blement. Oemoemenoe - De Eerste Zeeuwse Rugby Club Oemoe menoe wil hogerop. In de Paas vakantie nam de vereniging dit 'hogerop' zelfs letterlijk door ruim een week op hoogtestage te gaan in het Zwitserse Cham- poussin. Ook dit jaar speelde de club een wedstrijd tegen Rugby Club Yverdon, vorig seizoen nog kampioen van Zwitserland. Hoe wel de wedstrijd met 1 2-4 werd verloren zijn vooral de hieruit voortkomende internationale contacten van groot belang voor de vereniging. Zo brengt het Zwitserse Yverdon in de komen de weken een tegenbezoek aan de Zeeuwse hoofdstad. Eind april krijgt de club bezoek van het Italiaanse Fides Livorno, de vroegere club van Oemoeme- noespeler Maurizio Fruzoni. Ver der komen er nog Franse en En gelse teams op bezoek, terwijl Oemoemenoe zelf mogelijk nog deelneemt aan een toernooi in Duinkerken. Meer informatie over EZRC Oemoemenoe is ver krijgbaar bij voorzitster Yvonne van Dijk, 01182 - 1361. Vana vond (19 april) speelt Oemoe menoe thuis in de halve finale van het bekertoernooi tegen het Leidse DIOK, dat dit seizoen glansrijk het landskampioen schap binnenhaalde eri beslist een gooi zal doen naar de dub bel. De wedstrijd begint om 18.30 uur. Jeu de Boules - De Middelburg se Jeu de Boules club Pentanque speelt maandag 24 april voor de eerste keer buiten op de recent uitgebreide banen bij sporthal De Kruitmolen. De aanvang is om 19 Crohn en Colitis - De afdeling Zeeland van de Crohn en Colitis Vereniging Nederland houdt op zaterdag 22 april een bijeen komst in Hotel Goes aan de An thony Fokkerstraat 100 te Goes. Gastro-enteroloog van het Dijkzigt ziekenhuis J. Dees spreekt overde oorzaken, diagnostiek en behandeling van Colitis Ulcerosa en de ziekte van Crohn. Hierna geeft W.J. Schouten, als chirurg aan het zelfde ziekenhuis verbonden, een lezing over de nieuwe ope ratietechniek voor Colitis Ulce rosa patiënten: de ileo-anale anestomose. De genoemde ziek ten zijn chronisch terugkerende ontstekingen in de spijsverte ringskanalen. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de secretaresse van de afdeling Zeeland, M. Pop-Minderhoud, 01100-11036. De bijeenkomst begint om 14 uur. Nieuwe informatiegids Zicht op Zorg is de naam van Oemoemenoe een nieuwe informatiegids voor en over mensen met een geeste lijke handicap in Zeeland. De gids is bedoeld voor ouders, hulpverleners, maatschappelijke organisaties, kerken, provinciale en gemeentelijke overheid. De gids geeft niet alleen antwoord op vragen rond de opvoeding en begeleiding, maar ook op de ge wone praktische vragen. Welke voorzieningen zijn er? Waar zijn die gevestigd? Wat zijn de kosten? Voor welke leeftijden zijn ze? De gids is een gezamen lijke uitgave van de Federatie van Ouderverenigingen, het Pro vinciaal Overlegorgaan en de Regionale Overlegorganen Zwakzinnigenzorg. De gids kan worden aangevraagd bij de pro vinciaal consulent van de Fede ratie van Ouderverenigingen in Zeeland, J.M. Koens, p/a De Vil la, Van de Spiegelstraat 4, Post bus 2121, 4460 MC Goes, 01100-28632. Geneesmiddelen - Onder de ti tel Nieuwe geneesmiddelen: zoe ken en vinden of ontwerpen en bevestigen geeft prof. H. Tim merman vrijdag 21 april een le zing voor het Natuurkundig Gezelschap Middelburg. De le zing, die voor zowel leden als niet-leden is bestemd, vindt plaats in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middel- burg en begint om 20 uur. Transcedente Meditatie - In aansluiting op de lezing 'Geluk Geeft Gezondheid' van maan dag 17 april, volgen er nog twee informatie-avonden maar nu specifiek over de Transcedente Meditatie-techniek zelf. De eer ste avond is maandag 24 april, vanaf 20 uur in de Zeeuwse bi bliotheek, Kousteensedijk 7, Middelburg. De tweede avond is op dinsdag 25 april, vanaf 20 uur in TM-Centrum Zeeland, Kloetingseweg 5, 's Heer Abts- kerke. Inlichtingen 01103 - 1904. Bouwvakkers - Per jaar raken tienduizend werknemers uit de hout- en bouwsector in de WAO. Meer dan de helft heeft een ka potte rug of versleten gewrich ten. Voor de Hout- en Bouwbond CNV dus alle reden om donder dag 20 april een jongeren informatie-avond over de arbeids omstandigheden in de bouw te houden. De avond vindt plaats in de Prins van Oranje in Goes en begint om 20 uur. Vakbondsjon gerenwerker Eric Nobel en dis trictsbestuurder Tjitze van Rijssel verzorgen een inleiding. Ook wor den er films van de Stichting Ar- bouw vertoond. Voorlichtingsbijeenkomst - De afdeling Zeeland van de Ko ninklijke Vereniging Homeopa thie Nederland houdt op woens dag 26 april haar jaarlijkse voor lichtingsbijeenkomst. De bijgen- komst begint om 19.30 uur in de Prins van Oranje, Nieuwstraat 14 in Goes. Om 20.30 uur geeft mevrouw K. Jir- ka een lezing over homeopathie toegepast bij maag- en darmstoornissen en op spieren en gewrichten. Verder heeft zij het over de Duitse geneesmid delen van Steigerwald. De lezing is voor iedereen toegankelijk. Multiple Sclerose - De afde ling Walcheren van de Multiple Sclerose Stichting houdt op dinsdag 25 april weer soos in het koetshuis van Der Boede in Koudekerke. Aanvang 10.30 uur. Mevrouw Hayes vertoont een serie foto's van Noorwegen. Op dinsdag 30 mei gaat men ge zamenlijk pannekoeken eten in Dishoek. Agrarische vrouwen - De re- giogroep jonge agrarische vrou wen Walcheren gaat vrijdag 21 april op excursie naar het bedrijf van W. Brasser aan de Koude- kerkse Grooneweg. Brasser ver telt meer over het gebruik van groenten, fruit en kruiden in de Antilliaanse en Surinaamse keu ken. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via 01189-2995. Brassband ONDA - De Rit- themse Brassband Oefening Na Den Arbeid is sinds enige maan den in het trotse bezit van een eigen verenigingsgebouw. Het gebouw, De Vijf Klavers, wordt na een opknapbeurt die 5 maan den heeft geduurd, op zaterdag 22 april officieel in gebruik geno men. De opening wordt verricht door W. Cevaal, de oudste in woner van de dorpskern Ritthem en Naomi Goozen, jeugdlid van de brassband ONDA. Na de ope ning om 10.30 uur wordt van 10.45 tot 12 uur een receptie gehouden. In de middag is er van 14.30 tot 16.30 open huis. Dan wordt er doorlopend een vi deoband vertoond over Ritthem en haar inwoners anno 1962, met beelden van optredens van ONDA. Afasiesoos - De Afasiesoos Walcheren houdt op donderdag 20 april een korte verhalen- en Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvragen: 1. De heer A. Pruymboom te Vlissingen heeft bij hen op 22 februari 1989 een aanvraag om vergunning ingevolge de Afvalstoffenwet ingediend voor het oprichten en in wer king hebben van een inrichting, bestemd voor het slopen van autowrakken en het verhandelen van auto-onderdelen, op een perceel aan de Havenweg 15 te Vlissin gen, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie K, 392 (ged). 2. De heer G. Netten te Vlissingen heeft bij hen op 10 maart 1989 een aanvraag om ver gunning ingevolge de Afvalstoffenwet ingediend, voor het bewaren, bewerken, ver werken, verhandelen en vernietigen van autowrakken en het handelen in auto-onderdelen, op een perceel op het woonwagencentrum De Windhoek 102, ka dastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie K, nr. 79. Ter inzage: De aanvragen met bijlagen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 20 april 1989 tot en met 19 mei 1989 op de volgende plaatsen en tijden: 1. in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch afspreken: 01184-87204); 2. op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42, te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Na 19 mei 1989 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld te gen de vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen op werkda gen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren: Een ieder kan bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middel burg een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het geven van de gevraagde vergun ning en wel tot en met 19 mei 1989. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom verzocht wordt, kunnen tot en met 12 mei 1989 tegen de aanvraag monde linge bezwaren worden ingebracht. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn (01180-31670). Middelburg, 19 april 1989. sint pieterstraat 42, postbus 6001, 4330 la middelburg, tel. 01180-31011 gedichtenochtend in het Koets huis op het terrein van Der Boe- de in Koudekerke. De bedoeling is dat iedereen een gedicht of verhaal meeneemt en dit voor leest of laat voorlezen. Tussen tijds wordt er koffie gedronken. De bijeenkomst duurt van 9.30 tot 11.30 uur. Jongerenvakanties - Zon en Vrijheid organiseert op niet- commerciële basis weer vakan tieweken voor kinderen en jon geren. De meeste activiteiten worden gehouden in Vierhouten op de Veluwe, op kampeerter rein De Paasheuvel. Enkele acti viteiten vinden plaats in Wijlre in Zuid-Limburg, op kampeerter rein De Gronselenput. Het gaat om kinderdorpen, kookvakan- ties, volksdans/muziek, jeugd- camping en vakantie-werk kampen. Aan deelnemers van wie de ouders krap bij kas zitten kan uit een speciaal fonds finan ciële ondersteuning worden ver leend. Meer informatie staat in de folder Jongerenvakanties, die telefonisch kan worden aange- vraagd, 05771 - 556. Snuffelmarkt - Voor de echte snuffelaars is er zaterdag 22 april een snuffelmarkt in de sporthal van de Zeevaartschool aan de Vlissingse Van Hogendorpweg. De markt is van 9 tot 17 uur ge opend. Het Organisatie- en Eve nementenbureau Zuid-West Ne derland is inmiddels al weer bezig met de voorbereidingen voor de zomermarkten in juli en augus tus. Kramen kunnen worden ge reserveerd via 01100-20107 of 01102-42988.

de Vlissinger | 1989 | | pagina 9