Reuzenbakker op Walcheren Zakelijke contacten op Businessfair '89 Auto modeshow succes Gij zult niet doden: doodstraf is moord Etos en het haar Midgard zoekt bands ftHANB Vers van de boerderij: SMITH kaas =BütUS5 DUIZEND GULDEN INRUIM 55 5.990, f1000,- Garden 6 -3990T- 2.990,- I KI Dl lil Garden 8E4r?/0r-3.770,- IIM rf UIL Villa 808 £9907- 5.990,- /TIGFk STIGA... DE BESTE EN BETAALBAAR Gröënleer Goës b.v. Dezz pakt Walcheren Karnemelk Yoghurt Boter Kwark Kaas Snuffelen in Goes Open huis discotheken Sponsors voor Koorschool Vlissingse fotograaf kreeg eervolle vermelding Bloemen voor secretaressen Forummiddag Europa 1992 Alles over het appeltje voor de dorst tien jaar dijkwel renault Alberto nu Gall Gall Oude DEUREN weer "nieuw" 'miiöi "roomp, boek 'bus ""'bbhani tor 'obosk m i: Informatieblad provinciale VVV Cursus Allerlei Buurt/wijk Steun de collecte. Giro 5855, Den Haag. PORTKS Voor vakman en doe het zeiver op de Zeeuwse markten STIGA VILLA 808 MAAIKLAAR DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 19 april 1989 Antiekliefhebbers, snuffelaars en verzamelaars kunnen zaterdag 22 april hun hart ophalen in de Zeelandhallen in Goes. Daar is van 10 tot 17 uur een verzamel en curiosamarkt, waar echt alles - van suikerzakjes tot miletaria en van speelgoed tot boeken - te krijgen is. co V) O "Ik heb wel eens eerder een prijs gewonnen, maar hier ben ik toch wel een beetje trots op". Dit zegt Koos Borg die on langs een eervolle vermelding ontving in de portretfoto wedstrijd om de 'Camera d'Or 88/89'. Glunderend toont Borg de bekroonde opname die werd geselecteerd uit meer dan 1100 foto's, ingezonden door ruim 200 fotografen. Borg kreeg de prijs uit handen van televisie-presentator en publicist Bob Bouma. De Strijd om de Camera d'Or is een door Kodak georganiseerde nationale portretwedstrijd voor vakfotografen, die dit jaar voor de vierde keer werd gehouden. Deskundigen zien deze wed strijd als een toonaangevende momentopname voor de creati viteit in deze tak van de vakfoto grafie. De Camera d'Or werd uit gereikt in zes categoriën: Ver nieuwende portretfotografie, Dierenportret, Kinder- Jongerenportret, Huwelijksfoto grafie, Familieportret en Vol wassenenportret. Koos Borg werd eervol vermeld in de cate gorie Volwassenenportret. Koos Borg werkt als fotograaf bij Foto Back in Vlissingen. "Voor een goede portretfoto moet je eerst proberen een zeke re relatie op te bouwen met je model", meent Borg. "Veel col lega's zetten hun model gewoon ergens neer en schieten dan een rolletje vol met de hoop dat er één of twee goeie foto's tussen zitten. Ik ben soms anderhalf uur bezig om er achter te komen Donderdag 20 april, Secre tary's Day. In de Verenigde Staten, Scandi navië en België bestond 'ie al, dit jaar is er voor de eerste keer één in Nederland. Donderdag 20 april is het Secretary's Day, dé gele genheid voor bazen om hun se cretaresse eens in het zonnetje te zetten. Secretaressen worden steeds be langrijker. Ze zijn meer dan ooit betrokken bij het adviseren en ondersteunen van het manage ment. De toegevoegde waarde die goede secretaressen voor een organisatie hebben, is best een cadeautje waard, vindt de Stich ting Secretary's Day, die de derde donderdag van april tot secretaressen-feestdag heeft uit geroepen. wat voor soort persoon ik voor me heb. Op die manier kun je vaak veel beter het karakter van de persoon in een foto tot uit drukking laten komen". Borg doet al vele jaren mee aan dit soort fotowedstrijden en viel daarbij al vaker in de prijzen. Het meedoen aan wedstrijden is vol gens hem niet onbelangrijk voor een fotograaf. "Je ontmoet zo heel veel collega's en blijft daar door goed op de hoogte van de vernieuwingen binnen het vak gebied. Opvallend is bijvoor beeld het verschil in huwelijksfo tografie tussen een provincie als Zeeland en de rest van Neder land. Van dat soort dingen pro beer je iets te leren om zo je ni veau weer te verhogen. Om die reden ben ik ook lid van de inter nationale Color-Art Vereniging die zich geheel toelegt op de be tere portretfotografie". Europa dichterbij. Dat is het the ma van de forummiddag die de Kamer van Koophandel maandag 24 april in Hotel Goes in Goes houdt. De aanvang is om 14 uur. De ambassadeur van West- Duitsland in Nederland, O.M. van der Gablentz spreekt over 'Alge mene politieke gevolgen van 1992' en D. Febius, luitenant kolonel van de marechaussee verdiept zich in '1992 en de cri minaliteit in Europa'. C.M.A. Bos man, lid van het dagelijks bestuur van de NCOV vertelt meer over de economische gevolgen van Europa 1992 voor het midden- en kleinbedrijf. Na deze inleidin gen is er een forumdiscussie. Ouders, leerkrachten, colleges van b en w, raadsleden, politie, brandweer en 'gewone' be langstellen worden dinsdag 25 april allemaal verwacht in Cosmo in Vlissingen en Mecano in Mid delburg. Beide discotheken gooi en ter ere van de Landelijke Discothekendag van 19 tot 23 uur hun deuren open. Niet alleen de leuke dingen van het discowezen komen tijdens de Discothekendag aan de orde. Ook het niet uit te roeien negatie ve disco-beeld van geluidsover last, drankgebruik en drugs is bespreekbaar. Daarbij staan de discotheekhouders open voor kri tiek. Cosmo is te vinden aan de Vlissingse Voltaweg, Mecano op het Middelburgse Damplein. Veere en Arne- muiden hadden er afgelopen week geduren de een paar da gen een nieuwe bewoner bij van groot formaat. Om aandacht te vestigen op het nieuwe Wad denbrood, dat Brood en Ban ketbakkerij Pie- ter Bliek aan zijn assortiment heeft toege voegd, stond een zes meter hoge bak kerspop afwis selend voor de beide zaken om aandacht te vestigen op het nieuwe produkt. Bovendien kregen alle bewoners van Veere en Arnemuiden twee ingepakte sneden Waddenbrood met een verklarende folder in de bus om kennis te maken met de ze nieuwe broodsoort. Nicole Bliek van de zaak in Veere ver wacht dat ook dit fijne volkoren tarwebrood, dat gemaakt wordt van meel afkomstig van de Wad deneilanden goed zal aanslaan. Nicole Bliek en haar schoonvader Pieter Bliek met de reuzen bakker voor de zaak in Veere. omdat het zonder enige toevoe ging van vetten wordt gebakken en niettemin lang mals blijft. In het Noorden van ons land is dit brood volgens de bakkersvrouw al een begrip geworden. Het Racketcentrum aan de Vlis singse Gildeweg is 5 en 6 sep tember het trefpunt van Walcherse bedrijven. Het Neder lands Beurs Buro houdt daar dan Businessfair Walcheren 1989. Deelnemers kunnen zich nu al aanmelden. Op de bedrijvencontactdagen kunnen zowel de gevestigde als de nieuwe bedrijven zichzelf in stands presenteren. Zakelijke contacten die anders pas na veel tijd en geld kunnen worden ge legd, komen daar op korte termijn tot stand. Inlichtingen over de Businessfair zijn verkrijgbaar bij het Nederlands Beurs Buro, Post bus 388, 4600 AJ Bergen op Zoom, telefoon 01640-57521/59860. De Zeeuwse Koorschool zoekt sponsors. Vierendertig van de vijf enzeventig leerlingen van de school gaan in oktober op con- certtoernee door de Verenigde Staten en dat kost veel geld. Het jongenskoor gaat dit keer naar de staat New York. In het plaatsje Hyde Park verzorgt het koor enkele optredens bij de uit reiking van de Four Freedom Awards. Daarna zijn er optredens in New York. Achtereenvolgens worden de kerk van Saint John the Divine, de Saint Ignatius van Loyola kerk, het gebouw van de Verenigde Naties en het New Yorkse Leger des Heils aan gedaan. Een goede oudedagsvoorziening is onmisbaar voor zelfstandige ondernemers. Over de mogelijk heden die er op dat gebied zijn, houdt de Kamer van Koophandel maandag 24 april een voorlich tingsbijeenkomst. De bijeen komst vindt plaats in Hotel Arneville in Middelburg. Inleiders zijn R. Zonnevylle, kandidaat-notaris bij Giele Van Dissel in Goes, H.J.M. van Riel van Paardenkooper Hofman Belastingadviseurs en A. van An- kum van Nationale Nederlanden. Zij vertellen achtereenvolgens meer over huwelijksrecht, erf recht en het testament, de fiscale aspecten van de oudedagsvoor ziening en de verzorgingsaspec ten van pensioen en levensverzekering. Deelnemers kunnen zich opgeven bij bedrijfs- voorlichter W.A. Korstanje, 01180-35536. Garage Dijkwel in Vlissingen vier de afgelopen zaterdag het twee de lustrum. Ter gelegenheid daarvan presenteerde Ron Brandsteder er twee auto modeshows met natuurlijk Re- naults en kleding van Patachou en Hans Knuijt uit Vlissingen. Een auto-modeshow bleek zelfs voor Brandsteder geen alledaags verschijnsel. „Ik heb het verder nog nooit ergens meegemaakt", zegt de bekende Nederlander peinzend. „Maar voor mij is het wel makkelijk. Ik weet echt niet alles van auto's. En hier komen niet alleen auto freaks, maar ook veel echtparen. Die hebben meer aan algemene informatie". Ron Brandsteder was niet de enige bekende Ne derlander die bij het jubileum meedeed. Marcel Schenk van VC Vlissingen liet als dressman zien dat hij meer kon dan voetballen. Ondanks dat het al de derde show was van Patachou dit sei zoen bleef het een fris geheel. De ene keer kwamen de modellen in een auto de zaal in. Een andere keer kwamen ze zelfs uit de ser vicewagen van Dijkwel om bloe men uit te delen. De kleding was mooi bij de verschillende types auto's gekozen. Hans Dijkwel, de eigenaar van de garage, blijft er koel onder. Op de vraag of er in die tien jaar veel is gebeurd, be kent hij na diep nadenken dat de organisatie eigenlijk niet is veran derd. „We verkopen steeds meer en de auto's worden steeds be ter", zegt hij. „Maar verder, och. Hopen dat we nog eens tien jaar meegaan". Echtgenote Mieke, de eigenaar van Patachou, wil nog wel kwijt dat de auto-modeshow wel voor herhaling vatbaar is. „Je hebt eens een ander publiek. Dat geldt voor zowel de auto's als de kleding. Naast Patachou en Hans Knuijt werkte ook La Bonne Fleur mee voor de kwistig rond gestrooide bloemen en Hotel Ar neville zorgde, zoals altijd, uitstekend voor de culinaire zijde van het jubileum. Scène uit Gij zult niet doden. Amnesty International begint dinsdag 25 april met een wereld wijde campagne tegen de doodstraf. Deze campagne wordt dinsdag in Middelburg in samenwerking met de Stichting Filmtheaters geopend met de vertoning van de film Gij zult niet doden van Krzyzsztof Kieslowski. De filmavond begint om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg. Na afloop van de film is er een discussie over de doodstraf. Gij zult niet doden, een onderdeel van de filmcyclus De Tien Gebo den, gaat over een Poolse jongen die op gruwelijke wijze een taxi chauffeur vermoord en daarvoor de, volgens Kieslowski, even gru welijke en zinloze doodstraf krijgt. De film werd in Cannes be kroond met de Prix du Jury en de Prix International de la critique en in Berlijn met de Europese Oscar voor de beste film. Het algemeen bestuur van de Provinciale VVV Zeeland streeft naar een verbetering van de com municatie en informatie uitwisseling met belanghebben de groeperingen en instanties. Daarom verschijnt voortaan vier keer per jaar de VVV Zeeland- info, een infobulletin dat het toeristisch-recreatief bedrijfsle ven over de nieuwste ontwikke lingen inlicht. De eerste uitgave van de VVV Zeeland-info, dat tot stand kwam door bijdragen uit het bedrijfsle ven, geeft daarnaast meer infor matie over het Beleidsplaq,-;, 1989-1991 en de nieuwe gidsen van de Provinciale VVV. Dat is weer eens een andere 06-lijn. Wie vragen heeft over haar en haarverzorging kan tot en met vrijdag 29 april gratis bellen met de 06-informatielijn van Etos en L'Oreal. Dit in het kader van de Haartiendaagse van Etos Beauty Case. De informatielijn, 06-0222025, is van maandag tot en met vrij dag van 9 tot 17.30 uur bereik baar. Overigens wordt er ook in de winkels en het Etos Magazine voorlichting gegeven over haar verzorging. De lezers kunnen met de prijsvraag in het magazine nog prijzen winnen ook. De discussie na de film wordt ge leid door de Middelburgse rechter B.A. Meulenbroëk, die lid is van de Amnesty International werkgroep. Het is nieuw en het heet Dezz. Vrijdag 21 april is deze zesmans- formatie om 21 uur te zien en te horen in café Frapo's aan het Vlissingse Bellamypark. Het optreden in Frapo's is één van de eerste concerten van Dezz, die zich nu met zijn volle gewicht op Walcheren gaat stor ten. De leden van de groep zijn onder andere afkomstig uit Dreams. Dezz presenteert zich zelf als een als een all-round- band: Of het nou om Neder landstalig of U2 gaat, Dezz speelt het. Zelfs op verzoek. Het Middelburgse jongerencen trum Midgard zoekt bands voor de Zeeuwse Popdag die op 1 juli wordt gehouden. De Zeeuwse Popdag vindt dit jaar voor de derde keer plaats. Doel van het festival is zo veel mogelijk beginnende bands podi umervaring op te laten doen. Zeeuwse groepen kunnen zich aanmelden via 01180-14281. De Alberto-slijterij aan de Vlis singse Gildeweg heet vanaf deze week Gall Gall. Dit in het kader van de samenwerking tussen Al berto, Gall Gall en Party Shop. Hoewel de naam verandert, blijft het assortiment van de slijterij hetzelfde. De naamswisseling van de bestaande Alberto- en Party Shop-slijterijen wordt lan delijk per regio doorgevoerd en gevierd met extra aanbiedingen en verkoopactiviteiten. Tweedehands-markt - De Zeeuwse Stichting Steun aan Is raël houdt op zaterdag 22 april van 9 tot 15 uur een grote tweedehands-markt. Dit ge beurt onder de Graanbeurs op de Dam in Middelburg. De op brengst van de verkoop komt volledig ten goede aan het Bikur Cholum ziekenhuis in de oude wijk van Jeruzalem. Op de Tweedehands-markt worden niet alleen gebruikte spullen, maar ook nieuwe Israëlische ar tikelen aangeboden. Ook is er gelegenheid om wat te eten en te drinken. Verkoping- De vrouwenvereni ging Persis houdt zaterdag 22 april van 10 tot 12 uur haar voorjaarsverkoping. Tijdens de ze verkoping worden onder meer kleding, borduur- en haak werk, bloemen en gebak aange boden. Voor de kinderen is er speelgoed. De verkoping wordt gehouden in de Klarenbeek-LTS aan de Generaal Eisenhowerlaan in Middelburg. Rommelmarkt - De openbare basisschool De Westburch in Middelburg houdt zaterdag 22 april haar jaarlijkse rommelmarkt annex kledingbeurs en fancy-fair in het schoolgebouw aan de Be- neluxlaan 14 (wijk Griffioen II). Kopers zijn welkom tussen 10 en 13 uur. Er is een veiling een Rad van Avontuur en een cake verloting. Op de fai^cy-fair wor den plantjes en door ouders ver vaardigde spulletjes verkocht. Voor de kinderen worden spel letjes gehouden. Met de op brengst van deze dag schaft de school een zogenaamde natuurkunde-ontdekhoek aan. Een deel van de opbrengst is bestemd voor uitbreiding van de documentatiebibliotheek. Kantklosopleiding - De oplei ding tot kantklosleraar en - lerares in Etten-Leur houdt op zaterdag 27 mei van 10 tot 17 uur een open dag. Hier zullen eindexamenwerkstukken ge toond worden van cursisten van het afgelopen jaar. Ook cur sisten uit de andere drie leerja ren laten zien wat zij geleerd hebben. De open dag wordt ge houden in De Karneberghe, Con- cordialaan 135 (aan de achter kant van het station) in Etten- Leur. Geïnteresseerden kunnen deze dag nader komen ken nismaken met het kantklossen, de opleiding en een aantal do centen. Voor informatie: C.P.J. Hoornick, Contrabas 85, 4876 VG Etten-Leur, 01608-12826. Gelegenheidsmunten - De Nederlandse Spoorwegen bestaan op 20 september 1989 1 50 jaar. Speciaal voor deze ge legenheid is een herdenkingsse rie gelegenheidsmunten gesla gen in goud, zilver en brons. Het gaat om een zilverstuk ter waar de van f 150, een 50-Bronsstuk ter waarde van f 77,50 en een 2000-Goudstuk van f 2975, Al deze uitgiften zijn vergezeld van een certificaat van echtheid. Ze zijn verpakt in een luxe opbergcassette. Voor informatie en reservering kan worden gebeld naar de speciale infolijn 04120-26264. Jazzavond - Voor de jazzliefheb bers is er vrijdag 20 april een speciale avond in buurthuis Scheldebuurt aan de Verkuil Quakkelaarstraat in Vlissingen. Hoewel het buurthuis een collec tie heeft, mogen de bezoekers ook zelf jazzplaten meenemen. De avond begint om 20 uur. Ceha^ (van 17 t/m 23 april 1989) Deuren en kozijnen nooit meer verven! Binnen één dag maken wij van uw oude deur uw wensdeur - paésend bij het interieur. Door de PORTAS- kunststofommantelmg in b.v. het motiet eiken, noten, teak enz. Ook voordeur-renovatie. De renovatie spec lallal. De Nr. 1 In Europa. Bel even op! Wij adviseren u! PORTAS- Vakbedrtjf Renovatieservice Zeeland Albert Plesmanweg 19 4462 GO Goes ■s* 011 00/1 67 05m KROMME WEELE 19 TEL. 01180-12886 MIDDELBURG CREMERIE'S: MIDDELBURG: LANGEVIELE 66 VLISSINGEN: WALSTRAAT 83 OOST-SOUBURG: KANAALSTR. 9 GOES: PAPEGAAISTRAAT 5 Soepel en snel. Laag frontmaaidek voor goed zicht. Maaikapaciteit 6200 m2/uur. Maaibreedte 85 cm. Motor 8 pk B&S Albert Plesmanweg 5, Industrieterrein in 'De Poel I, 4462 GC Goes, tel. 01100-12820. Zaterdags tot 12.00 uur geopend

de Vlissinger | 1989 | | pagina 14