SCHERP GEZIEN ZO'N ZONNEBRIL OP STERKTE. WEER EEN ZONNIG VOORDEEL BIJ GROENEVELD OPTICIENS. A GROENEVELD OPTICIENS Misleidend Allerlei Lezers schrijven Buurt/wijk Maatschappij Cultuur ije tijd Ouderen Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, Lange Zelke 93. Oostburg, Burchtstraat 13. EEN KOMPLETE ZONNEBRIL OP STERKTE VANAF 139.- DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 19 april 1989 Bekeuringen - Onder de slogan 'Scheuren wordt vaker bekeu ren' is de rijkspolitie afgelopen zaterdag 1 5 april een voorlich tingscampagne begonnen over de risico's die de automobilist loopt als hij wordt gepakt voor te hard rijden. Sinds vorig jaar mei de nieuwe snelheidslimieten werden ingevoerd, heeft de rijkspolitie ongeveer 200.000 bekeuringen uitgedeeld wegens te hard rijden. Ook in de komen de periode zal de pakkans bij overtredingen onverminderd hoog blijven. Door politie- camera's en surveillance eenheden die regelmatig van lo catie wisselen blijft het verras- singselement gewaarborgd. Staatsbezoek Sartzetskis - President Sartzetskis van Grie kenland en zijn echtgenote be zoeken op donderdag 20 april om 10.15 uur de stormvloedke ring in de Oosterschelde. Het bezoek dat een privé karakter heeft, volgt op het officiële staatsbezoek dat het echtpaar van 17 tot 19 april aan ons land brengt. Minister van verkeer en waterstaat N. Smit-Kroes is bij het bezoek aan de stormvloed kering aanwezig. Van Zeeuwse zijde zijn waarnemend commis saris van de koningin E. Maris- Koster, waarnemend burge meester van Veere W.J. Sander- se, hoofdingenieur-directeur van rijkswaterstaat H. Engel en hoofdingenieur H. Verheij van In De Vlissinger van 4 april jl stond een stukje over de film Rainman. Aan het eind van dat stukje staat de zin: 'Als hij zijn zin niet krijgt, dreigt hij een toeval te krijgen'. Als ouder van een autistisch jongetje voel ik me hierover, op z'n zachst gezegd, be drukt. Dit is namelijk een volstrekt negatieve en mislei dende benadering van de pa niek, die zich plotseling van een autistisch kind meester kan maken. Er had moeten staan: 'En als de wereld, zijn omgeving, hem ineens ondui delijk en chaotisch overkomt, raakt hij in paniek'. Dat 'leest' heel anders! Wat denkt men, als men leest: 'En als hij zijn zin niet krijgt,'Dat ver wende kind moet eens flink aangepakt worden!' Men oor deelt immers zo snel Begrijpt u? Wat men niet weet is, dat het kind zich onder be paalde omstandigheden, geen raad weet van eenzaamheid, onbegrip en verwarring! Daar om reageert hij in paniek, met alle gevolgen van dien! E.S. Landsmeer Prattenburg 27 Vlissingen de dienstkring Deltakust van rijkswaterstaat erbij. Om 12.30 uur arriveert het gezelschap in Veere. Daar verwelkomt minis ter van binnenlandse zdken C.P. van Dijk hen in het stadhuis met een lunch. De Griekse gasten vertrekken om 14.30 uur per he licopter vanaf een weiland te genover het bejaardenoord Nieuw-Sandenburgh in Veere. Verkeersveiligheid - De ge meente Vlissingen krijgt vijfen twintig duizend gulden van mi nister N. Smit-Kroes van verkeer en 'waterstaat als premie in de actie 25 procent minder ver keersslachtoffers. Het aantal verkeersslachtoffers (doden en gewonden) in de gemeente be droeg vorig jaar 95 tegen het peilgemiddelde van 106. Het peilgemiddelde wordt berekend naar het aantal slachtoffers in de jaren 1984 tot en met 1986. Reünie - De zesde-klassers uit het schooljaar '84-85 een '85!86 van de Middelburgse openbare basisschool Arneburch komen vrijdag 21 april op herha ling. Op deze reünie lopen de oud-leerlingen nog één keer alle klassen door. Uiteraard worden er ook herinneringen opgehaald en zijn er foto's en video's te zien. De bijeenkomst begint om 19.30 Nieuwe naamgeving - De ge daanteverandering van de To renflats in Paauwenburg Zuid- Oost in Vlissingen in zogenaam de Regenboogflats wordt don derdag 20 april afgerond met de nieuwe naamgeving op de kop- gevel van de flat aan de Meesterstraat. De onthulling wordt verricht door de Vlissing- se wethouder Willem Wisse en de voorzitter van Woningbouw vereniging Basco A. Geldof. Na de onthulling, die om 1 5.30 uur plaatsvindt, is er een opleve ringsreceptie in het wijkcentrum Open Hof aan de Gogelweg 59 in Vlissingen. Nieuwe inwoners - Het ge meentebestuur van Middelburg ontvangt op dinsdag 2 mei van 19.30 tot 22.30 uur in de Bur gerzaal van het stadhuis weer een groot aantal nieuwe inwo-, ners. De coHegeleden 4*j*ge- meester Chris Rutten en de wet houders G.B. Schoenmakers, M. Vinke, S. Smitskamp en E.M.J. van Brummelen stellen zich met een korte toespraak aan de nieuw ingezeten burgers voor. De toespraken worden onder broken door een optreden van het accordeonkwintet van de Zeeuwse Muziekschool. Naast informeel contact met het colle ge van burgemeester en wet houders is er na de pauze gele genheid voor een rondleiding door het gotische gedeelte van het stadhuis. Ook de film 'Mid delburg 1000 jaar jong' kan worden bekeken. Middelburgsestraat - Het weg dek van de Middelburgsestraat in Vlissingen wordt volgende week opnieuw bestraat. Zowel de trot toirs, de parkeerstroken en de rij weg worden aangepakt. Het gedeelte tot aan de Molenweg is daarom de komende anderhalve maand afgesloten voor door gaand verkeer. Daarna wordt het stuk tussen de Molenweg en de Dongestraat onder handen geno men. Deze werkzaamheden ne men ongeveer twee weken in beslag. Vrouwendag-Meidendag De Stichting 8 maart- Vrouwendag Walcheren i.o. wil haar programma voor 1990 rich ten op meiden. De meiden die zich aangesproken voelen wor den verzocht deel te nemen aan ee organisatie van de 8 maart- Vrouwendag. Voor meer infor matie: 01184-1 21 38 van 18 tot 19.30 uur. Verslagavond - De raad van Kerken Vlissingen houdt op don derdag 20 april een verslag avond in het kader van het con ciliair proces van gerechtigheid, vrede en heelheid van de schep ping. De avond begint om 20 uur en wordt gehouden in het Anker aan de Bonedijkestraat 163 in Vlissingen. De bedoeling is een bundeling te maken van de verslagen, gemaakt door de verschillende Vlissingse kerken betreffende het conciliair pro ces. Hieruit kan dan een geloofs brief van de Vlissingse kerken worden samengesteld, die op Pinksteren aan de kerkgangers aangeboden kan worden. Geweldervaringen - Het Me disch Kinderdagverblijf in Goes houdt in samenwerking met Fiom-Zeeland drie ochtenden voor moeders die in hun eigen jeugd geweldervaringen hebben opgedaan, in de vorm van slaag, sexueel misbruik, vernedering, met als gevolg fysieke of menta le problemen. Op deze ochten den staan de eigen ervaringen en opvoedingsproblemen cen traal. De morgens worden ge houden op 1 7 mei, 31 mei en 14 juni in de Rooseveltstede 62-52 in Goes, van 9 tot 11.15 uur. Kinderopvang is mogelijk. Voor informatie en opgave: Fiom- Zeeland 01180 - 27311, of Me disch Kinderdagverblijf (Goes) 01100-28599. Openbaring van Johannes - In de Getuigeniskerk aan de Adriaan Lauwereyszstraat 6 in Middelburg houdt drs. Andries Visser op dinsdag 25 april een lezing over het Joodse karakter van de Openbaring van Johan nes. Met de lezing wil hij aanto nen dat het bijbelboek Openba ring niet op zichzelf staat, maar in de tijd rond het begin van on ze jaartelling één van de vele boeken was vol met de meest fantastische toekomstvoorspel lingen. Het boek moet volgens hem dan ook worden gelezen enS uitgelegd vanuit deze stroom van zogenaamde apocalyptische literatuur. Visser was een aantal jaren predikant in een Baptisten gemeente en is leraar aan het Comenius College in Hilversum. Daarnaast is hij medewerker van de Near East Ministry dat zich bezighoudt met het Midden- Oosten en de mentaliteitsveran dering ten opzichte van het erf goed van Israël binnen de ker ken. De lezing begint om 19.30 uur. Mannenavonden - De Lande lijke Vereniging Ambulante Fiom houdt, in samenwerking met de Volkshogeschool Zeeland, bin nenkort drie thema-avonden voor alleenstaande mannen met kinderen. De drie avonden zijn bedoeld voor mannen die na het verbreken van een relatie alleen zijn gebleven met hun kind(eren). Tevens zijn alle man nen welkom die hun kind(eren) regelmatig dan wel onregelma tig een dag of weekend zien. De bedoeling van de avonden is dat mannen met elkaar van gedach ten wisselen over kinderen en werk (21 april), netwerken (fa milie, vrienden, kennissen) (12 mei) en intimiteit en seksualiteit (2 juni). De bijeenkomsten wor den gehouden omdat de Fiom van mening is dat het goed is als mannen merken dat ze ook met elkaar die zaken kunnen delen die hen emotioneel bezighou den. Alle bijeenkomsten begin nen om 20 uur. Voor informatie en aanmelding, Fiom-Zeeland, Varkensmarkt 1, 4331 LA Mid- delburg, 01180 - 27311. Abdij - Op inititatief van de VVV, de provincie Zeeland, het Zeeuws Museum en de rijksge bouwendienst worden er ook dit jaar weer rondleidingen in de Middelburgse Abdij gegeven. Liefhebbers kunnen er van maan dag tot en met zaterdag om 13.30 en 15 uur terecht. In de maanden juli en augustus is er van dinsdag tot en met vrijdag een extra rondleiding om 11 uur. Francaise - De zanger Jean- Louis Caillat zingt vrijdag 21 april voor Alliance Francaise des Pays- Bas over de Franse Revolutie. Hij doet dat in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg onder de ti tel 'Jean-Louis Caillat chante la grande aventure de citoyen Gra- mont'. Het optreden begint om 20.15 uur. Conferentie - De stichting Na tionaal Overleg voor Gewestelij ke Cultuur (NOGC) houdt op woensdag 1 7 mei een conferen tie over de positie van de Neder landstalige cultuur in het Vere nigd Europa. De conferentie vindt plaats in de Markiezenhof in Bergen op Zoom van 11 tot 15 uur. De kosten inclusief lunch bedragen f 40, De conferentie wordt geopend door de burgemeester van Bergen op Zoom, P. Zevenbergen. Inleidin gen worden gehouden door, M.M.. van Erkel (Ministerie van WVC), O. de Wandel (Neder landse Taalunie), W. Lerouge (Vlaams Cultureel Centrum de Brakke Grond) en H. van den Bergh (Open Universiteit). Als opponenten treden P. Hemmin- ga (Fryske Kultuerried), H. de Graaf (Federatie van Kunste naarsverenigingen) en M. Mou- rik (oud-ambassadeur bij de Unesco) op. Aanmeldingen bij de stichting NOGC, Postbus 155, 3800 AD Amersfoort. Intercultureel projekt - Leer lingen van de openbare basis school De Sanderburch in Mid delburg zijn momenteel druk in de weer met het intercultureel projekt 'Allemaal Samen'. Ze besteden aandacht aan muziek, dans, maskers, spelletjes, ver halen en sprookjes uit de Moluk- ken, Turkije, Nederland, Marok ko en Suriname. Het hele project wordt feestelijk afgesloten met een middagprogramma op vrij dag 21 april. De leerlingen toon den hun zang-, dans-, en toneel kunsten. Verder is er een ten toonstelling van werkstukken, waaronder maskers. Molukse ouders bereiden Molukse hap jes. Het programma duurt van 13.30 tot 1 6 uur. Japan-Nederland - Een Mid delburgs Zeeuwse delegatie on der leiding van burgemeester Chris Rutten brengt tot en met donderdag 25 april een bezoek aan Nagasaki en Hirado. De Japan-reis vindt plaats op uitno diging van het gemeentebestuur van Nagasaki in het kader van 380 jaar Japans-Nederlandse betrekkingen. De delegatie bestaat verder uit raadsleden van de gemeente Middelburg, vertegenwoordigers van in Zee land gevestigde industriële be drijven, VVV Middelburg, Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland en de Alge mene Verzekeringsmaatschap pij. Het doel is bestaande con tacten te verstevigen en nieuwe contacten te leggen. In de zelfde periode zijn ook Prinses Margriet en Minister R.W. de Korte van Economische Zaken in Nagasaki aanwezig. Christelijk Onderwijs - Dit jaar wordt in Burgh-Haamstede het 75-jarig bestaan van het Christelijk Onderwijs gevierd. Hiertoe is een tentoonstelling in gericht van oude foto's, schrif ten, boekjes en andere materia len van oud-leerlingen. De ten toonstelling die een overzicht geeft van 75 jaar Christelijk On derwijs, is te zien in de Bewaer- schole aan de Weststraat 18 in Burgh-Haamstede tot en met za terdag 29 april. De openingstij den zijn maandag tot en met za- terdag van 13.30 tot 16.30 uur. PCOB - De afdeling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond houdt op woens dag 26 april haar maandelijkse openbare ledenvergadering in de kleine zaal van de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat 13 in Middelburg. Aanvang 14 uur. Na het huishoudelijk gedeel te spreekt de heer J.G.R. van der Hallen over de betekenis van het Riagg voor ouderen. Gepensioneerden - Gepensio neerden, VUTters, FLEXers, FLO- leden en wachtgelders die meer willen weten over de ziekte kosten volgens het plan Dekker kunnen op dinsdag 25 april te recht in Het Anker aan de Vlis singse Bonedijkestraat. Op uitnodiging van de afdelingen Middelburg en Vlissingen van de AbvaKabo vertelt bondsbestuur- der en gezondheidszorgspecialist J. van Herpen daar meer meer over. De bijeenkomst begint om 14 uur. Informatiemiddag - De werk groep Uitkeringsgerechtigden van de FNV Middelburg houdt op donderdag 20 april een infor matiemiddag over het ouderen beleid. C. Lambermont, hoofd van de afdeling maatschappelijk werk van de Gemeentelijke So ciale Dienst in Middelburg, houdt een inleiding over het opname-beleid in bejaardente huizen en verpleeginrichtingen. Ook wordt er gesproken over de kosten met betrekking tot eigen inkomen, vermogen en de eigen woning. Belangstellenden zijn vanaf 13.30 uur welkom in het Zuiderbaken, Rentmeesterstraat 245 (ingang La Palmastraat) in Middelburg. De aanvang is om 14 uur. Koninginnewerkers - Het Vlis singse buurthuis Aldegonde zit te springen om vrijwillige medewer kers voor de Koninginnedagvie ring op zaterdag 29 april. Het buurthuis in Westerzicht wil een kinderoptocht, kinderspelen, een zeephelling en gecostumeerd voetballen opzetten. Op maan dag 24 april wordt er in het buurthuis een bespreking gehou den. Medewerkers van zestien jaar en ouder kunnen zich daar om 20 uur melden. Oosterscheldewerken - Frans Hintzen vertoont donderdag 19 april zijn zelfgemaakte diaserie over de Oosterscheldewerken in buurthuis Scheldebuurt aan de Vlissingse Verkuil Quakke- laarstraat. Aan deze vertoning vooraf is er een korte impressie over vijfentwintig jaar Deltawer ken. De aanvang is om 19.30 uur Meer korte informatie elders in deze krant. ils de zon dan eindelijk is doorgebroken, wil je er ook van genieten. Ik draag een bril en dan is veel zon wel eens lastig. Nu niet meer, want ik koos uit een royale kollektie een prachtige zonnebril met glazen op mijn eigen sterkte. Een prima idee van GROENEVELD OPTICIENS. Laat nu de zon maar komen. Enkelfocus van +4.0 tot -4.0 met cylinder tot 2.0. Mededelingen voor deze rubriek melden vóór maan dag 15 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA MIDDELBURG, tel. 01180-81000. Do. 20 t/m wo. 26 april. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: ds. J. de Bie, knd. 19 uur: ds. O.C. Kerssen. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Markt 12. Zo. 9.30 en 15 uur: ds. L.W.Ch. Ruijgrok. Gereformeerde Gemeente. Zo. 9.30, 14.30 en 19 uur: leesdienst. BIGGEKERKE Hervormde Gemeente. Kerkplein 1. Zo. 9 uur: ds. Köther-Middelhoek. DOMBURG Hervormde Gemeente. Markt 8. Zo. 10 uur: ds. C.A. Westerveen, 19 uur: ds. v.d. Sterre, gez. dienst in Herv. Kerk. GAPINGE Gerefeormeerde Kerk. Dorpsstraat 7, Zo. 10 uur: ds. M.V.J. de Craene, 14.30 uur: ds. P. Paulus, gez. dienst te Veere. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9 uur: ds. C. Bolijn. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: dr. A. Jobsen, 19 uur: ds. G.J. Mink, jeugddienst m.m.v. Sheborim. Hervormde Kerk. Kerkring 26. Zo. 10 uur: ds. C. de Boon, 19 uur: ds. Mink, jeugdd. in Geref. Kerk. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: mevr. Korbijn. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: ds. Wijnands, 19 uur: ds. Paulus. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: ds. M.J. de Jong. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Zo. 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Bergstraat 32. Zo. 10 uur en 19 uur: dhr. W.P. Jansen, 10 uur knd. 4-7 jr. Hervormde Gemeente. Torenstraat 8R. Zo. 10.15 uur: ds. Köther-Middelhoek. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden worden gehouden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Bree 8. Zo. 10 uur: ds. M. Ezinga. Christelijke Gereformeerde Kerk. Gasthuiskerk, Lan ge Delft 94. Zo. onbekend. Doopgsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lan ge Noordstraat 62. Zo. 11 uur: voorganger on bekend. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Westerkerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Kerk. Zo. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, 9.30 uur: ds. L.J.G. IJkel, 1 7 uur: ds. E.V.E. Wijnands. Hofpleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: ds. I.J.G. IJkel. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, 10.30 uur: ds. P. Paulus en J. Scheffers. Gereformeerde Kerk IVrijgemaaktKlein Vlaanderen 75. Zo. 9.30 uur: ds. A. de Snoo, 16.30 uur: ds. W.F. Wisselink. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Verenigingsge bouw 't Zand, De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43. Zo. 15.30 uur. Wo. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. Nieuwe Kerk, Groen markt, 10 uur: ds. J. Dubbink. Koorkerk, Koorkerkhof, 10 uur: ds. G. Beverling. Oostkerk, Oostkerkhof, 10 uur: ds. M. de Boer. Hof pleinkerk, Hofplein, 9.30 uur: ds. O. Elseman. Wijkgemeente Gereformeerde Bond. Ontmoetings- kerk, 11 uur: ds. Hoornaar, 18.30 uur: ds. C. Trouwborst. Thomaskapel, Vrijlandstraat, 9.30 uur: dhr. J.A. Murre. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat 19, 19 uur: ds. O. Elseman. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Doopsgezinde Kerk. Lange Noordstraat 62. Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, ds. C.E. v.d. Ploeg. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: kpt. B. de Heer, 19 uur: m.m.v. tamboerijngroep. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. geen dienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Engelse Kerk, Sim pelhuisstraat 19. Zo. 9.30 uur en 17 uur: ds. J.H. Veefkind. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Re monstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: ds. G. Berveling. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lom bardstraat 2, zo. 10 uur. De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, zo. 11.30 uur. Waalse Gemeente (Eglise Wallonne). Lange Noordstraat 62. Zo. geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". LTS, Klaren - beek. Zo. 9.30 uur: br. C. v.d. Zanden. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: ds. H. v. Oostende. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36 A. Zo. 10 uur: ds. F.C. v. Dijke, knd. jongste en oudste groep, 19 uur: ds. F.C. v. Dijke. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: ds. A.C. den Hollander. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: ds. H. v. Oostende. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Ds. van Wouwestraat 41. Zo. 10 uur: ds. D. Westerneng, 19 uur: ds. P. Melse. Volle Evangelie. Dorpshuis de Zandput. Di. 19.30 uur: interkerkelijke bijbelstudie o.l.v. br. Cornelisse. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: R.W. v Mourik, 19 uur: dhr. C. Simons. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: ds. C. Bolijn. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur en 19 uur: drs. D. Westerneng. SOUBURG Gemeente Sion. Ritthemsestraat 43A. Zo. 10 uur: lofprijzingsdienst. Gereformeerde Kerk en de Ned. Hervormde Gemeen te. ZO. Kanaalstraat, 9.30 uur: ds. P. Melse, knd. groep 6-8. Oranjeplein, 9.30 uur: ds. R.E.R. v. Buiren, 19 uur: ds. L.Th. Witkamp. Bej.tehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1zo. 19 uur: ds. A. Brons. Streekziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, zo. 10 uur: ds. D. Coppoolse. Rooms-Katholieke Kerk. Bej.tehuis "De Zoute Vie ver", Dongestraat 1, za. 9 uur. Martinuskerk, Kerklaan 19, zo. 10 uur: Paro chiekoor VEERE Gereformeerde Kerk. Kaai 53. Zo. onbekend. Hervormde Gemeente. Grote Kerk, Oudestraat 26. Zo. 14.30 uur: ds. de Boer en ds. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Schel- depoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30 en zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. A. Brons. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Zr. I. Hasselbach-Jongsma. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoystraat 2. Zo. 9.30 en 16.30 uur: ds. G. Zomer. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Walstraat 23. Zo. 10 en 17 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. Zo. St. Jacobskerk, Oude Markt, 10 uur: ds. v. Bork. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, 9.30 uur: ds. Makkinga. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, 9.30 ds. Glas houwer, 19 uur: hr. Schoenmaker. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, 9.30 uur: ds. Hiensch.. De Schaapskooi, Papegaaienburg, 9.30 uur: ds. de Boer. Jehovah's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissingen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Zo. van 10 tot 12 uur, di. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. "Het Anker", Bonedijkestraat 165. Za. 9.1 5 uur: ds. C.E. v.d. Ploeg, 10.15 uur: bijbelstudie. Gereformeerde Gemeente. Marnixkerk, Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: ds. C.G. Vreugdenhil. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur. kapt. C.D, Bijl. Pinkstergemeente. Pinksterkapel, Emmastraat 10. Zo. 14.30 uur: gemeentedienst, ds. W.J. Lentink. Wo. 19.30 uur: opwekkingsdienst, ds. W.J. Lentink. Protestantse Ziekenhuispastoraat Streekziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. Dj. Coppoolse. Rooms-Katholieke Kerk. Open Hof, Alexander Gogel weg 57, zo. 11 uur: eigen zanggroep. Ter Reede, Koudekerkseweg 81, za. 17 uur. Lieve Vrouwenkerk, Singel (nabij Stadhuis), za. 19 uur: zo. 9.30 uur: Bethesda-St. Joseph Ziekenhuis, Koudekerkseweg 88, zo. 11.15 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwestraat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Fort den Haackweg 2. Zo. 9.30 uur: dhr. M. Allewijn. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: ds. Smit, 19 uur: Mevr. Spaans-Moolenaar, m.m.v. Looft den Heere. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk. Willibror- dusplein 2. Zo. 9.30 uur:ds. P. Boekesteijn. do. 20 t/m wo. 26 april HUISARTSEN MIDDELBURG: vrijdag 18 uur tot zaterdag 24 uur: F.J.J. Buytendijk. Noordweg 353, tel. 12460. Zon dag tot 24 uur: S.A. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, tel. 12637. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur, {zonder afspraak). VLISSINGEN: zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Zondag tot 24 uur: J.L.R.H. v. Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Visites aanvragen voor dringende gevallen 12.30 tot 13.00 uur en 1 7.00 tot 18.00 uur. SOUBURG, NIEUWLAND, ARNEMUIDEN. MIDDELBURG-ZUID: zaterdag: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182 - 1340. Zondag: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180 - 37431. Visites aanvragen voor 10.00 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13.00 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. GRIJPSKERKE, GAPINGE, OOSTKAPELLE. SEROOS KERKE, VROUWENPOLDER, VEERE EN ZANDDIJK: zaterdag 08.00 uur tot zondag 23.00 uur: E.W.J. Gunst, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189 - 1212. WESTKAPELLE. DOMBURG, AAGTEKERKE. ZOU TELANDE, MELISKERKE, BIGGEKERKE EN KOUDE KERKE: vrijdag 18.00 uur tot zondag 24.00 uur: A.A. v.d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186 - 1282. OOST- EN MIDDEN-WALCHEREN: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186 - 1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: D.P. Laverman, Meanderlaan 218, Middelburg, tel. 01180 - 35787. APOTHEKEN MIDDELBURG: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor gen daaropvolgend: Stromenwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. VLISSINGEN: van vrijdag 17.30 uur tot vrijdagmor- gen daaropvolgend: De Singel, Singel 9. tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN VLISSINGEN EN OOST-SOUBURG: H. Klompe, tel. 71140. MIDDELBURG: van vrijdag 18 tot zondag 24 uur: Mw. de Crom, tel. 27325. DIERENARTSEN KLEINE HUISDIEREN: (Gezelschapsdieren) het hele weekend: A. Ruys, tel. 01180 - 13118. DIERENARTSENPRAKTIJK MIDDELBURG: Grote huisdieren: tel. 01180 - 33803. Visites aanvragen van 8.00-9.00 uur. PRAKTIJK OOSTKAPELLE: Oude Domburgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188 - 1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. WIJKVERPLEEGKUNDIGEN KRUISVERENIGING WALCHEREN-OOST (MIDDEL BURG, ARNEMUIDEN. NIEUW- EN ST. JOOSLAND); bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184 - 14444. KRUISVERENIGING VLISSINGEN/SOUBURG (VLIS SINGEN, WEST- EN OOST-SOUBURG EN RITTHEM): bereikbaarheid avond- en weekenddienst via alarm centrale, tel. 01184 - 14444. KRUISVERENIGING PLATTELAND WALCHEREN: be reikbaarheid avond- en weekenddienst via alarmcen trale, tel. 01184 - 14444. ALGEMEEN KRISIS OPVANGCENTRUM "COURT OXHOOFT", Singelstraat 14, 4331 SV Middelburg. Dag en nacht voor opname een aanmelding bereik baar zowel schriftelijk als telefonisch. Tel. 01180 - 38000. NOODOPVANG WALCHEREN LEGER DES HEILS bij crisissituaties: Hoogstraat 18-20, Middelburg. Dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01180 - 12000. GGD ZEELAND: Middelburg, Dam 39-41; Vlissingen, Rozengracht 6. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: tel. 01180 - 34085. GESLACHTSZIEKTEN BESTRIJDING: Dam 39 41, ma., wo. en vr. van 9 tot 10 uur, tel. 01180 - 34085. AIDS-INFOLIJN: 01 180 - 38384. ALLE VRAGEN OVER GEZONDHEIDSVOORLICH TING: 01180 - 34085. TUBERCULOSEBESTRIJDING: tel. 01184 18395. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK: de dienst doende maatschappelijk werker is bereikbaar via het telefoonnummer: 01180-84000. BUREAU VERTROUWENSARTS KINDERMISHANDE LING: tel. 01180 - 28800. NVSH-MIDDEN ZEELAND: Weidezicht 59, tel. 01100 - 21724. Landelijke telefonische hulpdienst: tel. 070 - 600010. Ma. - vr. geopend van 10 tot 22.30 uur. STICHTING "BLIJF VAN M N LIJF ZEELAND": Post bus 5215, 4380 KE Vlissingen. Dag en nacht voor opname en aanmelding bereikbaar, tel. 01184 - 14645. INFECTIEZIEKTENBESTRIJDING: DGD Vlissingen (tevens cb tuberculose). Rozengracht 6: maandag en vrijdag tussen 10 en 11 uur en na telefonische af spraak (01184 - 18395).

de Vlissinger | 1989 | | pagina 19